•  

  pokaż komentarz

  Co ma jedna sytuacja do drugiej? Sekiel rozczarowany, że nie udało mu się naruszyć fundamentów kościoła? Oj biedaczek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Enviador: Fundamentów? Mówisz o hipokryzji, zakłamaniu i oszustwach? O orgiach i prześladowaniu (jak w przypadku Głódzia?). O kryciu pedofilii i nagminnej jej obecności w ich szeregach? To ciężko ruszyć. Ale u nas w końcu też będzie tak jak w Irlandii. Jeszcze trochę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Enviador:

   Sekiel rozczarowany, że nie udało mu się naruszyć fundamentów kościoła?

   Masz na myśli systemowe ukrywanie pedofilów?

  •  

   pokaż komentarz

   @Enviador: fundamenty kościoła:
   Nachalna indoktrynacja, przeprowadzana od wczesnych lat dzieciństwa, ukierunkowana na wyrobienie poczucia winy, miedzy innymi wobec rzekomej smierci nieistniejącego bósta- Jezus - i wyrobienie uległości do kleru (Chociaż to nie wszystko, są jeszcze inne absurdy jak grzech pierworodny) W poźniejszych latach stan oczadzenia jest na dziesiątki sposobów podtrzymywany; msze, modlitwy, zabobony itd. Dla tych, którzy doświadczyli w dzieciństwie indoktrynacji religijnej, to katolickie poczucie winy jest niebezpiecznym i trudnym do pozbycia się obciążeniem, z poważnymi konsekwencjami na całe życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra jestem praktykującym katolikiem, proszę Cię uszanuj to. Fundamentem mojej wiary ni jest jeden lub drugi ksiądz, bo jeśli by tak było Kościół przestał by istnieć w pierwszych jego wiekach. Chciwość i pycha dotyczy nas wszystkich. Fundamentem mojej wiary jest Jezus Chrystus, dlatego Kościół istnieje, nie proszę Cię o zrozumienie, proszę o szacunek i jak wypowiadasz się o tej lub o innej patologi nie wrzucaj mnie do jednego worka bo obrażasz mnie jak i moją rodzinę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szeldon00: Dlaczego mam szanować katolików? W czym oni są lepsi od pogańskich Prusów, których to katolicy z Jezusem i Maryją na ustach wybili niemal do nogi? Za opór przyjęcia wiary w figurkę przybitą do kawałka drzewa? Mówicie to figurki przybitej do kawałka drzewa jak jaskiniowcy dziesiątki, a nawet setki tysięcy lat temu!

   Wierzysz w gadające węże i niewidzialnych przyjaciół. Oraz wrogów xDDD Boicie się wyciętej i oświetlonej dyni! Wiesz co, myślę, że to nie dynia jest problemem tylko macie problem z waszą wiarą, skoro głupia dynia potrafi jej zagrozić xDDD

   Aha, i jeszcze ograniczenie wolności dziecka, oraz zastraszanie - dziecka, które nie połknęło wafelka! Idź sobie spal jakiegoś Harrego Pottera, albo innego Pikaczu, i nie mów mi co mam szanować, a co!

  •  

   pokaż komentarz

   @Enviador: Krycie pedofilii i innych patologi to fundament wiary?

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: @robert5502:

   źródło: michalik-kazanie-1.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra przeczytaj pierwszą część mojej wypowiedzi i rusz głową bo patrząc na to co piszesz to tylko potrafisz pluć inwektywami i ktoś Cię mocno skrzywdził.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szeldon00: Jakimi inwektywami? Po prostu nie wierzę w ciemnotę i zabobony, które rozpowszechniacie. Może to jeszcze w średniowieczu by przeszło, ale, człowieku - że tak pozwolę sobie zażartować (trudno klasyfikować kogoś jako homo sapiens, skoro nie myśli) - mamy XXI wiek! Mówienie do przedmiotów i słyszenie głosów jest uważane za - tu się skup - chorobę psychiczną. Hello! Zrozumiałeś choć połowę z tego, co napisałam? xDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @Szeldon00: jeśli jesteś zwolennikiem całkowitego odcięcia kościoła od państwa, które powinno być całkowicie świeckie, to będę cię szanował. To czy jesteś katolikiem w niczym mi nie przeszkadza.
   Natomiast religię i KK będę szanował, gdy sami przestaną pasożytować na państwu, narzucać wszystkim swoje normy (jak zakaz handlu) i wykorzystywać to, że większość ludzi w Polsce słucha się księży, jakby byli niemalże Jezusem.

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502 A tak swoją drogą. Dlaczego tak bardzo interesujesz się cudzymi dziećmi? Co?

  •  

   pokaż komentarz

   @Szeldon00: Tylko że nie możesz swojej wiary wyznawać w oderwaniu od duchowieństwa. Oni ustalają zasady, na których masz dostęp do sakramentów, liturgii itp. Jesteś ich niewolnikiem. A ich grzechy to nie są postępki pojedynczych osób. To jest korporacja, która w sposób zorganizowany kryje przestępstwa swoich członków. Uznając ich zwierzchnictwo (a wiara nie pozwala ci nie uznawać go) bierzesz na siebie moralną odpowiedzialność za ich uczynki. No chyba że pisałeś pisma do papieża o odwołanie biskupa zasługującego na odsunięcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Enviador: fundamentem wiary są złoto i dolary ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Enviador: Głupi grubas nie wie, że nie ma prawnego wymogu pójścia do kościoła i przyjęcia komuni? Jeżeli jego rodzice wzięli go do kościoła to młody mógł siedzieć grzecznie przez 45 minut i tyle. Nie musiał brać komuni. Zresztą to tylko opłatek, który sam w ustach się rozpuszcza szybko. A młody przyszedł do komuni tylko po tl, aby go wypluć. Tak, powinien zapłacić jakiś mandat. Równie dobrze mógł ściągnąć majty i zesrać się tam. Wyszloby na to samo. Nie chcesz, nie chodź do kościoła,ale nie odwalaj takich akcji.

  •  

   pokaż komentarz

   fundamentem wiary są złoto i dolary ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @mariusz_and: ¯\_(ツ)_/¯

   źródło: wielkatajemnicawiaryziemia.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Fundamentem mojej wiary ni jest jeden lub drugi ksiądz, bo jeśli by tak było Kościół przestał by istnieć w pierwszych jego wiekach.

   @Szeldon00: Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? 17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. 18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. 20 A więc: poznacie ich po ich owocach (Mt 7,15–20; zob. też Łk 6,43–45).

  •  

   pokaż komentarz

   lawki opustoszeją i szlak trafi to zj@#$na instytucje.

   @wisdom_generator: szlag ( ͡° ͜ʖ ͡°) -czyli piorun/błyskawica. Szlaki to są wędrowne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szeldon00 nikt Ci tu nie broni wierzyć w to co chcesz. Poniekąd to przestrzeń publiczna i to Ty powinieneś uszanować wolność poglądów, wyznania i wyrażania siebie. Ty i Twoja rodzina, za przeproszeniem, nie jesteście świętymi krowami...

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: Księża to taka sama zaraza za LGBT. Nie rozumiem czemu te dwie grupy się nie nawiedza.

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: jesli potrzebujesz powodu by szanować drugiego człowieka to po prostu nie wiesz czym jewt szacunek, a sposób w jaki odpowadasz świadczy także o Twoim braku taktu.

  •  

   pokaż komentarz

   @MotoFun: Bo stanowią dla siebie konkurencje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra jak to jest ...kościół ma odpowiadać za błędy z XII wieku, a dzieci SBekow nie mogą odpowiadać za błędy rodziców. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @bbarf: Oj, przepraszam! Będę zatem tak wyrozumiała i szanująca innych, jak ci wierzący i praktykujący chrześcijanie na filmie. By było jasne, stoją na lewo od policji... To im Rydzyk dziękował, a ojczulkowie Paulini co roku z otwartymi rękami witają pod Jasną Górą xDDD

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra:

   źródło: policja-dzieci-1.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Zresztą to tylko opłatek, który sam w ustach się rozpuszcza szybko.

   @Herron: taka #ciekawostka
   Katolicyzm nakazuje tego czipsa traktowac jako realny kawalek pewnego zyda, zyjacego jakies 2 tys lat temu

  •  
   Grajek7555 via iOS

   -8

   pokaż komentarz

   @xandra: kobieto. Jak ty mi właśnie zaimponowałaś.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szeldon00 niestety dla wielu osób ksiądz to tylko pretekst do walki z kościołem. Nie wiem czemu w nich tyle zła i jadu do kościoła ale w walce przeciwko niemu potrafią wykorzystać wszystko. Rozumiem że jeśli okaże się że jeden ksiądz czy drugi jest pedofilem to takie przypadki po udowodnieniu należy piętnować, surowo ich karać a przede wszystkim usunąć ze stanu kapłańskiego. Ale co tym ludziom zrobił kościół? Chyba tak "mądrzy" ludzie wiedzą że ksiądz to nie to samo co kościół.
   A dlaczego nagłaśnia się przypadki pedofilii tylko wśród księży? Wystarczy poszukać informacji, inne środowiska wcale nie są lepsze a zwłaszcza te gdzie pracuje się z dziećmi. A może tak poprostu jakiś "mądry" anty kościelny działacz, jak ma możliwość zwróciłby się do kilku dyrektorów zakładów karnych i poprosił o dossie przestępców na tle seksualnym? Kim byli i co robili zanim trafili do zakładu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szeldon00: macie urojenia, musicie się leczyć! Z tego da się wyjść!

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: dlaczego zachowanie innych miałoby być wyznacznikiem Twojego zachowania? Czy hipokryzja innych daje usprawiedliwienie Twojej własnej? Jeśli tak rozumujesz to niczym nie roznisz się od tych których potepiasz. Poza tym czmu wciągasz w rozmowe Rydzyka i huliganow skoro mówimy o Tobie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Enviador: @Szeldon00: Histeria jest taka duża na wykopie że bezmyślnie minusują najbardziej sensowne i miłe komentarze, tylko dlatego że nie pasują do narracji xD

   Obie sprawy są niezależne, i w obu przypadkach winny powinien ponieść konsekwencje. Ot tyle, po co się tak emocjonować?

   Dlaczego mam szanować katolików? W czym oni są lepsi od pogańskich Prusów

   @xandra: Bo są zwykłymi ludźmi tak jak i ty. Nie chodzi tutaj o to kto jest lepszy, i nienawiść do katolików też nie naprawi ani nie pozbędzie się tego systemu. Możesz nie lubić księży, możesz nie lubić zasad czy tradycji chrześcijaństwie. Ale zwykli szarzy ludzie nie mają wpływu na te rzeczy. Dla nich religia jest tylko częścią ich życia, czymś co im w jakimś stopniu pomaga czy daje nadzieje. Nienawidzić ludzi dlatego że kierują się ku metafizyce szukając sensu życia, to jak nienawidzić autystyczne dziecko bo woli bawić się zabawkami niż z kolegami.

  •  

   pokaż komentarz

   @bbarf: Jak to dlaczego? To po zachowaniu innych ocenia się daną jednostkę. Skoro ona odstaje od reszty, a jest w mniejszości - znaczy jest nienormalna. Psychologia na poziomie podstawówki xDDD

   W żadnym wypadku nie mówimy o mnie, mówimy o zboczeńcach w kieckach i o tym jak ludzie włażą im dosłownie do dupy, by dostać się do wymyślonego przez nich nieba, oczywiście za konkretne korzyści materialne. Ja nie szanuję ani jednych, ani drugich. Pierwszych z powodu cwaniactwa, bezczelności i hipokryzji, drugich z powodu naiwności, by nie nazwać tego dosadniej.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Bo są zwykłymi ludźmi tak jak i ty.
   @DisasterMaster: No nie sądzę bym była w stanie zabijać w imię figurki przybitej do kawałka drzewa. By w ogóle zabijać. No chyba, że w obronie rodziny, albo życia.

   Mylisz nienawiść z brakiem szacunku do ludzi którzy wierzą w ciemnotę i zabobony przeznaczone dla koczowniczych plemion barbarzyńców - analfabetów sprzed tysięcy lat xDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @Enviador: kościół w Polsce jest na równi pochylej w dół ale jeszcze o tym nie wie i co by nie zrobili to juz tego się nie odwróci

  •  

   pokaż komentarz

   proszę o szacunek

   @Szeldon00: Prosisz o szacunek dla twojej wiary i jednocześnie wykopujesz: "Biskup Edward Frankowski - Idzie na Polskę potop genderyzmu, LGBT, uczenia dewiacji już nawet przedszkolaków; idzie zalew profanacji - ostrzegał duchowny." Jako osoba która ma w dupie twojego boga jak i LGBTQWERTY+ pytam się: Dlaczego oczekujesz szacunku dla twoich przekonań, jednocześnie nie mając tego szacunku dla innych przekonań? Jesteś jakiś lepszy bo z pod znaku krzyża a nie dildosa?

  •  

   pokaż komentarz

   A dlaczego nagłaśnia się przypadki pedofilii tylko wśród księży? Wystarczy poszukać informacji, inne środowiska wcale nie są lepsze a zwłaszcza te gdzie pracuje się z dziećmi.

   @ahariel: Problem z kościołem jest taki że nigdzie tak nie kryją pedofilów jak tam(może poza politykami/bogatymi). Pedofilia jest popularna np wśród nauczycieli, jednak nie usłyszysz o nauczycielu który został przeniesiony do innej szkoły po aferze czy ukrywany przez dyrektora. Jest to poważniejszy problem niż pedofilia w innych zawodach.

   Jednak wciąż to nie usprawiedliwia nienawiści do zwykłych wyznawców którzy po prostu wierzą w tego samego Boga.

   Skoro ona odstaje od reszty, a jest w mniejszości - znaczy jest nienormalna. Psychologia na poziomie podstawówki xDDD

   @xandra: Wiesz, idąc tym sposobem rozumowania, można by powiedzieć że jak się nie wierzy w Boga to jest się nienormalnym. W końcu ateiści to mniejszość.

   o tym jak ludzie włażą im dosłownie do dupy, by dostać się do wymyślonego przez nich nieba, oczywiście za konkretne korzyści materialne

   @xandra: Ale o czym ty mówisz? Aby dostać zbawienie, z tego co wiem, musisz być bez grzechu ciężkiego w momencie śmierci. Nie musisz nic robić z księdzem poza spowiadaniem się co jakiś czas.

   Ludzi o takim podejsciu powinno sie symbolicznie karac za wspoludzial

   @tomtom84: I to jest histeria o której mówię. Jesteś tak zły że najchętniej to karał byś większość obywateli żeby doszło do twojej "sprawiedliwości".
   Jedno wykroczenie nie usprawiedliwia innego. Za każde wykroczenie winny powinien ponieść konsekwencje. Tak wygląda cywilizowany system, a nie oko za oko.

   No nie sądzę bym była w stanie zabijać w imię figurki przybitej do kawałka drzewa. By w ogóle zabijać. No chyba, że w obronie rodziny, albo życia.

   @xandra: A myślisz że szary katolik byłby w stanie zabijać w imię figurki?
   Ty dosłownie demonizujesz ludzi których nie rozumiesz. xD
   Oni są tacy sami jak ty. Może bardziej naiwni, może bardziej podatni na manipulacje. Ale mało kto w dzisiejszych czasach jest w stanie dokonać morderstwa w imię jakiegoś tam symbolu, nie ważne czy katolik, żyd czy ateista.

   Masz bardzo skrzywiony pogląd na rzeczywistość.

  •  

   pokaż komentarz

   których to katolicy z Jezusem i Maryją na ustach wybili niemal do nogi?

   @xandra: między innymi twoi przodkowie ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Masz bardzo skrzywiony pogląd na rzeczywistość.
   @DisasterMaster: Tak?
   - Cała wieś broni księdza pedofila
   - Cała wieś i rodzice molestowanego chłopca bronią księdza pedofila
   - Parafianie skandują: Tylko bóg może go osądzić - przed salą sądową i procesem pedofila w sutannie
   - Narodowcy atakują i są gotowi zabijać (bomba na Marszu Równości) LGBT
   - Parafianie niemal zlinczowali reporterkę w Zakopanym
   - Ataki na wóz transmisyjny TVN
   - Ataki na ludzi wieszających dziecięce buciki na ogrodzeniu Kurii w Częstochowie
   i mogłabym tak mnożyć...

   Serio? Kiedy dojdzie do jakiegoś morderstwa? Przecież tą masą tak łatwo manipulować, że żadna partia nie zrobi porządku z tą czarną mafią, bo ona ich za jaja trzyma elektoratem. Gdzie ty żyjesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @DisasterMaster

   Ale poleviales w interpretacji tego na pisalem. Jakie oko za oko? Czy ja napisalem, ze nalezy ksiezy za kare gwalcic? Chyba nie rozumiesz znaczenia zwrotow ktoryxh uzywasz. Poza tym ja pisalem o raczej zbiorowej odpowiedzialbosci ludzi, ktory sprawiaja, ze ksieza sa nietykalni. Stad jeszcze bardzo daleko do karania obywateli. Nadinterpretujesz maja wypowiedz, by pasowalo pod twoje tezy. Przestan!

  •  

   pokaż komentarz

   @PieronWoBistDu: Nie miałam przodków wśród Krzyżaków. Pech.

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: jestes kobieta - reprezentantka plci w ktorej byly morderczynie, gwalcicielki, pedofilki, trucicielki dzieci, szmaty, oszustki itp. Jak ktos taki moze kogokolwiek krytykowac. Zanim zaczniesz sie pienic i dawac minusy pamietaj - to jest Twoja logika. Wybierasz sobie zle cechy z danej grupy i przypisujesz je do kogos. Takie to postepowe.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: I właśnie to co wymieniłeś to są obecne fundamenty kościoła :) zakłamanie, hipokryzja, przepych... faktycznie ciężko to ruszyć :)

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: do morderstwa dojdzie znacznie pozniej po morderstwie dokonanym przez ateiste ktore wlasnie przed chwila zostalo dokonane. I ich liczba nigdy w najblizszym czasie nie zblizy sie do liczby zabojstw dokonanych przez lubujaca rownosc lewice.

   Nie ma co tego popierac ale tak malowac rzeczywistosc jest dosc mierne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szeldon00: To ciekawe że jak mówisz o szacunku dla kościoła, gdy ten jest zły w stosunku do innych, ale czemu nie zarzucasz temu kosciołowi że robi źle i nadal do niego chodzisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @ahariel:

   A dlaczego nagłaśnia się przypadki pedofilii tylko wśród księży?

   Wy dalej nie rozumiecie prostej sprawy.

   Jesli glazurnik bedzie ewidentnym pedofilem to wyleci z hukiem z firmy od razu, bo nikt nie bedzie chcial pracowac z takim osobnikiem.
   Nie zdziwilbym sie jakby ktos jeszcze zamontowal mu troche glazury w dupie.
   Nie ma tez organizacji glazurnikow, ktora bedzie go bronic, organizowac pomoc prawna itd.

   Jesli jakis lepszy informatyk, to wyleci z hukiem ze zlecenia/firmy.
   Nie ma organizacji informatykow ktora w przypadku pedofilii bedzie przerzucala goscia na projekt przykladowo z Poznania do Wroclawia.
   Przelozony infoormatyka nie bedzie go tlumaczyl ze kiedy zobaczyl tego dzieciaka to zle skompilowany kod opetal informatyka. Albo ze opetal go demon z serwerowni.
   Arcy informatyk diecezji nie powie ze to wina dziecka.
   Informatycy nIie maja zindoktrynowanych fanow IT, ktorzy beda tlumaczyc ze to nie mozna ruszac takieggo, bo bog krzemowy to zrobi.
   Nikt nie mowi ze informatyk dbal o karty graficzne, taki dobry i skoro tak dbal o karty to dobry czlowiek a dziecko wymysla.

   I to w koncu nie informatycy - nawet jakby mieli taka organizacje - chca narzucac komus ze to oni powinni wyznaczac pewne wartosci moralne na poziomie instytucji. I informatycy nie kazda nikomu kazac namaszczac kogos plyta z linuksem jak sie urodzi. I to nie informatycy chca za to pieniadze z budzetu.

   Jako instytucja ktora chce mowic co jest dobre dla owieczek, kryjecie pedofili.
   I jako instytucja za to odpowiadacie.

   Wystarczajaco jasno? Czy mam to rozrysowac?

  •  

   pokaż komentarz

   Tak?
   - Cała wieś broni księdza pedofila
   - Cała wieś i rodzice molestowanego chłopca bronią księdza pedofila
   - Parafianie skandują: Tylko bóg może go osądzić - przed salą sądową i procesem pedofila w sutannie
   - Narodowcy atakują i są gotowi zabijać (bomba na Marszu Równości) LGBT
   - Parafianie niemal zlinczowali reporterkę w Zakopanym
   - Ataki na wóz transmisyjny TVN
   - Ataki na ludzi wieszających dziecięce buciki na ogrodzeniu Kurii w Częstochowie
   i mogłabym tak mnożyć...


   @xandra: Tak. Te rzeczy które wymieniasz nie mają nic wspólnego z twoim twierdzeniem że katolicy mordują dla symbolu. To powoduje że masz skrzywiony pogląd na rzeczywistość, i wymienianie mniej lub bardziej sensacyjnych nagłówków(bez źródeł oczywiście) które są mniej lub bardziej powiązane z katolicyzmem, tego nie zmieniają.
   Jeśli chcesz pokazać że jednak masz racje, to pokaż np statystyki tych morderstw na tle religijnym. Powinno być ich masa patrząc ile katolików jest w Polsce.

   Serio? Kiedy dojdzie do jakiegoś morderstwa?

   @xandra: Ty się mnie pytasz? Przecież to ty twierdzisz że katolicy to mordercy. ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Przecież tą masą tak łatwo manipulować, że żadna partia nie zrobi porządku z tą czarną mafią, bo ona ich za jaja trzyma elektoratem.

   @xandra: Wątpię. Kościół podupada, ilość wiernych maleje, ich siła spada. Może dało by radę zrobić to szybciej, ale jeśli dalej tak to będzie to za kilkadziesiąt lat kościół nie będzie miał żadnego większego znaczenia.

   Gdzie ty żyjesz?

   @xandra: Też się zastanawiam, czy my żyjemy w tym samym kraju? Bo jakoś nie słyszałem o morderstwach na tle religijnym w Polsce ostatnio.

   Ale poleviales w interpretacji tego na pisalem. Jakie oko za oko? Czy ja napisalem, ze nalezy ksiezy za kare gwalcic? Chyba nie rozumiesz znaczenia zwrotow ktoryxh uzywasz. Poza tym ja pisalem o raczej zbiorowej odpowiedzialbosci ludzi, ktory sprawiaja, ze ksieza sa nietykalni. Stad jeszcze bardzo daleko do karania obywateli

   @tomtom84: Chodziło mi oto że chcesz karać gościa który powiedział że dwie niezależne sprawy są nie zależne, tylko dlatego że umocnią to grupę której nie lubisz. Dobra, oko za oko to nie jest dobre słowo, ale to jest dużo dużo gorsze. To tak jakby karać wykopowiczów bo ktoś zapostował dziecięce porno na nocnej. Albo uczniów za to że w szkole nauczyciel coś odwalił.
   Może zamiast żądać kary od niewinnych ludzi, zajmiesz się tymi którzy są winni? W jaki sposób ludzie jak @Enviador powodują że księża są nietykalni?

  •  

   pokaż komentarz

   @Enviador: ja jestem rozczarowany polskim społeczeństwem że po filmie Sekiela i ewidentnych dowodach ukrywania pedofilów nie pogonili tej czarnej bandy a jeszcze wybrali na kolejne 4 lata wspierających ich pisiorów.Najwidoczniej dla przeciętnego Polaka 500+ jest ważniejsze niż ksiądz który zerżnie ich dziecko.

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: Im później tym bardzie to zaboli kk.

  •  

   pokaż komentarz

   @ahariel: bo księża to ludzie którzy powinni byc moralnie wzorem dla wiernych, którzy powinni swoim postępowaniem wskazywać właściwą drogę, a tego nie robią, atakauje sie kościół bo kościół jest źródłem tego zła i zepsucia, to kościół kształci księży, to kościół miesza się w sprawy polityczne, to kościół lobbuje w parlamencie. Dlatego kościół jest winny. Bo jest zepsuty i skorumpowany.

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: Po zachowaniu innych ocenia sie jednostkę? Czasy zdrowego rozsądku dawno minęły i opinia większości nie jest żadnym wyznacznikiem normalnosci. Poza tym psychologia nie jest w stanie narysować linii która stanowiłaby granicę miedzy normalnością a nienormalnościa. Ciekaw jestem jak zbudowałabyś własną obronę w sądzie w oparciu Twoj pogląd - zachowanie innych wskazuje na to ze jestem niewinna.
   Jesteś w błędzie. Ludzi ocenia się w oparciu o ich własne zachowanie. Zauważ, że są zachowania które wykraczają poza jakąkolwiek skalę i możliwość odniesienia do postępowania innych.

   Rozmawiamy tylko i wyłącznie o Tobie, Twoim postrzeganiu szacunku i Twojej odpowiedzi na komentarz @Szeldon00.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szeldon00: „jestem praktykującym katolikiem” w dupie mam panie twoja wiarę i nie mam do niej ani krzty szacunku. Ten szatan w którego wierzycie ma w sobie więcej dobra niż ten wasz pan bozia. Bez odbioru bo się pozygam.

  •  

   pokaż komentarz

   Wystarczajaco jasno? Czy mam to rozrysowac?

   @NexciaK: obawiam się, że wierzący w Boga sami rozumieją problem, za to wierzącym w księży żadne rozrysowanie nie pomoże...

  •  

   pokaż komentarz

   Ale u nas w końcu też będzie tak jak w Irlandii. Jeszcze trochę.

   @xandra: Myslisz ze nastapi az takie oswiecenie ludzi? Malzenstwa homo, aborcja - to wszystko tez jest prawnie legalne w Irlandii i powiazane z wolnoscia ludzi, brakiem zabobonu i tolerancja. Nie widze tego na polskim horyzoncie przez conajmiej najblizsze 30-60 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szeldon00: Z nią szkoda dyskutować, ona jest chora z nienawiści do wszystkiego co związane z KK, za takich lepiej się jest pomodlić przy okazji.

  •  

   pokaż komentarz

   @StaryWilk: ale wiesz ze to 200 meksykanskich pessos?

  •  

   pokaż komentarz

   200 meksykanskich pessos?

   @bbarf: no i co z tego, wymieni sobie w kantorze ¯\_(ツ)_/¯

  •  
   regis_uszatek

   0

   pokaż komentarz

   @Enviador: Fundamentów kolesiostwa starych dziadów chciałeś chyba napisać

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: Prusów wykonczyli krzyżacy na spółę z Polakami

  •  

   pokaż komentarz

   Fundamentem mojej wiary jest Jezus Chrystus,

   @Szeldon00: które mięso i krew zjadasz co tydzień .To nie jest normalne zachowanie. Jeść ciało swojego mentora

  •  

   pokaż komentarz

   @Enviador biedak to jesteś ty

   @zadrak: rozwiniesz?

   @Enviador: a ty wytłumaczysz o jakie fundamenty ci chodzi, tak jak już cię o to proszono?

  •  

   pokaż komentarz

   Fundamentów kolesiostwa starych dziadów chciałeś chyba napisać

   @regis_uszatek: wiem co chciałem napisać, napisałem to i nie było to tym o czym mówisz. Ale dziękuję :)

  •  

   pokaż komentarz

   @tempusvernum
   @Szeldon00 kolega ma rację. Zignoruj debili, troli i gimboateistów. Wykop nie jest reprezentacją polskiej młodzieży. Im się wydaje, że swoimi śmiesznymi wpisami mogą coś zmienić.
   Olej ich, szkoda twojego czasu.

  •  

   pokaż komentarz

   Mylisz nienawiść z brakiem szacunku do ludzi którzy wierzą w ciemnotę i zabobony przeznaczone dla koczowniczych plemion barbarzyńców - analfabetów sprzed tysięcy lat xDDD
   @xandra @DisastrerMaster
   Tja..
   Najprosciej skanalizowac oponenta, wciskajac mu czapeczke swoich uprzedzen.
   Dla siebie, swoich argumentow.
   Negujesz dorobek praktycznie CALEJ ludzkiej cywilizacji i kultury, argumentujac to WLASNYMI uprzedzeniami wobec przejawow tejze.
   Ciekawa konstrukcja mentalna, niestety, swiadczaca o swoistej formie autyzmu socjologicznego.
   Nie da sie wyrwac czlowieka z jego kondominium, bez pozbawienia go tozsamosci.
   Tacy jak ty jedynie szkodza, sa jak dziecko ktoremu dano pistolet maszynowy z ostra amunicja i puszczono luzem.

  •  

   pokaż komentarz

   @sidhe: Jakiej cywilizacji? Greckiej czy Rzymskiej, zanim katoliccy troglodyci cofnęli nas o tysiąclecia w rozwoju cywlizacyjnym?

  •  

   pokaż komentarz

   Dla tych, którzy doświadczyli w dzieciństwie indoktrynacji religijnej, to katolickie poczucie winy jest niebezpiecznym i trudnym do pozbycia się obciążeniem, z poważnymi konsekwencjami na całe życie.

   @robert5502: To wpajanie ci, że zawsze jesteś winny tj. popełniłeś grzech to jest super sposób na robienie biznesu bez końca.

  •  

   pokaż komentarz

   @sidhe: Muzyka, sztuka, inżynieria, medycyna, fizyka, astronomia, filozofia i matematyka, bankowość, szkolnictwo, biblioteki... i przychodzi ciemna masa, która co najwyżej lepiankę może ulepić... No chyba sobie kpisz xDDD

  •  

   pokaż komentarz

   Jakiej cywilizacji? Greckiej czy Rzymskiej, zanim katoliccy troglodyci cofnęli nas o tysiąclecia w rozwoju cywlizacyjnym?
   @xandra
   Cos chyba slabo znasz historie czlowieczenstwa.
   Katoliccy tryglodyci sa jednym z WIELU odlamow filozofii, religii, znaanej dzis jako chrzescijanstwo.
   Niekoniecznie najlepszym.
   Ale to chrzescijanstwo wlasnie, dalo podwaliiny pod demokracje, upadek sankcjonowanego prawnie i spolecznie niewolnictwa, Twoja mozliwosc swobodnej wypowiedzi tutaj.
   Jesli tego nie dostrzegasz, jestes slepa.

  •  

   pokaż komentarz

   @sidhe: Chyba jak sobie dopiszesz własną historię. Ciemnota i zabobony. Zejdź na ziemię i przestań kłamać.

  •  

   pokaż komentarz

   Muzyka, sztuka, inżynieria, medycyna, fizyka, astronomia, filozofia i matematyka, bankowość, szkolnictwo, biblioteki..
   @xandra
   Dla kogo?
   Czy nie jedynie dla wybranych i dla podboju?
   Zysku?
   Wladzy?
   Pierwotnego instynktu dominacji nad stadem zwanym "ludzie"?

  •  

   pokaż komentarz

   , upadek sankcjonowanego prawnie i spolecznie niewolnictwa,

   @sidhe: bu cha cha cha cha... najzagozalsi zwolenicy niewolnictwa mieli je zlikwidowac ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @sidhe: Na pewno nie dla ciemnej masy co wierzy w figurkę przybitą do kawałka drzewa. Oni musieli czekać ponad tysiąc lat ;) Taki szczegół.

  •  

   pokaż komentarz

   najzagozalsi zwolenicy niewolnictwa mieli je zlikwidowac ( ͡º ͜ʖ͡º
   @robert5502
   To, ze ono wciaz istnieje, nie oznacza ze jest spolecznie i instytucjonalnie sankcjonowane.
   Przynajmniej nie oficjalnie, jak jakie 300lat temu

  •  

   pokaż komentarz

   Na pewno nie dla ciemnej masy co wierzy w figurkę przybitą do kawałka drzewa
   @xandra
   W sumie dobrze zdefiniowalas ptoblem humani oeczesnych.
   Tylko ignorant moze wierzyc, ze WSZYSCY wowczas, praktyczznie do XIXw, byli niczym Newton czy DaVinci.
   Niestety, NIE!

  •  

   pokaż komentarz

   Fundamentem mojej wiary jest Jezus Chrystus

   @Szeldon00: To nawet oryginalne, uznać za proroka jakiegoś azjatyckiego pastucha kóz. Byłoby nawet śmieszne, gdyby nie polityczne wybory arystokracji która sprowadziła tu katolickich urzędników i zaczęła ogniem i mieczem "nawracać" Polaków, niszcząc naszą kulturę. Ich stosunek do polskiej ludności najlepiej obrazuje pogardliwe określenie "poganin", dosłownie znaczące "chłop, wieśniak". W całej historii Narodu Polskiego nic bardziej nie zdemolowało naszej słowiańskiej tradycji, kultury, obyczaju jak ta azjatycka dżuma KK.

  •  

   pokaż komentarz

   To nawet oryginalne, uznać za proroka jakiegoś azjatyckiego pastucha kóz
   @panna-Wanda
   Za to malo oryginalne sa proby takie jak twoje, i tobie podobnych.
   Probowac rownac sie z Kims kto potrafil narzucic swoja ideologie lekko 1/3 dzisiejszego swiata.
   I to PO SMIERCI swojej.
   Tej fizycznej.

   Graty za poczucie swojej misji. Z gory jest przegrana.
   Ty negujesz wartosci, ktore sa PONAD podzialami.
   Sa LUDZKIE.
   Spoleczne.
   Comprende?

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: Dawno nie spotkałem takiego radykała. Radykałki, jeśli wolisz. Ciężko Ci będzie zrozumieć, że od radykalnego katolika różni Cię tylko strona barykady.

  •  

   pokaż komentarz

   W całej historii Narodu Polskiego nic bardziej nie zdemolowało naszej słowiańskiej tradycji, kultury, obyczaju jak ta azjatycka dżuma KK.
   @panna-Wanda
   W calej historii Narodu polskiego nie bylo chyba jeszcze na forum publicznym nikogo plecacego takie bzdury jak ty.
   Miej swiadomosc, ze za czasow Slowian przedchrzescijanskich twoje zycie warte bylo bodaj tyle co jedna krowa czy swinia.
   Jakos tak

  •  

   pokaż komentarz

   @kamil150794: Niby dlaczego? Zbyt mocno masz już wyprany mózg, by żyć w CYWILIZOWANYM społeczeństwie, gdzie na szamanów i ich wyznawców patrzy się jak - na szamanów i ich wyznawców? Religia to biznes i władza, nie ma w niej nic więcej, oprócz hipokryzji, zakłamania, oszustwa i grania na najniższych instynktach i strachu przed śmiercią. I tak było od zarania dziejów. Klechy po prostu doprowadziły wciskanie kitu o niewidzialnych przyjaciołach i wrogach do perfekcji.

   Przekonaj mnie, że jest inaczej xDDD Oczekuję merytorycznych argumentów, ale już z tego komentarza wnoszę, że jesteś intelektualną rozwielitką ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Sprzedawca_Odpowiedzi: Przeciwna strona barykady to intelekt, nauka i poleganie na dowodach, całkowita odwrotność tak zwanej wiary.

   @sidhe: Skąd wiesz w co oni wierzyli? I czy w ogóle?

  •  

   pokaż komentarz

   @Enviador ®uch@nie dzieci fundamentem kościoła?

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra:

   Przeciwna strona barykady to intelekt, nauka i poleganie na dowodach, całkowita odwrotność tak zwanej wiary.

   Przecież nauka nie ma nic do powiedzenia w temacie źródła energii. Nauka polega na obserwacji procesów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sprzedawca_Odpowiedzi: Jaka energia? Nie, nauka polega na ich tworzeniu, ot choćby zapoczątkowanie reakcji atomowej, niemal identycznej jak te zachodzące na słońcu. Tak, możemy stworzyć własne słońce, ale część społeczeństwa wierzy w figurki przybite do kawałka drewna ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: Nauka nie tworzy źródeł energii. Ludzie nauczyli się przetwarzać to, co już jest.

   niemal identycznej jak te zachodzące na słońcu

   Co to znaczy niemal?

   Co mają figurki z drewna do wiary?

  •  

   pokaż komentarz

   Skąd wiesz w co oni wierzyli? I czy w ogóle?
   @xandra
   Nawet pomijajac dosc liczne przekszy historyczne o tym, wystarczy porownanie przez analogie z ludzmi zyjacymi na podobnym poziomie rozwoju dzis. Sa takie kultury, a nawet bardziej pierwotne.

  •  

   pokaż komentarz

   Dla tych, którzy doświadczyli w dzieciństwie indoktrynacji religijnej, to katolickie poczucie winy jest niebezpiecznym i trudnym do pozbycia się obciążeniem, z poważnymi konsekwencjami na całe życie.
   @robert5502
   Nie wiem, gdzies ty sie chowal, w jakiej patologii.
   Moja indoktrynacja polegala na zrozumieniu zasad Dekalogu, z dosc liberalnym podejsciem do deklaracji jakichkolwiek zobowiazan wobec jakiegokolwiek kosciala prezentujacego tenze jako wzorzec.
   Moze mialem rozumniejszych rodziciow..
   Gonili do nauki.
   Nie do bezmyslnosci

 •  

  pokaż komentarz

  Panie Ferdku afera jest w mordę jeża

 •  

  pokaż komentarz

  Sekielski nie wie jak to jest.?
  Z 15 lat temu oglądałem tereny pod budowę domu i wieczorem jak ksiądz wychodził z zachrystii ( zamykał ją ) spytałem tak dla beki czy nie poratował by mnie szklanką wody to pokazał mi palcem TAM JEST SKLEP.
  3 lata temu jak już ruszyła budowa a teren kupiłem sporych rozmiarów to przyszedł ten właśnie ksiądz, wpierw gadka o wspomożeniu parafii potem konkretnie o oddaniu kawałka ziemi po nowy kościół to przypomniałem jemu jak mnie potraktował ale zasłaniał się nie pamięcią mówiąc że rożni się kręcą. To jemu wyjaśniłem że wybrałem takie miejsce gdzie nikt mi nie będzie bimbał nad uchem o 6 rano bo mam kolegę który mieszka naprzeciw kościoła i byłem u niego jak leci msza i zaczyna się wieszanie na dzwonach, dziękuję postoję.
  W tamtym roku przyszedł ponownie w asyście radnej i jej koleżanki sołtysowej z tematem że jest tam a tam dom samotnej matki a ja mam duży dom i czy trzech matek nie przyjmę " nie oddam na trudne chwile części domu " a i żebym klucz od tej części domu oddał żeby mi głupoty do głowy nie przychodziły. Kumacie taką akcję.?!
  U znajomej ( a mieszka z chorą córką ) i boi się komuś drzwi otwierać to siedziałem w małym pokoju jak ksiądz po kolędzie chodził to przyszedł i zobaczył atrapy mieczy Samurajskich ( ekspozycja wystroju ) to powiedział do znajomej że takich rzeczy nie trzyma się w domu i powinien na policje zadzwonić.
  W moim domu rodzinnym jak byłem małym smarkiem to też do koperty zajrzał i powiedział że 50 zł co łaska to było w tamtym roku a Matka oddała jemu ostatnie pieniądze. Więc ne mam dobrego zdania o tej nacji.
  Na Kokoszkach na cmentarzu jak Ciocia świeżo pochowała męża to zajechaliśmy po miesiącu z pomnikiem, Patrzę i już leci klecha z młodym księdzem z podwiniętą spódnica i pierwsze co zamiast dzień dobry czy tam pochwalony to z gębą " że od pomnika 10% się jemu należy " i kto pozwolił z pomnikiem wjeżdżać.?!
  Tak mnie w*wił że jemu przy pracownikach kamieniarstwa powiedziałem " A kto ci żwir woził, płyty przywoził i je układał za darmo i budował drogę pod kościół.? A kto ci dach kładł.? Tego nie pamiętasz.? Tylko lecisz do rozszlochanej kobiety bo wyczułeś hajs.?!
  Zabrał się szybciej niż przyszedł. Hiena i tyle.! Powinien w pysk z liścia dostać ale mnie coś powstrzymało.
  Pod Mławą też w kościele jest guguś dobrych lotów. Maila być msza za zmarłą to wyjechał o świniobiciu i polędwicę to też on lubi i że w koło są gospodarstwa ale kurczaka to żaden nie przyniesie i że opału za mało dostał, dalej nie słuchałem bo wyszedłem na fajkę i resztę tej jego gadaniny przesiedziałem w samochodzie.
  Potem latał ten batman po przyległym cmentarzu i pomarańczowe naklejki walił na groby i nie ważne że opłacone jeszcze były na 10 czy 5 lat.

  źródło: Na grobie..jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież większość tych hierarchów to gnojki, którzy coś tam wymamroczą do mediów o ofiarach, o krzywdzie i zadośćuczynieniu, ale mówią to kierowani tylko i wyłącznie dobrem reprezentowanej przez siebie organizacji bo wiedzą że tak wypada. Zdecydowana większość z nich ma w głębokim poważaniu ofiary i ich los.

  Martwią się tylko tym, że to wszystko się wydało, to jest dla nich realny problem. To że te rzeczy miały miejsce to dla nich normalna sprawa, pedofilia w kościele jest akceptowana i kryta od dawna więc dlaczego niby teraz miałby się zmienić stosunek hierarchów do niej, akceptują to i będą akceptować #takaprawda

  •  

   pokaż komentarz

   @Kotznapedemjonowym:
   To jest jedynie wierzchołek boskiej góry lodowej, bowiem powiadam wam iż należy również wymienić takie cuda jak choćby: gadające gady i krzaczory, lewitowanie ponad wodą, transmutacja wody w alkohol, duchy, głosy z chmur, zombie, zdalne poczęcie i przeróżne inne pomniejsze czary mary oraz hokusy pokus bęc. Na tym tle wiara w świętego Mikołaja wydaje się względnie całkiem rozsądna.

Dodany przez:

avatar xandra dołączyła
1606 wykopali 152 zakopali 19.8 tys. wyświetleń