•  

  pokaż komentarz

  Are you fucking serious? Przecież to są podstawy photoshopa!

 •  

  pokaż komentarz

  Dajcie mi takie foto z miernikiem kolorów pod wodą i zrobię to samo w 5 minut, no ale spoko, niech się inżynierka pocieszy przełomowym odkryciem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Silvestre_Cucumeris: dajesz. wlaczam stoper ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: michalbialekniemajajek.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @czesiek6669: @szelma77: jeszcze jak, dwa suwaki w Photoshopie, nadal za dużo niebieskiego i jest zafarb, ale zajęło mi to dokładnie 1 minutę i 15 sekund z zegarkiem w ręku, zresztą te fotki wyżej nie mają sensu bo to muszą być rawy, bohaterka wpisu sama mówi że z rawów kolory ratuje, w jpg za dużo danych zostało utraconych po drodze. W RAW można pewnie zejść poniżej 2 minut i idealnie odwzorować kolory, a jak się zrobi preset to leci hurtem po wszystkich fotkach... Dodam że nie jestem fotografem ani grafikiem, myślę że ten pierwszy by to odj!##ł perfekcyjnie w te 75 sekund nawet z jpga.

   źródło: lol.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   W RAW można pewnie zejść poniżej 2 minut i idealnie odwzorować kolory

   @Silvestre_Cucumeris: NIE da się - będziesz miał tylko zbliżone kolory do własnego wyobrażenia jakie być powinny, a nie kolory rzeczywiste, które są potrzebne badaczom.

   To, że Tobie się wyda po amerykańsku "good enough" i np. jakiś element czerwony będzie miał barwę po Twojej obróbce załóżmy (230, 10, 12) to jeszcze mało. Bowiem np. zmiana tej czerwieni jakiejś rafy w kierunku różowego oznacza działanie czynnika A (np. chorobę), a w kierunku pomarańczowego działanie czynnika B i to chcą uzyskać biologowie morscy - aby nie musieli pobierać próbek z dna, wyciągać na powierzchnię i tam badać. Oni bowiem po tym kolorze chcą mieć możliwość zbadania np. wzrostu stężenia jakiegoś związku chemicznego w wodzie, jakieś choroby itd.

   A Ty będziesz usilnie dążył w swojej obróbce do tego, aby pokazać "piękny" kolorek jaki się Tobie zamarzył. To nie jest to samo, co uzyskuje ta babka.

  •  

   pokaż komentarz

   NIE da się - będziesz miał tylko zbliżone kolory do własnego wyobrażenia jakie być powinny, a nie kolory rzeczywiste, które są potrzebne badaczom.

   @Erie: ale algorytm ze znaleziska nie adresuje tych problemów, co więcej zdjęcia są tak mocno podbite że widać na niektórych nawet hdr halo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powiem więcej - algorytm o którym piszesz nie jest potrzebny badaczom morskim a wszystkim fotografom i byłby to przełom nie tylko w fotografii morskiej a w ogóle w fotografii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Silvestre_Cucumeris: Algorytm tej babki powstał właśnie do takich celów jak napisałem (zobacz kim ona jest). A przydatność dla fotografów morskich, co to robią zdjęcia rybek do albumu to jest efekt uboczny (aczkolwiek pozytywny).

  •  

   pokaż komentarz

   @Silvestre_Cucumeris: tak sie usuwa wodę do zdjęć ... ( ͡º ͜ʖ͡º)

   źródło: bi.im-g.pl

  •  

   pokaż komentarz

   Algorytm tej babki powstał właśnie do takich celów jak napisałem (zobacz kim ona jest). A przydatność dla fotografów morskich, co to robią zdjęcia rybek do albumu to jest efekt uboczny (aczkolwiek pozytywny).

   @Erie: za jakiś czas będziesz się z tego śmiał, jedna studentka z MIT zrobiła coś co jest mokrym snem Canona, Nikona i NASA i oczywiście nikt wcześniej nie wpadł na taki "przełomowy" algorytm mimo pompowania w branżę miliardów dolarów. Rozumiem że zaraz koniec balansu bieli w aparatach? ;) To o czym ona mówi jest fizycznie niemożliwe, każdy kto choć raz trzymał aparat w ręce wie ile zmiennych wpływa nie efekt końcowy, to co widzi aparat nigdy nie jest zgodne ze stanem faktycznym, zarówno geometrycznie jak i kolorystycznie, i nie da się z tym handlować. Życzę jej powodzenia, może rzeczywiście jej filtr okaże się przydatny w świecie naukowym, jednak nie jest to coś przełomowego czy znacznie odbiegającego od filtrów Snapchata czy Instagrama a raczej moda na promowanie lasek-naukowców. Jako programista i fotograf amator nie wierzę że można zrobić zdjęcie które rejestruje część naszego świata w sposób obiektywny a nie subiektywny.

   tl;dr sprawdzam.

   Poczekajmy aż algorytm będzie publicznie dostępny i zobaczymy jak się sprawdza, ale obstawiam że to góra 30 powtarzalnych kroków w PS, z dynamicznym inputem w zależności od tego jak został uchwycony miernik.

  •  

   pokaż komentarz

   @Silvestre_Cucumeris: Wiesz... zajmuję się przetwarzaniem obrazów i historia jest pełna przypadków, że wydawano miliony (czy wręcz miliardy) dolarów na pewne rozwiązania, a potem przychodził jakiś gość i wywracał całą dziedzinę go góry nogami, bo sobie opracował zupełnie inne podejście. I to jest wspaniałe, że się to rozwija. Wprowadzenie AI do obróbki sygnału (obojętnie czy to obraz, czy wideo, czy dźwięk) pozwoliło na ograniczenie kosztów oraz uzyskanie efektów, które do tej pory albo były niemożliwe albo strasznie drogie i czasochłonne.

   Zgodzę się z Tobą, że nie można zrobić zdjęcia, które rejestruje część naszego świata w sposób obiektywny - bo tak działa fizyka :). Można jednak się zbliżyć na tyle dobrze z modelowaniem rzeczywistości do stanu realnego, że będzie to wystarczające do prowadzenia badań. Po to się robi np. symulacje zachowania cząstek, wybuchy atomówek w komputerze, a nie na atolu itd. To co ona zrobiła jest przełomowe, ale trzeba wiedzieć do czego się to przyda. A że pewnie 99 procent ludzkości wystarczą efekty ze snapchata to zupełnie inna sprawa.

 •  

  pokaż komentarz

  Photoshop jest tak drogi że taniej jej wyszło napisanie własnego programu do korekcji kolorów :D

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo mi się podoba jak osoby, którym "coś się wydaje" i które nie przeczytały nawet pracy badaczki (co mega mocno świadczy o ich podejściu do zdobywania wiedzy) wylewają tutaj swoje mądrości i bagatelizują dokonanie. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kotznapedemjonowym: witaj na wykopie :)
   Nawet w filmie laska mówi o tym, że to nie jest technika retuszowania zdjęć, tylko fizycznej korekcji kolorów, czyli de facto "rozumieniu" tego jakie rzeczywiście kolory powinny być na danym zdjęciu, ale w znalezisku ściana screenshotów z PS o tym, że oni "też tak umio przesuwając suwaki".

 •  

  pokaż komentarz

  Wykopki elita internetu a ilość ignorancji przelała czarę goryczy. HURR DURR w fotoszopie to samo w minutę przeklikam.
  Jeden głupszy od drugiego.