•  

  pokaż komentarz

  Tylko z tego co mi wiadomo to Niemcy doskonale wiedzieli o zamiarach Ukraińców w stosunku do Polaków. Niemcy WSPÓŁPRACOWALI z Ukraińcami . Bez tej współpracy z Niemcami w 1943 Ukraińcy tak "samowolnie i samodzielnie" nie wymordowali by 200 000 Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej!Ukraińcy mieli broń ,a od kogo ją dostali, jak nie od Niemców?Ukraińscy Kolaboranci byli żołnierzami Waffen SS .Istniała przecież słynna Ukraińska SS Galizien !

  •  

   pokaż komentarz

   Ukraińcy tak "samowolnie i samodzielnie" nie wymordowali by 200 000 Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej!Ukraińcy mieli broń ,a od kogo ją dostali, jak nie od Niemców?

   @Pyza56: Nie podpowiadaj lepiej bo zaraz Ukraińcy przyjmą polską linię obrony w sprawie polskich mordów na Żydach, usprawiedliwiając się że nawet jak Ukraińcy mordowali Polaków to było to z inspiracji niemieckiej, łuski też były niemieckie a tak w ogóle to Ukraińcy ratowali swoich kochanych, polskich sąsiadów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Bez sowieckiej partyzantki masakra byłaby jeszcze większa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Luis_Cas_der_Polaco: Ironia jest taka, że to sowieckie służby specjalne (NKWD i GRU) przyczyniały się do podsycania i rozwijania antagonizmów polsko-ukraińskich. Dokumenty znajdują się w utajnionych zbiorach specjalnych Federacji Rosyjskiej. Podobna sytuacja społecznościowa i historyczna była na terenie obecnej Białorusi, tam jednak nie doszło do czystek na Polakach.

  •  

   pokaż komentarz

   Dokumenty znajdują się w utajnionych zbiorach specjalnych Federacji Rosyjskiej.

   @Jariii: To daj nam tam dostęp skoro widziałeś. Też byśmy poczytali...

  •  

   pokaż komentarz

   @EliG: „Sprawa kontaktów ukraińsko-sowieckich jest jednak bardzo trudna do zbadania z uwagi na stosunkowo skromną bazę źródłową, a w celu ostatecznego jej wyświetlenia należałoby sięgnąć do dokumentacji sowieckich służb specjalnych”. Grzegorz Mazur, Rola Niemiec i Związku Sowieckiego w polsko-ukraińskim konflikcie narodowościowym w latach 1942-1945, w: Polska-Ukraina. Trudne pytania, Materiały V międzynarodowego seminarium historycznego Stosunki polsko-ukraińskie w latach II wojny światowej Łuck, 1999, Wyd. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Związek Ukraińców w Polsce, Warszawa 1999

   Wygoogluj sobie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jariii: tak, a dla wiarygodności, ze ro prawda to po wojnie Armia Czerwona surowo rozprawiła się nie tylko z bandami UPA, ale i ukraińską ludnością cywilną poszerzając odpowiedzialność.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jariii: podobno to twój stary jest trans pedałem

  •  

   pokaż komentarz

   @pulkownik_isajew Tak samo wzywali do wybuchu powstania Polaków a po wojnie rozprawili się z powstańcami.

  •  

   pokaż komentarz

   @pulkownik_isajew: Faktem, jest, że najpewniej Stalin wykorzystał Ukraińców, a potem się na nich zemścił. Zasadniczo UPA, raczej stawała po stronie narodowych socjalistów niż komunistów. Mało kto pamięta, że sporo żołnierzy tłumiących powstanie Warszawskie było Ukraińcami, i tutaj też jest sporo wątpliwości co do działań KGBe i GRU.

   @Hans_Trans: Nie wiem, już nie żyje.

 •  

  pokaż komentarz

  Można się spierać, ale trzeba posłuchać jeszcze żyjących, a ich opinie i wspomnienia są czasami bardzo różne, jeśli chodzi o niektóre grupy żołnierzy AK

 •  

  pokaż komentarz

  Niepopularną opinia. Tyle te bandy leśne zrobiły dla sprawy polskiej co ostatnim czasem kombatanci w obronie kamienic powiedzieli. Ci bohaterzy zgineli w walce z Niemcami, a przeżyli w sporej części złodzieje i bandyci dzisiaj wynoszeni na ołtarze polskiej historii. Nie umniejszam zasług bohaterów, ale otwórzmy oczy na prawdę, nie każdy nim był.

  •  

   pokaż komentarz

   @pulkownik_isajew: dokładnie mówił to mój dziadek rocznik 1918. Całą wojnę spędził na robotach przymusowych u Niemców. Bohaterowie ginęli, przeżywali kombinatorzy itp. Po upadku komuny, jego kolega chciał mu rozkminić 'legitymację' AK. Nic wspólnego z AK nie miał. Nie przyjął. Pomyślcie ilu takich 'akowców' jest.

 •  

  pokaż komentarz

  Słyszałem, że AK grabiło i rabowało okoliczne wsie bardziej niż ktokolwiek. Do tego uważali, że im się to należy bo są z AK. Na wojnie najbardziej tracą w nią najmniej zaangażowani

Dodany przez:

avatar HaHard dołączył
85 wykopali 20 zakopali 2.6 tys. wyświetleń