•  

  pokaż komentarz

  Gdyby tylko istniała kultura tirowców i jak widzi sznurek samochodów na lewym pasie to nie wyjeżdża a jak już się wyprzedzają to ten na prawym nie może na chwilę odpuścić żeby manewr wyprzedzania trwał chwilę a nie 5 minut?
  To właśnie takie zachowanie powoduje agresję i dziwne manewry osobówek.
  I czy to konieczne aby wyprzedzać aby zaoszczędzić 2 minuty na 8 godzinnej trasie? Wyprzedaż żwirku w biedronce?

  •  

   pokaż komentarz

   @Crazy_summer: ten na prawym jakby tak puszczał każdemu to by stracił ze dwie godziny.Nie ma tu rozwiązania oprócz 3 pasa.Wtedy byłaby to autostrada.

  •  

   pokaż komentarz

   @Crazy_summer Gdyby istniała kultura u kierowców np. takiego z małym przyrodzeniem w BMW to by poczekał kilkanaście sekund dał wyprzedzić się ciężarówkom i wszyscy pojechaliby dalej bez spiny. Niestety niektórzy nie potrafią normalnie jechać i muszą pokazać swoją wyższość na drodze. Mam tylko nadzieję, że na komisariacie trochę przytemperują mu charakter.

  •  

   pokaż komentarz

   @strus77: a za kilometr kolejny tir, a potem następny i następny
   i tak wygląda polska autostrada ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Crazy_summer: temu naprawdę to żwawo szło jeszcze 30 sek i było by po sprawie ale ¯\_(BMW)_///¯

  •  

   pokaż komentarz

   nie może na chwilę odpuścić żeby manewr wyprzedzania trwał chwilę a nie 5 minut?

   @Crazy_summer: Manewr wyprzedzania na tm filmie trwał 5min?
   Po 12s od rozpoczęcia manewru ciężarówki się zrównały, max trwałby więc 24s.

   Problemem jest jakieś zaburzone poczucie czasu i odległości u tych którym wyprzedzanie ciężarówek przeszkadza.

   Kiedyś kolega z pracy przychodzi zbulwersowany i opowiada że "tiry na tory", bo właśnie ledwo uszedł z życiem jak mu tirowiec najpierw zajechał drogę tak że mało nie zginął, a potem oczywiście przez 20km się wyprzedzali z przewagą 0.1km/h. No i że pokaże mi film z kamery.

   No więc się okazało że "na kamerze to jakoś inaczej wygląda", bo zajechanie drogi takie że ledwo uszedł z życiem okazało się wymagać od kierowcy najwyżej zdjęcia nogi z gazu.
   Wyprzedzanie trwało coś około 50s podczas których przejechał nieco ponad kilometr, a ciężarówka wyprzedziła dwie inne ciężarówki.
   A najwięcej nerwów u kolegi wygenerowało zapewne to że sam jechał 5m za zderzakiem tej wyprzedzającej ciężarówki.

   Czy kolega próbował mnie okłamać, wyolbrzymiał świadomie? Raczej nie, bo sam chciał pokazać film z kamery.
   Raczej takie było jego szczere odczucie, że kierowca ciężarówki najpierw niebezpiecznie zajechał mu drogę, a potem że wyprzedzanie ciągnęło się 20km.
   Wrażenie było dalekie od rzeczywistości.

   Oczywiście takie które trwałoby faktycznie 5 minut byłoby przesadą, ale coś takiego zdarza się zapewne niezwykle rzadko, nie sądzę żebym po zrobieniu w życiu pół miliona kilometrów widział kiedykolwiek wyprzedzanie które trwało 5 min.

  •  

   pokaż komentarz

   @Capitanero: jak by były trzy pasy, to by sie kuweciarze trzema wyprzedzali

  •  

   pokaż komentarz

   @strus77 gdyby tak było kilkanaście sekund nikt by się nie spinał. Takie wyprzedzanki czasami trwają 5 - 10 minut. To co zrobił gość w BMW było bardzo nieodpowiedzialne ale jeżeli to był 59 tir w tym dniu który robi to z premedytacją aby wkurzyć człowieka to można sobie wyobrazić że doprowadzają do wściekłości gdzie robi się coś głupiego (chociaż nie powinny, odpowiedzialny kierowca powinien to opanować)
   Więc rodzi się walka gdzie tirowcy z premedytacją wkurzają kierowców żeby zobaczyć kiedy coś w nich pęknie i zrobią coś głupiego.
   A skąd wiesz jaka jest wielkość jego penisa?

  •  

   pokaż komentarz

   @strus77:
   Na filmie w ciągu minuty masz dwa wyprzedzania tira.

  •  

   pokaż komentarz

   @strus77: dlaczego ten z tira nie zwolni o 2-3km/h? przeciez na kazdego zap#@@!@%ajacego w bmw bedzie za nim ktos kto jedzie wolniej, wiec tam by sie znalazla luka. ale nie k!!!a - "ja mam na chwile zwolnic? przeciez moge swoim 16 metrowym bydlakiem ich zablokowac i niech reszta zwalnia o 30km/h na 30 sekund." tempomat jest i ma chodzic non stop na max! bo inaczej jak zacznie sie nim bawic to zasnie ze zmeczenia. bracia golec i tirowcy - jak ja was k!!!a nienawidze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Capitanero co to znaczy stracił?
   Może trzeba dodać te 2 godziny do realnej trasy i nie robić niebezpiecznych sytuacji na drogach oraz uskuteczniać podróż ze stałą prędkością bez hamowania? Wtedy można by jechać z przepisową prędkością i dojechać w tym samym czasie co zamykanie szafki + turlanie się za tirem

  •  

   pokaż komentarz

   @Crazy_summer: @Capitanero: @strus77: Gość w BMW szkoda gadać... Zgłaszać i tyle, ale nagrywający kompletnie nie myśli za kółkiem. Mnie to zastanawia czy autor filmu nie ma na tyle oleju w głowie żeby nie wciskać się między dwa ciągniki siodłowe. Kierowcy nagminnie nie zachowują bezpiecznej odległości (sam nie ma miejsca przed sobą, a do tego wciska się przed inny pojazd). Jedno hamowanie i zostaje z niego plasterek w kanapce z dwóch ciągników siodłowych. Zero myślenia.
   Pamiętajcie: na autostradzie jak najdalej od ciężarówek. Jak już nie ma innego wyjścia to lepiej mieć ją przed sobą w bezpiecznej odległości. Celowe wjeżdżanie pomiędzy blisko jadące ciężarówki to głupota.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby tylko istniała kultura tirowców i jak widzi sznurek samochodów na lewym pasie to nie wyjeżdża a jak już się wyprzedzają to ten na prawym nie może na chwilę odpuścić żeby manewr wyprzedzania trwał chwilę a nie 5 minut?

   @Crazy_summer: Oczywiście masz rację 100%

   TIR na prawym zdjąłby mu 2 oczka na tempomacie... i to by szło sprawnie i fajnie. Ale 90% TIR kierowców to ameby. Nie odpuszczą.

   Na minusy, co lecą od wykopków, to nie patrz. Tu w tematach jazdy 80% to ameby.

   Jeżdżą albo 5km codzienny dojazd do pracy, albo ze starym jako pasażer. Większość nie była autem na zachodzie, a zapomnij o tym, że np. widzieli szwedzkie rozwiązania drogowe, czy wiedzą co to bezpieczna odległość i jak ją obliczyć Taki zlepek armatorów

   + Efekt Dunninga-Krugera

   zjawisko psychologiczne polegające na tym, że osoby niewykwalifikowane w jakiejś dziedzinie życia mają tendencję do przeceniania swoich umiejętności w tej dziedzinie, podczas gdy osoby wysoko wykwalifikowane mają tendencję do zaniżania oceny swoich umiejętności wiki

  •  

   pokaż komentarz

   @agan866: s8 nie jest autostradą, a by się przydała bo jednak trochę tirów leci ze wschodu dzień w dzień, a o wypadek łatwo przy miastach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Crazy_summer jakby każdy tirolot jechał 80km/h jak mówi przepis....to byloby te 10km/h do "odcięcia", żeby sobie kogos wyprzedzić. A tak to jeden jedzie 89 a drugi 90 ...i weź tu się nie wku*w, gdy melisy nie ma pod ręką;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @agan866 dokładnie...nie da się jechać na tempomacie na polskich tzw. autostradach.

  •  

   pokaż komentarz

   @saczuser ciarki mnie przeszły jak zobaczyłem ten manewr. Nigdy w życiu pomiędzy dwie ciężarówki :-/ za dużo w życiu widziałem

  •  

   pokaż komentarz

   @Crazy_summer a to nie jest tak że kultura na drodze powinna obowiązywać wszystkich uczestników ruchu drogowego?

  •  

   pokaż komentarz

   @agan866: Skoro wszystkie ciężarówki jadą praktycznie cały czas na autostradzie z maksymalną prędkością (ogranicza ich tempomat), to dlaczego nie zakazać wyprzedzania się ciężarówek z minimalną różnicą prędkości. Niech spedytorzy planują tak trasy jakby kierowca miał poruszać się z prędkością 80-85 km/h na autostradzie to wtedy kierowca będzie miał mniej stresu i będzie trochę większy porządek.
   Tylko znów rodzi się problem "minimalnej różnicy". Może ktoś mądrzejszy wpadnie na dobre rozwiązanie i zaproponuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot wyliczanka słupków podczas jazdy trochę poprawia skupienie

  •  

   pokaż komentarz

   @Crazy_summer wyprzedzanie nigdy nie trwa 5 minut xd bajek z wykopa się naczytales

  •  

   pokaż komentarz

   @MUDAMUDAMUDA: na obwodnicy Warszawy chuje tak robią. Odrazu włącza mi się agresor. Komentarz Crazy_summer uderza w punkt

  •  

   pokaż komentarz

   @Crazy_summer: Kierowca BMW stwarza zagrożenie, za które powinni mu zabrać prawo jazdy, a ty stękasz, że wina ciężarówek. Eh, wykopki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Capitanero: Po co trzy pasy jak UE właśnie rozpoczęła elektryczną rewolucję która wymusi,,zmianę stylu życia".Poczytałem sporo na ten temat i wg.mojej oceny w tą zmianę jest wplecione ograniczenie liczby aut wogóle,nawet eletrycznych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Crazy_summer wiesz co to jest tachograf i jak działa czas pracy kierowcy ? Jak kierowca ma sobie dodać 2h jazdy ? Doładować na Orlenie za punkty ?

  •  

   pokaż komentarz

   @strus77 gdy na trasie 100km taka sytuacja zdarza się 20 razy to nie po to się wjeżdża na autostradę żeby czekać godzinę aż się wszyscy dostawcy bułek wyprzedzą.
   Zakaz i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @hellfirehe wyprzedzanie trwało 50 sekund podczas których przejechał kilometr?
   Co ty pierdolisz...
   66km/h jechał tą ciężarówką?

  •  

   pokaż komentarz

   @Crazy_summer: stary skoro kierowca w BMW jest taka rakieta to niech poczeka 3 minuty aż się wyprzedza a później sobie nadgoni. Nic nie tłumaczy takiego zachowania

  •  

   pokaż komentarz

   @Mintaa: To niech planują tak trasy by te 2h nie były problemem. Jeżdzenie na max tachografu to przecież też patologia. Wykorzystanie go w całości powinno dotyczyć awaryjnych sytuacji w 0,01% tras. Cały transport to patologia. W szczególności że aktualne tempomaty wykrywają jak ktoś jedze przed tobą i dostosowują prędkość, więc tiry powinny mieć bezwzględny zakaz wyprzedzania jeśli tir przed nim nie jedzie wolniej niż 10 km od dozwolonej, jak jedzie to wolno go wyprzedzić. I walić mandaty - 5000 dla kierowcy a jak któryś raz to kary razy 2 aż do zabrania ciężarówki w poczet mandatu. I problemy by się szybko rozwiązały.

  •  

   pokaż komentarz

   @strus77

   by poczekał kilkanaście sekund dał wyprzedzić się ciężarówkom i wszyscy pojechaliby dalej bez spiny.

   I już wiadomo że nigdy nie jechałeś polska autostradą albo exoresowka. Czasami przez kilkanaście kilometrów nie da się rozpędzić powyżej 90kmh bo tir za tirem się wyprzedza

  •  

   pokaż komentarz

   @Loloman mój nie wykrywa i co mam teraz zjechać z drogi czy iść do szef po nowa ciężarówkę xd. Po co osobówki jadą lewym nawet 180 ? Przecież mogą jechać 90 nie ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mintaa: Iść do szefa po nową ciężarówkę, zmodyfikować aktualną jak to możliwe, albo sobie regulować ręcznie - co mnie to obchodzi, masz nie wyprzedzać i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby tylko istniała kultura tirowców

   @Crazy_summer:

   Kultura tirowcow to bardzo glebokie zagadnienie
   Wiekszosc z nich to zwykle cioły
   Matoły, ktorzy nie majac pomyslu na zycie, zrobili sobie uprawnienia i nagle z bycia nikim, stali sie (wmówili sobie) ze sa kims - krolami drog

   Obowiazkowa pozycja w zyciu tirowca jest film Konwój

   Taki oderwanu od pluga tirowiec zamyka oczy i wyobraza sobie ze jest l Krissem Krisstofersonem...
   Po prostu przewrca sie w dupach

   Oczywiscie jest jakis promil normalnych kierowcow
   Fantastycznych ludzi
   Posrod reszty glupkow ciezko ich wyluskac

   Nie oczekujmy wiec od prostakow, ktorzy ledwo umia sklecic proste zdanie na cb-radio zeby wytworzyli etos kierowcy, albo kulture tirowcow

   (Tak, z racji pracy i specjalizacji, sporo jezdze po Polsce i choc tirowcy sa potrzebni, nie zaprzeczam, to od cepa, ktory ledwo umie (albo nawet nie) zabezpieczyc towar na pace, nie mozna wiele oczekiwac - dlatego ci podludzie niemajacy celu w zyciu tak czesto popadaja w alkoholizm)

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby istniała kultura u kierowców np. takiego z małym przyrodzeniem w BMW to by poczekał kilkanaście sekund dał wyprzedzić się ciężarówkom i wszyscy pojechaliby dalej bez spiny. Niestety niektórzy nie potrafią normalnie jechać i muszą pokazać swoją wyższość na drodze. Mam tylko nadzieję, że na komisariacie trochę przytemperują mu charakter.

   @strus77: jak jest jeden to jasne... Jechałem ostatnio Szczecin - Warszawa. Hamowałem przez wyprzedzające się TIRy 40 razy. Wcale mnie nie dziwi, że komuś nerwy puściły w końcu.

   pokaż spoiler jechałem 140km/h na tempomacie, więc jak najbardziej zgodnie z przepisami


   Poza tym - wg przepisów ograniczenie prędkości dla ciężarówek u nas wynosi 80km/h. Oni i tak jadą 90. Po cholerę się wyprzedzają ci co jadą 89 i 90?

  •  

   pokaż komentarz

   @Loloman zadałem Ci pytanie. Po co wyprzedzają się osobówki? Czemu jadą dużo więcej niż jest to dopuszczalne ?

  •  

   pokaż komentarz

   To właśnie takie zachowanie powoduje agresję i dziwne manewry osobówek.

   @Crazy_summer: agresję na drodze powoduje frustracja i mały siurek. Wyprzedzanie się ciężarówek jest irytujące, ale znowu bez przesady - 5 minut pojedziesz trochę wolniej to nic ci się nie stanie. Jeżeli ktoś jest zdolny do takich manewrów powodujących zagrożenie dla innych uczestników drogi tylko dlatego, że musi jechać przez chwilę wolniej, to lepiej żeby w ogóle nie wsiadał d osamochodu

  •  

   pokaż komentarz

   @Crazy_summer nie tłumacz debilizmu ludzi z osobowek robiących w ten sposób czymkolwiek ok? Moi kierowcy mają wszędzie kamery i pozwolenie nie hamowania przy takich manewrach osobowek ( ͡º ͜ʖ͡º) nie udowodnisz mu iż był w stanie zareagować. On za chwilę pojedzie drugim zestawem a ty się będziesz bujał z ubezpieczycielem i zamiast poczekać dwie minuty stracisz cały dzień. Czekam na minusy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Capitanero: Obwodnica Marek na s8, nie dalej jak dwa miesiące temu.

   źródło: 1572940248342.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Crazy_summer

   a jak już się wyprzedzają to ten na prawym nie może na chwilę odpuścić żeby manewr wyprzedzania trwał chwilę a nie 5 minut?

   Za dużo od nich wymagasz

   To właśnie takie zachowanie powoduje agresję

   O nie nie nie. To nie takie zachowania powodują agresję tylko skłonność do agresji. Takie zachowania jedynie pomagają ją wyzwolić

   I czy to konieczne aby wyprzedzać aby zaoszczędzić 2 minuty na 8 godzinnej trasie? Wyprzedaż żwirku w biedronce?

   Ty możesz się zatrzymać gdzie chcesz i jechać tak długo jak chcesz. W przypadku tych dzbanów należy pamiętać o tym, że te dwie minuty mogą decydować o tym, czy zje w normalnych warunkach i prześpi się w bezpiecznym miejscu

  •  

   pokaż komentarz

   @yorar takiemu to tylko ręcznie wytłumaczyć...

  •  

   pokaż komentarz

   @hellfirehe: No i dokładnie tak to wygląda w opowieściach kierowców bmw;) Zwalają na tiry a sami są gorsi.

  •  

   pokaż komentarz

   @yorar: ładnie xD
   Na terenie całej obwodnicy wawy i okolic jest zakaz wyprzedzania dla aut ciężarowych xD

  •  

   pokaż komentarz

   @strus77: Nie wyższość a niższość, która objawia się przekonaniem o wyższości ;).

  •  

   pokaż komentarz

   @agan866: tak wygląda większość autostrad na świecie. Tiry po nich jeżdżą, wieeesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Crazy_summer: Robisz pewnie tak samo dlatego dupka piecze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Crazy_summer: zakaz wyprzedzania dla tirów i tyle w temacie. skoro nie rozumieją idei po co są drogi ekspresowe i autostrady więc niech jadą lewym pasem. czekam też aż ktoś zacznie mierzyć prędkość tirów bo problem wyprzedzania właśnie się bierze z tego że część jedzie prawie 90km/h a część jedzie legalne 80km/h.

  •  

   pokaż komentarz

   @hellfirehe: ja na codzienną krótką trasę miałem jedną sytuację że tiry się wyprzedzały przez około 4,5 minuty (po ok minucie włączyłem stoper w zegarku i wskazał 3.45 po zakończeniu manewru). Rozumiem sens jak pusty wyprzedza załadowanego czy któryś jedzie 95 a pozostałe 90 . Ale wyprzedzanie się 90 i 91 jest według mnie bezsensowne

  •  

   pokaż komentarz

   @Capitanero:
   Ba odcinku 1000 km stracisz 10-15 min maxymalnie. I tak kierowcy tirow jezdza ponad limit, praktycznie zawsze. wiec ten argument jest z dupy. Po prostu chamstwo i egoizm kierowcow ciezarowek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Crazy_summer: Zgoda,ale to nie jest powód do łamania przepisów w taki sposób.

  •  

   pokaż komentarz

   @Crazy_summer: Druga rzecz jaką robią tiry, jadę prosta droga to on nie wyprzedza, dojeżdżamy do wzniesienia i zaczyna się, pyk kierunek na prawy pas i o 1km/h jedzie szybciej niż tir na lewym pasie.

  •  

   pokaż komentarz

   @saczuser przeciez oni specjalnie tak to planują zeby ledwo sie wyrobic bo juz jest kolejny kurs. Widac, że nie znasz realiów.

  •  

   pokaż komentarz

   @WixaDrv jakby wszyscy mieli blokade na 80 km/h to i tak jedni byliby troche wolniejsi a inni troche szybsi tylko wyprzedzanie byloby jeszcze wolniejsze. Rozumiesz chodzi np o roznice w zuzyciu opon.

  •  

   pokaż komentarz

   @strus77: Odczep się od jego przyrodzenia. Zajmij się swoim.

  •  

   pokaż komentarz

   @Capitanero: Tutaj masz przyklad z mojej ostatniej trasy. Filmow takich mam ok. 15 z odcinka 450km.
   https://www.youtube.com/watch?v=scxjzTVRTKg&t=25s

  •  

   pokaż komentarz

   @Loloman to glupie myslenie. Takie zakazy stworzyly by tylko nowe problemy, ktore odbilyby się na kierowcach osobowek.
   Jak to wprowadzą to sam sie przekonasz.
   Zamiast budowac 3 pasmowe autostrady to wala zakazy a osobowki sznureczkiem na lewym za najwolniejszym dziadku w Lanosie, ktory jadac 105km/h wyprzedza sznur 50 ciężarówek.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZooFF: 450:15 - czyli średnio co 30 km spotykasz wyprzedzające się TIRy. Dzięki za wyjaśnienie, bo czytając komentarze wykopków można odnieść wrażenie, że na autostradzie TIRy nie robią nic innego, tylko się wyprzedzają. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   p.s.
   Nie wiem czym to nagrywałeś (lub edytowałeś), ale od samego patrzenia można dostać choroby morskiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hi_Lo_Hi
   To nie jedt adekwatny przykład, bo akurat był luz na drodze, w tym wypadku wręcz było bardzol luźno. Wiele razy jest tak, że na odcinkach 20-30 km takie manewry są wykonywane nawet parę naście razy. Tutaj wykopki maja pilowiczna rację, bo to zależy od pory dnia. Natomiast to nie jest aż tak istotne. Najważniejsze, że tirowcy wyprzedzają się na umor, nie patrząc w lusterka i bardzo często wymuszają gwałtowne hamowanie ja na filmie widać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hi_Lo_Hi Ponadto dodam, że nie nagrywalem każdego przypadku indywidualnie.
   Nagrywane telefonem i dodane bez edycji.

  •  

   pokaż komentarz

   @strus77: A wy myślicie że każdy jest taki sam jak wy, że został dobrze wychowany w domu, jest potulny itp. Są ludzie którzy są agresywni i taka ich natura spotka ich za to kara prędzej czy późnej ale takie akcje dzieją sie wszędzie na świecie u nas czy w Niemczech.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubilaj_Chan: Doskonale znam realia i wiem, że tak jest, dlatego powinno się to zmienić. Kierowcy sami też są sobie winni bo się godzą na taką jazdę. Jakby większość jeździła po ludzku, zgodnie z przepisami i ze zdrowym rozsądkiem to spedytorzy nie mieli by wyjścia, a tak jak większość się nagina to mamy to co mamy.

  •  

   pokaż komentarz

   Poza tym - wg przepisów ograniczenie prędkości dla ciężarówek u nas wynosi 80km/h. Oni i tak jadą 90. Po cholerę się wyprzedzają ci co jadą 89 i 90?

   @11mariom: Wolisz ze 140 hamować do 80ciu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Crazy_summer: gdyby istniała kultura kierowców osobówek, to by wpuszczali tira, który kilometrami mruga lewym kierunkiem. Nie musiałyby w desperacji wdzierać się w wolną lukę. Szybciutko wyprzedzłby kolegę, a ten z pewnością zdjąłby trochę nóżkę z gazu. Żeby pomóc koledze i z szacunku dla uczynnego kierowcy osobówki. I tak w sumie tu u nas jeżdżą. UK.

  •  
   ajncwajndraj via Android

   0

   pokaż komentarz

   @bartek8990 pewnie miał nowe opony na osi napedowej bo rączkę ograniczniki wszyscy mają na tą samą prędkość ustawiona

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubilaj_Chan dlatego w USA można na jakoś czas przyspieszyć o 7km/h, jeśli mnie pamięć nie myli, po to by właśnie wyprzedzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @s3kawka: kierowcy bmw to bardzo płytkie zagadnienie. To zwykłe cioły. Przypadkiem zdane prawo jazdy, zwykle za szóstym razem, wyzwala w nich poczucie wyższości i siły. Wypada zaznaczyć, że każde zdają za pierwszym, lub drugim razem. Poważne trudności mają że zdaniem testów. Jest tu duże utrudnienie, bo trzeba umieć czytać i logicznie myśleć. Wystarczy jednak być konsekwentnym i w końcu się zda. Trzeba tylko losowo wybierać odpowiedzi. Matematyka jest nieubłagana, w końcu się uda. Obowiązkowym filmem w życiu kierowcy są Szybcy i wściekli. Po seansie kierowca bmw czuje się Dizlem. Vin Dizlem. Oczywiście jest promil normalnych kierowców bmw. Fantastycznych ludzi. Sam znam jednego. Nie oczekujmy od prostaków, którzy nie umieją czytać zbyt wiele. Do tego są tak męscy, jakgdyby mieli dwóch ojców. Ale czego oczekiwać od podudzi, którzy nawet nie potrafią zabezpieczyć Karyny przed ciążą?

  •  

   pokaż komentarz

   @yorar: jedzie lewym, bo wyprzedza. W czym problem?

  •  

   pokaż komentarz

   Najważniejsze, że tirowcy wyprzedzają się na umor, nie patrząc w lusterka i bardzo często wymuszają gwałtowne hamowanie ja na filmie widać.

   @ZooFF: I dlatego nie rozumiem tego tępego zachowania polskich kierowców (które niestey znajduje tak wielu apologetów na Wykopie), w ramach którego zbliżając się do grupy TIRów jadących jeden za drugim cisną 140+ (limit górny wyznaczony przez osiągi samochodu). Bo oni mają prawo jechać 140+ i basta. Kierowca TIRa też ma "prawo" wyprzedzić i wiadomo, że z niego - prędzej czy później - skorzysta. A skoro wiedzą to wszyscy, to chyba wszyscy powinni zwolnić do tych powiedzmy 110 aby uniknąć konieczności nagłego hamowania ze 140. Przy trzypasmowych autostradach można pomyśleć o różnych limitach prędkości dla poszczególnych pasów, etc., ale jakoś nie zanosi się na duże inwestycje w trzypasmówki w naszym kraju. Więc noga z gazu, bo się pozabijamy. A jeśli nie da się tego osiągnąć po dobroci, to trzeba będzie walić mandatami. I to przede wszystkim w kierowców osobówek.

   Nie bronię kierowców ciężarówek - kiedyś jeden dla czystej rozrywki o mało nie zabił mnie i mojej rodziny (zaczął zjeżdżać do krawędzi jezdni przy wyprzedzaniu - droga pusta, żadnych świadków; szczęśliwie było szeroko i zdążyłem dokończyć manewr, bo gdybym zaczął wtedy hamować, pewnie bym tego nie pisał), ale trzeba znaleźć jakiś sposób na współistnienie na naszych zapchanych drogach. I na pewno nie jest nim przymuszenie większości, żeby kłaniała się w pas małej grupce "szybkich ale bezpiecznych". Najbezpieczniej (przejrzyj europejskie statystyki) jeździ się w krajach, gdzie limity prędkości są niskie, dzięki czemu różnice prędkości pomiędzy poszczególnymi uczestnikami ruchu mniejsze, a czas na reakcję dłuższy. Matkę oszukasz, ojca oszukasz, ale fizyki nie oszukasz ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Capitanero: Gówno prawda, sam widziałem jak się 3 tiry wyprzedzały jak były 2 pasy i raz widziałem 2 tiry + autokar. Były by 3 pasy to byście płakali o 4. Jak to sprawnie idzie to ja nie mam pretensji, ale jak robię trasę 100km A4 i dominantę prędkości z tego odcinka mam 88... no to coś jest nie tak...

   Ale buraków jak ten z BMW to pozbawiać prawo jazdy, bo to jest jednak żal.

   Jednocześnie przypominam, że wymuszenie pierwszeństwa jest wtedy, kiedy kogoś zmusimy do zmiany prędkości, więc pan z ciężarówki swojego manewru legitnie też nie zrobił.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hi_Lo_Hi:

   Kierowca TIRa też ma "prawo" wyprzedzić i wiadomo, że z niego - prędzej czy później - skorzysta.

   To niech korzysta z tego prawa rozsądnie. Nie zajeżdża drogi i wyprzedza wówczas, gdy jest mało aut. Masz tutaj przykład co się dzieje, gdy przy dużym ruchu swoje dokładają wyprzedzające się tiry. I nie martw się, że nie widzisz tira, to właśnie one spowodowały zatamowanie ruchu na lewym pasie:
   https://www.wykop.pl/link/5200959/niedzielni-kierowcy-na-a4-prawy-pas-to-lawa/

  •  

   pokaż komentarz

   @MUDAMUDAMUDA oczywiście że tak by było, już widziałem na własne oczy jak trzema pasami jadą idioci

  •  

   pokaż komentarz

   wyprzedza wówczas, gdy jest mało aut.

   @janekplaskacz: A jeździsz czasem po A4 albo A2? Wiesz kiedy tam jest mało aut? W niedzielę (najlepiej jakąś świąteczną) pomiędzy 3.30 a 4.30 w nocy.

   A co do podanego przykładu - wszyscy jadą w przedziale 90-100. I nie bardzo rozumiem w czym jest problem? Nikt nikogo nie zgania, nie stwarza zagrożenia wyjeżdżając nagle na lewy pas (popatrz na busa, który najpierw zjeżdża na prawy, a potem wraca na lewy - płynnie i bez psucia krwi komukolwiek). Jest dużo spokojniej niż wtedy gdy jedni jadą 90 a drudzy 150... Moim idealnym modelem jazdy autostradowej jest równa prędkość ciężarówek i osobówek w okolicach 110km/h (trochę tak, jak w USA). Spokojnie wtedy przejedziesz Polskę od granicy do granicy (a nawet z Przemyśla do Szczecina) w jeden dzień, a ogólny poziom stresu i frustracji znacząco spadnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @agan866: Dzisiaj wyjeżdżam z Lublina do Frankfurtu, także policzę ile takich manewrów do granicy dostrzegę

  •  

   pokaż komentarz

   @Hi_Lo_Hi Na filmie który zamieściłem masz ograniczenie do 110 i co z tego wynika?
   Wynika tyle, że typ nie potrafi odczekać, aż go ciąg 3-4 aut wyprzedzi tylko wpierdziela się na chama. Więc proszę Cię daruj sobie.

  •  

   pokaż komentarz

   @hellfirehe: trzeba jeszcze dodać że kolega pewnie jechał z 40km/h ponad limit więc trudno żeby takiemu drogi nie zajechać. Jeżdżę codziennie drogami szybkiego ruchu i gdy jadę ekspresowka i wyprzedzam tira lewym pasem z przepisowa prędkością to zaraz jakiś Janusz klei mi się do zderzaka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hi_Lo_Hi Ale nie ma takiego ograniczenia jak w USA. Macie jechać 80km/h po autostradach wg Polskich przepisow. Jezdzicie zawsze więcej, a na to każdy inny kierowca przymyka oko. Ale to przymykanie oczu wk$?$iac zwłaszcza, jak i tak naciagacie limity i pomimo tego potraficie się wyprzedzać gdy jedziecie o 1km/h szybciej niż inny kierowca tira i to wk$?$iac najbardziej, że jeszcze tacy jak Ty potrafią się bulwersowac o to co sami źle robicie. Hipokryzja w czystej postaci.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZooFF: Ale ja nie mam sobie czego darować. Jesli kierowca TIRa zechce wjechać, to wjedzie (bo jak powstrzymasz 40-tonowy zestaw?). Nic mu nie zrobisz. A jak najedziesz, to będzie Twoja wina. A, że kierowcy osobówek jeżdżą 140-150 i szybciej bez zachowania odstępu (zupełnie jak TIRowcy w konwojach), to potem efektem hamowania przez pierwszego jest najechanie przez kolejnych. Obejrzyj swój film jeszcze raz - siedzisz gościowi w fabii na ogonie tak, że jakby się pomylił i lekko przyhamował w niespodziewanym momencie, to pocałowałbyś jego kufer w pół sekundy... To jest najgorszy rak naszych autostrad, a nie wyprzedzające się ciężarówki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hi_Lo_Hi:

   A jeździsz czasem po A4 albo A2? Wiesz kiedy tam jest mało aut? W niedzielę (najlepiej jakąś świąteczną) pomiędzy 3.30 a 4.30 w nocy.

   Jeżdżę często A2. Tak, tam zawsze jest spory ruch a debile w TIRach dowalają do tego jeszcze wyprzedzania (często na zakazie) i powodują jeszcze dużo większe korki.

   A co do podanego przykładu - wszyscy jadą w przedziale 90-100.

   Bo to jest autostrada, którą powinno dać się jechać szybciej. A nie można bo co 5 minut dojeżdża się do kolejnego zatoru spowodowanego przez debila z tira.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hi_Lo_Hi
   Kolego film jest kręcony na 3x zoomie dystans między nami to ok 40 m geniuszu. I nie prowadzę ja bo nagrywam.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZooFF: Nie jestem kierowcą ciężarówki, więc nie wiem dlaczego mówisz do mnie, jakbym nim był. Jeżdżę osobówką i na ok. 100 niebezpiecznych sytuacji powodowanych przez kierowców w samochodach osobowych widzę 1-2 powodowaną przez cieżarówki. A 99% z tych niebezpiecznych sytuacji wynika z bezmózgiego zap*&^%@ania.

  •  

   pokaż komentarz

   @hellfirehe nie zdarza się wcale tak rzadko - 2-3 razy w czasie trasy Wrocław-Warszawa ciężarówka wymusza pierwszeństwo (bo tak należy nazwać ten manewr) i wyprzedza ociężale. Takie powolne wyprzedzanie jest częste przy dużej częstotliwości wzniesień bo załadowane są wolniejsze pod górę, ale z górki już lecą szybciej.

   To co mamy na filmie to tak naprawdę agresja debila w BMW spowodowana wymuszeniem pierwszeństwa.
   Jeśli to jest autostrada to przyjmując przepisową prędkość (może nie do końca bo ciężarówce przyjmuje 90, a nie 80) to ciężarówka wykonała manewr identyczny z włączeniem się do ruchu z postoju przed pojazd o prędkości 50km/h.

   Od momentu włączenia kierunkowskazu przez ciężarówkę (jednoczesnego ze zmiana pasa ruchu!) do pojawienia się BMW jest około 5s co przy prędkości 50km/h i założeniu że nie zwolnił (chyba hamuje tylko po minięciu nagrywającego) daje 70m.
   SIEDEMDZIESIĄT METRÓW przy przepisowej jeździe (gdyby ciężarówka przestrzegała przepisów to 83m), a ciężarówki potrafią na autostradzie wyjechać 20-30m przed pojazdem (z autopsji).
   Dlatego właśnie uważam że ciężarówki powinny mieć zakaz wyprzedzania na drogach szybkiego ruchu i utrzymywania minimalnej odległości do następnej ciężarówki (jak w niektórych krajach). Oni albo ignorują, albo nie dostrzegają faktu wymuszenia pierwszeństwa i stworzenia zagrożenia na drodze.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZooFF: 40 m? Tja... zwłaszcza w okolicach 0:59. Nie mam więcej pytań...

  •  

   pokaż komentarz

   @mmarekss:
   Są takie zakazy np na odcinku pomiędzy Legnicą, a Wrocławiem. Na zachodzie też są zakazy, przeważnie godzinowe. Wiesz jak to wygląda w praktyce? Tak, że na prawym pasie masz sznur tirów na kilka/kilkanaście kilometrów i cała autostrada jedzie 80-85 km/h. Bo zawsze wyskoczy jakiś dziadek albo kamper na lewy i wyprzedza taką kolumnę z prędkością niewiele większą niż te tiry na prawym.

   @11mariom:
   A ile razy hamowałeś przez inne pojazdy? Myślisz, że jak ustawisz tempomat na 140 w Szczecinie to w Warszawie go wyłączysz? xD

   @ZooFF:
   Takie liczenie jest bez sensu. To tylko teoria, a w praktyce to wygląda zupełnie inaczej. Różnica w maksymalnej prędkości jest tu najmniejszym problemem. Na drodze nie ma dwóch takich samych tirów. Jeden ma załadowane 5 ton, a drugi 25, jeden ma mniejszą moc inny większą, jeden ma bardziej zużyte opony inny mniej itd.. Jak jedziesz za kimś x kilometrów przez x czasu to widzisz, że puchnie na wzniesieniach o 10, 20 czy 30 km/h, a czasem i więcej. Że jest średnio wolniejszy od ciebie, więc jak masz kawałek prostej i możliwość to wyprzedzasz. Kolejna sprawa to, że kierowca liczy czas w trybie dwu tygodniowym. Przez ten czas ma 90 godzin jazdy, a sytuacji w których wlekł by się za kimś setki. Tutaj jest największa oszczędność czasu, a nie w takich teoretycznych wyliczeniach o minimalnej różnicy prędkości. Ty w osobówce widzisz tylko ten minutowy wycinek czasu w którym on wyprzedza i psioczysz, że te 2 km różnicy mu nic nie daje..

  •  

   pokaż komentarz

   A ile razy hamowałeś przez inne pojazdy? Myślisz, że jak ustawisz tempomat na 140 w Szczecinie to w Warszawie go wyłączysz? xD

   @killer87: kilka razy. I zwolnienie z 140 na 120 to kwestia wyłączenia tempomatu na chwilę. Wyprzedzanie przez takie auta trwa na tyle krótko, że realnie zwalniam do 130 i mogę wracać do swojej prędkości. I nie mam z tym problemu wtedy, o ile ktoś mi nie wyskoczy przed maskę.

   Srsly, wyprzedzanie się przez tiry to jest rak. Najgorzej jak taki zacznie tuż przed górką i... w połowie wyprzedzania się okazuje, że on pod górkę jednak nie da rady wyprzedzić...

  •  

   pokaż komentarz

   @killer87: 80-85 jadą tiry prawym pasem a reszta jedzie 140, poza tym tiry nie mogą jechać więcej niż 80 więc po co się wyprzedzają? właśnie dlatego powinien być zakaz na całych autostradach bo nie umieją jechać przepisowo i przez to blokują drugi pas

  •  

   pokaż komentarz

   @Capitanero: Wtedy TIRy jechałyby na dwóch a na trzecim dziadki 105 km/h. Częsty widok na trójpasmówkach. Natomiast jakby był mandat za jazdę lewym tak jak w Niemczech, bo by się okazało, że można szybciej wyprzedzać.

  •  

   pokaż komentarz

   @janekplaskacz: +1 codziennie jak wracam jakiś TIR wyskakuje na lewy widząc, że za nim samochody zbliżają się szybciej. Raczej nie mam tak dużo szczęścia, że codziennie akurat kiedy ja jadę jest taka akcja, tylko po prostu TIRy wymuszają notorycznie na osobówkach.

  •  

   pokaż komentarz

   @kakulec ale przy 3 pasach to by był układ idealny.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby tylko istniała kultura tirowców i jak widzi sznurek samochodów na lewym pasie to nie wyjeżdża

   @Crazy_summer: Gdyby tylko istniała kultura kierowcow BMW to krowy lataly by na skkrzydlach do gwiazd...

   źródło: i.ytimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   Moi kierowcy mają wszędzie kamery i pozwolenie nie hamowania przy takich manewrach osobowek ( ͡º ͜ʖ͡º) nie udowodnisz mu iż był w stanie zareagować

   @reddml: Już ci to kiedyś pisałem, twoi kierowcy zeznają to przed sądem gdy zginie kierowca i ty idziesz siedzieć.
   Nie ma czegoś takiego jak pozwolenie na nie hamowanie. Do hamowania zobowiązują ich przepisy prawa a nie janusz z wąsem.
   Po drugie udowodnisz większą prędkość niż dopuszczalna, wcześniejsze wymuszenie pierwszeństwa itd. Jeśli nie ma gwałtownego hamowania MASZ OBOWIĄZEK HAMOWAĆ jeśli przed tobą inne auto hamuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @VWgolf3 niby za co? Jest na kamerze jak wjezdzasz przed inne auto i zaczynasz awaryjnie hamować a że różnica jest kilkudziesięciu ton to nie " masz na to szans" ( ͡º ͜ʖ͡º)
   Potem nie trzeba się tłumaczyć dlaczego towar zniszczony bo jest nagranie i zdarzenie na policji a tak by hamowal towar się niszczy gość odjeżdża a potem trzeba się palowac z ubezpieczycielem. Poza tym musieliby to zeznac a i tak to żaden dowód.

  •  

   pokaż komentarz

   niby za co? Jest na kamerze jak wjezdzasz przed inne auto i zaczynasz awaryjnie hamować a że różnica jest kilkudziesięciu ton to nie " masz na to szans" ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @reddml: Ja zawsze po prostu puszczam gaz, ból dupy buraków w tirach bezcenny. Nie ma hamowania śmierdziel w tirze musi zwolnić, na lewy nie wjedzie bo jadą inne auta. I tak sobie jedzie 70 km/h przez 15 km :)
   Najlepiej gdy zjeżdża za mną na drogę ekspresową, jadę 30 km/h potem ogień i do przodu a ten się ślimaczy pod górkę aby zrównać prędkość i się płynnie włączyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @mmarekss:
   Napisałem ci jak to wygląda w praktyce kiedy jest zakaz. Jedź sobie na zachód i zobacz.. na prawym kolumna tirów na kilka kilometrów, a na lewym kolumna osobówek jadąca niewiele szybciej. Kończy się zakaz i nagle wszystko przyspiesza i idzie płynniej.. hmm magia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @VWgolf3 i staje ci dopiero wtedy bo na codzień nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @reddml
   Wybacz, ale nie przepadam za kierowcami którzy się cały tydzień nie myją ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @VWgolf3 piszesz o swojej rodzinie? Moi kierowcy są codziennie w domu a jak nie to w hotelu więc się myją ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @strus77 już pisałem nieraz że tirowcy nadużywają swej wielkości i nagminnie zmieniają pas "szarpnieciem" kierownicy i mam chamowanie z 120 do 80, potem 2km jak wyprzedzi i mogę jechać. Jeśli ktoś tak ma 10 razy na 100km może się wkur....

  •  

   pokaż komentarz

   @Crazy_summer: Problemem jest durny ogranicznik prędkości. Gdyby nie ta bzdura, wyprzedzanie trwało by krócej ale przecież nie można dać ludziom wolności.
   Kompromisem były przycisk pozwalający na przekroczenie przez jakiś czas, kilka razy dziennie.

  •  

   pokaż komentarz

   @agan866: podpowiem xd kazda tak wyglada ze tirow duzo xd

  •  

   pokaż komentarz

   @KapralJedziniak
   "Problemem jest durny ogranicznik prędkości."
   Przecież ogranicznik jest najczęściej na 90 km/h a zgodnie z prawem możesz jechać max 80 km/h więc masz zapas 10 km/h aby wyprzedzić kogoś kto jedzie 80 km/h. Zapas w którym już łamiesz prawo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubilaj_Chan: Trochę się mylisz. Czemu? Bo ten dziadek wyprzedzający 50 ciężarówek I TAK BĘDZIE! Tylko próczniego są jeszcze ciężarówki wyprzedzające inne ciężarówki jadąc 91 km/h. Sumuje się to i jadąc autostradę jadę średnio 100 km/h kiedy powinienem 140. I do tego powinno się dążyć. Kiedy ciężarówki nie będą się wyprzedzać, ten dziadek niech sobie je wyprzedza bo tego sie nie przeskoczy w żaden sposób.

  •  

   pokaż komentarz

   @Loloman skoro akceptujesz ludzi spowalniajacych twoją podróż to zaakceptuj tez profesjonalnych kierowców tirów, dzięki którym masz wszystko w sklepach. Nie rozumiem Twojej logiki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubilaj_Chan: Serio nie rozumiesz? Może czas zacząć trochę... nie wiem, myśleć?
   Mamy dwa problemy, na jeden możemy coś poradzić, an drugi nie. Twoja logika - przyzwyczaić się, olać oba. Moja logika - rozwiązać jeden, drugi zostawić bo i tak nic się nie da zrobić.
   Aut które mi przeszkadzają podczas jazdy na autostradzie jest w ciągu kilkuset kilometrów kilka. Tirów - kilkadziesiąt. Do tego wyprzedzanie tira trwa zwykle 30-60s i róznica prędkości pomiędzy wyprzedzającym a wyrpzedzanym wynosi +-0. Auto stare pani gieni która uznała że wyprzedzi tiry zwykle jedzie i tak te kilka kilometrów więcej i wyprzedza kilka razy szybciej niż tir tira.
   Rozwiązanie proste - zakaz wyprzedzać tirom, problem rozwiązany. Na panią genie nie da się nic poradzić.
   Teraz jasne, czy tłumaczyć dalej coś, co wydawało mi się oczywiste nawet dla 4 latka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Loloman A ja uważam, ze lepiej by bylo obniżyć prędkość osobowek do 110 co zwiększyłoby bezpieczeństwo i poprawilo płynność ruchu.
   Tak jak na zachodzie. Polacy nie są na to gotowi bo każdy musi leczyc swoje kom0leksy na drodze.

  •  

   pokaż komentarz

   @strus77: tak i na autostradzie do Łodzi z Warszawy w tej sposób tworzą się korki i ruch spowalnia do ok 50 km/h

  •  

   pokaż komentarz

   @TAKATA_: Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi?

  • więcej komentarzy(96)

 •  

  pokaż komentarz

  Tak na prawdę kierowca bmw zrobił 20% tego co tirowiec kierowcy bmw. Bardzo łagodnie go sprowadził na prawy pas. Gdyby tak tajniaki robili co jakis czas akcje i karali takich tirowców to może by się to zmieniło, ale niestety nie robią.
  NOTORYCZNIE jedzie sobie człowiek przepisowe 140 lewym a tu nagle tir na lewy wskakuje bo ten przed nim jedze 89 a on 90 i mocne hamowanie. I co taki pajac nie widzi że za mną nie ma innego auto i nie mógł poczekać tych 5 sekund i dopiero wskoczyc na lewy

  1) Ścieranie klocków (środowisko)
  2) Strata paliwa wyhamowanie ponowne przyśpieszenie
  3) kultura ja muszę teraz czekać minute on mógł poczekać 5sek
  4) niebezpieczeństwo bo naprawdę bardzo często wyjeżdżają w ostatniej chwili
  5) robią to za wcześnie wyskakuje na lewy ja na prawy i spokojnie by go jeszcze kilka aut tym prawym wyprzedziło

  Policja nic z tym nie robi więc gdyby każdy go tak na prawy cofnął jak ten z bmw to by się zastanowił.
  Co innego gdyby hamował przed nim jak idiota a on tylko minimalnie wytracił jego prędkość.
  BMW zgłosiłeś !!! a tira za stworzenie zagrożenia ???

  •  

   pokaż komentarz

   @Masters: tylko pamiętaj że jak Ci tir wjedzie w dupe to potem nie płacz w internecie jak to tiry nie umieją jeździć. Wymuszenie pierwszeństwa nie daje Ci prawa aby stwarzać kolejne zagrożenie w ruchu. Widać że typowy janusz na drodze jesteś.

  •  

   pokaż komentarz

   @varmiok: januszami sa przede wzystkim tirowcy wciskajacy sie przed jadace 140km/h auta

  •  

   pokaż komentarz

   NOTORYCZNIE jedzie sobie człowiek przepisowe 140 lewym a tu nagle tir na lewy wskakuje bo ten przed nim jedze 89 a on 90
   @Masters: na A2 dla przykładu przez takie "szybkie" wyprzedzanie się tirów w godzinach szczytu, które niby nikomu nie przeszkadza jedzie się 90km/h przez 75% trasy bo tych pojedynczych tirów znajduje się co 1km, a resztę stoi się na bramkach xD witamy na A2.

  •  

   pokaż komentarz

   @Masters: I tym samym jazda na tempomacie jest bez sensu. Ile to już razy nastawiałem 130 km/h żeby co chwile mi zwalniał do 90 km/h bo widzi przeszkodę. Ten w BMW p%#@# i ryzykant, rozumiem zdenerwowanie bo sam czasami rzucę mięsem gdy muszę zwolnić bo kolejny tir wyprzedza ale reakcja nieadekwatna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Masters: Miałem okazje jechać autem z bajerami typu line assist asystent hamowania, aktywny tempomat itp i NIE da się tym jeździć bo auto szarpie i gwałtownie hamuje przez to że inni np wjeżdżają w strefę bezpieczną (przy 145km/h) nie jest to 5 czy 10m odstępu i auto hamuje. Tak samo kierowcy ciężarówek lubią wyjeżdżać i koniec konców te bajery musiałem wyłączyć.

   A najgorsze to już jest szeryfowanie bo nadal się zdarzają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Masters: ile jechał geniusz z bmw? Na pewno 140 max

  •  

   pokaż komentarz

   @Jangcy
   @Masters Dlatego trzeba obnizyc predkosc osobowek do 110 jak na zachodzie i bedzie dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubilaj_Chan: na zachodzie nie ma ograniczenia z tego co pamiętam

  •  

   pokaż komentarz

   @varmiok:

   tylko pamiętaj że jak Ci tir wjedzie w dupe to potem nie płacz w internecie jak to tiry nie umieją jeździć. Wymuszenie pierwszeństwa nie daje Ci prawa aby stwarzać kolejne zagrożenie w ruchu. Widać że typowy janusz na drodze jesteś.

   Seba się odezwał ;]

  •  

   pokaż komentarz

   @Masters: Chyba lepiej być sebą niż idiotą który hamuje komuś za to że ktoś wymusił na tobie pierwszeństwo

  •  

   pokaż komentarz

   @Masters: tirowiec zmienił pas, zostawiając wystarczającą ilość miejsca, dla auta jadącego z przepisową prędkością. BMW zap!#$$$?ał na maxa, wyprzedzał pasem awaryjnym a na koniec zaryzykował spowodowanie potencjalnie śmiertelnego wypadku. 20% to ty masz mózgu, z czego większość odpowiada za podtrzymanie podstawowych funkcji życiowych organizmu

  •  

   pokaż komentarz

   @kwasny: W Europejskich to tylko w Niemczech nie ma ograniczenia. A nasze 140 to i tak dużo jak na warunki Europejskie

  •  

   pokaż komentarz

   @varmiok: jakby tiry wyciągały 140 to kuweciarze by tyle cisnęli i wyprzedzali tych 138 km/h przy ograniczeniu 80

  •  

   pokaż komentarz

   @taatatko:
   ile miejsca zostawił ???
   Z jaką prędkością jechało bmw ???
   Wyprzedzanie pasem awaryjnym było bardzo ryzykowne o tym nie pisałem
   Potencjalny śmiertelny wypadek ??? ty jesteś idiotą czy jak ??? tirowiec go wyhamował minimum o te 30km/h a on tirowca o jakieś 5km/h co groźniejsze???
   tirowiec się spodziewał i został bardzo łagodnie spowolniony a bmw zostało niespodziewanie wyhamowane

   Więc do najmądrzejszych to ty nie należysz.
   Przyznaje moje podjście może nie jest najlepsze ale za mądrzejszego pod względem IQ to ty się uważać nie powinieneś.

   Ktoś może być mądrzejszy ale mieć inne podejście do tematu i tyle. Ale twoje IQ itak nie pozwoli ci zrozumieć;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Masters: nawet jak wymusił to nie daje mu prawa beciarzowi hamować przed tirem. Tir też nie wymusił jakoś porządnie bo bmw nie wchodzi w kadr podczas hamowania. Ale wiem że beciarze to zwykle mentalne dzieci które nie potrafią jeździć. A przerasta ich nawet wrzucenie kierunkowskazu

  •  

   pokaż komentarz

   @Masters: potencjalnie śmiertelny wypadek, bo jakby tir lekko puknął to bmw, to składak rozpadłby się na dwie części, a Seba szorowałby gołą dupą po asfalcie. Do lodówki, sorry - do zakrętu, dojechałyby tylko oczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @varmiok:

   Ale wiem że beciarze to zwykle mentalne dzieci które nie potrafią jeździć. A przerasta ich nawet wrzucenie kierunkowskazu

   Jak głupim trzeba być aby określać całą grupę ludzi po tym czym jeżdżą ???

   Jesteś w stanie określić człowieka tylko po tym jaki kolor lubi??? jaki sport uprawia ??? czym jeździ ??? co je ???

   Strasznie ograniczony umysł :D

   Zapewne sam swoje umiejętności oceniasz rewelacyjnie :D ciekawe jak byś wypadł na torze panie expercie ;)

   Ostatnio bmw stało i blokowało remont ktoś napisał ,że go nie ruszyli bo to bmw więc ludzie sie boją... Ta nasza dzisiejsza inteligencja :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Masters: Definiuje je po tym jak widzę jak kto jeździ. A duża część wypadków w mojej okolicy to bety. I dość często za kierownicą siedzi 18 latek który dostał starocia od ojca i chciał się pokazać ( ͡° ͜ʖ ͡°) A na filmie mentalność kierowcy BMW za bardzo się nie różni od mentalności dziecka któremu zabrano lizaka.
   Oraz nigdzie nie napisałem żę moje zdolności są rewelacyjne. Jednak podstawowe rzeczy warto robić typu używanie kierunkowskazu. No i pamiętaj że droga to nie tor. Tak więc osoba która dobrze prowadzi na prostej nie musi być dobrym kierowcą na drogach publicznych.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwasny: Nawet w Niemczech w miejscu gdzie nie ma ograniczenia, jadąc ponad 130 km/h z automatu jesteś współwinny w razie wypadku.

   Nie mówiąc już o agresji drogowej, w Niemczech za takie coś jak na filmie:
   - nagrywający i tirowcy straciliby prawo jazdy za brak odstępu na miesiąc-dwa,
   - gość z BMW straciłby prawo jazdy i został skierowany na "Idiotentesty" - badania psychologiczne.

   Ciekawe, że jedno co chcemy importować z Niemiec to samo zap#?@?%#anie na autostradzie, bez całej masy innych regulacji powodującej że jest to w miarę bezpieczne/możliwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubilaj_Chan: na dwa pasy 140 to zdecydowanie za duzo, bo albo jedz 90 albo 140, na obecne drogi te 110-120 byloby ok

   Takie drogi po dwa pasy to moim zdaniem maksymalne okreslenie to trasa szybkiego ruchu a nie autostrada.

   A co do 140 to byloby wszystko ok gdyby ten nieszczesny trzeci pas bylby wymogiem autostrady. I tak tiry prawym jechalyby sobie 90, srodkowy jechalby te 110-120, a lewy 140+.

   I wyprzedzanie byloby o wiele bezpieczniejsze. Byloby gdzie uciekac w razie niebezpiecznych sytuacji. Ogolnie wieksza przepustowosc i plynnosc ruchu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Akirra dokladnie ale coz mamy to co mamy:(

  • więcej komentarzy(11)

 •  

  pokaż komentarz

  Wracajac w sobote od rodziny mialem dokladnie taka sama sytuacje na S8. Najpierw dzban w BMW siedzial mi na zderzaku kiedy wyprzedzalem ciezarowke (przy predkosci jakies 130-140km/h - i tak za szybko). A pozniej wjechal przede mnie i zaczal hamowac do 0. Jak zaczalem na niego trabic klaksonem to sie przestraszyl i odjechal. Kolejne BMW. Przypadek? Nie sadze.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak zaczalem na niego trabic klaksonem to sie przestraszyl i odjechal

   @keton123: XD

  •  

   pokaż komentarz

   @keton123: Możliwe, że się zesrał ze strachu i pojechał zmienić gacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Masteriks: Mozliwe. W sumie mam jeszcze nagranie z kamerki. Zastanawiam sie czy nie wyslac tego w odpowiednie miejsce. Pytanie tylko czy cos z tym zrobia. Bo wtedy to faktycznie typek moglby sie obesrac.

  •  

   pokaż komentarz

   @keton123: Gość ma na to wywalone. Nic mu w tym kraju nie zrobią.

  •  

   pokaż komentarz

   @keton123:

   Jak to jest, że robię autem miesięcznie 10tyś km i nikt mnie nie hamuje ???? nikt mi nie miga światłami. A jak mi mignie z daleka to po prostu mu zjadę bo uznaję że mnie tylko poinformował że się zbliża a nie jadę dalej jak ta p%%%a lewym.

   Odpowiedz sobie na pytanie jak często zjeżdżasz na prawy aby przepuścić inne auta. Ja gdy jadę słabszym autem to robię to wiele razy w ciągu jednej trasy. Ty zapewne nie

   Denerwujesz się na innych bo jesteś egoistą i nie dostrzegasz że blokujesz lewy pas.

   Ilu takich już spotkałem no ja wyprzedzam niech się odwali te 20 aut za mną. I na prawy zjadę tylko jak bedzie pusty na odcinku 1km

  •  

   pokaż komentarz

   @Masters: Jezdze prawym pasem, lewym wyprzedzam. Dzban w BMW jechal niewiele szybciej ode mnie. Ale nawet te 10km/h wiecej wg niego dalo mu prawo pojezdzac mi pod zderzak. Jesli masz jezdzic jak p$$$a lewym pasem to faktycznie dobrze robisz z niego zjezdzajac jak tylko ktos ci zamiga. Skad wiesz, ze jestem egoista, znasz mnie?
   Czy kierowanie BMW daje wieksze prawa na drodze?

  •  

   pokaż komentarz

   @keton123: Mówisz o tej ciężarówce która wtedy wyprzedzałeś czy o tej ciężarówce którą widziałeś w oddali na horyzoncie i zdecydowałeś się nie zjeżdżać na prawy pas bo szkoda opon jeżeli niedługo byś musiał znowu zmieniać pas na lewy bo przecież tir na horyzoncie się pojawił następny do wyprzedzenia

   Takie mistrze autostrady są najlepsze. Jedzie taki 120 w porywach 140 lewym pasem i nihuja nie zjedzie na prawy dopóki prawy pas nie będzie czysty po sam horyzont.
   Powstaje łańcuszek samochodów. W ten łańcuszek wbijają się busy albo tiry, wszystko zwalnia do 100km/h.
   Pojedynczy odważni z silnikami 250KM zaczynaja wyprzedzać prawym pasem wcinając się w przerwy między tirami bo nikt z lewego pasa już nie widzi sensu zjeżdżania skoro widzi przed sobą wianuszek samochodów.
   Tempomatu aktywnego nie włączysz bo tylko spowoduje to powstanie dużej przerwy w która wetnie się zaraz jakiś bus lub tir...

   i to wszystko przez gościa który sobie jechał 130km/h bo on wyprzedzał tiry, a że tiry cały czas były na horyzoncie to on nie widział powodów by zmienić na chwile pas na prawy i obniżyć chwilowo swoją zawrotna prędkość na prawym pasie no zdejmując nogę z gazu...

   -kierowca BMW

 •  

  pokaż komentarz

  nikt tu nie jest bez winy
  TIR rozpoczyna manewr nie upewniając się czy nie stworzy zagrożenia - należy j!?#c mandatem w końcu to kierowca zawodowy
  BMW - nerwy nerwami ale j!?#c go mandatem podwójnie
  Nagrywający - brak wyczucia co jest ważniejsze, bezpieczna odległość od pojazdu czy dać się wyprzedzić, tez mandat się znajdzie nawet gdyby jechał busem

 •  

  pokaż komentarz

  Maksymalna prędkość TIRa na autostradzie to 80 km/h. Osobówki 140 km/h. Różnica spora.
  Dlatego najbezpieczniej i najrozsądniej byłoby wprowadzić ZAKAZ wyprzedzania się pojazdów powyżej 3,5 t na autostradach, które jadą szybciej niż 75 km/h. Wtedy wszystkie TIRy jechałyby jedną prędkością. A różnica w prędkości od 0 - 5km/h od pałzy do pałzy nie wpłynie znacząco na przebytą trasę a ogromnie zwiększy bezpieczeństwo.

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna