•  

  pokaż komentarz

  Hameryka musi zaatakować w końcu Chiny .poki maja jeszcze przewagę.

 •  

  pokaż komentarz

  Wykop wydal wyrok na najwieksza gospodarke swiata.. kilkadziesiat lat mentalnie do europy? Jak czytam takie komentarze.. To wlasnie dzieki mentalnosci sa w stanie dzisiaj wyprodukowac doslownie wszystko.

 •  

  pokaż komentarz

  Chiny tak samo jak Rosja to kolos na glinianych nogach.

  Teraz tylko licza sie stany i UE.

  •  

   pokaż komentarz

   @technojezus: tak naprawdę to Stany na dłuższa metę nie mają szans z Chinami, sami przyznali że uda im się utrzymać przewagę nad nimi maksymalnie do 2030 roku
   Chiny dzięki budowie tam na rzekach w Tybecie kontrolują gospodarkę wodna całego subkontynentu indyjskiego i Indochin, co daje im niewyobrażalną przewagę nad USA na dłuższą metę
   poza tym to że USA słabnie a Chiny rosną w siłę pokazuje to że Niemcy, Francja a nawet UK przestały się słuchać Jankesów i robią już to co im się podoba

  •  

   pokaż komentarz

   @Czcigodny_pOOtas: no trudno aby słuchali, jak są to panstwa europejskie, a UE otwarcie prowadzi wojnę gospodarczą ze stanami.
   Myślisz, że dlaczego stany sankcjami tak ciskają na UE?
   Bo sie boją.

   UE, a raczej Europa chce znowu byc hegemonem światowym jak było to od początku.Zawsze światem rządziły państwa europejskie, teraz jest to juz niemożliwe, wiec jest cos takiego jak Unia Europejska.

  •  

   pokaż komentarz

   @technojezus: >Zawsze światem rządziły państwa europejski
   do końca nie mogę się z tym zgodzić, moim zdaniem były dwa okresy w historii gdy to Europejczycy rządzili światem. Pierwszy to Imperium Aleksandra Wielkiego a następnie rządy Satrapów. Drugi to epoka imperiów kolonialnych od czasów upadku Napoleona do końca II Wojny Światowej. Przewagę nad całym światem Europa zyskała wtedy dzięki uprzemysłowieniu ale wykończyły ją wojny domowe. W średniowieczu np bardzo silny był Bliski Wschód i Europa wyprzedziła go tylko dla tego ponieważ co i rusz był najeżdżany i niszczony przez Seldżuków, Mongołów, Timura itp.

   UE, a raczej Europa chce znowu byc hegemonem światowym
   szczerze to jest to możliwe ale pod warunkiem mocnego zbliżenia się z Rosją, Rosyjskie niemal niewyczerpane zasoby plus technologia wojskowa w połączeniu z Europejskim przemysłem mogły by uczynić taki organizm polityczny najsilniejszym państwem świata bądź co najmniej jednym z najsilniejszych

  •  

   pokaż komentarz

   @Czcigodny_pOOtas: tak dokładnie mówiąc chodzilo mi o UE, a nie cala Europę, bo wiadomo, ze wspolpraca bliższa miedzy Rosją, a UE jest niemożliwa.
   Zresztą Rosja nie ma podjazdu do UE w praktycznie każdym aspekcie.

   W takim skladzie jakim jest teraz UE licząc jeszcze UK, Europa jest topowym graczem na świecie razen z USA i tylko amerykanie są w stanie UE zaszkodzić.
   Tego sie nie zaneguje.

   Jak znajdę to wyślę potem dobry filmik jaki oglądałem na ten temat, gdzie wszystko co powiedziałem jest jjeszcze bardziej rozbudowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @technojezus:

   wspolpraca bliższa miedzy Rosją, a UE jest niemożliwa.
   jest konieczna jeżeli Europa chce się liczyć, zresztą obecnie możemy obserwować coraz większe zbliżenie państw zachodnich z Rosją. Poza tym Rosja np przez większość istnienia USA Rosja była sojusznikiem Ameryki, rosyjska flota uratowała np Stany od brytyjskiej interwencji podczas Wojny Secesyjnej a Stany jako jedyny kraj wspomagały Rosję podczas Wojny Krymskiej. Obecnie rosnące w siłę Chiny wymuszają na zachodzie wciągnięcie Rosji w swoją orbitę.

   Zresztą Rosja nie ma podjazdu do UE w praktycznie każdym aspekcie.
   ma w aspekcie surowcowym, posiada np największe na świecie zapasy wody pitnej która w przyszłości będzie kluczowym surowcem

   licząc jeszcze UK
   UK prawdopodobnie zostanie częścią UE, gdyby jeszcze raz zrobić referendum brexitowe to tym razem zwolennicy wyjścia z UE by przegrali. Bez UE Wielka Brytania padnie na pysk, dodatkowo Szkocja i Irlandia północna chcą pozostać w Unii

 •  

  pokaż komentarz

  Od niewolnika do milionera

  Co? Przecież to całkowicie zniewolone przez władzę społeczeństwo. Zakop za promocję tego gównokraju i jeszcze bardziej c@$?$wego kanału.

Dodany przez:

avatar ArseneWengerTheAnimatedSeries dołączył
356 wykopali 20 zakopali 7.5 tys. wyświetleń