•  

  pokaż komentarz

  jeśli pracują wydajniej to w czym problem?

 •  

  pokaż komentarz

  No tak firmy to debile, będą płacić ukraincom więcej niż Polakom bo to jest niezwykle opłacalne ekonomicznie XD kto wymyśla takie pierdy?

  •  

   pokaż komentarz

   @zly_ogryzek: jeśli już to prawda to pewnie różnica jest w pozostałych sformalizowanych lub niesformalizowanych warunkach umowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @zly_ogryzek: Zobacz komentarze @Ash69 @nabzd czy @Yoyek5
   Jak sam widzisz ludzie nie rozumieją jak działa wolny rynek XD
   No jakim skoro może mieć taniej Polaka to ma więcej płacić Ukraińcowi to jest przecież żart.

   @nabzd a proszę powiedz mi co ma do tego „Krul” w parlamencie ? :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Plutonium: No tak działa wolny rynek. Skoro Januszom lepiej się opłaca zatrudnić Ukraińca za większą kasę niż Polaka to właśnie jest wolny rynek ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @nabzd Najpewniej przez głupie przepisy bardziej się opłaca zatrudniać zagranicznych niż Polaków, więc ciężko to nazwać wolnym rynkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @zly_ogryzek: w firmie, w której pracuję, jest zupełnie inaczej, bo Ukraińcy nie mogą pracować w Schengen, a jak naszym się podpadnie to L4 i za jakiś czas będą na północy/zachodzie Europy. Dla porównania Ukraińcy za bycie na L4 płacą kary umowne xDdddddddd

  •  

   pokaż komentarz

   @nabzd: Zastanów się , jak może komuś się opłacać płacić Ukraińcowi więcej niż Polakowi tylko ze względu na to ze to Ukrainiec ??
   Przecież właścicielowi firmy zależy przede wszystkim na obniżeniu kosztów wiec o zawistnym jest ze jeśli Obaj pracownicy są tak samo dobrzy w wykonywanej pracy to pracodawca wybierze tańszego ! :)

   To mi przypomina trochę rozmowę o płacy kobiet i mężczyzn .
   Gdyby nie było różnicy w ich pracy a kobiety średnio zarabiają mniej niż faceci to pracodawca (wstrętny kapitalista) wybierał by same kobiety , jednak tak się nie dzieje jak wiadomo a praca kobiet średnio wyceniana jest niżej .

   Ale wracam kolego do pytania co do tego ma „krul” w parlamencie ?
   :D

  •  

   pokaż komentarz

   @zly_ogryzek: może po prostu mają przeszkolonych pracowników i bardziej opłaca się im zapłacić więcej niż uczyć nowych.Bez względu na narodowość

  •  

   pokaż komentarz

   No tak firmy to debile, będą płacić ukraincom więcej niż Polakom bo to jest niezwykle opłacalne ekonomicznie XD kto wymyśla takie pierdy?

   @zly_ogryzek: będa płacić więcej temu kto przyjdzie do pracy... czy wy k!?!a nie rozumiecie że polaków jest tak mało aktywnych zawodowo i tak mało chętnych do pracy, że ci ukraińcy musza tu być i robić, bo inaczej gospodarka by nie funkcjonowała?

  •  

   pokaż komentarz

   @zly_ogryzek: Bo jeden Ukrainiec zrobi tyle co dwóch Polaków. Podam przykład. U siostry w pracy pracuje Ukrainka, normalnie zakład pracuje po osiem godzin, ale Ukrainka ma na tym zakładzie mieszkanko i może pracować ponadto ile chce, a że rodzinę ma na Ukrainie i jest tutaj w celach czysto zarobkowych to na okrągło tylko pracuje i śpi żeby wyciągnąć jak najwięcej kasy. Dla właściciela taki pracownik to ideał i bardziej opyla mu się takiego utrzymywać nawet za ciut większą stawkę godzinową, niż utrzymywać zwykłe dwa etaty dla Polaków którzy zrobią tą samą robotę za 8 godzin bo właściciel musi ponosić wtedy dwukrotne koszty pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @zly_ogryzek: Polak to wymyślił bo widzi ze Ukrainiec Pracuje a polak wali w ch.. i mu sie wszystko należy i na wszystko ma czas a jak sie nie podoba to L4

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikWesolek: Z własnego doświadczenia wiem że wszystko zależy od wielu czynników. Sam jestem za granicą pracuję jako spawacz w Polsce gówno płacą za umiejętności raczej potrzebni są wytresowani pracownicy niż wyspecjalizowani fachowcy. W Polsce same gówno projekty nic poważnego a jak pytasz się o kasę adekwatną do umiejętności to nie dostaniesz bo na siebie nie zarobisz... Dlatego wyjechałem i spawam poważne projekty często zdarza spawać dla airbusa itp. A w Polsce szkoda gadać... No i klasa adekwatna więcej €niż PLN potrafi zmotywować do emigracji

  •  

   pokaż komentarz

   @Plutonium:
   Czytam te wypowiedzi i tutaj wcale, a w internecie z rzadka słyszy się pytanie:
   DLACZEGO ZABRAKŁO POLAKÓW?
   Może dyskusja na to pytanie będzie bardziej owocna niż takie zawracanie kijka.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli to prawda, to skandal jakiego świata nie widział. Standardem międzynarodowym jest to że imigranci zarobkowi zarabiają mniej niż miejscowi. Niektóre kraje wymusiły na pracodawcach zrównanie płac miejscowych z imigrantami. Ale Nigdzie ! Jego mać nie słyszałem by imigranci bez obywatelstwa danego kraju zarabiali więcej niż miejscowi! Wdf !?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: to chyba nie byłeś w Irlandii

  •  

   pokaż komentarz

   @fAzI: No nie byłem, rozwiń to się wszyscy dowiemy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: bo to typowi Janusze biznesu, lepiej dać zarobić Ukraińcom niż "somsiadowi biedakowi rodakowi"

   pokaż spoiler ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: A wykopki i tak piszą, że pensje w Polsce nie rosną XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: nie chodzi o narodowość, tylko o to, że nowi pracownicy dostają więcej na start. Dlatego w tej chwili najlepiej co 2 lata zmieniać robotę, jeśli szef nie daje podwyżki. Problem w tym, że polak jest mniej elastyczny, bo ma mieszkanie, rodzinę i nie rzuci roboty z dnia na dzień, żeby pracować za 500zł więcej 50km dalej. Ukrainiec z tym problemu nie ma, więc zarobi więcej.
   Niestety, ale jest tak, że płace dla starych pracowników stoją w miejscu. To jest patologia w Januszeksach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: przyczyna jest prosta - Polak będzie robił za minimalną bo musi. Jakby chciał wyjechać to już dawno by wyjechał, ale jak został to już raczej zostanie i będzie wegetował.

   Z kolei Ukraińcy już i tak musieli wyjechać setki kilometrów od domu i nie mają przeszkód przejechać jeszcze kilkaset kilometrów więcej, dlatego im Janusz nie może dać ochłapów, bo po prostu pojadą gdzie indziej.

  •  

   pokaż komentarz

   To jest patologia w Januszeksach.
   @apee: nie tylko w Januszeksach

  •  

   pokaż komentarz

   Standardem międzynarodowym jest to że imigranci zarobkowi zarabiają mniej niż miejscowi.

   @Ash69: Niby czemu?

   I to nie jest tak, że miejsc z dobrymi zarobkami imigrantów jest mało, popatrzmy na przykład na dolinę krzemową - imigranci dostają tam wielokrotność średniej krajowej.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli to prawda, to skandal jakiego świata nie widział.Ale Nigdzie ! Jego mać nie słyszałem by imigranci bez obywatelstwa danego kraju zarabiali więcej niż miejscowi!

   @Ash69:
   Zanim sie zaczniesz denerwowac doczytaj, że to jest tylko deklarowane wyrażenie gotowości przez kilkanascie % pracodawców do płacenia więcej pracownikom najemnym w sytuacji gdyby chcieli wyjechac i pracodawca miałby zostać z niczym , a nie fakt majacy miejsce.

   Jaki skandal to wolny rynek. Pracodawca płąci tyle ile wymaga pracownik obecny lub potencjalny na rynku. Chca płącić wiecej, bo imigranci wala chetnie po 12-16 godzin na dobe żeby szybko zarobić i jak napisano w tekscie nie ma już Polaków na te stanowiska.

  •  

   pokaż komentarz

   Niektóre kraje wymusiły na pracodawcach zrównanie płac miejscowych z imigrantami.

   @Ash69:

   źródło: r-scale-00.dcs.redcdn.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @AutomatycznyCzarodziej: ale gdy porównasz ich zarobki do lokalsów z doliny krzemowej? Gdy weźmiesz WSZYSTKICH emigrantów, którzy pracują nawet w takiej Kalifornii, to raczej zarabiają mniej od lokalsów. Zresztą jak będziesz w USA, to pojedz na budowę i zobacz kto pracuje za $10-15 za godzinę, kto kosi trawniki itd., kto sprząta domki( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Generalnie najczęściej tak jest, że miejscowi okupują najlepsze prace i oddają te, których nie chcą robić. Są przypadki takie jak IT i Kalifornia, gdzie ściga się każdego, kto chce pracować i ma skill, ale mówimy o całości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: Tak działa wolny rynek. Polaka nie trzeba zachęcać do pracy wyższym wynagrodzeniem, bo on nie ma zbyt wielkiego wyboru - tutaj mieszka, tutaj ma rodzinę na utrzymaniu, więc tutaj musi pracować. A taki Ukrainiec skoro i tak wyemigrował kilkaset kilometrów za pracą do Polski, to co go powstrzyma, by nie pojechać dalej - np. do Niemiec.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: Bo p0lacy nie są mobilni i tylko narzekają na pracodawcę. Ukraińcy, poza swoimi licznymi wadami jako pracownicy, mają też zaletę - oni się nie przywiązują do jednego miejsca. Są tu, żeby zarabiać, dostaną gdzieś więcej - idą tam. Po prostu.
   Polacy często mają inne podejście, a Janusze nie mają motywacji, żeby im płacić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: pracuje w budownictwie i cały sezon mamy problem z pracownikami. Jeżeli już ich znajdziemy to albo pijak, kryminalista albo p!@%a która ma dwie lewe ręce. Zatrudniliśmy jednego Ukraińca i okazał się ok, potem przyjechało jego dwóch kolegow- jeszcze lepsi ! Aktualnie zatrudniamy ok 10 Ukraińców i na żadnego nie mogę powiedzieć złego słowa.
   Co różni Ukraińca od Polaka ? Ukrainiec musi pracować to dla niego szansa na lepsze życie, a Polak ? Ma wyj$!$ne po całości czy ja go zwolnię czy sam się zwolni. Pójdzie po socjal albo wyślę żonę do pracy o to im w zupełności wystarczy.
   Firmy chcą płacić więcej Ukraińcom? Wcale się nie dziwię.

  •  

   pokaż komentarz

   @mag_zbc: dlatego od dawna mówię dlaczego system gdzie się wynajmuje mieszkania a nie je posiada jest lepszy dla gaopodarki bo ludzie są mobilni! Wszędzie działa tylko w Polsce każdy musi mieć dom a wynajem jest chorendalnie drogi i z kretyńskim prawem.

  •  

   pokaż komentarz

   @fAzI: Bylem 12 lat. Co chcesz wiedziec?

  •  

   pokaż komentarz

   @kroud: A co ty generalizujesz ?! Polscy specjaliści są, ale im trzeba dobrze zapłacić. Czyli twoja firma uja płaci a wymagania to ma ! zapłać na poziomie to i Polscy specjaliści sie znajda, nie pijacy i fachowcy. Ale ty wolisz uja płacić i narzekać na Polaków. Bo i owszem polski specjalista nie będzie robił za stawkę ukraińca. Czyli wychodzi że ta firma co piszesz to janusze biznesu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: A może po prostu Ukraińcy pracują wydajniej niż Polacy i dlatego przedsiębiorcy ich częściej zatrudniają?

  •  

   pokaż komentarz

   Generalnie najczęściej tak jest, że miejscowi okupują najlepsze prace i oddają te, których nie chcą robić

   @boguchstein: Kiedyś oglądałem dokument Made in America z 2008 roku o gangach crips and bloods i pokazana była tam ich geneza powstania jak i zarys historyczny bieda dzielnic w Los Angeles. Kiedy czarne kobiety które były sprzątaczkami, gosposiami, pomocami kuchennymi ogólnie pracownicami niskiego szczebla przestały pracować i przyczyniły się tym samym do ekspresowego postępu biedy min. w comptom? Kiedy stwierdziły że praca którą wykonują im uwłacza i taką pracę powinny wykonywać kobiety które przyjeżdżały do pracy z europy wschodniej.
   Sam mieszkam w okolicy zagłębia sadowniczego i pamiętam okres przejścia kiedy nasi sadownicy nie byli w stanie zatrudnić żadnego polaka. I wiem że zaraz tu będzie hur durr bo pewnie mało płacili itp. - nie, mam tu na myśli gospodarstwa gdzie dostajesz zakwaterowanie, pełne wyżywienie i umowę o pracę. Polacy pracę w sadzie zaczęli uważać że jest to praca dla tych gorszych za wschodniej granicy i jest poniżej ich wyimaginowanych kwalifikacji. Sam pracuję aktualnie w przemyśle spożywczym, wcześniej sporo jeździłem po innych zakładach produkcyjnych i tutaj zaczyna się robić podobna sytuacja. Brak jest pracowników liniowych z polski nie z powodu niskich stawek a z powodu chorego myślenia że taka praca jest już zarezerwowana dla ludzi ze wschodniej granicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: 6 tysięcy dla pracownika fizycznego to mało ? Może niedokładnie się wyraziłem wyżej ale głównie o takich pracownikach pisałem

  •  

   pokaż komentarz

   @reseted: Troszkę inaczej Janusze biznesu wolą dać więcej Ukraińcowi bo ten zap%?!%%?a jak mały parowóz
   innymi słowy daje się wyzyskiwać,wiem bo trochę robiłem na produkcji,gdzie Polacy pracowali po 8h
   a Ukraińcy po 12h mimo że warunki pracy były trudne wysoka temperatura i duże tempo pracy,taka mentalność byle by zarobić świetnie się uzupełniają z naszymi Januszami biznesu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kroud: U mnie to samo zatrudnisz ukraińca to zapi..rdala po 12 h, 6 dni w tygodniu aby zarobić jak najwięcej i wrócić do siebie, zazwyczaj bardzo sumiennie - branża elektryczna/integratorska. A miejscowi polacy chleją tyle samo co ukraińcy a mają dwie lewe ręce do roboty a jak chcesz solidną ekipę zatrudnić która by z ukrańcami konkurowała to musisz płacić nie wiele mniej niż niemiec tak aby naszych ściągnąć co zazwyczaj jeżdżą na zachód i oczywiście traktować ich jak szlachta że raczyła przyjąć zlecenie. Ale nie narzekam praca w h..j ciężka ale i dobrze płatna w przyszłym miesiącu chłopaszek 20 parę lat a leci sobie z laską na rejs po morzu śródziemnym a nasze Janusze nie mogą tego przeboleć i obecnie wróg nr jeden ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: To tylko media.... uspokój się? Ilu Ukraińcom zapłacono więcej niż Polakom na tym samym stanowisku ? Wiesz ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69:,, Są cenni dla polskiego rynku pracy - uważa Arkadiusz Pączka, dyrektor Centrum Monitoringu Legislacji Pracodawców RP. - Przedsiębiorcy widzą wartość w tej grupie, dlatego nadal aż 17 proc. byłoby skłonnych płacić im więcej niż polskim zatrudnionym, żeby ich tylko zatrzymać.''

  •  

   pokaż komentarz

   @Lama1: dokładnie ! Poza tym pracujemy w delegacji i chłopaki mają płacone od godziny.
   Po pracy pytam kto chce zostać dorobić parę godzin, Ukraińcy prawie zawsze zostają, Polacy wolą walić browary parę godzin dłużej.

  •  

   pokaż komentarz

   @reseted: nie to nie Januszem a tacy rodacy jak ty. Co leja na kraj i wszystkich w około obrażają. Jak ma tutaj być dobrze jak nie szanujemy siebie i Polskę mamy za nic.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: co cię interesuje ile prywatną firma chce dać pracownika?

  •  

   pokaż komentarz

   @Naczelny_Cenzopapista: u mnie w robocie, czego się nie dotkną to sp#%$##$ą np.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: Powiem Ci z pierwszej ręki jak jest na Podkarpaciu. W spawalnictwie pracuje dużo Ukraińców. Zauważyłem, że pracownik z umrai y jak ma polecenie to nie marudzi robi sprawnie, mało przerw na gadkę a fachowcy z Ukrainy naprawdę dobrze wykonują swoją robotę. W kwestii delegacji nie odmawiają bo co im robi różnica czy Rzeszów czy Warszawa skoro i tak poza domem . Polski pracownik, zaznaczam nie jest to regółą ale często jest tak że pracują na wyjebce, gadka, jak nie ta firma za 3k to inna.
   Rozmawiałem z chłopakami z Ukrainy nie raz i duuuża większość pracuje przez agencję czyli pośrednika. W rozmowie z znajomym który jest dyrektorem w jednej z firm usłyszałem że w okresie ruchu na rynku woli zapłacić 35,40zl brutto na godzinę spawaczom z Ukrainy (przez agencję) bo w każdej chwili w przypadku zakończonego dużego zlecenia może podziękować i zostawić tych na etacie Polaków którzy paradoksalnie zarabiają ok 27,30zl brutto. Mówię o mikro skali o nie wiem jak to się przekłada na ogół ale może jest to jedna z przyczyn.

  •  

   pokaż komentarz

   @apee: Nie tylko januszeksy ale też korpo.

   Od lat jest tak, że zmiana firmy to najszybszy sposób na awans. Niektórzy wręcz idą do innej firmy, tylko po to by później wrócić do pierwotnej na wyższe stanowisko, którego by nie dostali w niej zostając ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Firmy narzekają na brak lojalności wśród pracowników, a nie potrafią tej lojalności wynagrodzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @boguchstein: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: skoro państwo jest przeciwko obywatelowi to czego się dziwić? Ukraińcy też nie chcą pracować w Polsce bo się przekonali jak jest u nas więc, zbierają graty i jadą na zachód lub wracają do siebie

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: Rozumiem oburzenie, ale przykladowo w Belgii jest dokladnie odwrotnie. Juz tlumacze: tam bardziej im zalezy na tym zeby nie bylo dumpingu placowego, to znaczy jak firma nie moze znalezc pracownika na dane stanowisko to nie moze od tak sobie sciagnacc kogos spoza UE i dalej placic slabo. Sciagnac mozna tylko pracownika, ktory zarabia wiecej niz srednia pensja na danym stanowisku, bo to znaczy ze naprawde sie nie dalo nikogo znalezc za standardowa stawke(lub ze dana osoba jest ponadprzecietnym specjalista). Dziewczyna z Meksyku ktora ze mna pracowala na projekcie musiala dostac 25% wiecej niz srednia pensja Project Managera w Belgii zeby dostac wize pracownicza.

  •  

   pokaż komentarz

   @frey0527: XD typie, ale aronie to ty rozumiej. Masz, ostatnio było na wykopie: http://wgospodarce.pl/informacje/70661-microsoft-skrocil-tydzien-pracy-do-4-dni-szokujacy-efekt tak się szanuje siebie i kraj, zwiększając wydajność poprzez zadowolenie pracowników, a nie dop!$$%$#anie coraz dłuższych zmian pracy i ściąganie kolejnych nacji, które te normy będą wyrabiać i śrubować coraz wyżej, oczywiście ku uciesze Januszy biznesu, których trzeba tępić, a nie szanować

  •  

   pokaż komentarz

   @kleiner_trottel: i to są właśnie regulacje prawne poważnego państwa a nie chlewu obsranego gównem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Bo p0lacy nie są mobilni i tylko

   @FrasierCrane: Bardzo niemobilni bo w Niemczech spotykam ich na każdym kroku i nawet z kasjerką w Lidlu rozmawiam po polsku gdy mi wypadnie złotówka z portfela.

  •  

   pokaż komentarz

   @kroud: To wam się trafili ci Ukraińcy. Ja pracowałem z cwaniakami, których trzeba było pilnować bo ściemniali i nie mieli pojęcia o tej pracy (tynki, wykończenia). Same poprawki po nich były.

  •  

   pokaż komentarz

   Standardem międzynarodowym jest to że imigranci zarobkowi zarabiają mniej niż miejscowi

   @Ash69: Ploty zasłyszane od jakiegoś starego Janusza przy puszce piwa. Jeśli pracujesz dajmy na to w Niemczech w firmie Niemieckiej, to zarabiasz uczciwie. No chyba że masz na myśli imigranta zarobkowego jadącego na 3 miechy ba ogórki bez jakiejkolwiek znajomości języka, jadąc polskim busem pracować dla POLSKIEJ firmy za granicą, to taki będzie oczywiście za swoją głupotę ru***** jak tylko się da.

   Ale co ja tam wiem. Ja tylko w przeciwieństwie do sebków znam język i mieszkam stale od ponad 4 lat za granicą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: Ja zarabiam więcej niż moi koledzy Szwajcarzy na tym samym stanowisku, ale dlatego, że mam wyższe wykształcenie, kwalifikacje i większe doświadczenie w branży niż oni. Moim zdaniem to jest sprawiedliwie

  •  

   pokaż komentarz

   Standardem międzynarodowym jest to że imigranci zarobkowi zarabiają mniej niż miejscowi.

   @Ash69: szkoda, że u nas ci imigranci od wielu lat nie są tańsi od polaków... bo nie dość że płacisz im za godzine, to jeszcze często dajesz za darmo mieszkanie i płacisz rachunki, żeby tylko mieć kogos do pracy...

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: wiesz dlaczego ?? Wlasnie dlatego, że jestes leniwy i Roszczeniowy. A taki koles ktory przyjechal by Pracowac i zarabiać Pracuje i zarabia. A ty po takim wpisie pokazujesz, że pierwsze co to szukal bys sprawiedliwości w związkach zawodowych bo jak to Za nieróbstwo moja mam dostawać mniej niz ukrainiec ktory pracuje i nic nie mowi!.

  •  

   pokaż komentarz

   @kroud: To mieliście szczęście. Ja też pracuje w budownictwie i nie widziałem jeszcze dobrego i uczciwego pracownika z Ukrainy.

  •  

   pokaż komentarz

   @triptic: może to przez resztę pracowników, którzy go buntują?
   My pracujemy w delegacji, często śpię z moimi pracownikami w jednym hotelu, więc mam większy wpływ na nich, bo widzę ich prawie 24/7

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: Gówno nie skandal. Jak pracodawca ma ochote płacić jedym więcej, a drugim mniej to tak robi. Jak Polacy nie godzą pracować za taką stawkę to niech zmienią pracę (lub kraj). Widocznie Ukraińcy tak robią i dobrze na tym wychodzą.

   Ogarnij sie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kroud: Ja mówię to z perspektywy kierownika budowy w jednej z największych firm budowlanych w Polsce ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: nie rozwinął to ja rozwinę.

   W Irlandii i Anglii polski inżynier, np. automatyk, elektrotechnik, potrafi zarobić +20% tego co brytyjczyk.

   Dlaczego? Ano dlatego, że polski inżynier ma za sobą studia kierunkowe (co u brytyjczyka nie jest oczywiste), ma często studia podyplomowe, 2 języki, doświadczenie w niesprzyjających warunkach pracy.

   Pracowałem z projektantem elektryki - anglikiem. Facet 12 lat doświadczenia, nie miał zielonego pojęcia o SAP, centralach oddymiania a nawet - silnikach i ich zabezpieczeniach.

   Nie musi tego wiedzieć, są od tego inni. Polak bardzo uniwersalny, wszystko liznął ze wszystkim sobie poradzi. Spotkałem nawet firmę w które polak, senior designer zarabiał około 25% więcej od... Swojego dyrektora.
   Co oczywiście jest też poniekąd tam normalne.

   Tak niesprzyjającego rynku pracy jak polski wśród krajów rozwiniętych nie widziałem nigdzie. Zarobki marne, masa stresu, wszystko na już i jeszcze szef idiota i oszust.

   Nic dziwnego, że Polak jak załapie się w Anglii do dobrej firmy to jakby złapał pana Boga za stopy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: taka sama prawda jak ta że kobiety zarabiają mniej za tą samą pracę. Widocznie Ukraińcy na tych stanowiskach są wydajniejsi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: w UK Polacy często zarabiają więcej niż lokalni moim zdaniem. Przynajmniej w kręgu w którym się obracam, jesteśmy bardziej skłonni do ciężkiej pracy, nadgodzin i robimy mniej problemów jak trzeba coś ekstra zrobić. Przynajmniej po moich znajomych i po sobie tak twierdzę

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: „Trzeba słuchać ludu, obiecać mu czego oczekują, a potem wygaszać ich oczekiwania. Mają zapie…ć za miskę ryżu” Mateusz Morawiecki ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: w Niemczech zarabiam więcej niż Niemiec na moim stanowisku i co na to powiesz? Ja zarabiam 3 tys euro a koledzy 1,7-2,4 euro.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: To chyba nie byłeś we Francji...

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli to prawda, to skandal jakiego świata nie widział. Standardem międzynarodowym jest to że imigranci zarobkowi zarabiają mniej niż miejscowi. Niektóre kraje wymusiły na pracodawcach zrównanie płac miejscowych z imigrantami. Ale Nigdzie ! Jego mać nie słyszałem by imigranci bez obywatelstwa danego kraju zarabiali więcej niż miejscowi! Wdf !?

   @Ash69: Kiedyś robiłem w pewnej fabryce z Ukraińcami o ile większość z nich była spoko to ta fabryka już nie. Ja i cała reszta lokalnych byliśmy zatrudnieni na umowę o pracę na pełen etat (choć też na 3/4 się zdarzało), Ukraińców zatrudniała agencja. Nie będę podawał stawek bo wybuchnie gównoburza nie na temat jak to bywa ale mieliśmy od nich jakieś 4 zł więcej na godzinę. Niby spoko ale nie do końca bo nam kazano wchodzić na nadgodziny ale jeśli ktoś się zbliżał do 40h samych nadgodzin (łącznie nawet z kilku miesięcy) to szedł na wolne tak że robiło się cały czas a pieniędzy żadnych tylko dodatkowy urlop niby płatny ale jak za 40h tygodniowo mimo że z nadgodzinami to i po 60h wychodziło.

   Natomiast Ukraińcom płacono za każdą godzinę z tą różnicą że stała stawka czy to za zwykłą godzinę pracy czy za nadliczbową, tak samo kantowano ich bo nam płacono za pracę w godzinach nocnych a im nie (miesięcznie było jakieś 50-70 zł więcej xDD).

   Pomijając już fakt że agencja brała prowizję ale fakt pokazywał że firma wolała zapłacić więcej agencji która rozliczała Ukraińców niż nam.

   Żeby było lepiej to nam robili grafiki kiedy kto robi w weekend bo nikt nie chciał a znowu Ukraińców zmuszano do pracy po 12h dziennie tak że pon-pt 6-18 i jeszcze w sobotę na 8h żeby w niedzielę wejść na nockę 22-6 i w poniedziałek jak skończyli o 6 rano, wyspać się i o 18 start do 6 do soboty rano żeby być już o 14tej w sobotę na 8h.

   W rezultacie wyszło tak że większość tych osób które poznałem wyjechały z tego miasta gdzieś gdzie lepiej płacono, niektórzy to z Polski wyjechali a ja sam zamieszkałem kilka lat temu także w innym kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: Hahaha, a tutaj mowa o pracy fizycznej, dobrze że nie wiecie ile zarabiamy na biurowej :D

  •  

   pokaż komentarz

   @melba: dokładnie tak samo działają wszystkie korporacje. Masz tu grejd wyżej, wincyj obowiązków, ale niekoniecznie wincyj pinionszków.

   I dlatego ludzie lawirują miedzy korpo. Dwa lata i elo. Debilizm to malo powiedziane. Przychodzi nowy i zawsze dochodzi strata czasu na wdrożenie go. Stary pracownik dostałby jego hajs to nie byłoby tego problemu. I jeszcze czułby się doceniony i związany mocniej z firmą

  •  

   pokaż komentarz

   Od lat jest tak, że zmiana firmy to najszybszy sposób na awans. Niektórzy wręcz idą do innej firmy, tylko po to by później wrócić do pierwotnej na wyższe stanowisko, którego by nie dostali w niej zostając ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Firmy narzekają na brak lojalności wśród pracowników, a nie potrafią tej lojalności wynagrodzić.

   @Massacrul: No kurde tylko wydrukować i pogrubić.

   To zupełnie nie ta sama sytuacja ale coś tam podobnego. Znajoma pracuje w legendarnym Amazonie. Jest już na emeryturze ale pracę podjęła po to by mieć za co zwiedzać sobie trochę świata a nie wegetować w czterech ścianach. Ot popracuje, odłoży na wycieczkę i jedzie. Noża na gardle nie ma bo i tak ma emeryturę. I jak wygląda sytuacja? Ot jak chce wyjechać to idzie do kierownictwa i mówi że chce wolne na urlop. Kierownictwo się nie zgadza bo terminy, bo kalendarz zatrudnień etc. Ona się składa wypowiedzenie, się zwalnia, jedzie na wakacje zwiedzać Afrykę czy inną Azję i zbiera wspomnienia. Jak wróci to znów idzie złożyć aplikację, Amazon z braku pracowników ją i tak ponownie zatrudnia, szkolenia, pierwszy tydzień znów na mniejszym obciążeniu z racji szkoleń etc. i tak do kolejnej prośby o urlop która znów się kończy odmową, ona się zwalnia, jedzie na wakacje, wraca, aplikuje o zatrudnienie, znów ją zatrudniają, szkolenie, praca ... i tak w kółko ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @xaliemorph: Znam podobną historię z tej kategorii.

   Znajomy pracował w Pesie w bydgoszczy. Praca na umowę o dzieło ( ͡° ͜ʖ ͡°) za jakieś tam śmieszne pieniądze (nie więcej niż 2500 na rękę). Nie pamiętam co dokładnie robił, ale wiem, że coś programował.

   No i teraz myk taki, pracował tam już z 3-4 miesiące, mieli go podszkolić by mógł robić coś bardziej zaawansowanego, ALE stwierdzili, że nie mogą sobie pozwolić odciągnąć kogoś ogarniętego by zajął się szkoleniem bo brakuje im ludzi (ʘ‿ʘ)

   No w taki sposób to nigdy ich nie będą mieć, znajomy ostatecznie się zwolnił i tyle tego było.

  •  

   pokaż komentarz

   Po pracy pytam kto chce zostać dorobić parę godzin, Ukraińcy prawie zawsze zostają, Polacy wolą walić browary parę godzin dłużej.

   @kroud: Cooo? Pracownik robotnik robak śmie nie zostawać na nadgodziny? ODMAWIA PANU? Chce do domu? Tfu na pasożyta

  •  

   pokaż komentarz

   @Ash69: bo Polak nie wyjedzie a Ukr wyjedzie.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak działa wolny rynek. Krul w parlamencie!

 •  

  pokaż komentarz

  Polacy dyskryminowani we własnym kraju. Tu się lepiej traktuje żydów i ukraińców... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

1 2 3 4 5 6 7 ... 15 16 następna

Dodany przez:

avatar Bulgo dołączył
703 wykopali 39 zakopali 27.2 tys. wyświetleń