•  

  pokaż komentarz

  Na pocieszenie(marne) powiem Ci tylko, że tu nie musisz nikogo przekonywać do swoich racji. Problem jest taki, że normalni ludzie mają pracę, i swoje sprawy. A niestety takie wszy i darmozjady, jedyne co mają do roboty to pasozytowanie. Więc organizują się w takie grupy "samopomocowe". Kto zresztą mógłby być np. Pod mieszkaniem obcej osoby o 12 w południe? Tylko inny darmozjad, fajtlapa życiowe nie mająca nic lepszego do roboty. Pamiętaj, że tych normalnych, którzy Ci współczuję jest więcej. Ale niestety patola, siedząca cały dzień na dupie na zasiłku jest zawsze głosniejsza.

  •  

   pokaż komentarz

   @mazaken: Dokładnie, podsumowanie w jednym komentarzu - nierobole o 12 w południe z radością przyjdą "walczyć" o prawa innych nieroboli i darmozjadów. Tak samo jak te wszystkie skłoty i inne nory z odpadami społeczeństwa. Pomimo, że jest ich względnie mało, to robią dużo hałasu.
   Dodaj do tego media, które zawsze, a zwłaszcza przy obecnej narracji, z radością wyciągną tematy jak to "BJEDNYH BIJO!", co z tego że ci "biedni" to leniwe parchy...

  •  

   pokaż komentarz

   @mazaken A nie wchodzi grę jakieś cywilny pozew o utratę dóbr? Nie wierzę że nie ma narzędzia żeby odzyskać kasę z czynsze

 •  

  pokaż komentarz

  Ty nie możesz tam się zbliżyć, ale możesz dać komuś klucze i umowę najmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Ty nie możesz tam się zbliżyć, ale możesz dać komuś klucze i umowę najmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @sebcza17: TO było już na Wykopie tyle razy wałkowane, a problem rozwiązywany przez 'znajomych', którzy dostają umowę i wprowadzają się do lokalu, że dziwi mnie głupota op-a.

   @WlascicielzPoznania: Przestań płakać, tylko wynajmij odpowiednich chłopaków, daj im umowę i pozwól zamieszkać w tym mieszkaniu. Temat był tyle razy wałkowany, a Ty dalej płaczesz...

  •  

   pokaż komentarz

   @sebcza17: to chyba najbardziej nieprawny i niemoralny element całej sytuacji. Prochy starożytnych rzymian kręcą się nieustannie. Skoro tak, to w zasadzie obywatel został pozbawiony własności i pozostawiony sam sobie, skoro osoba do której nie ma prawa się zbliżać "przetrzymuje" jego własność - w ten sposób faktycznie przejęcie własności przez właściciela jest wewnętrznie sprzeczne. edit: cała sytuacja jest prawnie sprzeczna - jedno prawo przeciw drugiemu

  •  

   pokaż komentarz

   Przestań płakać, tylko wynajmij odpowiednich chłopaków, daj im umowę i pozwól zamieszkać w tym mieszkaniu. Temat był tyle razy wałkowany, a Ty dalej płaczesz...
   @sebcza17: @scroller: typowe wykopki nie mające pojęcia o obowiązującym prawie. Wiecie, że w ostatnich latach mocno zaostrzono prawo po aferach z czyścicielami kamienic? Gość nie możne tam nikogo wprowadzić, ani tym bardziej podnająć mieszkanie, a robiąc taką akcję właściciel naraża się na spore konsekwencje prawne.

   Dopóki lokator zajmuje mieszkanie - mimo wypowiedzenia umowy - jest w jego posiadaniu i to posiadanie jest chronione. Jeśli próbujemy kogoś "dokwaterować", to narażamy się, że lokator pozwie właściciela lub osobę dokwaterowaną. Może również złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez te osoby. Jeśli najemcy wynajęte zostało całe mieszkanie, to zgodnie z prawem nie można wprowadzić do mieszkania drugiego lokatora. Chyba że taka opcja byłaby wprost przewidziana w umowie.

   Zresztą op próbował właśnie takiej metody. Sam wprowadził się do swojego mieszkania. I teraz ma prokuratorskie zarzuty. Nawet nie zdajecie sobie sprawę w jakim chlewie żyjecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @WlascicielzPoznania prawo w takich sytuacjach to jakiś ponury żart a najgorsze jest to że o takich przypadkach co chwilę się słyszy a nikt z tym nic nie robi.
   A tobie kolego życzę sukcesów w walce o swoje.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: ale wg tego co napisałeś musi nastąpić wynajęcie czyli musi być jakiś papier. Nie ma żadnej umowy i nigdy nie było.

   Lokatoem wg prawa jest osobą posiadająca tytuł inny niż prawo własności co do lokalu więc ta pani nie jest w świetle prawa lokatorem a co za tym idzie nie ma mowy o ochronie jej praw.

   Nawet umowy nie można wypowiedzieć bo zwyczajnie nigdy nie została podpisana.

   To nie jest sytuacja typu mam lokatora i już go nie chce albo mam lokatora i wypowiedzialem umowę najmu ale ten nie chce jej podpisać / nie wyprowadza się mimo podpisania.

   Bardziej mnie dziwi czemu policja umożliwiła włamanie obcej osoby nie mającej dokumentów na dane mieszkanie, nie mającej tam meldunku etc do jakiegoś lokalu. Tak można zająć dowolny lokal w całym kraju.

   Mam mieszkanie w kraju które stoi puste i jak wroce to może się okazać że mam tam madke z bombelkiem. Wtedy będę w takiej samej czarnej dupie jak op.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: prawo zaostrzono nie bo "czyściciele", tylko dlatego, że niepłacąca za najem patola to elektorat, który PiS z radością przejął. Tak samo coraz więcej wykluczeń od egzekucji i ogólne utrudnianie komornikowi życia - bo nieuczciwi dłużnicy (zwykli złodzieje) to kolejna dość liczna grupa, która głosuje na PiS i sprawia, że porządni obywatele (wierzyciele, właściciele) czują się we własnym kraju jak gówno - dla kaczora zysk podwójny.

  •  

   pokaż komentarz

   Bardziej mnie dziwi czemu policja umożliwiła włamanie obcej osoby nie mającej dokumentów na dane mieszkanie, nie mającej tam meldunku etc do jakiegoś lokalu. Tak można zająć dowolny lokal w całym kraju.

   @syberyjski_kartofel: Policja asystowała we włamaniu, to już kolejna podobna sprawa. Potem sami nie potrafią powiedzieć na podstawie jakiego paragrafu działali. Jak dla mnie sprawa dla sądu, ale nie dla polskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @syberyjski_kartofel: Tu by było trzeba jakiegoś prawnika czy ktoś kto zamieszkuje lokal nielegalnie jest lokatorem czy nie. Wydaje się że nie powinien mieć praw lokatora bo prawa lokatora powinien właśnie nabyć na podstawie podpisanej umowy najmu-to ta umowa stwierdza że właściciel zrzeka się z prawa z korzystania z lokalu na rzecz najemcy więc teoretycznie sprawa powinna być prosta ale podejrzewam że w naszym prawie jest jakiś kruczek który stwierdza że lokatorem jest ten kto mieszka w danym lokalu legalnie lub nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @syberyjski_kartofel: Znalazłem w necie coś takiego " Co istotne, ustawa o ochronie praw lokatorów również definiuje sposób spisania umowy wynajmu lokalu. Wynajem nieruchomości musi być spisany umową pisemną. Niedopuszczalna jest umowa zawarta ustnie. Należy pamiętać, osoba posiadająca lokal bez tytułu prawnego nie jest lokatorem nieruchomości według ustawy o ochronie praw lokatorów, czyli nie dotyczą jej wszystkie prawa i obowiązki zawarte w ustawie"
   źródło https://zarzadzaniewynajmem.pl/wynajmujacy-a-najemca

  •  

   pokaż komentarz

   Tak można zająć dowolny lokal w całym kraju.

   @syberyjski_kartofel: ( ͡º ͜ʖ͡º)

   pokaż spoiler Squat na Paderewskiego, zajmowany latami przez wspomnianych anarchistów z Poznania budynek, **"odkupiony"** przez właściciela za 125 kPLN przelane na konto stowarzyszenia walki o "prawa" lokatorów, utrudniającego skutecznie jakiekolwiek dochodzenie praw do właściwego zarządzania własnym majątkiem przez właścicieli mieszkań zajmowanych przez patologię.

 •  

  pokaż komentarz

  powiem tak: w intersie wszystkich porzadnych ludzi jest to aby prawo wlasnosci bylo przestrzegane.
  tym samym masz poparcie, mimo iz troche niejasne jest w jaki sposob mieszkanie zostalo nabyte (za ulamek wlasnosci chyba)

 •  

  pokaż komentarz

  @WlascicielzPoznania: czy w mieszkaniu przebywaja dzieci ew osoby ponizej 15 r zycia? jesli tak napisz na priv napisze ci co mozna zrobic zeby przyspieszyc decyzje lokatora o wyprowadzce - oczywiscie kolega mi mowil ja tego niegdy nie stosowalem ani nie zastosowalbym...

  •  

   pokaż komentarz

   @tomjar: Znam tę metodę (tak myślę) i polecam @WlascicielzPoznania faktycznie napisać do pana wyzej :)

  •  

   pokaż komentarz

   @tomjar: @Stryganiak: Oh, ale jesteście tajemniczy. Podzielicie się tą wiedzą tajemną z resztą Wykopu, czy to taka tajemnica, że nie można o tym anonimowo nawet mówić?

   Ps. Jakie dzbany...

  •  

   pokaż komentarz

   @scroller: Nie mam pojęcia, ale podejrzewam, że chodzi o pozew o seksualne wykorzystywanie nieletnich.

  •  

   pokaż komentarz

   @scroller: @MidasPL: @Stryganiak: @wlascicielzpoznania: Ok spoko bo i tak by to ktos tu przekleil wiec pisze:

   generalnie tak 1. powiadomic dyrekcje szkoly do ktorej uczeszczaja malolaty ze w domu zle sie dzieje mozliwe molestowania, naduzywania alkoholu i to ze matka sprowadza patologie do domu ktora to zostaje sam na sam z dzieckiem zaznaczajac ze to tylko przypuszczenie.
   2. jak jestes wytrwaly to samemu lub poprzez agencje detektywistyczna zlapac gowniarza jak przechodzi na czerwonym swietle powiadomic policje a ta ma obowiazek powiadomic sad rodzinny bo w polsce jesli nastepuje wykroczenie przez nieletniego to policja na wniosek sadu ustala czy dziecko nie jest zdemoralizowane (sic)
   3. podj!!$c ja do urzedu skarbowego ze nieodplatnie uzywa mieszkania i z tego tytulu powinna uiscic podatek
   4. wersja hardkorowa o ktorej znajomy wspominal (byl w wielkiej desperacji albo zmysla na poczekaniu) to to zeby matce od czasu do czasu przyslac zdjecie jej dziecka np sprzed szkoly badz z jej wnetrza itp bez zadnych wiadomosci podtekstow itp jako mms lub wiadomosc na whatsapp - oczywiscie z anonimowego numeru itp - podobno jak kobieta nie jest psychopatka to jej to da do myslenia, jesli jest to nic to nie da.
   5. donosy donosy i donosy - zawsze anonimowe, moze kontakt z rowiesnikami jej dzieci- wiem ze to juz ponizej pasa ale uwazam ze sprawy zaszly zbyt daleko aby zwazac na komfort dziecka co i tak jest juz zdegenerowane i zj!!$ne przez matke.

   Pamietaj ze wszystko co uczynisz moze byc podpiete pod stalking, nekanie moze byc łamaniem prawa do czego cie nie zachecam - to byly tylko luzne przypuszczenia zaszczutego podobna sytuacja czlowieka a najpewniej to tylko urojenia szczegolnie wzgledem punktu 4.

   pokaż spoiler szczerze ci wspolczuje sam nie wiem jaka szopke bym odwalil jakbym sie znalazl w takiej sytuacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomjar: IMHO beznadziejne pomysły. Narażasz się na problemy, bo jak popełnisz błąd to policja cię dojedzie. Poza tym wymaga to masy czasu i środków. Nieekonomiczne i nieefektywne.

   Dwa duże mirki z umową wynajmu tego mieszkania wyjdą taniej, szybciej i skuteczniej, niż jakieś burackie zabawy w detektywo-pedofilo-stalkera.

  •  

   pokaż komentarz

   błąd to policja cię dojedzie

   @scroller: Policja w tym kraju nie potrafi dojechać człowieka którego ma pełne dane razem z dowodami,ale mają szukać anonimka z internetów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @tomjar:
   ad 1 - legalne nie jest to żaden stalking
   ad 2 - jw
   ad 3 - jw - porządny obywatel donosi o takich rzeczach
   ad 4 - to faktycznie przekroczenie granic
   ad 5 - tak jak 4

 •  

  pokaż komentarz

  Generalnie syf grasuje, jak mało. Tak samo jak baba - zaniedbana, spasiona, nalana gęba.

  Co do kabiny prysznicowej, to miałem dokładnie ten model i ta srebrna farbka na ściance po środku zaczynała obłazić już po czterech latach... Ale uchwyt się trzymał! :)