•  

  pokaż komentarz

  Niby arcybiskup a nie wie że nic nie może zostać uczynione i nic nie istnieje wbrew woli boskiej xD

 •  

  pokaż komentarz

  Ma rację, że ideologia lgbt, gender itd. jest drogą absolutnie donikąd i upadnie z czasem jak inne wypaczone twory, z tym, że religie w nowoczesnym społeczeństwie też zmierzają do swego końca (choć będą się jeszcze punktowo odradzać jak głowy hydry). Generalnie można podsumować, że biskup na równi z lgbt zmierza już po równi pochyłej.

 •  

  pokaż komentarz

  Prywatna instytucja ma prawo być nietolerancyjna i głosić nietolerancyjne hasła, jeśli przy tym nie narusza przepisów. Większość przeciwników tego poglądu wskazuje, że odwrotnie, bo Kościół nadużywa finansowanie z budżetu państwa. A co ma piernik do wiatraka? Oczywiście, że nadużywa, ale czy to powód, żeby ograniczyć mu wolność słowa, jeśli przy tym nie łamie obowiązującego w tych kwestiach prawa? Przecież to argumentum ad absurdum. Czy można negatywnie oceniać wypowiedzi duchownych? No, jasne, że tak, ale jest to w gruncie rzeczy bezcelowe, bo osoby zindoktrynowane chociażbyś przedstawił im najlogiczniejsze i najbardziej merytoryczne argumenty nie zmienią swoich poglądów. One muszą same do tego dojść i przetrawić to w swoich procesach myślowych. Summa Summarum przekonujemy już przekonanych i kisimy się we własnym sosie. :P

  Z drugiej strony są te pożal się boże (że tak zażartuję :P ) organizacje LGBT lub feministyczne, które niewiele różnią się od kościoła - chyba tylko tym, że obecnie nie mają okazji takich okazji do przewałów jak kościół.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mamciewbupsku: Minusy [przy wypowiedzi wskazują, jak wiele osób to fanatycy (jednej lub drugiej strony).
   Ja CI dałem plus, jednak się z Toba nie zgodzę: kosciol to nie instytucja, to osobne państwo, które korzysta z subsydiów oddawanych przez nasze państwo, a nie pamiętam, żeby w imieniu ducha demokracji - który obecnie obowiązuje (mimo, ze to skrajnie debilny system) było przeprowadzone jakieś referendum, czy chcemy oddawać temu państwu ogromne kwoty w postaci ziemi, albo nie pobierać podatków z prowadzenia czynności przez wysłanników tego państwa. Więcej, mimo zapisanej w konstytucji uwagi, ze Państwo mamy w zasadzie świeckie to i tak nasi politycy licząc na głosy części wyborców klękają przed wysłannikami tegoż państwa: cyrk na kółkach, ale tak to już jest, jesteś silny to robisz po swojemu, jesteś słaby to liczysz, ze jakieś prawa CI będą dupe ratować, co często kończy się, że dostajesz jeszcze większe wciry...tak działa świat i nie ma się co oszukiwać.

   Czasy przyj#@@ jak pan ksiąc ze zdjęcia się kończą...trochę strach pomyśleć, kto przyjdzie po nich, ale przynajmniej ich rządy po baaardzo długim okresie się kończą.
   Ja tam księdza widzę raz na ruski rok, zresztą jakby się trafił spoko gość to i nie miałbym wstrętu ze względu na koloratkę - od taki zawód se chłop wybrał, co on może za swoich szefów - zjebów. Dzieci nie mam więc propagowanie poglądów w szkołach też mnie jebie, boli troche, że idą na nich pieniądze z budżetu, ale przyzwyczaiłem się już, że pieniądze z budżetu sa wyjebywane na bzdety.

   Ludzie twierdzący, że katolicyzm ochroni Polske przed islamem należą do tego samego sortu ludzi którzy nocami skrycie marzą o romantycznym uniesieniu z osoba tej samej płci a potem głośno krzyczą, że lgbt to największe zagrożenie. Wiec zgadzam się @Mamciewbupsku, rozmowa z takim ludzmi mija się z celem

  •  

   pokaż komentarz

   @Mamciewbupsku: wymień mi te organizacje LGBT, chętnie się zapiszę do LGBT

  •  

   pokaż komentarz

   Minusy [przy wypowiedzi wskazują, jak wiele osób to fanatycy (jednej lub drugiej strony).

   @abcdefghijklmn: Jak ktoś pisze, że organizacje LGBT i feministyczne nie różnią się od kościoła bez żadnych argumentów na poparcie tej tezy to czemu mam mu nie dać minusa?

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen:

   Chłop napisał, że różnią się niewiele i cóż, sądzę że ma w dużej mierze racje (chociaż oczywiście uogólnianie nie ma zazwyczaj sensu, bo po obydwu stronach są też ruchy mające na celu ugodowe rozwiązanie problemów i sporów i dziłających na rzecz logicznych rozwiązań). Faktycznie wiele organizacji, które w swój statut ma niby zajmowanie się problemami lgbt robią z igieł widły i bardziej szkodzą ruchowi niż faktycznie mu pomagają. Ot chociażby ta dziewczyna, która zrobiła cipko-maryjke...czy to nie kojarzy Ci się z hipokryzją kosciola? Tolerancja to przedewszystkim szacunek do innych/odmiennych od nas ludzi, nie tylko to z kim uprawiają seks, ale również i to w co wierzą. I tak samo jak troglodytów z marszu w białymstoku moge okreslić jednoznacznie za nabijających się z homoseksualistów, tak pinde od cipkomaryjki określam jako nabijającą się z symbolu, którzy katolicy określają jako część swoich wierzeń (mimo, ze to bez sensu - bo sam kk oficjalnie stwierdził, że maryja nijak się ma do bóstwa, ale jednak w naszym kraju Maryja za Boginie realnie uchodzi).

   Przemoc rodzi przemoc z obydwu stron. I odłamy fanatyczne po obydwu stronach tworzą równie c?%!#wy pijar wśród osób nie będących fanatykami. Więc wracając do wypowiedzi mojego opa: fanatycy po obydwu stronach defacto działają tak samo, nie zgodze się jednak z tym, żeby uogólniać fanatyzm na całe te grupy.

  •  

   pokaż komentarz

   Ot chociażby ta dziewczyna, która zrobiła cipko-maryjke...czy to nie kojarzy Ci się z hipokryzją kosciola?

   @abcdefghijklmn: No laska, która sobie w domu maluje cipkomaryjki raczej nie jest najlepszym przykładem do zestawiania z Kościołem jako hierarchiczną instytucją. Mogę się zgodzić, że to nie jest najlepsza metoda na zjednanie sobie ludzi, ale należy też pamiętać, że Kościół nie jest neutralny wobec homoseksualistów i to nie jest tak, że jacyś skrajni, powiedzmy, aktywiści odwalają takie ataki bez powodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen: Przeczytaj wszystko co napisałem, bo w innym wypadku dyskusja nie ma sensu. Dziewczynę od cipkomaryjki podałem jako wyrazisty dla mnie przykład (wyrazisty wiec go zapamiętałem), ale nie jest ona odosobniona. Fanatycy z obydwu stron to dno i metr mułu. Kosciol katolicki powinien a)odpowiedziec za swoje zbrodnie, b)zostac traktowany zgodnie ze swoim stanem, tj jako autonomiczny kraj.
   Katolicy nie będący fanatykami powinni moc (nie wchodzac z butami w zycie innych) wyznawac swoje mity, tak samo jak homoseksualisci powinni moc (nie wchodzac z butami w zycie innych) moc zawierac zwiazki partnerskie i miec ochrone (ktora maja juz dzis, ale to wciąż kuleje...chociaz nie uwazam tego za najwiekszy problem Polski, ktorym jest obecnie wg mnie kolejne zacofanie gospodarcze/technologiczne w ktore coraz bardziej wchodzimy) przed atakami troglodytow.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mamciewbupsku: Fajny komentarz. Podoba mi sie i zgadzam sie

  •  

   pokaż komentarz

   @abcdefghijklmn: Szczerze mówiąc istnieje obecnie w Polsce tak dużo problemów pilnej natury, że zgadzam się z tym, iż problemy kościelno-płciowo-seksualne są najmniejszego priorytetu. Właściwie gdzie nie spojrzeć, na jakikolwiek segment naszej państwowej rzeczywistości i już kłują w oczy przeróżne, węzłowe bolączki. W porównaniu z nimi omawiana kwestia jest wręcz kosmetycznym utrapieniem. Jestem jednak pesymistą jeśli chodzi o przewidywania. Naprawdę nie chcę być złym prorokiem, ale realnym jednak jest, że z tygodnia na tydzień kondycja państwa ulega pogorszeniu. Najlepszym, naczelnym znakiem niech będzie malejąca siła nabywcza polskiej waluty. Najgorsza jest jednak nasza klasa polityczna ze swoją manią do kontrolowania, nadzorowania wszystkiego i permanentnej produkcji nowych przepisów, kiepskiej zresztą jakości i w ogromnych ilościach.