•  

  pokaż komentarz

  I w takiej sytuacji sąd okręgowy z automatu powinien przekazywać, do sądu dyscyplinarnego, wniosek o ukaranie sędziego z sądu rejonowego. Wtedy sędziowie mieliby szerokie poparcie w obronie wolnych sądów...

  •  

   pokaż komentarz

   @Nieszkodnik: za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów z marszu powinno być +5 lat do kary.

  •  

   pokaż komentarz

   @titus1: Ta sprawa dotyczy spowodowania wypadku a nie jazdy po pijaku bez uprawnień(w artykule jest napisane że za to sprawca został ukarany w innej sprawie.) Tutaj sąd bada czy ten typ jest winny spowodowania wypadku bo brak uprawnień i alkohol o tym nie przesądza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nieszkodnik: A gdzie tu delikt dyscyplinarny?Przecież to normalne, że sędzia dokonuje ,,swobodnej oceny dowodów".Po to jest apelacja i druga instancja, żeby skontrolować, czy ocena ta nie wykroczyła poza ramy ,,swobodności" i nie weszła w ,,dowolność".

  •  

   pokaż komentarz

   Po to jest apelacja i druga instancja, żeby skontrolować, czy ocena ta nie wykroczyła poza ramy ,,swobodności" i nie weszła w ,,dowolność".

   @korsek89: ta ocena musiała wejść w dowolność, bo inaczej by jej nie skorygowano...

  •  

   pokaż komentarz

   @Nieszkodnik: i tak jak murarz, który notorycznie krzywo muruje wylatuje w końcu z roboty, tak samo niekompetentny sędzia, którego wyroki są zbyt często prostowane w wyższej instancji powinien w końcu wylecieć na zbity ryj. Nie może być tak, że oni nie podlegają żadnej ocenie i są świętymi krowami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nieszkodnik: mi tego tłumaczyć nie musisz. Tylko co da karanie dyscyplinarne sędziego za to że II instancja uzna, że dowolnie a nie swobodnie oceni dowody?Jedyny skutek to będzie paraliż decyzyjny nawet przy łatwych sprawach, przecież zarzut dowolności to standard w sprawach karnych

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: Patrz Julia Przyłębska. Sędziowie chcieli ją wywalić z zawodu z powodu uchylanych wyrokow i nawet im się udało, a potem przepisy się zmieniły no i wrocila i tak, a sedziowie już nie mogli na to sie niezgodzic, a na koniec Kaczyński zrobił ją prezesem Trybunału Konstytucyjnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nieszkodnik: i w ogole to powinni sędziemu odrąbać dwie ręce i zrzucić ze skały, żeby wypoki zaznały szczęścia.. :D

  •  

   pokaż komentarz

   @mrczeg1991:

   Ta sprawa dotyczy spowodowania wypadku a nie jazdy po pijaku bez uprawnień(w artykule jest napisane że za to sprawca został ukarany w innej sprawie.)

   Napisane jest, że został ukarany za jazdę pod wpływem alkoholu. O tym, że został ukarany za jazdę pomimo zakazu nic nie ma napisane.

  •  

   pokaż komentarz

   tak samo niekompetentny sędzia, którego wyroki są zbyt często prostowane w wyższej instancji powinien w końcu wylecieć na zbity ryj.

   @slx2000: w chlewie obsranym gownem taki sedzia zostaje prezesem TK.
   Brawo PiS!

  •  

   pokaż komentarz

   @Nieszkodnik: To jest jakaś kpina i jednocześnie pokazuje jak działają "polskie sądy". pijany zabija 11 latka i nie zostanie skazany. Kierowca który zabił idiotkę-biegaczkę która wbiegła po ciemku w kapturze i słuchawkach na pasy zostaje skazany bo przekroczył prędkość o kilka km/h. PARANOJA!

  •  

   pokaż komentarz

   @mrczeg1991: Dobrze prawisz. To tak jakby oskarżyć o spowodowanie wypadku nietrzeźwego rowrzystę, który na zielonym świetle przejeżdżał przez przejazd dla rowerow a potrącił go jadący na czrwonym 120km/h w zabudowanym trzeźwy kierowca. Trzeba karać za jazdę pod wpływem ale w przypadku gdzie w wypadku winę ponosi ktoś inny niż nietrzeźwy kierowca... inna sprawa. Chociaż szczerze byłbym zwolennikiem wprowadzenia przepisu, że nietrzeźwy kierowca z automatu staje się sprawcą, może trochę mniej ludzi decydowaloby się na prowadzenie pod wpływem

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: u nas takich sie awansuje.... A teraz to juz notorycznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Danzem: A ja bym wprowadził prawo, że pijanego można skazać za wszystko. Jest morderstwo - złapać jakiegoś pijaczka i już. A jak statystyki wykrywalności by podskoczyły.

  •  

   pokaż komentarz

   @titus1: Ale do jakiej kary, skoro go uniewinnili???

   Gdyby był winny to jestem jak najbardziej za podwyższeniem kary za spowodowanie. To rozsądniejsze niż obecne karanie za sam fakt prowadzenia pod wpływem.

  •  

   pokaż komentarz

   mi tego tłumaczyć nie musisz.

   @korsek89: to skąd się wziął twój pierwszy komentarz?

  •  

   pokaż komentarz

   i w ogole to powinni sędziemu odrąbać dwie ręce i zrzucić ze skały,

   @Abomination: tylko pod warunkiem, że niesprawiedliwy wyrok był wynikiem tzw. choroby lepkich rąk.

   żeby wypoki zaznały szczęścia.. :D

   @Abomination: wykopki pewnie by zaznały szczęścia, gdyby niesprawiedliwe wyroki były traktowane na równi z fałszowaniem pieniędzy - i to, i to osłabia państwo...

  •  

   pokaż komentarz

   @pinkfloyd12: wybacz, ale dla każdego zdrowego na umyśle nie alkoholika to prawo byłoby korzystne. Wg mnie wszystko co potępia pijanego kierowcę jest dobre. Może kiedyś zmienisz zdanie jak o mały włos Ty lub któryś z Twoich bliskich nie straci życia przez pijaka za kierownicą czego Ci nie zycze. Nie mam nic przeciwko picia na bulwarach, piwko w parku z umiarem, nawet nie mam nic przeciwko żeby marihuana była w pełni legalna na zasadach tytoniu że nie można palić w miejscach publicznych ale pijany kierowca działa na mnie jak płachta na byka

  •  

   pokaż komentarz

   @Danzem: Może kiedyś zmienisz zdanie jak Ty lub ktoś Tobie bliski pójdzie siedzieć za przeparkowanie samochodu przez po pijaku.
   Ja wolę pijanego kierowcę jadącego bezpiecznie, niż trzeźwego, który powoduje wypadek.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrczeg1991: Tu chodzi o dziurawe prawo i kruczki prawne , tak racja chłopak mu wbiegł pod koła ale tu dochodzi kwestie braku uprawnień , bo gdyby oskarżony nie wsiadł do auta łamiąc tym samym prawo do wypadku z jego udziałem by nie doszło , sędzia rozdzielając te 2 sprawy popełnił błąd bo miały związek ze sobą. Nie rozumiem dlaczego niby zakaz prowadzenia pojazdu nie miał wpływu na wypadek oczywiście, że miał bo tej osoby tam w ogóle nie powinno być.

  •  

   pokaż komentarz

   @kokosik: Nie został skazany za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Jakby jechał tam trzeźwy z uprawnieniami to też dziecko by zginęło, bo wtargnęło na drogę w sposób uniemożliwiający reakcję. (-‸ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów z marszu powinno być +5 lat do kary.

   @titus1: dlaczego? za potrącenia powinny być surowe kary, sama jazda to tam chuj.

  •  

   pokaż komentarz

   @niebiesko-niebieski: " Nie został skazany za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. " A powinien zostać za nie umyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym bo miał zakaz prowadzenia pojazdu gdyby się do niego zastosował to wypadku by nie było . Rożnica jest taka ,że nie było by wątpliwości gdyby miał uprawnienia , ale właśnie oto chodzi ze ich nie miał .

  •  

   pokaż komentarz

   i tak jak murarz, który notorycznie krzywo muruje wylatuje w końcu z roboty, tak samo niekompetentny sędzia, którego wyroki są zbyt często prostowane w wyższej instancji powinien w końcu wylecieć na zbity ryj.

   @slx2000: I tak jest przecież

  •  

   pokaż komentarz

   @altrunim: Wszyscy tutaj prawnicy nie rozumieją jak działa wina i piszą takie farmazony jak ty. Jego zachowanie podczas kierowania pojazdu nie miało żadnego wpływu na przebieg wydarzeń.

  •  

   pokaż komentarz

   @pinkfloyd12: masz jakieś problemy z percepcją. Pijany powoduje wypadki kilka razy częściej niż trzeźwy, nie wziąłeś tego pod uwagę? Ja też wolę spotkać pijanego kierowcę który nigdy nie spowoduje wypadku od trzeźwego który spowoduje ale życie to nie bajka.
   Jakoś nie słyszałem żeby ktoś kogoś śmiertelnie potrącił po pijaku przeparkowując samochód. Wgl po co iść przeparkować po pijaku samochód? Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić sytuację że nagle musisz na drodze publicznej przeparkować samochód. Oczywiście sama próba przeparkowania po pijaku auta generuje dodatkowe ryzyko i zwiększa ryzyko wypadku lub uszkodzenia mienia dlatego uważam że nie powinno się tego robić

  •  

   pokaż komentarz

   @altrunim: Jeżeli facet by miał przeterminowane prawko to też powinien iść siedzieć na 12 lat "bo nie powinno go tam być"? Sąd bada zdarzenie pod względem przyczynowo skutkowym, jeżeli to że dzieciak zginął nie wynikało z jego pijaństwa, to odpowie za jazdę po pijaku a nie za wypadek samochodowy że skutkiem śmiertelnym.

  •  

   pokaż komentarz

   @kokosik: To nie paranoja a pieniądze lub znajomość z "mordercą" powodują takie a nie inne wyroki
   Prawdę mówiąc polskie sądownictwo przypomina organizację sycylijską z dodatkowym atrybutem nietykalności

  •  

   pokaż komentarz

   @Danzem: Było kiedyś głośno o przypadku jak policjant kazał przeparkować samochód podpitemu facetowi, po czym zabrał mu prawo jazdy. Z całą pewnością wg obecnego stanu prawnego za włożenie kluczyków do stacyjki po pijaku można stracić prawo jazdy. Nie powoduje to żadnego zagrożenia.

   Murzyni gwałcą kilka razy częściej niż biali - czy to powód, bo prawo traktowało ich inaczej? Karać należy za czyny a nie za to, że "coś się mogło stać".

  •  

   pokaż komentarz

   @pinkfloyd12: co to za przypadek? Jak ktoś jest amebą to nic nie można poradzić. Przeparkowalbyś auto będąc pijanym gdyby policjant Ci kazał czy powiedziałbyś że nie możesz bo jesteś pijany?

   Co do czarnych to większość osób jest do nich uprzedzonych przez to jak się zachowuja. Do pijanych kierowców też ludzie są uprzedzeni.

  •  

   pokaż komentarz

   ...Nie rozumiem dlaczego niby zakaz prowadzenia pojazdu nie miał wpływu na wypadek oczywiście, że miał bo tej osoby tam w ogóle nie powinno być.

   @altrunim a gdyby był trzeźwy, miał uprawnienia, tylko samochód nie miał przeglądu też by był wg ciebie winny? Przecież skoro samochód był by bez przeglądu, to nie powinno go tam być?

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000 no i taki sedzia wylatuje, tzn. jest osuwany od prowadzenia spraw. Poznie Pis bierze takiego sedziego i robi z niego prezesa TK.

  •  

   pokaż komentarz

   no i taki sedzia wylatuje, tzn. jest osuwany od prowadzenia spraw.

   @Dragimir: odsuwany od prowadzenia spraw, czyli nie musi robić nic ale pensję bierze nadal. Mi chodziło o taką wylotkę, żeby musiał poszukać sobie pracy, gdzie jego niekompetencja nikomu nie zaszkodzi. Na przykład kopanie dołów na cmentarzu.

  •  

   pokaż komentarz

   za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów z marszu powinno być +5 lat do kary.

   @titus1: O ile nie było ważnej przyczyny, np. ratowanie życia...
   Ale jeśli nie było, to jak najbardziej kara powinna iść w górę za sam fakt złamania zakazu

  •  

   pokaż komentarz

   Ja wolę pijanego kierowcę jadącego bezpiecznie, niż trzeźwego, który powoduje wypadek.

   @pinkfloyd12: "Szybko i bezpiecznie" jeszcze zapomniałeś dodać. Ja też takiego wolę. Tak samo zamiast się uczyć na studiach, wolałbym mieć zaczarowany ołówek. Tylko jest jeden problem, nie ma ani zaczarowanych ołówków i nie ma pijanych kierowców którzy jeżdżą bezpiecznie....

   pokaż spoiler z wyjątkiem ciebie rzecz jasna :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Nieszkodnik: tu nie zadziałał sąd, ale selekcja naturalna. 11- latek był słabszą jednostką.

  •  

   pokaż komentarz

   @guziec_z_afryki: Jakoś w UK kierowcy mogą jeździć z dwa razy wyższym stężeniem niż bohater i nikt z tego powodu nie rozpacza. A nawet nie każdy kierowca 2 promilami powoduje wypadek, zatem bzdurę napisałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   Jakoś w UK kierowcy mogą jeździć z dwa razy wyższym stężeniem niż bohater i nikt z tego powodu nie rozpacza.
   @pinkfloyd12: A w Arabii Saudyjskiej żeby się rozwieść z żoną wystarczy jej powiedziedzieć "rozwodzę się z tobą" trzy razy i gotowe - i też nikt nie rozpacza z tego powodu.
   Skoro rozmawiamy o Polsce to się trzymajmy polskich realiów, w UK możesz stracić prawo jazdy za styl jazdy, który w Polsce można zaobserwować u większości kierowców (np. wyprzedzanie na trzeciego, notoryczne przekraczanie prędkości, wymuszanie pierwszeństwa).

   A nawet nie każdy kierowca 2 promilami powoduje wypadek, zatem bzdurę napisałeś.
   Nawet powiem więcej, więcej wypadków powodują trzeźwi, więc - kierując się twoją logiką - jeśli chcesz jechać bezpiecznie, powinieneś się najpierw nawalić.
   Zwracam uwagę że to że dziecko spowodowało wypadek, nie oznacza automatycznie, że gdyby facet był trzeźwy, też nie udało by mu się tego wypadku uniknąć - a tego żaden biegły nie może ocenić, nawet gdydy widział to na własne oczy - bo nie wiadomo na ile jego reakcje były opóźnione w stosunku do tego gdyby był trzeżwy. Być może gdyby ułamek wcześniej nacisnął hamulec albo skręcił kierownicą - dzieciak by przeżył. Twierdzenie że dziecko spowodowało wypadek więc facet za nc nie odpowiada mimo że miał pół promila (a więc i opóźnione reakcje) - to robienie z logiki kurtyzany.

  •  

   pokaż komentarz

   @guziec_z_afryki: Z pewnością, gdyby miał 20 a nie 40 to czas reakcji miałby lepszy. Wsadzac do więzienia wszystkich, którzy mają 40 lat, bo coś MOŻE się stać!

  •  

   pokaż komentarz

   @pinkfloyd12: no tak, widzę że z logiki jednak orłem nie byłeś...

 •  

  pokaż komentarz

  Pijany, bez uprawnień, zabił 11-latka
  pełna zgoda, każdy mordujący 11latków powinien mieć do tego stosowne uprawnienia ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  no ja rozumiem że pijany, żeby sobie animuszu dodać ALE DO CHOLERY BEZ UPRAWNIEŃ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Renard15: Coraz więcej amatorów pcha się do zabawy hehe mam nadzieje, że przejdzie ta nowelizacja ustawy i 11 latków będzie można zabijać tylko z licencją bo serio niektórzy nie mają ani doświadczenia ani wyobraźni i na przykład zabijają 11 latka będąc pod wpływem alkoholu

 •  

  pokaż komentarz

  Jak to by był mój syn, a usłyszał bym na sali taki wyrok, to Pan by nie wyszedł żywy z sądu.

  •  

   pokaż komentarz

   @dlugi-gr: w sàdzie to uja bys mu zrobił( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @dlugi-gr: Nie strasz nie strasz bo sie zesrasz kozaczku, gówno byś mu zrobił

  •  

   pokaż komentarz

   @DanXX: @Night_Nine: Nie patrzcie na mnie przez pryzmat swoich zachowań. Nie jestem wami. Na szczęście sytuacja jest hipotetyczna. Kiedyś pod blokiem facet mało nie najechał mi na psa ( jest tam zakaz wjazdu samochodem ) Zabrałem mu kluczyki i wywaliłem daleko na trawnik. Krzyczał, po Policje dzwonił, że rozbój, że syn już idzie. Więc poczekałem chwilę, policja nie przyjechała, syn nie przyszedł, a typ po chwili poszedł szukać kluczyków i się nie odzywał. Nie jestem bandytą, ale jeśli tylko bandyckie metody są w stanie przemówić niektórym do rozsądku, to trzeba je zastosować.
   Stosując zasadę "ząb za ząb" i nie mając skrupułów - wystarczą sekundy zwarcia. Tu nie chodzi o jakieś "bicie się" , które nie będzie współmierną karą. Tutaj trzeba by zastosować szybkie ściśnięcie krtani lub włożenie palca w oczodoły. Czas na to, to 2- 3 sekundy. Potem zareagowali by strażnicy.
   Niemożliwe ? w niektórych sprawach karnych w Polsce więźniów oddziela się od publiki, gdyż istnieje ryzyko chęci zemsty ze strony rodzin ofiar. ( i nie chodzi mi o porachunki między grupami )
   Na szczęście takie niesprawiedliwe wyroki zdarzają się rzadko i mnie nie dotyczą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @dlugi-gr: Oczywiście fantazjujesz jak to w internecie, no ale załóżmy że pijaczek zabija ci syna, ty zabijasz pijaczka, zostawiasz być może kolejne dzieci, żonę, rujnujesz życie swoim bliskim, rodzicom jeśli żyją, gnijesz kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat w więzieniu. Ten kto przejechał twojego syna, przy twojej pomocy zabija więc dużo więcej osób, bo wybija emocjonalnie i powoduje traumę powiedzmy u kilkunastu osób którym na tobie zależało. Jak dla mnie, to jeszcze większy triumf tego przestępcy, do którego przyczyniasz się ty.

  •  

   pokaż komentarz

   @dlugi-gr: Musiałbyś mieć z 80 lat, żeby to był twój syn. Polskie sądy to chuj, dupa i kamieni kupa, ale w tym przypadku decyzja właściwa.
   Gawiedź oczekuje, że kara będzie surowa, bo Pan z gazety tak ładnie napisał. Tymczasem to rodzice powinni być ukarani, że nie nauczyli dzieciaka przepisów.

   Gość powinien odpowiedzieć za jazdę po pijaku i bez uprawnień.

  •  

   pokaż komentarz

   @dlugi-gr: Zabiłbyś gościa w przypadku gdyby to twój syn był winny swojej śmierci ponieważ wtargnął pod jadący samochód, a kierowca niemiałby najmniejszych szans uniknąć wypadku, nawet gdyby był całkowicie trzeźwy?

  •  

   pokaż komentarz

   Jak to by był mój syn, a usłyszał bym na sali taki wyrok, to Pan by nie wyszedł żywy z sądu

   @dlugi-gr: Dla swojej rodziny byłbym w stanie zrobić niewyobrażalne dla przeciętnego człowieka rzeczy.
   Rozumiem jakie masz myślenie, popełniasz jednak błąd. To nie kierowca jest winny tego, że dzieciak spowodował wypadek a on miał pecha akurat tam jechać.
   Dla mnie moje dzieci to jedyne co mnie trzyma na tym świecie, gdyby ich zabrakło z winy pijaka miałbym tylko jeszcze jedno zadanie w życiu. Należy jednak spojrzeć na sytuację trzeźwo i ocenić kto zawinił. A niestety był to dzieciak.

  •  

   pokaż komentarz

   @VWgolf3: widzę ze w ogóle nie ma dla was znaczenia fajt, ze kierowca nie mial prawa prowadzić po alkoholu. spoleczna aprobata ma sie dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Miecio99: ale jesteś pewie ze alkohol ne a wplywu ?Bo tak brzi jak bys bronil pijaka za kółkiem. Co napiszesz ?- kazdemu sie zdarza.

  •  

   pokaż komentarz

   @cevilo: nie mam żony, nie bardzo bym sie zastanawiał co później, zabójstwo w afekcie nie przewiduje rozmyślania.

  •  

   pokaż komentarz

   @dlugi-gr
   Oczywiście, że ma to znaczenie.
   Za jazdę po alkoholu powinien odpowiadać. Za wypadek nie bo to nie jego wina.

  •  

   pokaż komentarz

   @VWgolf3: A za prowadzenie mimo że nie miał do Tego prawa ? Typ złamał dwa ważne przepisy prawa - jazda po pijanemu i jazda bez uprawnień. Ale ty widzisz winę dziecka które ma ograniczona odpowiedzialność i pojmowanie świata ( z racji wieku ) Gdyby on nie wsiadł za kierownicę, nie było by sprawy.

  •  

   pokaż komentarz

   A za prowadzenie mimo że nie miał do Tego prawa ? Typ złamał dwa ważne przepisy prawa - jazda po pijanemu i jazda bez uprawnień

   @dlugi-gr: I chciałbym aby za to dostał najwyższy możliwy wymiar kary, chciałbym aby złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów było bardzo surowo karane. Z tego względu, że zakaz ten ma chronić innych przed niebezpieczną jazdą danego kierowcy.
   Nie chciałbym jednak aby niewinny facet odpowiadał za wypadek który spowodował dzieciak.

  •  

   pokaż komentarz

   @dlugi-gr: żony nie masz, pewnie dziecka też, więc wydaje się coś tam w piwnicy, bo się naoglądałeś Rambo i tyle.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja p#%?%?%e. Sędzia dysponuje profesjonalnymi ekspertyzami i analizami a mimo to wydaje wyrok zgodny z jego własnym widzi mi się i absolutnie nie zostanie pociągnięty do konsekwencji.

 •  

  pokaż komentarz

  '' Wolne Sądy '' i OTUA jego mać ! tfu !

Dodany przez:

avatar regiony dołączył
616 wykopali 17 zakopali 11.5 tys. wyświetleń