•  

  pokaż komentarz

  Ale przeciez oni tylko chcą możliwości zawierania związków i niczego wiecej, naprawdę, uwierzcie im ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej:
   no i jeszcze "odwiedzać się w szpitalach" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @agan866 no zapomniałem o tym....
   Przy okazji przypomnę LGBT TO NIE JEST IDEOLOGIA w żadnym razie nie jest ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej: generalnie "Gender" i "LGBTQ" to zupełnie inne ideologie są... jedna jest kulturowo-społeczna, druga dotyczy tylko seksualności

  •  

   pokaż komentarz

   @hiperchimera Chciałbym zeby tak było, niestety te ideologie lubią współpracę w celu uprzukrzania wszystkim wokół życia - takie hobby albo coś¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   Przy okazji przypomnę LGBT TO NIE JEST IDEOLOGIA w żadnym razie nie jest ¯(ツ)/¯

   @zaklad_weterynarii_spolecznej:
   to podeślij oficjalny manifest LGBT bo skoro to jest ideologia to nie powinieneś mieć z tym problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @KombajnemPrzezUkraine A dlaczego niby ideologje maja sie cechować jakimiś oficjalnymi manifestami?
   Możliwe ze to subiektywna ocena ale jak dla mnie jest to jak najbardziej ideologia, ba nawet cechy religii/sekty bym tam znalazł.
   Tak czy siak grupa ta sie zajmuje wpływaniem na społeczeństwo w sposób który mi sie nie podoba. Natomiast do niezależnych/niezwiazanych gejów czy lesbijek nic nie mam - nie wracają się w życie społeczne i nie chcą nam przeprowadzać rewolucji obyczajowych, więc są jak najbardziej ok. Człowiek jak każdy inny co robi w łóżku i z kim to nie jest mój problem.

  •  

   pokaż komentarz

   @hiperchimera: Nie tłumacz tego prostym ludziom. Dla nich Drag Queen to automatycznie transwestyta i twarz całego lgbt.

  •  

   pokaż komentarz

   @KombajnemPrzezUkraine: "zniszczyć wszystkich normalnych ludzi, zniszczyć rodzinę być wiecznie obrażonym" proszę, sam nie wiesz co wyznajesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej: A wystarczą równe prawa dla ludzi. Takie same. Bez przywilejów dla jednych. Bez ograniczania praw dla drugich.

   Ale jak tu wtedy dzielić i rządzić?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   DaeronTargaryen

   -1

   pokaż komentarz

   A dlaczego niby ideologje maja sie cechować jakimiś oficjalnymi manifestami?
   Możliwe ze to subiektywna ocena ale jak dla mnie jest to jak najbardziej ideologia, ba nawet cechy religii/sekty bym tam znalazł.


   @zaklad_weterynarii_spolecznej: Problem w tym, że kiedy piszesz o ideologii LGBT to tak naprawdę nie wiadomo co masz na myśli. Osoby LGBT żyją w każdym kraju i w większości z nich walczą o jakieś postulaty. Ty piszesz o ideologii, bo ktoś wydał zalecenie, żeby nie używać zwrotu Panie i Panowie, natomiast jest wiele krajów, w których homoseksualizm jest karany, również śmiercią i jeśli jakiś ruch LGBT z tym walczy to czy to również jest ideologia? Dlatego według mnie wrzucanie wszystkiego do jednego worka tak jakby istniał jeden spójny ruch na całym świecie jest bez sensu i nie pomaga w dyskusji.

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen "Osoby LGBT żyją w każdym kraju i w większości z nich walczą o jakieś postulaty. Ty piszesz o ideologii, bo ktoś wydał zalecenie, żeby nie używać zwrotu Panie i Panowie, natomiast jest wiele krajów, w których homoseksualizm jest karany, również śmiercią i jeśli jakiś ruch LGBT z tym walczy to czy to również jest ideologia?"
   Tak. Najwidoczniej ruchy te nie są scentralizowane. Jednakże każdy z nich ma swoja wizje jak ma wyglądać społeczeństwo. Są takie, co walczą o życie homoseksualistów owszem, ale jak piszesz są takie które chcą ingerować w życie społeczne i zmieniać normy kulturowe w sposób nie demokratyczny czyli bez uwzględnienia woli większości.
   "Dlatego według mnie wrzucanie wszystkiego do jednego worka tak jakby istniał jeden spójny ruch na całym świecie jest bez sensu i nie pomaga w dyskusji."
   Dlaczego nie? Przecież nie ma żadnych działań ze strony jednej z tych grup by odciąć sie od radykalnej reszty. Skoro oni sami tego nie robią to nie mam podstaw by uważać je za osobne byty.
   Posłużę się trochę brutalnym przykładem, zastrzegając przy tym, że porownuje czy nazywam epitetami itp. nie chcę nikogo obrażać. Czy wszyscy naziści mieli te samą wizję co Hitler? Czy wszyscy komuniści byli tak samo zdegenerowani co Stalin? Jesli nie to dlaczego szuflatkujemy i odrzucamy te ruchy jako złe?

  •  
   DaeronTargaryen

   0

   pokaż komentarz

   ale jak piszesz są takie które chcą ingerować w życie społeczne i zmieniać normy kulturowe w sposób nie demokratyczny czyli bez uwzględnienia woli większości.

   @zaklad_weterynarii_spolecznej: Jeśli mówimy o tym konkretnym przypadku to musiałbyś wykazać kto jest tutaj większością i w jaki sposób te niezobowiązujące zalecenia ingerują w życie tej większości.

   Dlaczego nie? Przecież nie ma żadnych działań ze strony jednej z tych grup by odciąć sie od radykalnej reszty. Skoro oni sami tego nie robią to nie mam podstaw by uważać je za osobne byty.
   Tutaj też musisz doprecyzować przykładem, o które grupy konkretnie Ci chodzi.

   Czy wszyscy naziści mieli te samą wizję co Hitler? Czy wszyscy komuniści byli tak samo zdegenerowani co Stalin? Jesli nie to dlaczego szuflatkujemy i odrzucamy te ruchy jako złe?
   Nie jestem pewien, czy w ogóle da się porównać te trzy ruchy. Nazizm był dość lokalną ideologią i w pewnym sensie od początku złożony z innych idei, których obecnie nie tolerujemy, np. z antysemityzmu. Nie słyszałem też, żeby gdziekolwiek na świecie ruch LGBT walczył z demokracją, postulaty ruchu przeprowadzane są w ramach tego ustroju. Jeśli weźmiesz przykładowo Holandię, gdzie małżeństwa jednopłciowe wprowadzono prawie dwie dekady temu to nadal istnieje możliwość cofnięcia tego w demokratyczny sposób. Przy czym 90% społeczeństwa popiera te rozwiązanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen "Jeśli mówimy o tym konkretnym przypadku to musiałbyś wykazać kto jest tutaj większością i w jaki sposób te niezobowiązujące zalecenia ingerują w życie tej większości."
   "Tutaj też musisz doprecyzować przykładem, o które grupy konkretnie Ci chodzi."
   A dlaczego miałoby mnie w ogóle obchodzić wskazywanie poszczególnych grup? Określają sie jedną nazwą czyli same chcą widocznie być traktowane jako jedna organizacja. Owszem robią dobre rzeczy, ale też moim zdaniem i masę z tych złych/szkodliwych. Nie jestem zainteresowany traceniem czasu na doszukiwanie się którzy z nich to ci, a którzy tamci. To powinno być w ich interesie, bo ludzi którzy będą patrzyć na nich całościowo jako jedna organizację będzie naturalnie większość.
   Wydaje mi się, że nie do końca jasno sprecyzowałem moją ostatnią myśl. Te przykłady z komunizmem czy faszyzmem podałem by uzasadnić twierdzenie, że dopóki w ramach pewnych grup nie określą się jednostki czy podgrupy z konkretnym przekazem, nie zgadzając sie z ogólnym paradygmatem grupy matki, to właściwie nie jest możliwe nie szuflatkowanie. No chyba ze wejdziemy w szaleństwo poszukiwania motywacji każdego z członków grupy z osobna. Good luck with that ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety tak już jest, że najgłośniejsi/najliczniejsi zakrzykują resztę i dopóki ta reszta sie nie odetnie nic nie można zrobić.

  •  
   DaeronTargaryen

   0

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej: Dlatego zwracałem uwagę, że hasło ideologia LGBT nie jest sensownym pojęciem. Jeżeli ktoś np. popiera programy socjalne to nie jest od razu komunistą, nie każdy patriota jest nacjonalistą, tak samo jak ktoś jest przeciwko karze śmierci dla osób LGBT to nie jest od razu lewicowym ekstremistą. Poza tym problem leży też w określeniu takiej granicy, bo np. w Polsce na hasło homoadopcja ludzie łapią się za głowę, a dla holenderskiego społeczeństwa jest to coś normalnego.

   A dlaczego miałoby mnie w ogóle obchodzić wskazywanie poszczególnych grup?
   Bo sformułowałeś zarzut, że ingeruje się w normy społeczne w sposób niedemokratyczny, więc potrzebuję jakiś konkretów na poparcie tej tezy, szczególnie w kontekście artykułu. Zostaje wydane zalecenie, żeby unikać pewnych rzeczy, część teatrów dobrowolnie przyjmuje sugestie. Nie ma żadnych danych jak odbierają to osoby, które te teatry odwiedzały, więc ciężko stwierdzić, czy taka decyzja miała charakter niedemokratyczny. O ile zakładać, że forma prowadzenia teatru to kwestia demokratyczna.

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen "Dlatego zwracałem uwagę, że hasło ideologia LGBT nie jest sensownym pojęciem. Jeżeli ktoś np. popiera programy socjalne to nie jest od razu komunistą, nie każdy patriota jest nacjonalistą, tak samo jak ktoś jest przeciwko karze śmierci dla osób LGBT to nie jest od razu lewicowym ekstremistą. Poza tym problem leży też w określeniu takiej granicy, bo np. w Polsce na hasło homoadopcja ludzie łapią się za głowę, a dla holenderskiego społeczeństwa jest to coś normalnego."
   Właśnie dla tego środowiska LGBT powinny określić się jasno do czego dążą i sprecyzować dokladnie jaki jest ich "program ideologiczny" oraz podzielić sie na odłamy które będą popierać tą czy inna opcję - każdy z inna nazwa. Inaczej skoro wszyscy podpisują sie pod jedna matka to będą traktowane całościowo, bo inaczej sie nie da. Podałeś przykłady patriota nie jest nacjonalista, socjalista nie jest komunistą. W przypadku LGBT takiego podziału nie ma. Dlatego muszą brac na klatę wszystkie wybryki swoich członków, takie jak chociażby opisywany w powyższym artykule. Dlatego też nadal uważam ze jest to ideologia, wyrażana poprzez działania postulaty szeregowych członków tej grupy. Ich problem że mają taki "burdel" w szeregach i nie moga sie określić...
   Apropo drugiej części, to zaproponuje Ci byś komentarze pod tym artykułem poczytał - tam jest dość mocny odzew społeczeństwa i opinia o tym pomyśle.

  •  
   DaeronTargaryen

   0

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej: Umówmy się, że komentarze pod artykułem nie są miarodajnym narzędziem badania opinii. Dlatego jestem trochę sceptyczny, kiedy formułujesz taki luźny zarzut i jeszcze kierujesz go do całego ruchu LGBT.
   Co do organizacji ruchu LGBT problem polega trochę na tym, że np. patrioci i nacjonaliści w sumie to nie jest jakieś 2% społeczeństwa, więc jest co dzielić. Natomiast jak masz pewną liczbę osób rozproszoną po całym świecie to raczej ciężko dzielić się jeszcze na podgrupy. To, że taka taktyka lepiej zabezpiecza interesy osób LGBT pokazuje sukces tego ruchu na zachodzie. W warunkach Polskich, gdzie kibole robią ustawki przeciwko paradom, a ludzie kontrmanifestują z bombami domowej roboty chyba lepiej skupić się na własnych postulatach niż prowadzić wewnętrzne wojny. Czy to okaże się efektywne na dłuższą metę? Ciężko powiedzieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen @DaeronTargaryen Nie mam innych metod niż te komentarze jakiekolwiek by one były. Nawet jesli była by metoda badawcza to czy w utopii jaka sie stara być UK mozliwe jest przeprowadzenie takich rzetelnych badań? Czy przy groźbie ostarcyzmu, kar pieniężnych, aresztu, utraty pracy i rożnych nie przyjemnościach jakie tak chętnie oferuje to państwo za krytykę, ba nawet za posiadanie zdania (niezgodnego z linią) na pewne tematy takie jak genderyzm czy lgbt bedzie wystarczająca liczba odważnych i szalonych by swoją opinię głośno wyrazić? Podpisać to swoim imieniem i nazwiskiem? Wątpię. Pozostają anonimowe komentarze w necie.
   "Co do organizacji ruchu LGBT problem polega trochę na tym, że np. patrioci i nacjonaliści w sumie to nie jest jakieś 2% społeczeństwa, więc jest co dzielić."
   A ile % społeczeństwa jest członkiem LGBT? Nie zaliczasz przeciez każdego geja czy lesbijke do tego ruchu. Raczej większość z nich nie uczestniczy w tym wszystkim. Przynajmniej tak jest na zachodzie, nie wiem jak w Polsce.
   "jestem trochę sceptyczny, kiedy formułujesz taki luźny zarzut i jeszcze kierujesz go do całego ruchu LGBT."
   No właśnie tu jest sedno problemu, że nie mozna inaczej bo nie ma innego ruchu na rzecz homoseksualistów niż LGBT. Jesli taki powstanie to będzie można sie odnieść do tegoz

  •  
   DaeronTargaryen

   0

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej: Ach, czyli w tym zamordystycznym kraju nie można wyrazić swojej opinii nawet w anonimowych badaniach, ale nie dotyczy to komentarzy w internecie, przy których jest miejscowość i IP autora?
   Gdyby to był artykuł o zakazie używania zwrotu Panie i Panowie i widzach, którzy rezygnowaliby z tego względu z wizyt w teatrze to przyznałbym Ci rację. Prawda jest najpewniej taka, że ktoś, kto chodzi do teatru ma w głębokim poważaniu jak się do niego będą zwracać, a już na pewno nie przestanie do niego chodzić przez taką pierdołę. Inna sprawa, czy taka drobiazgowość i nadgorliwość tych kilku teatrów rzeczywiście wnosi coś pozytywnego do ich działalności, ale o tym można dyskutować. Natomiast Twoją postawę, gdzie formułujesz oskarżenia i nie możesz ich udowodnić można już bardzo jednoznacznie ocenić i potępić.

   A ile % społeczeństwa jest członkiem LGBT? Nie zaliczasz przeciez każdego geja czy lesbijke do tego ruchu. Raczej większość z nich nie uczestniczy w tym wszystkim. Przynajmniej tak jest na zachodzie, nie wiem jak w Polsce.
   Zależy, co przez to masz na myśli. Osobiście nie byłem jeszcze na żadnej paradzie ani nie działałem w żadnej organizacji, ale mam swoje postulaty i czuję się częścią ruchu LGBT.

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen "Ach, czyli w tym zamordystycznym kraju nie można wyrazić swojej opinii nawet w anonimowych badaniach, ale nie dotyczy to komentarzy w internecie, przy których jest miejscowość i IP autora?"
   No popatrz odkrywasz prawdę o UK, gdzie wiekszy nacisk niż na walkę z prawdziwą przestępczością jest tam sie na walkę z "mową nienawiści" czymkolwiek ona jest - źródło kumpel policjant w Londynie. Zresztą to nie jest domena wyspiarzy ten rak rozprzestrzenia sie we wszystkich krajach zachodu. Mam swoich rozsianych po swiecie przyjaciół i rozmawiamy, wiesz. Ogólnie na pewne tematy jest niebezpieczne rozmawiać komentować i nawet w mojej firmie mnie przed tym przestrzegali. Taka auto cenzura, bo po co ryzykować ktoś gdzieś cos przeczyta, doniesie... Nie powiesz mi przeciez ze to jest normalne i dobre. To wszystko w imie poprawności i tolerancji, tyle ze juz dawno poszło to za daleko.
   "Zależy, co przez to masz na myśli. Osobiście nie byłem jeszcze na żadnej paradzie ani nie działałem w żadnej organizacji, ale mam swoje postulaty i czuję się częścią ruchu LGBT."
   Widzisz ja mimo ze jestem stricte hetero też zgadzam sie z pewnymi postulatami - zalegalizowaniem związków, czy chociażby możliwością dziedziczenia. Tyle tylko że wygrana w tej kwestji nie zatrzyma tej "karuzeli spierdolenia". Beda kolejne żadania i to coraz bardziej kontrowersyjne, byle by bylo pole na kolejną potyczkę. Bo widzisz tu nie chodzi żeby złapać króliczka tylko zeby go gonić. Dokladnie to samo dotyczy feministek, właściwie wygrały juz dawno ta upragnioną równość, ale liderki przecież, nie mogą spocząć na laurach stały by sie po prostu zbędne. Władza to najgorszy narkotyk i dlatego teraz toczą walkę o przywileje w ramach walki o dawno już zapewniona równość, a wszystkich którzy to zauważają (i maja posłuch) traktuje sie jak śmiertelnego wroga.
   Dlatego homoseksualiści - tak, ich prawa do bycia razem na zasadzie normalnej kochającej sie pary
   - też na tak, natomiast ruchy LGBT na nie. Jest to kolejną polityczno - ideologiczna grupa walcząca o władzę, wpływy i pieniądze. Akurat cieszę sie że do nich nie należysz bo z mojego doświadczenia wiem niestety że najprawdopodobniej nie było by żadnych dyskusji.

 •  

  pokaż komentarz

  Panie, Panowie i inne dziwadła. Tak powinno być ok.

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna

Dodany przez:

avatar bayonetta112 dołączyła
686 wykopali 61 zakopali 11.1 tys. wyświetleń