•  

  pokaż komentarz

  To walenie konia do Chin jest trochę nudne, mają w szafie sporo trupów i pytanie który wypadnie jako pierwszy. Dlatego właśnie od lat USA nie walczy z ekspansją Chińską w regionie Pacyfiku, bo wiedzą, że opiera się ona na glinianych nogach.

 •  

  pokaż komentarz

  Polecam obejrzeć dla otwarcia sobie oczu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  Z tego co pamiętam to Chiny rozwinęły się głównie:
  - produkcja tanio i masowo, co prowadziło do zalania innych rynków i nawet wyparcia z nich rodzimych produktów
  - chiński rząd sponsoruje transport do pewnej wartości produktu, efekt j.w.
  - chińskie fabryki produkując towary firm zachodnich itp. robią to w fabrykach swoich, u nas np Polak jest tylko do wciskania guzika u zagranicznej firmy
  - w 4 literach mają patenty, prawa autorskie, własności itd, i na bezczela kradną i kopiują.
  - jak otwieraj zagraniczne oddziały to wspierają swoich
  - duże zasoby taniej siły roboczej (chociaż podobno się to zmienia, ale mają ocean tanich do wykorzystania) i biorobotów :)
  - pompowanie niektórych firm przez wierchuszki partyjne

  •  

   pokaż komentarz

   @Hitmanq: Zapomniałeś o kradzieży i kopiowaniu patentów i wszelkiej maści technologii, parę lat temu Niemcy wybudowali u nich kilkaset km linię kolejową magnetyczną łączące 2 ważne miasta, minął rok i Chińczycy skopiowali wszystko i już nie potrzebują zagranicznych firm do budowy takich linii kolejowych...

  •  

   pokaż komentarz

   @Quentof: Jak zapomniałem jak jest, punkt nr 4 od góry jak i od dołu, w środku się znajduje ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

  •  

   pokaż komentarz

   parę lat temu Niemcy wybudowali u nich kilkaset km linię kolejową magnetyczną łączące 2 ważne miasta

   @Quentof: a w jakiej bajce to widziałeś. Nie istnieje nigdzie na świecie taka kolej magnetyczna. Najdłuższa jest w Japonii i ma niecałe 40 km.

   A Niemcy nigdy nie zbudowali i nie zbudują u siebie nawet jednej komercyjnej linii maglev bo są za biedni, także byli szczęśliwi że chociaż jedną mogli zbudować w Chinach - dojazdówka na lotnisko w Shanghaju. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Hitmanq:
   Ale z tych słabo rozwiniętych krajów to Chiny wybiły się chyba najlepiej. Znacznie lepiej niż Indie. Mają trochę rozwiniętych dużych firm jak Huweii.

  •  

   pokaż komentarz

   a w jakiej bajce to widziałeś. Nie istnieje nigdzie na świecie taka kolej magnetyczna. Najdłuższa jest w Japonii i ma niecałe 40 km.
   Sprawa jest:
   "The only commercial implementation so far was in the year 2000, when the Chinese government ordered a Transrapid track to be built connecting Shanghai to its Pudong International Airport. It was inaugurated in 2002 and regular daily trips started in March 2004. The travel speed is 431 km/h (268 mph), which the Maglev train maintains for 50 seconds as the short, 30.5 km (18.95 mi), track only allows the cruising speed to be maintained for a short time before deceleration must begin. The average number of riders per day (14 hours of operation) is about 7,500, while the maximum seating capacity per train is 440."

   Porem nagła zmiana umowy i...
   "n April 2006, new announcements by Chinese officials planning to cut maglev rail costs by a third stirred some strong comments by various German officials and more diplomatic statements of concern from Transrapid officials. Deutsche Welle reported that the China Daily had quoted the State Council encouraging engineers to "learn and absorb foreign advanced technologies while making further innovations."[24]"

 •  

  pokaż komentarz

  Chiny są największymi złodziejami wartości intelektualnej na świecie i wie o tym każdy.

 •  

  pokaż komentarz

  Chiny są potęgą w szmaceniu swoich obywateli. Dla mnie to żadna potęga, a jedynie jeden wielki łagr. Współczuję Chińczykom.