•  

  pokaż komentarz

  Inteligentny - wezwał policję, potem blokował drzwi, a na koniec się szarpał.

  •  

   pokaż komentarz

   @aga69: Czyli ewidentne nadużycie policji. Powinni go prosić i prosić i prosić, a jak nie przyniosłoby to skutku, to powinni zadzwonić po proboszcza, żeby przyszedł z wodą święconą.

  •  

   pokaż komentarz

   @aga69: Patrząc na tytuł reportażu: zadzwonił po policję, policja przyjechała i bez słowa zaczęli go dusić, policja czeka za karetką do trupa. Mi się wydaje, że coś jeszcze musiało się dziać podczas interwencji :)

  •  

   pokaż komentarz

   Patrząc na tytuł reportażu: zadzwonił po policję, policja przyjechała i bez słowa zaczęli go dusić, policja czeka za karetką do trupa. Mi się wydaje, że coś jeszcze musiało się dziać podczas interwencji :)

   @mmarekss: w samym reportażu mówią, że:

   - był naćpany
   - znaleziono u niego na stole narkotyki
   - sam wezwał policję
   - jak policja przyjechała, to nie chciał im otworzyć i trzymał drzwi
   - przez drzwi darła się Karyna, że mają wejść.
   - gdy policjanci już weszli i chcieli go skuć, to rzucał się w ćpuńskim widzie i nie pozwalał na to

   Postaw się teraz na miejscu policjantów.

   1. Dostajesz wezwanie do mieszkania.

   2. Na miejscu jakiś ćpun blokuje swoim ciałem drzwi i nie chce was wpuścić.

   3. Ze środka jakaś Karyna się drze, żeby policja jednak weszła

   4. Kij wie co tam się na melinie dzieje i równie dobrze może jej grozić jakieś niebezpieczeństwo, bo w końcu woła policję a ćpun nie pozwala wam wejść i nazywa was kolegami, co świadczy o tym, że poważnie mu siadło na łeb.

   5. W końcu wywalacie drzwi, bo uznajecie, że życie Karyny może być zagrożone, a ćpuna obezwładniacie i probjecie skuć.

   6. Ćpun rzuca się pod wpływem narkotyków jak po@#$ny, tak że jeden musi trzymać mu tors, a drugi nogi, bo w pojedynkę żaden z was nie może go utrzymać.

   7. Gdy ćpun tak się rzucał i miotał z całych sił, a wy go z całych sił trzymaliście, coś mu pękło w środku i zmarł.

   8. Ot nieszczęśliwy wypadek, a TVN robi z was morderców dla zdobycia widzów na aferze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: mniej więcej jak wieści z Boliwi i Hongkongu, biedni studenci i uciśniony naród atakowany przez policję, a z drugiej strony widzę lecące koktajle mołotowa i grupki ludzi próbujące zatłuc policjantów. Jak policja ma być miła skoro są atakowani. Z tego co miałem kontakt z policją to ich podejście jest adekwatne do mojego zachowania, jak człowiek jest spokojny i wykonuje polecenia to nikt nie siada na mnie i dodusza do ziemi.

  •  

   pokaż komentarz

   @mmarekss: jeszcze, żeby sami do niego bez powodu przyjechali, to mógłbym uznać, że to jakieś prywatne porachunki i jakieś patusy z policji chciały wykorzystać władzę.

   No ale jak pojechali tam na wezwanie, najpewniej na polecenie dyspozytorni, a na miejscu zastali ćpuna i narkotyki, to w celowe morderstwo, czy nieuzasadnioną brutalność policji za nic nie uwierzę.

   Żeby chociaż trzeźwy był i wtedy nie chciał ich wpuścić, a oni wywaliliby mu drzwi i obezwładnili, to jeszcze bym kręcenie afery zrozumiał. Ale tutaj jestem w pełni po stronie policjantów.

  •  

   pokaż komentarz

   Inteligentny - wezwał policję, potem blokował drzwi, a na koniec się szarpał.

   @aga69: a no to spoko, kara śmierci na miejscu się należy

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR: nie kazali mu klęknąć a potem strzelili w tył głowy, bardziej nieszczęśliwy zbieg okoliczności.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: No ciekawe jakie będą wyniki sekcji zwłok i przyczyna śmierci. To powinno zamknąć temat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: w reportażu oczywiście: świetny chłopak, pracowity, rozmawiał z sąsiadami i "zawsze mówił dzień dobry", najwspanialszy na świecie człowiek. Się okazało, że nafutrowany jak meserszmit odp?%$?!?ał manianę ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @aga69: Selekcja naturana. Szkoda tylko Policjantów, jednak jakas tauma pozostanie. Ja ich nie winię, użycie siły musi być skuteczne a wtedy naprawdę nietrudno uszkodzić człowieka. Dodatkowo może miec jakieś schorzenia o których może sam nie wiedzieć a na wywiad medyczny czasu nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   Się okazało, że nafutrowany jak meserszmit odp@$%!!!ał manianę ¯_(ツ)_/¯

   @elemenTH: no to spoko, kara śmierci się należała, tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR: To był wypadek, obejrzyj materiał i posłuchaj co mówi karyna, która z nim była. Śmieję się z p###?#$enia rodzinki jaki to nie był złoty chłopiec, widać jaki był złoty że go narkotyki zmiotły z planszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZasilaczKomputerowy: jak u Stachowiaka - policyjni bandyci nie zawinili. Czytam te komentarze i mnie mrozi. Tylko dlatego że gość zażył jakieś narkotyki to należy go zakatować na śmierć. Co Ci ludzie mają we łbach?

  •  

   pokaż komentarz

   @aga69: czyli standardowe zabójstwo przez policjantów, naćpany seba rzuca się i okłada wszystko na około i nie kontaktuje ze światem i niefortunnie serducho mu wysiada pewnie od szarpania się i dawki adrenaliny ale to policja jest zła. ¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  Jak chcesz bezkarnie zabijać ludzi to idź do policji...tylko policja może wbić ci na chatę wbrew twojej woli i zabić cię, a potem wrócić do pracy jak gdyby nigdy nic.
  Od policji lepiej trzymać się jak najdalej, ja tą formację traktuję jak tykającą bombę - lepiej się nie zbliżać bo nigdy nie wiadomo kiedy wybuchnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak chcesz bezkarnie zabijać ludzi to idź do policji...tylko policja może wbić ci na chatę wbrew twojej woli i zabić cię, a potem wrócić do pracy jak gdyby nigdy nic.

   @sildenafil: on sam ich wezwał, bo był naćpany. Policja znalazła też narkotyki u niego na stole.

   Mógł nie ćpać, jak mu szajba po narkotykach odbija, a policja z ćpunami którym siadło na łeb od narkotyków też się nie pieści, bo równie dobrze może się wyrwać i złapać nóż.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski dlatego mówię, że lepiej nie wzywać. On zapłacił cenę za kontakt z policją - najwyższą
   Według Ciebie słuszną?

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: jakby nie ćpał to by nie zapłacił... Cóż, ćpanie ma swoje ryzyko.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: Jak ktoś cię okradnie, pobije albo gdy sąsiad puszcza disco polo na full o północy to pamiętaj. Lepiej nie wzywać! (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   dlatego mówię, że lepiej nie wzywać.

   No, jak się naćpasz tak, że ci odbija, a do tego masz narkotyki na stole, to lepiej do domu wtedy policji nie zapraszaj.

   On zapłacił cenę za kontakt z policją - najwyższą
   Według Ciebie słuszną?


   @sildenafil: to nie była cena, tylko najprawdopodobniej wypadek. Skoro go poskładali na ziemię, to prawdopodobnie się na nich rzucił, zwłaszcza, że aż jeden musiał mu trzymać same nogi, a drugi tors.

   Bez powodu nikt tak silnie nie trzyma, a widać on tego trzymania nie wytrzymał.

   Wniosek z całego zajścia jest jeden:

   źródło: steamuserimages-a.akamaihd.net

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: To nie prawda. Nie wiem skąd masz takie przeświadczenie. Codziennie współpracuję z policją jako ratownik medyczny. Bez chłopaków to już dawno byśmy leżeli 3 metry po ziemią. Jak się nie ma styczności to człowiek nie wie jak to wygląda. Wyjazdów do prób samobójczych z agresywnym pacjentem, do osób po dopalaczach i narkotykach a nawet po alkoholu jest od groma. Prawie każdy wyjazd kończy się agresją z strony pacjenta, agresją nie tylko słowną bo to akurat nas nie rusza. Taki człowiek jest nieprzewidywalny. Ostatnio wyjazd miałem do gościa który groził nam że nas zarżnie jak świnie po czym wziął żyletkę wzdłużnie przeciął sobie przedramię od strony promieniowej, tak głęboko że ręka wyglądała jak bułka do hot doga. Nie zrobiło to na nim żadnego wrażenia jakby nie czuł bólu. Taka osoba po takim akcie idzie w twoją stronę z zamiarem zrobienia ci krzywdy. Nie wiem jak wy, ale ja widząc coś takiego mam miękki w nogach. Dlaczego? Bo jesli ta osoba jest w stanie zrobić sobie coś takiego beż płaczu wycia z bólu, to co zrobiłaby mi. I tutaj my ratownicy mamy pomoc z strony policji. Także będę trzymał sztamę z niebieskimi, bo nie raz uratowali mi jak nie zdrowie to myślę że i życie. Szkoda że nie mogę nagrywać filmików z takich wyjazdów, zobaczylibyście jak to jest kolorowo.
   Więc nie uwierzę w żaden artykuł w którym jest napisane że osoba współpracowała prosiła o pomoc a policjanci rzucili się na niego robiąc mu krzywdę.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: Tak samo można podsumować lekarza, prokuratora, sędziego, urzędnika. Na pewno wszyscy tylko kombinują jak tu sobie kogoś zabić, albo zniszczyć. A zanim naćpanego gościa opanujemy farmakologicznie, 5 ludzi musi go trzymać. Od narkotyków można umrzeć, mówią to już w szkole, a to jest jeden ze sposobów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lech1990: Pozdrowienia od niebieskiego, bez was też nie byłoby kolorowo. Apropos tematu. Artykuł tak mocno clickbaitowy, że aż prosi się o wyciągnięcie konsekwencji. Jego celem jest tylko i wyłącznie wysnucie wniosków pokroju: aha, błagał o pomoc policjanta, a ten zaczął skakać mu po głowie śmiejąc się w niebogłosy na oczach jego dziecka, ostatnim tchem mówiąc 'kocham Cię maluszku'. Nic tak nie demotywuje do pracy jak te oszczerstwa kierowane w większości do ludzi, którzy z natury są dobrzy i chcą choć odrobinę komuś pomóc. A to, że Brajan utarł sobie, że ta sk.....ała policja dała mi mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, to znaczy, że nic innego nie robi i tylko się dopierdziela. Najlepiej jakby jeszcze pogłaskała i że skruchą odeszła w podskokach bo co będzie zaczepiać swojego pracodawcę.

  •  

   pokaż komentarz

   on sam ich wezwał, bo był naćpany. Policja znalazła też narkotyki u niego na stole.

   @Strzelec_Kurpiowski: a no to spoko, kara śmierci na miejscu bez procesu.

  •  

   pokaż komentarz

   a no to spoko, kara śmierci na miejscu bez procesu.

   @ASLR: to nie była kara śmierci, tylko wypadek.

   Ideologia i wykop wam już mózgi wyprały.

  •  

   pokaż komentarz

   @L3gion

   Jak ktoś cię okradnie, pobije albo gdy sąsiad puszcza disco polo na full o północy to pamiętaj. Lepiej nie wzywać! (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
   Musiałem kiedyś zgłosić kradzież na policję - i po tym doświadczeniu wiem, że lepiej nie wzywać i nie zgłaszać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski

   Bez powodu nikt tak silnie nie trzyma, a widać on tego trzymania nie wytrzymał
   Policja robi wiele rzeczy bez powodu bo wiedzą, że nic im za to nie grozi.

  •  

   pokaż komentarz

   Policja robi wiele rzeczy bez powodu bo wiedzą, że nic im za to nie grozi.

   @sildenafil: tyle, że ty kłamiesz, bo w reportażu świadek zajścia mówi, że on się bardzo szarpał i był tak naćpany, że mylił policjantów z kolegami, czyli nie kontaktował.

   Szukasz afery z dupy i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lech1990 kwestia bardzo dużych uprawnień i nadużywania władzy przez policję to temat istniejący nie od dziś i nie zaczął się od sytuacji opisanej w znalezisku. A to, że policjanci nie są zobowiązani i nie udzielają pierwszej pomocy osobie którą podczas aresztowania uszkodzili to już w ogóle patologia. Zresztą to samo ma miejsce w sytuacji gdy jednostki specjalne zrobią najazd na dom i się pomylą - słyszałem o sprawie gdzie wyważyli drzwi, nikogo nie znaleźli, poszli, a mieszkanie stało bez drzwi kilka godzin do powrotu właściciela. Chuj, że nie o niego chodziło, że go pewnie okradli przez ten czas... A w przypadku błędnego aresztowania - policjant nie odpowiada za to zawodowo co rodzi możliwości i chęci do nadużywania tego środka w celu gnębienia innych.

   Fajnie, że Ci się fajnie współpracuje z policjantami i nie twierdzę, że nie ratują oni życia ludzkiego. Ale nie można zapominać że jest także sporo ludzi skrzywdzony przez policję ale nie tylko bo i przez sądy czy prokuraturę jest bardzo wielu.

  •  

   pokaż komentarz

   @neurochirurg kwestią kluczową jest odpowiedzialność i to jak się postępuje w przypadku błędu, pomyłki czy celowego nadużycia w danej słuzbie. W wymiarze sprawiedliwości ta odpowiedzialność jest znikoma co generuje chęć i możliwości nadużyć

  •  

   pokaż komentarz

   Od policji lepiej trzymać się jak najdalej

   @sildenafil: swieta prawda i trzymajcie sie lepiej tej zasady jesli nie chcecie dostac wpier*olu od nich

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: Ok zgodzę się, że nie powinni się z nim pieścić lecz profesjonalnie gnoja obezwładnić. j!?%ć go tizerem, skuć i odstawić do aresztu. Nasza policja tak wyszkolona, że nie może sobie z ćpunem poradzić i przez przypadek go zabija. No k#%@a... Tłumaczenia typu 'elo to ćpun, karyna, po co na bagiety dzwonił, był naćpany, dobrze mu tak, pato element!" to też żal i nie wiem czemu to plusujecie. KOLEŚ UMARŁ ZA TO, ŻE SIĘ NAĆPAŁ? Kiedyś naj!?%łem się jak świnia alko. Odcięło mnie totalnie i jakieś głupoty robiłem. Dobrze, że kumple mnie ogarneli i policja nie interweniowała bo może bym już nie żył.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski ale to nie narkotyki go zabiły w tym wypadku ale nieprofesjonalne zatrzymanie przez policję inspirowane wizją braku odpowiedzialności nawet jak mu coś zrobią. Gdyby w głowie mieli że ktoś ich sposób interwencji oceni może bardziej by się starali

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: Masz ewidentnie problemy z czytaniem tekstu i jego zrozumieniem. Tu zresztą nawet nie musiałeś czytać bo jest filmik, ale zrozumienie całej sytuacji jak widać cię przerosło. Niech zgadnę, jesteś JP90%?

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: Mam czasami wezwania do mieszkań zamkniętych np sąsiadka nie widziała sąsiada od tygodnia podejrzewa że trup. Pojawimy się my, pojawia się straż i policja. Drzwi są wywalone, okazuje się że nikogo nie ma. Ale to tak w Polsce nie działa że mieszkanie zostaje pozostawione otwarte. Nie wiem gdzie to słyszałeś ale ja to życia wiem. Policja zabezpiecza mieszkanie z strażakami, a pieniążki za zniszczone mienie są wydawane przez urząd miasta. Takich sytuacji jest od groma.
   Jeśli osoba zatrzymana przez policję, używała przemocy przy czym doszło do obrażeń niezagrażających życiu, wówczas policja nie musi udzielać pomocy na zadrapania. Od tego jest pogotowie.
   Więc bez urazy może miałeś jakieś złe doświadczenia, ale uważam że w Polsce akurat policja ma małą władzę i małe możliwości. W USA to jest ogień. Wystarczy włączyć filmiki na yt, kobieta nie chce wyjść z pojazdu podczas kontroli to wyrywają ją na siłe przez okienko. Chłop idzie ci zrobić krzywdę dają mu ostrzeżenia a później jest strzał w klatkę.
   U nas policja jedynie bezpiecznie to może się posłużyć gazem pieprzowym, bo w innych sytuacjach to by z nich zrobili ludobójców

  •  

   pokaż komentarz

   @GitheManitou nie, jestem przeciwnikiem państwa policyjnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lech1990

   Ale to tak w Polsce nie działa że mieszkanie zostaje pozostawione otwarte
   Gdzie zatem można znaleźć procedurę jak policjant powinien postąpić w takim wypadku i że jest to obligatoryjne i nie wynika tylko z dobrej lub złej woli policjanta?

   a pieniążki za zniszczone mienie są wydawane przez urząd miasta
   W przypadku o którym mówiłem trzeba było iść do sądu z pozwem o odszkodowanie. Więc nie sądzę aby pieniądze były wypłacane przez miasto bo i na jakiej podstawie prawnej?

   Każdy obywatel jest prawnie zobowiązany do udzielenia pierwszej pomocy, a policja nie? Nie mówię o zadrapaniach ale jeśli ktoś podczas interwencji traci przytomność z powodu tej interwencji, może nawet przestaje oddychać, to policjant chyba powienien zrobić więcej niż tylko wezwać pogotowie.

   Policja na całym świecie ma bardzo duże uprawnienia, które stoją w sprzeczności z prawami obywatelskim, także w Polsce. Policja może każdego uwięzić na 48h bez podania przyczyny, może dokonać aresztowania czy zatrzymania bez podania przyczyny w momencie zatrzymywania. Może dokonać kontroli osobistej, z rozebraniem do naga włącznie, w miejscu publicznym jeśli "zajdą odpowiednie okoliczności". Wszystko to jest zapisane w prawie. Czy policja korzysta z tych uprawnień? Niekoniecznie. Ale sam fakt ze ktos wpadł na pomysł aby takie uprawnienia dać jest już alarmujące i pokazuje brak poszanowania dla obywatela i uprzywilejowane policji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: Jeżeli to był wypadek to niech odpowiadają za nieumyślne spowodowanie śmierci i po sprawie. W rzeczywistości może ich zawieszą.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: Słuchaj w końcu jest to policja a nie Kowalski, muszą mieć więcej uprawnień niż zwykły zjadacz chleba. Inaczej ludzie by się w tym kraju mordowali gwałcili i okradali nagminnie. I nie uwierzę w to że tak by nie było. Byłoby Byłoby, bo my jako gatunek chcemy dążyć do władzy i majątku jak najłatwiejszą linią oporu.
   Jeśli osoba jest nieprzytomna a oddycha to policjant co najwyżej może go ułożyć na bok i wezwać pogotowie. Także dokładnie to samo co zwykły Kowalski.
   Tak czy siak jak nigdy nie miałem problemu, zarówno w życiu osobistym jak i służbowym z jednostką policji.
   Jak przekroczyłem prędkość, zostałem złapany i dali mandat, to wiedziałem za co. Przekraczając prędkość byłem świadomy że jak złapią to będę płacił.
   Jak miejski król dresiwa podczas kontroli wyzywał pluł skakał bądź naruszył granicę fizyczną policjanta, to taki osobnik też jest świadomy jakie są tego konsekwencje.
   Nie znam policjanta który o tak wpadłby komuś na mieszkanie lub zatrzymał na ulicy i zaczął zakładać kajdanki lub obezwładniać powalając na ziemie

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli to był wypadek to niech odpowiadają za nieumyślne spowodowanie śmierci i po sprawie. W rzeczywistości może ich zawieszą.

   @daymos: czemu mają odpowiadać? Mogłoby, gdyby jego obezwładnianie było nieuzasadnione.

   Jednak wedle słów swiadka wszystko wskazywało na to, że muszą go obezwładnić, więc nie mogą odpowiadać karanie za to, że wypełniali służbowy obowiązek.

   I nie pisz nic więcej o taserach, bo wyraźnie nie wiesz jak on działa, skoro myślisz, że to uniwersalny obezwładniacz. Na kogoś po narkotykach mógł nawet nie zadziałać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lech1990 za dużymi uprawnieniami powinnna iść dużą odpowiedzialność. A policja jej nie ponosi co generuje nadużywanie władzy i stosowanie jej w celu gnębienia obywateli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: Jak to nie odpowiadają za to bo wykonują służbowe obowiązki? Pytam serio bo może jestem ignorantem i się nie znam. Jakiś Art. jak mógłbyś podać byłbym wdzięczny.
   Jeżeli lekarz popełni błąd w sztuce lekarskiej i pacjenta uśmierci to też nie odpowiada bo swoje obowiązki wykonywał? Policjanci kierują się zasadą minimalizacji skutków podczas stosowania przymusu bezpośredniego a ponadto jeżeli podczas interwencji nastąpiło zranienie to funkcjonariusz powinien natychmiast udzielić pierwszej pomocy medycznej. Jestem sobie w stanie wyobrazić jak nieudolnie się szarpią z tym ćpunem i nie mogą sobie z nim poradzić. W końcu go obalają, zapoceni i zdyszani leżą na nim lub przyciskają butem. Sobie nie potrafią zapewnić bezpieczeństwa a co dopiero temu ćpunowi. Już przynajmniej mogli w obronie koniecznej go zastrzelić jak w USA a nie tak przez przypadek...

  •  

   pokaż komentarz

   Jak to nie odpowiadają za to bo wykonują służbowe obowiązki? Pytam serio bo może jestem ignorantem i się nie znam.

   @daymos: no normalnie. Jak ktoś ci przez nieuwagę wejdzie pod samochód, a ty prawidłowo jechałeś, to też nie odpowiadasz, gdy ta osoba zginie.

   Nieumyślne spowodowanie śmierci jest wtedy, gdy doprowadzisz do czyjejś śmierci w wyniku nieostrożności, lub zaniechania.

   Ci policjanci zachowali się prawidłowo i według procedur, więc też nie będą odpowiadać.

   https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Nieumy%C5%9Blne_spowodowanie_%C5%9Bmierci

   Jeżeli lekarz popełni błąd w sztuce lekarskiej i pacjenta uśmierci to też nie odpowiada bo swoje obowiązki wykonywał?

   Czy do obowiązków lekarza należy popełnianie błędów w sztuce lekarskiej? Bo jeśli nie, to podajesz błędne porównanie.

   Policjanci kierują się zasadą minimalizacji skutków podczas stosowania przymusu bezpośredniego a ponadto jeżeli podczas interwencji nastąpiło zranienie to funkcjonariusz powinien natychmiast udzielić pierwszej pomocy medycznej.

   Typ był naćpany i się rzucał, zatem minimalizacja skutków polegała na obezwładnieniu go.

   A przy pierwszej pomocy trzeba przede wszystkim zabezpieczyć siebie, więc jeśli nie mieli sprzętu takiego jak maseczki do sztucznego oddychania, albo lateksowe rękawiczki, to nie musieli udzielać pierwszej pomocy, bo było ryzyko, że się czymś zarażą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski:

   Nieumyślne spowodowanie śmierci jest wtedy, gdy doprowadzisz do czyjejś śmierci w wyniku nieostrożności, lub zaniechania.

   Ci policjanci zachowali się prawidłowo i według procedur, więc też nie będą odpowiadać.

   Właśnie chodzi cały czas o to, że jakby się zachowali prawidłowo to by go sprawnie obezwładnili. A oni go zabili przez przypadek.

   Czy do obowiązków lekarza należy popełnianie błędów w sztuce lekarskiej? Bo jeśli nie, to podajesz błędne porównanie.

   Nie wiem jak to skomentować... Czy do obowiązków funkcjonariusza policji należy obezwładnianie ze skutkiem śmiertelnym?

   Typ był naćpany i się rzucał, zatem minimalizacja skutków polegała na obezwładnieniu go.

   Rodzina Tomasza wyliczyła ślady na jego ciele:
   zdarta skóra w wielu miejscach twarzy, lewe oko kilkukrotnie powiększone z widocznym zasinieniem dookoła, złamany nos, ślady uderzeń tępym narzędziem w górną część płata czołowego, wgłębienia w czaszce, z tyłu głowy, po lewej stronie odcisk podeszwy buta, ślady duszenia na szyi, sine, wręcz czarne i zniekształcone lewe ucho, wyraźne, krwawe rany w dwóch miejscach w pobliżu skroni, wyglądające jak po użyciu paralizatora, zniekształcony lewy policzek, brak śladów walki na dłoniach Tomasza.


   Nie zakładam i nie wykluczam tego, że zrobili to umyślnie ale trudno te obrażenia nazwać minimalizacją skutków.

   Dyżurny policjant nie wezwał na miejsce pogotowia, choć – według świadka, do którego dotarliśmy – dzwoniąc na 112 z hotelowego pokoju, Tomasz krzyczał, że “jest naćpany”. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że dyspozytor 112 przekazał informację o narkotykach policji. W takich sytuacjach policja ma obowiązek wezwać karetkę.
   Pogotowia nie wezwali też interweniujący policjanci, choć Tomasz na ich widok nadal wzywał pomocy policji, wyraźnie nie rozumiejąc, co dzieje się wokół niego. Nie wzywając karetki, funkcjonariusze mogli dopuścić się karalnego niedopełnienia obowiązków.
   Policjanci użyli wobec Tomasza gazu pieprzowego, przydusili go, zakuli i siłą wyprowadzili z hotelu, choć zgodnie z przepisami mogli jedynie unieruchomić go do przyjazdu pogotowia.
   Po kilku minutach, przez które policjanci przebywali sam na sam z Tomaszem, według świadka “miał [on] pobitą twarz”. Niedługo po tym zmarł.
   Z telefonu świadka, który został zabrany przez jednego z policjantów, zniknęły dwa nagrania z interwencji. Jeśli to funkcjonariusz je usunął, może być pociągnięty do odpowiedzialności za przekroczenie uprawnień i utrudnianie śledztwa.

  •  

   pokaż komentarz

   Właśnie chodzi cały czas o to, że jakby się zachowali prawidłowo to by go sprawnie obezwładnili. A oni go zabili przez przypadek.

   @daymos: skąd to wiesz? Byłeś tam?

   Nie wiem jak to skomentować... Czy do obowiązków funkcjonariusza policji należy obezwładnianie ze skutkiem śmiertelnym?

   Nie, ale masz dowód, że skutek śmiertelny wynikał z celowego działania policjantów, albo z zaniedbania procedur?

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski:

   skąd to wiesz? Byłeś tam?

   A Ty tam byłeś? Opieram się na doniesieniach prasowych i wstępnych zeznaniach świadków.

   Nie, ale masz dowód, że skutek śmiertelny wynikał z celowego działania policjantów, albo z zaniedbania procedur?

   Pomijając fakt z jakim skutkiem wykonali swoje obowiązki to nie wezwali karetki do naćpanego gościa.

  •  

   pokaż komentarz

   A Ty tam byłeś? Opieram się na doniesieniach prasowych i wstępnych zeznaniach świadków.

   @daymos: no i świadkowie mówią, że typ się rzucał i nie kontaktował.

   Pomijając fakt z jakim skutkiem wykonali swoje obowiązki to nie wezwali karetki do naćpanego gościa.

   Skąd wiesz? Przecież mogli wezwać przez radio.

   Szukasz afery z dupy i tyle. Nie masz żadnych dowodów na to, że policja zrobiła coś złego. Jemu serce równie dobrze mogło od narkotyków wywalić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski:

   A przy pierwszej pomocy trzeba przede wszystkim zabezpieczyć siebie, więc jeśli nie mieli sprzętu takiego jak maseczki do sztucznego oddychania, albo lateksowe rękawiczki, to nie musieli udzielać pierwszej pomocy, bo było ryzyko, że się czymś zarażą.

   http://isp.policja.pl/download/12/33278/Zarzadzenie.pdf Sprawdź zestaw nr 5 Apteczka R0 i jakie jednostki powinny być w nią wyposażone

   Szukasz afery z dupy i tyle. Nie masz żadnych dowodów na to, że policja zrobiła coś złego. Jemu serce równie dobrze mogło od narkotyków wywalić.

   Ja nie szukam afery tylko prostuje głupoty, które wypisujesz. Nigdzie nie napisałem, że policja chciała go zabić, za to Ty już wiesz, że nie chcieli mu nic złego zrobić. Stwierdziłem, że policja w dzisiejszych czasach jest niewyszkolona i nieudolna. Tak samo nie masz dowodów jak ja, z tym że ja wyrażam opinie a Ty już wydałeś wyrok.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja nie szukam afery tylko prostuje głupoty, które wypisujesz. Nigdzie nie napisałem, że policja chciała go zabić, za to Ty już wiesz, że nie chcieli mu nic złego zrobić.

   @daymos: uznaję zasadę domniemania niewinności.

   Ty napisałeś, że są oni winni nieumyślnego spowodowania śmierci, co oznaczałoby, że celowo zrobili coś źle, a ja napisałem, że równie dobrze typ mógł po prostu zejść po narkotykach, a policjanci musieli go obezwładnić, choć się szarpał.

   To ty pisałeś jakieś głupoty o taserach, choć nawet nie wiesz jak one działają i że często po prostu nie działają, zwłaszcza na ludzi pod wpływem.

   Sprawdź zestaw nr 5 Apteczka R0 i jakie jednostki powinny być w nią wyposażone

   I biorą ze sobą tą apteczkę do mieszkania od razu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski:

   Ty napisałeś, że są oni winni nieumyślnego spowodowania śmierci, co oznaczałoby, że celowo zrobili coś źle

   Tyle mi wystarczy, dalej nie czytam. Idź celowo ale nieumyślnie usunąć konto. eot

  •  

   pokaż komentarz

   @Hussarian:
   Heh. Przykro mi, ale mimo braku jakichkolwiek kłopotów z prawem, to polskiej policji nie ufam za grosz. Zresztą, nie ja jeden tak mam. Ta nieufność w narodzie nie jest pozbawiona przyczyny. Niestety, ale ta formacja służy bardziej do gnojenia obywateli niż do obrony przed przestępcami. Jak widzę policjanta gdzieś w okolicy, to wcale nie czuję się bezpieczniejszy.
   A dobrych ludzi z chęciami pomocy to tam ze świecą szukać ( ͡° ͜ʖ ͡°). Może jacyś są, ale warunki w policji z pewnością im nie służą

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil:
   Faktycznie paranoja. Policjant może de facto zrobić z tobą co chce, a zwykły obywatel nawet nie ma jak się obronić. A jak już jakieś rażące nieprawidłowości wyjdą na jaw, to albo zamiotą sprawę pod dywan, albo prokuratura umorzy, albo w najlepszym wypadku będzie jakiś śmiesznie niski wyrok...

  •  

   pokaż komentarz

   @Devilus: Ale uwierz mi że większość moich kolegów jak również i mnie to nie interesuje, że jakiś procent ludzi nam nie ufa, bo człowiek by zwariował przejmując się każdym krzywym spojrzeniem. Grunt że ja sam wiem ilu ludziom pomogłem i nie mam obowiązku dzielić tej satysfakcji i udowadniać Ci, że większość ludzi myśli inaczej i właśnie nasza obecność wpływa na nich pozytywnie. No ale żeby to zrozumieć trzeba mieć trochę empatii i zrozumienia dla osób, które od życia oczekują trochę więcej niż nocne stypy z kolegami pod blokiem.

 •  

  pokaż komentarz

  Policjanci wiedzieli, ze facet jest pod wplywem narkotyków. Ich obowiazkiem bylo wezwanie na miejsce karetki. I przystąpienie do interwencji. Wiadomo, ze jeśli byk pod wplywem, jego zachowanie moze roznie przebiegać. Zwyczajne obezwładnienie by wystarczylo, az do przyjazdu karetki.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli agresywny ćpun. A matka mu na nagrobku napisze "Bóg tak chciał, ave ma ryja".