•  

  pokaż komentarz

  Typowe dla Poznania. Wydano 110 kafli na zajęcia antydyskryminacyjne, ale niektóre osiedla nadal kanalizacji nie mają XD

  Wydaje się dziesiątki tysięcy złotych na jakieś ch$@ warte drony pomiarowe, ale sieci ciepłowniczej się nie rozbudowuje, bo po co. Wydaje się miliony na jakieś c!!@?we ścieżki pieszo-rowerowe, ale na przebudowę Ronda Rataje nie ma pieniędzy i zostawia się ten burdel jak jest, tylko autobusy się wrzuca na torowisko. Planuje się budowę czterech kładek pieszo-rowerowych gdzieś w p#!%@ie, ale przez Wartę to są może łącznie cztery mosty drogowe w obrębie Poznania, na których są wiecznie korki. PKP zaproponowało współpracę przy planowanych od 30 lat wiaduktach na Lutyckiej i na Starołęckiej, to Jaśkowiak wypiął na nich dupę, a potem wielkie zdziwienie, że PKP ma w p#!%@ie miasto i stawia u siebie biurowce bez pytania kogokolwiek o zdanie. I parada gejów jeszcze do kompletu.

  I żeby nie było, za Grobelnego było to samo - najważniejsza była j#$!na słoniarnia i dwudziesta wymiana murawy na stadionie w roku.

  Poznan* - miasto wrogie mieszkańcom i przedsiębiorcom, miasto przekrętów i tysiąca galerii handlowych

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69: No to już możesz przeprowadzić się do Wrocławia, będziesz się czuł jak u siebie :D Twoje potrzeby będą pierwsze od końca.

  •  

   pokaż komentarz

   Typowe dla Poznania. Wydano 110 kafli na zajęcia antydyskryminacyjne, ale niektóre osiedla nadal kanalizacji nie mają XD
   @multikonto69: A wiesz co jest najlepsze? To, że Jaśkowiak płakał o obniżkę PIT-u (╯°□°)╯︵ ┻━┻ Nawet wyliczał jakie inwestycje nie powstaną z tego powodu, wstydu trzeba nie mieć...

   Wydaje się miliony na jakieś c!!@?we ścieżki pieszo-rowerowe, ale na przebudowę Ronda Rataje nie ma pieniędzy i zostawia się ten burdel jak jest, tylko autobusy się wrzuca na torowisko.
   A weź nawet nie wkurzaj. Miała być przebudowa na koszt Posnani, wyszła "korekta" z pieniędzy podatnika... I tłumaczenie, że na pełnoprawny remont nas nie stać. Fajnie, ale po co wydajemy 150 mln na coś co nic nie zmieni?

   Planuje się budowę czterech kładek pieszo-rowerowych gdzieś w p#!%@ie, ale przez Wartę to są może łącznie cztery mosty drogowe w obrębie Poznania, na których są wiecznie korki.
   Nie po to Jaśkowiak obiecał dokończenie I ramy Poznania, by ją dokończyć...

   PKP zaproponowało współpracę przy planowanych od 30 lat wiaduktach na Lutyckiej i na Starołęckiej, to Jaśkowiak wypiął na nich d..., (...)
   A o tramwaju na Poznań Wschód to sobie chyba tylko przed wyborami przypomina ¯\_(ツ)_/¯ A potem zdziwienie, że ludzie nie chcą zrezygnować z samochodów. Przecież on nic nie robi z infrastrukturą zbiorową i jedyne co potrafi to wyznaczać nowe ścieżki rowerowe, bo nie ma to jak środek transportu, na który jest za zimno przez pół roku.

   I parada gejów jeszcze do kompletu.
   I biegi co drugi weekend. Obowiązkowo przez Śródkę, na którą Magistrat to chyba się uwziął. To albo nikt w całym Ratuszu nie umie wyznaczyć trasy innej niż Warszawska-Hlonda... A co do parad gejów to znamienne, że na nie znajduje czas, nawet z antifiarzami po mieście się przejdzie, ale uroczystości związane z Powstaniem Warszawskim nigdy mu nie pasują... No chyba, że wybory, wtedy wyjątkowo się zmusi.

   I żeby nie było, za Grobelnego było to samo - (...)
   Cóż, trzeba być idiotą, by co wybory głosować na tą samą opcję licząc, że tym razem będzie inaczej.

   (...) najważniejsza była j#$!na słoniarnia i dwudziesta wymiana murawy na stadionie w roku.
   Opowiedz o kulisach powstania Starego Browaru. Miasto sprzedało grunt pod park, na którym powstała galeria handlowa.

   Poznan* - miasto wrogie mieszkańcom i przedsiębiorcom, miasto przekrętów i tysiąca galerii handlowych
   Ale za to przyjazne zboczeńcom i tygrysom wysyłanym pocztą. Nic dziwnego, że największe poparcie tutaj mieli Spurek i Kopacz. Nawet mi ich nie żal...

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69: Ale tak jest w każdym dużym mieście. Lepiej przypodobać się małej, ale hałaśliwej grupie niż załatwić problemy dużego formaty. W UE nie będziesz chwalił się np. ilością nie popsutych tramwaji #pdk tylko kilometrami dróg rowerowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69: Ten post jest świetny. Szczery do bólu. Ale masz racje, Poznań zatrzymał się w rozwuju jakieś 7 lat temu. Jest to dla mnie o tyle niezrozumiałe ponieważ uważam Poznaniaków za bardzo zaradnych ludzi (pracowitych , inteligentnych, świadomych swoich potrzeb) . Nie rozumiem dlaczego wybierają do rządzenia takich trepów. Dla kturych ideologia jest ważniejsza od wszystkiego innego.

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69: No i co z tego? Ile wydano na miesięcznice?

  •  

   pokaż komentarz

   @xp17: W p%$?!ie mam te miesięcznice. I na te miesięcznice nie poszły pieniądze z mojego PITu. A na gejów poszły.

   To z tego, że płacę podatki na obiecane inwestycje, a nie na gejów. Chcę obiecanego przedłużenia PST, które jest niby niemożliwe, ale mówiło się o tym przez dwadzieścia lat. Chcę wiaduktu nad przejazdem kolejowym na Starołęce i Lutyckiej. Chcę nowych mostów nad wartą. Drogowych, a nie kładek z p!$@y. Chcę przebudowy Rataj, która czeka od lat trzydziestu. Chcę tej trzeciej ramy, o której się mówi od piętnastu.

   Tu nikt nie planuje. Najważniejsze są rowery, pederaści i tygrysy. I j?@?na słoniarnia.

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69: Miasto to też edukacja. Sprawdź taką pozycję w budżecie. Miliony.

  •  

   pokaż komentarz

   @xp17: No i dobrze - pamiętam jak ratusz finansował dodatkowe godziny matematyki w Poznaniu. Dlaczego teraz tego nie robi, tylko wydaje pieniądze na syf?

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69: u nos we wsi tyż sołtys płaci za te parady lpg. Przez to ni momy ronda

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69: Nie wydaje na syf. Tobie też przydałyby sie takie lekcje.

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69: większość miast w Polsce robi się coś innego niż to co jest potrzebne. Wygląda to tak jakby miasto dopasowało zlecenia do aktualnych ofert firm. wcale bym się nie zdziwił gdyby chodziło tu o firmę powiązanych ze sobą ludzi, słuchaj Henio musimy pozbyć się 300 komputerów zrób tam jakiś projekt na modernizację szkoły

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai biegi co drugi weekend czyl 26 w roku, oj dzbanie dzbanie xD

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69 od kiedy sieć cielownicza jest w gestii miasta a nie veoli? Veolia jest miejska? Srsly pytam

  •  

   pokaż komentarz

   @Mintaa: Pamiętam tę srakę, jak w Warszawie poszedł miliardowy przetarg na tramwaje. W każdym razie jak widać w Warszawie myślą o jakiejś przyszłości i rozbudowują tę infrastrukturę.

   @quintic: No tak, ale kto za to płaci? Veolia? Miasto opłaca zewnętrzną firmę. Veolia to jest serwis i Karolin. Równie dobrze można powiedzieć, że kanalizacja to nie miasto, tylko Aquanet.

   @xp17: Świetnie, bardzo by mi się przydały XD Bo jestem faktycznie oszukany przez miasto, dlatego przydałyby mi się lekcje antydyskryminacyjne.

   Gdyby miasto z miejsca powiedziało, że funduje przemarsze gejów i ścieżki rowerowe, to po prostu położyłbym na to chuja. Ale miasto Poznań mnie oszukuje - mydli się mieszkańcom oczy wielkimi inwestycjami, a potem ch$$ z tego wychodzi. A moje pieniądze poleciały.

   I to nie jest tylko mój problem, ale całego powiatu. Już niektórzy kompletnie położyli c%@#@ na płacenie podatków w Poznaniu i teraz próbuje się takich ludzi przekonać do zmiany decyzji biletem tańszym o dychę. Nosz, ja p%!@?$#ę.

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69 z tego co się orientuję to aquanet ma udziałowcy miasto, a veolia nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ciekawy85: Szczerze? Smutne to, ale w Poznaniu kandydaci na prezydentów są bardzo słabi. Poznaniacy chcą miasta nowoczesnego, tolerancyjnego i rozwijającego się. Jaśkowiak takiego przypomina, ale tylko pozornie a ludzie to kupują. Szkoda, bo Poznań ma naprawdę wielu inteligentnych ludzi, którzy albo nie startują w wyborach albo są niedopuszczani. Jest tam najlepszy Uniwersytet Ekonomiczny w Polsce wg ostatniego rankingu, mają dobrą politechnikę - naprawdę ludzi by się znalazło. Ja jestem za tym by w końcu jakiś bamber objął stery. Wielu obecnych Poznaniaków to ludzie przyjezdni, osoby po studiach z poza wielkopolski. Poznaniem powinien rządzić ktoś kogo rodzina mieszka w WLKP od wieków. Tacy ludzie to prawdziwi wlkpscy mieszkańcy z poczuciem pracowitości, historią i oddaniem. Druga kwestia to brak wsparcia rządu - czy to PO czy to PiS wszyscy zlewają Poznań - liczy się przede wszystkim Warszafka. Poznań jest źle zarządzany a pracowitość mieszkańców przechodzi do historii.

  •  

   pokaż komentarz

   @quintic: Tak, ale sieć jest utrzymywana z miejskich pieniędzy, tak samo jak wodociągi. Veolia za darmo tego nie robi.

   Ja jestem za tym by w końcu jakiś bamber objął stery. Wielu obecnych Poznaniaków to ludzie przyjezdni, osoby po studiach z poza wielkopolski.

   @Wykoman: Bamber to po poznańsku wieśniak XD To coś jak warszawski słoik, tylko bardziej obraźliwe.

   Jest tam najlepszy Uniwersytet Ekonomiczny w Polsce wg ostatniego rankingu, mają dobrą politechnikę - naprawdę ludzi by się znalazło.

   Rankingi to bzdura. Według rankingów, UAM to druga lub trzecia uczelnia w kraju, w zależności od roku. A jak jest naprawdę, to już każdy wie. Jednym z kryteriów, branych pod uwagę w rankingach jest "różnorodność". W sensie, im więcej zagranicznych studentów, tym lepiej dla jednostki (uczelni, wydziału). Na wydziale elektronicznym na PP jest od c?#%@ Hindusów - tak oto najmniejszy wydział na uczelni jest najlepszy XD

   Druga kwestia to brak wsparcia rządu - czy to PO czy to PiS wszyscy zlewają Poznań - liczy się przede wszystkim Warszafka.

   Nie, to bzdura. Taki Kraków, Gdańsk czy Wrocław rozwijają się ładnie. Poznań jest po prostu martwy. Tak działa wroga polityka samorządu wobec miasta.

   W centrum Poznania, naprzeciwko Targów (Targi w Poznaniu to coś jak Pałac Kultury w Warszawie) stoi ponad stuhektarowe menelisko z krzakami, bo miasto nie potrafi się tym zająć od kilkunastu lat po upadku ZNTK.

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69: Idioci tak to nazywają wieśniaków a jest to obraźliwe dla pewnej grupy etnicznej zamieszkującej Poznań i jego okolice. Bambrzy to Niemcy z Bambergu, którzy osiedlili się w na wsiach, które dziś wchodzą w skład Poznania m.in. Wilda, Rataje, Jeżyce. Oni się przyczynili do rozwoju miasta i w 100% się spolonizowali broniąc Polski i Polaków w trudnych chwilach. Tak to byli wieśniacy, jak większość ludzi. Czy rankingi to bzdura - w pewnym sensie tak, ale np. żadna z uczelni w Bydgoszczy w rankingu się nie znajduje i myślę, że to nie przypadek. Nie tylko chodzi o zagranicznych studentów, również o zagranicznych wykładowców, eventy i prace naukowe. Gdańsk byłby upadły gdyby nie port. Wrocław mimo wszystko jest na podobnym poziomie jak Poznań. Ja dalej twierdzę, że Poznań jest olewany od zawsze przed rząd.

  •  

   pokaż komentarz

   Idioci tak to nazywają wieśniaków a jest to obraźliwe dla pewnej grupy etnicznej zamieszkującej Poznań i jego okolice. Bambrzy to Niemcy z Bambergu, którzy osiedlili się w na wsiach, które dziś wchodzą w skład Poznania m.in. Wilda, Rataje, Jeżyce. Oni się przyczynili do rozwoju miasta i w 100% się spolonizowali broniąc Polski i Polaków w trudnych chwilach.

   @Wykoman: No ale co z tego? XD Bamber to wieśniak. "Bamber, granatem od pługa oderwany."

   Czy rankingi to bzdura - w pewnym sensie tak, ale np. żadna z uczelni w Bydgoszczy w rankingu się nie znajduje i myślę, że to nie przypadek.

   Bo nie wiesz, jak się te rankingi układa. Sprawa jest dość prosta - liczba studentów. Im więcej studentów, tym więcej hajsu, im więcej hajsu, tym "lepsze" kadry, "lepszy sprzęt" i tak dalej. Przynajmniej w skali uczelni tak to działa.

   W 2006 Politechnika Poznańska była najlepszą uczelnią w kraju we wszystkich rankingach. Bo na każdym kierunku rekrutowano ponad 300 studentów XD Jak się zmieniło jakiś czas temu prawo, to był kwik i PP spadła w rankingach bardzo. Rozchodziło się wtedy o stosunek liczby studentów do liczby wykładowców, no i w Poznaniu był wyjątkowo niekorzystny. Jak wchodziła nowa ustawa, to gdzieś tam z tyłu głowy był strach, że PP nie będzie mogła prowadzić doktoratów, tak bardzo tam kategoryzacja spadła XDDD

   Kategoryzację również przyznaje się na podstawie tzw. "potencjału naukowego" oraz liczby studentów z zagranicy. Dlatego Na UAMie wszystkie wydziały związane z zagranicznymi filologiami mają najwyższą możliwą kategoryzację (A+ bodajże), a taki poznański uniwerek medyczny to w ogóle jest we wszystkich rankingach w pierwszej dziesiątce, tylu tam mają Hindusów i Chińczyków.

   Ekonomik z kolei to Ukraińcy, wot przyczyna wysokich pozycji w rankingach. WSB (jakaś prywatna szkoła z pizdy) też jest bardzo wysoko w rankingach - również Ukraińcy. Psychologia i prawo są zawsze oblegane, zawsze tam biorą po 500 osób na rok, przez to i wydziały prawne czy psychologiczne są bardzo wysoko w rankingach.

   W ogóle nie bierze się pod uwagę zagranicznych wykładowców, to bzdura. Co do prac naukowych... to zależy. Każdy wydział ma swoją dziedzinę naukową, czy tam dziedzinę dominującą. W Polsce robi się tak, że na praktycznie każdym wydziale mechanicznym, czy to energetycznym dziedziną wiodącą jest transport - na WMEiLu w Warszawie tak się na przykład robi. Stąd później doktorantki piszą prace, które polegają na liczeniu samochodów na skrzyżowaniach, albo pisze się o ergonomii w statkach powietrznych. Potem się okazuje, że 80% tego, co wydział produkuje to jakieś bezwartościowe gnioty i wtedy kategoryzacja leci na łeb, na szyję.

 •  

  pokaż komentarz

  Zaraz zaraz, bo ja już się pogubiłem w tych wszystkich płciach... transseksualna ratowniczka, znaczy, że taka z kutasem?

 •  

  pokaż komentarz

  Już nic nie zostało z tej naszej słynnej gospodarności... Poznański ordnung skończył się jakieś 30 lat temu. J.J. niby z Dębca ale wiecie; każdy z Dymbca to przystympca! Jako rodowity wielkopolanin nie mogę tego zdzierżyć. Ważne, że są galeryjki, parady LPG, biegi chui mui ratatui, zarzygana Wrocławska co weekend, ale jest tak zajebiscie Europejsko, przecież w WTK tak mówili!

  •  

   pokaż komentarz

   @JoseArkadioMorales: Ehh uszy do góry - fakt, wyj!#?nie 100 000 na takie "coś" to równie dobrze można było za taką kasę sprawić, że w Poznaniu problem prawictwa/incelstwa przestanie istnieć - 18 lat i tydzień w burdelu - istnie miasto chadów( ͡° ͜ʖ ͡°) Na Śląsku jest znacznie gorszy gnój (i mówię to jako Ślązak) - od 30 lat te same mordy, które rotują po różnych instytucjach, bo "k%##a, k%##ie łba nie urwie", syf i gnój i przepalanie hajsu w jeszcze głupszy sposób niż u was - wystarczy spojrzeć na wiaty, k%##a "wiaty" na ulicy Warszawskiej w Katowicach, żeby zobaczyć jak władza ma wyj!#?ne, bo to "nie jej hajs, więc co się będzie przejmować". Byłem jakiś czas temu w Poznaniu i przynajmniej macie j!#?ne automaty na bilet(coś jak w Krakowie) - u nas w "Metropolii"(k%##a za każdym razem mnie to śmieszy coraz bardziej - jest takie powiedzenie "Wyżej sra niż dupę ma" - do naszych władz pasuje idealnie) takiego cuda nie uświadczysz, bo to i tak nie za ich hajs więc co się będą przejmować jak robactwo zap@!%#??a do pracy...

 •  

  pokaż komentarz

  Rychu Peja na prezydenta Poznania 2023, on widzi jeden wielki burdel, przeciw temu się buntuje, pyta kto ten budżet rozkradł, dalej dziurę w brzuchu wierci

  źródło: 1573080107793.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Naprawdę panuje u nas taka ciemnota, że transseksualna ratowniczka wzbudza sensację?
  W latach 70-tych w USA królowało Drag Queen, emancypacja ludzi LGBT zaczęła się w latach 80-tych, podobnie w całym zachodnim świecie. Co wam do cholery przeszkadza, że ktoś obnosi się ze swoją seksualnością? Przemocowe komentarze pod tym wykopem, dowodzą, że takie zajęcia są konieczne, zanim Okno Overtona wreszcie się ruszy na tym zadupiu.

Dodany przez:

avatar wayrethos dołączył
717 wykopali 44 zakopali 5.7 tys. wyświetleń