•  

   pokaż komentarz

   @fatabil1ty: Szanuję w opór takie inicjatywy. Spora część Januszy jest niereformowalna, ale im więcej takich akcji i uczenia dzieci jak zachowywać się na drodze tym lepiej. Szkoda, że nie jest to obowiązkowe, bo takich Januszy byłoby w przyszłości mniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @saczuser: tak jak jest mniej januszy w ciężarowych, którzy wymuszają pierwszeństwo?

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR: No ale o to chodzi, żeby jak taki potencjalny Janusz ma te kilka lat 5, 6, 10 itp. to żeby ktoś mu to włożył do głowy i było to dla niego naturalne. Tak samo z przechodzeniem na przejściu dla pieszych i innymi przepisami. Tym sposobem wyeliminuje się to z drogi choć w częściowym stopniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @fatabil1ty: A za 10 lat będą głosowali na Korwina.

  •  

   pokaż komentarz

   @saczuser: Głupia inicjatywa. Za debilne zachowania na drodze zabierac prawko i tyle. Dzieci maja sie uczyc innych rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @smotek: no tak, bo lepiej karać niż edukować. Świetnie k!$#isz logikę. A co do tych dzieci, to daj im żyć. To są przedszkolaki. Mają już całki tłuc? Po prostu łączą zabawę z nauką i to jest adekwatne do ich wieku, takie inicjatywy trzeba chwalić, a nie piętnować.

  •  

   pokaż komentarz

   @mojemirabelki: Jest prawo, w telewizji sa informacje. Mowia o tym w radio. Jak ktoś takiej edukacji nie rozumie to wg mnie jest d...m i człowiekiem, który raczej prawka nie powinien miec.
   Jesli wg Ciebie informowanie o zmianach w prawie nie jest np edukacja ... To usun konto :D

  •  

   pokaż komentarz

   @smotek: patrzę przez pryzmat nauki tych dzieciaków, by w przyszłości eliminować negatywne zachowania na drodze i nie powielać januszowania. Kierowcy mają się stosować do kodeksu ruchu drogowego, a służby mają to egzekwować.

   Ja zwracam uwagę, że inicjatywa jest dobra pod kątem edukacji tych dzieciaków, starym kierowcom obejrzenie takiego filmu nie pomoże jeśli sami nie przestrzegają przepisów.

  •  

   pokaż komentarz

   @mojemirabelki: Prawko beda mieli za 15 lat? Wiesz ile sie zmieni do tj pory? Zachowania trzeba zmieniac juz i teraz. Nieuchronnosć kary, brak patyczkowania się z takimi ludzmi. Dotkliwe kary powoduja, że ludzie szybko sie uczą. Dziwnym trafem jak przekraczamy granice z Czechami, Słowacją itp. Wszyscy jedziemy przepisowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @smotek: ale w tej kwestii chodzi raczej o kreowanie zachowań społecznych niż naukę samego ustawiania tego korytarza ratunkowego. Komuna była 30 lat temu, a w narodzie komunizm wciąż żywy, takie akcje służą kształtowaniu się społeczeństwa obywatelskiego, a dalej powszechne jest szkalowanie policji i walka z systemem. Przecież nikt nie uczy takich dzieci przepisów ruchu, co najwyżej zachowań jak przechodzić przez jezdnie itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @mojemirabelki: Powinno sie ich uczyć to co jest im potrzebne teraz i za kilka a nie za kilkadziesiąt lat. Co do komuny to mowisz, ze jej nie ma? Zobacz jakie jest szkalowanie i pomawianie ludzi. Fejkowe konta, portale. Wymyslanie bzdur, powielanie tego. Zwlaszcza przez polityków. A powazne zarzuty i prokurator na dupoe to sa ataki rzekomo polityczne. Cała postkomuna chce nam wmawiac co mamy robić i jak mamy zyc. Polityk PO Czy SLD juz wie, wystarczyło jedno spojrzenie. Ten gest mowi sam za siebie. Tajemnicze sondaże i badania mowia o prawdziwych potrzebach. Zbulwersowany naród bla bla bla Ile k#!#a mozna tych niemieckich propagandowych pierdół czytać. Czekam dosłownie czekam kiedy te portale wypier..a na zbity pysk z naszego kraju. Za granica nie ma obcej prasy, bo prawo na to nie pozwala. Oni wszedzie sie wpieprzaja. Czuja sie, ze na nich ktoś sra. Szkoda, ze nie widzą prawdziwego gowna lecącego z Warszawy po całym kraju. Wyniki wyborów w Warszawie pokazuje jakie jest spoleczenstwo. Przeszkadza im, ze ktos z rodzina leciał samolotem, że oddał za to pieniądze itp. Ale nie przeszkadza ze miliardy poszły na cos co sie sp%%!!%#iło. A grube miliony ida nadal. Setki milionow na szukanie i naprawianie. Tego ludzie nie widzą? Jaka jest ich edukacja i wiedza. To jest dopiero cemnogród. Drzazge w oku widzieć u kogoś, a u siebie nie widzieć belki czy całego wagonu belek.

  •  

   pokaż komentarz

   @smotek: nie wchodźmy już w politykę, chodziło mi o to, że pomimo upadku komunizmu pozostał on w mentalności ludzi i jest przekazywany dalej pokoleniom, które już nie mają nic wspólnego z tymi czasami. Dlatego też rzuciłem przykładem podejścia względem policji. Utarło się, że milicja jest wrogiem ludu, a dzieci bezmyślnie powielają ten schemat, gdzie powinni darzyć służby zaufaniem.

   Takie właśnie akcje pozwalają wyplenić w kolejnych pokoleniach negatywne cechy przekazane przez rodziców z nadzieją, że kiedyś znikną one całkowicie i to jest ten cywilizowany zachód do którego dążymy, choć nam jeszcze daleko. Tu kolejny przykład. Bo jak to tak donieść na sąsiada, że śmieciami pali, konfident to przecież najgorszy śmieć, a że tobie szkodzi przy okazji to już się nie zauważa. Dlatego donos jest najwyższą formą dojrzałości obywatelskiej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mojemirabelki: Nie mowmy o polityce, a sam o komunie mowisz:) Co do Policji... Niby lepiej, ale lepiej, zebys od kuchni pewnych rzeczy nie wiedział :)

 •  

  pokaż komentarz

  Fajnie, że są te nowe przepisy ale dużo bardziej przydałby się przepis dający możliwość karania za jazdę na zderzaku. Były takie plany ale jak widzę spaliły na panewce.

 •  

  pokaż komentarz

  Super pomysł! Powinien powstać jeszcze jeden filmik - pokazujący tworzenie korytarza na drodze trzypasmowej - bo to może przerosnąć sporą liczbę uczestników ruchu drogowego( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  źródło: 1573067332877.png

 •  

  pokaż komentarz

  Przedszkolaki z Chatki Puchatka w Stęszewie nagrały film edukacyjny dla dorosłych.
  Nie klikam, nie chce iść do pierdla ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Jakoś nie widzę, żeby te przedszkolaki wrzucały jedynkę w ciągu sekundy od zapalenia się zielonego ani żeby patrzyły w lusterko przed zmianą pasa ruchu. Więc nie sugerowałbym się ich talentem do prowadzenia pojazdów.