•  

  pokaż komentarz

  Nie szukaj nagrań tylko świadków bo jeszcze któryś zrozumie, że jeżeli nie ma nagrania to nie powinien się odzywać.
  Poza tym nikogo nie będzie obchodziło nagranie z wideorejestratora bez świadka.
  Jak będzie świadek to w sumie też nikogo nie będzie obchodziło nagranie bo w sądzie tylko zapytają co ten świadek widział i będzie istotne to co odpowie.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie przyjął mandatu czyli został wskazany jako sprawca. Po co dalej kombinować, zgłoś to do jego ubezpieczyciela i najpewniej zrobią normalnie wycenę bez czekania na wyrok. A kierowca mógł odmówić ze względów czysto finansowych. Jak nie mają dobrego ubezpieczenia flotowego to zwyżka pójdzie na wszystkie auta właściciela firmy więc zadowolony nikt nie będzie.

  Zakładam że ten fragment nie rozmija się z prawdą bo nie ma jasnej informacja kogo policja wskazała jako sprawcę.

  kierowca TIRA po przyjeździe policji zmienił zdanie i nie przyznał się do winy sprawa trafiła do sądu...

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: Nie rozumiem po co zgaszać to do ubezpieczyciela skoro i tak kasy nie dostanie ?

  •  

   pokaż komentarz

   @kurakpodwodny często ubezpieczyciele wypłacają na podstawie notatki policji. Inaczej mógłbyś wynająć auto na ich koszt jeżeli wina jest ewidentna a ktoś odmawia przyjęcia mandatu.

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: TU nie uznają swojej odpowiedzialności (winy) nawet jak policja wskazuje winnego ale sprawa musi się zakończyć w sądzie (bo np był na drinku). Wychodzą z założenia ze dopóki nie ma winnego „nie ma sprawy”. Acz powinni to uznawac. Co nie oznacza ze nie można wziąć samochodu zastępczego. Ale „za swoje” a później im rachunek wysłać.

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: Gdzie jest napisane ze TIRowiec nie przyjął mandatu? Z czego to wynika?

  •  

   pokaż komentarz

   Wychodzą z założenia ze dopóki nie ma winnego „nie ma sprawy”.

   @wojtura: nie jest to prawdą. Wtedy TU brałyby na siebie ogromne koszty samochodów zastępczych. Poza tym co jak kogoś zabijesz i nie przyznasz się do winy. Albo będziesz prowadził narąbany i też nie przyznasz się do winy. Przecież do tego nikt cię zmusić nie może a sprawa mimo że banalna może trwać do uprawomocnienia nawet latami. Wyobrażasz sobie czekanie na naprawę swojego samochodu przez rok bo ktoś się nie przyznał? Wiesz ile by to kosztowało jeżeli na ten czas wynająłbyś samochód? TU potrafią liczyć i mają wytyczone procedury na takie sytuacje.

   @wojtura: wynika to z fragmentu tekstu który wkleiłem. Skoro ktoś się nie przyznaje to znaczy że był stawiany mu zarzut. Chyba ze pisał to ktoś kto ma problemy z logicznym przedstawieniem sytuacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: Napisałeś „nie przyjął mandatu czyli został wskazany jako sprawca”. Z tekstu znaleziska nie ma ani jednego momentu mówiącym komu policja przypisuje winę. Co zreszta sam zauważyłeś w swoim wpisie ze nie ma jednoznacznego wskazania winnego. Może być taka sytuacja ze Dziewczyna twierdziła ze Tir w nią wjechał, Tir twierdził ze ona zmieniała pas i w niego wjechała. Wtedy policjant nie może inaczej postąpić jak skierować zdarzenie do wydziału dochodzeniowego. Bo tu mamy słowo przeciwko słowu. Jeżeli żadna strona nie zmięknie i nie przyzna się do winy to wtedy musi rozstrzygnąć dochodzenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @wojtura: trzeci raz ci mówię że wg opisu sytuacji kierowca tira nie poczuwał się do winy. W moim pierwszym komentarzu specjalnie wkleiłem ten fragment. Poza tym postępowania sądowe nie są od tego żeby wskazać winnego z kilku przedstawionych opcji, to tak nie działa. Policja pisze wniosek o ukaranie konkretnej osoby. Sąd nie będzie za nich typował kto miał racje a kto nie.

 •  

  pokaż komentarz

  Wykopałem. Miałem identyczną sytuację w tym samym miejscu również z kierowcą ciężarówki... Też zmieniał pas na prawy i przywalił mi w lewy tył jak i tobie. Wpadłem w poślizg, z którego jak i ty tylko cudem wyszedłem z tego bez szwanku bo na lewym pasie autostrady akurat nic nie jechało, a tam się zatrzymałem.
  U mnie było z kolei odwrotnie- od początku się nie przyznawał, twiedził że mu wyjechałem nie wiadomo skąd, nawet miał kamerkę. Zadzwoniłem po policję (przyjechali z Pruszkowa).Początkowo przychylali się do jego wersji twierdząc że na kamerce widać jakbym jechał środkiem między 2 pasami rozbiegowymi z Pruszkowa. Tylko że nawet gdybyśmy zmieniali pas jednocześnie na ten sam znajdujący się pomiędzy nami, to i tak ja jadąc z jego prawej mam pierwszeństwo. W końcu przyznali mi rację, a tamten dostał mandat

 •  

  pokaż komentarz

  Wykopałem. Powodzenia!

  Ludzie dzielą się na takich, którzy jeżdżą z kamerką i takich, którzy...

  pokaż spoiler ... będą jeździć z kamerką ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  @paulakia A kogo wskazała policja za winnego? Czy nie mogła („słowo przeciwko słowu”) i skierowała zdarzenie do dochodzeniówki?

Dodany przez:

avatar paulakia dołączył
582 wykopali 14 zakopali 11 tys. wyświetleń