•  

  pokaż komentarz

  W Polsce mile widziane sa dupogodziny
  Po co komu realne korzysci,8h to swietosc i tak ma byc
  A najlepiej to 10-12,bo w prowadzeniu firmy najgorsi to sa ci pracownicy

 •  

  pokaż komentarz

  Niby nie głupie ale prawda jest taka, że praca pracy nie równa. W branży, gdzie wymagana jest kreatywność, dodatkowy dzień wolnego może pozytywnie wpłynąć na wyniki. Jednak w pracy związanej z obsługą klienta czy realizacją zamówień po 3 dniach wolnych dochodziłoby do zatoru. Klienci byliby oburzeni, że czwartkowa sprawa będzie realizowana dopiero w poniedziałek, a pracownicy po weekendzie baliby się wracać do pracy.
  Lepiej byłoby skrócić dzień pracy z 8 do 7 godzin. W wielu zawodach nie da się pracować efektywnie przez 8h i zazwyczaj pracownicy przez godzinę, półtorej się obijają albo odpoczywają.

 •  

  pokaż komentarz

  To dobrze. Wszystko powinno zmierzać w tym kierunku.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiem jak z balansem dni wolnych i pracujących, ale jednego jestem pewien, po ponad 10-letnim stażu pracy "na swoim": 6h/dzien, licząc od pierwszego łyka porannej kawy to jest maksymalny czas optymalnej pracy. Nie ma żadnych korzyści z dłuższego siedzenia nad czymś, gdy człowiek już jest zmęczony, bo tylko popełnia więcej błędów, podświadomie "ścina zakręty" i robi rzeczy "na odwal się" (abstrahując od braku czasu na życie co tym bardziej szkodzi na dłuższą metę i powoduje wypalenie zawodowe). To z kolei generuje mnóstwo straconego czasu na poprawianiu i przerabianiu rzeczy w kolejnych dniach. Nie ma u mnie konfliktu interesów szef vs pracownik, więc mogę to oceniać obiektywnie. Po prostu wiem, zauważyłem, że jestem bardziej produktywny pracując 6h na dzień.

  •  

   pokaż komentarz

   @gjgtx480: Nie wiem skąd minusy, bo każdy kto pracuje lub pracował kiedyś umysłowo się z tobą zgodzi. Ja bym powiedział, że ewentualnie wieczorem, po kilku godzinach przerwy, jestem w stanie skupić się na pracy podobnie jak rano. Ale i to nie codziennie i nie na długo.
   A zwykle i tak jak człowiek rano patrzy na efekty swojej pracy z poprzedniego wieczora, to od razu widzi masę niedociągnięć, których wcześniej nie zauważył.

 •  

  pokaż komentarz

  Japoński odddział Microsoftu, godzina 16 pracownik pakuje manatki i wychodzi. Zatrzymują go współpracownicy codokurwy.jpg - jak możesz wychodzić tak wcześnie? -chłopaki, ale ja dziś jestem na urlopie.