•  

  pokaż komentarz

  Dość surowy wyrok, ale uważam, że Jehowi to szkodliwa sekta...

  •  

   pokaż komentarz

   Jehowi to szkodliwa sekta...

   @begoodart: najbardziej sami dla siebie. Cała organizacja tam opiera się na strachu. Wystarczy chwilę porozmawiać z nimi jacy są znerwicowani. Za pysk są tam trzymani głównie strachem przed wykluczeniem ze wspólnoty + straszenie od małego, że "świat zewnętrzny" jest straszny i wszystko chce ich dorwać.

  •  

   pokaż komentarz

   @DulGukat: ano. Nie wiem za co otrzymałeś minusa, skoro na jutubie pełno filmików o tym, jak trudno wyjść z tego czegoś i dlaczego. Jest też jakaś strona na fejsie byłej wyznawczyni jehowy, a to co opisuje... no szlag może trafić człowieka - ta "wiara" to zero radości w życiu :/.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem za co otrzymałeś minusa

   @begoodart: Strażnica czuwa ;) Taka anegdota, w jakiejś dyskusji odnośnie budowy elementów zawieszenia zauważyłem zgodnie z prawdą, że połączenia śrubowe największą wytrzymałość mają na ścinanie. Też dostałem minusy. Za co, to nie ogarniam do tej pory.

  •  

   pokaż komentarz

   najbardziej sami dla siebie. Cała organizacja tam opiera się na strachu. Wystarczy chwilę porozmawiać z nimi jacy są znerwicowani. Za pysk są tam trzymani głównie strachem przed wykluczeniem ze wspólnoty + straszenie od małego, że "świat zewnętrzny" jest straszny i wszystko chce ich dorwać.

   @DulGukat: taki obraz wszystkich religii. Trzymać za mordę i straszyć od małego. Jedne bardziej inne mniej. Ale schemat ten sam.

  •  

   pokaż komentarz

   @begoodart Jak coś jest na filmie na YouTube to musi być prawda ( ͡° ʖ̯ ͡°) No ja na przykład przeszłam to w pierwszej osobie i mogę śmiało powiedzieć że to gówno prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   @DulGukat: @begoodart: Kiedyś jeden z użyszkodników napisał, że daje minusa kiedy przeczyta post bo wtedy się collapsuje i wie, że został przeczytany. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Huczek: "chodził" kiedyś dowcip o serwisdeskowcu który "opróżnił kosz" klientowi - tyle że ów klient przechowywał w nim swoje dokumenty...
   Śmieszyło mnie to latami...
   Aż pewnego pięknego dnia zostałem "wezwany do tablicy". Nie udało się wykręcić. Bo przecież admin, programista, architekt czy różowy miś gogo w krawacie z nadrukiem QWERTY - to musi umieć na komputry.
   Ofiarą była pani księgowa. Objawem pełny dysk. Rozwiązaniem "opróżnij kosz".
   Płaczowi nie było końca. Bo oczywiście shadow copy niet, backup niet, kopia jedyna tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @DulGukat: jakbym mógł to za tą anegdotkę dałbym Ci tyle plusów że wszystkie Twoje komentarze na wypoku byłyby na plus :D

  •  

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat w sumie to prawda. W dzieciństwie im się udało wtłoczyc mi do głowy to, że nie mogę iść do komunii bez regularnej spowiedzi. A większej bzdury nie słyszałem, przecież co 12-13 latek może nagrzeszyć i dlaczego z takiego powodu by mógł nie zeżreć wafelka.

   I zawsze jest taka myśl z tyłu głowy że a co jeśli to prawda? Wtedy jesteś w dupie.

   Chrześcijaństwo i tak jest w miarę bezinwazyjne w nasze życie. O wiele gorszy jest islam, na którym niektóre kraje opierają cały system prawny.

  •  

   pokaż komentarz

   @DulGukat: Ja tam nie widzę wielkiej różnicy między jechowymi, a katolikami. Zarówno jedni jak i drudzy są zastraszani strasznymi rzeczami jeśli nie zrobi się tak jak religia tego chce. Staszy się wymyślonym piekłem, diabłem, tym, że nie dostaniesz się do nieba mlekiem i miodem opływającym... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   straszenie od małego, że "świat zewnętrzny" jest straszny i wszystko chce ich dorwać

   @DulGukat: Ha, ha. To tak jak u wyborców PiS-u, czyli większości Polaków. Ekoterroryści, LPG-owcy, upadający Niemcy itp.

   źródło: wbdata.pl

  •  

   pokaż komentarz

   Jehowi to szkodliwa sekta...

   @begoodart: najbardziej sami dla siebie.

   @DulGukat: za to dostajesz minusy. Bo jednak zdobywaja nowa wiare regularnie. Ludzi zagubionych bez sensu zycia

  •  

   pokaż komentarz

   @begoodart: Podeslesz linka albo napiszesz o kogo dokładnie chodzi?

  •  

   pokaż komentarz

   @begoodart:
   Nie p!##@$%. Oni nie pchają się do polityki jak Ordo srordo...

  •  

   pokaż komentarz

   @begoodart: A ty znów te swoje kropki wciskasz. Nie umiesz zdania napisać bez tych swoich kropek. To chyba jakaś choroba... LOL

  •  

   pokaż komentarz

   No ja na przykład przeszłam to w pierwszej osobie i mogę śmiało powiedzieć że to gówno prawda.

   @dr_Batman: byłaś Świadkiem Jehowy i wystąpiłaś?

   @Futsalista_cisowianka: dzięki :) wiesz nie o minusy chodzi, rekordowo bordo wbiłem trzy miesiące od utworzenia konta, tylko bardziej o to co ludzie mają w głowach

   @St_Atheist: zasada taka sama, natomiast jeżeli jakiś katolik powiedzmy w Polsce przestaje chodzić do kościoła, to jeżeli nie jest z jakiejś małej wiochy, to generalnie reszta ma to w dupie. U SJ jak któryś zacznie fikać to odwracają się od niego wszyscy.

   @yolantarutowicz: ta sama zasada, syndrom oblężonej twierdzy jest wykorzystywany przez wielu ludzi chcących mieć władzę

  •  

   pokaż komentarz

   @begoodart takie samo zdanie mam o każdej religii na świecie, to jest szkodliwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @DulGukat Yup rodzice dalej mnie kochają, posłali mnie na studia. Przyjaciele moich rodziców, też świadkowie byli na moim ślubie. Co do opresji matka czasem wrzuci tekst ze martwi się że zginiemy z mężem w Armagedonie i to wszystko. Więcej przypau mam w domu z teściową katoliczką.

   Osobiście wychodzę z założenia że p%@#?y są wszędzie, w każdej Religi. I jak jakiś p%@#? jest Świadkiem Jehowy to jest to po prostu rozkład normalny cechy.

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: gratuluję uwolnienia się w takim razie. Fajnie, że Cię nie spotkały żadne większe nieprzyjemności z tego powodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @begoodart: W Polsce Świadkowie mają taki sam status prawny jak KK. Polecam też nie wierzyć we wszystko co jest w internecie. W takich tematach ludzie lubią dodawać dużo dramaturgii.

   @DulGukat

   U SJ jak któryś zacznie fikać to odwracają się od niego wszyscy.

   No, ale nie za kłamstwo przy obiedzie w niedziele. Za grube przewinienia względem zasad wiary i brak chęci poprawy. Z zakonów chrześcijańskich i innych stowarzyszeń też można wylecieć. Świadkowie po prostu serio podchodzą do swojej wiary w przeciwieństwie do pseudo katolików, którzy są nimi z samego faktu urodzenia w tym kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   Jest też jakaś strona na fejsie byłej wyznawczyni jehowy, a to co opisuje... no szlag może trafić człowieka - ta "wiara" to zero radości w życiu :/.

   @begoodart: oni ciągle szykują się na koniec świata, najlepiej od razu położyć się w trumnie, bo jeszcze się zgrzeczy bóstwu i zbawienie przejdzie bokiem - taki drobny sarkazm ( ͡° ͜ʖ ͡°), bez urazy

  •  

   pokaż komentarz

   @DulGukat Plus że każdy nieJehowy pójdzie do piekła i nie ma sensu z nimi utrzymywać kontaktu. Jedynie kontakt w celu przekonwertowania

  •  

   pokaż komentarz

   @Antorus: Co do nieinwazyjności chrześcijaństwa, poczytaj o sytuacji w Irlandii i rzadach Éamon de Valera. To głównie dzięki niemu w tym momencie Irlandia jest jednym z najbardziej odchodzących od katolicyzmu krajów na świecie.

   Long story short - oddał kościołowi dużą część władzy (w tym nad szkolnictwem, przytułkami, nawet szpitalami bodajże). Kilkadziesiąt lat później ludzie uciekają z kościoła na potęgę, seminaria są zamykane bo nie ma chętnych.

   Tak więc to nie kwestia religii, tylko tego w jakim stopniu wpływa na rządy w kraju. Powiedzmy sobie szczerze, taki Rydzyk jakby dostał więcej władzy to też by nam zrobił z dupy jesień średniowiecza.

  •  

   pokaż komentarz

   @DulGukat Raczej sa to tacy radykalni katolicy i staraja sie robic to co powiedzial bog. Mialem duzo do czynienia z wiara katolicka (bierzmowany) i ze swiadkami jehowy. A nie mozna miec im za zle ze odwracaja sie od swoich jak ktos dokona apostazji, skoro tak jest napisane w biblii, albo chociaz cos na ksztalt tego. Oczywiscie filmiki na yt tego ci nie powiedza.
   Podkreslam ze jestem ateista, a pisze to tylko dlatego, bo uwazam ze katolicyzm sam w sobie, to religia dla wygodnych

  •  

   pokaż komentarz

   @KrakenPolski
   "No, ale nie za kłamstwo przy obiedzie w niedziele. Za grube przewinienia względem zasad wiary i brak chęci poprawy. Z zakonów chrześcijańskich i innych stowarzyszeń też można wylecieć. Świadkowie po prostu serio podchodzą do swojej wiary w przeciwieństwie do pseudo katolików, którzy są nimi z samego faktu urodzenia w tym kraju."

   Na jakiej podstawie tak piszesz? Jakie większe przewinienia przewinienia?

  •  

   pokaż komentarz

   @aekitea: no, trochę musiałam pomyszkować. Kobita zmieniła nawet nazwę bloga: https://www.facebook.com/sarapiszepl/ ale generalnie było o niej głośno np. tu: https://www.se.pl/wiadomosci/polska/byla-swiadkiem-jehowy-teraz-zdrdaza-tajemnice-zboru-przeraza-aa-5zrh-Sc8r-Hsqw.html
   @Vigorus: to profilaktycznie, by w opkach nie pisać... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Antorus Jak komunia dla ciebie to żarcie wafelka, to na ch?$ do kościoła chodzisz? Bo za darmo dają?

  •  

   pokaż komentarz

   @piwomir-winoslaw no właśnie nie chodzę już dawno. Ale jak miałem 12 lat to nie bardzo miałem wyjście.

  •  

   pokaż komentarz

   @piwomir-winoslaw no właśnie nie chodzę już dawno.
   @Antorus No i prawidłowo!

  •  

   pokaż komentarz

   Sporo znawcow tu w temacie, sporo tez ludzi "slyszalem, czytalem" nawet jedna pani co niby byla swiadkiem a rodzina i swiadkowie nadal z nia utrzymuja kontakt. Bujdy. Sa dwie mozliwosci: wykluczenie lub odjescie z latka odstpecy i kazdy scenariusz zaklada, wedlug doktryny, zerwanie calkowitych wiezi z bylym swiadkiem, pod grozba komitetu sadowniczego czyli sadu kapturowego (polecam podrecznik dla starszych zborow, pascie trzode boza, pieknie pokazane jak prowadzic takie sady, jak wypytywac nawet o intymne relacje malzonkow, oraz co robic w przypadku doniesien o pedofili w zborze i zareczam ze nie ma tam nic o zglaszaniu na policje).
   Skad o tym wiem? Moja rodzina sie do mnie odzywa i utrzymuje ze mna relacje bo nie bylem nigdy swiadkiem, nie bylem ochrzczony. Dlatego dla nich, nawet jako ze za mlodu chodzilem na zebrania (nigdy nie glosilem), to jestem "swiatusem" czlowiekiem ze swiata, wiec dla nich jest zawsze szansa ze moze mnie zwerbuja. Za to osoba bardzo bliska w mojej rodzinie zostala wykluczona, cala rodzina traktuje ja jak powietrze. Najblizsze osoby pilnuja innych aby sie z ta osoba nie spotykaly, donosza do starszych zboru jesli cos takiego ma miejsce.
   Jesli jakis "slyszalem" "bylem odszedlem bez problemu" "wydaje mi sie" "maja zasady to sie ich trzymaja" powie Wam ze SJ to nieszkodliwi, weseli, troche upierdliwi wariaci z biblia to bedzie to bujda. Za ta relgia stoi korporacja, na czele kazdego zboru starsi ktorzy sa wybierani z najbardziej gorliwych aby pedzic innych do roboty, do wyrabiania godzin w sluzbie i podporzadkowania ich sobie. Za tymi falszywymi usmiechami kryja sie dramaty dzieci i doroslych. Nikt kto tam nie byl, nikt kto tego nie przezyl nie ma prawa mowic o tym z maniera znawcy "jacy oni sa". Jest to grupa destruktywna a w mojej opinii grupa o wiekszosci znamion sekty. Ubolewam ze cala moja rodzina jest w tym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cernold: chcialbym zobaczyc starcie Jehowy z Mormonem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @begoodart: szkodliwa? czy cie poj#?%ło? widziałeś kiedyś żeby jakiś świadek bronił pedofilów? nie? to spójrz na katoli

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: zależy od zboru, ale generalnie po to izolują swoich wyznawców (unikanie "Świata" jak tylko się da), żeby w razie "ucieczki" pozostali sami sobie bez rodziny i przyjaciół...

   nie zmienia to faktu że często w necie w takim #7metrowpodziemia to więcej jest medialnych wypocin (nie tylko odnośnie Świadków) niż obiektywnej prawdy

  •  

   pokaż komentarz

   @Sorrow_and_Extinction: znam też takie przypadki jak Twój, znam też sporo ŚJ, studiowałem z nimi lata temu biblię, niestety napotkałem hipokryzję oraz zadałem pytania bez odpowiedzi. Ale nie o tym chciałem. Taka refleksja dla ŚJ, którzy mają dzieci, które no krótko mówiąc niekoniecznie jest pewność co do posłuszeństwa, to lepiej, żeby taki syn/córka się nie chrzcił. Czy znasz zatem takich ŚJ, którzy nie chcą chrztu swoich dzieci - właśnie z tego powodu?

  •  

   pokaż komentarz

   @johnyM: Nigdy takich swiadkow nie poznalem i uwazam ze tacy moga nie istniec. Dla nich to droga do raju bo jak sami pisza w swoich publikacjach (a glosza co innego), tylko swiadkowie jehowy moga dostapic zbawienia. Wiec to chyba normalne ze rodzic chce chrztu swego dziecka za kazda cene, szczegolnie w jak to nazywaja, czasach konca. Co sie stanie jak nie zdaza ochrzcic przed Armagedonem? Przeciez to dziecko nie bedzie swiadkiem, wg doktryny umrze razem z innymi nie-swiadkami.
   Ja juz bylem na swiecie kiedy moja rodzina poznala "prawde" wiec nie bylem przymuszany do chrztu. Sam w nastoletnim wieku swoim zachowaniem wymusilem aby zostawiono mnie w spokoju, nie bede chodzil tam i juz.
   Do czego zmierzalo Twoje pytanie?

  •  

   pokaż komentarz

   Jehowi to szkodliwa sekta... @begoodart: najbardziej sami dla siebie. Cała organizacja tam opiera się na strachu. Wystarczy chwilę porozmawiać z nimi jacy są znerwicowani. Za pysk są tam trzymani głównie strachem przed wykluczeniem ze wspólnoty + straszenie od małego, że "świat zewnętrzny" jest straszny i wszystko chce ich dorwać.

   @DulGukat Niestety też tak uważam. Najgorsze jest to rozbijanie rodzin. Rezygnujesz z religii i zostajesz sam jak palec, bez znajomych, bez rodziny, zero kontaktu, masakra.

  •  

   pokaż komentarz

   najbardziej sami dla siebie. Cała organizacja tam opiera się na strachu. Wystarczy chwilę porozmawiać z nimi jacy są znerwicowani. Za pysk są tam trzymani głównie strachem przed wykluczeniem ze wspólnoty + straszenie od małego, że "świat zewnętrzny" jest straszny i wszystko chce ich dorwać. @DulGukat: taki obraz wszystkich religii. Trzymać za mordę i straszyć od małego. Jedne bardziej inne mniej. Ale schemat ten sam.

   @DulGukat Ale żadna inna religia (chyba że jakaś sekta) nie zabrania rodzinie czy znajomym kontaktu z członkiem opuszczającym zgromadzenie. Przecież to okrutne. Najpierw kiszą się w swoim gronie, krzywo się patrzy na znajomych czy nowych członków rodziny spoza wyznania, a potem mają się do ciebie nie odzywać po opuszczeniu. Czyli taka osoba zostaje sama, chyba że sobie szybko znajdzie znajomych spoza religii/założy własną rodzinę.

  •  

   pokaż komentarz

   szkodliwa? czy cie poj$$#ło? widziałeś kiedyś żeby jakiś świadek bronił pedofilów? nie? to spójrz na katoli

   @prawda6: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Jehovah%27s_Witnesses%27_handling_of_child_sex_abuse

   Tak samo zamiatają pod dywan

  •  

   pokaż komentarz

   @DulGukat: Najlepsze sa minusy, kiedy zadajesz, szczerze, jakie pytanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @begoodart zgadzam się, mówię to z pełnym przekonaniem jako były ŚJ.

  •  

   pokaż komentarz

   @DulGukat: jasne nie bronię ich ale jak bym ci mial podać przykłady katoli to by strony zabrakło

  •  

   pokaż komentarz

   @Sorrow_and_Extinction: słyszałem o dziewczynie, która szukała Boga i trafiła do ŚJ. Ochrzciła się wg tamtejszej doktryny etc. ale w pewnym momencie zrezygnowała. Chłopak (oczywiście także ŚJ), który wcześniej wpatrywał się w nią malinowymi oczyma nagle z dnia na dzień przestał się do niej odzywać, "nie widzi" jej na ulicy etc. Dla mnie to już sekta. ps. mam krewnego ŚJ, szkoda gadać o człowieku.

  •  

   pokaż komentarz

   @begoodart: @aekitea: ostatnio prowadzą też z mężem kanał na YT "Światusy", całkiem fajnie opowiadają o różnych aspektach życia Świadków Jehowy

 •  

  pokaż komentarz

  Codziennie w drodze do pracy mijam 2-3 grupki świadków którzy stoją przy swoich słupkach z ulotkami... tak dzień w dzień codziennie kilkaset osób w całej Polsce stoi i nic nie robi przez 8 (10?) godzin! Nigdy nie widziałem żeby ktoś poza menelem czy bezdomnym z nimi gadał. Abstrahując od absurdu takiego działania i kompletnym marnotrawstwie czasu i energii to zastanawiam się jak to działa na ich psychikę czy oni nie mają poczucia że totalnie niepotrzebnie tak stoją/ marzną/mokną?

  •  

   pokaż komentarz

   @RafB: nie mają. Wystarczy że kilka osób dziennie pogada, coś weźmie, albo chociaż zatrzyma wzrok na dłużej niż sekundę - to już sukces. Tak jak z reklamą - nie musisz korzystać z usług, ważne żebyś ją zapamiętał. A co do stania i nic nie robienia - nie oni jedni. Ale to już ich wolny czas ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   ompletnym marnotrawstwie czasu i energii to zastanawiam się jak to działa na ich psychikę czy oni nie mają poczucia że totalnie niepotrzebnie tak stoją/ marzną/mokną?

   @RafB: Oni chyba mają obowiązek ewangelizacyjny.

   Nie wiem czy większość chrześcijan nie ma czegoś takiego.

  •  

   pokaż komentarz

   czy oni nie mają poczucia że totalnie niepotrzebnie tak stoją/ marzną/mokną?

   @RafB: Wystarczy, że sobie popatrzą na tych wszystkich ludzi, którzy skończą w piekle, a od razu im się robi lżej na duszy ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Abstrahując od absurdu takiego działania i kompletnym marnotrawstwie czasu i energii to zastanawiam się jak to działa na ich psychikę czy oni nie mają poczucia że totalnie niepotrzebnie tak stoją/ marzną/mokną?

   @RafB: Nie mają wyboru, zwłaszcza młodzi. Bez demonizowania, urodziłbyś się w takiej rodzinie i też robił z siebie głupa na każdym kroku, bo by Ci papu nie dali.

  •  

   pokaż komentarz

   @RafB: dlatego do jehowych rekrutują ludzi w trudnych sytuacjach zyciowych. łażenie po domach i stanie na ulicy mają obowiązek już jako nastolatkowie.

  •  

   pokaż komentarz

   @fabek: To jest nakaz w Biblii. To, że 99% Polaków zna chrześcijaństwo w wersji katolickiej, gdzie tak naprawdę jest to taka religia róbta co chceta, to i dziwi cię, że są tacy co to traktują te sprawy poważnie. Każdy robi co chce - jeden pójdzie na marsz niepodległości albo do baru co piątek, a drugi będzie chodził od drzwi do drzwi. Dziwne to takie?

  •  

   pokaż komentarz

   @NoOne3 akurat męki piekielne to nie ich konik. Tam ukrywasz i koniec.

  •  

   pokaż komentarz

   SJ nie wierzą w piekło....

   @kozubix: Oj, sorry. Masz rację. Kiedy sobie tak popatrzą na tych wszystkich ludzi, którzy zginą w Armageddonie...

  •  

   pokaż komentarz

   @inozytol dokładnie oni dali świadectwo samym zwróceniem na siebie naszej uwagi a że my nie korzystamy to nasz problem.

  •  

   pokaż komentarz

   @NoOne3: a niby skąd SJ maja wiedzieć że "te osoby" zginą ?

  •  

   pokaż komentarz

   @RafB: no właśnie, zawsze mnie to zastanawiało, jak ktoś chce kogoś przekonać do swojej religii to dlaczego nie przekonuje ludzi dając dobry przykład, tylko zarzuca im, że są głupi i źle robią bo tylko ich bzdet jest prawdziwy, a inne fałszywe.

  •  

   pokaż komentarz

   a że my nie korzystamy to nasz problem.

   @cavird: Raczej nasze szczęście.

   Odrażająca sekta. W Polsce wiele osób odchodzi od religii, dzięki Bogu. I sporadycznie słyszę o przypadkach, gdzie ludzie przez to nie rozmawiają z rodzicami lub chociaż jednym. Raczej nikt nie wyrzeka się swoich dzieci z tego powodu.

   SJ natomiast zrywają wszelkie kontakty z taką osobą. To musi być prawdziwy cios dla młodego człowieka, gdy po porzuceniu religii zostaje nagle CAŁKOWICIE sam, bo rodzina i znajomi go nie znają, a przez presję na życie "w bańce" nie mają kontaktu poza sektą. Mam nadzieję, że takie osoby mają chociaż własne grupy samopomocy, a jeżeli nie mają, to jest najwyższy czas, by takie powstały.

   Nie wspominam już z tym dziwactwem dotyczącym transfuzji. Drobiazgi jak nieobchodzenie urodzin mnie rusza dużo mniej, tak jak bezmięsne piątki u katolików.

  •  

   pokaż komentarz

   dlaczego nie przekonuje ludzi dając dobry przykład,

   @DulGukat: Podobno SJ dają dobry przykład, są uczciwi i pracowici. Wydaje mi się, że jest to spowodowane niewielką liczebnością oraz inwigilacją członków. Część w to wierzy, część się boi, a buntownicy odchodzą.

  •  

   pokaż komentarz

   @RafB: To sie nazwya wiara i poswiecenie, oddaja swoj czas Jehowie. Jehowa do imie boga, nie wiem czemu ludzie pisza Jehowi, Jehowici czy inne? JEHOWA, to imie tak jak Jezus, https://pl.wikipedia.org/wiki/JHWH

  •  

   pokaż komentarz

   @RafB: Pewnie się zastanawiasz dlaczego mijasz codziennie tak dużo grupek. Ja w KrK podczas krótkiego spaceru spotkałem 5 takich grupek najczęściej w okolicach rond, uniwersytetów i placów tam gdzie jest najwięcej ludzi. A jest tych grupek tak wiele bo na przestrzeni ostatniego roku miała miejsce w Polsce ogromna "apostazja" w środowisku SJ i wystąpiło z tej grupy parę tysięcy ludzi. Na YT jest kilkanaście osób które wyszły z tej sekty i to dzięki nim tyle osób opuściło szeregi tej organizacji. Kiedyś można było w jednej dzielnicy spotkać jedną grupkę a teraz jest czasami po cztery i starsi zboru płaczą bo im się kasa przestała zgadzać a nie mało pieniędzy też muszą przelewać do głównej siedziby w ameryce.

  •  

   pokaż komentarz

   SJ nie wierzą w piekło....

   @kozubix: Swoją drogą jedno z tych wierzeń ŚJ, które ma o wiele więcej sensu niż wierzenia KK, gdzie nieskończenie miłosierny bóg tworzy możliwość wiecznego cierpienia dla swoich owieczek.

  •  

   pokaż komentarz

   @inozytol za przeproszeniem ale pier**lisz, moja matka jest ŚJ, wyszła za mąż za mojego ojca, który jak to określił, nie wierzy w jakiś niewidzialnych kolesi. W rodzinie też mam też jest troszkę ŚJ. W momencie gdy doszedłem do wniosku że z wiarą w Boga mi nie podrodze i koncept ten do mnie nie trafią to dziwnym trafem nikt nie zerwał że mną kontaktu, nie odcieli się w w swojej bańce i nikt nie próbuje mnie nawracać. Pewnie jak wszędzie jest grono debili i dewotów i to oni są najbardziej jaki na tyle całej grupy. Podobnie wśród księży, zdecydowana większość jest ok, i są to dobrzy ludzie, ale jakiś promil degeneratow niszczy ich wizerunek, natomiast środowiska anty klerykalne przez pryzmat tego promila postrzega praktycznie wszystkich. Transfuzja, no cóż po prostu krew jest dla nich święta więc no cóż w Indiach głodują ludzie, a krowy nie zjedzą, a jedzenie też ratuje życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @RafB: nie doceniasz potęgi indoktrynacji od najmłodszych lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Axis_of_Resistance: Starsi zboru ci sie pomylili z klerem chyba, u SJ nikt pieniedzy nie dostaje, sami finansuja sobie wydawanie swoich magazynow, utrzymanie sali zgromadzen itp.

  •  

   pokaż komentarz

   tak dzień w dzień codziennie kilkaset osób w całej Polsce stoi i nic nie robi przez 8 (10?) godzin!

   @RafB: kiedyś do nich zagadałem i wszyscy twierdzili, że normalnie pracują a stoją jedynie w czasie "wolnym". Obowiązek mają stać tylko jedną godzinę, później przychodzi następna zmiana.

  •  

   pokaż komentarz

   @regal20: No to jeszcze lepiej... Jakby przez 8h miała stać 1 osoba to na całą zabawę potrzeba 9 osobogodzin (8h stania i po 30 min na dojazd) a jak się zmienia 8 osób co godzina to na wszystko potrzeba 16 osobogodzin... x2 osoby przy stojaczku x liczba stojaczków w całej PL... x 5 dni w tygodniu... niezłe marnotrawstwo czasu pracy...

  •  

   pokaż komentarz

   @RafB: ale tłumaczę przecież, że to nie jest ich czas pracy tylko wolny

  •  

   pokaż komentarz

   @RafB: Dlatego uważam, że trzeba ich zdelegalizować poprzez uchwalenie prawa, które zabrania nachalnego, agresywnego propagowania jakiejkolwiek ideologii. Jakoś nie widziałam, aby katolicy chodzili z domu do domu aby nawracać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Binnion: tak, bo potępione dusze zostaną spalone w wielkim bożym piecu. Ile trwa takie palenie - nie podano.

  •  

   pokaż komentarz

   @Axis_of_Resistance: Świadkowie Jehowy nie skazują ludzi na śmierć za picie alkoholu więc stoją zdecydowanie wyżej niż śmiecie stojące na czele Islamskiej Republiki Iranu.

 •  

  pokaż komentarz

  Trzeba pamiętać że Rosja to nie kraj... To stan umysłu...

  pokaż spoiler Z drugiej strony chapnięcie kilkuset (kilku tysięcy?) nieruchomości oskarżając o ekstremizm to chytra sztuczka

 •  

  pokaż komentarz

  Przykładowe ograniczenia wolności:
  - zakaz obchodzenia urodzin, imienin
  - zakaz transfuzji krwi (możliwość śmierci z powodu ideologii)
  - związek czy ślub tylko z osobą z tej samej religii

  Uważam, że rodzice mogą zaszczepić religię u dzieci, ale tak aby zbytnio nie ograniczać ich wolności.
  Takie traktowanie i osaczanie powinno być prawnie zabronione. To jawne ograniczanie wolności drugiego człowieka. Róbcie co chcecie do póki nie szkodzicie drugiemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @wujekmisiek: każda organizacja ma swoje zasady. Zasada z definicji jest jakimś ograniczeniem. Więc tak naprawdę jak się zastanowić to ja nie wiem o co Ci chodzi. W sensie możesz mówić dzieciom że coś jest złe ale nie wymagać tego?

  •  

   pokaż komentarz

   @wujekmisiek: To się nazywa wychowanie. Wolność nie oznacza braku ograniczeń. Normalny rodzic nakłada na dziecko ograniczenia i takie dziecko się lepiej rozwija. Rób ze swoim dzieckiem co chcesz, ale każdy rodzic powinien móc wychowywać dziecko tak jak uważa. Ty możesz nawet swoje dzieci prowadzać do meczetu i mogą świętować Ramadan. Kwestia krwi jest bardziej złożona i to nie działa tak prosto jak to ci się wydaje. Co do związków z osobami różnych religii - pozwoliłbyć na związek swojej córki z muzułmaninem? Sama Biblia mówi, żeby nie wsprzęgać się w nierówne jarzmo z niewierzącymi. To tak jakbyś do wozu zaprzągł konia i osiołka - jeden będzie ciężarem dla drugiego. Bardzo mądra rada.

  •  

   pokaż komentarz

   @wujekmisiek:

   Przykładowe ograniczenia wolności:
   - zakaz obchodzenia Halloween i Ramadanu
   - zakaz leczenia bezpłodności metodą in vitro
   - nakaz wzięcia ślubu kościelnego, konieczność uprawiania seksu w celach prokreacyjnych

   Takie traktowanie i osaczanie powinno być prawnie zabronione a państwo wydaje kilka miliardów złotych na szerzenie tego w szkołach publicznych.

  •  

   pokaż komentarz

   @wujekmisiek katolicy zakazują seksu przed ślubem

  •  

   pokaż komentarz

   @Maciek_5000: Różnica jest taka, że KK nie ma już takiej siły i nie stosuje przemocy psychicznej na takim poziomie jak ŚJ.

  •  

   pokaż komentarz

   @Maciek_5000: Zacznij świętować rocznicę rewolucji październikowej ORLE( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Wolność, równość, braterstwo... bigos.

  •  

   pokaż komentarz

   @wujekmisiek: prawda jest taka ze to nie zakazy. Za ich złamanie nie jest się wykluczanym. Bo wykluczanie to nie kara za złamanie zakazu. WyklucZani są ludzie którzy swoim zachowaniem nie identyfikują się z zasadami biblijnymi. Jeśli ktoś przyjmie transfuzje da swojemu dziecku ale nie propaguje tego to nie jest wykluczany. Te wszystkie sprawy to ocena sumienia. Jeśli ktoś nie prowadzi się moralnie to jest wykluczany a jeśli nie jest mu łatwo żyć w zgodzie z biblia i rozumie co powinien to nie jest.
   S. J poprostu starają się przestrzegać zasad które są opisane w nowym testamencie. Zapraszam do zadawania pytań

  •  

   pokaż komentarz

   każdy rodzic powinien móc wychowywać dziecko tak jak uważa
   @oto_jestem: Nie, są granice. Jako społeczeństwo bronimy dzieci przed szkodliwym zachowaniem ze strony rodziców - dzieci nie są ich własnością.

   I tu nie chodzi nawet o zakazy uniemożliwiające zdrowe życie w społeczeństwie (świętowanie urodzin, transfuzje). Szkodliwe, niszczące i po prostu nikczemne jest samo to, że ŚJ nie wolno utrzymywać kontaktu z członkami własnej rodziny, jeśli ci odejdą od sekty. To zagrożenie wykluczenia, oderwania i odrzucenia od najbliższych w przypadku najmniejszej niezgody z doktryną, to prosta i sprawdzona metoda manipulacji psychologicznej, typowa dla sekt. To samo robią Mormoni i scjentologowie.

  •  

   pokaż komentarz

   @FieryLuke: Znaczy, zarzucasz stosowanie się do Biblii? Zatem może to z Biblią trzeba walczyć, co?

  •  

   pokaż komentarz

   @AvantaR:

   Po pierwsze, KK ma miliardy rocznie z naszych podatków na szerzenie swojej propagandy i polityków chodzących przed nim na kolanach. SJ mają tylko determinacje zwykłych ludzi. Co zapewne tak wkurza różnych Mirków nazioli, prawdziwych Polaków, patriotów.

   Po drugie, problem ze SJ polega na tym, ze przecietny Mirek rozmawia tylko z fanatykami, którzy chodza po domach i nie ma nawet zielonego pojecia, że pewnie z 30% SJ prowadzi calkiem normalne zycie i ludzie w pracy cos moga podejrzewac jak ktos nie przyjdzie na oplatek a poza tym nie maja pojecia, ze ktos jest SJ. Tak, jakbys wyrabial sobie opinie o katolikach na podstawie Ordo Iuris albo Rodziny Radia Maryja.

  •  

   pokaż komentarz

   @FieryLuke: W Szwecji i Norwegii proponuje wychowywać dziecko. Tam urzędnik wie o wiele lepiej od ciebie co jest dobre dla twojego dziecka. Zdrowe życie w społeczeństwie to nie jest kwestia urodzin i trnasfuzji. O transfuzji zapewne mało wiesz, a to dość obszerny temat i o wiele bardziej skomplikowany niż ci się wydaje. Transfuzja jest po prostu najtańszym sposobem na ratowanie życia, pomijając zgony wynikłe z podania krwi. BTW, ale kiedyś w Polsce obchodzono raczej imieniny niż urodziny? A ty co obchodzisz? Wyjaśnij jaką zmianę to wywołało w w poruszonej przez ciebie kwestii.

  •  

   pokaż komentarz

   @FieryLuke: dzieci nie są własnością rodziców.

   hola hola! nie wybiegaj za daleko. Lepiej żeby dzieci były własnością rodziców. I niech tak pozostanie dla dobra społeczeństwa właśnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Lepiej żeby dzieci były własnością rodziców. I niech tak pozostanie dla dobra społeczeństwa właśnie.

   @Cluster: Obecnie społeczeństwo ma prawo odebrać dzieci rodzicom w wyjątkowych, patologicznych przypadkach. Oczywiście jest to kontrowersyjne - jak na przykład to co się dzieje w Skandynawii - ale absolutnie konieczne w celu ratowania zdrowia i życia dzieci np. alkoholików czy pedofilów.

   Nie, nie jest lepiej żeby dzieci były własnością rodziców. Można kłócić się czy większą szkodą psychiczną jest ryzyko pozostawienie dzieci w patologii, czy ryzyko oderwania dziecka od mylnie osądzonych rodziców. Ale po jednej stronie mamy znane, realne ryzyko nieodwracalnej czasami krzywdy fizycznej, co zamyka dyskusję.

   Dzieci nie są niczyją "własnością".

  •  

   pokaż komentarz

   Znaczy, zarzucasz stosowanie się do Biblii? Zatem może to z Biblią trzeba walczyć, co?

   @oto_jestem: Nie trzeba, wystarczy oddzielić sferę państwa, publiczną, od sfery prywatnej, sumienia, religijnej. Idea prawa, państwa i współistnienia osób różnych wyznań jest starsza niż Nowy Testament.

   Właśnie zdałem sobie sprawę że dyskutowanie z ŚJ to jak zapasy ze świnią w błocie: po jakimś czasie dociera do Ciebie, że świnia to lubi. Dlatego pozwolę sobie uciąć retorty do argumentów typu "a w USA biją Murzynów" "a szczepionki zabijają dzieci" "a kiedyś to się urodzin nie obchodziło".

   Fajnie że odpowiadasz na argumenty, o których lubisz dyskutować, a ignorujesz ten o ostracyzmie społecznym.

   Cytując Cejrowskiego, z głupkami nie należy rozmawiać, głupotę trzeba tępić. Państwo ma prawo chronić swoich obywateli przed szkodliwymi wpływami środków chemicznych, ideologii totalitarnych i sekt, ograniczając ich działanie lub go zakazując. Nie popieram wielu takich zakazów, owszem, łatwo przesadzić. Ale chcę, żeby do Was dotarło, że nie jesteście mile widziani, jak większość amerykańskich sekt. Z jednej strony szkoda mi Was jako ofiar tego systemu. Z drugiej - to toksyczna, niszcząca stosunki rodzinne i społeczne, a także zagrażająca życiu i zdrowiu swoich członków organizacja. I jako taką należy ją zwalczać.

  •  

   pokaż komentarz

   Dzieci nie są niczyją "własnością".

   @FieryLuke: są. Rodziców. Pewnie wierzysz w demokrację, więc sam wiesz, że to "społeczeństwo" jest wybierane co kilka lat. Jeśli opcja, dajmy na to jehowa miałaby wiekszość, to nie mógłbyś swojemu dziecku transfuzji zrobić, bo tak jest lepiej dla społeczeństwa. Czyż nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @FieryLuke: Wiesz, możesz stosować zabiegi socjotechnicze typu "appeal to ridicule". Nie unikam odpowiadania na to pytanie, w rzeczy samej odpowiedziałem poniżej lub powyżej, nie wiem czy akurat tobie.
   Akurat możesz sobie słuchać Cejrowskiego (wiesz że on robi przede wszystkim show) i mi nic do tego, ale nie wydaje mi się, że masz mandat do reprezentowania całego społeczeństwa i lepiej byś mówił w pierwszej osobie a nie w liczbie mnogiej.
   Co do niszczenia rodzin - może jakieś statystyki co do rozwodów w poszczególnych grupach ateistów/religiach?

  •  

   pokaż komentarz

   @mario-zdk: Zapraszasz do zadawania pytan. To powiedz mi kto zginie a kto nie zginie w Armagedonie.

  •  

   pokaż komentarz

   appeal to ridicule

   @oto_jestem: Porównanie "tranfuzje zabijają" do "szczepionki zabijają" nie było z mojej strony argumentem, tylko próbą wyjaśnienia powodów mojej rezygnacji z dyskusji na ten temat.

   Akurat możesz sobie słuchać Cejrowskiego (wiesz że on robi przede wszystkim show)

   Wyciągnąłem jeden cytat idealny do sytuacji, nie uważam Cejrowskiego za żaden autorytet.

   nie wydaje mi się, że masz mandat do reprezentowania całego społeczeństwa i lepiej byś mówił w pierwszej osobie a nie w liczbie mnogiej.

   Nigdzie nie wypowiedziałem się w pierwszej osobie liczby mnogiej. Używam drugiej osoby liczby mnogiej wypowiadając się w stronę ŚJ. Ode mnie do Was.

   Co do niszczenia rodzin - może jakieś statystyki co do rozwodów w poszczególnych grupach ateistów/religiach?

   Ściągając dyskusję na ten temat - co nijak nie odpowiada na argument, do czego wrócimy - prowokujesz pytanie, czy w niektórych sytuacjach rozwód nie jest lepszym rozwiązaniem niż wychowanie ze spaczonym wzorcem małżeństwa nienawidzących się rodziców, małżeństwa utrzymywanego z przymusu. Znowu, to nie jest dyskusja którą widziałbym sens uprawiać.

   Wróćmy do zarzutu, argumentu:

   Dla reszty społeczeństwa ŚJ są sektą, ponieważ próba odejścia ze wspólnoty obarczona jest groźbą zerwania wszelkich relacji rodzinnych. Dopóki się nie podporządkujesz z powrotem, jesteś dla swoich własnych rodziców i krewnych niczym martwy. Cywilizowane religie dopuszczają możliwość współistnienia z innymi ludźmi - jedni są katolikami, inni protestantami, jeszcze inni żydami - mogę razem spotkać się na ślubie, chrzcinach/obrzezaniu, pogrzebie, czy - o zgrozo - urodzinach innego członka rodziny. Funkcjonują. Nikt nikogo siłą nie trzyma. Owszem, rodzice nie pochwalą jeśli ich dziecko odejdzie od wiary przodków, ale nie zerwą kontaktu.

   Groźba ostracyzmu jest przemocą psychiczną, taktyką o kilka kroków tylko odbiegającą od kary śmierci za apostazję, jaką znajdziemy w islamie. A nawet muzułmanie w większości krajów odeszli już od tego.

   Nie oczekuję od Ciebie żadnej odpowiedzi na ten argument, żadnego wytłumaczenia. To co robicie jest nie do obrony, niewybaczalne. Eks-ŚJ to ludzie głęboko przez Was skrzywdzeni. A ile więcej siedzi w Waszych szeregach z przymusu...

  •  

   pokaż komentarz

   @kozubix: transfuzja, a raczej jej zakaz, to FANATYZM

  •  

   pokaż komentarz

   @Sorrow_and_Extinction: zginą ci którzy odrzucili ducha świetego.
   Czyli tylko Ci
   Którzy wedle Boga otrzymali łaskę, wiedzieli o wartości ofiary Chrystusa ale ja świadomie odrzucili.
   Reszta przeżyje lub zostanie ożywiona do życia lub na sąd ( czyli będą mieli szanse się opowiedzieć )

  •  

   pokaż komentarz

   @mario-zdk: To bardzo ciekawe bo w Straznicy z 1 wrzesnia 1989 roku jest napisane cos zupelnie innego. Artykul "Pozostańmy zorganizowani, aby przeżyć do Millennium", akapit 7, pozwol, ze zacytuje: "Tylko Świadkowie Jehowy — bądź to spośród ostatka pomazańców, bądź też z „wielkiej rzeszy” — jako zwarta społeczność pozostająca pod ochroną Najwyższego Organizatora mają biblijnie uzasadnioną nadzieję przeżycia nieuchronnego końca tego skazanego na zagładę systemu, w którym panuje Szatan Diabeł"
   To jak to w koncu jest?

  •  

   pokaż komentarz

   Co do niszczenia rodzin - może jakieś statystyki co do rozwodów w poszczególnych grupach ateistów/religiach?

   @oto_jestem: rodziny można niszczyć na różne sposoby, rozwody nie mają tu nic do tego. Bardziej to, że wykluczone dzieci są wyrzucane z domów, rodzice nie przychodzą na ślub własnego dziecka, nie utrzymują z nim kontaktu, TO jest niszczenie rodziny. To, jak jedno z małżonków zostaje Świadkiem i drugi małżonek nie może nawet wyprawić urodzin własnemu dziecku, bo drugie zabrania. To, jak nagle przestają obchodzić razem rodzinne święta, bo przecież wszystko jest pogańskie, przestają mieć wspólne tematy i robić wspólnie rzeczy, bo głoszenie i "duchowe towarzystwo" jest ważniejsze od świeckiej rodziny. To, jak w razie pogrzebów czy ślubów omijają szerokim łukiem osoby w żałobie, które są wykluczone, bo nie dość, że zmarł im ktoś bliski to jeszcze potrzebują, żeby rodzina będąca Świadkami zachowała się wobec nich jak obcy.

   Rozwody to tylko część problemu, który też istnieje (chociażby ze względu na nagłe różnice w zachowaniu małżonka który zostaje Świadkiem), ale to margines w porównaniu z tym, co Świadkowie potrafią innym zgotować "dla czci Jehowy".

   Ale oczywiście według nich to odstępcy są tymi złymi ludźmi, to ludzie ze świata robią problemy, a organizacja Jehowy jest "święta" i z nimi jest wszystko ok.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sorrow_and_Extinction: wielka rzesza opisana w obiawieniu to ludzie z narodów wiec raczej oczywiste ze nie tylko sj

  •  

   pokaż komentarz

   @mario-zdk Jak oczywiste? Ja nie umiem czytac czy Ty? "Tylko świadkowie Jehowy" z tych dwóch grup. Jasno i wyraźnie napisane.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sorrow_and_Extinction: ale
   W latach 80 to jedna z niewielu organizacji która się rozwija. I przyznaje ze nie wszystko wie. Kiedyś tez na strażnicy był krzyż

  •  

   pokaż komentarz

   @mario-zdk: Nie wiem co to ma wspolnego z tym o czym mowimy, jesli chcesz tlumaczyc nowe swiatla to ja wysiadam, kazdy troche siedzacy w temacie wie, ze SJ maja ciagle zmieniajace sie doktryny. Wiernym siedzacym w tym po uszy, odizolowanym od innych zrodel latwo wmowic dlaczego. Ja widze ze ani w 75' nie bylo Armageddonu, ani same lat 70' nie byly jakies wielce dramatczne jak przepowiadala Organizacja. Tak samo nie ma konca swiata do dzis a "pokolenie" przeminelo wiec nagle mamy zazebiajace sie pokolenie. Zmiana doktryny i woz jedzie dalej, tryzmajac wiernych w strachu i koszac na nich kase zeby swiecic roleksem na broadcastcie. I tak jak jestem w stanie zrozumiec ludzi ubogich intelektualnie, w wielkiej potrzebie duchowej, ze wpadaja w to i daja sie nabrac tak ludzi przebieglych, czerpiacych z tego zyski, nie tylko materialne bo system kastowy daje szanse spelnienia swoich ambicji przywodczych czy tez po prostu pragnienia wladzy, nie jestem w stanie usprawieliwic. Brzydze sie tym co "mianowani" robia tym biednym ludziom pragnacym tylko zbawienia.

 •  

  pokaż komentarz

  Rozumiem, że sam był świadkiem na swoim procesie ? ( ͡º ͜ʖ͡º)