•  

  pokaż komentarz

  na rynku są urządzenia, które pozwalają wykonywać precyzyjne i trudne do podważenia pomiary. Policja jednak nie decyduje się na ich zakup.

  Polska drogówka w jednym zdaniu, nie ważne żeby było dokładnie i bezpiecznie tylko żeby można było j!!?ć mandatami.

  •  

   pokaż komentarz

   @seba-gala: tak to jest, gdy mandaty wykorzystuje się do tego, aby chociaż częściowo opłacić funkcjonowanie służb. To skrajny idiotyzm, antyobywatelska postawa ze strony polityków.

  •  

   pokaż komentarz

   @seba-gala: nie polska drogówka, tylko ogólnie polska atrapa kraju - pieniądze wyp#?!@??ić albo rozkraść i zostać z niedziałającym gównem.

  •  

   pokaż komentarz

   @seba-gala: Ciekawe gdzie te urządzenia, chciałbym, żeby podali jakieś przykłady. Zwykle każde może mieć jakiś błąd, między innymi dlatego się dopuszcza jazdę lekko powyżej limitu - bo nie da się dokładnie zmierzyć w praktyce.

  •  
   s....2 via Android

   -18

   pokaż komentarz

   @seba-gala tłumaczenie jest prawidłowe. Ja też po stresującej służbie lubię wcisnąć pedał gazu i pojeździć szybko ale bezpiecznie

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe gdzie te urządzenia, chciałbym, żeby podali jakieś przykłady. Zwykle każde może mieć jakiś błąd, między innymi dlatego się dopuszcza jazdę lekko powyżej limitu - bo nie da się dokładnie zmierzyć w praktyce.

   @Aaandrzej: Cóz, ja widziałem filmik na youtube, gdy mierzono prędkość stojącego samochodu - wskazanie było coś ok 30km/h. OIDP jak włączył się wentylator w tym stojącym aucie to wskazanie podskoczyło lekko...

  •  

   pokaż komentarz

   @Aaandrzej Czym innym jest błąd pomiaru ~5% a czym innym podanie prędkości budynku xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Cyb_pl: Swego czasu goście co robili najlepszy sprzęt tego typu zmierzyli budynek na Manhattanie, że się rusza z prędkością 5 mil na godzinę. Normalny policjant za tak małe przekroczenie prędkości nie zatrzymuje, bo wie, że by nie miał szans w sądzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @seba-gala: To jest typowe dla instytucji państwowych, że wywala się pieniądze w błoto. Pieniądze są wszystkich, więc niczyje ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Swego czasu goście co robili najlepszy sprzęt tego typu zmierzyli budynek na Manhattanie, że się rusza z prędkością 5 mil na godzinę.

   @Aaandrzej: Najlepsi goście od czego?
   Chcesz mi powiedzieć, że np. laserowe dalmierze wskazują co pomiar różnice rzędu kilku %?
   fakt że nie wiem jak się to ma z dalmierzami używanymi w fotoradarach, ale tam tez nie powinno być różnić rzędu 5%.

   Przypominam że pomiar prędkości właśnie na tym mniej więcej polega - na kilku pomiarach odległości dokonanych w stałych odstępach czasu. różnice w odległości podzielone przez czas między pomiarami własnie wskazują nam prędkość. Oczywiście w przypadku fotoradarów "stojących przy drodze" bierze się pod uwagę fakt, że pomiar jest odległości jest robiony pod pewnym kątem, który trzeba uwzględnić w wyliczaniu prędkości...

   A jeśli legalizację przechodzą urządzenia, których błąd wskazania wynosi kilka %, to znaczy że formalnie mamy zalegalizowane zbójnictwo na drogach, bo każdy pomiar jest całkowicie niewiarygodny...

  •  

   pokaż komentarz

   @Cyb_pl: Nie całkowicie niewiarygodny, tylko masz jakąś tolerancję, jak w każdym przyrządzie pomiarowym. Zakładając oczywiście, że obsługa używa przyrządu prawidłowo, bo jak nie, to błąd może być jeszcze większy.

  •  

   pokaż komentarz

   @seba-gala: będzie to samo co z iskrami. Sędziowie mimo dowodów będą klepać kary...

  •  

   pokaż komentarz

   Nie całkowicie niewiarygodny, tylko masz jakąś tolerancję, jak w każdym przyrządzie pomiarowym.

   @Aaandrzej: Oczywiście, zakres tolerancji ma każde urządzenie pomiarowe. Ale zakresu tolerancji raczej nie mierzy się w %, a w przypadku urządzeń które decydują o winie i karze na pewno tolerancja nie powinna być w %, tylko ew. w promilach. No i na pewno pole tolerancji nie powinno być "na plus", tylko ew. "na minus".

   Jeśli mamy różnice między pomiarem a stanem faktycznych rzędu 5mph i przyjmijmy że ta różnica jest "stała",
   no to w przypadku faktycznej prędkości 50 mph urządzenie może wskazywać 55 mph - więc tolerancja już jest +10%
   Czyli pomiar troszkę z d4...

  •  

   pokaż komentarz

   Polska drogówka w jednym zdaniu, nie ważne żeby

   @seba-gala: Wykopek w jednym słowie – nieważne jak, byle napisać.

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe gdzie te urządzenia

   @Aaandrzej: a choćby w Czechach. Już prawie 20 lat temu byłem na pokazie czeskich radarów, stacjonarnych, mobilnych i ręcznych, przy których dzisiejsze policyjne zakupy trącą epoką radaru łupanego. Mierzyły na postoju i w ruchu, z przodu i z tyłu, odjeżdżające i najezdzajace, a do wiarygodności pomiarów nie było żadnych zastrzeżeń. A my sporo później kupiliśmy iskry...

  •  

   pokaż komentarz

   @seba-gala: Bo tu nie chodzi o to, żeby kupić tylko żeby kupować. Kupiło się jedne, za chwilę kupi się inne. Nikt nie za to nie odpowie, bo oba zakupy zgodne z prawem, a szwagra brat zarobi i jeszcze się podzieli z kim trzeba.

  •  
   K.......................i

   -2

   pokaż komentarz

   ogólnie polska atrapa kraju - pieniądze wyp#?!@??ić albo rozkraść i zostać z niedziałającym gównem.

   @mag_zbc:

   źródło: comment_5DivyUyZ2vBsYbsxSyvrrw8nAEKLHJ0I.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Polska drogówka w jednym zdaniu, nie ważne żeby było dokładnie i bezpiecznie tylko żeby można było j?@%ć mandatami.

   @seba-gala: Bo wina najwiekszej ilosci wypadkow w Europie nie lezy po stronie polskich kierowcow. To wina tego ze w polskich miastach jest za malo autostrad (np. miedzy osiedlami, miejscami pracy i sklepami) brak jest szybkich skrzyzowan bezkolizyjnych i winna jest tez obecnosc na drodze biedakow bez samochodow (pieszych).

   źródło: polskicaravaning.pl

  •  

   pokaż komentarz

   12km/h? A dokąd ten budynek sie tak śpieszy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Aaandrzej: Da się i jest banalnie proste, dwa przykłady z brzegu, ustawiasz kamerę by robiła zdjęcia w ściśle określonym czasie po sobie, dwa zdjęcia a na jezdni robisz pomiar i wyznaczasz punkty i z tego pomiaru masz 100% pewności że trafiłeś w prędkość, co więcej w UK fotoradary stacjonarnie i przewoźne właśnie taki pomiar robią i nie potrzeba radaru do mierzenia prędkości a jedynie do wyzwolenia zdjęć jak ktoś jedzie za szybko.
   Druga opcja to układane w poprzek drogi specjalne czujniki najazdowe ale to się sprawdza tylko na jednopasmówkach, działanie takie samo ściśle określona odległość pomiędzy liniami i jak ktoś za szybko najedzie na drugą to wiadomo jak szybko jechał i pstryk plus pomiar czasu i masz z drogi i czasu prędkość. Ale to trzeba rozstawić i serwisować i się męczyć a radarek, bierzesz do łapy i już kasa się sypie do kieszeni...

  •  

   pokaż komentarz

   @joannadeli: a co do wypadków mają źle działające radary? No chyba, że założenie jest takie, że nawet przy przepisowej jeździe będą sypać się mandaty, bo radar da wynik z dupy i wszyscy porzucą auta i zaczną na piechotę chodzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   No chyba, że założenie jest takie, że nawet przy przepisowej jeździe będą sypać się mandaty, bo radar da wynik z dupy i wszyscy porzucą auta i zaczną na piechotę chodzić

   @bArrek: Bzdura. Polacy nie potrafia zdjac nogi z gazu i wszelkie narzekania na "innych" sa jedynie nieudolna proba zrzucenia odpowiedzialnosci za najgorsze statystyki wypadkow w Europie. Cos jak bredzenie zeby wyciac drzewa przy drogach bo zabijaja - a drzewa sa i w innych krajach i tam nie zabijaja. Czlowiewek chcialby normalnie zyc w tym kraju ale sie nie da bo na kazdym kroku sa mentalnie niedorozwinieci idioci ktorzy za nic maja innych i swoje zycie i zdrowie.

  •  

   pokaż komentarz

   @joannadeli: chłopie gadasz jak potłuczony, nazywasz innych od niedorozwiniętych idiotów w temacie, że urządzenie na podstawie, którego pomiarów karze się ludzi, działa w sposób wadliwy. To co to ma wspólnego z bezpieczeństwem, że zmierzona prędkość będzie nieprawdziwa?

  •  

   pokaż komentarz

   @joannadeli: Wkleiłaś typowe propagandowe gówno, nie jest ważne ile wypadków tylko jakie są skutki tych wypadków i nie prawidłowe wyprzedzanie ma najpoważniejsze skutki, a jest gdzieś na końcu.
   Do tego dodaj skale ile wypadków i ile śmiertelnych z jakiego powodu i to porównaj z ogólną umieralnością Polaków 414.000, albo chociażby do powodu najczęstszej śmierci.

   A taki sposobem stajesz się pożytecznym idiotą, medialnej propagandy głupoty i parnia mózgu.

  •  

   pokaż komentarz

   @fonderal: To niech je Czesi eksportują do USA

  •  

   pokaż komentarz

   @fonderal: To, że w USA takich nie ma, o dziwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aaandrzej: nadal nie widzę związku, poza tym w USA nie ma wielu rzeczy, które są gdzie indziej. Ale to ich sprawa, nas interesuje Polska i to, że co chwilę policja kupuje badziewie niespełniające podstawowych norm i działające jak chce, gdy za miedzą i w ogóle na świecie istnieją o wiele bardziej nowoczesne i sprawdzone rozwiązania, Czechy są tylko przykładem.

  •  

   pokaż komentarz

   @BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: a wystarczyłoby podnieść wysokość mandatów tak z czterokrotnie, i wtedy łapać lepszym sprzętem. Kasa nawet lepsza.

  •  

   pokaż komentarz

   Do tego dodaj skale ile wypadków i ile śmiertelnych z jakiego powodu

   @publiczny2010: Przeraza mnie takie myslenie ale na szczescie koncentruje sie ono glownie na wschod od Odry wiec normalny czlowiek chociaz niechetnie ale moze przeniesc sie i zyc normalnie na zachod.

  •  

   pokaż komentarz

   @joannadeli: słowo Klucz "myślenie" ty tego tego nie używasz i tu jest problem, powielasz BZDURY "mądrych ludzi".

   Wklejając to pomyślałaś chociaż przez chwile samodzielnie?
   zainteresuj się tematem i porównaj do czegokolwiek co nas otacza... wiesz ile osób umiera w PL rocznie? ile z powodu czego, ile ginie w wypadkach gdzie przekracza prędkość na znaku, a ile prze nieuwagę.

   bez skali problemu to śmierć przez potknięcie się na chodniku staje się globalnym unicestwieniem ludzkości. A media i rządzący wykorzystują to w własnym celu dla właśnie sterowaniu pożytecznych idiotów.

   W media pieprzą o czarnym weekendzie bo zginęło 11 osób dokładnie tyle samo co w każdy inny weekend, ale dla głupich ludzie to będzie czarny weekend i ogromna skala problemu bo CZARNY!!!!.

   sie ono glownie na wschod od Odry wiec normalny czlowiek chociaz niechetnie ale moze przeniesc sie i zyc normalnie na zachod.

   A i jeszcze jedno w Niemczech jest 2x więcej wypadków samochodowych niż w POLSCE!!! a nie ma tam 2x więcej aut. W tym o 1/3 jest więcej śmiertelnych niż w PL, poszukaj statystyk informacji, a nie medialnej propagandy. Ale co tv o tym nie mówi? Nie może być prawda?

   ZAINTERESUJ SIĘ TYM bo znowu wykazujesz się GŁUPOTĄ i ignorancją wypowiadać się o czymś o czym nie masz pojęcia!

  •  

   pokaż komentarz

   słowo Klucz "myślenie" ty tego tego nie używasz i tu jest problem, powielasz BZDURY "mądrych ludzi".

   @publiczny2010: https://www.wykop.pl/link/5201119/comment/70509281/#comment-70509281

  • więcej komentarzy(22)

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: williamsmidwesthousemovers.net

 •  

  pokaż komentarz

  Oni doskonale wiedzą ale liczą że obywatel nie wie lub nie będzie się chciał sądzić. Jeśli ktoś się łudzi że wszelkiego rodzaje mandaty, pomiary prędkości takimi własnie urządzeniami czy samochody z wideo rejestratorem mają na celu poprawienie bezpieczeństwa to żyje w bajce. To jest tylko po to żeby cisnąć nas bezczelnie na kasę a komentarze typu wystarczy jeździć zgodnie z przepisami jak widać można sobie w buty wsadzić skoro budynek jedzie 12km/h.

  •  

   pokaż komentarz

   @intri: Dokładnie tak jest jak piszesz. To nie jest po to, żeby poprawić bezpieczeństwo tylko po to, żeby wyciągać dodatkową kasę od ludzi. Jeszcze kiedyś policja potrafiła odpuścić, dać niższy mandat albo pouczenie. Niestety dzisiaj brakuje forsy w budżecie i nie ma zmiłuj się.
   Jakby rządzącym zależało na poprawieniu bezpieczeństwa to by poprawili drogi w miejscach, w których występuje najwięcej niebezpiecznych sytuacji.

  •  

   pokaż komentarz

   a poprawieniu bezpieczeństwa to by poprawili drogi w miejscach, w których występuje najwięcej niebezpiecznych sytuacji.

   @coredump: O takie wyrafinowanie ich raczej nie podejrzewam. Powodem jest burdel, brak kompetencji, zjeba*e PZP przetargi pisane pod ofertę.

  •  

   pokaż komentarz

   @kemot-iksworkal: "Mój kraj taki piękny..." wiesz, że sam go tworzysz i jesteś jego elementem?

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli ktoś się łudzi że

   @intri: sądzenie się w Polsce w lokalnych sądach, gdzie burmistrz popija sobie z sędzią i komendantem to:

   to żyje w bajce

   Wykaraskanie się z nielegalnego mandatu nałożonego w sposób kraju trzeciego świata to kilka lat rozpraw i ryzykowanie kilka tysięcy nazbieranych kosztów sądowych, a i tak ostatecznie możliwe, że sędzia, popełniając zbrodnie(wiedząc o bezkarności i nietykalności) powie, że nie i tyle.

   Najpierw trzeba zmienić kraj i polityków, którzy tworzą takie, a nie inne sądownictwo. Niestety Polaki to lubią i podoba im się, jak jedzie się ich w dupsko, pokazując na kogo głosują.

  •  

   pokaż komentarz

   Oni doskonale wiedzą ale liczą że obywatel nie wie lub nie będzie się chciał sądzić. Jeśli ktoś się łudzi że wszelkiego rodzaje mandaty, pomiary prędkości takimi własnie urządzeniami czy samochody z wideo rejestratorem mają na celu poprawienie bezpieczeństwa to żyje w bajce

   @intri: A ja mam nadzieje na szybkie nadejscie samochodow z rejestratorami/kontrola predkosci. W Polsce z pewnoscia bedzie spory opor i proby blokowania tego systemu (jak to zwykle bywa z postepem technicznym) ale kazde uratowane zycie bedzie sukcesem tego systemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: Nietrafione, niezatopione. Bowiem już od kilku dekad nie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Bowiem już od kilku dekad nie

   @kemot-iksworkal: To tylko kretyn może nadal umartwiać się przychodząc na portal tego kraju i robiąc wpisy w tym języku. Bul-bul-bul, jest nurek na pokładzie?

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: Własnie tacy ludzie jak Ty drogi kolego forumowy, tworzą piękno tego kraju, są jego solą. Dzięki takim oddanym osobnikom szastającym bezpodstawnymi inwektywami, plującymi żółcią na około jest ... jak jest, czyli doprawdy powiadam ze pięknie i nic nie wskazuje na to by cokolwiek miałoby się w tej materii poprawić. Również gorąco pozdrawiam i miłego dnia życzę, bez odbioru dumny twórco pięknego państwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @kemot-iksworkal Wiesz, mówiąc o kraju mój taki piękny, to może tylko osoba w nim żyjąca i go budująca. Ten który go opuszcza i tylko tu powraca wirtualnie go opluwać, nie ma żadnego szacunku. Twój kraj taki piękny to Niemcy czy tam Holandia, gdzie los Cię poganł, a pozwól żeby w tej kwestii wypowiadali się tu żyjący. Również życzę miłego dnia, buduj swój nowy świat, od mojego odpi... się.

  • więcej komentarzy(1)

 •  

  pokaż komentarz

  Prosty z tego morał, nie przyjmować mandatów za prędkość. W sądzie będzie powołany biegły, który oceni czy pomiar z tego radaru jest prawidłowy, a zapłaci za to państwo, i kasa zamiast na bąbelki będzie szla na rozprawy sadowe i kasę dla biegłych.

 •  

  pokaż komentarz

  Mam pytanie do ekspertów. Ostatnio podczas jazdy zatrzymała mnie policja (jechali za mną w znacznej odległości i na sygnałach mnie dogonili). W tym czasie cały czas podczas jazdy prowadziłem rozmowę telefoniczną przez słuchawkę bezprzewodową. Po zatrzymaniu, "sympatyczna" młoda policjantka powiedziała mi, że powodem zatrzymania jest korzystanie z telefonu komórkowego (widziała jak trzymałem go w ręce i rozmawiałem przez niego, co jest kłamstwem bo nie mogła widzieć czegoś czego nie było). Nie zgodziłem się z tym, pokazałem że mam słuchawkę i cały czas rozmawiałem w taki sposób Pokazałem czas rozmowy (15min). Ona (i jej partner) cały czas twierdziła że widziała i że daje mi mandat. Nie przyjąłem go i sprawa została skierowana do sądu o ukaranie mnie. Na moją prośbę o pokazanie nagrania z ich samochodu powiedzieli że nie mają wideo-rejestratora (nie wiem czy dobrze napisałem) i nie muszą mieć. Sprawa podobno została skierowana do sądu (nie dali mi żadnego pokwitowania ani nic, po prostu odjechałem). I teraz pytania.
  1. Czy w sądzie ja mam udowadniać im niewinność, czy oni mi winę?
  2. Skoro sprawa idzie do sądu, to czy powinienem dostać jakieś pokwitowanie?
  3. Podczas rozmowy padają z moich ust słowa że "jadę na słuchawce" czy to może być ewentualnie jakiś dowód w sprawie?

  •  

   pokaż komentarz

   @swiezaczek:

   1. ty będziesz udowadniać niewinność, bo to "stróże prawa"
   2. nie
   3. jakiej rozmowy? coś masz nagrane?

  •  

   pokaż komentarz

   @swiezaczek: w sądzie jak nie masz twardego dowodu na swoją niewinność to zawsze rację ma policjant. Bo zawód policjanta to "zaufanie społeczne" czy jakiś tego typu inny dyrdymał i nie wygrasz. Pogódź się z tym.

  •  

   pokaż komentarz

   @poroboszcz: tak mam nagranie mojej rozmowy, bo z racji mojego zawodu nagrywam wszystkie rozmowy żeby później pamiętać co komu mówiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @swiezaczek: w wydapdku odmowy przyjecia mandatu sprawa jest kierowana do sadu, ale Ty na miejscu przy policji podpisujesz kartke ze odmawiasz przyjecia mandatu. I kopie tego oswiadczenia ma policja i Ty.
   Jesli nic Ci nie dali i nic ni podpisales, to sprawa nie moze trafic do sadu, bo nie ma takiej podstawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @swiezaczek: @poroboszcz:

   2. Niemożliwe jest to co piszecie bo żeby sprawa została skierowana do sądu to trzeba odmówić przyjęcia mandatu.
   Wygląda na to, że żadnej sprawy nie ma tylko sobie pogadali.

  •  

   pokaż komentarz

   Jesli nic Ci nie dali i nic ni podpisales, to sprawa nie moze trafic do sadu, bo nie ma takiej podstawy.

   @ugluck: bzdury totalne

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel_: ty bzdury opowiadasz. Trzeba podpisać odmowe przyjęcia mandatu. To jest podstawa do skierowania wniosku do sądu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Masteriks: co jest niemożliwe co napisałem bo Cię nie rozumiem. Czy to ze taka sytuacja była? Czy to że sprawa trafi do sądu? Odmówiłem przyjęcia mandatu, na koniec policjantka spisała mój nr telefonu (teraz żałuję że jej podałem) i po prostu pojechałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Masteriks: to wskaż tę podstawę. Proszę masz tu kpw - http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20011061148/U/D20011148Lj.pdf

   To ja nigdy nic takiego nie podpiszę i nikt mnie nigdy nie ukarze, bo sprawa nie będzie mogła trafić do sądu (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

   PS Nie ośmieszaj się, siedzę w prawie wykroczeń od lat i zaprawdę powiadam Ci, pleciesz bzdury.

  •  

   pokaż komentarz

   @swiezaczek: Jeżeli podpisałeś odmowe i nie masz żadnych dowodów to czekasz na sprawe, którą przegrasz. Tyle w temacie. Chyba nie warto było sie stawiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Masteriks:

   Cytowany tekst...Sprawa podobno została skierowana do sądu (nie dali mi żadnego pokwitowania ani nic, po prostu odjechałem).
   Nic mi nie dali do podpisania i nic nie podpisywałem.

  •  
   M.............m

   +19

   pokaż komentarz

   @swiezaczek: Ile Ty masz lat? 18? Nie wiesz, że w tym kraju słowo policjanta to jak słowo 3 zwykłych obywateli? Oni w dokumentach wpisali, że widzieli jak korzystasz z telefonu w czasie jazdy i to wszystko. Pewnie nawet na rozprawie się nie pojawią. Dostaniesz wyrok nakazowy i jak się od niego odwołasz to odbędzie się rozprawa z Twoim udziałem.

   Podpisywać niczego nie musiałeś. Odmówiłeś przyjęcia mandatu, więc skierowali wniosek do sądu o ukaranie i na tym interwencja się skończyła. Być może to nagranie okaże się wystarczającym dowodem, a może sąd stwierdzi, że nie ma zamiaru odsłuchać nagrania, bo nie.

   Niestety tak to wygląda. Mogą ci wmówić wszystko. "Ja widziałem, że pan wyprzedzał na przejściu, nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, a po wszystkim przejechał na czerwonym świetle. Nie przyjmuje pan mandatu? Nie ma problemu, sprawa idzie do sądu, ale punkty doliczamy już teraz. O nie, ponad 24 więc pana uprawnienia zostają zawieszone w systemie, a prawo jazdy zabrane."

  •  

   pokaż komentarz

   @swiezaczek
   1) Ty powinieneś udowadniać niewinność

   Teoretycznie w państwie prawa w sytuacji kiedy ona mówi że rozmawiałeś, Ty zaprzeczasz i nie ma żadnych innych dowodów, powinno zadziałać domniemanie niewinności i po sprawie. Ale nie w naszym chlewiku z dykty. Sądy zazwyczaj zupełnie inaczej traktują słowo policjanta które jest "więcej warte" niż zwykłego obywatela (robaka). Było już mnóstwo wykopów o takoch przypadkach.

   Wracając do Twojej sytuacji - ich jest 2. Oni jako organ (Policja) kierują sprawę do sądu o ukaranie. Na swoje poparcie mają dowody w postaci notatki służbowej tych funkcjonariuszy + pewnie ich zeznań. Oni nie potrzebują już nagrań.

   To słuchawka BT ? Czy zestaw wbudowany w samochodzie ? Jeśli słuchawka to na dowód obrony możesz mieć dowód jej zakupu. Spoko by było gdybyś miał wideorejestrator i miał nagraną rozmowę na głos przy zestawie głośnomówiącym i oczywiście samą rozmowę z policjantką.

   Sam fakt posiadania/rozmawiania przez słuchawkę nic nie gwarantuje. Policja może powiedzieć że co z tego że rozmawiałeś przez słuchawkę skoro w międzyczasie pisałeś sms/lub siedziałeś na wykopie.

   2) Nie

   Nie podpisujesz mandatu więc, ma tutaj miejsce inna procedura. Policja zbiera dowody i kieruje sprawę do sadu. Sąd wyśle Tobie wezwanie na rozprawę (lub jeszcze dodatkowe wezwania na przesłuchanie).

   3) Nie

   Czy masz tą rozmowę nagraną? Im więcej dowodów z tej całej sytuacji tym lepiej. Jednak same te słowa z Twoich ust nic nie znaczą, tak jak wcześniej pisałem - mogłeś rozmawiać przez słuchawkę ale jednocześnie gapić się jeszcze na FB

  •  

   pokaż komentarz

   @swiezaczek: zawolaj jak sie sprawa potoczy. Zobacz czy google cos nagralo moze bedzie jakis dowod

  •  

   pokaż komentarz

   @Maslo_Z_Chlebem: Nie mam 18 lat, mam trochę więcej. Nie jestem typem człowieka, że jak teoretycznie silniejszy ode mnie na mnie pluje i mówi że to deszcz na mnie pada, to się uśmiecham i potulnie chowam głowę. Gdy popełniam jakieś wykroczenie to przyjmuję mandat, płacę i po sprawie. W tej sytuacji ewidentnie chcieli mnie wyru#$%@#, a na takie coś już nie mogłem się zgodzić. Jak dostanę jakieś wezwanie, pójdę ładnie do sądu z adwokatem i będę walczył o swoje w tym Państwie z kartonu (za adwokata nie zapłacę bo ma przyjaciół którzy za darmo będą pisać mi pisma itp.)
   Co do tego co napisałaś, że mogą zabrać prawko to tak nie jest. Punkty karne są przypisywane do mojego/twojego konta dopiero wtedy jak podpiszesz mandat, a w przypadku odmowy mandatu sprawa musi zakończyć się w sądzie z orzeczeniem twojej/mojej winy.

  •  

   pokaż komentarz

   @swiezaczek: zostaniesz ukarany wyrokiem nakazowym na 90%. Potem się odwołujesz i dopiero wtedy wszczynają postępowanie.
   https://anuluj-mandat.pl/

  •  

   pokaż komentarz

   @swiezaczek: okej, to zacznij przygotowywać się do sprawy

   Nie jestem prawnikiem i jeśli coś pochrzaniłem to może jakiś mądrzejszy wykopek mnie poprawi/

   Przede wszystkim dowodowo:
   1. zabezpiecz nagranie (oryginał)
   2. wytnij też fragment w którym mówisz "że jesteś na słuchawce"
   3. zorganizuj billingi
   4. spisz sobie własną notatkę ze zdarzenia - pamięć jest ulotna, im później to zrobisz tym gorzej. zapisz tam jak najwięcej szczegółów - to się może przydać przy zadawaniu pytań świadkom czyli stróżom prawa; niewinne pytanie w rodzaju "jaka pogoda była tego dnia?" można skrosować z pytaniem "w której ręce rzekomo trzymałem telefon", albo "kiedy zorientowali się, że jadę z telefonem, jaka to była odległość" itd... chodzi o to żeby pokazać, że skoro nie pamiętają jednego to może sobie to wszystko jednak wymyślili?
   5. to nie jest reguła ale jeśli będziesz przedstawiał w/w dowody, to dobrze jest to zrobić na etapie pierwszego pisma procesowego.

   Ogólnie warto, żeby pierwsze pismo procesowe napisał prawnik, to kosztuje grosze. Nie wiem jak się czujesz na salach sądowych i czy potrzebujesz zastępstwa procesowego, ale to już sam się zastanów.

   Powodzenia.

   edit: no i raczej będzie tak jak ktoś tam wyżej pisał - przyjdzie nakazówka, od której w terminie 7 dni od doręczenia trzeba będzie wnieść sprzeciw. WAŻNE: sprzeciw nie musi być uzasadniony, wystarczy jedno zdanie "Wnoszę sprzeciw od wyroku sygnatura taka i taka"

  •  

   pokaż komentarz

   @siemando: Anuluj-Mandat napisał mi kiedyś niezły elaborat prawniczy. Na prawdę dali radę i mieli rację - chodziło o słynne QUIZY. Niestety przegrałem, Anuluj napisało apelację i przegrałem także w apelacji. Sędziowie W OGÓLE nie odnosili się do tego co podnosiliśmy, jakby nikt tego nie czytał. Uzasadnienia też żenada. Mimo wszystko warto było, bo sąd obniżył karę i dał niskie koszty, a pieniądze poszły do budżetu Państwa, a nie dla czarnuchów z fotoradem XD

  • więcej komentarzy(9)

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna