•  

  pokaż komentarz

  Norwegowie tez prezentuja sie przed calym swiatem jako narod niezwykle ekologiczny poprzez stawianie na auta elektryczne , ...na ktore stac ich, bo sprzedaja rope naftowa reszcie swiata. Ta reszta swaita, ktora jezdzi na paliwie z tej ropy jest blee. Lewicowa obluda.

 •  

  pokaż komentarz

  Kanada to taka starsza siostra Szwecji i to z uszkodzeniem mózgu.

 •  

  pokaż komentarz

  Hehe, ale przynajmniej nosi kolorowe skarpetki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  @Dobryszpieg - mógłbyś podać miejsce na twoim blogasku, gdzie znajdę jakiekolwiek dowody na przez Ciebie stawianą tezę?

  Stawiam, że słabo ściemniasz. Ale żeby nie było to mam dla Ciebie konkretne info a nie wlasny wysryw:

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_20191103-190521_Chrome.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @PrawdziwyRealista: Dowodów w necie masz mnóstwo, rzucę pierwszy z brzegu.Encana to skrót od ENERGY CANADA więc dlatego ją zmieniają, lepiej nie stawiaj bo ci słabo hazard wychodzi.

   źródło: cana.png

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: to aktualny CEO? ( ͡° ͜ʖ ͡°) a że ten pan jest przeciwnikiem politycznym i wspiera partie przeciwna obecnej partii rzadzacej Kanada nie ma noc do rzeczy w przypadku jego prywatnych wypowiedzi?

   Słaby z ciebie bloger. Rzucasz teze bez slowa poparcia tej tezy w twoim blogasie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: dodam jeszcze, że musisz żyć w niezlej bance jeśli uwazasz ze miliardowe korpo zmienia nazwę TYLKO by nie byc kojarzonym z danym państwem ( ͡° ͜ʖ ͡°) no Ale twoje prawo pisać takie bzdury

   I weź zmien tytul, bo po "ogromnych firmach" wnioskuje, ze za duzo ksiazek nie czytasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @PrawdziwyRealista: oczywiscie wszyscy lokalni eksperci twierdzą, że jest to efekt wygranych wyborów tydzien temu przez Trudeu ale ty oczywiscie no name z Polski wiesz lepiej.Nawet mi się nie chce z tobą toczyć śmiesznej polemiki.

   źródło: eee.png

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: lokalny ekspercie - żeby korpo zmienilo swoje logo trzeba wiele miesięcy a czasem lat. To nie jest tak, jak tu sobie chyba wyobrazasz, ze wlasciciel siedzi za biurkiem i mowi "BASTA! Zmieniamy nazwe i wyprowadzamy firme z Kanady do USA, bo mnie ten typ w kolorowych skarpetkach wk#?!ia a Kanada kojarzy sie z lewakami!"

   Firmy mogą zmienić kraj, bo USA zawsze przychylnie patrzy na rope a Kanada obecnie mniej. Jednak twoje romantyczne podejscie przedstawione na blogasku zadowoli pewnie podobnie malo rozgarnietych czytelnikow. Dla tych odrobinę bardziej ogarnietych... jest wesoło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @PrawdziwyRealista: no ty jesteś tak ogarnięty,że nawet nie wiesz, że ENCANA od lat działa na rynku amerykańskim więc żaden rebranding nie był im potrzebny. Próbuj dalej na razie są twoje wysrywy kontra słowo eksperta z Bloomberga i tworcy ENCANA ciekaw jestem jak mocno wyj@$?ne masz w kosmos ego i od kogo czujesz się jeszcze mądrzejszy pseudorozgarnięty typie.

   źródło: 20191103_200609.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: ty twierdzisz, ze "ogromne" firmy (jest tyle trafniejszych słów by opisać duze przedsiębiorstwo) zmieniaja nazwy by nie byc kojarzonymi z Kanada. Udowodnij to. Na blogasku swoim nie przedstawia ŻADNYCH dowodów.

   Nie pisałem nigdzie, że Encana działa czy nie na danym rynku. Nie dopowiadaj sobie jakies wlasne wysrywy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Ekspert Bloomberga jest jak rozumiem nieomylnym bytem a były CEO pisze takie a nie inne rzeczy zapewne nie dlatego, ze wspiera opozycyjna partie wobec "lewackiego" premiera.

   Ja w odróżnieniu od ciebie mam (zabrzmi pompatycznie, sorry) doświadczenie w biznesie. Mam na codzien kontakt z najwiekszymi korpo w Europie i mam blade pojecie o ekonomii w skali makro (z racji wyksztalcenia). Wiem co znaczy dla dużego korpo zmiana nr ravhunku a co dopiero zmiana nazwy jak i siedziby.

   Nie mam "wyj!#%ne w kosmos ego" ani nie czuję się mądrzejszy. A twoje obrażanie mnie w słaby sposób tylko potwierdza zdanie jakie mam o tobie i twojej "tfurczosci" dziennikarskiej.

   No to jeszcze raz - gdzie tam na blogasku masz choć jeden dowód na tak śmiałą tezę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @PrawdziwyRealista: Ekspert Bloomberga wraz z byłym prezesem jest jakimś źródłem mojego artykułu w przeciwieństwie do twoich wysrywów na które nie masz żadnego poparcia po za "mi sie wydaje" "ja działam w Europie wiec wiem"

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: wskaz mi prosze na blogasku wypowiedz eksperta jak i bylego CEO. Nie ma? Ajjjjj... chyba masz jakies pojecie o dziennikarstwie jesli bawisz sie w blogowanko i wiesz, ze podstawa wszystkiego jest zawsze ŹRÓDŁO! A u Ciebie NIC ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A nawiasem mówiąc to były CEO nie twierdzi, to co ty się domyślasz. On narzeka na obecna politykę Kanady, wspomina o tym, że w innym kraju (USA) przychylniej patrzą na ropę. To są konkrety. A nie jakieś usuwanie słowa "Canada" żeby się źle nie kojarzyć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Ja opieram moje zdanie na mojej wiedzy i doświadczeniu. Uważam jednak w odróżnieniu od ciebie, że jestem "za mały Miki" by swoje zdanie publikować jako coś wartościowego. Dlatego "Andrzeju, nie denerwuj się", że ktoś ma inne zdanie niż Ty. Takie coś ma prawo mieć miejsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @PrawdziwyRealista: rozumiesz zdanie z tytułu "Canada becomes a dirty word in the oilpatch"? Jakbyś rozumiał to byś nie pisał o domysłach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: rozumiesz, że tylko idiota potraktowałby to dosłownie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Grupa dziennikarzy i felietonistów, która hobbystycznie ale przede wszystkim obiektywnie przedstawia trudne tematy współczesnego świata i kraju. Nie bierzemy żadnej ze stron, nie trzymamy się stereotypów, nie manipulujemy. Nie jesteśmy członkami żadnej organizacji politycznej ani pracownikami żadnego medium.

  Nigdzie żadnych szczegółów, wszystko anonimowe, artykuły podpisane inicjałami, których kliknięcie prowadzi na stronę główną. Rzut oka na poruszane tematy szybko rozwiewa wątpliwości - kolejna prawicowa gadzinówka, zakop. A, no i oczywiście brak źródeł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: prawicowa gadzinówka, a w środku artykuły atakujace TVP czy prawicowych kibiców, wy tymi tęczowymi avatarami oznaczacie tutaj tych poniżej 60iq?

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: Pomysł w zarodku sprytny, dać parę artykułów na końcu strony, które nikomu krzywdy nie robią, a mogą być użyte jako argument "patrzcie jak na obie strony plujemy, po równo, obiektywnie". Niestety w praktyce powód istnienia tego bloga jest widoczny na pierwszy rzut oka dla każdego kto ma więcej niż te 60 IQ.

   Swoją drogą, kontynuując twoją logikę, jeśli Konfederacja atakuje TVP to nie jest partią prawicową?

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: Kontynuując moją logikę jeśli ktoś atakuje PiSowskie TVP i jednocześnie prawicowuch narodowych kibiców od Konfedracji to kogo niby z nich popiera?

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: A, czyli atakować TVP można, ale już TVP i kibiców nie, sprytne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Tylko trochę nie do końca, bo "prawicowo-narodowi kibice" są bliżej ONR niż RN z Konfederacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: prawicowo narodowi kibice biegaja w marszach niepodległości orgwnizowanych przez RN i o tym jest ten artykuł, o szkodliwości ich działań tam. Po za tym w tym artykule o Kanadzie ja nawet w jednym zdaniu nie wyraziłem swojego zdania na ten temat, stwierdziłem fakty, o których piszą CNN czy Financal Times a wy traktujecie fakty jak atak :).

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: Widzę zdecydowanie mylisz RN z ONR, ta rozmowa nie ma dalszego sensu, skoro albo masz tak słabą znajomość tematu albo specjalnie próbujesz rzucać informacjami nieprawdziwymi licząc, że ktoś ich nie zweryfikuje i uwierzy na słowo.

   Po za tym w tym artykule o Kanadzie ja nawet w jednym zdaniu nie wyraziłem swojego zdania na ten temat

   A, czyli to ty jesteś autorem. Czemu się nie podpisujesz imieniem i nazwiskiem? Z kim jeszcze prowadzisz ten portal, skoro w "O nas" wspominasz o grupie osób?

   a wy traktujecie fakty jak atak :).

   Co z ciebie za dziennikarz, że nie wiesz, że cherry-picking faktów jest taktyką jak najbardziej subiektywną do bólu? Mając milion wydarzeń negatywnych dla strony A i dziesięć dla strony B możesz spokojnie zrobić 1 artykuł o wydarzeniu negatywnym dla A i 10 negatywnych dla B, malując obraz, w którym A jest super, a B okropne.

   Przecież to podstawowa zasada dziennikarstwa, która sprawia, że żaden szanujący się autor nie powie ci, że istnieje obiektywne dziennikarstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: nic nie myle, w artykule jest akapit o marszu niepodleglości, ktorego organizatorem jest Ruch Narodowy. Co do kibiców bedących członkami ONR to jest to śmieszne spłycanie tematu. Taki podział pasuje do Białegostoku, ale juz kibicom np. takiego Ruchu Chorzów do tej organizacji tak samo daleko jak do Antifiy więc nie staraj się tutaj zgrywać kumatego i dokonywać bezsensownych podziałów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: Tak myślałem, że zlejesz drugą, niewygodną część mojego posta ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: piszemy o tym co nas interesuje to nie żaden cherry picking, są artykuły o Kolumbii gdzie nie zabieramy żadnej ze stron racji mimo iż jedną z nich jest komunistyczna, terrorystyczna bojówka, napisaliśmy o Boko Haram z Nigerii gdzie nie mieliśmy problemu napisać o tych dobrych aspektach ich działalności tam, gdy pisaliśmy o uchodzcach nie bylo problemu z tym by wspomniec,że Afgańczycy przybywają do Europy w skutek polityki USA, to sie nazywa OBIEKTYWIZM pokazywanie racji obu stron, rozumiemy jednak, ze jak ktoś jest członkiem którejś z tych stron jak ty to dla niego zawsze będziemy w jego za dużo uderzali , a tych drugich za mało, taki urok.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: Dalej nie odpowiedziałeś na moje pytania dlaczego piszesz te artykuły anonimowo i z kim jeszcze to robisz.

   Boisz się, że wyjdzie na jaw, że robisz to sam i nie ma żadnej grupy, tym bardziej grupy dziennikarzy? Boisz się, że jak podasz nazwisko, to będzie można sprawdzić inną twoją aktywność i wyjdą niezbyt obiektywne powiązania?

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: pisze anonimowo bo tak chce. Nie czuje potrzeby sie afiszować, tak jak ty nie afiszujesz sie swoim imieniem i nazwiskiem a swoje mądrości ukrywasz pod nickiem. Strone tworzą 3 osoby, hobbystycznie.

Dodany przez:

avatar Dobryszpieg dołączył
551 wykopali 69 zakopali 11.2 tys. wyświetleń