•  

  pokaż komentarz

  Zadziwiające dla mnie zawsze było to, że ludzie tak bardzo przyzwyczają się do marek. Bojówka IOS, Androida, AMD, Intela, nawet są ludzie którzy są "wierni" sieciom komórkowym. XD Nauczcie się kupować to co jest najkorzystniejsze w stosunku cena/jakość a nie co ma jakie logo. Jeśli konsument będzie niewolnikiem marki to firmy będą robiły z konsumentem co chcą, ale konsument może w wielu przypadkach zdecydować portfelem i wtedy wymusza na korporacjach "lepiej i taniej". To takie proste...

  •  

   pokaż komentarz

   @tylkoocosspytam: Coca cola jest lepsza od Pepsi ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @tylkoocosspytam: niby proste, a miliardy ludzi tego nie robi ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @piter-forfiter: W tym przypadku zgoda, bo smak napoju nie zmienia diametralnie się co roku. W tym przypadku rozumiem sympatyków jednej z marek.
   @Mete: Najlepszy jest mój kolega, całkiem ogarnięty w sprawach nowości technologicznych a nie jakiś beton. Płaci jednej z sieci komórkowych w ofercie na kartę dużo więcej niż u konkrecji i zawsze ta sama gadka, że tyle formalności z przeniesieniem numeru, że nowej karty to on nie kupi bo by musiał wszystkim nowy numer wysyłać. I tak płaci od dwóch lat... Szkoda gadać.

  •  

   pokaż komentarz

   @tylkoocosspytam: To nie jest zadziwiające. Marketing robi swoje. Z punktu widzenia psychologii ludzie lubią sobie racjonalizować wydatki i twierdzą ze kupują Iphony (wstaw jakakolwiek produkt/firme) bo jest to najlepszy produkt na rynku. Proces technologiczny praktycznie nie rożni się od siebie w każdej z wiodących marek w swoich dziedzinach, a to co powinno decydować o zakupie to podejście do klienta, ewentualnych napraw serwisowych i gwarancji. Wiem, że generalizuje, ale mało jest świadomych konsumentów dla których jedyne co się liczy to stosunek ceny do jakości. I tutaj jest pies pogrzebany.

   W skrócie:
   Kupię X bo jest najlepszy na rynku bo X to najlepsza firma. Potem taki kupi X i twierdzi, że wszystkie Y są złe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Filip3k91: Z telefonami to jest jeszcze inny bajer, u nas w Polszy Iphone jest wyznacznikiem (dla mnie bardzo wątpliwym) statusu społecznego. Najnowszy model = stać mnie. Choć w wielu przypadkach ludzi nie stać na wydatek 3-4 tys za telefon. Moja mama kupiła najnowszego Iphona, nie wiedzieć po co? Kobieta która używa telefonu do dzwonienia i smsowania rzadko do zrobienia zdjęcia. Czy było to jej niezbędne do życie, na pewno nie, czy czuje się z tym lepiej, na pewno tak. I to jest cała magia "posiadania".

  •  

   pokaż komentarz

   @tylkoocosspytam: Zgadzam się, z tym że to ten sam bajer. Dlaczego powstają bojówki danych firm/konsol/sprzętu? Bo te osoby chcą być od innych lepsze (posiadać wyższy status, bo mam hiper duper najlepszy telefon/komputer/procesor/karte graficzna/klawiature/myszke/sluchawki etc. w galaktyce) i w ten sposób firmy takie jak Apple wychodzą im naprzeciw.

   Nikt świadomy, kto kupi dany sprzęt nie będzie się zarzekał ze jego sprzęt jest najlepszy, bo nie ma idealnego sprzetu. I taka osoba wie, ze wady danego sprzetu nie sa dla niej problemem, ale dla kogos innego mogą być i nie będzie się przez to nad innymi wywyższać ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @tylkoocosspytam: bycie w bojówce ma czasem swoje merytoryczne powody, a nie czysty fanboizm.
   Zarówno Intel jak i Apple stosują praktyki, które nie są przeze mnie akceptowane dlatego nie kupuję ich produktów nawet gdyby były lepsze. Wiadomo, że wszystkie korporacje są pazerne, mają swoje nieuczciwe zagrywki itd.
   Jest jednak coś takiego jak etyka i oczywiście są ludzie, którzy ignorują to kompletnie, bo liczy się tylko "własny interes".

   Jeśli mam wybór (a mam) to wezmę "underdoga" AMD, który nie blokuje sztucznie wirtualizacji, nie przekupuje dostawców sprzetu, nie wyłącza obsługi HT żeby z premedytacją sprzedać po prostu gorszy produkt.

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama: I tym się kolego różnimy, ja nie patrzę "sentymentalnie" na zagrywki korporacji. Jeśli na chwilę obecną dany produkt jest najlepszy ceną do jakości to go wybieram. Nie ważne z jakiej stajni pochodzi. I tyle. Tak jak napisałeś, każdą korporacja jest pazerna więc co za różnica która będę wspierać? Ważne, że ja kupiłem coś co jest najlepsze. W Polsce nie wybiera się prezydenta bo jest najlepszy, w Polsce wybiera się prezydenta na zasadzie: "żeby tamten drugi nie wygrał". Przełóż to na konsumpcjonizm i wyjdzie to samo.

  •  

   pokaż komentarz

   @tylkoocosspytam: no różnica taka, że potem monopolista przez lata blokuje sztucznie rozwój danej dziedziny i wmawia wszystkim, że 4 rdzenie wystarczą...więc w perspektywie sam sobie szkodzisz...( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Dlatego ten świat tak wygląda, bo krótkowzroczność i pazerność wiodą prym.
   W polityce jest dokładnie tak samo.

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama: Rozumiem Twój tok myślenia i jest sensowny ale to nie jest do końca logiczne, żeby patrzeć lata w przód i martwić się o innych i o rozwój danej marki. Głupi przykład z herbatą z biedry, kupowałem bo była tania i wydajna. Teraz jest tania i ledwo jedną szklankę "zabarwia". Więc wspierałem markę która się pojawiła i rozwijała a koniec końców firma zrobiła mnie w c%%@! bo obniżyła jakość swoich produktów dokładnie tak jak konkurencja.
   Teraz kupuję inną markę do momentu kiedy się nie zepsuje. Krótkowzroczność i pazerność działa w obie strony.

  •  

   pokaż komentarz

   Najlepszy jest mój kolega, całkiem ogarnięty w sprawach nowości technologicznych a nie jakiś beton. Płaci jednej z sieci komórkowych w ofercie na kartę dużo więcej niż u konkrecji i zawsze ta sama gadka, że tyle formalności z przeniesieniem numeru, że nowej karty to on nie kupi bo by musiał wszystkim nowy numer wysyłać. I tak płaci od dwóch lat... Szkoda gadać.

   @tylkoocosspytam: A ja tam go rozumiem, bo siedzę u jednego operatora dłuższy czas. Obniżki cenowe u konkurencji nie są na tyle duże żeby ryzykować problemy z zasięgiem, nachalnym marketingiem czy pierdzielić się z przeniesieniem numeru. Cena to nie wszystko zią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @poprostumort: Jeśli jest podstawa pod to by zapłacić troszkę więcej za coś lepszego to jest to sensowne, niestety w miejscu gdzie żyjemy ani ja ani on nie mamy problemów z zasięgiem, reklamami czy czymkolwiek. Można powiedzieć że mamy to samo ale on drożej.

  •  

   pokaż komentarz

   @tylkoocosspytam Patrząc na odpływ użytkownikow inteli do amd to jednak tak przyzwyczajeni do marki nie są. Bardziej to fani AMD kupowali buldozery kiedy nie miało to żadnego uzasadnienia ani finansowego ani wydajnościowego. Większości użytkownikow inteli nie używalo ich z sympatii tylko pragmatyzmu bo amd jeszcze do niedawna nie miała eferty w CPU. Teraz się to zmienia i po prostu wygrywa pragmatyzmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @tylkoocosspytam: Dobrze napisałeś. Jesteśmy skłonni do podziałów nie tylko w takich błahych sprawach jak sympatia do jakiejś marki, ale również we wszystkich innych ważniejszych jak polityka PiS/PO czy światopoglądowe jak np. aborcja. Zyczylbym sobie i wszystkim byśmy się kłócili tylko o wyższość pepsi nad coca colą :)

  •  

   pokaż komentarz

   @piter-forfiter:

   Coca cola jest lepsza od Pepsi ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Nieprawda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @piter-forfiter: ziom.... zrobiłem test ze znajomymi poprosiłem osobę postronną żeby nalała do plasikowych kubeczków pepsi i w drugim colę (wszyscy podobno bardziej lubią pepsi) i kurde wiesz co myślałem że pepsi wypiłem bo mieliśmy zgadywać co pijemy i co nam bardziej smakuje.. i się okazało że wszyscy się pomylili i nazwali colę pepsi i bardziej im smakowała (w tym mnie) xD

  •  

   pokaż komentarz

   @tylkoocosspytam: ja chętnie bym wybrał AMD ale jest z nim za dużo problemów w moich zastosowaniach i zostaje Intel, który działa bezproblemowo. Może kiedyś jak coś się zmieni to kupię amd a na razie zostają najnowsze intele

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama: @tylkoocosspytam: @tylkoocosspytam: tylko że w tym konkretnym wypadku wspierając Amd w jakiś sposób też okazujesz że praca tych ludzi nie poszła na marne i nie faworyzujesz zwyczajnie k%@%??@a Intela i ich chorych praktyk. Dzięki Amd ceny procesorów Intela obniżono o połowę. Nie wszystkich oczywiście. Wspierając złodziejskie praktyki utwierdzasz ich że tak powinno być i koniec końców na rynku zostaje jedna firma. Wtedy już nie będziesz mógł wybrać sobie herbaty tylko te szczyny, które poda Ci Intel.

   Ps. Mam procesor Intela. Ale najbliższy zakup to Rysiek 3600.

  •  

   pokaż komentarz

   Nauczcie się kupować to co jest najkorzystniejsze w stosunku cena/jakość

   @tylkoocosspytam: Bardzo ważne słowa, o których się często zapomina. Chociaż znam kilka przypadków osób kupujących przedmiot danej marki ze względu nie na logo ale wiążący się z nim trend.

  •  

   pokaż komentarz

   @tylkoocosspytam:
   A mnie ciekawi, jak to się dzieje, że analitycy i programiści, budują tak skomplikowane systemy, ale jak rozmawiają o religii to logika im się wyłącza?!

  •  

   pokaż komentarz

   @tylkoocosspytam: zadziwiające, że ktoś pisze taki komentarz. Witamy w 21 wieku.. Ok wiem że to prowokazja

 •  

  pokaż komentarz

  W kuluarach mówi się, że to dopiero początek
  Wiadomo, że to początek :)

  •  

   pokaż komentarz

   @LostHighway: Poprostu AMD odpowiednio inwestuje w marketing.
   Kolejny artykuł dla ludzi których może za 3 lata będzie stać na takie cpu ale fama że teraz AMD jest na topie idzie w swiat. Warto brać... itp itd.

   Nie jestem Funboyem ani jednej ani drugiej strony, ale jako że znam branże to obydwie strony robią K. z logiki.

   Skoro AMD reklamuje swoje produkty do stacji roboczych to niech każdy sobie opowie...

   Dlaczego mając od dłuższego czasu AMD na rynku, to dlaczego nie przodują ich zestawy w benchmarkach topowych silników renderujących. Gdzie to użytkownicy zamieszczaj wyniki.
   https://corona-renderer.com/benchmark/results

   coś sie stało w tej materii i wszystkie benchmarki nie publikują bezpośrednio wyników urzytkowników.
   Cinebench miał swoja stronę z wynikami użytkowników i dosłownie każdy mógł zamieścić wynik.
   teraz nie ma...
   VRAY moderuje wyniki
   To jest zastanawiające.
   Dodam że w każdych porównywarkach
   wyników HWbot.org, cgdirector są porównywane najnowsze CPU AMD z poprzednia generacja i najczyściejszej 6154 lub 8180 który nie jest najlepszym rozwiązaniem do stacji roboczych (od intela) . Jak by ni było innych cpu do 4000$ ?

   no i ostatnio był artykuł tu na wykopie ze intel manipulował i do testów wydajnościowych użył starej wersji programu

   A tutaj mam typowy przykład manipulacji ze strony AMD w taki sam sposób
   https://www.tweaktown.com/news/67432/2-amd-epyc-7742-13-900-annihilate-52-000-worth-intel-xeons/index.html

   Nie dość że w artykule sugerują ze Xeon który w sierpniu i teraz kosztuje 6000$ jest wyceniany na 13 000
   to porównują wynik AMD nowej generaci do Xeona platinum 1 generacji 8180
   a własnie teraz mamy 3 generacje Platinum 83xx / 9200

   dodatkowo porównują wyniki z dwóch różnych wersji programu Geekbench nowszej dla AMD i starszej dla Intela.
   To tak jak by brać wyniki z cinebench r15 i porównywać z R20

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ:

   > urzytkowników

   ヽ( ͠°෴ °)ノ

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro AMD reklamuje swoje produkty do stacji roboczych to niech każdy sobie opowie...

   Dlaczego mając od dłuższego czasu AMD na rynku, to dlaczego nie przodują ich zestawy w benchmarkach topowych silników renderujących. Gdzie to użytkownicy zamieszczaj wyniki.

   @1234AQ: Szkoda że czas na edycję już minoł co jest z Tobą skoro Ci to zwisa i powiewa a temat takie emocje w Tobie wzbudza że składnia zdań woła o pomstę do nieba a literówki i inne babole mają tu burdel.

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ: Masz rację. Mi się wydaje, że po prostu hołota musi w coś wierzyć. Dawniej miała religię, dzisiaj nie ma nic... no to wierzy w to, że AMD to mesjasz a intel to diobeł. Albo na opak :D

   No i później czytamy te kocopoły które nijak się mają do sytuacji faktycznej którą odzwierciedla rynek...

  •  

   pokaż komentarz

   przodują ich zestawy w benchmarkach topowych silników renderujących. Gdzie to użytkownicy zamieszczaj wyniki.

   @1234AQ: a to nie dlatego, że jakiś czas temu Intel "zabronił" publikacji benchmarków i porównań do ich procków? I pewnie teraz większość porównań musi mieć akceptację Intela... lub mogą je robić tylko takie serwisy, które realnie mogą intelowi smród narobić kiedyś...

  •  

   pokaż komentarz

   @TrzyQn: Zwracasz mu uwagę na popełniane błędy, a sam piszesz z błędami ortograficznymi i bez znaków interpunkcyjnych. :(

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ: Trochę taki bełkot

   A tutaj mam typowy przykład manipulacji ze strony AMD w taki sam sposób
   https://www.tweaktown.com/news/67432/2-amd-epyc-7742-13-900-annihilate-52-000-worth-intel-xeons/index.html....
   Gdzie bo nie widzę? Gdzie tam jest info że ten materiał pochodzi z AMD?

   Dlaczego mając od dłuższego czasu AMD na rynku, to dlaczego nie przodują ich zestawy w benchmarkach topowych silników renderujących....
   To sobie poszukaj wyników - AMD w renderingu wygrywa. Reszty nie da się zrozumieć.

   źródło: images.anandtech.com

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ: Użytkownik jak zwykle dowie się jak dobry jest procesor jak go kupi i zacznie użytkować. Kluczowe jest "jak go kupi". To obecnie normalne. Zwłaszcza usuwanie testów lub prezentacja ich wyników osiągniętych w nierealnej często konfiguracji dla typowego użytkownika. Niestety w obecnych czasach zaczynam takie informacje marketingowe traktować tak jak dawny opis przy laptopach z procesorem n3050 "... wydajny procesor firmy Intel...". kto tego wynalazku używał ten wie ile ma z wydajnością wspólnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gippo86: Jeśli przeciętny przygłup może uwierzyć w to, że ten procek AMD jest lepszy od intela, bo sobie wybrano najlepszy use-case i ustawiono testy pod z góry założoną tezę... to jakaś logika w tym jest.

   Może bym się nawet nie dziwił... gdyby taki przeciętny debil chociaż raz w życiu coś wyrenderował i korzystał z tych programów do raytracingu które są wałkowane na każdej konferencji AMD :D

  •  

   pokaż komentarz

   @LostHighway: ten początek to trwa latami u nich, a niebawem w dekady przejdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ: do stacji roboczych to chyba maja Epyc a nie threadripper. Tredki sa stopnien nizej. Do malych firm.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykop-yolo: Taa - tajny spisek AMD który ma wielokrotnie mniej kasy na marketing niż Intel. Weź załóż czapeczkę bo mikrofale Ci szkodzą.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4 dlaczego nie załapał się Ryzen 3 1200?

  •  

   pokaż komentarz

   @maciejuojeju: Bo go np. nie mieli w laboratorium. Co to za pytanie? Maja mieć wszystkie dostępne procesory?

  •  

   pokaż komentarz

   @uczeniemaszyn: Tak robię błędy i staram się je wyeliminować ale nie aż takie! A skoro piszesz coś co ma być merytoryczne to przeczytaj raz przed wysłaniem bo traci to na powadze.

  •  

   pokaż komentarz

   [...] minoł [...]
   Tak robię błędy [...] ale nie aż takie!


   @TrzyQn: litości...

  •  

   pokaż komentarz

   "Poprostu AMD odpowiednio inwestuje w marketing." - Po prostu
   "artykuł dla ludzi których" - brak przecinka nieprawidłowy szyk
   "fama że" - przed "że" stawiamy przecinek
   "jest na topie idzie w swiat." - przecinek oraz polskie znaki
   "jednej ani" - brakuje przecinka
   @uczeniemaszyn:

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ: Marketing to jedno ale faktem jest, że od premiery ryzenów zmiany na rynku są ogromne. Wcześniej była wieloletnia stagnacja.

  •  

   pokaż komentarz

   "Poprostu AMD odpowiednio inwestuje w marketing." - "Po prostu"
   "artykuł dla ludzi których" - brak przecinka nieprawidłowy szyk
   "fama że" - przed "że" stawiamy przecinek
   "jest na topie idzie w swiat." - przecinek oraz polskie znaki
   "jednej ani" - brakuje przecinka
   "Skoro AMD reklamuje swoje produkty do stacji roboczych to niech każdy sobie opowie..." - chodzi Ci o "opowie" czy "dopowie"
   "coś sie" - zdanie zaczęte z małej litery
   "miał swoja" - polskie znaki
   "no i ostatnio był artykuł tu na wykopie ze intel manipulował i " - zdanie zaczęte z małej litery przecinek
   @uczeniemaszyn: Spłukuję to tak "goń się leszczu".

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @TrzyQn: sam się podkładasz

   Szkoda że czas na edycję już minoł co jest z Tobą skoro Ci to zwisa i powiewa a temat takie emocje w Tobie wzbudza że składnia zdań woła o pomstę do nieba a literówki i inne babole mają tu burdel.

   "Szkoda że" - przed "że" piszemy przecinek;
   "minoł" - piszemy "minął";
   "już minoł co jest z Tobą" - na końcu zdania piszemy kropkę. Nowe zdanie rozpoczynamy wielką literą;
   "co jest z Tobą skoro" - brakuje przecinka;
   "zwisa i powiewa a temat takie emocje" - nie wiem co chciałeś napisać - zdanie jest niegramatyczne. Wydaje się jednak, że przed "a" w tym konkretnym przypadku powinien być przecinek;
   "wzbudza że" - przed "że" piszemy przecinek;
   "a literówki i inne babole mają tu burdel." - tutaj znowu niegramatycznie - zupełnie nie wiem co miałeś na myśli.

   A później dajesz nam wszystkim po twarzy pisząc "Tak robię błędy [...] ale nie aż takie".

   Pozostaje mi jedynie zadedykować Ci fragment pewnej bardzo znanej książki (fragment adekwatny niezależnie od tego w co wierzysz i czy w ogóle w cokolwiek wierzysz):

   pokaż spoiler > Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego. (Łk 6,42)

  •  

   pokaż komentarz

   Zastanawiające jest, że można być aż takim kretynem żeby coś co kojarzy w miarę ogarnięty gimbus traktować w kategorii teorii spiskowej. Być może dla debila to fakt dziwne, że na tych konferencjach nie ma gier gdzie różnica jest pomijalnie mała a jest rendering gdzie wydajność jest 2x lepsza :)

   @wykop-yolo: powiedz mi płaskoziemco bo kiego grzyba testować gry przy procesorach do stacji roboczych.

  •  

   pokaż komentarz

   Kolejny artykuł dla ludzi których może za 3 lata będzie stać na takie cpu

   @1234AQ:
   Serio 10k za procka, który jest celowany do ludzi, którzy na tym sprzęcie zarabiają i potrafią wykorzystać ich moc to taka nieosiągalna kwota? Dla statystycznego zjadacza cebuli, który kompa ma do grania, netu, lekkich prac biurowych lub programowania już nawet 2700X (8C/16T) to za dużo "rdzeniuf" i nigdy tego nie wykorzysta.

  •  

   pokaż komentarz

   "Skoro AMD reklamuje swoje produkty do stacji roboczych to niech każdy sobie opowie..." - chodzi Ci o "opowie" czy "dopowie"

   @TrzyQn: teraz zauważyłem, że w ogóle nie patrzysz z kim rozmawiasz. Nie jestem autorem oryginalnej wypowiedzi do której się przypieprzyłeś, którą cytujesz i którą mi teraz przypisujesz. Pisał to @1234AQ

   Wypowiedziałem się wyłącznie jako tzw. "osoba trzecia", która zrobiła "face palma" czytając jak to jeden wykopek gani sposób pisania drugiego wykopka, samemu popełniając znacznie gorsze błędy.

  •  

   pokaż komentarz

   @uczeniemaszyn: Nie wszystkim tylko Tobie. Bo ten tekst to bełkot, którego interpretacja przez formę w jaką ubrałeś ciężka do strawienia.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wszystkim tylko Tobie. Bo ten tekst to bełkot, którego interpretacja przez formę w jaką ubrałeś ciężka do strawienia.

   @TrzyQn: Nie wiem do której mojej wypowiedzi się odnosisz. Stosuj cytaty lub wypowiedź buduj w taki sposób, by wiadomo było do czego się ona odnosi. Zwracaj większą uwagę na gramatykę bo Twoje wypowiedzi są bardzo trudne do zrozumienia.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie tylko wydajnością, ale ceną przebili

  •  

   pokaż komentarz

   powiedz mi płaskoziemco bo kiego grzyba testować gry przy procesorach do stacji roboczych.

   @ediz4: Być może dla idiotów to intelektualnie ciężka koncepcja ale ma to tyle samo sensu co gadanie o wydajności na podstawie testu jednej aplikacji do renderingu :) Ba właściwie to jeszcze mniej bo sporo ludzi czasem w coś tam pogra w pracy, ale raytracing to już margines niszy.

   To tak jakby się spotkało 2 przygłupich sebiksów i dywagowali czy to BMka czy Audi jest lepsze na podstawie tego czyje radio ma lepsze basy ;)

   Poza tym przeciętna gra komputerowa ma charakterystykę zapotrzebowania sprzętowego dużo bardziej zbliżoną do klasycznych aplikacji używanych w firmach... niż program do raytracingu. Ale to też trzeba nie być debilem, żeby to wiedzieć...

  •  

   pokaż komentarz

   @wykop-yolo: dobra pal wroty bo szkoda czasu na czytanie tych twoich bzdur.

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ: W pracy mamy podkręcone do stałego 4.7ghz i9-7980xe.
   W grudniu na własny użytek będę miał stacje z 3950x. Mogę śmiało zamieścić wszystkie testy jakie sobie zażyczysz, jeżeli to rozwieje twoje podejrzenia co do jakichś dziwnych zagrywek na rynku, i co do moderowania benchmarków.

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ: "funboy" to chłopak uprawniający niezobowiązujący seks. Słowo którego szukasz to "fanboy".

  •  

   pokaż komentarz

   @Stef444n: @Acri: @deshu: @ediz4: @Krunch: @uczeniemaszyn:
   no odpowiedzcie sobie dlaczego nie ma do tej pory plyty głownej komercyjnej na 2 epyc ?
   Dlaczego W corona render vray czy adobe AE te cpu śą słabsze i nie widać ich w wynikach tych społeczności :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Acri: w amoku byłem :Dto i tobie sie oberwało :) takie sranie ostanio w firmie instalowaliśmy nioowe serwery i z płaczem do nas chłopaki przyszli bo Kupili AMD Treadriper 29970w im programu nie ciągnęło. Tzn dopóki pliki mieściły sie w 64gb ram było zajebiście, ale jak były większe siało im błędem o braku pamieć ram . to dokupili jeszcze 128gb ram i tak sypało błędem bo program był tak napisany ze AMD ma niby obsłużyć te pamieć ale kolejkowaanie to następnych kanałów było tak napisane ze to nie działało.
   na Xeonie za niecałe 2600 z rynku wtórnego wszystko hulało na testach z 256gbram

   Ludzie nie rozumieją dopuki sie nie przekonają, aze maja słaby dostęp do tego rodzaju sprzętu to liczba ludzi kórzy mówią na tak a nie na nie jest góry przesadzana

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ: Chyba byłeś zamrożony ostatni rok bo to właśnie Amd prowadzi jeśli chodzi o renderowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @LostHighway Na Twitterze krąży takie zdjęcie. https://mobile.twitter.com/ghost_motley/status/1192510461079687168?s=20 Gdyby ktoś nie rozumiał, to MSI puszcza oko, że Threadrippery 3 generacji mają do 64 rdzeni. Zresztą AMD zostawiło sobie miejsce w nazewnictwie modeli na 3980X (prawdopodobnie 48 rdzeni) i 3990X (prawdopodobnie 64 rdzeniowy potwór z komputera na zdjeciu).

  •  

   pokaż komentarz

   @neuromancer80: pokaż mi testy ale nie z portali branżowych gdzie porównują AMD 7742 do do 3 letniego 8180 albo do 6154. Z portali gdzie użytkownicy tych podprogramów moga zamieszczać swoje wyniki. Inikt tego nie moderuje

  •  

   pokaż komentarz

   @ictu: Cholera, godzinami bym się patrzył na te wykresy :)

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ: Mówisz o tym?
   https://benchmark.chaosgroup.com/next/cpu
   ja tam widzę Epyca na pierwszy miejscu z ogromną przewagą. Wyżej masz test z corony - 3900x zamiata konkurencją. Nie wiem co się starasz udowodnić wyszukując pojedyncze aplikacje w których intel też przegrywa. I nie ma płyt pod Epyca 2? A to co jest
   https://www.servethehome.com/new-supermicro-amd-epyc-7002-platform-innovation/
   to
   https://www.asus.com/News/0arv5jwormdzgquy

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: Jak linkujesz to linkuj oficjalne źródła. Anie przesegregowano na potrzeby testów
   na tym cały myk polega że sie paruje takie jednostki by jedna była ok a 2 juz niebyła. naprawde jest duzo manipulacji wtych testach bo starsze platformy robia wiecej za mniejsze mieniadze jak nie jeden TR 2990w

   https://corona-renderer.com/benchmark/results

   Ale ty durny jesteś przecież powiedziałem żeby zobaczyć na otwarte testy dla użytkowników tu śa wzięte CPU takie jakie im pasowały. W wiesz ze na serwerze za 10 tys złotych można tyle samo policzyć co na 1 epyku?

   źródło: corona.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Acri: nie własnie ci co dają sie niezobowiazujaco dymać na nowych informacjach o procesorach u jednych i drugich to FUNboye. Bo ta marketingowa papka niewiele ma z rzeczywistość do czynienia. Ważne żeby wkręcić kogoś w nowość za grube PLN.
   Dodam ze pamieć do xeonów 16gb pc4 2666 ecc kosztuje 180 łż netto
   do ryzów lub epyc kosztuje koło 460 łz netto i weicej
   ogólnie tendencja jest taka ze to co oszczędzisz na Cpu wydasz w pamięciach gdy chcesz zainstalować wiecjej jak 128GB (2 tysiące na procesorze )
   to minimum a o tym nikt nie mówi.

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ

   Nie jestem Funboyem (...)

   Z tym akurat ośmielę się polemizować...

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ czemu cię minusują?(~ ̄³ ̄)~

  •  

   pokaż komentarz

   @etaja: bo to puł głowki, mysla że ktoś komu jest potrzebny wysoka wydajność to sobie kupi Treadripera który działa jako jeden procesor i tym bedzie miał wszystko zrobione. A sa rozwiązania inne które wydajnością i stabilnością przewyższają takie Tr . Śa to rozwiązania 2cpu lub 4 cpu w stacjach roboczych, hp i dell maja to w ofercie. Sokoro TR jest taki wydajny czy epyc to dla czego nie ma stacji roboczych na tych rozwiązaniach opartych? W serwerach dell stosuje epyC chociażby by w nowej serii R7745

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby ktoś nie rozumiał, to MSI puszcza oko, że Threadrippery 3 generacji mają do 64 rdzeni. Zresztą AMD zostawiło sobie miejsce w nazewnictwie modeli na 3980X (prawdopodobnie 48 rdzeni) i 3990X (prawdopodobnie 64 rdzeniowy potwór z komputera na zdjeciu).

   @ictu: Tylko po co mieli by robić konkurencje swoim własnym serwerowym produktom?

 •  

  pokaż komentarz

  Mój ostatni procesor Intela to był celeron 366Mhz. Potem zawsze zmieniając kompa trafiałem w porządną generację AMD, bo umówmy się i AMD miało swoje słabe lata.

  •  

   pokaż komentarz

   @EstradaOrNada: ehh stare dzieje ;) ile ja się napolowałem na celerona 300A, którego się pięknie kręciło na 450 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   era abita be6-II

  •  

   pokaż komentarz

   @EstradaOrNada:
   Tak będąc absolutnie szczerym to Intel niemal cały czas miał coś ciekawego do zaoferowania a AMD tylko od czasu do czasu i zazwyczaj w konkretnym przedziale cenowym.
   W sumie podobnie u mnie to wyglądało, bo po P133 miałem K6-cośtam, Athlona (dzięki tej samej podstawce zmienianego od 1,4 do 2,coś poprzez kilka różnych jajek) w międzyczasie wpadł za free legendarnie kręcący się Celeron na slocie na drugą maszynę. Kupiłem też laptopa w momencie gdy AMD nie miało nic ciekawego (Celeron M). Późnej wybrałem phenoma 2 x4 plus x2 na kompa biurowego, który dalej działa niemal w niezmienionej konfiguracji. Swoją drogą ta x4 była wersją odblokowaną i trafił mi się chyba najgorzej kręcący się egzemplarz w Polsce. Po jakimś czasie zdechła mi grafika i policzyłem ile by wyszło za wymianę na coś sensownego iż małym upgradem i jak bym nie liczył to nie miało to sensu, więc złożyłem nowego blaszaka, tym razem i5 4460. AMD znowu nic nie miało. Jak pomyślę, to wydaje mi się, że AMD miało dobre procki które mogły konkurować w średnim segmencie co kilka lat, przez kilka miesięcy, czasami rok. Intel znowu odwrotnie - tylko czasami mu się noga podwinęła. W sumie miałem chyba wszystkie lepsze proce od AMD oprócz którejś wersji Sempronów, bo te też były przez jakiś czas dobrym wyborem. Właściwie nawet w chyba najgorszym okresie AMD (wincyj rdzeniów) coś na upartego można było brać od AMD, ale trzeba było być fanem lub idealnie wstrzelić się w okres zmian cen lub premier ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Swoją drogą nieźle do przodu ruszyły procki w ostatnim czasie, może nie jest to boom z lat 90, ale wciąż mój 4460 kosztujący w chwili zakupu 8 stówek teraz można dostać za 200 zł. Wydajność też już nie ma dzisiejsze czasy, co nie oznacza oczywiście, że potrzebuję czegoś lepszego.

  •  

   pokaż komentarz

   @EstradaOrNada: No to chyba nie zmieniałeś kompa od momentu wyjścia architektury core do mniej więcej 1-2 lat temu, czyli dobre ponad 10 lat...

  •  

   pokaż komentarz

   @Retoryk teraz mam ryzena, poprzednio phenoma II 950 be

  •  

   pokaż komentarz

   @EstradaOrNada: kiedyś intel, a od chyba 2008 ten procek i do roboty jest giciarski, nie gram już w gry :/

   źródło: aaa.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @EstradaOrNada: Mój pierwszy pecet śmigał na Athlonie ale to było prawie 20 lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @elementbn:
   Miałem kiedyś Phenoma II X6 i gonił się ze stockowych 2,7 Ghz do 3,7 Ghz przy dużym offsecie napięcia. Jak puszczałem prime95 to światło na osiedlu przygasało a zimą mogłem wyłączać ogrzewanie. Działał stabilnie latami do momentu aż upalił gniazdo 12V na płycie ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Wyniki benchmarków były takie, że mobilne i7 serii U z TDP 15W osiąga dziś podobne ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @EstradaOrNada: To uczucie jak się przesiadało na AMD. Jak montowałem pierwszego Athlona ile to ja się nasłuchałem od wszystkich możliwych ludzi wokół jak to nic mi nie będzie działać. Gier nie uruchomię, programy do pracy będą mi się sypać i w ogóle dramat. A dzisiaj właściwie tamten sprzęt wspominam jako jeden z najlepszych i nigdy, przenigdy jak miałem kompa z procesorem AMD nie uświadczyłem z tego tytułu żadnych problemów, że coś nie działa przez taki a nie inny procek.

  •  

   pokaż komentarz

   @EstradaOrNada: Mój ostatni procek od Intela to Pentium 2 :)

  •  

   pokaż komentarz

   @coach_przegrywu: całe Pentium 4 i Pentium D (Netburst) to była padaka. Dopiero przy Core 2 się odbili

  •  

   pokaż komentarz

   @jacob1:
   W sumie racja, 4 to było "wincyj megaherców" a o D nawet zapomniałem. Kumpel złożył zestaw na tym cudzie (bo AMD to syf przecież). (✌ ゚ ∀ ゚)☞
   Mimo tego 4 sprzedawały się dobrze, nawet w TV były reklamowane z tego co pamiętam. Gotowe zestawy komputerowe też były sprzedawane głównie z 4 z tego co pamiętam ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @coach_przegrywu: miały dobry marketing z Intel Inside. Wtedy nawet potrafili sprzedawać architekturę Netburst jako zaletę. Zresztą co się dziwić do dzisiaj dużo ludzi uważa że GHz to wskaźnik wydajności procesora. Kiedyś jeszcze jak zaglądałem na fora komputerowe to pamiętam że jak się pojawili pierwsze core 2 to dużo ludzi nie czaiło w jaki sposób c2d który ma 1,8Ghz jest szybszy od pentiuma z prawie 2 razy większy zegarem. A Pentiumy D to już masakra. Sklejka 2 procesorów, ale to się grzało. No ale od tego momentu sklepy mogły mnożyć taktowanie razy ilość rdzenii.
   Ci co składali i wiedzieli co robią to kupowali Athlony. Tak samo później jak AMD wypuscilo Phenomy X3 i X4 które może nie były lepsze ani gorsze od C2D czy C2Q, ale przez jakiś czas bardziej opłacalne. Niestety to były ostatnie do czasów Ryzenow godne polecenia CPU od AMD. Pomijając rynek mobilny, tam AMD zawsze było mniej obecne (jeśli chodzi o CPU)

  •  

   pokaż komentarz

   @elementbn: najlepszy proc u mnie śmiga do tej pory. Jedynie trzeba było dokupić chłodzenie bo te fabryczne wyło na pół bloku :D

  •  

   pokaż komentarz

   @cyberfreak: ja mam taką wieże aluminiową bezwiatrakowa. Super sprawa.

 •  

  pokaż komentarz

  oj no już nie pamiętacie wojenki między Bartonem a Pentium? gdzie Pentium 3ghz, nie dawał rady 1.8ghz Bartonowi? a jeszcze jak się pięknie ten i ten kręcił a i tak wygrywało AMD w każdym praktycznie benchmarku. Potem wszedł Sempron i zrobił to samo z nowymi Pentiumami, ale następnie pojawił się C2D i pozamiatane na wiele lat, a teraz Ryży znowu idzie na ostrą wymianę, więc co w tym złego? Intel czuje na karku oddech AMD i kombinuje i odwrotnie. Osobiście mam i I5 7 gen i mam 2700X i tak na prawdę przy grafice i przy różnych programach (ruskich) - wydajniejszy jest Rysiek. Mam gdzieś ich benchmarki, ja muszę widzieć efekt i w moim przypadku to się sprawdza. Czekam teraz na normalną cenę za 3900X i w ogóle dostępność. No nic, jak to ja mówię to są dwie ogromne korpo, które inwestują miliony dziennie w badania itd, wiadomo że któraś korpo kiedyś wygra a kiedyś przegra. Nieczyste zagrania to chyba norma.

  •  

   pokaż komentarz

   @OscarGoldman:

   Potem wszedł Sempron i zrobił to samo z nowymi Pentiumami, ale następnie pojawił się C2D i pozamiatane na wiele lat

   Zgrabnie ominąłeś to, co bardzo ważne: między Pentiumem a Core 2 Duo, przez wiele lat Intel kopał w kolana AMD, oferując duże zniżki lub szantażując producentom sprzętu - po to, aby kupowali mniej procesorów AMD. Grzebali też w kompilatorach tak, aby ich rezultaty działały gorzej na procesorach AMD.

   Źródła do poczytania:
   https://pclab.pl/news70331.html
   http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-przegral-proces-o-praktyki-monopolowe.html

   Zapominasz też, że po wyjściu Core i5 750 Intel szybko poczuł się pewnie - i nastąpiło totalne zabetonowanie rynku i zahamowanie rozwoju. Od prawie 10 lat "średnie" procesory desktopowe mają 4 jaja i ew. HT, koniec, kropka. Dopiero ostatnio AMD weszło ze swoimi Ryzenami i z rozmachem przykopało w stolik.

   Ogólnie: sytuacja, gdy na rynku jest tylko dwóch dostawców - to bardzo niedobra sytuacja, konkurentów powinno być znacznie więcej. Niby widoki są - Cyrix i ARM - ale na razie jest to odległy cień lądu na horyzoncie, a nie realna możliwość. Podobnie zresztą jest na rynku GPU.

  •  

   pokaż komentarz

   Podobnie zresztą jest na rynku GPU.

   @jagoslau: Aczkolwiek tam coraz konkretniej rysuje się dołączenie do tej dwójki trzeciego gracza którym będzie Intel, który szykuje swoje karty o nazwie Xe.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: GPU działaja inaczej, bo nakręcają rynek kopalnie bitcoinów i gry. Z procesorami masz trochę racji bo przez pewien czas ani AMD ani Intel się zbytnio nie wysilali, tylko że C2D nawet najmocniejsze chyba 8800 (tak? bo nie pamiętam dokładnie), nie masz czas z aktualnym I3 np: 7 gen. więc rozwój jest, mimo że GHZ stoją w miejscu.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: To zabetownowanie rynku mnie śmieszy, typowe gadanie bez znajomości specyfiki produkcji i procesu fotolitograficznego. Teraz znowu to samo, AMD dewastuje i niszczy Intela!!!! Tyle, że Intel grubą kasę zarabia na każdym sprzedam procesorze AMD, bo to właśnie niebiescy przez dekadę wyznaczali kierunek rozwoju technologii.

   Teraz wchodzi EUV, Intel widząc bezradność konkurencji poszedł w technologię, ale widać się przeliczyli. Nie tyle przez skuteczność wszystkich 'pure-play' producentów, co przez marketing... co chwila ktoś opowiada, że Intel 10nm nie może wprowadzić a AMD już na 7nm jedzie. Szkoda, że te 7nm upakowanie ma gorsze niż Intelowskie, problematyczne 10nm.

   Póki co Intel traci, pytanie jest raczej co zrobią kiedy moce produkcyjne nowych linii na 10nm z EUV zaczną działać jak należy. Zważywszy na czas projektowania procesora to poczekałbym z wieszczeniem zwycięstwa AMD na pierwszą całkowicie w 10nm produkowaną rodzinę Intela.

  •  

   pokaż komentarz

   @OscarGoldman: nakrecaja gry? Mam grafike od 7 lat gdzie w 1080p do dzis odpalam najnowsze na full detalach utrzymujac 60 albo praeie 60 klatek...

  •  

   pokaż komentarz

   @3zMK2: odkąd pamiętam to gry nakręcały popyt na nowe karty graficzne, a jeszcze jak weszły 3marki itd, to już ten trend utrzymuje się do tej pory. Każda gra która wychodzi i ma porządną grafikę, otrzymuje kupe benchmarków, jaka grafa jest najlepsza do tej gry. No pół jutuba teraz p?!?$?!i o RR2, wcześniej taki skok był przy Wieśku 3 gdzie schodziły 980GTX jak świeże bułeczki. Oj długo by wymieniać ile kart graficznych z wyższych półek sprzedawało się dzięki super ultra mega gita teraz wymaganiom w grach.

   Ja do tej pory mam 730GT i chodzi mi większość gier, ale i tak zatrzymałem się na GTAV ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @3zMK2: Weź przestań p%?$!#?ić takie farmaziny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kristesherez: Radeon HD7950. Szybszy od 1050ti. Po podkreceniu jeszcze szybszy.

 •  

  pokaż komentarz

  AMD kojarzy mi się z biedakami co na YT oglądają filmiki jak za 2 kafle złożyć komputer do grania (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)