•  

  pokaż komentarz

  Ludzie to potrafią sobie stworzyć problem z niczego zamiast po 2-3 godzinach zapytać się w gabinecie ile jeszcze im zejdzie to facet wolał 10 godzin na ławce siedzieć.

 •  

  pokaż komentarz

  Dobrze go wytresowała.

  Baba to zawsze każe na siebie czekać, ale niech się odwróci to, to ona czekać nie będzie. Albo w sklepie na dziale kosmetyków to facet ma mieć cierpliwość, jak ona ogląda. A chciej zatrzymać się na dłużej na dziale motoryzacyjnym. ( ಠ_ಠ) Baby to straszne egoistki w tak wielu przypadkach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Miej swoją godność i nie dawaj się namówić na włóczęgi po sklepach z kosmetykami i odzieżowych. Byłem młody i głupi, to też mnie ex tak przeciągnęła kilka razy. Wtedy myślałem, że tak musi być :D

  •  
   rav2 via iOS

   +113

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Fakt. Piszesz z dupą to potrafi ci odpisać po 20 minutach, ale jak ty jej nie odpiszesz natychmiast to dzwoni do ciebie.

  •  

   pokaż komentarz

   Miej swoją godność i nie dawaj się namówić na włóczęgi po sklepach z kosmetykami

   @urzad_kontroli_skarbowej: Ja tylko o zjawisku mówię, a nie o tym, że jestem jego ofiarą. XD

   A ono występuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: @rav2: Gdzie Wy Panowie te panie wyszukujecie to ja nie wiem ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @SkrytyZolw: Nigdzie nie trzeba ich szukać. Taka jest większość. Normalnie do rany przyłóż, ale wystarczy że coś nie po myśli takiej, to zmienia się nie do poznania.

   pokaż spoiler Coś jak średniowieczne przedstawienie syreny. I myślę że kobiety zawsze takie były gdyż na ich podstawie powstał ten mit.

  •  

   pokaż komentarz

   Nigdzie nie trzeba ich szukać. Taka jest większość.

   @rav2: Otóż to! A ten kształt zachowania wynika z okresu rozwoju. Mężczyźni dorastają w większych grupach. Tu liczy się przede wszystkim grupa, a egoizm nie jest promowany. Trzeba dbać o siebie, ale i o ogół - tę grupę. Dopiero na późniejszym etapie jest zmiana, aczkolwiek nie drastyczna. Z kolei kobiety łączą się w małe grupy i to już od początku stanowi przeszkodę, żeby istotną rolę odgrywało dobro grupy, bo to jest po prostu zbyt mała grupa - jedna, dwie przyjaciółki. Potem to się nie zmienia wcale i nauczona jest taka myśleć poprzez kategorie własnych korzyści, bez uwzględnienia punktu widzenia innych. Kiedy dochodzi do związku, to jest on rozpatrywany przez kobietę głównie z egoistycznej perspektywy jej własnych korzyści. Zatem są bardzo kiepsko nauczone widzieć i uwzględniać potrzeby partnera.

  •  

   pokaż komentarz

   @rav2: tylko wiesz że syreny wcale nie są miłe bo swym śpiewem przyciągały marynarzy na klify i się okręty rozbijały a marynarze gineli.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Silwerbalk: To tak jak kobiety. Wabią swoim urokiem, a jak wystarczająco się do nich zbliżysz to cię niszczą.

  •  

   pokaż komentarz

   @rav2: dokładnie życie jest brutalne i pełne pułapek to nam chciał przekazać twórca

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Też to zauważyłem, różowe niezależnie od wieku nie maja moralności a raczej ich moralność jest podyktowana egoizmem. W ich umysłach coś jest dobre jak to im pasuje a jak coś im nie pasuje to w ich umysłach jest zakodowane jako uniwersalne zło.

  •  

   pokaż komentarz

   @rav2: sa dwie opcje:
   1-znajdź sobie normalną kobietę
   2-poczekaj z randkowaniem aż skończysz gimnazjum

  •  
   rav2 via iOS

   -18

   pokaż komentarz

   @mazaken: Normalne nie istnieją. Są co najwyżej te mniej zj$$?ne. Pogódź się z tym.

  •  

   pokaż komentarz

   @SkrytyZolw pewnie jak bigos, co się nawinie, potem larum

  •  

   pokaż komentarz

   @01ab: a co powiesz o gwalcicielach, pedofilach, gdzie co rusz są newsy na głównej? A o facetach, kolegach zdradzajacych? To już nie mężczyźni tylko inny gatunek? Wszyscy źli? Posłowie, których nie lubisz bez względu na partie bo naginają prawo i kłamią to też nie mężczyźni?
   Kobiety to takie zło a faceci święci. Ja na Twoim miejscu wstydziłabym się pokazywać jak to jest się męskim odpowiednikiem nawiedzonej feministki. Czym się od nich roznisz? ¯\_(ツ)_/¯ jak one uważają facetów za samo zło tak i Ty kobiety za samo zło. Pewnie się jeszcze z tych feministek śmiejesz? Byłaby to piękna hipokryzja i samozaoranie. Ludzie to szumowiny i od tysiącleci krzywdzą siebie nawzajem. Jak się tego nie widzi to jest się albo ślepym albo po prostu prostacko głupim

  •  

   pokaż komentarz

   @MirabelleCooper: przynajmniej przyznajesz że feministki to mizoandryczki, rzadko to słyszę od różowej

  •  

   pokaż komentarz

   @kakuter: a ja od moich znajomych często. Nikt normalny nie lubi nawiedzonych feministek ani ich nie popiera i nie mam wśród znajomych damskich karynek, które myślą w ten sposób jak i męskich sebkow oraz ludzi oglądających patostremy, bigbrodhery, uznający JP na 100% etc żenuły. W necie i na portalach randkowych najczęściej siedzą pustaki i to każdej płci. Wystarczy sprawdzić top tagi na wykopie... Wyjdzie z bańki swiatopoglodowej, zastanówcie się ile razy wsrod znajomych czy też dalekich znajomych lub z historii zaslyszanych od znajomych ktoś zachował się podle. Tak samo i faceci i kobiety. Ważne by otaczać się wartościowymi ludźmi i uważać. Każdya nieprzyjemne sytuację i zostaje źle potraktowany i może opowiedzieć mnóstwo historii jak to druga strona jest najgorszym scierwem. Każdy CZŁOWIEK. Przestańcie się bawić w piaskownicy z feministkami (post ogólny, nie całkowicie personalnie do Ciebie)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: To bardzo przykre, że wybieracie sobie takie partnerki. Wrzucanie wszystkich do jednego worka jest głupie. Osobiście nie wyobrażam sobie życia z takim kimś, jakiegoś związania się i zmuszania do tego, czego robić nie lubię. Tymbardziej jeśli nie akceptuje tego ta druga osoba. To brzmi jak bycie z kimś z powodu desperacji

  •  

   pokaż komentarz

   @MirabelleCooper: Dla mnie dyskutowanie z ludźmi na wykopie to rozrywka intelektualna, niektórzy wolą gierki a ja to ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @MirabelleCooper: Nie. Różnica między kobietami a mężczyznami w tym aspekcie jest taka, że tylko kompletny debil powie, że mężczyźni są wspaniali i że "to ty najwidoczniej takich wybierasz". Spotkałem wiele męskich szmat i ścierw, sporo z nich to ludzie, o których nigdy byś złego słowa nie powiedziała, bo oni już teraz cię będą leczyć, albo co najlepsze - pouczać cię w sądzie, co jest moralne a co nie. To nie są goście, którzy perfidnie wykorzystują panny. Po prostu sperma uderza im do głowy i tyle.

   Osobiście to bardzo potępiam, ale nie czuję się urażony gdy kobieta mi powie, że większość mężczyzn jest zj#%$na, bo - UWAGA - wiem o tym, wystarczy się rozejrzeć. Masa gości zdradza i niestety takie są realia. No a jak jest z kobietami? Zawsze, ale to k$$?a zawsze, wszystkie razem rzucą się na ciebie z pazurami i powiedzą, że

   - "to twoja wina, bo w takich gustujesz i wokół takich się obracasz" - jak masz więcej niż 15 lat, to sama powinnaś wiedzieć, jak bardzo kretyński jest to tekst.

   - "widziały gały co brały" - tak jakby ludzka ściera miała to wypisane na czole. Idąc tym zj#%$nym tokiem "myślenia", to właściwie coś takiego jak zdrada nie powinna istnieć, bo to się wzajemnie wyklucza.

   - "to tylko margines, jest wiele w porządku dziewczyn" - ponownie, jak masz więcej niż 15 lat, to chyba sama wiesz, że prawda jest zupełnie inna. c%%!$wych ludzi jest przytłaczająca większość, bo gdyby było inaczej, to ludzie nie mieliby takich problemów ze znalezieniem tej jednej jedynej osoby.

   Reasumując, mężczyźni mają świadomość tego, że spora część z nas zasługuje na to, by kobiety tak o nas myślały. Taka jest nasza natura, że część z nas myśli spermą i wiemy o tym. Natomiast kobiety absolutnie nie przyjmują tego do siebie, że one też podlegają pewnym charakterystycznym prawom natury i tak jak mężczyźni, podświadomie chcą jak najlepszego partnera dla siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   Otóż to! A ten kształt zachowania wynika z okresu rozwoju. Mężczyźni dorastają w większych grupach. Tu liczy się przede wszystkim grupa, a egoizm nie jest promowany.

   @Tolstoj-kot: Całkowicie się nie zgadzam. Mężczyźni bardzo często są egoistyczni i bardzo często są samotnikami (jedno i drugie nie musi się łączyć) i generalnie są bardziej niezależni. To kobiety są bardziej społeczne i bardziej szukają towarzystwa i akceptacji społecznej.

   Moim zdaniem egoizm kobiet wynika z tego, że czują się słabsze i przez to oczekują, że im ktoś będzie pomagał, a same nie czują takiego obowiązku. Mężczyźni czują się odpowiedzialni za kobiety i uważają, że są w stanie dać sobie radę i jeszcze pomagać kobiecie. Kiedy kobieta np. zachoruje to mężczyzna czuje obowiązek opieki nad nią, bo to on jest tym silniejszym, kiedy mężczyzna zachoruje kobieta nie czuje takiego obowiązku, bo to ona jest tą "słabszą" i uważa, że to jej należy się opieka. Oczywiście to bardzo zależy od wychowania. Dziewczynki wychowywane są jako te słabsze i później stąd wynika ich egoizm. Inną przyczyną jest spermiarstwo facetów, którzy uczeni są, że powinni poświęcać się dla samego zwrócenia na siebie uwagi.

   Oczywiście mocno generalizując.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Ja kiedyś tak pod Sephorą czekalem ( ͡° ͜ʖ ͡°) a ona już była w Zarze ku..a

  •  

   pokaż komentarz

   @rav2: A w domu jeszcze zjebka, ze po mieście się szlajał xd

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: To powinna być nauczka na przyszłość! Druginraz już nie zwiąże się z taka małpa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: lol mówimy o dwóch seniorach 80+ lat, prawdopodobnie oboje z demencją starczą, a wy tu jakieś mizoginistyczne teorie doprawiacie

  •  

   pokaż komentarz

   To brzmi jak bycie z kimś z powodu desperacji

   @Bibu123: biorą sobie byle co byle ładne i żeby darmo ruchać a potem płaczą, że to jednak wcale nie jest darmo

  •  

   pokaż komentarz

   widziały gały co brały"

   @bezbekpol: czyli zwykła odpowiedź na nieśmiertelne haslo facetów " jak suka nie da to pies nie weźmie" albo "łobuz kocha najmocniej". Przecież na wypoku to jest codzienność jak tylko jest temat o złym facecie, przeniesieni winy na kobietę. Kto zaczął? Co było pierwsze jajko czy kura? Widzisz każdy ma swoje hasła wk?$?iajace tak samo, nikt nie pomyśli, że to odpowiedź na złośliwości innych i tak się koło kręci. Ja dalej stoję na stanowisku, że ludzie są ogólnie pop?%%$$?eni tylko każdy inaczej. Nawet jak spojrzę na zachowanie tylko tych z pracy gdzie mam płeć 50/50 to na prawdę trudno mi stwierdzić kto wygrywa jeżeli chodzi o bycie dupkiem albo amebą. Prawda jest taka że facet nigdy nie zrozumie do końca jak to jest być kobietą w społeczeństwie i mu się wydaje że to zero problemów, nie rozumie biologicznych zegarów, p?%%$$?onych okresów i tego całego gówna i w drugą stronę jest tak samo. To bzdurna wojna i licytacja, której nie da się wygrać.

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra:

   Ja dalej stoję na stanowisku, że ludzie są ogólnie pop#!$@!#eni tylko każdy inaczej. Nawet jak spojrzę na zachowanie tylko tych z pracy gdzie mam płeć 50/50 to na prawdę trudno mi stwierdzić kto wygrywa jeżeli chodzi o bycie dupkiem albo amebą

   Dokładnie. Ja na przykład zaobserwowałem, że z 3/4 gości nie ma zahamowań jeśli pojawi się jakaś okazja na horyzoncie. W sensie najczęściej nie rzucają się jak na mięso proponując z miejsca seks, ale wysyłają tak ewidentne, k$$!a flary, a nie znaki, że dla mnie to już równie dobrze mogliby się z tą laską bzikać. Hamuje ich tylko to, że ta laska nie ma na to ochoty. Z drugiej strony, 3/4 kobiet o swoich facetach wypowiada się gorzej niż o psie. Rzygać mi się chce jak słucham, jak to się nie chwalą tresurą i tym, że zdarzyło im się podnieść na partnera rękę. W sensie je to bawi.

   Tu i tu jak na to patrzę to się zastanawiam, czy to jest te słynne życie, czy o ch!? chodzi.

   Generalnie mi w tym wszystkim chodzi właśnie o to, że jest taki sam odsetek zj!?!nych kobiet i mężczyzn i nie mówię tutaj o jakimś marnym %, ale o większości. Nie rozumiem tylko dlaczego kobiety tak usilnie próbują się tego wypierać.

  •  

   pokaż komentarz

   @rav2

   @Silwerbalk: To tak jak kobiety. Wabią swoim urokiem, a jak wystarczająco się do nich zbliżysz to cię niszczą.

   He, he. Przypomniał mi się dowcip.
   Wiesz dlaczego mężczyźni żyją krócej od kobiety?

   pokaż spoiler Bo chcą!

  •  

   pokaż komentarz

   Nie rozumiem tylko dlaczego kobiety tak usilnie próbują się tego wypierać.

   @bezbekpol: imo to subiektywne wrażenie. W każdym razie gówno mnie to w sumie obchodzi, żeby komuś do głowy zaglądać. Najważniejsze to asertywność i nie pozwolić sobą pomiatać niezależnie od płci. Rozmawiam z kobietami i na prawdę nie zauwazylam żeby większość obrażała swoich mężów, albo się chwala nimi albo nic nie mówią, jakiś procent fakt pojeczy. Może takie środowisko. Za to jak czasem widzę jak niektóre się do męża odnoszą publicznie to sama nam ochotę podejść i w ryj strzelić a facet cierpliwie słucha, jak baba co czeka aż jej Seba przestanie ja szarpać, chyba to ten sam syndrom. W zasadzie taki facet ględzącej wiedzmy to powinien mieć babę do uciszania swojej baby, jak ten biały co miał murzyna do mówienia niger. Kuźwa nie można wychowywać dzieci, że wszystko im wolno, że można kogoś obrażać a on nie może ci oddać bo potem rosną takie karyny.

  •  

   pokaż komentarz

   @rav2 chciałem jutro jechać rano zrobić zdjęcie jedynej lokomotywy i nawet nie będę pisał dalej xD
   Rozmowa skończyła się tym że jeśli twój kumpel i lokomotywy są ważniejsze to sobie możesz jechać.

   PS właśnie kupiłem bilet na jutro na pociąg xD

  •  

   pokaż komentarz

   Fakt. Piszesz z dupą to potrafi ci odpisać po 20 minutach, ale jak ty jej nie odpiszesz natychmiast to dzwoni do ciebie.

   @rav2: to jest nic, moja ma takie wyczucie, że by przez tydzień nie dzwoniła, a zadzwoni zawsze w najmniej odpowiednim momencie - aktualizacja systemu? pewne na 100% że zadzwoni. Właśnie wsadziłeś rekę w smar? dzwoni. Robisz duży przelew przez telefon? a jak dzwoni.

   Jakby kiedyś ktoś mi groził, że mnie zabije jak zadzwoni do mnie telefon, to jestem wręcz pewny, że mógłbym na nią liczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak o, w ramach żartu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mazaken: Wielu nie umie sobie normalnej znalezc. Winie za to niskie iq. Ja od razu potrafie rozpoznac inteligencje osoby z ktora rozmawiam. Tzn czy jest na moim poziomie czy nizszym, czy duzo nizszym. Mam to szczescie ze gdybym chcial to i do mensy bym sie zalapal wiec wiele Karyn odpadlo na etapie randkowania. A moze to i nieszczescie? Bo moglem zamoczyc x razy wiecej?

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel: taa no racja mocno generalizujac. Wszystkie moje znajome i ja jak facet zachorował to skakalysmy nad nimi nawet jak umierali z powodu kataru itp. W drugą stronę? No już gorzej... Irytqcja że kobieta będąc chora zamiast być szczęśliwą pluszako-służącą czuje się źle i chce choćby odpocząć nie wspominając 9 opiece nad nią. Więc tak mocno generalizujac. Z moich obserwacji? Duża część facetów to takie oo samce o ja jak ja jestem ekstra i samodzielny, ale wypierz, wyprasuj, pomóż sprzątać i ogarniać, weź mnie wylecz jak jestem chory (ale ja Ciebie to już nie bo faceci przecież nie potrafią tego i to nie męskie), weź mi pomóż i w tym i etc itd.. A jak nie to dwie lewe ręce... Taki obraz wasz

  •  

   pokaż komentarz

   @MirabelleCooper: Widac ze bzdury gadasz. Zaden facet nie wymaga prasowania jego ciuchow. Pojdzie w niewyprasowanych, bo mu to nie przeszkadza. No chyba ze chodzi na co dzien w garniaku, ale to mozna sobie ogarnac w pralni prasowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @verul: żaden? Znam wielu i moje znajome też takich miało. Wiesz to takie samo gadanie jakbym powiedziała że żadna kobieta nie chce wielki pazuro-tipsow bo żadna z moich znajomych by się nie zgodziła na to a przecież są takie, jak i tacy faceci. Chyba że sugerujesz że poznałam kastrata i to nie facet bo sam napisałeś że "żaden" powtarzam żaden facet tego nie wymaga. Moje znajome i ja więc jesteśmy schizofreniczkami? Wymyslillysmy te sytuacje?
   Wiesz czym się różnimy? Bo ja nie mówię że żadna kobieta nie zrobiła tego i tego i by nie zrobiła bo ludzie są różni i z różnych grup społecznych. Są i źli i dobrzy. Każdy może wszystko tylko głupota przypisywać to do danej płci.

  •  

   pokaż komentarz

   @MirabelleCooper: Miałem na myśli jakąś ciężką chorobę/wypadek. Taką, że facet przez dłuższy, nieokreślony czas nie zdolny jest do samodzielnego funkcjonowania, o pracy nie wspominając, a laska ma jeszcze szanse na innego. Zresztą nie trzeba poważnej choroby, w większości wypadków wystarczy, że facet straci pracę.

   Kobiety za naturalne uważają kiedy one czerpią korzyści ze związku, kiedy to facet im pomaga, kiedy są wspierane finansowo, kiedy facet ma lepszą pozycję społeczną niż one itd. Natomiast nie tolerują sytuacji odwrotnej. Oczywiście chodzi o rzeczy poważniejsze, a nie codzienne głupoty. Oczywiście generalizując.

  •  

   pokaż komentarz

   @MirabelleCooper: Facet prasuje ciuchy na wieszaku. To jest facet = samowystarczalny. Ty wzielas chlopca.

  •  

   pokaż komentarz

   @verul: Są jeszcze zjeby, które są tak nauczone, że kobiecie należy się op$?@!$$ jak koszula nie jest idealnie wyprasowana, ale wcale nie chodzi o tę koszulę, tylko żeby mieć okazję się wyżyć i maminsynki, które rzeczywiście potrzebują pomocy. W większości przypadków to jest jednak akceptacja pomocy, a nie jej potrzeba, bo faceci wiedzą, że kobiety chcą czuć się potrzebne i pomocne. To tak jak z dziećmi, które "pomagają". Pozawala się im "pomagać" i dziękuje za to, nawet jak po tej "pomocy" trzeba później 3 razy dłużej poprawiać. Ewentualnie facet chce, żeby kobieta się jakoś starała, np. skoro on zapłacił za wakacje, to niech ona przynajmniej spakuje ciuchy.

   Żaden normalny facet nie potrzebuje tego typu pomocy, bo albo ma wyj%?%ne, albo zrobi sam, albo zapłaci.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel: Dlatego pisalem: facet. A nie maminsynak albo gnojek.

  •  

   pokaż komentarz

   @verul: Ale to tak jakbyś twierdził, że kobieta jest kobietą tylko wtedy kiedy niemal nie ma wad, a wszystkie zdziry, wariatki, egoistki itd. to nie są kobiety, więc wszystkie kobiety są wspaniałe.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel: No jasne. Jak nie spelnia definicji to lafirynda.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: jebnijcie sie stuleje placzki i przegrywy narzekajace na kobietki :D

  •  

   pokaż komentarz

   Gdzie Wy Panowie te panie wyszukujecie to ja nie wiem ¯_(ツ)_/¯

   @SkrytyZolw: Wszystkie zawsze rzucacie ten sam tekst XD

  •  

   pokaż komentarz

   Każdy może wszystko tylko głupota przypisywać to do danej płci.

   @MirabelleCooper: Tylko, że jednak dane plcie charakteryzują się pewnymi zachowaniami w stopniu znacznym

  •  

   pokaż komentarz

   @Gilbert_Prukwa: widocznie wszystkie nas to zastanawia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @SkrytyZolw: I niemal wszystkie odstawiacie takie mizoandryczne numery.

  •  

   pokaż komentarz

   @verul: Dałbyś sobie rękę uciąć za to, że żaden nie wymaga? Czy może jednak się poprawisz i uwzględnisz szeroki wachlarz osobowości żyjących na tym świecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: ta parka choruje na demencję i o sobie zapomnieli, a tutaj jak zwykle jakaś ideologia sprowadzona xD przeraża mnie czasami ilość świrów na tym portalu

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot Baby są egoistkami bo tak się je uczy od małego.

  •  

   pokaż komentarz

   Nigdzie nie trzeba ich szukać. Taka jest większość. Normalnie do rany przyłóż, ale wystarczy że coś nie po myśli takiej, to zmienia się nie do poznania.

   @rav2: to nie jest kwestia płci tylko charakteru i najczęściej bycie jedynakiem. Moj małżonek zajmuje tron egoisty i nawet dzieci nie są ważniejsze. tacy ludzie szukają na partnera osoby empatyczne i ugodowe, często kierukąc się też tym, by były przydatne w spełnianiu ich planów. Ja rozpychania się łokciami uczę się od męża :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot a moja żona często dzwoni z marketu i pyta: jasne czy ciemne ?

  •  

   pokaż komentarz

   @SkrytyZolw: Tak stworzylem definicje, ze moge sobie dac uciac reke, noge i co tam jeszcze chcesz. Moja definicja i moje zasady (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

 •  

  pokaż komentarz

  ;)

  źródło: i.imgflip.com

 •  

  pokaż komentarz

  Wyszła i zapomniała o czekającym mężu. Wróciła do domu i go tam nie znalazła, więc zgłosiła jego zaginięcie na komisariat.

 •  

  pokaż komentarz

  To przykre, bo wygląda, że oboje już mają problemy z pamięcią i powinni mieć pomoc z zewnątrz. Sami jak widać już nie ogarniają rzeczywistości.

  •  

   pokaż komentarz

   @annece: Spróbuj przekonać moją babcię lvl90 że potrzebuje całodobowej opieki? Stawiam dobry flakon. Pogoniła dochodzącą Panią do pomocy, pogoniła Panią na 24/7, nie używa laski (na nodze świeże 10 szwów od upadku), nie toleruje aparatów słuchowych (musisz już do niej krzyczeć), nie gotuje (codziennie słyszę jak zły jest katering). Znam z autopsji i niedługo ja będę potrzebował pomocy... psychiatry.

  •  

   pokaż komentarz

   @c-o-n: Przyjdzie kolejny etap, kiedy sama będzie chciała pomocy, niestety to już będzie zaawansowany etap choroby, kiedy moja babcia już nie wiedziała gdzie mieszka i cofnęła się do czasów kiedy miała dzieci w wieku przedszkolnym. Straszna choroba.

  •  

   pokaż komentarz

   @annece: Z jednej strony jest uparta i odrzuca pomoc, z drugiej cofa się już o 30 lat, do czasów gdy mieszka na wsi, a tego domu już... dawno nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   Znam z autopsji i niedługo ja będę potrzebował pomocy... psychiatry

   @c-o-n: Moi rodzice przez lata zajmowali się babcią (mieszkającą oddzielnie). Historie bardzo podobne do tych, co opisujesz, a nawet i znacznie lepsze. Rodzice, też już niemłodzi, ledwo to psychicznie to wytrzymywali.
   W końcu stało się tak, że babcia przeżyła mojego ojca.

  •  

   pokaż komentarz

   @annece: Jeśli facet ma 85 lat to prawdopodobnie są małżeństwem grubo ponad pół wieku. Tyle lat ze sobą to pewnie jedno nie słucha drugiego. Przypuszczam że ich dialog mógł wyglądać tak:
   - Będę na Ciebie czekał.
   - Dobrze, to sama wrócę do domu.
   :)

  •  

   pokaż komentarz

   @WybranyLoginJestZaj: Ja serio niedługo wyląduję w zakładzie zamkniętym. Nawet się nad blogiem zastanawiałem żeby opisać te abstrakcyjne przypadki typu podgrzewanie herbaty z kubka w czajniku elektrycznym, lub chowanie ziemniaków do łazienki , jako rozładowanie emocji, ale wstyd by mi było za siebie. Jest tego tyle, że trzeba mieć stalowe nerwy.

  •  

   pokaż komentarz

   Znam z autopsji i niedługo ja będę potrzebował pomocy... psychiatry.

   @c-o-n: jakbym czytała o moich dementorach. A jedyna prośba do takich ludzi to, żeby chociaż robili to o co ich się prosi a wręcz błaga a potem to już tylko grozi ale nic ich do niczego nie przekona, paradoksalnie przecież prędzej czasem posłuchają obcej osoby niż tej która im od lat dupę podciera ale to też jak im wygodniej, zero wdzięczności, pozmywasz to gównem ściany wymaże i tak w kółko. Wolę się zajmować piecioraczkami niż 2-3 dementorami a często i jeden da popalić, że się człowiek sam chce zabić. Starość jest do dupy. Współczuję ci serdecznie ale z doświadczenia wiem, że tyko ich śmierć jest i dla nich i dla nas ulgą. Wstyd czekać na śmierć najbliższych jak na zbawienie ale takie jest życie i jest ci ich żal i nienawidzisz ich w końcu, bo zabijają ciebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @c-o-n: z chęcią poczytam Twoje historię, porównam ze swoimi babcinymi. Moja mama ma o tyle dobrze, że ją raz na jakiś czas zmienię ale i tak często już psychicznie nie daje rady. Notoryczne kłamanie, że zjadła, chowanie jedzenia gdzie popadnie ale moja babcia ma coraz więcej "lepszych dni" na szczęście - coś jej się w głowie poprzestawiało i praktycznie nic nie jadła. Jednak i tak wiek to wiek i niektórych rzeczy już nie przegadasz. Wytrwałości.

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra: Nie usłyszę dziękuję. To jest chyba najgorsze. Im bardziej się staram, tym jest gorzej. Obca osoba wkraczająca do domu jest mile widziana przez... dwa dni. Potem wróg numer jeden. Obojętnie czy sprząta, gotuje, czy... siedzi. Ja mam tylko dwie ręce, swoją rodzinę, a i tak codziennie muszę być, bo każda forma pomocy z zewnątrz jest torpedowana.

  •  

   pokaż komentarz

   @fidolina: Wcześniej moja żona słyszała "świetnie gotuje, będziesz z nim miała dobrze". Po czasie przestała jeść, co zrobię i gonimy królika. Ona by zjadła pieczeń... ale nikt nie jest w stanie zrobić dobrej. Ona by zjadła jajecznicę, ale... nie ma dobrych wiejskich jajek. kupne okropne. Pójdzie i kupi sobie na wsi. Tak kupuje już 3 lata... Obecnie żywi się chlebem wdrobionym do mleka. Okres smarowania chleba tylko sosem tatarskim minął.

   Najgorsze, że jest diabetykiem. Ja biegam jak głupi codziennie z insuliną 9zastrzyki), a ona 0 diety i ja robię zastrzyk... ona cycka landrynkę. Taka zabawa.

   Jak masz dzieci, to masz możliwości wpłynięcia na jego postawę. A seniora? Ma ciebie w dupie i co mu zrobisz? Pozwolisz umrzeć? Z głodu/brudu/nie przyjmowania leków? Smutne

  •  

   pokaż komentarz

   A seniora? Ma ciebie w dupie i co mu zrobisz? Pozwolisz umrzeć? Z głodu/brudu/nie przyjmowania leków? Smutne

   @c-o-n: ...

  •  

   pokaż komentarz

   @bilas: smutne, a jakze prawdziwe...

  •  

   pokaż komentarz

   @c-o-n Nie myślałeś o jakimś domu opieki? Za chwilę to sam się wykończysz i z Twojej strony nie dostanie już żadnej pomocy.

  •  

   pokaż komentarz

   @c-o-n: O Stary, w bólu się nie łączę, bo babcia aż na takim poziomie nie jest, ale jestem w stanie zrozumieć i współczuję. U nas chociaż babcia się wreszcie na psychiatrę zdecydowała. Przykro pisać, ale zastanawialiście się nad sądowym ubezwłasnowolnieniem? Domem opieki? Tutaj trzeba myśleć też o własnym zdrowiu psychicznym.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna