•  

  pokaż komentarz

  ooo zmniejszają ilość polskich ofiar, propaganda na całego

  •  

   pokaż komentarz

   @Kralizek wiesz Polscy żydzi to nie Polacy tylko żydzi ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kralizek: to raczej w drugą stronę, propaganda jest akurat po polskiej stronie niestety. Po wojnie komuniści zaczęli licytację liczbą ofiar, z resztą z polecenia ZSRR, które stosowało identyczne praktyki.

   Przykład to liczba ofiar Warszawy, a szczególnie PW. W polskich podręcznikach przeczytamy o minimum 150 tys. ofiar cywilnych. W rzeczywistości te dane po prostu nie trzymają się kupy. Przedwojenna Warszawa miała około 1350 tys. mieszkańców, w tym 400 tys. Żydów. Getta nie przeżył prawie nikt, jeśli dodamy do tego te 150 tys. ofiar powstania (i co najmniej kilkadziesiąt tysięcy ofiar bombardowań 1939, łapanek itd.) to wyjdzie nam, że po wojnie powinno zostać co najwyżej 750 tys. przedwojennych warszawiaków. I nie bierzemy tu nawet pod uwagę faktu, że poza gettem (do którego sprowadzano Żydów z okolicznych miejscowości) liczba warszawiaków w czasie wojny raczej malała z powodu migracji na wieś (podczas wojny wieś oferowała wyższy standard życia - lepsze zaopatrzenie w żywność i mniejsze szanse na łapankę). Tymczasem w spisie z 1950 roku ponad 909 tys. osób w całej Polsce podało, że w dniu wybuchu wojny mieszkało w Warszawie. A nie liczono tu już przecież osób, które zdecydowały się po wojnie zostać na zachodzie czy Żydów, którzy wyjechali z Polski do Izraela lub USA.

  •  

   pokaż komentarz

   @szyy może liczyli, że coś odzyskają. Taka inwestycja na 'za kolejne 50 lat', gdzie każdy papier rego typu może Ci dać kamienicę ( ͡º ͜ʖ͡º).
   A tak serio, to mądrze mówisz!

  •  

   pokaż komentarz

   Przedwojenna Warszawa miała około 1350 tys. mieszkańców, w tym 400 tys. Żydów.

   @szyy: Twoje obliczenia tym bardziej się kupy nie trzymają bo sugerują że właściwie to w czasie wojny nie zginął nikt prócz żydów.

   Ile płacą za takie wpisy?

  •  

   pokaż komentarz

   @wys97: To nie jest zerojedynkowe - duża część Żydów to byli tzw. Litwacy, z Polską nic wspólnego poza obywatelstwem nie mieli, jednakże część obywateli II RP uznawanych przez Niemców za Żydów była spolonizowana, szczególnie Ci którzy wyrośli już w II RP, powszechne szkolnictwo działało tutaj na korzyść asymilacji. Dodatkowo sama społeczność żydowska nie była monolitem, część uważała polską tradycję za swoją - i można to zauważyć nawet wśród syjonistów (jaka flaga oprócz żydowskiej powiewała podczas powstania w getcie?) jak i wśród lewicy niekomunistycznej która wprost uważała że Żydzi powinni być lojalni wobec państwa które zamieszkują.

  •  

   pokaż komentarz

   Ile płacą za takie wpisy?

   @nitratyn: Oczywiście jak na wykopka przystało nie potrafisz normalnie dyskutować, tylko musiałeś wysrać taki wypierd na zakończenie wpisu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kralizek: Widze, że wykopki bronią wziętej z dupy przez Jakuba Bermana liczby 6 milionów 28 tysięcy ofiar okupacji jeśli tylko pasuje im do narracji, i nagle stalinowski szef UB, w dodatku ten znienawidzony przez wykopków Żyd staje się wiarygodny. xD

  •  

   pokaż komentarz

   @nitratyn: Nawiasem mówiąc koleś podał prawdziwe dane i na nich oparł swoje domysły - bo faktem jest, że w spisie powszechnym z 1950 909 tysięcy osób podało, że przed wojną mieszkało w Warszawie, ale dla was, prawdziwej piwnicznej Husarii broniącej honoru narodu xD fakty się się nie liczą, merytoryczne argumenty są niepotrzebne, za to wysrywy typu "ile płacą za taki wpis"? to prawdziwe zaoranie wroga xD czekam na minusiki, minusy od takiej mentalnej biedy to jak podwójne plusy.

  •  

   pokaż komentarz

   wiesz Polscy żydzi to nie Polacy tylko żydzi

   @wys97: ale żydowscy szmalcownicy to już Polacy. Nauczcie się w końcu pachoły.

  •  

   pokaż komentarz

   @szyy: a niby skąd żydzi wzięli 6 mln?

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście jak na wykopka przystało nie potrafisz normalnie dyskutować, tylko musiałeś wysrać taki wypierd na zakończenie wpisu.

   @WszeborWlostowic: No to podsumujmy jego wysrywy. 1350k ludności w tym 400k żydów, z tych 400k praktycznie wszyscy zginęli lub wyjechali z kraju. 1350k - 400k = 950k.
   W 1950 był spis gdzie 909k podało że W DNIU WYBUCHU WOJNY MIESZKAŁO W WARSZAWIE.

   No to liczymy, obecnie w Warszawie umiera rocznie około 19k ludzi. Ilu ludzi umarło nie z powodu wojny od 1939 do 1950 roku? Licząc proporcjonalnie i tylko okres po wojnie od 1945-1950 roku wychodzi że zmarło 50k ludzi którzy nie mogli w 1950roku zadeklarować, że w dniu wybuchu wojny mieszkali w Warszawie.

   950k - 50k = 900k. Już brakuje 9k a gdzie ci co wyjechali za granicę między 1939 a 1950 i nie byli w kraju w czasie spisu? No chyba że znów twierdzicie że tylko żydzi wyjeżdżali. A gdzie ci co nie wzięli udziału w spisie?

   Trochę logicznego myślenia i obliczeń i te Twoje fakty zostają zaorane.

  •  

   pokaż komentarz

   @szyy spis z 1950 gdzie zniszczono prawie całą Warszawę, ty tak na serio/trzeźwo?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kralizek: @szyy: A co do skutków II wojny to wiemy jedno na pewno - Rzeczpospolita straciła ok 12 milionów obywateli. Liczba ta obejmuje straty krwawe jak i te powstałe w wyniku przesunięć granic lub emigracji. Jest to ok. 1/3 ludności i ta liczba jest jedyną pewną (choć i tak nieprecyzyjną). Liczby typu 6 mln czy 5 mln są jedynie szacunkami dotyczącymi stricte zbrodni i działań wojennych a takich statystyk nikt szczegółowo nie prowadził, z gruntu są one obarczone wielką niepewnością pomiarową. Co do rozróżniania ofiar na Polaków i innych pisałem wyżej - to w gruncie rzeczy lanie wody i uprawianie propagandy pod emocjonalnym historycznym płaszczykiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kralizek: A oni mówią ze u nas propaganda i tak się kręci te gowno. Lipa tylko ze rządzi trzęsą mediami na świecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @willard: Jedni żydzi tępili i poniżali innych zydów a za to mają cierpieć ( np. historycznie) Polacy? To czemu netfix nie podaje źródeł finansowania upadłych po I WŚ niemiec? Dlaczego pomagały im USA ( żydzi zasiadający w bankach, jak i w innych firmach zbrojeniowych) jak i ZSRR, w którym to komunistyczni zydzi rządzili? A po wojnie jak byliśmy pod kolejną okupacją ZSRR, rządzili żydzi i robili dalej swoje czystki wybijając Polaków walczących o POLSKĘ. Teraz po magdalence dalej mamy post komunistycznych żydów u władz. Pozmieniali nazwiska, a mentalność zostawili i tak samo nauczali swoje dzieci.
   Podczas II WŚ zgineli ludzi, nikt nie pisze że chrześcijanom należy oddac porabowane majątki bo zgineło ich tyle i tyle milionów, tak samo o protestantach. Osoba z polskim obywatelstwem, to POLAK, obojętnie jaka by wyznawał religię. Pomijając, że narracja mam być taka, że to Polacy mordowali wszystkich a dobre niemcy chciały ratowac żydów i dlatego rozpoczeły II WŚ. szkoda, że narracja o 6 milionach żydów już była prowadzona od 1918 roku. Oni czekali na takie cierpienia=e narodu wybranego.

  •  

   pokaż komentarz

   @szyy: @WszeborWlostowic:
   A nie liczysz ze duza cześć tych ludzi podając miejsce przedwojenne miejsce zamieszkania jako warszawę liczyła ze dostanie przydział mieszkaniowy w stolicy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Motywacja tym wieksza ze archwia wszelakie w wawie były sfajczone i nie było jak udowodnić ze człowiek z wołomina kłamie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   909 tysięcy osób podało, że przed wojną mieszkało w Warszawie

   @szyy: podaj źródło z linkiem tych 909 tys., bo ta wartość nie jest zapewne prawdziwa, poza tym te 750 tys. ci wyszło bo liczyć nie umiesz,

   tutaj masz dokładne oszacowanie strat ludności nie tylko przez polskich historyków, te zdarzenia to fakty historyczne, a nie deklaracje
   http://www.powstanie.pl/?ktory=27&class=text

   @sindram:

  •  

   pokaż komentarz

   @Kralizek: Zmniejszają, ale tutaj widać, że nie dostali cynku od naszego byłego szefa MSZ bo coś słabo zalicytowali.

   źródło: sikor 1.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @sindram: no i to już jest jakiś sensowny argument.

  •  

   pokaż komentarz

   @WszeborWlostowic: ale ta liczba nie schodzi się z liczbą ofiar getta, wychodzi, że poza gettem niemal 100% warszawiaków przeżyło. Czy to prawdopodobne? No niezbyt.

  •  

   pokaż komentarz

   @odimm: ponad 5 lat okupacji, obozów i ledwie 800 tysięcy Polaków zabitych? Jaka to dla Niemców satysfakcja? Raczej wstyd, że tak słabo im szło.
   Fajny festiwal liczb z dupy :/

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @szyy: Twoje obliczenia tym bardziej się kupy nie trzymają bo sugerują że właściwie to w czasie wojny nie zginął nikt prócz żydów.

   @nitratyn: no niekoniecznie, jednak zginęło kilkanaście tysięcy ludzi, do czego należy jeszcze dodać fakt, że nie wszyscy z 400 tys. Żydów zginęli. Ponadto w 1939 roku nie zamknięto bram Warszawy i były przepływy ludności.

   Wydaje mi się, że problem polega tu na tym, że Polacy mają problem z wielkimi liczbami. "Kilkadziesiąt tysięcy" to dla Polaka brzmi jak nic i się oburza, jak podać taką liczbę polskich ofiar w Warszawie, kiedy kilkadziesiąt tysięcy to ogromna liczba.

   No to liczymy, obecnie w Warszawie umiera rocznie około 19k ludzi. Ilu ludzi umarło nie z powodu wojny od 1939 do 1950 roku? Licząc proporcjonalnie i tylko okres po wojnie od 1945-1950 roku wychodzi że zmarło 50k ludzi którzy nie mogli w 1950roku zadeklarować, że w dniu wybuchu wojny mieszkali w Warszawie.

   @nitratyn: patrz wyżej + bierzesz dzisiejsze dane o umieralności i prosto je proporcjonalnie przeliczasz na lata 40-te, kiedy struktura ludności jest dzisiaj zupełnie inna. W 1938 roku na 1000 nie-Żydów przypadało w Warszawie 11,3 zgonów, przy czym ok. 1,9 z tego było zgonami niemowląt, a można przypuszczać, że sporo z pozostałej części dotyczyła dzieci niewiele starszych, bo Polska wtedy miała ogromną śmiertelność dzieci. http://rcin.org.pl/Content/2063/WA51_13604_r2009-nr10_Monografie.pdf

   A nie liczysz ze duza cześć tych ludzi podając miejsce przedwojenne miejsce zamieszkania jako warszawę liczyła ze dostanie przydział mieszkaniowy w stolicy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Motywacja tym wieksza ze archwia wszelakie w wawie były sfajczone i nie było jak udowodnić ze człowiek z wołomina kłamie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @sindram: jest taka możliwość, ale z drugiej strony z tego 500 tys. już było w Warszawie, a większość pozostałych w województwach zachodnich

   podaj źródło z linkiem tych 909 tys., bo ta wartość nie jest zapewne prawdziwa, poza tym te 750 tys. ci wyszło bo liczyć nie umiesz,

   @zino: http://www.historycy.org/index.php?showtopic=67831

  •  

   pokaż komentarz

   patrz wyżej + bierzesz dzisiejsze dane o umieralności i prosto je proporcjonalnie przeliczasz na lata 40-te, kiedy struktura ludności jest dzisiaj zupełnie inna. W 1938 roku na 1000 nie-Żydów przypadało w Warszawie 11,3 zgonów, przy czym ok. 1,9 z tego było zgonami niemowląt, a można przypuszczać, że sporo z pozostałej części dotyczyła dzieci niewiele starszych, bo Polska wtedy miała ogromną śmiertelność dzieci.

   @szyy: dobrze to liczymy jeszcze raz,

   Żydów pewno coś zostało bo nie wszyscy zginęli i nie wszyscy wyjechali, ale to wartość raczej pomijalna.

   1350k - 400k = 950k, a 909k zadeklarowało w spisie że w DNIU WYBUCHU WOJNY MIESZKAŁO W WARSZAWIE.

   umieralność 11,3 rocznie na tysiąc, odliczając niemowlęta 1,9 = 9,4, odlicz dzieci starsze to niech będzie smiertelność na rok 7 na 1000. Czyli z tych pierwotnych 950k śmiercią naturalną zmarło przez 10 lat (1939-1950) około 60k z tych którzy w dniu wybuchu wojny mieszkało w Warszawie. 950k-60k = 890k. W jaki sposób zostało 909k? Przecież nie żydzi też wyjeżdżali za granicę i już nie wrócili, a i nie wierzę w to że w spisie uczestniczyło 100% ludności, a chyba nie chcesz nam wmówić że w wyniku wojny nikt z Polaków nie zginął.

   Masz dane z dupy to z dupy wyciągasz wnioski.

 •  

  pokaż komentarz

  Żydzi kiedyś padną ofiarą swojego własnego umysłowego Holokaustu.

 •  

  pokaż komentarz

  Morawieckiemu to akurat się pewnie podoba:

  źródło: m.salon24.pl

 •  

  pokaż komentarz

  I jak tu ich lubić ¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora