•  

  pokaż komentarz

  Trzeba mu przyznać, że twardy skurczybyk z niego.

  Przy takiej nagonce wielu by ogon podkuliło a on sobie usunął osoby, które prawdopodobnie już sobie ręce zacierały na jego stanowisko.

  Oczywiście pokazuje to też absurdalne prawo, kolesiostwo i/lub bezsilność naszych rządzących że do tej pory sobie z tym panem poradzić nie mogą.

  •  

   pokaż komentarz

   bezsilność naszych rządzących że do tej pory sobie z tym panem poradzić nie mogą

   @buont: nie mogą...

  •  

   pokaż komentarz

   @buont: Myśleli że będzie wiernie służył swoim panom bo mają na niego haki a się tu okazało że ktoś ma większe.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiencejfakingcaptcha: dokładnie - nie tacy mieli wypadki, zarzuty. Moim zdaniem ma kompromitujące nagrania na kogoś i jest chroniony.

  •  

   pokaż komentarz

   Przy takiej nagonce wielu by ogon podkuliło a on sobie usunął osoby, które prawdopodobnie już sobie ręce zacierały na jego stanowisko.

   @buont: sugerujesz że te kanalie mają jakieś sumienie, godność i honor.
   Większość naszej klasy politycznej tak wygląda, a ludzie głosują. Po trupach do celu, wały, wałki, kłamstwa, działanie na szkodę państwa, a ludzie głosują. Co 4 lata na te same mordy, to się nie ma co dziwić że się tak rozbestwili. Mają mandat społeczny i gigantyczne poparcie milionów Polaków.
   Nie ma znaczenia która partia. Póki siedzą przy korycie, to będzie tylko gorzej. Wyłącznie dlatego że naród pokazuje że ma w dupie takie zachowania.

   Zaczniesz coś gadać o aborcji, macicach, zabieraniu pornosów z internetu, tęczy czy dniu niepodległości to tłumy maszerują ulicami. A rozp%$#?%$anie kraju od samej góry? Meh, kto by się tam przejmował jakimś Banasiem. Ani jednej pikiety pod sejmem nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   a on sobie usunął osoby, które prawdopodobnie już sobie ręce zacierały na jego stanowisko.

   @buont: Na pewno PiS by wzial na szefa NIKu kogos, kto pracowal za czasow PO:)

  •  

   pokaż komentarz

   @buont: To nie jest bezsilne prawo, kolesiostwo i/lub bezsilność tylko prosta konsekwencja obsadzania stanowisk swoimi, bez oglądania się na etykę, kwalifikacje itd.
   Tak wygląda państwo centralnie sterowane z gabinetu partii rządzącej, gdzie nie rządzą premier, prezydent czy parlament tylko jeden człowiek zakulisowo pociąga za sznurki. @Kargaroth: takiej sytuacji nie mieliśmy od 1989r., więc nie stosuj symetryzmu

  •  

   pokaż komentarz

   Tak wygląda państwo centralnie sterowane z gabinetu partii rządzącej, gdzie nie rządzą premier, prezydent czy parlament tylko jeden człowiek zakulisowo pociąga za sznurki. @Kargaroth: takiej sytuacji nie mieliśmy od 1989r., więc nie stosuj symetryzmu

   @przeciwko78: może nie było sterowane centralnie przez jednego szeregowego posła, ale nie mów mi że taki nepotyzm i obsadzanie stołków mamy pierwszy raz od '89 roku ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Idealnie nie było nigdy, wiadomo. Jednak nie było dotąd zarządzania krajem z jednego gabinetu w sposób zakulisowy.
   Dotąd normą było obejmowanie funkcji premiera przez lidera zwycięskiego ugrupowania, ew. koalicjanta. Prezydentem był ktoś z własnym zapleczem, przez co nie był tak podległy jak obecna marionetka wyciągnięta znikąd.
   W partiach były frakcje(choć to się już wcześniej psuło, w miarę okopywania się stron), ustawy szły normalnym trybem. Teraz mamy tryb poselski, kiedyś stosowany awaryjnie, dziś przepycha się nim kluczowe ustawy.
   W mediach publicznych odsunięto KRRiTV od faktycznej kontroli, skończono z konkursami, z kadencyjnością redaktorów programowych.
   Skończono z konkursami do spółek skarbu państwa, żeby były bardziej dyspozycyjne. Upartyjniono prokuraturę, w CBA posadzono swojego człowieka żeby nie przeszkadzał władzy. NIK jeszcze gorzej.
   Rozmontowano wiele elementów państwa prawa, żeby prezes miał większą władzę. Prezes ma też swój układ medialny.
   Nie da się tego w żaden sposób porównać z poprzednimi władzami.

  •  

   pokaż komentarz

   Jednak nie było dotąd zarządzania krajem z jednego gabinetu w sposób zakulisowy.

   @przeciwko78: ciężko mi się z tym zgodzić. Donek ze swoją bandą rządzili bardzo podobnie, tylko mieli ładny PR i się miło uśmiechali do kamery. Ja widzę różnice w zasadzie tylko w sposobie narracji. Całe PO też obsadzało wszystkie stołki swoimi i nie pamiętam żeby któryś poseł miał jakąkolwiek autonomię, albo prowadził narrację niezgodną z linią partii.

   Prezydentem był ktoś z własnym zapleczem, przez co nie był tak podległy jak obecna marionetka wyciągnięta znikąd.

   @przeciwko78: ta.. Bronek "słoma w butach" K. Takie miał własne zaplecze że hej.

   CBA posadzono swojego człowieka żeby nie przeszkadzał władzy

   @przeciwko78: CBA to akurat z definicji jest podległy rządowi i odpowiedzialne przed premierem, więc też żadna nowość.

   Z całą resztą się zgadzam, tylko to jest dokładnie to o czym mówiłem na samym początku. Dasz takim kanaliom palec, to Ci up@!!#$@ą całą rękę.

   PSL i SLD też obsadzało stołki swoimi. PSL to przecież od lat synonim nepotyzmu, tyle że nie na szczeblu centralnym bo zawsze byli co najwyżej koalicjantem w rządzie, gdzie też dostawali stołki dla siebie, w zamian za głosy przychylne większej partii.

   Od lat mamy to samo w tym kraju, a Ty mi mówisz że teraz jest bardziej i toporniej. Co z tego że toporniej skoro tendencja jest ta sama odkąd tylko pamięcią sięgam? Właśnie o to chodzi że mają przyzwolenie społeczeństwa w wyborach, więc co 4 lata poczynają sobie coraz śmielej. Wyobrażasz sobie bufetową w Warszawie z tęczowym tramwajem? Ona i tak była nieprzychylna marszom niepodległości, a teraz to Trzaskowski się wypiął na wszystkich i tęczę wszędzie wprowadza. :D

   Tu nie chodzi o to kto jest gorszy, czy to peło, czy pisiory, czy lewaki, czy prawaki. Nie chodzi kto jest bardziej bezczelny w obsadzaniu stołków i naciskach na media/służby/sądy/whatever. Bo to wszystko się dzieje w mniejszej lub większej skali od 30 lat. Pojęczą pojęczą, a potem i tak zagłosują znowu na tych samych.

   Bez względu na skalę nie słychać jakichś większych jęków.
   PIS już rządziło 2005-2007, rozpisano wcześniejsze wybory bo zamordyzm, a teraz sobie Polacy ich wybrali na druką kandencję z rzędu.

   Więc albo miejmy jakieś standardy i podnośmy alarm na każdy przejaw nepotyzmu i kolesiostwa, albo skończmy jęczeć że teraz nagle jest gorzej niż rok temu. Bo to takie "a niech sobie nas trochę ruchają w dupę, byle nie za mocno".

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Donek był premierem, taka "subtelna" różnica.
   tak, Bronek był wcześniej ministrem obrony, marszałkiem sejmu itd. To człowiek z opozycji antykomunistycznej, jego pozycja była bez porównania do młodego europosła z ładną buzią.

   W poprzednich standardach na stanowisku szefa CBA pozostawiono Kamińskiego z PIS. Bo Tusk wolał aby jego politycy bali się korupcji. I wymienił go na Wojtunika (bezpartyjnego gliniarza z CBŚ), gdy ujawniły się przestępstwa Kamińskiego.

   Nie widzisz jaka to jest różnica?

   Nie odbieram PO jako kryształy, skończyli jako zdegenerowana partia władzy. Ale to i tak były zupełnie inne standardy niż teraz. Respektowali zasady, nie rozwalili TK, SN itd.
   A rzecznikiem wojska był zawsze fachowiec, nie Misiewicz czy inna gwiazdka na jego miejscu. To też symboliczna różnica.

  •  

   pokaż komentarz

   @buont:

   bezsilność naszych rządzących

   Bezsilność Polaków, którzy nic z tym nie zrobią, ograniczając się do pójścia na wybory.

  •  

   pokaż komentarz

   @buont:
   A skąd wiesz, że on tylko chce, a nie musi?
   Jak się ma kontaktu z gangsterami to już nie wiadomo czyje to rozkazy.

 •  

  pokaż komentarz

  Zwalnia bo są nie dość krystaliczni. Nie tak jak on. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Trzeba przyznać, że ma facet tupet. Gdy właściciel warsztatu samochodowego nie wydał dwóm przemiłym paniom, które się okazały pracownicami US pod przykryciem, paragonu na żarówkę wartą 10zł - był ciągany po wszelkich instytucjach. Tutaj facet prowadzi szemrane interesy warte miliony i zostaje prezesem NIK.
  O innych typach w tym pisowskim państwie szkoda się wypowiadać.
  Ważne, że za ośmiorniczki 40zł/kg można było zrobić złodziei z innych.
  Czym dłużej tu żyję, tym mniej rozumiem.

 •  

  pokaż komentarz

  Teraz kolesie z mafii znajdą tam posadki? Właściwie gdyby w tym kraju działały służby zamiast zajmować się wyłącznie polowaniem na opozycje to każdy nowo zatrudniony przez niego powinien być na ich celowniku.

 •  

  pokaż komentarz

  Przypominam: człowiek kryształ xD

Dodany przez:

avatar apaczoo dołączył
399 wykopali 10 zakopali 2.5 tys. wyświetleń