•  

  pokaż komentarz

  Rdzennych Warszawiaków to już prawie nie ma. Do Warszawy przyjechała wieś setkami tysięcy. To jak wiochmeni mają nie być agresywni? Buractwo i agresja. Braki drastyczne w kulturze osobistej. XD

  Poza tym polskie rozwiązania komunikacyjne to bardzo często żałosny przykład na nieudolność polskiej inżynierii. Nic dziwnego, że kierowcy są sfrustrowani.

  No i Warszawa powinna mieć dobry program, w tym ulgi, dojazdu do centrum (i okolic) metrem - wg idei, że dojazd autem lub rowerem na free parking, przesiadka w metro... i do centrum.

  Tylko to musi być opłacalne i czasowo i finansowo, to wtedy odkorkowanie miasta i mniej stresu, mniej agresji.

  •  

   pokaż komentarz

   No i Warszawa powinna mieć dobry program, w tym ulgi, dojazdu do centrum (i okolic) metrem - wg idei, że dojazd autem lub rowerem na free parking, przesiadka w metro... i do centrum.
   @Tolstoj-kot:
   tylko do takiego miejsca trzeba jeszcze dojechać, co w godzinach szczytów niestety jest dramatem.

   Poza tym polskie rozwiązania komunikacyjne to bardzo często żałosny przykład na nieudolność polskiej inżynierii.
   Właściwie to jesteśmy krajem w budowie wiec nie wiem ile w tym winy inżynierii a ile zwyczajnie braków środków. Obwodnica Warszawy częściowo powstała, część jest w budowie i chwilę potrwa zanim transport będzie mógł całkowicie ominąć miasto i sobie przejechać bokiem. Zmiany widać tylko to trwa i koniec końców latami człowiek stoi w korkach spowodowanych chociażby samymi tymi budowami.

 •  

  pokaż komentarz

  Mówcie co chcecie, ale w porównaniu z innymi Polskimi miastami w Warszawie np najchętniej wpuszczają z podrzędnej drogi na główną. Suwak też jakoś łatwiej przychodzi.

  Ale też jeździ się dynamiczniej niż w innych miastach i jak się nie dostosujesz to cię strąbią.

 •  

  pokaż komentarz

  Zapraszamy do Wrocławia. Po debilnnych sutryczych zmianach wk%!%ienie kierowców osiaga tutaj apogeum a agresja drogowa jest wręcz namacalna.

  •  

   pokaż komentarz

   @CapoDiPtakMuzzapi nie wiem o co chodzi, ale ostatnio strasznie dużo we wrocku pojawiło się cepów co blokują skrzyżowania... korek z przodu, a ci zaparkują na środku skrzyżowania bo się jeszcze zmieszczą. Powinni za to wlepiać minimum 500 minus i rozstawiać patrole na każdym większym skrzyżowaniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @DMMotoAdventures: Niekoniecznie 500 złotych, wystarczy obecne 300. Ale za to każdemu, za każdym razem - kilka kamer nad skrzyżowaniem i lecą mandaciki.
   We Wrocławiu nagminne jest też wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, czy omijanie bez zwalniania korka, nie patrząc na przejścia. Niestety w tym mieście nie da się kierowców wychować inaczej, trzeba po prostu upewnić ich, że jak popełnią wykroczenie to na pewno dostaną mandat...

 •  

  pokaż komentarz

  Warszawa była jedynym polskim miastem które objął ten ranking więc swoje analizy porównujące Warszawę do innych miast możecie wyrzucić do kosza ;) Poza tym wskaźnik agresywności został obliczony na podstawie... ~60 ankiet.

  https://www.mister-auto.co.uk/driving-cities-index-usd/