•  

  pokaż komentarz

  Powinni wziąć jakiegoś eksperta typu balcerowicz, czy chociaż rostowski ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Więc w skrocie:

  Rząd obiecaľ nadzwyczajny rozwoj kraju (wzrost o 40% pkb w 5 lat) co jest malo prawdopodobne aby uzyskaliby 7%-8% wzrostu na rok. Rząd jednak do wzrostu chce wliczać sprzedarz obligacji panstwowych, czyli defacto zaciąganie pożyczek, oraz wysprzedanie majątku narodowego jak firm i ziem rolnych. Co gorsza jeśli wzrost pkb Ukrainy przekroczy 4% w ciągu roku, to będą zobowiązani przeznaczyć nie 13% lecz 40% wzrostu dochodu na splatę długu u obcych wierzycieli.
  Realny wzrost pkb szacuje się od 12% do 17,5% w ciagu 4 lat. Jak sobie sztucznie gl zawyżą to faktycznie przekroczą to 4% nawet przy zbyt malym wzroscie pkb. Odnoszę wrazenie ze rzad robi wszystko aby taki poziom osiagnąc i juz teraz uswiadamiają Ukraincow, ze najwazniejsze jest jak najszybsze splacenie dlugow. I spoko, ale bedą przeciez zaciagac dlugi by splacac dlugi, a przy okazji wysprzedadzą majątek w tym ziemie.

  Rok temu mowilem, ze jesli Zelenski jest agentem Izraela to na jego miejscu poprawilbym gospodarkę ale tak aby to Izrael na tym najwiecej zyskałby pozyskując powoli panstwo Ukrainskie. Zobaczymy więc kto bedzie glownym inwestorem.

 •  

  pokaż komentarz

  No, jak tam się pojawił kilka lat temu Sławuś Nowak... ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dodany przez:

avatar HaHard dołączył
12 wykopali 0 zakopali <1 tys. wyświetleń