•  

  pokaż komentarz

  MIrasie "czyścicielu" na facebooku rozgrzmiała dyskusja na twój temat. Razem z kolegą broniliśmy Cię, ale te ameby które bronią panią magdalena, do nich nic nie dociera. NIe przejmuj się opinią publiczną. Jest grupa ludzi którzy Cie rozumieją i bronią.

  •  

   pokaż komentarz

   Jest grupa ludzi którzy Cie rozumieją i bronią.

   @Sztopa: myślę że sąd weźmie to pod uwagę. na pewno.

   Poniżej podaję numer posta do lajkowania, brakuje jeszcze tylko 700 lajków do oczyszczenia opa z zarzutów!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @Sztopa: ciekawe co by ci facebookowi obrońcy powiedzieli na taką sytuację. Kupuję od gościa samochód za dajmy na to 50 tys. w środku siedzi jego żona. Dostaję kluczyki, chcę odjeżdżać, a ona nie wysiada i tak sobie jeździmy razem już od kilku miesięcy XD Brzmi absurdalnie? No brzmi, ale w gruncie rzeczy to taka sama sytuacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @padobar: Sąd weźmie pod uwagę prawo, które chroni tą kobietę i jej dzieci. OP to debil. Trudno inaczej nazwać człowieka, który kupuje mieszkanie z lokatorami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasti: wykopki też debile, bo myślą że jak im się to nie podoba I JEST NIESPRAWIEDLIWE to znaczy że op może odpierdalać.
   op ma przej!#?ne i żadne pieniactwo tego nie zmieni. wszedł w walkę z patolą, ale walkę może tylko przegrać

   no i oczywiście HURR DURR PRAWO WŁASNOŚCI. gdzie macie to prawo własności opisane?

  •  

   pokaż komentarz

   @WlascicielzPoznania: Fajnie, że to opisujesz, ale popracuj nad stylem, bo momentami trudno zrozumieć o co chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   człowieka, który kupuje mieszkanie z lokatorami.

   @Sasti: na umowie kupna ma też zakup lokatorów?

   "Wygrałem przetarg na mieszkanie w 2017 roku, kupując mieszkanie na licytacji kupiłem mieszkanie ,,wolne od wad''."

   Sąd weźmie pod uwagę prawo, które chroni tą kobietę i jej dzieci.
   sąd, powiadasz? A który? Bo jeden już wcześniej coś postanowił, ale wtedy sąd był nieważny?

   "udałem się do słynnego mieszkania mając nadzieję, że osoba przebywająca tam zastosowała się do wyroku Sądu i do nakazu wydania lokalu prawowitemu właścicielowi"

  •  

   pokaż komentarz

   @padobar: Przej%@@ne za chęć zamieszkania z panią niedoj%@@ną? Zobaczymy w sądzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @pogop: To powinno być jeszcze inaczej, w Twojej wersji żona byłego właściciela teoretycznie nie generuje żadnych kosztów, a to powinno być tak: kupujesz auto a żona byłego właściciela siedzi za kierownicą i nie chce wysiąść, i jeździ "twoim" autem a ty jeszcze płacisz za paliwo, OC, przeglądy i jeszcze musisz jej koła na zimowe wymienić hehe - TO JEST KURŁA ABSURD !!!

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_i_sprawiedliwy:

   na umowie kupna ma też zakup lokatorów?

   Oczywiście, że nie. Ale OP ma chyba nogi, oczy, rozum i godność człowieka w poziomie wystarczającym, żeby ruszyć dupę na oględziny nieruchomości? Przecież to są podstawy, ludzie. Widziały gały co brały. A jak nie, to tym gorzej dla OPa.

   "udałem się do słynnego mieszkania mając nadzieję, że osoba przebywająca tam zastosowała się do wyroku Sądu i do nakazu wydania lokalu prawowitemu właścicielowi"

   Nakaz wydania lokalu właścicielowi to część procesu nabycia nieruchomości w drodze licytacji i nakłada obowiązek wydania na poprzedniego właściciela. Lokator może na widok takiego nakazu się co najwyżej roześmiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasti nie kupił z lokatorami tylko z pasożytami. Lokator to osoba, która ma umowę i płaci za użytkowanie lokalu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Navarre: Lokator to lokator. Możesz sobie odczłowieczać tą kobietę jak chcesz, ale prawa lokatorskie przysługują jej niezależnie od tego, czy zajmuje ten lokal zgodnie z prawem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sztopa: Prawo własności powinno być rzeczą świętą. Ci co przyklaskują "tym biednym poszkodowanym" to ludzie, którzy do niczego sami nie doszli, nie zapracowali. Nie mają poczucia własności, wszystko co mają to dostali bo im się należało. Dopóki takich ludzi jest większość i prawo jest ustanawiane pod wyborców, nic się nie zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @pogop Nie taka sama. Z mieszkania zupełnie nie możesz korzystać. Wynika z tego, że kupiłeś samochód, ale jeździ nim żona poprzedniego właściciela. Na dodatek płacisz za paliwo i ubezpieczenie. To jest właściwe porównanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasti: Prawo jest debilne. Komornik sprzedaje mieszkanie bez wad, a wady sa w postaci lokatora. Gosc jest wlascicielem i jedyne co moze to nic nie moze.

  •  

   pokaż komentarz

   @pogop: brzmi absurdalnie bo takich sytuacji w życiu nie ma. Sprzedaje właściciel i nikt trzeci nie ma prawa blokować samochodu. Chyba, że żona była współwłaścicielem i nie podpisała umowy k-s. Wtedy sprzedaż nie nastąpiła.
   Inny przypadek: Idziesz do biedronki, kupujesz pomidora, ale za niego nie płacisz. Jesteś złodziejem czy nie? Pomidor jest Twój czy nie?
   Idziesz do sklepu z butami i kupujesz adidasy za 300zł, wychodzisz ze sklepu i za nie nie płacisz. Są Twoje czy nie?
   Idziesz do Media Marktu i bierzesz telewizor z wystawy, wychodzisz i nie płacisz, jest Twój czy nie?
   Mieszkasz w mieszkaniu, zużywasz prąd, wodę, cześci wspólne bloku, itp. i za nie nie płacisz. Jesteś złodziejem czy nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @przyszlem:

   Prawo własności powinno być rzeczą świętą.

   Nie chciałbyś żyć w miejscu, gdzie prawo własności jest święte. Tylko dzięki ograniczeniu prawa własności można spokojnie egzystować w społeczeństwie. Ograniczenia sposobu wykorzystania nieruchomości to też ograniczenie prawa własności, a chyba nie chciałbyś mieć za ścianą burdelu albo obok swojego domu wysypiska śmieci?

  •  

   pokaż komentarz

   @LysyCham: Gdyby ta kobieta zajmowała mieszkanie na podstawie umowy najmu, a komornik by to pominął to mielibyśmy do czynienia z wadą prawną. A co jeśli tej umowy nie ma? Ciekawe zagadnienie, trzeba by poszukać w orzecznictwie.

   EDIT: Imho to jest i tak wada prawna i OPowi przysługują prawa z rękojmi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sztopa: czy mógłbyś podać link do tej grupy ? Chętnie się poprzepycham z tymi głupimi ku&@&#i

  •  

   pokaż komentarz

   @padobar: OP popełnił błędy i to jest fakt, ale prawo w Polsce to idiotyzmy lewackie, które dają większe prawo lokatorowi (nawet jeśli w zasadzie lokatorem nie jest, bo nie ma umowy, tylko sobie tam przebywa od dłuższego czasu), niz właścicielowi. Niestety wszystkie lewackie rządy taki stan prawny utrzymują, a nawet patologie pogłębiają (choćby tegoroczne zmiany wprowadzone przez lewaków z PiS-u)

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasti: Dyskutowac mozna godzinami. Prawo pewnie ja chroni. Nie chroni kupujacego wcale. Przeciez zaraz komornik - moze ten sam bedzie sciagal z niego pieniadze. Dziwie sie tylko, ze placi za media.

   ja bym mieszkanie na papierze udostepnil narzeczonej. Ona wzielaby rachunki na siebie. Podala inny adres do korespondencji. Zmienia sie rachunek do wplat. Nie ma wplat. Jest odlaczenie. Ile mozna mieszkac bez pradu, wody, gazu?
   Ewentualnie zwyczajnie jako wlasciciel wymowic umowy. Niech zdejma liczniki itp. No, ale to taka teoria. Nie wiem jak to dziala w praktyce

  •  

   pokaż komentarz

   @LysyCham: Odłączenie mediów lokatorom jest karane pozbawieniem wolności do lat 3. Art. 191 § 1 Kodeksu karnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasti: Ano wlasnie. I to takie problemy. Masz mkeszkanie, ale go nie masz. Lokator nie placi? To plac Ty. To jest normalne?

  •  

   pokaż komentarz

   @LysyCham: Oczywiście, że to nie jest normalne. Uważam, że obecny system ochrony praw lokatorów jest zły.

  •  

   pokaż komentarz

   EDIT: Imho to jest i tak wada prawna i OPowi przysługują prawa z rękojmi.

   @Sasti: do mieszkania z licytacji komorniczej stosować przepisy z rękojmi xD Mocne.

   @wlascicielzpoznania pamiętaj, że przysługuje Ci roszczenie przeciwko gminie jeśli w przypadku eksmisji nie zapewni im lokalu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adams_GA: Racja, zapomniałem o tym że w tym wypadku przepisów o rękojmi się nie stosuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasti: potrzeba nam takich ludzi, zeby wreszcie przy ktorejs sprawie ktos wzial sie za tych darmozjadow, ona z bombelkami powinna zostac przeniesiona pod najblizszy most.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasti: to ze lokator moze sie rozesmiac, bo nie ma instrumentow prawnych do wyj@%#nia go z tej chaty, albo sa ale nie skuteczne to nie jest stan jaki powinien byc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasti: hmmm tu może być dobry pomysł. Wypowiedzenie umowy o media (choć skonsultowałbym to jeszcze z jakimś papugą). Przecież to nie on musi zapewnić media lokatorom, skoro nie ma z nimi żadnej umowy, oni w sumie nie są lokatorami jego, tylko bezumownie zajmują jego nieruchomość.

  •  

   pokaż komentarz

   Sąd weźmie pod uwagę prawo, które chroni tą kobietę i jej dzieci. OP to debil. Trudno inaczej nazwać człowieka, który kupuje mieszkanie z lokatorami.

   @Sasti: Chciwy debil i kompletny nieudacznik. OP to zwykły lamer po prostu. Co jest w sumie najzabawniejsze to pseudo-kuce drące ryja na wykopie jakie to państwo jest niesprawiedliwe i prawo nieludzkie (w ich mniemaniu byłoby ludzkie gdyby lokatorów można było rozstrzeliwać na miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°)) gdy równocześnie cały problem jest urojony w świetle liberalizmu kuc-kupowego.

   Z czysto logicznego punktu widzenia:

   1. Żałosny lamer aka OP kupił mieszkanie z lokatorami bo "było tanie".

   2. Było tanie bo prawo w Polsce jest takie a nie inne a dodatkowo Polska nie jest żadnym socjalistycznym rajem pokroju Szwecji, Finlandii, Norwegii, Niemiec, Wielkiej Brytanii czy haha Szwajcarii. W owych "socjalistycznych" krajach bowiem państwo zapewnia lokale socjalne swoim obywatelom. U nas nie zapewnia za to w stopniu ułamkowym kompensuje to utrudniając (od niedawna) dzikie eksmisje. Nie wnikam w dywagacje czy to dobrze czy źle. Jest ta jak jest. Biznes polega w dużej mierze na umiejętnym rozpoznaniu otoczenia zewnętrznego, czy to ekonomicznego czy prawnego czy społecznego. Nieudaczników biznesowych łatwo rozpoznać właśnie po jęczeniu że "gdyby nie było tak jak jest to..." Haha, gdybym był kuźwa 20 cm wyższy i 10 kg chudszy to byłbym kuźwa supermodelem. Niech rząd coś z tym zrobi! To bowiem takie niesprawiedliwe że nie jestem.

   3. OP nie zadał sobie trudu żeby zorientować się w sytuacji, nie przeprowadził analizy ryzyka ani konsultacji. Zamiast tego kupił mieszkanie z lokatorami i żałośnie łże, że "kupując mieszkanie na licytacji kupiłem mieszkanie ,,wolne od wad''." Jak wuj kupił "wolne od wad" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pewnie spiseq był i jemu jednemu nie powiedzieli o lokatorach a jak sprawdzał na internecie to po ip wkakiwała podmieniona strona. U komornika i urzędzie też nie mógł doczytać bo co przychodził, to pani Grażynka zamieniała karteczki w gablocie na czas jego wizyty.

   4. Qce! i ty OPie lamerze! Krótka życiowa rada rodem z samych fundamentów liberalizmu:

   CAVEAT EMPTOR dzifko!

  •  

   pokaż komentarz

   Ograniczenia sposobu wykorzystania nieruchomości to też ograniczenie prawa własności, a chyba nie chciałbyś mieć za ścianą burdelu albo obok swojego domu wysypiska śmieci?

   @Sasti: Ten Pan ma dokładnie w swoim mieszkaniu burdel więc widzę, że jednak chcesz tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @coredump: kwestie które poruszyłeś są opisane w prawie cywilnym. W momencie jak wziąłeś np sok z półki do ręki, czyli pojąłeś decyzję, w sumie jest twoją własnością. Możesz go wypić. Jak przy kasie za to zapłacisz, nie popełnisz przestępstwa, jak nie zapłacisz, jest to kradzież.

  •  

   pokaż komentarz

   hmmm tu może być dobry pomysł. Wypowiedzenie umowy o media (choć skonsultowałbym to jeszcze z jakimś papugą). Przecież to nie on musi zapewnić media lokatorom, skoro nie ma z nimi żadnej umowy, oni w sumie nie są lokatorami jego, tylko bezumownie zajmują jego nieruchomość.

   @Kaczus2B: W praktyce uda mu się tylko wypowiedzieć umowę z zakładem energetycznym, wtedy na wniosek dzikiej lokatorki ZE podłączy jej licznik przedpłatowy, który może być założony nawet jak nie masz tytułu prawnego do lokalu (sic!). Innych mediów nie wypowie no bo jak? To stary blok i tam wody nie można odciąć bo zawory są w mieszkaniu a zewnątrz można odciąć tylko cały pion.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasti: wytłumacz mi proszę, co trzeba mieć w głowie aby bronić osobę która kradnie i zajmuje nie swoją własność?

   Mordercę również będziesz bronić, bo miał ochotę sprawdzić swój nowy nóż? W końcu kupił go legalnie to mógł go wbić w tego czy tamtego człowieka. No ch#@ że morderstwo, ale przecież nie zabraniajmy zwykłym ludziom testować swoich nowych zabawek!

   Czy naprawdę chcesz żyć w świecie gdzie idziesz do sklepu, płacisz za zakupy i po odejściu od kasy są one Ci odbierane? No ch#@ że Twoje, przecież oni są głodni i potrzebują. Jeszcze pieprzony cebulak z promocji skorzystał, złodziej j!$%ny punkty zbiera. Niech sobie kasjerka weźmie kabanosy za które zapłaciłeś bo głodna jest od tego kasowania, a to gówniaki ukradną Ci całą resztę bo ich rodzicie nie mają na jedzenie bo są zadłużeni. Płać k%%%a i nie marudź, nawet nie próbuj dzwonić na policję bo c$%!% może.

   Serio chcesz mieć państwo w którym każdy może brać co chce bez płacenia za to? Bo jest ofiarą życiową, nieudacznikiem i nierobem którego jedynym zajęciem jest op#%#%!%anie się i wyłudzanie środków finansowych od osób które ciężko pracują na to co mają? Każdy miał dostęp do edukacji i postaraj się sobie przypomnieć ilu w tej klasie było leserów którzy jechali na dwójach i mieli na wszystko wyj!$%ne a ile osób starało się czegoś nauczyć. Już od małego przekreślali swoje szanse na cokolwiek, sami ciężko zapracowali na swój los.

   W Twoim świecie Ci którzy mają minimalną krajową powinni zaprzestać pracować, niech zaczną okupować lokale i brać żywość ze sklepów - należy im się. Ci którzy chcą pracować powinni opuścić ten kraj. W końcu wszystko należało by do wszystkich i wszystko do nikogo. Jestem bardzo ciekaw jak w takim świecie ludzie pozyskiwali by żywość, bo wartość pieniądza, ludzki honor, godność by w tym świecie nie obowiązywały. Niech żyje anarchia!

  •  

   pokaż komentarz

   @LysyCham: Nie masz prawa odłączyć lokatorom mediów....ale możesz pójść do dostawcy energii elektrycznej i zamienić licznik na przedpłacony.

  •  

   pokaż komentarz

   @Desseres: Pokaż mi jedno miejsce, w którym bronię zachowania tej kobiety. Zbudowałeś sobie piękny strach na wróble, ale zrobiłeś to całkiem niepotrzebnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasti o k@$@a stary. Ta sytuacja pokazuje w jakim chorym systemie przyszło nam funkcjonować. Jak jesteś matka z dziećmi to nie musisz się stosować do wyroków sadu. Bo jak mozna podnieść rękę na kobietę z dziećmi. Niech się obrońcy tej kobiety zrzuca na lokum dla niej ewentualnke przygarna pod swoje skrzydła.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vein: Super, szkoda, że @pogop się nie odniósł. Czyli można przyjąć, że babka, która zajmowała mieszkanie była złodziejem. Teraz ktoś zaczął dochodzisz swoich pieniędzy i w związku z tym, że ona ich nie zwróciła zajął jej majątek. Jakos te pieniądze musieli odzyskać. Majątek został przejęty przez komornika i sprzedany w celu spłaty długów które powstały na skutek kradzieży.

  •  

   pokaż komentarz

   @chyRZy: I tak nikt tego tutaj nie pojmie ale trzeba to było napisać tym durniom.

  •  

   pokaż komentarz

   pamiętaj, że przysługuje Ci roszczenie przeciwko gminie jeśli w przypadku eksmisji nie zapewni im lokalu.

   @Adams_GA: już nie, bolszewicy w tym roku to zmienili.

  •  

   pokaż komentarz

   @moocker: ja tam nie widzę żadnych zmian w tych przepisach

  •  

   pokaż komentarz

   @D_Prz: w tym przypadku to nie są lokatorowie

  •  

   pokaż komentarz

   @Adams_GA: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zmiana-w-przepisach-dotyczacych-zadluzonych-lokatorow-Problemy-dla-wlascicieli-7654914.html

   Po nowelizacji przepisów gminy nie będą mieć już wyznaczonego terminu na znalezienie zastępczego lokalu. W praktyce dłużnik może zamieszkiwać lokal, dopóki gmina nie znajdzie zastępstwa, a taka sytuacja może trwać latami.
   W trakcie oczekiwania, aż znajdzie się lokal zastępczy, właścicielowi mieszkania będzie przysługiwać odszkodowanie, ale nie od gminy, a od lokatora.
   Zgodnie z przepisami lokatorzy mają obowiązek uiszczania odszkodowania na rzecz właściciela w wysokości umówionego czynszu za przebywanie w tym lokalu. Jednak biorąc pod uwagę to, że lokator już tego czynszu nie płaci i za to właśnie ma zostać usunięty, to wątpliwe jest, żeby właściciel uzyskał jakąkolwiek rekompensatę z tego tytułu

  •  

   pokaż komentarz

   @moocker: bzdura totalna ten artykuł. Usunięcie tych 6 miesięcy nie ma żadnego znaczenia, albowiem to nie warunkowało możliwości wystąpienia o odszkodowanie, tylko wywalenia lokatora do noclegowni:

   gdy gmina właściwa ze względu na miejsce położenia lokalu podlegającego opróżnieniu, na wniosek komornika, wskaże dłużnikowi tymczasowe pomieszczenie, nie dłużej jednak niż przez okres 6 miesięcy. Po upływie tego terminu komornik usunie dłużnika do noclegowni, schroniska lub innej placówki zapewniającej miejsca noclegowe wskazanej przez gminę właściwą ze względu na miejsce położenia lokalu podlegającego opróżnieniu. Usuwając dłużnika do noclegowni, schroniska lub innej placówki zapewniającej miejsca noclegowe, komornik powiadomi właściwą gminę o potrzebie zapewnienia dłużnikowi tymczasowego pomieszczenia.

   Prawo do odszkodowania dalej jest, tylko z tą różnicą, że OP będzie mógł się bujać z tymi lokatorami np. 10 lat bo gmina nie ma lokali socjalnych, ale odszkodowanie dalej mu się należy a przepis 18 ust. 5 ustawy o ochronie praw lokatorów dalej istnieje.

  •  

   pokaż komentarz

   @FilipWWL: no niestety takich dzikich najemców prawo nie rozróżnia niestety, możesz im jedynie utrudnić życie....lub zatrudnić paru gości wpaść do mieszkania wynieść ich ze wszystkim zanim przyjedzie Policja, nie mają prawa własności to po przyjeździe stwierdzasz że jacyś Rumuni Ci się dobijają do drzwi, oskarżyć ich o włóczęgostwo... mocno naciągane ale w tym naszym Państwie prawa chyba jedyne skuteczne.....jeszcze do niedawna było takie prawo ( o którym mało kto wiedział) że Gmina musiała za takich lokatorów płacić stawki za wynajem mieszkania, i eksmisję załatwiało się tak że czekałeś np pół roku czy też rok, składałeś do urzędu pismo o zapłatę należnych świadczeń wraz z odsetkami...i pisałeś ze jeśli np w ciągu miesiąca Ci eksmitują to umorzysz zaległości, ponieważ urzędnicy chcą się wykazywać oszczędnościami to z reguły szybko takie sprawy złatwiali...ale teraz z tego co wiem zmieniono prawo oczywiście nie tak żeby uchronić właścicieli lokali, bo po co....tylko tak że Gmina nie musi już płacić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adams_GA: prawo do odszkodowania nadal jest, ale od dzikiego lokatora "dostajesz" odszkodowanie w takiej wysokości, ile musiałby on płacić za mieszkanie należące do gminy, gdyby im je znaleziono. A od gminy tylko różnicę między tą kwotą, a rynkowym czynszem.

  •  

   pokaż komentarz

   jako wlasciciel wymowic umowy.

   @LysyCham: Nie wolno. Można za to dostać miejscówkę w sztumie... Państwo polskie twardo broni patologii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasti: Ciekawy jesteś co byś mówił, jakby Ci Janusz za pół roku nie zapłacił i nic byś nie dostał bo nikt by nie chciał kupić jego mieszkania na licytacji

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasti: ale niezgodnie z prawem to jest to DZIKI LOKATOR którego należy usunąć

  •  

   pokaż komentarz

   @jozek444: o k?$@a, kretyn!
   Przeczytaj sebixie co napisałem a dopiero potem zanieczyszczaj sobą internet

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   pamiętaj, że przysługuje Ci roszczenie przeciwko gminie jeśli w przypadku eksmisji nie zapewni im lokalu.

   @Adams_GA: nie przysluguje już

  •  

   pokaż komentarz

   @padobar: co mnie sąd obchodzi? Tymi słowami przekazałem wsparcie dla dla gościa, żeby wiedział, że ludzie są za nim. Poza tym jak tam bardzo jest wam szkoda pani magdaleny pasożytówny to zaproście ją do siebie do domu.

  •  

   pokaż komentarz

   na umowie kupna ma też zakup lokatorów?

   "Wygrałem przetarg na mieszkanie w 2017 roku, kupując mieszkanie na licytacji kupiłem mieszkanie ,,wolne od wad''."

   @ostatni_i_sprawiedliwy: Od kiedy to "wolne od wad" jest rozumiane jako bez lokatora który według ciebie jest określany jako "wada"?
   We wcześniejszym artykule Polsatu była informacja, że @WlascicielzPoznania wiedział o tym, że kupuje taniej mieszkanie z lokatorem który nie ma żadnej umowy ale tam MIESZKA.
   Abstrahując od głupiego prawa w Polsce chroniącego dzikich lokatorów w każdej sytuacji to w takiej akurat dobrze, że chroni lokatorów którzy są kupowani "razem" z mieszkaniem.
   Tutaj jest ewidentne cwaniactwo wielce uciemiężonego "inwestora" co chciał kupić taniej z myślą, że w końcu się pozbędzie problemu w mieszkaniu a tu jednak trochę go to przerosło.

   Oczywiście nie popieram działań policji która próbowała ponownie wprowadzić ją do mieszkania czy idiotyzmów naszego prawa ale tutaj "inwestor" też nie jest w pełni czysty i potrzebujący.

 •  

  pokaż komentarz

  Też uwazam że miałeś prawo jako właściciel mam pytanie czy lokatorka płaciła za eksploatację mieszkania i czynsz.?

 •  

  pokaż komentarz

  Nie mam wiedzy na temat faktycznych wydarzeń ale uważam, że będąc właścicielem kupionego legalnie mieszkania powinieneś mieć prawo do swobodnego dysponowania nim.

  Ale w tym chlewie to ty musisz się użerać z niechcianym lokatorem i jego bachorami.

  Swego czasu miałem o tyle szczęście, że osoba zameldowana u mnie wyjechała do pracy za granicą i w międzyczasie sama się wymeldowała, opuszczając lokal.
  Aż się boję pomyśleć, co bym dziś musiał przejść na skutek wspaniałej polityki prorodzinnej pewniej partii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arteqq: to mieszkanie zostało kupione za grosze właśnie z tego powodu, że na 100% będą z nim kłopoty. op to handlarz żerujący na cudzej krzywdzie, kupuje za grosze, zmusza do eksmisji, sprzedaje za dużo wyższą cenę. współczuć jemu to jak współczuć komornikowi, że ma trudny zawód. XD

  •  

   pokaż komentarz

   @InspektorDupa: Czy ty jestes kretynie niepelnosprawny psychicznie ?Jakie to ma znaczenie za ile OP kupil to mieszkanie ? Naucz sie planktonie ze jezeli chcesz zyc w normalnym panstwie to musibyc poszanowanie wlasnosci prywatnej obywatelii.Kwota ani cel zakupu nie ma zadnego wplywu na uzytkowanie twojej wlasnosci.Dla takich jak ty powinny byc obozy pracy i kartki na zywnosci.

  •  

   pokaż komentarz

   @kalesonn: jesteś tak przyj?#$ny, że dodałeś sobie coś o cenie. cena nie jest żadnym argumentem tylko PRZYCZYNĄ obecnego stanu rzeczy i dokładnie to napisałem, nie umiesz czytać i wysyłasz kogoś do obozu pracy... dla takich jak ty od razu wyp%$!#$!enie za granicę państwa, najlepiej wschodnią bezmózgu.
   dodatkowo: "Kwota ani cel zakupu nie ma zadnego wplywu na uzytkowanie twojej wlasnosci". taaaaaaak k?$%a? czyli kupujesz sobie działkę rolną za 1/10 wartości budowlanej i budujesz tam sobie dom, bo WOLNOŚĆ? zasrany wolnościowiec z gimbazy. XD

  •  

   pokaż komentarz

   @InspektorDupa: no już uspokój się głuptasku i biegnij na przyrkę :*

  •  

   pokaż komentarz

   @NPC_358034: łykaj dalej, pelikanie.
   @Einaudi: nie pójdę, nie chcę przebywać z tobą w jednym pomieszczeniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @InspektorDupa: czyli co jak kupił 30k taniej (2xtyle włoży w remont) to, że niby 4 osób ma na nim pasożytować do śmierci?XD
   Rok ma 12 miesięcy i powiedźmy sobie szczerze nikt nie przeżyje za 1k, a co dopiero matka z dziećmixD

   Sorry wykopek pieniądze szybko topnieją, hajs się cudownie nie rozmnoży nie płacili, nie płacą, płacić nie będą udupią nowego właściciela (mam serdeczną nadzieje, że sprzeda posiadłość jakiejś miłej organizacji, kk może być) to zobaczysz jak szybko można respektować prawo w PL.

  •  

   pokaż komentarz

   @InspektorDupa: Skoncz p#!#$$?ic te swoje dyrdymaly, nie masz pojecia o ekonomii a uzywasz slow ,ktore sa dla ciebie obce.
   Argument o dzialce budowlanej sobie wsadz w dupe bo na mojej wlasnosci czyli na mojej dzialce rolnej , budowalnej czy jakiejkolwiek innej nie ma prawa przebywac ktos mi obcy kogo sobie nie zycze.To jest tzw poszanowanie prywatnosci.Budowanie domu na dzialce rolnej to jest brak poszanowania prawa czyli cos co ma miejsce w przypadku mieszkania OP.
   I hamuj sie z ta gimbaza bo przypuszczam ,ze gdybym zalal twoja stara pod korek to mowilbys mi wujku ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: kupił dużo taniej, wiedział jaka jest sytuacja, wiedział jakie jest prawo w Polsce i jak trudno kogoś eksmitować, zajmuje się tym na co dzień. ZNAŁ RYZYKO, potem złamał prawo, teraz płacze na wykopie a wykopki razem z nim. XD licytacje komornicze to szambo dla odważnych, próby czyszczenia to kolejne ryzyko.

  •  

   pokaż komentarz

   @InspektorDupa: ale cię boli, że kupił taniej( ͡º ͜ʖ͡º). Ogólnie rzecz biorąc chawiry kupuje się taniej, bo jak przy chawirze nic nie było robione od 20 lat to trudno żeby płacić cenę jak za nówkę. Jest to normalna praktyka.

   jak trudno kogoś eksmitować

   Dokładnie, a nie powinno być.

   ZNAŁ RYZYKO

   Off caps, proszę do mnie nie krzyczeć. ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie ma żadnego ryzyka, chyba że mam to potraktować jako groźbę ad persona. ( ͡º ͜ʖ͡º)

   to szambo

   Mocnych słów używasz ale nie ma w nich nic ciekawego.( ͡º ͜ʖ͡º) Pióro masz toporne, ciężkie w dodatku promujesz brak poszanowania własności.

   Reasumując jakbyście chcieli pomóc w tej sprawie to załatwilibyście kobiecie z dziećmi lokal zastępczy. A takie pisanie i włamy to sobie możecie darować, bo to zaczyna pod paragrafkę podpadać.

  •  

   pokaż komentarz

   @kalesonn: musiałbyś najpierw mieć czym zalać, farmazoniarzu.
   to ty nie masz pojęcia o niczym, ale p%#%%?%isz takie farmazony jak "Kwota ani cel zakupu nie ma zadnego wplywu na uzytkowanie twojej wlasnosci" - który podręcznik ekonomii uczy takich rzeczy??? XD
   mózg masz na pewno na poziomie gimbazy.

  •  

   pokaż komentarz

   Reasumując jakbyście chcieli pomóc w tej sprawie to załatwilibyście kobiecie z dziećmi lokal zastępczy. A takie pisanie i włamy to sobie możecie darować, bo to zaczyna pod paragrafkę podpadać.

   @SarahC: zastanów się co piszesz. włamał się właściciel tego mieszkania i ma o to zarzuty. nawet nie znasz sprawy, a się wypowiadasz. jak Cię traktować poważnie?

   ale cię boli, że kupił taniej( ͡º ͜ʖ͡º). Ogólnie rzecz biorąc chawiry kupuje się taniej, bo jak przy chawirze nic nie było robione od 20 lat to trudno żeby płacić cenę jak za nówkę. Jest to normalna praktyka.

   NIE. kupił taniej, bo w mieszkaniu byli lokatorzy do pozbycia się. wiedział o tym zarówno on jak i sprzedający podmiot.

  •  

   pokaż komentarz

   @InspektorDupa:

   włamał się właściciel mieszkania

   mój kraj taki piękny(ʘ‿ʘ)

  •  

   pokaż komentarz

   @InspektorDupa: Szkoda mi czasu na pisanie z toba wiadomosci.Serio.Pewnie na codzien jestes spoko czlowiekiem ale wyczuwam ,ze dzialasz w organizacjach wspierajacych pasozytow spolecznych wiec uruchomila sie emocjonalnosc i widzisz w kazdym z nas wykopkow rentierow ,ktorzy bezdusznie sciagaja haracze za wynajem mieszkan ;)
   Odpowiem tylko na ostatnie, zaden podrecznik o ekonomii nie mowi o czyms takim.Ale byc moze sie myle, poniewaz zadnego jeszcze nie przeczytalem.Natomiast uwazam ,ze ludzka przyzowitosc oraz logika wskazuje ,ze jezeli czlowiek na przestrzeni lat wyksztalcil zachowanie na zasadzie "ja nie ruszam twojego, ty mojego" i ubral to w prawo tzn ,ze jest to sluszne i nie warto tego kontestowac bo inaczej zrobi sie nam anarchia ;) Pewnie podoba ci sie ten pomysl ale nie musisz juz na to odpowiadac.
   Dodam ,ze ta Pani ,ktora tam przebywa moze oglosic upadlosc konsumencka i zaczac zycie na nowo.Moze warto zebys jej w tym pomogl?Wtedy wlasciciel mieszkania bedzie zadowolony oraz poprawi sie byt tej zlodziejki.

  •  

   pokaż komentarz

   @InspektorDupa: zamknij piz** bo dzieki takim jak ty własnie dochodzi do patologii wyżej opisanej

  •  

   pokaż komentarz

   to handlarz żerujący na cudzej krzywdzie, kupuje za grosze,

   @InspektorDupa: Handlarze odpuścili i wpakowali na minę zielonego podnieconego leszcza( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Ta mina czekała na 3 licytację ale kupił leszcz( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) PS. Koorwa 2 piwa, trochę czasu i po rozmowie z sąsiadami wiesz wszystko...ale trzeba mieć mózg a nie przeciąg pomiędzy uszami.( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   cena nie jest żadnym argumentem

   @InspektorDupa: BRAWO TY osiągasz zenit idiotyzmu( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Postaraj się, to go przekroczysz...( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Nie mam wiedzy

   @Arteqq: No fakt, nie masz wiedzy...( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Ogólnie rzecz biorąc chawiry kupuje się taniej, bo jak przy chawirze nic nie było robione od 20 lat

   @SarahC: Bier 3 chawiry, tylko nie płacz na potem wypoku, że nie możesz się pozbyć lokatorów ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) PS. Co to jest chawira? Pewnie masz to wpisane w akcie notarialnym?( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kalesonn: no popatrz, jak fajnie się zrobiło jak wyraziłeś własne zdanie, bez wyzwisk i tym podobnych. nie działam w żadnych organizacjach, po prostu ogarnia mnie kompletne zażenowanie kiedy widzę wykopków masowo współczujących jakiemuś cwaniaczkowi szukającemu okazji. k??#a, ludzie, ten gość jest taki sam jak słynny Marek M. od reprywatyzacji w Warszawie, tylko skala jest mniejsza... facet wiedział że kupuje mieszkanie z lokatorami, ZŁAMAŁ PRAWO próbując ich wykurzyć i co? tam jest fuj, afera i okropne peło u władzy, a tu jest wporzo, bo udzielił się na wykopie, bo kreuje się na osobę prywatną, bo matka z bombelkiem jest po drugiej stronie i te cholerne lewaki jej bronią. w wykopkach widzę pelikany łykające takie głodne kawałki, legitymizujecie nielegalne działania jakiegoś pajaca w imię własności prywatnej, a prawie nikomu nie przyjdzie do głowy dlaczego prawo jest jakie jest. tylko czarne, nie ma nawet białego.
   powtarzam jeszcze raz - sprawa tej pani ma wsparcie środowisk pro-lokatorskich z powodu systemowego rozwiązania umożliwiającego zlicytowanie czyjegoś majątku razem z tą osobą w środku.

   "ja nie ruszam twojego, ty mojego"

   problem w tym, że handel mieszkaniami z lokatorami w środku jest dokładnie "ruszaniem cudzego", niezależnie od tego jak ktoś gospodarował tym majątkiem i do czego doszło. ktoś zawsze będzie pokrzywdzony.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wilkudemoner: to znaczy do jakich? mówisz o nowych właścicielach nielegalnie walczących z lokatorami czy może o praktyce handlu komorniczego bez wcześniejszej eksmisji lokatorów, głupku? ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1:

   PS. Co to jest chawira?
   zapytaj mamy

  •  

   pokaż komentarz

   @InspektorDupa: Czyli co możemy popadać w długi ich nie spłacać? Słyszycie wykopki? Yebać spłacanie kredytów na mieszkanie! @InspektorDupa twierdzi, że długów nie trzeba spłacać, a jak dojdzie do licytacji działki to dalej możecie tam mieszkać. Perpetum mobile normalnie. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: wskaż mi miejsce, w którym coś takiego napisałem, tępa dzido.

  •  

   pokaż komentarz

   @InspektorDupa: alfabetycznie czy chronologicznie?( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: wystarczy jakkolwiek, ale już widać, że tego nie wskażesz bo jesteś za głupia/głupi.

  •  

   pokaż komentarz

   @InspektorDupa: To, że jestem głupia stwierdzasz co 15 sekund. ( ͡º ͜ʖ͡º) Pamięć ci wywala na black screen czy procesor tnie

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: no to po prostu wskaż takie miejsce, czemu jeszcze tego nie zrobiłaś? tak niewiele wystarczy żeby mnie złapać i zaorać.

  •  

   pokaż komentarz

   @InspektorDupa: już raz pisałam o twoim poszanowaniu..., a nie czekaj. Ponabijam się jeszcze z twoich luk pamięciowych.( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: twoja poprzednia wypowiedź była oparta o wnioski świadczące o totalnej nieznajomości sytuacji, na temat której jednak postanowiłaś wydać osąd. wiesz jak to się nazywa? ignorancja. nie obejrzałaś nawet tego głupiego filmu wrzuconego na wykop, nic. zrównałaś też licytację komorniczą do zwykłego zakupu mieszkania do remontu, sugerując że cena była niska z powodu stanu fizycznego mieszkania, a nie prawnego. jest to coś tak debilnego, że nie da się z tym dyskutować i uznaję to za trolowanie. teraz wyskakujesz z wnioskiem godnym jakiejś ameby niepotrafiącej czytać ze zrozumieniem, nie potrafisz w żaden sposób swoich słów uzasadnić, domagasz się poszanowania - jak mam Cię szanować? za co? za wtrącanie przygłupich i totalnie ignoranckich uwag?
   a teraz zacytuj fragment, w którym stwierdziłem, że długów nie trzeba spłacać, albo pław się w swojej pustce umysłowej i wyp@#$#!#aj.

  •  

   pokaż komentarz

   @InspektorDupa:

   to mieszkanie zostało kupione za grosze właśnie z tego powodu, że na 100% będą z nim kłopoty.

   Ty to dopiero frazesy piszesz. Lit prawna, prawo karne, prawo cywilne tyle odnośników i skrótów myślowych - wszystko jak krew w piach. ( ͡º ͜ʖ͡º) Zresztą u góry ci już dowalili -100 ( i każdy kolejny podobnie) za poziom merytoryczny komentarzy to co ja się tam będę wpyerdalać z moim jednym osądem.

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: wiesz co to jest licytacja komornicza, a właśnie na takiej zlicytowano omawiane mieszkanie? wiesz co to są mieszkania z niejasną sytuacją prawną? uważasz, że frazesem jest stwierdzenie, że kupowanie takich nieruchomości jest obarczone ryzykiem? bo odnoszę wrażenie, że 1) nie wiesz 2) nie wiesz 3) tak uważasz; czyli dalej brylujesz kompletną ignorancją.
   no najgorzej, 100 minusów na portalu, gdzie podobną liczbę można dostać za obronę środowisk lgbt, serius biznes.¯\_(ツ)_/¯
   dalej nie podałaś cytatu, w którym twierdzę, że długów nie trzeba spłacać. co jest? jakiś problem ze znalezieniem takiego?

  •  

   pokaż komentarz

   @InspektorDupa:

   to mieszkanie zostało kupione za grosze właśnie z tego powodu, że na 100% będą z nim kłopoty

   W tym pięknym zdaniu nie ma żadnych sensownych argumentów szczególnie w oparciu o lit prawną, prawo karne czy o prawo cywilne i nie próbuj sobie wmawiać, że kiedykolwiek tam były.
   Ty to napisałeś. Nie ja.

   Mogę ci tu z 20 takich kolejnych powklejać, które też postanowiłeś napisać i co to zmieni. Nic nie zmieni. Już ci pisałam, że masz toporne pióro.

   A wyzywanie kolejnych użytkowników, w tym mnie co komentarz naprawdę nie podnosi poziomu twoich wypowiedzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: XDDD mam wrażenie, że nie rozumiesz żadnego ze sformułowań, których używasz. i powtarzam, uwaga: mieszkanie. zostało. kupione. za grosze (tzn za wartość znacznie niższą niż rynkowa). właśnie. z. tego. powodu. że. na. 100%. będą. z. nim. kłopoty. (w postaci rodziny w nim mieszkającej, zdaje się bez nawet nakazu eksmisji) są to rzeczy oczywiste dla każdego, kto choć pobieżnie zainteresował się sprawą. można się zgadzać albo nie zgadzać z moją interpretacją, ale jeśli zadałabyś sobie ten trud zapoznania się z zagadnieniem, o którym się wypowiadasz, to zrozumiałabyś te niewiarygodnie skomplikowane skróty myślowe. XD

   ps: możesz powklejać 20, ale jakoś nie widzę wśród nich tego w którym stwierdzam, że nie trzeba spłacać długów.

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: Mieszkam w normalnym mieszkaniu od urodzenia a nie w patologicznej melinie... nie każdy jest tobą.( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: widać właśnie po poziomie wpisów na wykopie

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: Lecz swoją traumę z młodości u fachowców... Sam musisz ustalić ich specjalizację ponieważ nigdy nie musiałem z nich korzystać...

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: Możemy się przejść kiedyś razem jak tak bardzo sam się boisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: Nie jestem chorym gejem mającym traumę z młodości( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: Powinieneś to powiedzieć psychologowi, nie mi.( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: Widzę, że faktycznie potrzebujesz o tym porozmawiać z fachowcem...to już twój problem. Ja mam żonę od 30 lat więc...ten, teges. Nie zamierzam być gejem ani innym wynalazkiem z grupy LGBTQWERTY.

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: Nie mam pojęcia czemu rozmowa z fachowcem miałby być jakimś problemem. Najwyraźniej dla ciebie jest, bo w drugiej części zdania w formie obronnej pada "ja mam żonę" jakby ludzie po ożenku nigdy z psychologiem nie rozmawiali. ( ͡º ͜ʖ͡º) Poważnie nikogo nie obchodzi co masz w domu lub czego nie masz, a mnie to już tym bardziej.

   Nie zamierzam być gejem ani innym wynalazkiem z grupy LGBTQWERTY.

   Ale pamiętasz, że jesteśmy w wątku eksmisji?( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   jakby ludzie po ożenku nigdy z psychologiem nie rozmawiali.

   @SarahC: Po co? Nie każdy jest tobą...

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: Biorąc pod uwagę, że to jedyny mój komentarz, którego jeszcze nie zminusowałeś toXD

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: Proszę bardzo... "mówisz, masz"( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Podniecanie się plusami i minusami na stronie ze śmiesznymi obrazkami...pominę milczeniem. XDD

 •  

  pokaż komentarz

  Ale jest na to solucja, skoro przepisy są jakie są to nie kupujemy mieszkań od komornika czy na innym przetargu jeśli maja lokatora i to chinowego, to proste jak budowa cepa. A ty mój drogi kupiłeś i jeszcze żale masz. Usuń konto.

  •  

   pokaż komentarz

   @Alaindeloin: myślę, że sam powinieneś zastosować się do swojej rady i usunąć konto. Bronisz patologi jakim jest olanie prawa własności. Giń zatem

  •  

   pokaż komentarz

   @thebill86: Czytać umiesz ? Powątpiewam. Wiec jeszcze raz, nie kupuje czegos co może sprawiać mi kłopoty, nawet jeśli podobno to dobry interes, on kupił i zrobił z siebie pajaca. Prawo jest c?%!#we to nie pcham się w takie biznesy. Wyszedł na pajaca i tyle

  •  

   pokaż komentarz

   @Alaindeloin: no paczcie jaki mądrala, jak skończysz 13 lat i będziesz mógł robić zakupy bez opieki dorosłych to pogadamy. nie życzę tego ale naciąć się możesz przy zakupie wszystkiego. Polecam obejrzeć choćby taki filmik - https://www.youtube.com/watch?v=-DRenEoRvIc, gość kupił nowe auto i się teraz paluje. pewnie wg Ciebie to też zły biznes kupić nowe auto.Jak będziesz chciał kupić np samochód, jak Ci go sprzedam ale mój syn nie będzie chciał z niego wysiąść przez dwa lata zobaczymy co wtedy zrobisz. Winisz kupującego i radzisz usunąć konto za to, że prawo w polszy jest c@%@!we? moim zdaniem i jak widać wielu innych Ty powinieneś usunąć konto. Jak chcesz zrobimy ankietę kto powinien usunąć konto jak padnie na Ciebie usuniesz? W końcu taka będzie wola większości.

  •  

   pokaż komentarz

   Czytać umiesz ? Powątpiewam. Wiec jeszcze raz, nie kupuje czegos co może sprawiać mi kłopoty, nawet jeśli podobno to dobry interes, on kupił i zrobił z siebie pajaca. Prawo jest c@#$!we to nie pcham się w takie biznesy. Wyszedł na pajaca i tyle

   @Alaindeloin: Sprzedaję Ci moje mieszkanie, dostajesz klucze. Chcesz się wprowadzać, a ja tam dalej siedzę w najlepsze i nie mam zamiaru wyjść. Mam kasę za mieszkanie, nie płacę czynszu, rachunków a prawo mnie chroni (jako lokatora).

   Rozumiesz, że to prawo jest chore i nawet przy tak prostej rzeczy może skomplikować ludziom życie?

  •  

   pokaż komentarz

   @thebill86: mimo, że się z Tobą zgadzam to fakt, że jeśli kupujesz chatę od komornika i z lokatorem to musisz być przygotowany i mieć twarda dupe. Jak nie chcesz się z takimi numerami bujac to kupujesz na normalnym rynku 'nie po okazji'. To tak jak z kupnem auta z 2004 za 1/2 normalnej ceny z przebiegiem poniżej 200k i zdziwko, że handlarz w kij zrobił.

  •  

   pokaż komentarz

   @Alaindeloin: To nie jest rozwiazanie a wiesz dlaczego? Bo jezeli prawo broni lokatora ktory nie ma prawa do lokalu to wiesz co mozna zrobic? :) Mozna miec wlasne mieszkanie, sprzedac je po cenie rynkowej, a potem w nim mieszkac. I ktos zaplaci 100% ceny rynkowej i bedzie tak samo wydymany.

  •  

   pokaż komentarz

   @zzapal: to nie było "twoje" mieszkanie, tylko własność kobiety która tam żyła od X lat. jej mieszkanie zlicytowano z nią w środku, to trochę bardziej skomplikowane niż sprzedaż-kupno.

  •  

   pokaż komentarz

   @InspektorDupa: Ale widzisz ten absurd, że nawet jak ja sprzedam swoje własne mieszkanie to mogę dalej w nim mieszkać (i to za darmo!) a prawo mnie chroni.

  •  

   pokaż komentarz

   @zzapal: jak sądzę wynika to z tego, aby nie było łatwo pozbyć się z mieszkania np. oszukanych właścicieli. za cenę cwaniakowania patoli, chroni się prawo lokatorów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Alaindeloin: Jakby ludzie nie kupowali mieszkań od komornika to oszuści byliby zupełnie bezkarni, bo nikt by ich nie usunął.

  •  

   pokaż komentarz

   @thebill86:
   Czlowieku, prawo zlamal wlasciel lokalu. Wez sie doksztalc cokolwiek zanim zaczniesz produkowac posty. Wg prawa mial obowiazek zapewnic im lokal zastepczy. Po drugie niezgodnie z prawem zniszczyl cudza wlasnosc.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam-gancarczyk: a ja napisałem, że wg mnie to prawo jest z dupy, nie pisałem kto je złamał więc się nie napinaj bo Ci jakoś żyłka pęknie czy coś.

  •  

   pokaż komentarz

   @thebill86:
   Gdyby prawo bylo inne, to za to mieszkanie musialby zaplacic 100% ceny, a nie polowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam-gancarczyk: gdyby ludzie brali kredyty i je spłacali nikt nie musiałby im niczego zabierać i licytować. Więc wina leży tylko i wyłącznie po stornie tych co chcieli łatwy pieniążek a nie chciało się go potem spłacać.

  •  

   pokaż komentarz

   gdyby ludzie brali kredyty i je spłacali

   @thebill86:
   Wtedy za to mieszkanie trzeba by zaplacic pelna cene i ten gosciu by go nie kupil liczac na latwy zysk. Dalej nie rozumiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @adam-gancarczyk: stary każdy szuka okazji, nie wiem ile znów taka cena z licytacji komorniczej odbiega od rynkowej ale to nie są kokosy. Ta baba mając długi też mogła sprzedać mieszkanie po cenie rynkowej przed zlicytowaniem mieszkanie, spłacić długi i wynająć bądź kupić sobie coś innego, ale wybrała nic nie robić i żerować na innych. Nie rozumiem czego zaglądasz komuś do portfela i ile zapłaci za to mieszkanie? jakie to ma znaczenie, gość kupił coś legalnie i nie może z tego korzystać i to jest największy absurd.

  •  

   pokaż komentarz

   no paczcie jaki mądrala, jak skończysz 13 lat i będziesz mógł robić zakupy bez opieki dorosłych to pogadamy. nie życzę tego ale naciąć się możesz przy zakupie wszystkiego. Polecam obejrzeć choćby taki filmik -

   @thebill86: Janusz, wsadź sobie te swoje filmiki. Kupił z lokatorami choć znał prawo. OP to łzawa żałosna miernota, jest po prostu słaby, nie potrafi się odnaleźć w gospodarce rynkowej i dlatego skomle o pomoc. Caveat emptor pipko.

  •  

   pokaż komentarz

   Kupił z lokatorami choć znał prawo.

   @chyRZy: A lokatorów powinien obowiązywać honor i obowiązek spłaty długów, ale widze że dla lewactwa to nic nie znaczy. Lewactwo p%?!##@i o moralności a broni pindy postępującej niemoralnie.

  •  

   pokaż komentarz

   : A lokatorów powinien obowiązywać honor i obowiązek spłaty długów, ale widze że dla lewactwa to nic nie znaczy. Lewactwo p?!%%@$i o moralności a broni pindy postępującej niemoralnie.

   @rencista: Nie lubię rozmawiać o cudzym honorze. Mam tylko swój. Ja lewakiem? LoL, w sumie tego jeszcze nie grali, przyjmuję zatem tę obelgę z pokorą. Co by nie rzec nie wpasowuję się dobrze w żaden schemat. W niektórych kwestiach na prawo ode mnie tylko ściana, w innych na lewo ode mnie tylko ściana. Prawdopodobnie dlatego że nadzwyczaj rzadko działam emocjonalnie, lubię subtelną acz nieugiętą precyzję logiki.

   W moich zarzutach nie było mowy o moralności. Podniosłem argumenty stricte rzeczowe. Twoje łzawe pjardy są zatem chybione i to podwójnie. Po pierwsze dlatego że nie odnosisz się do meritum mojej wypowiedzi tylko próbujesz przenieść ciężar na inny grunt, a po drugie dlatego, że jeśli naprawdę uważasz iż nieudaczny czyściciel kamienic kupujący lokal z samotną matką z dwójką dzieci celem wyj%@@nia ich na bruk jest wzorcem moralnym, to chyba ci jelito grube mózg uciska.

  •  

   pokaż komentarz

   Mam tylko swój.

   @chyRZy: Właśnie pokazujesz broniąc cwaniaków i wyzywając od nieudaczników zamiast mu może pomóc wybrnąć z sytuacji.

   do meritum mojej

   Twojego czego?

   że jeśli naprawdę uważasz iż nieudaczny czyściciel kamienic kupujący lokal z samotną matką z dwójką dzieci celem wyj%?!nia ich na bruk jest wzorcem moralnym

   Czytałeś w ogóle znalezisko czy wiesz lepiej? 17 latek to dziecko?

  •  

   pokaż komentarz

   Właśnie pokazujesz broniąc cwaniaków i wyzywając od nieudaczników zamiast mu może pomóc wybrnąć z sytuacji.

   @rencista: Hmmm. Co zatem sugerujesz? Może mam zastrzelić kobietę i dzieci bo biedny biznesmen sam ni umi? Jak sukę i bachory się ubije to od razu sytuacja będzie prostsza.

   do meritum mojej

   Twojego czego?

   Mojego huja w twojej starej. A tak poza tym to wypowiedzi.

   że jeśli naprawdę uważasz iż nieudaczny czyściciel kamienic kupujący lokal z samotną matką z dwójką dzieci celem wyj!?@nia ich na bruk jest wzorcem moralnym

   Czytałeś w ogóle znalezisko czy wiesz lepiej? 17 latek to dziecko?

   Tak czytałem, w przeciwieństwie do ciebie ze zrozumieniem. 17latek to oczywiście wstrętny bachor, patologiczny sebix, potencjalny morderca, prawdopodobnie młodociany bandyta i na pewno j!?@ny pasożyt co by mógł już na galerach zap%@$#@#ać ku chwale swojego właściciela gdyby tylko lewackie słowiańskie k!@#y z dynastii Piastów nie były tak poj!?@ne w tej kwestii. W żadnym razie dziecko mieszkające z matką.

  •  

   pokaż komentarz

   trzeba by zaplacic pelna cene i ten gosciu by go nie kupil liczac na latwy zysk.

   @adam-gancarczyk: 1,2,3 i dzieci korwina Ciebie zajebią( ͡º ͜ʖ͡º) Niestety to nawet nie jest śmieszne( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1:
   Nie zajabia. Trzeba spokojnie tlumaczyc - co jest problemem - czy prawo jest zle, czy biedny kupujacy i nam go zal.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam-gancarczyk: Teraz to na leszczu zarobi kancelaria prawna udzielająca darmowych porad... Młody niespełniony prawnik zrobi wszystko by jego kariera ruszyła a kancelaria zostanie polecona 100 osobom po wygranej sprawie przez kobiecinę. Tak działa świat, a amatorzy płaca "frycowe"... Takie jest życie...

  •  

   pokaż komentarz

   to proste jak budowa cepa. A ty mój drogi kupiłeś i jeszcze żale masz.

   @Alaindeloin: !,2,3 i ameby 15 letnie ruszą do boju...( ͡º ͜ʖ͡º) PS. 2019 r. a debil kupuje mieszkanie bez sprawdzenia... to musi być fejk. Nie wierzę, że takie imbecyle żyją w Polsce( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   zamiast mu może pomóc wybrnąć z sytuacji.

   @rencista: Ogarnij się, od porad prawnych jest Kancelaria Prawna a nie idioci z wypoku... #cozadzban PS. Za darmo to owsiak ma frajerów...

  •  

   pokaż komentarz

   Polecam obejrzeć choćby taki filmik - https://www.youtube.com/watch?v=-DRenEoRvIc, gość kupił nowe auto i się teraz paluje.

   @thebill86: Ogarnij się, ta zielona ameba kupiła mieszkanie używane z wkładką...lokatorami.

 •  

  pokaż komentarz

  Życzę powodzenia w nierównej walce

1 2 3 4 5 6 7 ... 24 25 następna

Dodany przez:

avatar WlascicielzPoznania dołączył
3182 wykopali 24 zakopali 80.6 tys. wyświetleń