•  

  pokaż komentarz

  Izrael z powodu geopolityki jest na straconej pozycji. USA zrobiły piwot na Pacyfik, kontrolę tylko mają w Zatoce Perskiej. Utrzumują reżim w Arabii Saudyjskiej i kontrolują złoża ropy w Iraku. Z Syrii się wycofali, dając pole manewru Rosii i Iranowi. Nataniachu to rozumie i zacieśnia współpracę z Rosją. Ale Rosja jako dawca bezpieczeństwa to abberacja. Iran będzie coraz silniejszy, ma coraz lepsze systemy rakietowe a gdy osiągnie na masową skalę systemy manewrujące to żadna Żelazna Kopuła nie pomoże Izraelowi. Wojna i zamieszanie w Syrii dało oddech Izraelowi ale tym razem Żydzi okazali się głupcami. Myśleli że w ciągną USA w wojnę z Iranem, zarzepaścili sojusze z krajami UE. Mogli mieć dobre stosunki z Polską, Węgrami, Czechami ale wolą szczekać na wewnętrzny użytek o zwrocie wyiagiwanego mienia bez spadkowego. Doprowadzili do tego że nikt po Izraelu płakać nie będzie.

 •  

  pokaż komentarz

  Rzeczywistość:

  Izrael jest światowym prymusem gospodarczym. PKB tego kraju rośnie od 2000 roku rocznie średnio o 3,69 proc., inflacja wynosi zaledwie 1,57 proc., natomiast bezrobocie spadło do poziomu 7,4 proc. Jednocześnie jednak wskaźnik ubóstwa wynosi monstrualne 17,7 proc. To drugi najgorszy wynik w OECD.

  W 2020 roku Izrael ma być drugą najszybciej rosnącą gospodarką wśród krajów OECD i czwartą najszybciej rosnącą w tym roku (za Słowacją, Polską i Słowenią). PKB tego kraju ma wzrosnąć w tym roku o 3,6 proc.

  •  

   pokaż komentarz

   natomiast bezrobocie spadło do poziomu 7,4 proc.

   @Thon: Przecież ultrareligijni żydzi pracować nie zamierzają - wliczają się do tych 7,4%?

  •  

   pokaż komentarz

   @Thon PKB Izraela rośnie przez wydatki rządowe i wpływy kapitału zagranicznego. Rząd buduje sobie osiedla i mury po różnych stronach kraju i będzie to rozdawał tylko czy to jest pozytywny wzrost PKB? Zrobi się gorąco to kapitał zagraniczny się ulotni to też spadną słupki.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież ultrareligijni żydzi pracować nie zamierzają - wliczają się do tych 7,4%?

   @kRz222: Nie, ponieważ bezrobocie liczby % ludzi którzy chcą(a przynajmniej w urzędach pracy deklarują że chcą) pracować a nie pracują. U nas jeśli ktoś nie pracuje ale nie jest zarejestrowany w urzędzie pracy też nie liczy się do bezrobotnych.

  •  

   pokaż komentarz

   PKB Izraela rośnie przez wydatki rządowe i wpływy kapitału zagranicznego. Rząd buduje sobie osiedla i mury po różnych stronach kraju i będzie to rozdawał

   @kRz222: LOL, ale nie bierzesz pod uwagę, że to jeden z najbardziej technologicznie zaawansowanych krajów na świecie? Przecież ten magiczny kapitał nie przypływa tam ze względów politycznych, ale dlatego że mają świetnych inżynierów i dobre warunki rozwoju.
   https://en.wikipedia.org/wiki/Silicon_Wadi
   Największa zasługa ich rządu jest taka, że wspiera naukę oraz sektor wysokich technologii, dzięki czemu konsekwentnie od kilkudziesięciu lat budują swoją pozycję i przyciągają ten magiczny kapitał, zarówno obcy, jak i swój (bo ich własny, zajebiście rozwinięty sektor finansowy także inwestuje miliardy szekli w rozwój). Izrael wydaje prawie 5% PKB na R&D. Porównaj to do Polski, która wydaje ok. 1%...
   Do tego są w pierwszej dziesiątce światowych eksporterów broni. Mają własne czołgi, radary, świetne karabiny i bardzo dobre systemy rakietowe (w tym rakiety manewrujące).
   Generalnie mają na czym zarabiać i budować gospodarkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Chyba nie ma szans na pokój w tym wieku na Bliskim Wschodzie

 •  

  pokaż komentarz

  Henry Kissinger powiedział dokładnie kiedy to państwo ma przestać funkcjonować, ale władze tego kraju już podejmują srodki zaradcze z "partnerami" jak Polska i Ukraina. Nie dla hecy w Polsce liczba wydawanych polskich paszportów dla obywali państwa Izrael wzrosła do kilkunastu tysięcy z zaledwie kilku. Natomiast na Ukrainie jeszcze za kadencji Walcmana Poroszenko było powiedziane, ze Ukraina udzieli schronienia obywatelom Izraela, gdyby doszło do konfliktu.

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_gorasul: Z palcem w nosie wszyscy Żydzi mogą przenieść się do USA, już teraz mieszka ich tam więcej niż w całym Izraelu, nie wiem po kiego grzyba mieliby migrować do krajów trzeciej (Polska), lub dziesiątej kategorii (Ukraina). A paszporty są im nie dla hecy, ale do wygodnego przemieszczania się i pracy w UE, bo jakoś mimo wielkiej ilości paszportów przesiedleńców za wuja nie widać.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Nic podobnego. Byłeś w ośrodku Polin? Gdyby Ameryka była ich ziemią obiecaną, to ten wielki mural w Polin nie przedstawiałby terenów Polski i Ukrainy opatrzonej napisem Kanaan, tylko Stany Zjednoczone. W Stanach miejsca dla żydów wschodnich NIE MA, nie było i NIE BĘDZIE - co pokazały dobitnie pewne epizody z czasów II WŚ ukazujące stosunek żydostwa amerykańskiego do żydostwa wschodniego. Poza tym tam już wszystko jest zajęte, wszystkie miejsca są obsadzone, a nikt przecież nie chce być parkingowym. Natomiast tu jest Kanaan, Polin. Najlepsza działka na globusie, najważniejsze miejsce sworzniowe w rywalizacji o przepływy strategiczne tuż obok kanału panamskiego i cieśniny Malakka. Tu jest DUŻO miejsca do obsadzenia, tu są perspektywy i bezpieczna przestrzeń, nie mówiąc o już o zasobach naturalnych i potencjałach lokalnych trzód które można też wykorzystać. Izrael przy metaobszarze Polin-Kanaan to zadupie, przestrzeń wyłącznie symboliczna, w której poza pustynią i pastuszkami kóz nic nie ma. Ten obszar będzie można spokojnie poświecić, przenieść się na bezpieczne tereny, a potem ze zdwojoną siłą wyprzeć okupantów Izraela, zniszczyć ich doszczętnie (o to właśnie chodzi). Do tego czasu wypączkują nowe elity i żydzi będą mieć w ręcach metaobszar Polin-Kanaan (tego już nie odpuszczą) i Izrael w wersji "reclaimed",który zyska jeszcze więcej na swoim micie. To są autentyczne pomysły, które gdzieś pobłyskują w wypowiedziach rożnych syjonistów.

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_gorasul: Mówisz o muzeum. Ci ludzie, dla których Polska była domem i słowo "Polin" mogło oznaczać ojczyznę, już nie żyją.

   Tu jest DUŻO miejsca do obsadzenia, tu są perspektywy i bezpieczna przestrzeń,
   Znaczy się co? Bieszczady, czy jakieś opuszczone postsowieckie miasteczka? Matka wie, że ćpiesz?

   To są autentyczne pomysły, które gdzieś pobłyskują w wypowiedziach rożnych syjonistów.
   W wypowiedziach naszych posłów pobłyskuje czyste szaleństwo w wypowiedziach o podmienionych Tupolewachi tajnych Żydowskich bazach pod aquaparkiem we Mszczonowie, i innych "metaobszarach Polin-Kanaan". Szaleńcy się zdarzają i tu i tu, czasem nawet dostaną się do parlamentu, ale cóż z tego jeśli mająca wpływ na rzeczywistość większość ma ich za p#%?%%@niętych?

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Dowiedz się jakie interesy prowadzą i co żydzi wyprawiają w Polsce,to zrozumiesz,że to nie szaleńcy,a ludzie na pewno dużo bardziej ogarnięci niż jude-sympatycy

  •  

   pokaż komentarz

   Dowiedz się jakie interesy prowadzą i co żydzi wyprawiają w Polsce

   @YUNGGZDYNI: Od Brauna wiem już, że w palmach szmuglujo tajny sprzęt, wiec jest grubo!

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Nie zdziwiłbym się gdyby to była prawda tak szczerze,akurat takiej mafijnej agentury to nie ma chyba w żadnym innym kraju na świecie,że takie rzeczy wydają się w ich przypadku prawdopodobne.

 •  

  pokaż komentarz

  Po co mają pracować jak lepiej ściągać haracze z Narodów za Holopodcast.