•  

  pokaż komentarz

  i dobrze jej tak, ile to kobiet jest stalkowane i się boją, a przyjdzie taka tępa p!$#a i nawymyśla

  •  

   pokaż komentarz

   @xblackwidowx: gdyby składający fałszywe zeznania (art 233§ 1 kk przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat)- i to jeszcze z tak niskiej pobudki jak chęć pomówienia, zaszkodzenia wyrokiem karnym niewinnej osobie- miał co innego w majtkach to poszedłby siedzieć, ale w Polsce KOBIETA dostała 3 tysiące zł grzywny (nie komentuję zadośćuczynienia dla pokrzywdzonego)
   Przecież to jest kpina ze sprawiedliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: Tak, jasne, na pewno chodzi o płeć, jak zwykle dyskryminacja mężczyzn xD
   To śmieszne ile osób próbuje robić z siebie ofiary społecznej niesprawiedliwości. Wykop o wyroku na czarnym, na szczycie "biały to by dostał więcej". Wykop o wyroku na lewaka, "prawicowiec to by poszedł siedzieć". Wyrok na jakimś geju, "hetero to by dostał dożywocie". No litości, serio potrzeba dodawania wartości swojej grupie społecznej jest aż tak silna by przeinaczać rzeczywistość?
   I takie gówno-populizmy łapią po 100 plusów xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: ok panie ekspercie proszę mi powiedzieć jakie racjonalne przesłanki mogły przemawiać za karą grzywny trzy tysiące cebulionów za przestępstwo składania fałszywych zeznań.
   I już się zamykam.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: Nie bardzo wiem skąd do mnie takie pytanie skoro nie wypowiedziałem się czy wysokość kary jest słuszna czy nie, podsumowałem tylko to ciągłe biadolenie jak to grupa do której akurat należy biadolący wykopek na pewno byłaby surowiej potraktowana.
   Natomiast za zastosowaniem niskiej kary przesłanek może być multum - niska szkodliwość społeczna czynu, wyrażenie szczerej skruchy, mała szansa na powtórzenie się przewinienia, dotychczasowa niekaralność, nieskazitelna opinia czy pojednanie się sprawcy z ofiarą. Serio nic ci do głowy nie przychodzi?

  •  

   pokaż komentarz

   niska szkodliwość społeczna czynu, wyrażenie szczerej skruchy, mała szansa na powtórzenie się przewinienia, nieskazitelna opinia czy pojednanie się sprawcy z ofiarą.

   @Elaviart: Nie wydaje się żeby jakakolwiek z tych przesłanek tutaj zachodziła, a dotychczasowa niekaralność to nie jest argument, przy przestępstwie umyślnym, za śmiesznie niskim wyrokiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: Nie sądzę by miało tu jakieś znaczenie co ci się wydaje - spytałeś jakie mogą być racjonalne przesłanki za niską karą to je wymieniłem. Przypominam, że obiecałeś się zamknąć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Prosiłem o ekspercką wypowiedź jakie RACJONALNE przesłanki mogły przemawiać za tak niską karą w tym przypadku. To co napisałeś jest w tym kontekście bez żadnej wartości, chyba to rozumiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   proszę mi powiedzieć jakie racjonalne przesłanki mogły przemawiać za karą grzywny trzy tysiące cebulionów za przestępstwo składania fałszywych zeznań.
   @PC86: Zmienianie swoich wypowiedzi jest nie tylko nieładne, ale i dość głupie, biorąc pod uwagę że widnieje powyżej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: No wycinanie czyichś wypowiedzi z kontekstu jest bardzo głupie, szczególnie że ta wypowiedź widnieje powyżej.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: nie produkuj się, debilowi i tak nie przetłumaczysz.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież to jest kpina ze sprawiedliwości.

   @PC86: Prawdziwa kpina ze sprawiedliwości byłaby jak zamiast sędziego wyrokowała sędzina. W myśl znanej solidarności jajników, pan Jan poszedłby siedzieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart:

   https://bezprawnik.pl/mezczyzni-wyzsze-wyroki-niz-kobiety/

   Profesor prawa z Michigan Sonja B. Starr dowodzi, że za to samo przewinienie mężczyźni dostają wyższe wyroki niż kobiety. Wykazała ona na podstawie analizy wyroków, które wydały sądy federalne w USA, że mężczyźni mieli zasądzane wyższe wyroki niż kobiety, biorąc pod uwagę takie same przewinienia. Różnice dochodziły w skrajnych przypadkach do 63 proc.!

   Co więcej, profesor Starr twierdzi, że aresztowane kobiety z dużo większym prawdopodobieństwem mogą uniknąć kar finansowych, a dwa razy częściej niż mężczyźni unikają więzienia. Stawia ona tezę, że sędziowie łagodniej traktują kobiety z powodów „praktycznych”, gdyż mają one znacznie wyższą odpowiedzialność opiekuńczą w stosunku do rodziny, dzieci.

   https://www.wykop.pl/link/5188977/bialorus-kara-smierci-za-brutalny-mord-na-niemowleciu/

   To nie jakaś magia tylko fakty.

 •  

  pokaż komentarz

  Kobiety potrafią pałać nieuzasadnioną rządzą zemsty wobec mężczyzn, a że są zbyt słabe żeby dać w ryj to oskarżają mężczyzn o różne wyimaginowane zbrodnie. Nawet jak kobieta sama jest winna, np. rozpadu małżeństwa, bo zdradziła to i tak w sądzie faceta oskarży np. o molestowanie dziecka. Byle tylko mu dokopać, zamiast odejść z honorem. Nie wszystkie, ale większość się cechuje absolutnym brakiem honoru.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Kobiety potrafią pałać nieuzasadnioną rządzą zemsty wobec mężczyzn (...) Nie wszystkie, ale większość się cechuje absolutnym brakiem honoru.

   @dr3vil: Bo w sumie to wynika z praw ewolucyjnych. Kobietom przez pokolenia nie opłacało się wykształcać czegoś takiego jak honor to też go zazwyczaj nie mają. One pod tym względem totalnie odmiennie postrzegają świat, niczym jak klasyczna sytuacja gdzie Ty widzisz czerwone a ona zielone. I się po prostu nie dogadasz i już.

  •  

   pokaż komentarz

   @xaliemorph: Przez tysiące lat kobieta była gorszym sortem człowieka. Bez żadnych praw. Nie mnie oceniać, czy było to słuszne czy nie, ale to mężczyzna bronił honoru zarówno swojego jak i kobiety. Tylko wcześniej nikt zdania kobiety nie brał pod uwagę.

  •  

   pokaż komentarz

   @dr3vil: A jedyną możliwością kobiety by wyrwać się z tego marazmu była ... zdrada. Dlatego m.in. kobiety swoich zdrad dziwnym trafem nie postrzegają tak samo jak zdrady męskie, dla nich to memiczne "przeżywanie przygody" a jak widzimy wszystko wynika z historii ewolucji zachowań.

  •  

   pokaż komentarz

   Kobiety potrafią pałać nieuzasadnioną rządzą zemsty wobec mężczyzn, a że są zbyt słabe żeby dać w ryj to oskarżają mężczyzn

   @dr3vil: każdy orze jak może.

   pokaż spoiler Tudzież morze


   Natomiast mezczyzni tez czesto palaja nieuzasadniona żądzą zemsty wobec kobiet. Co tez jest przykre, bo fajnie by było gdyby zapanowała miedzy nami jako taka harmonia.

  •  

   pokaż komentarz

   i tak w sądzie faceta oskarży np. o molestowanie dziecka.

   @dr3vil:
   A wiesz jakie są nieoficjalne staty? Prawnicy w prywatnych rozmowach mówią, że od ok 2000 r. w 90% spraw rozwodowych, kobieta oskarża męża o gwałt. A od 2010, w połowie przypadków dodatkowo oskarża o molestowanie dziecka.
   To ostanie ma na celu aby sąd zakazał tymczasowo kontaktów z dzieckiem. Zanim dziecko zostanie zbadane przez specjalistę i oceni, że to nieprawda, minie 2 lata (bo odpowiednio da się to przedłużyć). W tym czasie inny psycholog, za kasę orzeknie rozpad więzi z rodzicem i że dziecko powinno zostać z matką. A sądy to bezrefleksyjnie przyklepują.

  •  

   pokaż komentarz

   @Falcon: Też prawda. Szczególnie jak jego, księcia, baba zostawi okrutna zła i podła. A on tylko rozmawiał z tą koleżanką. Trzymając za dupę.

 •  

  pokaż komentarz

  Kobieta oskarżyła fałszywie mężczyznę i wszystkie wsioki sąsiady wydały wyrok od razu bo ona ma cipę.

 •  

  pokaż komentarz

  Stalking percepcyjny to też forma uporczywego prześladowania
  Iks k%%?a de

 •  

  pokaż komentarz

  O widzę że sąd z Rozumem i Godnością Człowieka że na to przystał. W końcu.

  Problem w tym że i tak skandalicznie mało. Fałszywie oskarżonemu groziło WIELOKROTNIE więcej, w zasadzie załamanie się życia. A baba? Zapłaci jak za waciki i niczego się nie nauczy. Jeszcze powie że wyrok sądu jest seksistowski (gdzie co najlepsze w sumie jest, bo jej wydał szalenie łagodny wyrok).