•  

  pokaż komentarz

  ¯\_(ツ)_/¯

  źródło: tvn-kz.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  MAMO!! to wina tego całego wapowania, przecież gdyby tego nie było wcale nie kupiłabym płynu z chyba THC na ULICY!!! Nie zachorowałabym na tą TAJEMNICZĄ CHOROBĘ PŁUC! To wina e-papierosów! Nie moja!
  (╯°□°)╯︵ ┻━┻ Nawet mi ich nie żal.
  Podobno Trump już ochłonął i wycofują się z zakazu sprzedaży smakowych liquidów...

  źródło: Bez-nazwy-2.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  "Pan dr Podgórski także mija się z prawdą, wspominając o tym, że „niektórzy badacze mówią, że e-papierosy są o 95% mniej szkodliwe niż zwykłe” i dezawuując ich, mówiąc, że są to badacze wybierani w szczególny sposób (czytaj: pracują za kasę od koncernów). Otóż nie, panie Podgórski. Ta liczba pada w oficjalnym RZĄDOWYM raporcie brytyjskim, który powstał po rzetelnej analizie setek publikacji z całego świata."

  i

  "Następny jest pan Jankowski z WUM, mówiący o zwiększonym o 70% ryzyku zawału serca. To też wyniki z publikacji, która została rozjechana przez specjalistów. Ale co tam – przekaz idzie w świat, a lemingi to łykają. Podgórski mówi też, że mogą prowadzić do rozedmy, POChP i astmy. I znowu – badania kilkuletnie prof. Polosy mówią coś wręcz przeciwnego. Ale wiadomo, jeśli fakty nie zgadzają się z zaplanowaną tezą, tym gorzej dla faktów."

  https://starychemik.wordpress.com/2019/11/08/anatomia-manipulacji-czyli-jeszcze-troche-o-audycji-tvn24/

  •  

   pokaż komentarz

   @chafer: I tu cię zagnę gliceryna jest w składzie liquidów a to co robi gliceryna http://www.hydroarch.pl/?page_id=242
   Wysusza nam płuca dziękuje do widzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZelekZagan: W jaki sposób wysusza płuca? Wskazany artykuł pokazuje tylko na działanie gliceryny na skórę...

   Oto odpowiedź "Starego Chemika": "Owszem, w przypadku skóry może być działanie wysuszające głębsze warstwy,
   ale w płucach te ilości, które są wdychane po prostu mieszają się z obecną tam wodą"

  •  

   pokaż komentarz

   @chafer: kolega twierdzi, że zbierała mu się woda w płucach. 'o jej!' sobie pomyślałem. Biedak nabawił się zapalenia płuc. Trochę mnie to zmartwiło bo sam przerzuciłem się na e-fajka i nie chciałbym rezygnować bo się dużo lepiej czuje od kiedy VAPuje. No to pytam "co lekarz powiedział"
   Okazało się, że nie był u lekarza i sam się zdiagnozował.

   pokaż spoiler kończę bo muszę dolać trochę pinklady

  •  

   pokaż komentarz

   @ZelekZagan: Zelek dobrze prawi @chafer: i @HowHigh: posłuchajcie mnie uważnie. Znajomy od 3 miesięcy co chwila choruje na anginy, grypy i inne choroby związane z drogami oddechowymi. Dosłownie jest teraz 3 miesiące na chorobowym. Nie wiedział dlaczego, podobnie dziwili się lekarze i pielęgniarki, a powodem tego było to, że od 5 miesięcy pali elektronicznego papierosa. I tak jak pisał kolega, gliceryna wysusza, nawet powoduje krwawienia. Spotkałem tego kolegę kilka dni temu w przychodni jak szedł się zaszczepić na grypę, aby już nie chorować. Powiedziałem mu to samo co Zelek i doradziłem, aby wrócił na czas choroby do analogowych i więcej poczytał o e-papierosach, bo kto wie jakie to niesie ze sobą szkody. Może być tak, że uszkadzają jeszcze bardziej płuca na skutek wysuszenia, a za kilka lat każdy palacz e-papierosów będzie kondycyjnym wrakiem człowieka. Radzę każdemu, aby dobrze o tym poczytał i przekazywał ten negatywny skutek dalej, bo ludzie vapują i nie mają o tym pojęcia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarmataa: To, co napisałeś się nie klei:

   - Kto stwierdził, że jego chorobę powodują e-papierosy? Napisałeś, że powiedziałeś mu o tym kilka dni temu. A jeżeli lekarze to stwierdzili, to po co miałbyś mu o tym mówić?
   - Gliceryna nie powoduje krwawienia! Skąd uzyskałeś te informacje?
   - Nie ma żadnych badań stwierdzających negatywny wpływ e-papierosów na płuca.

   Swoją drogą znam lekarza, który jest przeciwko szczepionkom. O czym to świadczy? O tym, co zwykle: ważne są badania naukowe i fakty, a nie dowody anegdotyczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarmataa: Będą ciebie i mnie minusować, ale ja sam tego doświadczyłem. Vape'owałem przez trochę dwa tygodnie codziennie, 60/40 glikol-gliceryna, i po pewnym czasie zacząłem mieć wrażenie nieprzyjemnej suchości w płucach i dodatkowo świszczącego oddechu. Nigdy tak wcześniej nie miałem. Odstawiłem e-fajkę i w ciągu dwóch dni minęło i nigdy nie wróciło. Obie te substancje wyciągają wodę i wydaje mi się, że wydychając parę dodatkowo wydychamy wodę z płuc.

  •  

   pokaż komentarz

   @chafer: Bo sam kilka dni temu kupiłem e-papierosa z ciekawości i zachorowałem, dzisiaj jestem na zwolnieniu dlatego mam czas, aby pisać i już tego świństwa nie będą palił. Tym bardziej w chorobie, wręcz cię przydusza i zmusza do kaszlu z powodu wysuszenia, a analogowy nie. Polecam każdemu palaczowi to sprawdzić jak już będzie chory. Może z 3 dni temu po zachorowaniu zacząłem czytać o negatywnych skutkach i stąd miałem wiedzę, którą przekazałem znajomemu. Ta gliceryna jest najbardziej szkodliwa, dlatego każdy odradza wypuszczać dym nosem, bo pojawiają się krwawienia z nosa. To wyobraź sobie co musi się dziać w płucach. Nie ma co być obiektem testowym, niech inni vapują i zobaczymy za kilka lat ich stan zdrowia. A póki co lepiej przerzucić się na analogowe, a najlepiej przestać dostarczać nikotynę całkowicie.

   Ja ci tłumaczę, że powiedział mi o tym, że choruje od 3 miesięcy na różne choroby dróg oddechowych. To się zdziwiłem, że tak długo, a ma dopiero z 20 lat i zapytałem czy nadal pali. A on mówi, że rzucił palenie i teraz kopci e-papierosa. Wtedy wszystko stało się dla mnie jasne i doradziłem mu to co napisałem. Po czym opowiedziałem o wszystkim pani doktor skąd tak długa choroba u kolegi (którego też dobrze zna), co skwitowała tylko tym, że jednak e-papierosy nie są takie zdrowe jak to mówią.

   To że nie ma jeszcze badań to nie znaczy, że są zdrowe. Tak jak pisał kolega, tutaj kluczem jest gliceryna, która powoduje to co pisał farmaceuta w przytoczonym linku. Albo weźmy poniższą sprawę, tutaj też lekarze apelowali, aby poczekać na wyniki długotrwałego vapowania:

   Weźmy sprawę tej dziewczyny, takie przypadki po prostu są: https://www.focus.pl/artykul/e-papierosy-wywoluja-ostra-niewydolnosc-oddechowa-lekarze-alarmuja-180517125005

   Dr Casey Sommerfeld, pediatra i główny autor badania, powiedział, że chemikalia w e-papierosach doprowadziły do uszkodzenia płuc i stanu zapalnego, co z kolei wywołało reakcję immunologiczną. Ta reakcja immunologiczna może prowadzić do groźnego stanu zapalnego i" nieszczelnych "naczyń krwionośnych, co może prowadzić do gromadzenia się płynów w płucach - powiedział Sommerfeld. Dziewczyna była leczona IV metyloprednizolonem, lekiem stosowanym do leczenia ciężkich reakcji alergicznych. Jej stan się poprawił. Trudno jest spekulować, jak często może to się zdarzyć, jednak istnieje kilka doniesień o przypadkach dorosłych, u których rozwinęła się niewydolność oddechowa spowodowana paleniem e-papierosów - powiedział Sommerfeld.

   E-papierosy działają w ten sposób, że ogrzewają ciecz i zamieniają ją w parę, którą wdycha palacz, a następnie wydycha dużą, gęstą chmurę. Ciecz zawiera aromaty, glikol propylenowy, glicerynę i często nikotynę – o czym nie wie wielu użytkowników. Naukowcy i lekarze już alarmują, że e-papierosy powodują negatywne konsekwencje zdrowotne, których nie zaobserwowano w przypadku tradycyjnych papierosów. To dość nowa używka, dlatego lekarze nie znają skutków długotrwałego korzystania z e-papierosów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarmataa: No i pewnie zara się okaże, że ma nieżyt górnych dróg oddechowych lub innego raka krtani. I to od vapowania. Bo to, że 10 lat jarał szlugi nie ma nic do rzeczy. POCHC też ludzie dostają od vapowania. Nikt nie bierze pod uwage, że 90% chorujących po przerzuceniu się na E wcześniej jarała szlugi jak Niemcy Żydów.

  •  

   pokaż komentarz

   @kotwherbacie: Ja np. miałem miesiąc czasu kaszel kiedy się przerzuciłem na vap. Miesiąc. Co to wg ciebie znaczy?

  •  

   pokaż komentarz

   @kotwherbacie: Jeśli ktoś uważa, że prawdę można poznać za pomocą liczenia głosów to życzę im powodzenia. Dlatego absolutnie odradzam kierowaniem się głosami w tych kwestiach. Tak można ocenić mema czy jest śmieszny. Ja vapowałem maksymalnie 4 dni i to mi starczy. To co piszesz jest absolutną naukową prawdą, przynajmniej na temat gliceryny. O glikolu nie czytałem. Jedyne pytanie to jak bardzo swoim działaniem uszkadzają płuca, a uszkadzają na pewno wyciągając wodę.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowHigh: Właśnie on jarał maksymalnie z 2-3 lata. Ja paliłem kiedyś cały czas przez 10 lat, ale nigdy nie miałem takich objawów jak on. Oczywiście pod koniec nałogowego palenia chorowałem raz na rok na anginę, ale to maksymalnie tydzień, ale nie 3 miesiące. Podobnie teraz, gdy wróciłem do palenia o wiele mocniejsze analogowe mnie nie dusiły, a elektroniczny z 6 mg nikotyny tak i to od razu. Dlatego wiem po sobie, że coś jest na rzeczy i polecam w czasie choroby zrobić podobny test, aby się przekonać na własnej skórze, jeśli ktoś jest okazjonalnym albo nałogowym palaczem nikotyny.

   O glikolu też już wszystko wiem jakby ktoś był ciekawy i niestety też wysusza i podrażnia:

   Kontakt z nierozcieńczonym glikolem propylenowym może wywołać podrażnienia oczu i skóry, jednak niegroźne i łatwo ustępujące, zwykle wraz z ustaniem kontaktu. Podrażnienie oka glikolem propylenowym objawia się pieczeniem, łzawieniem. W przypadku podrażnienia skóry może to być zaczerwienienie oraz wysuszenie. Podrażnienie górnych dróg oddechowych – wysuszenie, pieczenie. Objawy te są lekkie i zwykle ustępują wraz z ustaniem kontaktu.

   Inhalacja oparów glikolu propylenowego jest, w świetle obecnej wiedzy, mało ryzykowna dla zdrowia. Tak jak w przypadku kontaktu dotykowego, istnieje możliwość lekkiego i szybko ustępującego podrażnienia górnych dróg oddechowych, także oczu. Dla skóry opary są bezpieczne.

   Długotrwały kontakt z glikolem propylenowym nie jest szkodliwy. Przeciągłe wystawienie na opary może powodować podrażnienie oczu lub podrażnienie górnych dróg oddechowych. W skrajnym wypadku może wystąpić zapalenie spojówek. Objawy takiego zapalenia zaczynają jednak znikać po ustaniu kontaktu. Dla skóry dłuższy kontakt z tą substancją jest nieszkodliwy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarmataa: c#!$% prawda że problemy z płucami ma od e-liqiudu! Wapuję od 10 lat i co jakiś czas zdarza mi się spory nieżyt gardła i kaszel spowodowane zainfekowanym ustnikiem e-papierosa, bo trudno co chwilę dezynfekować coś, co się co chwilę wkłada jak nie do pyska, to do kieszeni, albo traci się kontrolę nad stopniem przepalenia grzałki. Wystarczy albo wymienić grzałkę, albo dezynfekować ustnik i gardło np. octem jabłkowym (noszę ze sobą kieszonkowy atomizer z octem), który działa bakteriobójczo i prewencyjnie na infekcje górnych dróg oddechowych. Objawy nieżytu mijają jak ręką odjął i się żadna franca nie rozprzestrzenia. E-papieros jest urządzeniem wielokrotnego i nieustannego użytku, więc trudno o zachowanie higieny, i tutaj należy upatrywać przyczyn różnych schorzeń, o ile w ogóle są, bo przeważnie nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarmataa: lepiej się przerzucić na analogi? Te analogi które mają udowodnione miliony zgonów? Te co mają udowodnione tysiące związków rakotwórczych? Bo ty i kolega kaszlales po e-papieros? XD weź nie doradzaj ludziom takich głupot

  •  

   pokaż komentarz

   @ats42: Nie masz infekcji, bo sam zabijasz bakterie płucząc gardło. Co nie zmienia faktu, że podrażniasz drogi oddechowe. Serio poczytaj o tym, powyżej nawet wkleiłem info na temat glikolu z wikipedii. A do tego dochodzi gliceryna:

   Gliceryna jest stosowana przy produkcji kremów, pomadek i innych produktów kosmetycznych. Stanowi ważny surowiec do syntezy wielu związków chemicznych, m.in. niektórych gatunków mydeł. Oprócz zdolności do homogenizowania składników produktów kosmetycznych ma też własności nawilżające skórę. Prócz tego gliceryny używa się do produkcji materiałów wybuchowych (w procesie estryfikacji powstaje triazotan glicerolu), a także w garbarstwie (wysusza skórę dzięki silnym właściwościom higroskopijnym).

   Gliceryna ma wiele praktycznych zastosowań. Jest substancją całkowicie nietoksyczną. Stosuje się ją do wyrobu kosmetyków, mydeł toaletowych oraz maści niezawierających tłuszczów. Gliceryna jest substancją o dużej higroskopijności czyli zdolności do pochłaniania wilgoci, co wykorzystuje się na przykład w garbarstwie do zabezpieczania skór przed wysychaniem. Glicerol używany jest również jako substancja słodząca w syropach przeciwkaszlowych. Służy również do produkcji materiałów wybuchowych (nitrogliceryna). Glicerol ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie. Łatwo wchłania się do przewodu pokarmowego, gdzie następnie zostaje utleniony do dwutlenku węgla i glikogenu. Doustne preparaty glicerolu działają łagodnie przeczyszczająco. Poza tym obniża również ciśnienie wewnątrzgałkowe i wewnątrzczaszkowe.

   A to wyjaśnienie problemu:

   Używając gliceryny w kosmetykach, dobrze jest sprawdzić w składzie produktu jej ilość. Zwykle kosmetyki z gliceryną zawierają jej od 5 do 15 procent, jednak zdarzają się i takie, w których tej substancji jest więcej. Kupując kosmetyki, pamiętajmy, by ilość gliceryny roślinnej nie przekraczała 25 proc. całego produktu, gdyż wówczas kosmetyk taki może działać wysuszająco.

   Wy nawet nie macie podanej ilości gliceryny na opakowaniu, podobnie glikolu. A nawet jeśli byłaby podana taka informacja to co to zmienia? I tak zamieniacie całość w parę i później łączy się to z wodą w płucach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarmataa: Jeżeli myślisz, że waperzy są aż tak niekumaci, to się mylisz. Pytają sprzedawców także o skład chemiczny e-liquidów i przeważnie go uzyskują. Ja sam sobie robię liquidy na tzw. bazach nikotynowych o ustalonych proporcjach gliceryny do glikolu, do których dodaję jedynie aromaty. Natomiast w twoich cytatach są zawarte sprzeczności, albowiem gliceryna raz nawilża, a raz wysusza, zależnie od okoliczności. Świerzą skórę bydlęcą wysuszy, ale wyprawioną nawilży. Skórę ludzką przeważnie nawilży, albowiem wchłonie wilgoć z powietrza. Przesuszanie płuc teoretycznie może nastąpić, ale będzie to wynikiem już i tak istniejącego odwodnienia organizmu, więc trzeba pić więcej lekko słonej wody i unikać cukru, i węglowodanów w ogóle, bo one potrzebują w ch## wody do przemian metabolicznych.

  •  

   pokaż komentarz

   @zmasowanyatak: Nie, lepiej mieć pewność, że wysuszysz sobie oskrzela i płuca, a następnie dostaniesz bardzo szybko POCHC.

   Podstawowym badaniem służącym do rozpoznawania i oceny progresji POChP jest spirometria. Pozwala ona ocenić stopień zwężenia (obturacji) dróg oddechowych (oskrzeli) i stwierdzić, czy jest to zwężenie odwracalne (ulegające poprawie pod wpływem leków rozkurczających oskrzela), czy też nieodwracalne, czyli takie które nie ulega poprawie pod wpływem leków rozkurczających. Nieodwracalna obturacja oskrzeli jest najważniejszą cechą POChP.

   Dym tytoniowy albo inne czynniki obecne we wdychanym powietrzu (np. produkty spalania drewna, pyły, opary i substancje drażniące) działają szkodliwie na błonę śluzową wyścielającą oskrzela (zobacz: Przyczyny POChP). Zwiększa się wydzielanie śluzu, przerastają gruczoły produkujące śluz. W błonie śluzowej zwiększa się liczba komórek zapalnych. Komórki te wydzielają substancje uszkadzające tkankę płucną w otoczeniu bardzo drobnych oskrzelików. Prowadzi to do nieodwracalnego zmniejszenia średnicy małych oskrzeli i oskrzelików oraz zniszczenia miąższu płuca (rozedmy) w ich otoczeniu. Zniszczenie miąższu płuc w otoczeniu drobnych oskrzeli sprawia, że łatwiej zapadają się one podczas wydechu.

   Zwężenie oskrzeli powoduje ograniczenie przepływu powietrza przez drogi oddechowe. Zmiany ciśnień w klatce piersiowej w czasie oddychania sprawiają, że w większym stopniu ograniczony jest wydech niż wdech. U niektórych chorych prowadzi to do nadmiernego „zalegania” powietrza w płucach, czyli do rozdęcia (hiperinflacji) płuc (zobacz: Dynamiczne rozdęcie płuc). Zjawiska te są przyczyną duszności. Chory uświadamia sobie konieczność „włożenia w oddychanie większego wysiłku”.

   Niewielka obturacja oskrzeli jest początkowo odczuwalna jedynie podczas szybszego i głębszego oddychania, towarzyszącego np. wysiłkowi. Dodatkowo wysiłek nasila rozdęcie płuc. W miarę postępu choroby zmiany stają się na tyle zaawansowane, że objawy występują również w spoczynku. W końcu choroba może doprowadzić do niewydolności oddechowej i śmierci.

   Jak chcesz się truć to już lepiej czymś co daje chociaż namiastkę nadziei, że choroba nas ominie, albo nastąpi po dłuższym czasie. Teraz dla mnie jest niemal pewne, że analogi pomimo ich rakotwórczości są mniej szkodliwe dla układu oddechowego, niż elektroniczne papierosy. Oczywiście też wysuszają, ale nie w takim stopniu. To co cały czas cytuję to wiedza ogólnodostępna i nie ma innej możliwości, niż wysuszanie układu oddechowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarmataa: Dobrze płatne jest sianie propagandy?

  •  

   pokaż komentarz

   Znajomy od 3 miesięcy co chwila choruje na anginy, grypy i inne choroby związane z drogami oddechowymi. Dosłownie jest teraz 3 miesiące na chorobowym.

   @Sarmataa: Choruję od 5 lat na choroby gardła, od 4 lat do 23 października tego roku ataki nagłego i ostrego bólu występowały raz na dwa miesiące, od 23 października parę razy dziennie. I wiem że to przez e-papierosy - od 4 lat do 23 października używałem ich i nie miałem takich problemów z gardłem.

   Jeśli Twój znajomy jest na chorobowym i pali jakiekolwiek papierosy przy dziwnych chorobach dróg oddechowych to gratuluję fantazji...

   Bo sam kilka dni temu kupiłem e-papierosa z ciekawości i zachorowałem, dzisiaj jestem na zwolnieniu dlatego mam czas, aby pisać i już tego świństwa nie będą palił.

   Wystarczy że masz uczulenie na któryś ze składników aromatu i już chorujesz. Ja na przykład nie mogłem używać żadnych owocowych bo od razu drapało mnie w gardle.

   Ta gliceryna jest najbardziej szkodliwa, dlatego każdy odradza wypuszczać dym nosem, bo pojawiają się krwawienia z nosa.

   Tylko przy uczuleniu takie efekty mogłyby się pojawiać ale mimo że mogą to się nie pojawiają...

   Obecne badania potwierdzają - opary glikolu czy gliceryny nie powodują żadnych skutków ubocznych dla osób nie uczulonych.

   Objawy o których piszesz to mogą być objawy odstawienia zwykłych papierosów przy podawaniu nikotyny, brak rakotwórczego dymu też dokucza palaczom.

   Wszystko sprowadza się do tego że uczulają i szkodą aromaty.

   a elektroniczny z 6 mg nikotyny tak i to od razu

   Przy grzałce 35W w Smoku TF-8 6mg zadusiłoby mnie. Przy Volishu ojca to 18 mg nie daje efektu... To nie ma się mocą tylko ilością.

   Radzę każdemu, aby dobrze o tym poczytał i przekazywał ten negatywny skutek dalej, bo ludzie vapują i nie mają o tym pojęcia.

   @Sarmataa: Tu Cię doskonale rozumiem. Każdy wierzy rządom a nikt prostym naukowcom którzy już dawno przejrzeli na oczy i widzą że ziemia jest płaska.

   A tak serio to gorsze jest to że "specjaliści" z jednej i drugiej strony piszą oraz wypowiadają się o tym nie mając o tym pojęcia.

  •  

   pokaż komentarz

   @aarahon: W takim razie też zalecam jakieś zmiany albo stopniowe ograniczenia palenia, bo bóle co 2 miesiące to też zbyt częste objawy. Dlatego polecam mój ostatni wpis, który wyjaśnia, że nie sam czynnik jest najważniejszy, a ciągłe podrażnianie dróg oddechowych, które wywołuje stany i zmiany zapalne. Stąd moje podejrzenie, że w przypadku POChP szybciej dostaniesz ją od elektronika.

   Niech pierwszy rzuci kamień ten kto nie palił jak był chory. Uroki nałogu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mi na start dali jakiś typowy zestaw, bez aromatów z samą nikotyną. Zgadzam się, że jest tak jak piszesz odnośnie alergii, ale nie w tym przypadku. Zgadzam się, jak nie paliłem to miałem suchość w gardle, ale wtedy nie przyjmowałem nikotyny. Tutaj sprawa wygląda inaczej, bo przyjmowałem już nikotynę z analogów w małych ilościach.

   Nie tylko, skoro jedna i druga substancja jest wysuszająca. Polecam moje kolejne wpisy, gdzie cytowałem głównie wikipedie na temat glikolu i gliceryny. I tutaj masz racje, że nie powodują skutków ubocznych, ale wysuszają, a tym samym prowadzą do POChP. A jeśli ktoś wcześniej palił przez długi czas analogi to wiadomo, że już na starcie przygody z elektronikami ma zniszczone płuca i dostanie tę chorobę jeszcze szybciej.

   Masz racje na temat specjalistów, a szczególnie niepalących specjalistów, którzy doradzają palaczom jak mają rzucić palenie. Coś jak ksiądz, który naucza pary na temat małżeństwa przed ślubem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @ats42: Wiem jak jest, każdy palacz szuka sobie wymówki, aby móc dalej palić. Jeśli nie czytałeś książki Allena Carra o rzucaniu palenia to gorąco polecam, nawet dla samej wiedzy o palaczach.

   Bo to zależy od proporcji, powyżej 25% działa wysuszająco. Rozbijając liquid na cząsteczki pary masz niemal pewność przekroczenia tej wartości. Z glikolem jest pewnie podobnie, ale nie dotarłem do tej procentowej informacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarmataa: Tego nikt nie badał na oddziaływanie wziewne. Pożyjemy-zobaczymy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarmataa: chłopie ja miałem astmę a e-peta ciągnę od 5 lat. Aktywnie uprawiam sport, w tym kondycyjny. Twój przypadek jest jednostkowy o ile nie wymyślony

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarmataa: co Ty p#@?!?$isz dzieciaku??? Vapuję już 11 rok. Zawsze paliłem po "francusku" czyli przy zaciąganiu wypuszczam parę nosem. Nigdy nie miałem żadnego krwawienia!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @HowHigh: Nie wiem, k?#@a, jak to jest zaciągnąć się Żydem, ale chętnie bym się dowiedział.

  •  

   pokaż komentarz

   @zmasowanyatak: Każdy przypadek palacza jest jednostkowy, bo każdy wypala inną liczbę papierosów albo nie uprawia sportu. Ty możesz tak tego nie odczuwać, bo cały czas uprawiasz sport, więc kondycja naturalnie tak szybko nie spada, ale to dopiero 5 lat w tym z popalaniem. Co będzie za kolejne 5 albo 10 lat palenia się okaże. Wtedy będziesz wypalał odpowiednik paczki albo dwóch paczek papierosów. W każdym razie masz dużo większą szansę na chorobę płuc inną, niż rak. I nie piszę tego na podstawie własnego przypadku tylko na podstawie substancji tam zawartych.

   @lars33: Nazywasz innych dziećmi samemu puszczając dym nosem jak dziecko, które zaczyna palić. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu walisz mi tu ściemę, aby bronić swój nałóg. Takie rzeczy też robiłem, gdy popalałem, ale nie jako nałogowy palacz. Wtedy chodziło tylko o dostarczenie odpowiedniej dawki nikotyny, aby uśmierzyć swój głód. Palenie to nie jest przyjemność tylko przykry obowiązek związany z uzależnieniem narkotykowym. Jedynie uśmierzanie głodu przynosi "przyjemność", gdy wracasz do stanu w którym jest każdy niepalący. Oszukiwać to możesz siebie, ale nie mnie.

   Tutaj jest najlepszy dowód na występowanie krwawienia u e-palaczy. I oczywiście występuje szukanie usprawiedliwienia dla krwawienia, aby tylko móc dalej palić i nie przejmować się problemami zdrowotnymi. Tobie też polecam książkę Allena Carra, wtedy zrozumiesz dlaczego tak dobrze rozumiem palaczy: http://www.e-papierosy-forum.pl/krawienie-z-nosa-t5504.html

  •  

   pokaż komentarz

   @chafer rzetelna rządowa analiza chyba kpisz

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarmataa: ziomeczku, czas się ogarnąć, a nie robić k%%?y z logiki Piszesz jeden post, a 3 posty niżej już zaprzeczasz temu co napisałeś. Pale epeta około 5lat, mam wielu znajomych tych prawdziwych i tych z internetu (czasy gdzie na Facebook były grupy na temat epalenia) i tematy o negatywnych skutkach były zawsze, ale tylko u garstki osób. Jedynie z czym mogę się zgodzić to z tym, że liquidy wysuszają gardło (dlatego przy paleniu trzeba uzupełniać płyny w ilości X2 co zawsze). A co do tego linku to przeczytaj wszystkie wpisy od góry do dołu i wyciągnij wnioski. Bo wkleiłes go tylko po to aby podeprzeć swoją tezę na temat krwawienia z nosa i jeszcze ten dopisek " szukanie usprawiedliwienia dla krwawienia aby palić dalej". Każdy organizm jest inny, często olejki mają w sobie substancje na które jesteśmy uczuleni, możemy być na coś chorzy i nie zdajemy sobie z tego sprawy, a vapowanie może tylko to wyciągnąć lub wzmocnić. To że u 5 osób na 100000(liczby z dupy) występują jakieś niepożądane objawy to jest normalne, bo w końcu każdy jest inny. Podobnie sprawa się ma z lekami, jedzeniem i wszystkim co nas otacza.

  •  

   pokaż komentarz

   @chafer Nie ma badań. A to jak nie ma to w porządku, można palić epapierosy (palić a nie vapować, co to k#$@a w ogóle znaczy, brzydzę się tą nowomową) XD ja jak paliłem to egówno to mnie przy bieganiu piekło w płucach. Nie mogłem kilometra przebiec. A liquidy kupowałem tylko w esmoking world. W dodatku paliłem dużo więcej niż przy zwykłych fajkach, bo zwykłe paliłem tylko na zewnątrz, a ten szajs na zewnątrz, w domu, w pracy, w samochodzie. Dziwne, bo przy zwykłych fajkach biegało mi się normalnie. Czy potrzebuje badań "amerykańskich naukowych", żeby wiedzieć że coś szkodzi? Nie. Czy byłem u lekarza? Nie, rzuciłem efajka w kąt (gdzieś jeszcze leży zakurzony) i pieczenie w płucach po jakimś czasie przeszło. Nie potrzebuje lekarza i badań żeby wiedzieć że coś szkodzi. A szkodzi wszystko co nienaturalnie wprowadzasz do płuc, bo płuca człowieka nie służą do wdychania smakowych dymków. Jak wy do wszystkiego potrzebujecie badań to wam współczuję. Wynik badań c$?## znaczy, bo jest taki jak chce ten kto badania zlecił i za nie zapłacił. Żryjcie moje gówno, NIE MA BADAŃ które mówią że moje gówno szkodzi. Może gówno ogólnie tak, ale nie ma badań że akurat moje szkodzi. Debile...

  •  

   pokaż komentarz

   @A-c-a-b: Bo nie znasz palaczy i stąd ten dopisek "szukanie usprawiedliwienia dla krwawienia aby palić dalej". Zarówno analogowi, jak i e-palacze będą szukać wymówki, aby dalej palić. Osłabienie kondycji? To naturalne z wiekiem. Krwawienie z nosa? To pewnie przemęczenie. Kaszel? Pewnie złapała mnie jakaś infekcja. Myśl o rzuceniu palenia? Nie bo moje życie się zmieni, spotkania ze znajomymi będą inne, nie będę mógł się skupić, papieros mnie uspokaja, relaksuje, daje zajęcie. I tak można wymieniać, to tylko wymówka dla dalszego palenia.

   Nie zaprzeczam, ale poczytałem jeszcze więcej o tej glicerynie i glikolu. A do tego poczytałem o tym całym POChP (bo nie miałem pojecia co to jest) i teraz rozumiem działanie przyczynowo skutkowe tej choroby i rozumiem związki z paleniem i e-paleniem. Teraz jestem niemal pewny, że szkodzą skoro e-papieros podrażnia bardziej drogi oddechowe z powodu wysuszania. Jak wypaliłem 30-40 analogów to miałem podobnie, tzw. przepalone i wysuszone gardło. Właśnie dlatego strach pomyśleć co będzie z wami za 5-10 lat, a wtedy i tak dalej będziecie szukać wymówki, aby móc dalej palić.

   Wielu e-palaczy nawet tutaj zdaje sobie sprawę, że te substancje wysuszają skórę. Ale już jako nałogowi palacze nie chcą przyjąć do wiadomości, że tak samo działa to wewnątrz ich organizmu, bo to zburzy wizję nieszkodliwego e-palenia. Ja mogę tylko radzić, aby każdy tworzył sam liquidy i poszukał czegoś zastępczego co nie wysusza i nie szkodzi, ale o takie rzeczy należy pytać osoby mające o tym większe pojęcie, a najlepiej specjalistyczne. Jeszcze może być tak, że jest to niemożliwe z powodu nikotyny i aby nie zwiększać jej stężenia w substancji musi tam być glikol i gliceryna.

   To myślisz, że wysusza tylko gardło i wystarczy pić wodę, aby neutralizować złe skutki? Mylisz się, ten dym idzie dużo dalej w układ oddechowy, gdzie nawilżanie wodą nic nie da. POChP to nic innego jak zwężenie się oskrzeli, ale należy zrozumieć jak to działa. Ciągłym drażnieniem tych miejsc powodujesz, że tworzą się mikrourazy, które ciągle są naprawianie. To działa jak tworzenie się blizny na bliźnie, co ostatecznie prowadzi do zwężenia się średnicy oskrzeli i powstania POChP.

  •  

   pokaż komentarz

   bo bóle co 2 miesiące to też zbyt częste objawy.

   @Sarmataa: Występowały kilka razy w tygodniu przez rok zanim zacząłem palić, potem raz na dwa miesiące i nie myl bóli z atakami bólu, to nie to samo.

   I tak można wymieniać, to tylko wymówka dla dalszego palenia.

   @Sarmataa: akurat chciałem palić a jak już nie chcę (i to nie ze względów zdrowotnych) to odstawiłem z dnia na dzień.

   Nie tylko, skoro jedna i druga substancja jest wysuszająca.

   @Sarmataa: Gówno prawda, jedna i druga substancje nawilżają, to dawka i sposób podania decyduje o tym co te substancje robią, zaciągając je do płuc wyłapują wodę z powietrza przez co przez płuca są doładowywane ciągle świeżymi składnikami, po odstawieniu e-peta mam wyraźny sygnał że nie mogę nabrać tyle powietrza w płuca.

   ale wysuszają, a tym samym prowadzą do POChP.

   @Sarmataa: jedno z drugim nie ma nic wspólnego a do tego opary gilceryny i glikolu mają właściwości które zapobiegają stanom zapalnym spowodowanymi bakteriami.

   A liquidy kupowałem tylko w esmoking world.

   @pogromca_idiotow: pięknie, zamiast kupować od nich fajki kupowałeś e-pepierosy.

   bo zwykłe paliłem tylko na zewnątrz, a ten szajs na zewnątrz, w domu, w pracy, w samochodzie.

   @pogromca_idiotow: jak ktoś nie ma samokontroli to nawet jedzenie szkodzi.

   A szkodzi wszystko co nienaturalnie wprowadzasz do płuc

   @pogromca_idiotow: powiedz to astmatykom.

   NIE MA BADAŃ które mówią że moje gówno szkodzi.

   @pogromca_idiotow: nie ma ani jednej substancji w naszym świecie która by nie szkodziła oprócz gazów szlachetnych i niektórych metali szlachetnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @aarahon: No właśnie nie nawilżają, bo to nie jest KREM! Na skutek podgrzania rozbijasz wiązania i wdychasz glicerynę i glikol w złych proporcjach. A przy tym i tak nie wszystko jest ze sobą zmieszane nawet przed podgrzaniem. Do tego dochodzi różna temperatura wrzenia. W innym wypadku by nie wysuszało gardła! To dowód praktyczny. Wszystko jest prawdą, że to nie szkodzi. Poza faktem, że długofalowo uszkodzi ci płuca tak jak u niepalących, którzy na skutek pracy i podrażniania oskrzeli też mają chorobę płuc.

  •  

   pokaż komentarz

   : No właśnie nie nawilżają, bo to nie jest KREM!

   @Sarmataa: jak są w maści to też nie nawilżają? Jak są w emulsji to też nie nawilżają? Dawka czyni różnicę, nie sposób aplikacji.

   A przy tym i tak nie wszystko jest ze sobą zmieszane nawet przed podgrzaniem. Do tego dochodzi różna temperatura wrzenia. W innym wypadku by nie wysuszało gardła!

   @Sarmataa: Przecież to nie wysusza gardła... 20ml płynu do papierosa potrafi wciągnąć maks 30 ml wody a nasze śłinianki potrafią produkować.... 10 ml/min.

   Czy wysusza to płuca? Nie bezpośrednio, ale tak, uzupełnimy ten brak pijąc wodę częściej bo przy paleniu e-papierosów zauważono że ludzie piją tyle wody ile rzeczywiście potrzebują choć przed rozpoczęciem palenia pili jej za mało.

   To dowód praktyczny.

   @Sarmataa: Wolne żarty, przepalałem i po 40 ml/dzień i nigdy nie miałem problemu z suchym gardłem...

   Poza faktem, że długofalowo uszkodzi ci płuca tak jak u niepalących, którzy na skutek pracy i podrażniania oskrzeli też mają chorobę płuc.

   @Sarmataa: Faktem jest że przy używaniu e-papierosów wprowadzamy do płuc nie zawsze dobrze znane substancje. Ale nie chodzi tu o nikotynę, glikol i glicerynę, ich w to nie mieszaj bo akurat zbadano ich wpływ już dawno i można stwierdzić że nie szkodzą. Równie dobrze można powiedzieć że jazda autem nam szkodzi bo nie ma badań stwierdzających że nie szkodzi. Ale wracając do e-papierosów, jest tyle prostych dróg na rzeczywiste uszkodzenie płuc przy nieumiejętnym obchodzeniu się z e-papierosem że to głowa mała... Głupie zalanie płynem grzałki z buforem spowoduje że powietrze się tam zatrzyma, składniki aromatu będą się utleniać, wata będzie się wypalać, grzałka będzie się smażyć a przy dłuższych zaciągnięciach i tak to wciągniemy do tego to co nam wpadnie do środka jak nosimy to w kieszeni. Pakowanie do płynów substancji smakowych i dalsze ich unowocześnianie niesie ze sobą ryzyko że dodadzą coś co w dłuższej ramie czasowej to szkodzi ale co zrobić?

   Pomyśl teraz że palacz który dostarcza do swojego organizmu dym w skład którego wchodzą śladowe ilości cyjanowodoru, ołowiu, polonu 210, arsenu, rtęci itd mówi że e-papierosy są gorsze. Skąd to się bierze?

   Z tego samego źródła co reklamy mówiące o tym że palenie jest zdrowe dla małych dzieci. Tak właśnie kiedyś reklamowano palenie i tak dyskredytuje się e-palenie by koncerny tytoniowe dalej trzaskały hajs na palaczach. Zresztą, największym powodzeniem w naszym kraju cieszy się marka esmoking world której właścicielem jest British Tabaco.

  •  

   pokaż komentarz

   Dym tytoniowy albo inne czynniki obecne we wdychanym powietrzu (np. produkty spalania drewna, pyły, opary i substancje drażniące) działają szkodliwie na błonę śluzową wyścielającą oskrzela (zobacz: Przyczyny POChP). Zwiększa się wydzielanie śluzu, przerastają gruczoły produkujące śluz. W błonie śluzowej zwiększa się liczba komórek zapalnych. Komórki te wydzielają substancje uszkadzające tkankę płucną w otoczeniu bardzo drobnych oskrzelików. Prowadzi to do nieodwracalnego zmniejszenia średnicy małych oskrzeli i oskrzelików oraz zniszczenia miąższu płuca (rozedmy) w ich otoczeniu. Zniszczenie miąższu płuc w otoczeniu drobnych oskrzeli sprawia, że łatwiej zapadają się one podczas wydechu

   @aarahon: W maści stanowią poniżej 25%, a jeśli mówimy o cerze tłustej to powyżej 25%. I to jest sama gliceryna, a tutaj jest tak, że resztę stanowi glikol, który prawdopodobnie do pewnego procenta też nawilża, ale nie jako 40 czy też 50 procent produktu. W e-papierosach nie masz wody i innych składników, które stanowią resztę czyli 75% albo więcej składu. Tu masz glikol, który ma podobne działanie do gliceryny i też wysusza.

   Co zabawniejsze, a może tragiczniejsze same bazy przekraczają 25% gliceryny! Proszę bardzo już rozumiem te nazwy 40/60, 25/75, 50/50: https://smooke.pl/bazy/ Odpowiednio, 60, 75 i 50 procent gliceryny.

   Pierwsza PG to procentowa ilość glikolu, druga VG to procentowa ilość gliceryny.

   Cóż to by był za magiczny lek, który w kremach powyżej 25% wysusza, a w e-papierosach nawilża. Do tego jak pisałem następuje rozbicie liquidu na parę poprzez podgrzanie. W przypadku kremów nie robisz takich rzeczy.

   Tu jak widać nadmiar glikolu powodował jeszcze większy kaszel i ilość flegmy u tego palacza. Może być tak, że u wszystkich albo u części palaczy wysusza jeszcze bardziej:
   https://www.wykop.pl/wpis/12068339/baza-60pg-40vg-mi-nie-sluzy-odkad-vapuje-na-takich/

   Oj kłamczysz mnie, to co piszesz koliduje z wiedzą na temat tych substancji. Przy tym zdajesz sobie sprawę ile to jest 40 ml/dzień ??? Najlepiej pochwal się im, że wypalasz 280 ml tygodniowo. ( ͡° ͜ʖ ͡°) : https://www.wykop.pl/wpis/14790215/ile-spalacie-tygodniowo-ml-liquid-u-epapierosy-epa/

   Uwierz mi, że zostałeś oszukany. Tak działa marketing i obecny kapitalizm, producenci analogowych papierosów nie są lepsi i produkują podobne złocone paczki, aby cię oszukać, że doświadczasz czegoś wyjątkowego. Jedno i drugie truje, analogowe na samym początku też nie truły, bo nikt ich nie badał, a nawet jeśli to na bazie krótkiego odcinka czasu.

   Ja nie mówię, że e-papieros jest gorszy, ale że może być gorszy. W analogowym wiesz czym się trujesz, znasz palaczy, którzy szybko dostali raka, jak i tych którzy mają 70 lat i dalej kopcą. W przypadku e-papierosów dołączasz do eksperymentu, a może być tak, że każdy e-palacz będzie miał pewność nieodwracalnego zniszczenia płuc. Analogowcy oczywiście też, ale z racji mniejszego podrażniania może to nastąpić później, przy tym narażają się bardziej na raka płuc.

   Przecież ja nie promuje żadnych koncernów tytoniowych, skoro wspominam o książce Allena Carra już z czwarty raz. Na pewno jest taka walka o klienta. Ale w tym przypadku ostrzegam was dla waszego dobra. Najlepiej przestać, ostatecznie korzystać z plastrów, następnie z analogowych, a na końcu z e-papierosów, bo są najmniej pewne. Mówię szczerze, że nie chciałbyś żyć po 30-40 roku życia z zaawansowaną rozedmą płuc.

  •  

   pokaż komentarz

   W maści stanowią poniżej 25%

   @Sarmataa: a we wdychanym powietrzu ile % masowo stanowi gliceryna?

   Tu jak widać nadmiar glikolu powodował jeszcze większy kaszel i ilość flegmy u tego palacza. Może być tak, że u wszystkich albo u części palaczy wysusza jeszcze bardziej:

   @Sarmataa: Tak, bo napisał że zastosował aromat ten sam co zawsze...
   Kupi od innego producenta aromat, albo nawet inny smaku i już dusi.
   Zresztą, jak kogoś nie stać żeby kupować bazy 100VG albo przynajmniej 70/30 to nie moja wina, niech się truje glikolem bardziej.

   Oj kłamczysz mnie, to co piszesz koliduje z wiedzą na temat tych substancji.

   @Sarmataa: To co piszę koliduje z Twoim poglądem na ten temat a to nie kłamstwo.

   Przecież ja nie promuje żadnych koncernów tytoniowych, skoro wspominam o książce Allena Carra już z czwarty raz.

   @Sarmataa: Ale oponujesz (nie mając dowodów) przeciw jednemu z dobrych sposobów na rzucanie palenia.

   A wiesz czemu?

   Bo się nie znałeś jak kupowałeś swojego e-papierosa i teraz czytasz te głupoty które można postawić na równi z "faktami" płaskoziemców.

   Ale w tym przypadku ostrzegam was dla waszego dobra.

   @Sarmataa: Jeśli sam wdychałeś dym papierosowy będąc świadomym co zawiera jednocześnie nie znając tematu e-papierosów z doświadczenia to nie masz prawa nikogo przed nimi ostrzegać.

   Jedno i drugie truje, analogowe na samym początku też nie truły, bo nikt ich nie badał,

   @Sarmataa: Jak k%@#a nie truły? Od początku ludzkości homosapiens wiedział że dym spalonych substancji organicznych truje a ty mi z takimi tekstami wybiegasz xD

   Idź się leczyć na głowę.

  •  

   pokaż komentarz

   @aarahon: Osobna cząstka gliceryny ma 100%, a jeśli połączyła się z nikotyną i aromatami to trochę mniej

   Jak ty się bronisz przed tym, aby tylko móc dalej palić. Właśnie dlatego ciężko się dyskutuje i ciężko jest przekonać do czegoś osoby uzależnione od narkotyku. Boisz się rzucić i tyle, a ten strach wywołuje w tobie nikotyna, którą musisz dostarczać.

   Pamiętaj gdybyś palił dla przyjemności to wystarczyłyby ci 1-2 ml na miesiąc. Przecież nie musisz chodzić z 20 schabowymi w plecaku tylko dlatego, bo lubisz jeść schabowe. Palacze nie chcą się pogodzić z tym, że są uzależnieni od narkotyku i dlatego wmawiają sobie, że palą czy też vapują, bo lubią to robić.

   Sam widzisz, że baza 100VG albo 75VG przekracza limit o 75 i 50 procent. Ja tego nie wymyśliłem, wbij sobie to do głowy:

   Dla skóry wrażliwej kosmetyki z gliceryną są bezpieczniejsze niż te, w których jej funkcję pełni parafina. Należy również zwracać uwagę na stężenie gliceryny w kosmetykach - optymalna wartość mieści się w przedziale od 5 do 15%, wtedy gliceryna zapewnia właściwe nawilżenie skóry. Gdy stanowi ponad 25% składu całego produktu, zaczyna mieć działanie odkażające i wysuszające (nałożona w dużej ilości i w takim stężeniu chłonie wodę z głębszych warstw naskórka i blokuje pobieranie wody z otoczenia).

   https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/kosmetyki/gliceryna-kosmetyczna-wlasciwosci-i-zastosowanie-gliceryny-w-kremach-aa-kcyn-f6j2-sCxC.html

   Ja nie kupiłem e-papierosa, aby rzucić palenie. Ja rzuciłem palenie na kilka miesięcy z powodu cery, a teraz po poprawie wróciłem do palenia i przy okazji spróbowałem e-papierosa. Coś ci wytłumaczę jak chcesz rzucić. Tylko od ciebie zależy czy na zawsze. Najlepiej jest to zrobić natychmiast, a jeśli tak nie umiesz to nie palić dwa dni i wypalić do 5 fajek, później znów nie palić dwa dni i zapalić do 5 fajek. Tylko tak, poprzez takie ograniczenie można rzucić, a najlepiej od razu zejść na 0 i pierw nie palić 5 dni, po tym czasie głód staje się o wiele mniejsze, a po 21 dniach znika całkowicie.

   Przy paleniu e-papierosów jest to nierealne, bo każdy narkotyk ma to do siebie, że zwiększa się jego dawka, więc cały czas będziesz odczuwał głód nikotynowy, a co za tym idzie zaczniesz kojarzysz e-palenie z czymś pozytywnych, bo nigdy się nie przepalisz, aż cię zemdli i nigdy nie przejrzysz na oczy jakie świństwo musisz palić. Właśnie dlatego to analogowe są lepsze w rzucaniu palenia, bo od samego początku wiesz, że są szkodliwe. A ty się łudzisz, że elektroniki ci nie szkodzą. Zapewniam cię na bazie dobrze znanej wiedzy i opisów palacze e-fajek, że też szkodzą. Chłopaku zniszczysz sobie płuca, a tym bardziej, że ty masz już teraz boleści i być może nigdy nie powinieneś zaczynać palić. Ale wiadomo to nie my wybieramy czy chcemy zostać palaczami tylko zbieg okoliczności. Przeważnie palaczem zostają najsilniejsze jednostki, które nie boją się zapalić i myślą, że się nie uzależnią.

   Dlatego powtarzam ci, szukasz dalszej wymówki, aby móc dalej palić. Przy tym ignorujesz wpisy innych e-palaczy i naukowe fakty o tych substancjach, które ci wykładam jak na tacy. Zrozum tu nie ma innej możliwości, że dana substancja działa inaczej na drogi oddechowe, a inaczej na skórę.

   Widzisz i tym się różni człowiek mądry od głupiego. Człowiek mądry na bazie nowych faktów przyzna się do błędu i zmądrzeje, a głupiec będzie tkwił w głupocie. Nie boję się przyznać, że zostałem oszukany jak wielu innych palaczy i też uwierzyłem na słowo nie znając tematu, że to para wodna. Cała masa osób tak myśli, a para wodna przecież nie powstaje z glikolu i gliceryny.

  •  

   pokaż komentarz

   @aarahon: I proszę bardzo, kolejny artykuł, w miarę nowy na ten temat z 07-10-2019: https://pulsmedycyny.pl/men-i-gis-ostrzegaja-przed-e-papierosami-972310

   Podając skutki zdrowotne wynikające z użycia e-papierosów wymieniono: podrażnienie górnych i dolnych dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli, kaszel, zmiany rozedmowe w płucach, indukcję stanu zapalnego w drogach oddechowych, zmniejszenie wydajności układu odpornościowego, zwiększone ryzyko wystąpienia zapalenia płuc, zmiany behawioralne, upośledzenie pamięci, skurcze mięśni i drżenie mięśni, podrażnienie oczu, kontaktowe zapalenie skóry i oparzenia, nudności i wymioty, podrażnienie błony śluzowej gardła i jamy ustnej.

   "Najnowsze doniesienia medialne (z 23 sierpnia 2019 r.) donoszą o pierwszej śmierci dorosłego pacjenta, związanej z ciężką chorobą układu oddechowego. Zgon jest wiązany z użyciem e-papierosów. Amerykańskie szpitale głośno mówią o coraz większej liczbie trafiających do szpitali z problemami oddechowymi bardzo młodych osób palących e-papierosy. Jedynym czynnikiem wspólnym w tych przypadkach jest używanie e-liquidów" – czytamy w informacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarmataa: to puść dym nosem jak dziecko smarkaczu. Jak się nie udusisz to gratuluję! Poza tym ja niczego debilu nie bronię tylko napisałem, że z tą śluzówką to ty sobie opowiadaj swoim starym, a nie będzie ściemniał p#%%$!?otami ludzi z wykopu.

  •  

   pokaż komentarz

   @lars33: A truj się jak chcesz. Widzę nałóg jest w tobie silny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarmataa: na szczęście nie potrzebuję na to twojej zgody:)

 •  

  pokaż komentarz

  Koncerny tytoniowe po prostu piecze dupsko i zmawiają sponsorowane materiały, tak samo jak banki i deweloperów piecz dupsko o to, że młodzi nie biorą kredytów i nie kupują dziury w ziemi ( ͡° ͜ʖ ͡°)