•  

  pokaż komentarz

  Tak sobie myślę, co jest definicją strefy no-go. Co wyróżnia "obcych" w slumsach:

  1. Brak przynależności do społeczności. To na pewno, jednak strefy no-go mają stały dopływ nowych, więc nie jest to hermetyczna społeczność. Dodatkowo przecież Gdańszczanin nie będzie się czuł zagrożony w Warszawie, Pradze czy Madrycie, mimo bycia nietutejszym.

  2. Kwestionowanie zasad lokalnej społeczności, szczególnie tradycji i sposobu życia. Czyli np. młoda Brytyjka wchodząca do strefy no-go bez burki. Tak samo niemile jest widziane korzystanie z wolności słowa. Hmm... właściwie to nadal za mało, swojego czasu mieszkałem na dość konserwatywnej wsi, będąc ateistą (wiedziano o tym). Obchodzono się ze mną chłodno, ale nic mi nie groziło.

  3. Agresja Czyli wg. mnie to co definiuje strefę no-go. Czyli agresja fizyczna/psychiczna w stosunku do "obcego".

  Na ten moment sądzę, że LGBT jest na punkcie 2. Jednak wypada przeczytać te ustawy.

  15 min. Później, oczywiście 99% na pewno tych "uchwał" nie przeczytała. No właśnie, nie zawierają one żadnej normy prawnej, ba one nie poddają nawet ocenie ruch LGBT.

  Są to raczej ideologiczne sprzeciwy, wyrażone w formach:

  „Rada Gminy w Łososinie Dolnej wyraża sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów

  Ergo: jak dla mnie nie można tu mówić o strefach no-go.

  •  

   pokaż komentarz

   Ergo: jak dla mnie nie można tu mówić o strefach no-go.

   @Camilli: oczywiście, że nie. "LGBT-free zone" w rozumieniu takim, jak "deklarują" to sobie niektóre samorządy nie ma nic wspólnego z "no-go zone". Ot, kolejna lewacka prowokacja, ładnie pokazująca jakie łajno można zrobić ze szczytnej idei wolnej encyklopedii.

  •  

   pokaż komentarz

   @torquemadek: Radziłbym unikać używania epitetów "lewacki", "prawacki". Kojarzą się z przedstawicielami wrzeszczącego motłochu.

   Warto też zauważyć, iż same uchwały to kuriozum, ponieważ faktycznie mają charakter dyskryminujący i kojarzą się z Arabią Saudyjską (tam dla odróżnienia: istnieją normy prawne dot. "nieprawomyślnych"), bądź innym barbarzyńskim krajem. Jednak z pewnością nazywanie tych gmin strefą "no-go" jest absurdalne - mało tego, jest manipulatorskim nadużyciem.

   To trochę jak ostatnie jęki i groźby LGBT o debacie na uniwersytecie w Vancouver* - czyli próba odebrania głosu osobom o innym światopoglądzie. W tej całej wojnie ideologicznej najbardziej cierpi racjonalizm i wolność słowa. Idea przestaje potrzebować argumentów co jest przerażające.

   * https://www.wykop.pl/link/5197375/debata-na-uniwersytecie-w-vancouver-odwolana-po-grozbach-srodowisk-lgbt/

  •  

   pokaż komentarz

   Radziłbym unikać używania epitetów "lewacki", "prawacki". Kojarzą się z przedstawicielami wrzeszczącego motłochu.

   Lewactwo to ekstremalna totalitarna lewica. Wrzeszczący motłoch nie jest tu warunkiem koniecznym - wręcz bez problemu lewakiem może być dystyngowany profesor.

   Warto też zauważyć, iż same uchwały to kuriozum, ponieważ faktycznie mają charakter dyskryminujący

   Nadal daleko tu do "no-go", gdzie KAŻDY OBCY bardzo ryzykuje samym pojawieniem się.

   i kojarzą się z Arabią Saudyjską (tam dla odróżnienia: istnieją normy prawne dot. "nieprawomyślnych"), bądź innym barbarzyńskim krajem.

   Dziwne masz skojarzenia. Strefy "no-go" występują obficie w krajach rozwiniętych - a właśnie w krajach tzw. barbarzyńskich nierzadko okazuje się, że ludzie są mili i gościnni.

   Jednak z pewnością nazywanie tych gmin strefą "no-go" jest absurdalne - mało tego, jest manipulatorskim nadużyciem.

   To manipulacja słownictwem i prowokacyjne zwandalizowanie Wikipedii.

   To trochę jak ostatnie jęki i groźby LGBT o debacie na uniwersytecie w Vancouver* - czyli próba odebrania głosu osobom o innym światopoglądzie. W tej całej wojnie ideologicznej najbardziej cierpi racjonalizm i wolność słowa. Idea przestaje potrzebować argumentów co jest przerażające.

   Nie tyle próba odebrania głosu, co bezczelne i kłamliwe wywrzeszczenie swojego zdania. A cierpi na tym świetna idea, jaką jest Wikipedia - oskarżenia o lewackie odchyły jak widać są całkiem uzasadnione, i de facto całe działy tej encyklopedii dotyczące nauk społecznych, historii, obyczajowości, czy polityki są zwyczajnie niewiarygodne.

   @Camilli:

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: A już miałem im przelać kasę......

  •  

   pokaż komentarz

   jak dla mnie nie można tu mówić o strefach no-go.

   @Camilli: A dla mnie można. I bardzo dobrze. Niech się tu nie zapuszczają ze swoim programem inżynierii społecznej.

  •  

   pokaż komentarz

   " Na ten moment sądzę, że LGBT jest na punkcie 2."

   @Camilli: buahaahaha :DDDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   A dla mnie można. I bardzo dobrze. Niech się tu nie zapuszczają ze swoim programem inżynierii społecznej.

   buahaahaha :DDDDDDD

   @s1720nk: @Arv_:

   Panowie, albo argumenty i coś konstruktywnego albo sp@#@#!@ać.

  •  

   pokaż komentarz

   Panowie, albo argumenty i coś konstruktywnego albo sp@$?%%%ać.

   @Camilli: To sp@$?%%%aj.
   Mój argument jest taki, że jakakolwiek walka jest bezcelowa i nie ma sensu. Skoro ideolo LGBT widzi u nas zonę no-go to ... dobrze. To nie powód do zmartwień. Czy nie o to chodziło autorom pomysłu "strefa wolna od LPGQ-"?

   pokaż spoiler Idę o zakład, że muslimy myślą tak samo o przypisywanych im strefach. Ale my jesteśmy u siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @torquemadek: Polecam przeczytać stronę dyskusji tego artykułu, np. wypowiedź pewnego Szweda:

   The sections says it's about (and I quote) "areas that have been described as no-go areas in recent years". Like I said above, there is a consensus to include areas that have been called no-go zones. That means that it includes areas that are nowhere near barricaded off or where authorities don't go. As a Swede, I think that it is ridiculous to call the areas in Sweden no-go zones because they don't fit the criteria unless in in some news media reporting. Poland is now in the situation that Sweden and several other countries have been in for years, where this article lists so-called no-go zones that really aren't. I would be happy to see a new consensus that include only areas barricaded off or undergoing insurgency, but that would remove a lot of the areas that are currently listed here. Until that happens, the solution is not to remove the Polish areas because you don't like it, or because someones original research says that they can't be no-go zones. Such arguments carry no weight here. If they did, I could have listed police stations in alleged no-go zones but I don't. Like in every other article in Wikipedia, we go by what the sources say. Sjö (talk) 14:19, 3 November 2019 (UTC)

  •  

   pokaż komentarz

   @torquemadek: Kiedyś był fajny artykuł jak to wiki została dosłownie zaspamowana przez różnego rodzaju ideologie. Na forach i grupach wegetarian czy proepidemików są nawet organizowane specjalne akcje. Dlatego (i jeszcze z innych powodów) wiki to nie jest wiarygodne źródło.

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: w przeciągu 5 zdań na temat Polski, ludzie wklejają potwierdzenie na podstawie linków do gazet i artykułów, które mają na celu stanowić niepodważalne źródło potwierdzenia.

   Myślę, że jedyną metodą byłaby rzetelna i dziennikarska praca badająca temat wraz z publikacją i może obalającą tezy, albo je potwierdzające. Zrobić nalepkę, to dzisiaj może każdy, nie każdy musi ją przykleić, albo się z nią zgadzać, albo np. po czasie po prostu zrezygnował z owej naklejki.
   Klasycznie w referencjach mamy podane źródła słynące ze spolaryzowanych artykułów, których dobór jest raczej nieprzypadkowy.

   Czy w Polsce nie może po prosu być mediów obiektywnych, które w postaci obszernego reportażu mogłyby sprawdzić, czy faktycznie ktoś ponaklejał te nalepki?

   Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że to jest klasyczna "wojenka Polsko-Polska" na zasobach "zagranicznych".

   "Edytorsi" owej strony tak szybko próbują dodawać potwierdzające referencje, że mają tam błędy...
   https://imgur.com/u5JcUQv

   źródło: static.boredpanda.com

  •  

   pokaż komentarz

   @R187: oczywiście. Jasne, że Szwed będzie się oburzał, że ktoś śmie krytykować ich pro-imigrancką politykę. I równie jasne, że "strefa no-go" to bardzo rozmyty termin - i to rozmyty głównie przez pismaków węszących sensację. I tak samo jasne jest to, że istnieją strefy no-go, gdzie PRZECIĘTNY człowiek RYZYKUJE samym wejściem.

   Podkreśliłem te dwa słowa. "Przeciętny" z góry wyklucza strefy "no-LGBT", gdyby nawet polowano tam na ostentacyjnych czy demostrujących homoseksualistów, bo w ogóle wszyscy homoseksualiści stanowią 2-3% populacji, a normalnego homo nikt na oko nie odróżni ani nie będzie przesłuchiwał. Pseudo-strefy "no-go" dla prowokujących wyglądem bez problemu znajdziesz na ciemnej ulicy w każdym większym mieście w całej Europie. Nigdy na wakacjach nie uciekałeś przed pijanymi góralami po wioskowej dyskotece?

   "Ryzyko" oznacza, że może się całkiem prawdopodobnie udać wejść i wyjść (z życiem i portfelem) nawet z gagsta okolicy czarnego getta o północy.

   I nie zmienia to faktu, że czarne getto w Detroit, czy imigranckie dzielnice w Szwecji, gdzie ryzyko dla białego jest ogromne a przestępstwa liczy się w tysiącach rocznie to zupełnie co innego, niż "deklaracja" nawiedzonych ideologów z jakichś wschodniopolskich samorządów, za którą nie idą żadne realne konsekwencje (bo nie mogą iść, z powodów prawnych choćby).

   Dlatego pieprzenie tego Szweda to zwykłe wybielanie siebie poprzez pogrążanie innych a cały artykuł to antypolska manipulacja ¯\_(ツ)_/¯

  •  
   DaeronTargaryen

   -2

   pokaż komentarz

   Nadal daleko tu do "no-go", gdzie KAŻDY OBCY bardzo ryzykuje samym pojawieniem się.

   @torquemadek: Ta strona po prostu powinna zostać przeorganizowana. Natomiast u góry pojawia się jednak kategoria obszaru, z którego wykluczona jest pewna grupa. Myślę, że tutaj problemem jest samo hasło ideologia LGBT, która pojawia się w tych lokalnych uchwałach, bo tak naprawdę nie wiadomo do czego ono się odnosi. Czy chodzi o postulat małżeństw jednopłciowych, czy może zwalczanie przemocy wobec osób homoseksualnych? No, ale to już wina takiej ignorancji i właśnie mieszania osób LGBT z ruchami LGBT i postulatami, z czego wynikały te naklejki strefa wolna od LGBT, które zupełnie zasadnie można było uznać jako strefy wolne od homoseksualistów.

  •  

   pokaż komentarz

   Dodatkowo przecież Gdańszczanin nie będzie się czuł zagrożony w Warszawie, Pradze czy Madrycie, mimo bycia nietutejszym.

   @Camilli: Legia, Legia k?%!a XDDDD

 •  

  pokaż komentarz

  Amply sourced. disliking is not reason for removal. LGBT people are excluded from these zones that are no-go zones for LGBT. Can you kiss in public in a LGBT-free zone? No.
  Przecież to jest kłamstwo.

 •  

  pokaż komentarz

  Co? Strefy z zakazem wstępu parom homoseksualnym, bo tak i już? A co niby mieliby zrobić? Rytualny allah akhbar w centrum miasta, czy zgwałcić księdza na ławce w parku?

  Ja pierdziele, co mi przeszkadza para homoseksualna która sobie, nie wiem, spaceruję? Dopóki nie łamią prawa, czyli nie napadają na nikogo, nie kradną i tak dalej i tak dalej, to czemu mieliby nie móc sobie pójść jak człowiek, tam gdzie chcą? Żyjemy w USA w latach 20? Czy kiedy to tam była ta segregacja rasowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Capitan_Autism0: Za duzo zdrowego rozsadku w Twoim poscie, to nie moze byc informacja prawdziwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ragz informacja jest prawdziwa, pewnie wnioskujesz to po moich wysrywach na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°) żeby nie było, nie czepiam się orientacji ani ideologii na wykopie, czepiam się debili i hipokrytów. Do lewicy i prawicy, jak i osób homoseksualnych (tej normalnej lewicy i prawicy, niewpierdzielające swojego widzimisie każdemu dokoła ) nic nie mam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jak ktoś żyję żeby połechtać sobię ego, bo hyhy prawak to, prawak tamto, a w ogóle to lewactwo tamto i siamto to aż mnie świerzbi (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @Capitan_Autism0: Nie czytalem Twoich wysrywow na wykopie, za bardzo jestem zajety produkowaniem wlasnych ( ͡° ͜ʖ ͡°) Napisales logicznego, rozsadnego posta, z ktorym sie zgadzam i tyle.

   czepiam się debili i hipokrytów

   Ja tez, wiec plusik za walke z ciemnota, glupota, nienawiscia i hipokryzja.

  •  

   pokaż komentarz

   @ragz wybacz, jest 1:30 w nocy, moje szare komórki już śpią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Capitan_Autism0: U mnie na szczescie jeszcze nie, ale niedlugo tez bede szedl spac. Jutro na rano ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Strefy z zakazem wstępu parom homoseksualnym, bo tak i już?

   @Capitan_Autism0: o, gdzie takie są? Z ciekawości pytam.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666 a w którym miejscu napisałem/stwierdziłem że SĄ, bo sam nie wiem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Capitan_Autism0: w takim razie kompletnie nie rozumiem, co chciałeś przekazać w tym wpisie.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666 To było PYTANIE retoryczne o tej strefie. I poniekąd chciałem przekazać że jakiekolwiek strefy o jakich mowa (istniejące czy nieistniejące) to głupota, bo każdy jest człowiekiem i ma prawo żyć jak chce i gdzie chce, niezależnie od orientacji. Nie twierdze też, że artykuł kłamie lub mówi prawdę. Wyrażam swoje zdanie po prostu. Takie samo mógłbym wyrazić o zakazie wstępu (które co prawda istniały i to jest fakt) dla czarnoskórych, sprzed wojny i w trakcie, oraz po. Ot, zwykłe zdanie, randomowego wykopka.

  •  

   pokaż komentarz

   To było PYTANIE retoryczne o tej strefie

   @Capitan_Autism0: ale o jakiej strefie? Gdzie taka strefa się znajduje?

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666 Nie mam pojęcia, pytaj autora artykułu, on ma więcej informacji na ten temat ¯\(ツ)/¯ Ja nie twierdzę że istnieją. Ani że istniały. Czy cokolwiek innego chcesz przeczytać. Wychodzi na to, że niefortunnie użyłem tego określenia. Ale cóż, zdarza się.

  •  

   pokaż komentarz

   @Capitan_Autism0: no trochę, bo wyszło, że protestujesz przeciw zaistnieniu czegoś, czego nikt nie chce wprowadzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666 mówiłem już, że moje szare komórki już śpią ( ͡° ͜ʖ ͡°) I to nie był protest, jedynie wyrażenie swojej opinii.

  •  

   pokaż komentarz

   Co? Strefy z zakazem wstępu parom homoseksualnym, bo tak i już?

   Ja nie twierdzę że istnieją. Ani że istniały.

   Ale dodajesz swój głos do szumu medialnego, w dodatku wstawiając własną (daleko idącą) interpretację "strefa wolna od LGBT" = "zakaz wstępu par homoseksualnych".

   Ruch LGBT finansowany z zagranicznych funduszy w celu ataku na katolicyzm, trans-dzieci, drag queens i nauka masturbacji w przedszkolach, goła dupa wystawiona do starszego pana czytającego Biblię, święty katolicki obraz oprawiony w cipkoramkę, publiczne sado-maso na platformie jadącej środkiem miasta - to bardzo bardzo się różni od prostego określenia "para homoseksualna". Większość osób homoseksualnych nie utożsamia się z taką działalnością, podobnie jak około 90% kobiet nie utożsamia się ze współczesnym feminizmem.

   Już DAWNO nie ma w Polsce nagonki na normalnych homoseksualistów, podobnie jak już dawno nie ma w krajach rozwiniętych dyskryminacji kobiet, ani już dawno nie ma w USA rasizmu wobec czarnych. Ale fanatyczne organizacje nie są w stanie "przestać walczyć", bo straciłyby rację istnienia. Więc prowokują, a potem atakują nawet przejawy OBRONY przed własną agresją.

   @Capitan_Autism0:

  •  

   pokaż komentarz

   @torquemadek zajebisty ten głos dodaje, taki który przeczyta najwyżej kilkadziesiąt osób, i taki o którym 99% użytkowników wykopu zapomni zaraz po wyjściu ze strony. Rozumiem jakbym miał jakieś "wpływy", byłbym youtuberem i tam dalej rozpowiadał to samo co tutaj. Ale nie, to tylko moje, nic nie znaczące na wykopie zdanie. które nic nie wnosi

   I nic nie mówiłem o LGBT. Jak już wspomniałeś, mowa w moim komentarzu o parach homoseksualnych. Tych, których określasz mianem "normalnych homoseksualistów". Więc nie wiem skąd wziąłeś u mnie to LGBT. Mówiłem o parach, nie o grupach o których Ty mówisz. Jako bonus, dodam iż, stwierdziłem w innym komentarzu, że faktycznie zbyt pochopnie użyłem tego zdania o strefie. Takie jest moje zdanie ostateczne.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale nie, to tylko moje, nic nie znaczące na wykopie zdanie. które nic nie wnosi

   oj oj, czemu tak skromnie. Piszesz, ktoś czyta, ktoś komentuje, i się kręci.

   I nic nie mówiłem o LGBT.

   heloł? komentujesz artykuł o "LGBT-free zones", płynnie przekształconych przez kreatywnego "wikipedystę" w "no-go zones", i które Ty płynnie przekształciłeś w "strefy z zakazem wstępu par homoseksualnych"...

   I wyszło, że w 1/4 Polski można legalnie (uchwałą samorządu!) tak samo potraktować na ulicy każdą parę homoseksualną, jak w 1942 "Naziści w Polsce" traktowali Żyda napotkanego poza gettem (bo tak to przedstawił w opisywanym wiki-artykule polsko-izraelski "edytor")...

   Takie jest moje zdanie ostateczne.

   Howgh. (ʘ‿ʘ)

   @Capitan_Autism0:

  •  

   pokaż komentarz

   komentujesz artykuł o "LGBT-free zones"

   Nie, ja wyrażam swoje zdanie o homoseksualistach pod artykułem.

   które Ty płynnie przekształciłeś w "strefy z zakazem wstępu par homoseksualnych"

   Nic nie przekształcałem. Wyraziłem, jak już mówiłem, swoje zdanie na temat osób homoseksualnych. I jak już napisałem trzeci raz, niefortunnie użyłem złych zwrotów oraz określeń. Nie przypisuj mi proszę czegoś, czego nie miałem na myśli zrobić (chociaż doskonale wiem jak to wygląda, po przeczytaniu kilka razy tamtej wypowiedzi ale czasu nie cofnę, a dokładniej rzecz biorąc, nie zedytuję już tamtej wypowiedzi bo minął czas edycji.)

   Mówiłem o ogólnej niechęci do homoseksualistów, ich traktowaniu jak kogoś gorszego, co pięknie przypomina segregacje rasowa w USA lata temu. "Jesteś gejem? Haha wal się pedale". Ludzie nie chcą im nawet ręki podać, omijają ich i obgadują. Traktują jak bydło i podludzi. Ilu takich "lepszych" ludzi od homoseksualistów jest? Nie wiem, może 1/4, może 2/4, a może zaledwie promil ogółu mieszkańców.

   A teraz abyś zrozumiał lepiej, co mam na myśli, proszę zignoruj górną część mojego pierwszego komentarza. Tak jakby nie istniała. I przeczytaj drugą, dolną. Co wtedy zrozumiesz z tego? Nadal cokolwiek o strefach No-(LGBT)Go? Czy zdanie randomowego użytkownika, mówiącego że geje i lesbijki to też ludzie z prawem do życia jak każdy inny człowiek?

   I zaznaczę jeszcze raz. Niefortunne użycie niewłaściwych słów. Dużo udziału miało w tym zmęczenie, ponieważ przez ostatnie 3 dni spałem jedynie 12 godzin z pewnych powodów. I teraz też nie śpię. Łatwo się pierdyknąć i napisać coś zupełnie od czapy, nie pasującego do kontekstu.

   Mam nadzieję że już się rozumiemy?

   @torquemadek

  •  

   pokaż komentarz

   @Capitan_Autism0:
   To przebierz swoją laskę za chłopaka i spróbujcie się pocałować publiczne, tylko zawczasu miej transport na SOR :D

  •  

   pokaż komentarz

   Co? Strefy z zakazem wstępu parom homoseksualnym, bo tak i już? A co niby mieliby zrobić? Rytualny allah akhbar w centrum miasta, czy zgwałcić księdza na ławce w parku?

   Ja pierdziele, co mi przeszkadza para homoseksualna która sobie, nie wiem, spaceruję? Dopóki nie łamią prawa, czyli nie napadają na nikogo, nie kradną i tak dalej i tak dalej, to czemu mieliby nie móc sobie pójść jak człowiek, tam gdzie chcą? Żyjemy w USA w latach 20? Czy kiedy to tam była ta segregacja rasowa.

   @Capitan_Autism0: Ale Ty rozumiesz po co powstały te strefy i czym są?

 •  

  pokaż komentarz

  To o te strefy chodzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: static.wirtualnemedia.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Mnie ciekawi dlaczego tak wielu z ostatnio edytujących ma czerwone nicki, prowadzące przez hiperłącza do pustych stron.

  •  

   pokaż komentarz

   @filip8192. Bo nie stworzyli strony wizytówki na anglojęzycznej Wikipedii, każdy użytkownik ma domyślnie po zarejestrowaniu nik na czerwono jeśli popatrzysz w historię, bo hiperłącze odnosi się do strony która nie została jeszcze utworzona.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna

Dodany przez:

avatar BobMarlej dołączył
1170 wykopali 121 zakopali 26.6 tys. wyświetleń