•  

   pokaż komentarz

   @klocencjusz: To nie o bidę chodzi. Niektórzy zawsze będą wyciągać łapy po nieswoje, szczególnie gdy jest to państwowe, czyli w ich mniemaniu niczyje...

  •  

   pokaż komentarz

   @wiatrodewsi: bardzo często są to rolnicy którzy mają dość groszy jakie dostają za szkody zwierzyny. I tępią szkodniki sami zamiast czekać aż myśliwemu będzie się opłacało. Skoro zwierze łazi po moim polu i żre moje uprawy to czemu mam niby nie mieć prawa sobie jakoś dostać pozwolenia na odłów? Ale nie kasta myśliwych niepozwoli

  •  

   pokaż komentarz

   @wiatrodewsi: a z rybami w morzu to już inna zasada? Czemu ludzie łowią jak to państwowe?

  •  

   pokaż komentarz

   @Sisal: Ludzie mają prawo łowić państwowe tylko wtedy gdy państwo im pozwoli i tyle ile państwo im pozwoli. Tym się różni legalny połów od nielegalnego. Kłusowania zwierząt "bo na moim polu" nawet nie skomentuję, bo to januszerka w najczystszej postaci.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiatrodewsi: umiesz czytać ze zrozumieniem? napisałem przecież że powinno być tak że człowiek jak wędkarz niezrzeszony idzie do gminy wybiera papierek i może sobie łowić. W całej europie problemu z zoataniem myśliwym nie ma tutaj cuda wianki na kiju spełnić trzeba a i tak dziadki po 70 którzy strzelają do naganiaczy są najczęściej myśliwymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sisal: Problem w tym, że tak nie napisałeś, więc czytanie ze zrozumieniem nic nie pomoże. Może czytanie w myślach by pomogło

  •  

   pokaż komentarz

   Kłusowania zwierząt "bo na moim polu" nawet nie skomentuję, bo to januszerka w najczystszej postaci.

   @wiatrodewsi: Tak to działa w USA ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Arizona12: masz doczytaj sobie jeszcze raz

   źródło: Screenshot_20191112-1052422.png

  •  

   pokaż komentarz

   W całej europie problemu z zoataniem myśliwym nie ma tutaj cuda wianki na kiju spełnić trzeba

   @Sisal: Błagam Cię, wypisz dokładnie o jakie cuda na kiju chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiatrodewsi: wody należą do pzw nie państwa bezpośrednio

  •  

   pokaż komentarz

   @Fallar: przykład jak już zostane myśliwym po całej papierologi, praktyce składkach itd to no planujesz gdzie bedziesz strzelał bo tylko nabterenie koła do którego należysz, wpisujesz co zastrzeliłeś online gdy jeszcze zwierzyna ostatniego oddechu nie oddała (tu pewnie przesadzam) ale nie zmienia to faktu że wszystko musi grać tip top z głupią papierologią.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sisal: A co w niej głupiego? Masz ewidencję kto gdzie i o której był na danym terenie z bronią i uważasz, że to głupie? Dziki zachód Ci się marzy?
   A co z kolei jest głupiego w skrupulatnym rejestrowaniu strzelonej zwierzyny? Jak bez tak istotniej danej chciałbyś jakkolwiek mieć kontrolę czy wiedzę nad stanem zwierzyny?
   Jeżeli wpisanie się w książkę ewidencji polowań i napisanie na odstrzale pięciu słów i godziny to za dużo papierologii to musisz mieć naprawdę proste życie - zazdroszczę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fallar: nie dziki zachód a normalne podejście jak wszędzie w europie, limit do odstrzału na koło niech będzie skoro chcą szkodniki sobie chodować ale bez przesady że musisz to mieć już uzupełnione przy przewozie zwierzyny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sisal: A jak wtedy policjant podczas kontroli rozróżni czy to przypadkiem nie kłusownik wraca z lasu? Albo, że sam myśliwy kłusował i ucieka do domu ze zdobyczą na zamiast na skup?

  •  

   pokaż komentarz

   gdy państwo im pozwoli

   @wiatrodewsi: wytłumacz mi proszę - kto temu państwu dał władzę, żeby komuś pozwalało, albo i nie? I czym Twoim zdaniem jest "państwo" - tylko nie wklejaj definicji z Wiki - sam odpowiedz, a w zasadzie sam SOBIE odpowiedz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skydance: Jeżeli masz problem ze zrozumieniem idei państwa, to wątpię bym mógł Ci pomóc. Mogę Ci jednak powiedzieć że państwo to taki umowny twór administracyjny, którego zadaniami jest między innymi reprezentowanie i ułatwianie realizacji niektórych celów i potrzeb narodu jako całości, a także ochrona dóbr tego narodu. W tym naturalnych. O tym ostatnim właśnie mówimy w tym wątku. Gdyby nie państwo to tacy jak ten geniusz powyżej już dawno zaj#%%li by każdą rybę i zwierzę, bo zdaniem takich wszystko na tym świecie powinno być podporządkowane ich potrzebom. Jednym z zadań państwa jest ochrona naszych wspólnych dóbr przed takimi bezmyslnymi jednostkami. Chcesz łowić ryby? Proszę bardzo. Ale musisz przy tym spełnić warunki które mają uchronić zasoby ryb przed wyczerpaniem. Chcesz polować? Spoko. Ale w sposób odpowiedzialny i bezpieczny. Niesamowite że niektórzy mają z tym taki problem...

  •  

   pokaż komentarz

   @Skydance: wyrżnąć zwierzynę jest bardzo łatwo. Chińczycy wyrżnęli wróble, bo tak sobie umaili i umierali potem z głodu. To nie jest żadna mądrość iść i zastrzelić co nie twoje. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @klocencjusz: daj głodnemu rybę to się naje na chwilę, daj mu sieć to okradnie nas wszystkich

 •  

  pokaż komentarz

  Kłusownictwo to okropieństwo.
  Mam w lesie i lisy i dziki , w sumie dzika co nauczyłem by się zjawił jak dymam w psi gwizdek to o cho cho jak leci do mnie po coś dobrego a i towarzystwo fajne, chrumka , coś tam poje, pogadam do niego i łazi za mną na spacerku ale trufli za fiksa nie umie szukać a lisy to takie małe wesołe Myry jak ja to mówię . Wpadają do ogrodu raz na jakiś czas i jak widzę że chude to coś tam zawsze im skapnie, popatrzę jak sobie śpią najedzone albo jak mają wariackie chwale szajby pędu po ogrodzie to puchnę ze śmiechu takie to aparaty. Robi się coraz zimniej i czuję to że przyjdą w gości na kogiel z jajek z piersią kurczaka tak jak lubią i znów się będą wylegiwać pod hamakiem obrabiając kawał surowizny z podgardla robiąc szczęśliwe oczy by szeroko rozstawiać łapki od okrągłych brzuszków udać się do swojej nory w lesie którą mają tak zamaskowaną że sam czasem nie wiem gdzie ta nora jest. Mam teraz Rybitwę co mnie co dziennie odwiedza. Normalnie siada na ganku przy misce dla kota i czeka aż wyjdę z żarciem, na początku uciekała a teraz twardo stoi i wcina z rozłożonymi skrzydłami. Jest potężna. Jutro dam jej kawał mięcha z leszcza co dziś złowiłem i spory kawał ogona z Sandacza. Że tak ujmę brzydko. Ja pi3***e jaka ona jest ogromna. Skrzydło wielkie jak ludzka ręka od ramienia po palce.

 •  

  pokaż komentarz

  Dej rypke

  źródło: i.imgur.com

 •  

  pokaż komentarz

  Głodnego nakarmić.( ͡° ͜ʖ ͡°)