•  

  pokaż komentarz

  Kiedyś popełniłem takiego gifa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  GFY

  źródło: gfycat.com

 •  

  pokaż komentarz

  Niezbyt wybitny film. Zajebisty jest sam wstęp, moment w którym bohater odkrywa co się dzieje, jest wtedy niesamowite napięcie, a potem ten świetny pomysł jest totalnie zmarnowany ''szczelankom i akcją'' jak z filmu klasy B.

 •  

  pokaż komentarz

  Niby pod jakim względem proroczy?

  •  

   pokaż komentarz

   @AGS__K: No właśnie dlaczego? może on wie o czymś o czym my nie wiemy....

  •  

   pokaż komentarz

   @AGS__K: Bo mówi się tam, że konsumpcjonizm jest niefajny. Dla niektórych to wystarczy, by uznać, że film niesie za sobą ważką treść.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herostrates94: Pewnie komunizm im się marzy. Tam nie ma wstrętnego konsumpcjonizmu

  •  

   pokaż komentarz

   @Herostrates94: Bo mówi się tam żeby uważać na władzę i rządy. Bądź posłuszny nie zadawaj pytań, przytakuj, pracuj 8 godzin, 8 godzin kupuj, rób dzieci, nie myśl, oglądaj TV, śpij 8 godzin, a my się zajmiemy resztą.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Gazobeton: No tak jak sugerowałem wyżej, trochę truizmów dla widza, który ma ochotę poczuć się buntowniczo. Nie ma w tym nic złego, nawet oczywiste prawdy powinny być często powtarzane, ale nie przesadzałbym ze stawianiem dzieła na piedestał.

   Dzięki za piosenkę, przesłucham.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herostrates94: Piosenkę dodałem żeby pokazać iż nie chodzi o ustrój, czy o to że kapitalizm/konsumpcjonizm jest be. Piosenka była wydaje mi się przeciwko komunie, a jednak problemy jakby aktualne, tak samo jak u Kaczmarskiego. Polecam piosenki Kaczmarskiego, Poczekalnia, Ballada paranoika, zresztą wszystkie. Ustroje się zmieniają, a problemy jakby te same tylko mniej widoczne, ukryte zamiast bezpośrednie. Na kinie się nie znam także się nie wypowiem, film lubię bo mimo wszystko zmusza do myślenia.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Gazobeton: I to ma niby przełożenie na naszą rzeczywistość? To znaczy owszem, ma, ale czy to źle? Twoim zdaniem powinno się używac innych stwierdzeń? Różne media podają masę róznych informacji zupełnie róznych z tym systemem. Poza tym, co złego jest w pracowaniu, posiadaniu dzieci? A nawet jeśli, to jest bzdurą, że to jedyna podawana wiadomość. Resztą zajmiejmy się my - czyli niby czym? Jaką resztą?
   To jest tak naiwne myślenie, że aż boli. Że świat to monolit, w którym jacyś żydzi, czy inni masoni mają jeden zamysł, podczas gdy nic nie jest takie proste i wszędzie ludzie mają inne zdania na różne tematy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herostrates94: Jeśli myślisz, że film jest o konsumpcjoniźmie to jesteś w błędzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @emperorEye:

   @AGS__K: ładnie wyjaśnił o czym ten film jest. Ja się posłużyłem uproszczeniem, by celowo umniejszyć wartość przekazu tego tytułu.

  •  

   pokaż komentarz

   @AGS__K: @Herostrates94:

   Co wy chłopaki nie wiecie?

   Ten film to nawiązanie do tego, że stany zjednoczone zostały zinfiltrowane przez "obce istoty", które kształtują ekonomię i obyczaje tak żeby ludzie, którzy nie są "obcy" im służyli. Ci obcy są głównie widziani w uprzywilejowanych pozycjach i pomagają sobie nawzajem. Wykorzystują ludzi finansowo, seksualnie, na wszelkie różne sposoby, przy czym mają swoich zaufanych zdrajców, których trzymają na dystans ale odpowiednio wynagradzają za kablowanie i sianie propagandy(mówi wam to coś?).

   Scena z menelem, który kapował a potem był widziany w garniturze na ich stacji kosmicznej.

   Scena o rozmowie na temat awansu, "cierpliwości na pewno dostaniesz ten awans" - powiedział "obcy" do pewnego sfrustrowanego człowieka w sklepie.

   Scena gdzie wszelki ruch oporu spotyka się z agresją policji.

   Tak swoją drogą, zupełnie na marginesie( ͡° ͜ʖ ͡°) po premierze filmu posypały się pozwy ze środowisk żydowskich.

  •  

   pokaż komentarz

   @emperorEye: No tak, bo za wszystkim stoją żydzi. Zwłaszcza, że nie ma drugiej tak rozbitej wewnętrznie grupy jaką są żydzi ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @AGS__K: No izrael jest rozbity, szczególnie w kwestii odrzucania migrantów ekonomicznych, deportowania murzynów, którzy tam przybywają do europy popierając przy tym migrację do europy, współpracy ze stanami zjednoczonymi do odzyskania roszczeń za holokaust(np. od Polski, która go nie popełniła), zakazu mieszania się z arabami dla swoich kobiet.

   Izrael ma najbardziej stabilne rządy jeśli chodzi o interesy kraju, nigdzie w Europie nie ma tak stabilnego ciągu decyzji na korzyść kraju w trakcie wielu kadencji.

   Oni są 0.19% populacji świata ale za to 20% top50 miliarderów Forbsa.

   Rozbici i nie wiedzą co się dzieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @emperorEye: No są, bo są inteligentni, ale jednocześnie są wewnętrznie skłóceni bardziej niż Polacy. Może cecha uboczna inteligencji. Izrael to jedno, żydzi rozsiani na świecie (którzy są bardziej wpływowi niż Izrael) to drugie. Poza tym, największymi krytykami państwa Izrael też są żydzi, którzy uważają, że takie panstwo to bałwochwalstwo, bo prawdziwy Izrael powinien zostać odtworzony przez samego Boga ( ͡° ͜ʖ ͡°).
   Na zachodzie to samo. Nikt tak po żydach nie jeździ jak sami żydzi. Ot Bobby Fischer chociażby.
   Ale fajnie jest pożyć wizją jakiegoś spisku, gdzie jacyś straszni żydzi kontrolują wszystko xD

  •  

   pokaż komentarz

   @AGS__K:

   Pleciesz bzdury.
   Bobby Fischer nigdy nie identyfikował się jako żyd, pomimo tego, że miał matkę żydówkę.
   Izrael mu coś tam proponował jakieś honory(nie pamiętam dokładnie co) a on to publicznie i całkowicie odrzucił.

   Zgodność żydów widać w tym jak oczernili go po śmierci:

   https://allthatsinteresting.com/bobby-fischer

   To, że są jakieś jednostki, które krytykują izrael nie oznacza, że cały naród jest skłócony. Tak samo mamy w Polsce ludzi, którzy krytykują bycie "p0lakiem".

   Te relatywnie nieliczne jednostki, raczej wyjątki potwierdzające regułę.

   A jeśli chodzi o to co pisałem wcześniej to ich kamuflaż jest zwykle prostą zmianą nazwiska. Podejrzewam, że z tego powodu posypały się pozwy.

  •  

   pokaż komentarz

   @emperorEye: I o to chodzi. Ci wszyscy żydzi, którzy są tam w czołówkach też odchodzą od bycia żydami. Nie pop$$!!$%ają w jarmułkach, nie czczą judaistycznych świąt, jedyne co im zostało to pocięty penis.
   To co podałeś, to jedna strona gdzie Ci mniej inteligenti żydzi rzucili się na ich wybitnego reprezentanta, a zwróć uwagę, że np. Polscy żydzi bronią Polski przed zarzutami związanymi z Holocaustem. http://wgospodarce.pl/informacje/60170-polscy-zydzi-bronia-polski.
   Fischer nie zgadza się z jednymi żydami, polscy żydzi nie zgadzają się z innymi żydami, itd. itp.
   Państwo Izrael krytykuj też jedna z bardziej znanych żydówek, Natalie Portman. Wśród tych najbardziej wpływowych żydów większosć przestaje się identyfikować z tym małym narodem. Zuckerbeg sie niby identyfikuje? Meh, trzeba być mocno naiwnym, żeby wśród setek odłamów żydów uważać, że są oni monolitem chcącym tego samego i będących monolitem.
   Głupi człowiek będzie uważał wszystkich żydów za tych zlych, a wszystko co go złego spotka za spisek, stworzy antysemicką nagonkę i pójdzie jak ten debil z pochodniami na Frankensteina. Mądry człowiek wykorzysta jednych żydów, przeciwko innym.

  •  

   pokaż komentarz

   @AGS__K:

   I to ma niby przełożenie na naszą rzeczywistość? To znaczy owszem, ma, ale czy to źle?

   Tak, źle ponieważ nie jesteśmy w stanie stworzyć z siebie osoby potrafiącej zadecydować czy chce podjąć taką, a nie inna decyzje. Stajemy się produktami określonych ciągów wydarzeń i okoliczności w wyniku których wybieramy nie spośród wielu możliwych dróg, lecz jednej jedynej, albowiem pewne pozostające poza naszą kontrolą czynniki zdążyły określić kim jesteśmy jako jednostki i jakie decyzje ostatecznie podejmujemy.

   Jesteś zmuszony do nauki w szkole tego czego rząd zechce do 18 roku życia. Każdy tego samego, od kogo masz czerpać inne spojrzenie na świat? Rodziców którzy przeszli to samo? Przez to powstają jedynie klony i moim zdaniem świat na tym traci. Jak można było wmówić ludziom żeby oddawali swoje dzieci na 4-10h pod kontrolę obcym ludziom?

   Poza tym, co złego jest w pracowaniu, posiadaniu dzieci? A nawet jeśli, to jest bzdurą, że to jedyna podawana wiadomość. Resztą zajmiemy się my - czyli niby czym? Jaką resztą?

   Nic, problem polega na tym że przez presję społeczną czy propagandową ludzie często decydują się na nieszczęśliwe życie bo wmawiane im jest że drogą do szczęścia jest dobrze płatna praca, ładna żona i dzieci. Posiadają pracę której nienawidzą i dzieci których nie powinni i wcale nie chcieli mieć.

   Jaką resztą? Czym? Wszystkim. Po co masz dziecko uczyć i się nim przejmować oddaj do przedszkola, nie ma miejsc? Spokojnie rząd na tym pracuje. Później do 18 roku życia my się zajmiemy ich edukacją, my im wskażemy kto swój kto wróg, nie martw się. Co będziesz robić na starość? Daj spokój nie myśl o tym, po co masz myśleć, rząd Ci da emeryturę. Ty płacisz 500, pracodawca drugie 500. To chyba dobrze co ma złodziej na tobie zarabiać? Nie przejmuj się my się wszystkim zajmiemy, zobacz dostaniesz też DARMOWĄ służbę zdrowia. Co? Chcesz zrezygnować? Nie możesz. Jakie pieniądze? Co niby mamy tobie oddać? To nie są twoje pieniądze.

   To jest tak naiwne myślenie, że aż boli. Że świat to monolit, w którym jacyś żydzi, czy inni masoni mają jeden zamysł, podczas gdy nic nie jest takie proste i wszędzie ludzie mają inne zdania na różne tematy.

   Nie chodzi o żydów, masonów czy reptilian, chodzi o nas samych, ludzi. Wszystkim nam chodzi o jedno, o władze, sławę, sex i pieniądze. Spisek ludzi przeciwko ludzkiej rasie.

   Oczywiście że ludzie mają rożne zdania, na tematy które znaczenia nie mają, a takie znaczenie nadawanie jest im przez media i propagandę. Patrz wojny LGBT vs KK w Polsce, śmiech na sali.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gazobeton: > Tak, źle ponieważ nie jesteśmy w stanie stworzyć z siebie osoby potrafiącej zadecydować czy chce podjąć taką, a nie inna decyzje.
   Mów za siebie. Jeśli na kogoś taki wpływ mają reklamy, no to co zrobić.
   Co do oddawania dzieci do szkół, ehh. To jest zdecydowana nadinterpretacja film w mówi o konsumpcjoniźmie, o pewnym spisku stojącym za nim, itd. a nie o szkolnictwie, czy problemach związanych, socjaliźmie czy ustroju totalitarnym. To inne rzeczy.

   Nic, problem polega na tym że przez presję społeczną czy propagandową ludzie często decydują się na nieszczęśliwe życie bo wmawiane im jest że drogą do szczęścia jest dobrze płatna praca, ładna żona i dzieci. Posiadają pracę której nienawidzą i dzieci których nie powinni i wcale nie chcieli mieć.

   No i to też jest problem ludzi o słabym charakterze.

   Co do tego, że państwo bierze odpowiedzialność, za reszte naszego życia, to jal mówię, to nie jest film o państwie, tylko o konsumpcjoniźmie, to dwie zupełnie różne, odrębne rzeczy.
   A co do tego, że chodzi nam o jedno i to samo, to fakt, tylko co niby w tym stwierdzeniu dziwnego, ludzie żyją żeby osiągać pewne korzyści, żeby uczestniczyć w tym wyścigu, bo tego chcą. Nikt ich do tego nie zmusza, jeśli ktoś nie chce brać udziału w tym wyścigu szczurów, to zawsze może się z niego wycofać, wymaga to pewnego charakteru, ale no cóż zrobić.
   Kolega wcześniej z tymi żydami miał znacznie lepszą interpretacje, bo Ci żydzi mimo, że sie z tym nie zgadzam pasują poniekąd do filmowych kosmitów.
   Natomiast Twoja interpretacja wiążąca konsumpcjonizm i mainstremowe media, z którymi jest problem w filmie z państwem socjalnym, to imo mocno naciągana teza.

  •  

   pokaż komentarz

   @AGS__K:

   Np. Tokarczyk

   Albo przejęzyczenie Obamy nt. "Polskich obozów smierci", po czym kilka lat później wchodzi ustawa 447(USA).

   sorry ale tylko ktoś wybitnie naiwny może wierzyć w to co napisałeś.

   Naiwny z Ciebie goj XD Dobry goj. To co piszesz to tylko cyrk, a sprawy idą do przodu. Dym i lustra.

  •  

   pokaż komentarz

   @emperorEye: Tak, wszystko to spisek. Spiski to sposoby tłumaczenia prostym ludziom złożonych spraw. Nikt nie podważa, że działania Obamy czy Tokarczuk są w ten czy inny sposób celowe, ale zrozum, że to kwestia wiatru politycznego i aktualnej koniunktury a nie spisku facetów w jarmułce.

  •  

   pokaż komentarz

   @AGS__K: To nie ja powiedziałem, że w polityce nie ma przypadków tylko Franklin D. Roosevelt.

   I to nie ja wymyśliłem pojęcie teoria spiskowa tylko CIA.

   Najlepiej przypiąc wszystkim wątpliwościom termin "teoria spiskowa" ( ͡° ͜ʖ ͡°) a karawana jedzie dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @AGS__K: Możliwe że nadinterpretuje ten film, ale dla mnie był to film właśnie o manipulacji społeczeństwem. Kręcili go amerykanie i dlatego na pierwszym planie mamy konsumpcjonizm, ale to moim zdaniem tylko narzędzie które miało przedstawić jak manipuluje się ludźmi i jak ciężko ich z tego wyciągnąć.

   pokaż spoiler Walka głównego bohatera z Frankiem, który nie chciał założyć okularów. Czy słynne nasze Polskie Synek powiedz mi kto tyle doł? Nie to samo? Łatwo jest przekonać Janusza że jednak rozdawnictwo jest szkodliwe? Nie chce o tym słyszeć i ma Ciebie za wroga.


   Stawiałem jako przykład właśnie rządy czy to nasz obecny czy komunistyczne w przeszłości żeby to dobitne zobrazować. Nigdzie nie widać manipulacji i propagandy tak dobrze jak tej nieudolnej rządowej. Tak samo bezczelnie wciskają nam w szkołach swoje racje zamiast przedstawiać możliwości i nauczać weryfikować informacje, uczyć odróżniać prawdę od fałszu. Patrz Rosja, posadź Polaka i Rosjanina przy jednym stole niech rozmawiają o drugiej wojnie. Traktuję się ludzi jak zasoby, niczym węgiel czy drewno na opał, co jest nieludzkie i świat na tym traci.

   Kolega wcześniej z tymi żydami miał znacznie lepszą interpretacje, bo Ci żydzi mimo, że się z tym nie zgadzam pasują poniekąd do filmowych kosmitów.

   Kosmici to było bardziej przedstawienie deep state'u w USA i władzy marionetkowej. Mafia, biznesmeni czy kler (kosmici) mogą wpływać na marionetki (polityków, ludzie z zegarkami) strachem, albo łapówkami. Głosuj tam gdzie nasze interesy, albo cie zabijemy / powiemy z ambony żeś dziad i nie szanujesz Pana, a większość ludzi w tym kraju kocha Jezusa. Gdy doprowadzisz do wypłat kompensat za nieruchomości po osobach zamordowanych w Holokauście, dostaniesz z tego 10%, państwo też zyska gdzie płacimy podatki od przychodu? I tak dalej.

   Może i teorie spiskowe o żydach są lepsze, ale czy prawdziwe? Ludzie tak wyjeżdżają z tymi żydami bo widzą jak niektórym żydom się powodzi i z jaką łatwością robią biznes nawet na śmierci swoich przodków, a oni nie. Tylko nie widzą że żyd w wieku 12 lat klepał Torę i męczył algebrę jak kazał tatuś, a oni w tym czasie bujali się na trzepaku. Na kogoś trzeba zwalać winy za swoje niepowodzenia. Dlaczego nie na żydów? Czy będąc czarnym na białych ludzi?

   Natomiast Twoja interpretacja wiążąca konsumpcjonizm i mainstremowe media, z którymi jest problem w filmie z państwem socjalnym, to imo mocno naciągana teza.

   Nie miałem zamysłu łączyć filmu z socjalizmem, nie chodziło mi o socjalizm, tylko o zobrazowanie jak manipuluje się ludźmi na przykładzie naszego państwa.

   Co do interpretacji filmu każdy ma swoją, niektórzy nawet biorą go dosłownie. Możliwe że masz rację i film jest tylko o konsumpcjonizmie, jednak jak dla mnie, słabo to było zarysowane. Już Fight Club wyraźniej to zaznaczał, chociaż sam w sobie też stricte o tym nie był. Widzimy to co chcemy widzieć, aż obejrzę sobie They alive! jeszcze raz.

 •  

  pokaż komentarz

  Znam bardziej prorocze dzieła popkultury, chociażby Metropolis, Fritza Langa. Zresztą w każdym filmie SF można śmiało doszukiwać się profetyzmu. Do dzisiaj, kiedy stoję w korku w okolicach godziny 7.30, przypomina mi się podróż Tytusa na jedną z wysp archipelagu Nonsensu ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Zresztą w każdym filmie SF można śmiało doszukiwać się profetyzmu.

   @Aniela_Brytan: I taki też najczęściej ten "profetyzm", który nie przewidział wielu absolutnie nowych wydarzeń czy rozwiązań, a jedynie eskalował istniejące. Filmy SF bowiem to w sporej ilości jedynie krzywe zwierciadło ówczesnej rzeczywistości, a nie próba przewidywania czegokolwiek.

  •  

   pokaż komentarz

   Metropolis, Fritza Langa

   @Aniela_Brytan: No super film, tak mówią bo nie da rady tego zweryfikować( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @harcepan-mawekrwi A czy Lem nie wymyślił tableta, laptopów, fantomatyki/rzeczywistość wirtualną, nanotechnologie, ebooki, etc??

   "Całe popołudnie spędziłem w księgarni. Nie było w niej książek. Nie drukowano ich już od pół wieku bez mała. A tak się na nie cieszyłem, po mikrofilmach, z których składała się biblioteka „Prometeusza”. Nic z tego. Nie można już było szperać po półkach, ważyć w ręce tomów, czuć ich ciężaru, zapowiadającego rozmiar lektury. Księgarnia przypominała raczej elektronowe laboratorium. Książki to były kryształki z utrwaloną treścią. Czytać można je było przy pomocy optonu. Był nawet podobny do książki, ale o jednej, jedynej stronicy między okładkami. Za dotknięciem pojawiały się na niej kolejne karty tekstu. Ale optonów mało używano, jak mi powiedział robot-sprzedawca. Publiczność wolała lektony — czytały głośno, można je było nastawiać na dowolny rodzaj głosu, tempo i modulację. Tylko naukowe publikacje o bardzo małym zasięgu drukowano jeszcze na plastyku imitującym papier. Tak że wszystkie moje zakupy mieściły się w jednej kieszeni, choć było tego prawie trzysta tytułów. Garść krystalicznego zboża – tak wyglądały książki."

   Powrót z gwiazd. 1961 r.

  •  

   pokaż komentarz

   @szunis: No, nie wymyślił. Opisał tylko pomysły które krążyły już po świecie. Bo uwaga, pierwszy komputer powstał w 1946 roku i już od tego czasu inżynierowie kombinowali i wymyślali co można z nim zrobić, jak sprzęty będą się rozwijać, rozważać światy symulacji i tym podobne. Wcale nie pisarze SF, którzy głownie zafascynowani rozwojem technologii nieco bardziej kwieciście ją opisywali.

Dodany przez:

avatar starnak dołączył
649 wykopali 14 zakopali 12.6 tys. wyświetleń