Dzika eksmisja w Poznaniu, po drugiej stronie barykady.

Cz.1 Witam wszystkich Wykopowiczów! Jest to mój pierwszy post udostępniony na tym portalu, a konto stworzyłem by opowiedzieć moją dość głośną historię. Jestem tym ,,właścicielem'' z Poznania, który wyrzucił z mieszkania biedną kobietę z dziećmi na bruk i zabarykadował się w środku....

 •  

  pokaż komentarz

  MIrasie "czyścicielu" na facebooku rozgrzmiała dyskusja na twój temat. Razem z kolegą broniliśmy Cię, ale te ameby które bronią panią magdalena, do nich nic nie dociera. NIe przejmuj się opinią publiczną. Jest grupa ludzi którzy Cie rozumieją i bronią.

  •  

   pokaż komentarz

   Jest grupa ludzi którzy Cie rozumieją i bronią.

   @Sztopa: myślę że sąd weźmie to pod uwagę. na pewno.

   Poniżej podaję numer posta do lajkowania, brakuje jeszcze tylko 700 lajków do oczyszczenia opa z zarzutów!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @Sztopa: ciekawe co by ci facebookowi obrońcy powiedzieli na taką sytuację. Kupuję od gościa samochód za dajmy na to 50 tys. w środku siedzi jego żona. Dostaję kluczyki, chcę odjeżdżać, a ona nie wysiada i tak sobie jeździmy razem już od kilku miesięcy XD Brzmi absurdalnie? No brzmi, ale w gruncie rzeczy to taka sama sytuacja.

  •  
   S...i

   -451

   pokaż komentarz

   @padobar: Sąd weźmie pod uwagę prawo, które chroni tą kobietę i jej dzieci. OP to debil. Trudno inaczej nazwać człowieka, który kupuje mieszkanie z lokatorami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasti: wykopki też debile, bo myślą że jak im się to nie podoba I JEST NIESPRAWIEDLIWE to znaczy że op może odpierdalać.
   op ma przej!#?ne i żadne pieniactwo tego nie zmieni. wszedł w walkę z patolą, ale walkę może tylko przegrać

   no i oczywiście HURR DURR PRAWO WŁASNOŚCI. gdzie macie to prawo własności opisane?

  •  

   pokaż komentarz

   @WlascicielzPoznania: Fajnie, że to opisujesz, ale popracuj nad stylem, bo momentami trudno zrozumieć o co chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   człowieka, który kupuje mieszkanie z lokatorami.

   @Sasti: na umowie kupna ma też zakup lokatorów?

   "Wygrałem przetarg na mieszkanie w 2017 roku, kupując mieszkanie na licytacji kupiłem mieszkanie ,,wolne od wad''."

   Sąd weźmie pod uwagę prawo, które chroni tą kobietę i jej dzieci.
   sąd, powiadasz? A który? Bo jeden już wcześniej coś postanowił, ale wtedy sąd był nieważny?

   "udałem się do słynnego mieszkania mając nadzieję, że osoba przebywająca tam zastosowała się do wyroku Sądu i do nakazu wydania lokalu prawowitemu właścicielowi"

  •  

   pokaż komentarz

   @padobar: Przej%@@ne za chęć zamieszkania z panią niedoj%@@ną? Zobaczymy w sądzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @pogop: To powinno być jeszcze inaczej, w Twojej wersji żona byłego właściciela teoretycznie nie generuje żadnych kosztów, a to powinno być tak: kupujesz auto a żona byłego właściciela siedzi za kierownicą i nie chce wysiąść, i jeździ "twoim" autem a ty jeszcze płacisz za paliwo, OC, przeglądy i jeszcze musisz jej koła na zimowe wymienić hehe - TO JEST KURŁA ABSURD !!!

  •  
   S...i

   -101

   pokaż komentarz

   @ostatni_i_sprawiedliwy:

   na umowie kupna ma też zakup lokatorów?

   Oczywiście, że nie. Ale OP ma chyba nogi, oczy, rozum i godność człowieka w poziomie wystarczającym, żeby ruszyć dupę na oględziny nieruchomości? Przecież to są podstawy, ludzie. Widziały gały co brały. A jak nie, to tym gorzej dla OPa.

   "udałem się do słynnego mieszkania mając nadzieję, że osoba przebywająca tam zastosowała się do wyroku Sądu i do nakazu wydania lokalu prawowitemu właścicielowi"

   Nakaz wydania lokalu właścicielowi to część procesu nabycia nieruchomości w drodze licytacji i nakłada obowiązek wydania na poprzedniego właściciela. Lokator może na widok takiego nakazu się co najwyżej roześmiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasti nie kupił z lokatorami tylko z pasożytami. Lokator to osoba, która ma umowę i płaci za użytkowanie lokalu.

  •  
   S...i

   -161

   pokaż komentarz

   @Navarre: Lokator to lokator. Możesz sobie odczłowieczać tą kobietę jak chcesz, ale prawa lokatorskie przysługują jej niezależnie od tego, czy zajmuje ten lokal zgodnie z prawem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sztopa: Prawo własności powinno być rzeczą świętą. Ci co przyklaskują "tym biednym poszkodowanym" to ludzie, którzy do niczego sami nie doszli, nie zapracowali. Nie mają poczucia własności, wszystko co mają to dostali bo im się należało. Dopóki takich ludzi jest większość i prawo jest ustanawiane pod wyborców, nic się nie zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @pogop Nie taka sama. Z mieszkania zupełnie nie możesz korzystać. Wynika z tego, że kupiłeś samochód, ale jeździ nim żona poprzedniego właściciela. Na dodatek płacisz za paliwo i ubezpieczenie. To jest właściwe porównanie.

  •  
   L......m

   +40

   pokaż komentarz

   @Sasti: Prawo jest debilne. Komornik sprzedaje mieszkanie bez wad, a wady sa w postaci lokatora. Gosc jest wlascicielem i jedyne co moze to nic nie moze.

  •  

   pokaż komentarz

   @pogop: brzmi absurdalnie bo takich sytuacji w życiu nie ma. Sprzedaje właściciel i nikt trzeci nie ma prawa blokować samochodu. Chyba, że żona była współwłaścicielem i nie podpisała umowy k-s. Wtedy sprzedaż nie nastąpiła.
   Inny przypadek: Idziesz do biedronki, kupujesz pomidora, ale za niego nie płacisz. Jesteś złodziejem czy nie? Pomidor jest Twój czy nie?
   Idziesz do sklepu z butami i kupujesz adidasy za 300zł, wychodzisz ze sklepu i za nie nie płacisz. Są Twoje czy nie?
   Idziesz do Media Marktu i bierzesz telewizor z wystawy, wychodzisz i nie płacisz, jest Twój czy nie?
   Mieszkasz w mieszkaniu, zużywasz prąd, wodę, cześci wspólne bloku, itp. i za nie nie płacisz. Jesteś złodziejem czy nie?

  •  
   S...i

   -71

   pokaż komentarz

   @przyszlem:

   Prawo własności powinno być rzeczą świętą.

   Nie chciałbyś żyć w miejscu, gdzie prawo własności jest święte. Tylko dzięki ograniczeniu prawa własności można spokojnie egzystować w społeczeństwie. Ograniczenia sposobu wykorzystania nieruchomości to też ograniczenie prawa własności, a chyba nie chciałbyś mieć za ścianą burdelu albo obok swojego domu wysypiska śmieci?

  •  
   S...i

   +4

   pokaż komentarz

   @LysyCham: Gdyby ta kobieta zajmowała mieszkanie na podstawie umowy najmu, a komornik by to pominął to mielibyśmy do czynienia z wadą prawną. A co jeśli tej umowy nie ma? Ciekawe zagadnienie, trzeba by poszukać w orzecznictwie.

   EDIT: Imho to jest i tak wada prawna i OPowi przysługują prawa z rękojmi.

  •  
   k.....r

   0

   pokaż komentarz

   @Sztopa: czy mógłbyś podać link do tej grupy ? Chętnie się poprzepycham z tymi głupimi ku&@&#i

  •  

   pokaż komentarz

   @padobar: OP popełnił błędy i to jest fakt, ale prawo w Polsce to idiotyzmy lewackie, które dają większe prawo lokatorowi (nawet jeśli w zasadzie lokatorem nie jest, bo nie ma umowy, tylko sobie tam przebywa od dłuższego czasu), niz właścicielowi. Niestety wszystkie lewackie rządy taki stan prawny utrzymują, a nawet patologie pogłębiają (choćby tegoroczne zmiany wprowadzone przez lewaków z PiS-u)

  •  
   L......m

   +7

   pokaż komentarz

   @Sasti: Dyskutowac mozna godzinami. Prawo pewnie ja chroni. Nie chroni kupujacego wcale. Przeciez zaraz komornik - moze ten sam bedzie sciagal z niego pieniadze. Dziwie sie tylko, ze placi za media.

   ja bym mieszkanie na papierze udostepnil narzeczonej. Ona wzielaby rachunki na siebie. Podala inny adres do korespondencji. Zmienia sie rachunek do wplat. Nie ma wplat. Jest odlaczenie. Ile mozna mieszkac bez pradu, wody, gazu?
   Ewentualnie zwyczajnie jako wlasciciel wymowic umowy. Niech zdejma liczniki itp. No, ale to taka teoria. Nie wiem jak to dziala w praktyce

  •  
   S...i

   -2

   pokaż komentarz

   @LysyCham: Odłączenie mediów lokatorom jest karane pozbawieniem wolności do lat 3. Art. 191 § 1 Kodeksu karnego.

  •  
   L......m

   +20

   pokaż komentarz

   @Sasti: Ano wlasnie. I to takie problemy. Masz mkeszkanie, ale go nie masz. Lokator nie placi? To plac Ty. To jest normalne?

  •  
   S...i

   +14

   pokaż komentarz

   @LysyCham: Oczywiście, że to nie jest normalne. Uważam, że obecny system ochrony praw lokatorów jest zły.

  •  

   pokaż komentarz

   EDIT: Imho to jest i tak wada prawna i OPowi przysługują prawa z rękojmi.

   @Sasti: do mieszkania z licytacji komorniczej stosować przepisy z rękojmi xD Mocne.

   @wlascicielzpoznania pamiętaj, że przysługuje Ci roszczenie przeciwko gminie jeśli w przypadku eksmisji nie zapewni im lokalu.

  •  
   S...i

   -1

   pokaż komentarz

   @Adams_GA: Racja, zapomniałem o tym że w tym wypadku przepisów o rękojmi się nie stosuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasti: potrzeba nam takich ludzi, zeby wreszcie przy ktorejs sprawie ktos wzial sie za tych darmozjadow, ona z bombelkami powinna zostac przeniesiona pod najblizszy most.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasti: to ze lokator moze sie rozesmiac, bo nie ma instrumentow prawnych do wyj@%#nia go z tej chaty, albo sa ale nie skuteczne to nie jest stan jaki powinien byc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasti: hmmm tu może być dobry pomysł. Wypowiedzenie umowy o media (choć skonsultowałbym to jeszcze z jakimś papugą). Przecież to nie on musi zapewnić media lokatorom, skoro nie ma z nimi żadnej umowy, oni w sumie nie są lokatorami jego, tylko bezumownie zajmują jego nieruchomość.

  •  

   pokaż komentarz

   Sąd weźmie pod uwagę prawo, które chroni tą kobietę i jej dzieci. OP to debil. Trudno inaczej nazwać człowieka, który kupuje mieszkanie z lokatorami.

   @Sasti: Chciwy debil i kompletny nieudacznik. OP to zwykły lamer po prostu. Co jest w sumie najzabawniejsze to pseudo-kuce drące ryja na wykopie jakie to państwo jest niesprawiedliwe i prawo nieludzkie (w ich mniemaniu byłoby ludzkie gdyby lokatorów można było rozstrzeliwać na miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°)) gdy równocześnie cały problem jest urojony w świetle liberalizmu kuc-kupowego.

   Z czysto logicznego punktu widzenia:

   1. Żałosny lamer aka OP kupił mieszkanie z lokatorami bo "było tanie".

   2. Było tanie bo prawo w Polsce jest takie a nie inne a dodatkowo Polska nie jest żadnym socjalistycznym rajem pokroju Szwecji, Finlandii, Norwegii, Niemiec, Wielkiej Brytanii czy haha Szwajcarii. W owych "socjalistycznych" krajach bowiem państwo zapewnia lokale socjalne swoim obywatelom. U nas nie zapewnia za to w stopniu ułamkowym kompensuje to utrudniając (od niedawna) dzikie eksmisje. Nie wnikam w dywagacje czy to dobrze czy źle. Jest ta jak jest. Biznes polega w dużej mierze na umiejętnym rozpoznaniu otoczenia zewnętrznego, czy to ekonomicznego czy prawnego czy społecznego. Nieudaczników biznesowych łatwo rozpoznać właśnie po jęczeniu że "gdyby nie było tak jak jest to..." Haha, gdybym był kuźwa 20 cm wyższy i 10 kg chudszy to byłbym kuźwa supermodelem. Niech rząd coś z tym zrobi! To bowiem takie niesprawiedliwe że nie jestem.

   3. OP nie zadał sobie trudu żeby zorientować się w sytuacji, nie przeprowadził analizy ryzyka ani konsultacji. Zamiast tego kupił mieszkanie z lokatorami i żałośnie łże, że "kupując mieszkanie na licytacji kupiłem mieszkanie ,,wolne od wad''." Jak wuj kupił "wolne od wad" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pewnie spiseq był i jemu jednemu nie powiedzieli o lokatorach a jak sprawdzał na internecie to po ip wkakiwała podmieniona strona. U komornika i urzędzie też nie mógł doczytać bo co przychodził, to pani Grażynka zamieniała karteczki w gablocie na czas jego wizyty.

   4. Qce! i ty OPie lamerze! Krótka życiowa rada rodem z samych fundamentów liberalizmu:

   CAVEAT EMPTOR dzifko!

  •  

   pokaż komentarz

   Ograniczenia sposobu wykorzystania nieruchomości to też ograniczenie prawa własności, a chyba nie chciałbyś mieć za ścianą burdelu albo obok swojego domu wysypiska śmieci?

   @Sasti: Ten Pan ma dokładnie w swoim mieszkaniu burdel więc widzę, że jednak chcesz tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @coredump: kwestie które poruszyłeś są opisane w prawie cywilnym. W momencie jak wziąłeś np sok z półki do ręki, czyli pojąłeś decyzję, w sumie jest twoją własnością. Możesz go wypić. Jak przy kasie za to zapłacisz, nie popełnisz przestępstwa, jak nie zapłacisz, jest to kradzież.

  •  

   pokaż komentarz

   hmmm tu może być dobry pomysł. Wypowiedzenie umowy o media (choć skonsultowałbym to jeszcze z jakimś papugą). Przecież to nie on musi zapewnić media lokatorom, skoro nie ma z nimi żadnej umowy, oni w sumie nie są lokatorami jego, tylko bezumownie zajmują jego nieruchomość.

   @Kaczus2B: W praktyce uda mu się tylko wypowiedzieć umowę z zakładem energetycznym, wtedy na wniosek dzikiej lokatorki ZE podłączy jej licznik przedpłatowy, który może być założony nawet jak nie masz tytułu prawnego do lokalu (sic!). Innych mediów nie wypowie no bo jak? To stary blok i tam wody nie można odciąć bo zawory są w mieszkaniu a zewnątrz można odciąć tylko cały pion.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasti: wytłumacz mi proszę, co trzeba mieć w głowie aby bronić osobę która kradnie i zajmuje nie swoją własność?

   Mordercę również będziesz bronić, bo miał ochotę sprawdzić swój nowy nóż? W końcu kupił go legalnie to mógł go wbić w tego czy tamtego człowieka. No ch#@ że morderstwo, ale przecież nie zabraniajmy zwykłym ludziom testować swoich nowych zabawek!

   Czy naprawdę chcesz żyć w świecie gdzie idziesz do sklepu, płacisz za zakupy i po odejściu od kasy są one Ci odbierane? No ch#@ że Twoje, przecież oni są głodni i potrzebują. Jeszcze pieprzony cebulak z promocji skorzystał, złodziej j!$%ny punkty zbiera. Niech sobie kasjerka weźmie kabanosy za które zapłaciłeś bo głodna jest od tego kasowania, a to gówniaki ukradną Ci całą resztę bo ich rodzicie nie mają na jedzenie bo są zadłużeni. Płać k%%%a i nie marudź, nawet nie próbuj dzwonić na policję bo c$%!% może.

   Serio chcesz mieć państwo w którym każdy może brać co chce bez płacenia za to? Bo jest ofiarą życiową, nieudacznikiem i nierobem którego jedynym zajęciem jest op#%#%!%anie się i wyłudzanie środków finansowych od osób które ciężko pracują na to co mają? Każdy miał dostęp do edukacji i postaraj się sobie przypomnieć ilu w tej klasie było leserów którzy jechali na dwójach i mieli na wszystko wyj!$%ne a ile osób starało się czegoś nauczyć. Już od małego przekreślali swoje szanse na cokolwiek, sami ciężko zapracowali na swój los.

   W Twoim świecie Ci którzy mają minimalną krajową powinni zaprzestać pracować, niech zaczną okupować lokale i brać żywość ze sklepów - należy im się. Ci którzy chcą pracować powinni opuścić ten kraj. W końcu wszystko należało by do wszystkich i wszystko do nikogo. Jestem bardzo ciekaw jak w takim świecie ludzie pozyskiwali by żywość, bo wartość pieniądza, ludzki honor, godność by w tym świecie nie obowiązywały. Niech żyje anarchia!

  •  

   pokaż komentarz

   @LysyCham: Nie masz prawa odłączyć lokatorom mediów....ale możesz pójść do dostawcy energii elektrycznej i zamienić licznik na przedpłacony.

  •  
   S...i

   -2

   pokaż komentarz

   @Desseres: Pokaż mi jedno miejsce, w którym bronię zachowania tej kobiety. Zbudowałeś sobie piękny strach na wróble, ale zrobiłeś to całkiem niepotrzebnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasti o k@$@a stary. Ta sytuacja pokazuje w jakim chorym systemie przyszło nam funkcjonować. Jak jesteś matka z dziećmi to nie musisz się stosować do wyroków sadu. Bo jak mozna podnieść rękę na kobietę z dziećmi. Niech się obrońcy tej kobiety zrzuca na lokum dla niej ewentualnke przygarna pod swoje skrzydła.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vein: Super, szkoda, że @pogop się nie odniósł. Czyli można przyjąć, że babka, która zajmowała mieszkanie była złodziejem. Teraz ktoś zaczął dochodzisz swoich pieniędzy i w związku z tym, że ona ich nie zwróciła zajął jej majątek. Jakos te pieniądze musieli odzyskać. Majątek został przejęty przez komornika i sprzedany w celu spłaty długów które powstały na skutek kradzieży.

  •  

   pokaż komentarz

   @chyRZy: I tak nikt tego tutaj nie pojmie ale trzeba to było napisać tym durniom.

  •  

   pokaż komentarz

   pamiętaj, że przysługuje Ci roszczenie przeciwko gminie jeśli w przypadku eksmisji nie zapewni im lokalu.

   @Adams_GA: już nie, bolszewicy w tym roku to zmienili.

  •  

   pokaż komentarz

   @moocker: ja tam nie widzę żadnych zmian w tych przepisach

  •  

   pokaż komentarz

   @D_Prz: w tym przypadku to nie są lokatorowie

  •  

   pokaż komentarz

   @Adams_GA: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zmiana-w-przepisach-dotyczacych-zadluzonych-lokatorow-Problemy-dla-wlascicieli-7654914.html

   Po nowelizacji przepisów gminy nie będą mieć już wyznaczonego terminu na znalezienie zastępczego lokalu. W praktyce dłużnik może zamieszkiwać lokal, dopóki gmina nie znajdzie zastępstwa, a taka sytuacja może trwać latami.
   W trakcie oczekiwania, aż znajdzie się lokal zastępczy, właścicielowi mieszkania będzie przysługiwać odszkodowanie, ale nie od gminy, a od lokatora.
   Zgodnie z przepisami lokatorzy mają obowiązek uiszczania odszkodowania na rzecz właściciela w wysokości umówionego czynszu za przebywanie w tym lokalu. Jednak biorąc pod uwagę to, że lokator już tego czynszu nie płaci i za to właśnie ma zostać usunięty, to wątpliwe jest, żeby właściciel uzyskał jakąkolwiek rekompensatę z tego tytułu

  •  

   pokaż komentarz

   @moocker: bzdura totalna ten artykuł. Usunięcie tych 6 miesięcy nie ma żadnego znaczenia, albowiem to nie warunkowało możliwości wystąpienia o odszkodowanie, tylko wywalenia lokatora do noclegowni:

   gdy gmina właściwa ze względu na miejsce położenia lokalu podlegającego opróżnieniu, na wniosek komornika, wskaże dłużnikowi tymczasowe pomieszczenie, nie dłużej jednak niż przez okres 6 miesięcy. Po upływie tego terminu komornik usunie dłużnika do noclegowni, schroniska lub innej placówki zapewniającej miejsca noclegowe wskazanej przez gminę właściwą ze względu na miejsce położenia lokalu podlegającego opróżnieniu. Usuwając dłużnika do noclegowni, schroniska lub innej placówki zapewniającej miejsca noclegowe, komornik powiadomi właściwą gminę o potrzebie zapewnienia dłużnikowi tymczasowego pomieszczenia.

   Prawo do odszkodowania dalej jest, tylko z tą różnicą, że OP będzie mógł się bujać z tymi lokatorami np. 10 lat bo gmina nie ma lokali socjalnych, ale odszkodowanie dalej mu się należy a przepis 18 ust. 5 ustawy o ochronie praw lokatorów dalej istnieje.

  •  

   pokaż komentarz

   @FilipWWL: no niestety takich dzikich najemców prawo nie rozróżnia niestety, możesz im jedynie utrudnić życie....lub zatrudnić paru gości wpaść do mieszkania wynieść ich ze wszystkim zanim przyjedzie Policja, nie mają prawa własności to po przyjeździe stwierdzasz że jacyś Rumuni Ci się dobijają do drzwi, oskarżyć ich o włóczęgostwo... mocno naciągane ale w tym naszym Państwie prawa chyba jedyne skuteczne.....jeszcze do niedawna było takie prawo ( o którym mało kto wiedział) że Gmina musiała za takich lokatorów płacić stawki za wynajem mieszkania, i eksmisję załatwiało się tak że czekałeś np pół roku czy też rok, składałeś do urzędu pismo o zapłatę należnych świadczeń wraz z odsetkami...i pisałeś ze jeśli np w ciągu miesiąca Ci eksmitują to umorzysz zaległości, ponieważ urzędnicy chcą się wykazywać oszczędnościami to z reguły szybko takie sprawy złatwiali...ale teraz z tego co wiem zmieniono prawo oczywiście nie tak żeby uchronić właścicieli lokali, bo po co....tylko tak że Gmina nie musi już płacić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adams_GA: prawo do odszkodowania nadal jest, ale od dzikiego lokatora "dostajesz" odszkodowanie w takiej wysokości, ile musiałby on płacić za mieszkanie należące do gminy, gdyby im je znaleziono. A od gminy tylko różnicę między tą kwotą, a rynkowym czynszem.

  •  

   pokaż komentarz

   jako wlasciciel wymowic umowy.

   @LysyCham: Nie wolno. Można za to dostać miejscówkę w sztumie... Państwo polskie twardo broni patologii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasti: Ciekawy jesteś co byś mówił, jakby Ci Janusz za pół roku nie zapłacił i nic byś nie dostał bo nikt by nie chciał kupić jego mieszkania na licytacji

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasti: ale niezgodnie z prawem to jest to DZIKI LOKATOR którego należy usunąć

  •  

   pokaż komentarz

   @jozek444: o k?$@a, kretyn!
   Przeczytaj sebixie co napisałem a dopiero potem zanieczyszczaj sobą internet

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  
   s......k

   +1

   pokaż komentarz

   pamiętaj, że przysługuje Ci roszczenie przeciwko gminie jeśli w przypadku eksmisji nie zapewni im lokalu.

   @Adams_GA: nie przysluguje już

  •  

   pokaż komentarz

   @padobar: co mnie sąd obchodzi? Tymi słowami przekazałem wsparcie dla dla gościa, żeby wiedział, że ludzie są za nim. Poza tym jak tam bardzo jest wam szkoda pani magdaleny pasożytówny to zaproście ją do siebie do domu.

  •  

   pokaż komentarz

   na umowie kupna ma też zakup lokatorów?

   "Wygrałem przetarg na mieszkanie w 2017 roku, kupując mieszkanie na licytacji kupiłem mieszkanie ,,wolne od wad''."

   @ostatni_i_sprawiedliwy: Od kiedy to "wolne od wad" jest rozumiane jako bez lokatora który według ciebie jest określany jako "wada"?
   We wcześniejszym artykule Polsatu była informacja, że @WlascicielzPoznania wiedział o tym, że kupuje taniej mieszkanie z lokatorem który nie ma żadnej umowy ale tam MIESZKA.
   Abstrahując od głupiego prawa w Polsce chroniącego dzikich lokatorów w każdej sytuacji to w takiej akurat dobrze, że chroni lokatorów którzy są kupowani "razem" z mieszkaniem.
   Tutaj jest ewidentne cwaniactwo wielce uciemiężonego "inwestora" co chciał kupić taniej z myślą, że w końcu się pozbędzie problemu w mieszkaniu a tu jednak trochę go to przerosło.

   Oczywiście nie popieram działań policji która próbowała ponownie wprowadzić ją do mieszkania czy idiotyzmów naszego prawa ale tutaj "inwestor" też nie jest w pełni czysty i potrzebujący.

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo pouczająca opowieść, tylko zabrakło wyjaśnienia, dlaczego zdecydowałeś się kupić mieszkanie z lokatorem? chyba nie urodziłeś się wczoraj i dobrze wiesz, że takie mieszkania, to najlepszy sposób, by wpakować się w problemy nie mówiąc o stracie pieniędzy. Mało tego, że kupiłeś mieszkanie z lokatorem. Ty kupiłeś mieszkanie, w którym mieszka "samotnie wychowująca matka". W Polsce kategoria "matki samotnie wychowującej dziecko", to niemalże relikwia, świętość, to jak krzyżyk noszony na piersi a każdy, kto podnosi rękę na ikonę jest natychmiast skazywany na potępienie. Dziennikarze tylko czają się na naiwniaków, którzy ośmielą się podnieść rękę na "matki samotnie wychowujące dzieci", by ich później rzucić na pożarcie forumowym komentatorom. Nikt nie będzie ciebie pytał o racje, o bieg zdarzeń, o fakty. Z chwilą kiedy stanąłeś na drodze "matce samotnie wychowującej dziecko" mimo woli wcieliłeś się w rolę aktora krwawych igrzysk. opinia publiczna będzie domagała się twojej głowy, którą na papierowej tacce podadzą jej dziennikarze. Życzę ci powodzenia, będzie ci ono potrzebne.

 •  

  pokaż komentarz

  Też uwazam że miałeś prawo jako właściciel mam pytanie czy lokatorka płaciła za eksploatację mieszkania i czynsz.?

 •  

  pokaż komentarz

  Jprdl! Tępa #p0lka tonąca w długach załatwiła sobie kilku gorylu, którzy ją bronili, przed wyeksmitowaniem z nieswojego mieszkania. Dodatkowo p0lacki broniły ją jeszcze w internecie. Nieskończone jest spermiarstwo p0lskich facecików!

 •  

  pokaż komentarz

  Niestety w Polsce prawo broni lokatora (jaki by nie był), a nie właściciela. Nawet z nakazem eksmisji komornik nie wyeksmituje tej kobiety póki miasto lub sic! Ty nie znajdziesz jej lokalu zastępczego. Twoje działanie niestety było bezprawne, ale jak chcesz jakiegoś protipa to wprowadź się tam najlepiej z kilkoma kolegami, którym wynajmiesz 'każdy kąt' tego mieszkania oczywiście za przysłowiową flaszkę byle tylko byli naprawdę skuteczni w działaniu tj. głośni, imprezowi i nieznośni. Nie masz prawa wyrzucić lokatorów tego mieszkania, ale masz prawo tam zamieszkać z kim chcesz.

  •  

   pokaż komentarz

   Nawet z nakazem eksmisji komornik nie wyeksmituje tej kobiety póki miasto lub sic!

   @PogromcaPatusow: Obecne przepisy ponoc zmienily sie tak, ze samorzad juz nie ma obowiazku szukac mieszkania zastepczego oraz oplacac "dzikim lokatorom" czynszu za mieszkanie wlasnosciowe. W efekcie jako wlasciciel jak nie regulujesz pewnych oplat, to toniesz w dlugach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tatiagla: Nie no tutaj jest kwestia wyroku sądowego, a niestety każdy wyrok jest taki, że eksmisja owszem, ale dopiero gdy.... ( ͡° ͜ʖ ͡°) To naprawdę chore prawo, ale niestety tak jest, a jak madka ma bombelki to taki wyrok jest wręcz gwarantowany.

  •  
   a..........r

   -2

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow: Można zerwać umowy z dostawcami prądu? Gazu?

  •  

   pokaż komentarz

   @agent-cooper: Oczywiście, że można, ale problem w tym, że lokatorka może swoje podpisać i pewnie tak jest i jest to jedyne co opłacają tj. prąd, gaz i media ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @agent-cooper: masz obowiązek dostarczać takie dobra lokatorom :^)

  •  
   a..........r

   -5

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow: kiedyś jak zrobiliśmy głośna imprezę w mieszkaniu studenckim to sąsiad zakręcił nam gaz i urwał rączkę. Nie dało się odkręcić.
   Ciekawi mnie czy można zamówić kogoś na spuszczenie wp%#?$!$u i czy odpowie za to właściciel? Sąd bez dowodów może skazać go "bo tak mu się wydaje" albo "kto inny mógł to zlecić"

  •  

   pokaż komentarz

   @agent-cooper: To jest droga donikąd, bo zawsze będziesz pierwszym podejrzanym, a jakby złapali sprawcę i się wysypał to byś był karany praktycznie jak sprawca. Najlepszą metodą, która nie łamie prawa to wprowadzić się i uprzykrzać im życie jak tylko się da by nie mogli normalnie funkcjonować. Oczywiście mało to etyczne, ale samo prawo do tego zmusza.

  •  

   pokaż komentarz

   Można zerwać umowy z dostawcami prądu? Gazu?

   @agent-cooper: nie patrzyłem w szczegóły ale to może podpadać pod nowe przepisy dotyczące nękania lokatora. To był jeden z niewielu skutecznych sposobów - w listopadzie robisz remont lokalu, zaczynając od demontażu okien. Bodajże od początku 2018 to jest już nielegalne bo nękasz biednego lokatora XD. Myślę że na pewno nie wolno Ci wody odłączyć, prądu pewnie też.

  •  

   pokaż komentarz

   @agent-cooper nie można. W polskich przepisach jest to kwalifikowane jako utrodnianie życia lokatorów.

  •  
   v...l

   +10

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow: Nie ma prawa tam nawet wejsc bo zakłóca to mir domowy. A jak tam wejdzie, zamieszka i bedzie utrudnial zycie lokatorom to na to TEZ jest paragraf (niestety). Generalnie prawo ma gleboko w dupie wlasciciela i az dziwie sie ze ludzie w ogole za mieszkania placa. Przeciez mozna siedziec i nie placic.
   A skoro prawo jest nie po naszej stronie to trzeba zastosowac prawo sily i dzialac bezprawnie.

   Na poczatek jako lajtowa wersje proponuje cale drzwi dookola op?@@@?@ic mamutem tak zeby nie szlo ich otworzyc. Najlepiej o takiej porze zeby klej dal rade dobrze wyschnac. Zakleic tez wizjer. Jak wyschnie zakrecic wode i inne media odciac i niech siedza. Nie wiem ktore to pietro, moze wyleza przez okno. Jak sie wsadzi zapalke w zamek to nie wleza spowrotem. Potem wymienic drzwi, zamki i ich smieci wywalic przez okno.

   Gdyby to nie podzialalo to kominiarka, rekawiczki, jednorazowy czarny ubior ktory po akcji pojdzie do jakiegos randowmowego smietnika albo bedzie spalony (lacznie z butami) i "dyskusja" na argumenty sily. Wazne by "dyskutowac" ale nie powiedziec ani slowa zeby nie bylo mozna rozpoznac glosu. W tej dyskucji nie ma chodzic o to zeby ich wyrzucic z mieszkania a jedynie przekazac im wiadomosc ze mieszkanie tam nie jest bezpieczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @verul: za duzo TV. Zamurujesz ich i zadzwonia po policję i straż i TVN przy okazji i co wtedy zrobisz?

  •  
   v...l

   -1

   pokaż komentarz

   @kozubix: Nic, bo mnie tam nie bylo i nie bedzie. Bylem w tym czasie w innym miejscu, nie wiem kto ich "zmarnowal".

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow: Niestety w tym przypadku nie zadziałą akcja z domeldowaniem Mirków bo będzie podciągnięty do odpowiedzialności za zakłócanie miru domowego. Paranoja.

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow: Jedno co by zadziałało, to zebranie kilkunastu Mirków o aparycji małego czołgu, kilku Mirabelek w ciąży lub z dzieckiem (ciąże można załatwić na poczekaniu ( ͡º ͜ʖ͡º)) i zajęcie mieszkania/domu jakiś parlamentarzystów lub reporterów ogólnopolskiego medium. O ile ludzie z pierwszych stron gazet, jak Macierewicz, Kaczyński, Michnik lub Schetyna mogą być przygotowani, to jest masa niezaradnego społecznie planktonu, w który można uderzać.

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow: a gdzie się te przepisy zmieniły? Bo myślałem, że zniknęła tylko możliwość eksmisji do noclegowni, a piszesz, że gmina nie ma już obowiązku prowadzenia polityki lokalowej i dostarczania pomieszczeń tymczasowych.

  •  

   pokaż komentarz

   Można zerwać umowy z dostawcami prądu? Gazu?

   @agent-cooper: zerwać można, ale trafić za to do paki na 3 lata też można ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @ToksycznyArek: o k%%%a, to by było zbyt piekne. Wtedy może by poszli po rozum do głowy i zmienili by prawo, ale jak znam życie to by sobie zinterpretowali pod siebie i tyle z akcji by było ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1 2 3 4 5 6 7 ... 24 25 następna