•  
  l.............d

  +3

  pokaż komentarz

  To dobra wiadomość. Liczebność wilków w lasach rośnie, a pies jest dla niego bardzo łatwą zdobyczą, ochrona gatunku poprzez jednoczesną ochronę zwierzyny płowej. Trzeba być nieskończenie nieodpowiedzialnym człowiekiem by puszczać psa w lesie... wejście psa w młodnik lub gęstwinę może się skończyć bliskim spotkaniem z dzikiem, lisem, rysiem, wilkiem itd. ponad to wnyki. Oprócz tego warto jeszcze wspomnieć o możliwości ucieczki psa, potrącenia go przez pociąg (tory często przebiegają przez tereny leśne) oraz nielegalnie użytkujących dukty leśne motocyklistów. Właściciele psa z miłości do swoich zwierząt zapominają, że las jest domem dzikich zwierząt, sarna nie wie, że piesek chce się tylko pobawić tylko zawsze będzie się salwować ucieczką. Każda ingerencja sztucznego drapieżnika w ekosystem wzbudza w nim niepokój, którego dzikie zwierzęta poprzez coraz większą urbanizację i tak mają już jak na lekarstwo.

 •  

  pokaż komentarz

  targaniei puszczanie psa w lesie to jest taka głupota że aż szkoda gadać. powinni doj!%%ć psiarzom taki podatek by te wszystkie blokowe pieski, męczone w apartamentach 38 m, na 6 pietrze, przestały się zupełnie kalkulować. Nie masz warunków? nie męcz pieska. kup sobie chomika.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie zapominajcie o tym zapisie:Zabrania się zabijania zwierząt, z wyjątkiem: (…) usuwania osobników bezpośrednio zagrażających ludziom lub innym zwierzętom, jeżeli nie jest możliwy inny sposób usunięcia zagrożenia (…) - więc jak obsraniec będzie mnie atakował lub gonił zwiwrzę to kulka mu sie nalezy i tyle w temacie. Do tego pies w lesie nie powienien w ogóle przebywać(!!!), straszy zwierzynę i często kłusuje wyrządzając szkody w przyrodzie. Więc kazdy, kto ma psa i kocha przyrodę powinien go trzymać z dala od lasu i dzikich zwierząt ale wiem, że większość idiotów ma schizę i nie rozumie tego co powinien.

 •  

  pokaż komentarz

  Ludzi mylą z dzikami, a łudzimy się, że będą respektować zmianę przepisów...

 •  

  pokaż komentarz

  No chyba że piesek wygląda jak dzik( ͡° ͜ʖ ͡°)