•  

  pokaż komentarz

  Autorowi coś się pomieszało - nie da się oślepiać kierowców jadących z naprzeciwka światłem które jest z tyłu samochodu.
  Przeciwmgielnym oślepia się kierowców jadących za nami.

  Kierowców jadących z naprzeciwka oślepia się światłami drogowymi (tzw długimi) ewentualnie źle ustawionymi światłami mijania (jak ktoś po wymianie żarówki krzywo poskłada reflektor albo jak ma samochód po stłuczce który został zaszpachlowany tylko z zewnątrz, albo jak mu się po wpadnięciu w dziurę urwie/połamie mechanizm poziomujący światła).

  Przednie przeciwmgielne są bardzo nisko, przy samej ulicy, w dodatku dają one rozproszone światło, więc trudno nimi kogoś oślepić.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: Chyba nie spotkałeś w nocy debila jadącego na przeciwmgłowych - potrafi oślepić całkiem niezłe ale dopiero przy wymijaniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @IvanBarazniew: jest taki punkt przy mijaniu (blisko ale nie zbyt blisko, gdy samochody są około 30m od siebie) że trochę oślepia, ale to jest krótki moment (jak jesteś bliżej to już nie oślepia bo są za nisko a jak jesteś dalej to nie oślepia bo świecą zbyt słabo w kierunku do przodu).
   Generalnie to jest nic w porównaniu do świateł drogowych które dają skupioną wiązkę przed siebie i są wysoko.

  •  

   pokaż komentarz

   Przednie przeciwmgielne są bardzo nisko, przy samej ulicy, w dodatku dają one rozproszone światło, więc trudno nimi kogoś oślepić.

   @mnlf: pod warunkiem, że nawierzchnia jest sucha.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: zawsze się zastanawiam o co chodzi tym internetowymi napinaczami z bólem czterech liter odnośnie świateł przeciwmgielnych. Sam uzywam sporadycznie, ale nie zauwazylem by kiedykolwiek mnie oslepialy gdg inni ich naduzywaja. Tak jak zauważyłeś świecą nisko i nie sa przesadnie mocne. Te z tyłu bywa uciążliwe gdy jest normlana widoczność, ale z przodu? Co innego niewłaściwe ustawione światła mijania lub drogowe. Jak dla nie to jest największy problem, plus ksenony w zwykłych lampach, brak autorefleksji gdy jedziemy zaladowani, a samochód nie jest wyposażony w automatycznie poziomowanie świateł.

  •  

   pokaż komentarz

   @arturccc: chodzi o tylne przeciwmgielne. Jedziesz za takim i nie potrafisz patrzeć w inne miejsce jak w te lampy...

Dodany przez:

avatar wokol_motoryzacji dołączył
11 wykopali 8 zakopali <1 tys. wyświetleń