•  

  pokaż komentarz

  A za palenie wysypisk i sprowadzanie śmieci do Polski ukarali kogoś?!

 •  

  pokaż komentarz

  Takiej Polski chcieliście przecież.

  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  A wy dalej dopłacajcie górnikom.

 •  

  pokaż komentarz

  chciałbym zobaczyć miny "kolegów" z celi jak się dowiedzą za co siedzi

 •  

  pokaż komentarz

  Zakaz surowy. Gdybym był radnym to np. dopuściłbym piece na ekogroszek kategorii 5, bo są nisko-emisyjne, zwłaszcza przy dobrze ocieplonym domu. Mam taką instalację i nie widać nawet dymu z komina, bo tak mało go jest

  •  

   pokaż komentarz

   @av18: poza tym te kominki, co im wadzą?

  •  

   pokaż komentarz

   @av18: @pgrde: Koledzy z Krakowa? Zakaz ma jeden ogromny plus. W tym momencie jeżeli ktoś pali w kominku (nieważne czym), czyli widzisz komin z którego się dymi - dzwonisz na bagiety. Wcześniej - powodzenia z kontrolami tego który to akurat matoł dzisiaj dorzucił do pieca trochę starych butelek albo pampersów. Niestety, żyjemy w takim kraju, że trzeba ludzi trzymać za ryj bo inaczej za bardzo szaleją.

  •  

   pokaż komentarz

   @Naru: nie, ale mam ekogroszek, palenie drewnem w kominku tez mozna realizowac bezdymowo

  •  

   pokaż komentarz

   @av18: normalnie szok; smogu przekroczonego 12x ponad normę też nie widać, więc cały problem to chyba lipa
   Dopóki bedzie u nas azjatycki zwyczaj palenia węglem nawet w kotłach 29 kategorii, to problem będzie istniał. To samo kominki. W krajach normalności społecznej nie ma opcji na piec węglowy w domu, malo tego nawet piece na olej czy gaz muszą przechodzic okresowe kontrole pod kątem emisji zanieczyszczeń.
   Nie mogę zrozumieć dlaczego w tym kraju wydaje się wciąż pozwolenia na budowę, gdzie źródłem ciepła jest piec na paliwo stałe. Paranoja.

  •  

   pokaż komentarz

   @KrolWlosowzNosa: dokladnie najlepiej to jeszcze kontrole płuc co roku doj$%@c a co tam sie bedziemy p@$$$?$ić co miesiac czy ktos za duzo co2 nie wypuszcza do dupy tez miernik metanu i siarczsnow i karac karac karac!! Co sobie sk###ysyny beda myslec ze mozna tak oddychac i puszczac wiatry bez podatkow?!

  •  

   pokaż komentarz

   @av18: I co by to dało? Byłyby kontrole jakości węgla? Haha

  •  

   pokaż komentarz

   @Naru: Palenie drewnem to chyba najbardziej ekologiczny proces, co robi Kraków? Zakaz XD
   Jeszcze zrób zakaz rozpalania grilli, bo tam jeszcze podpałki się używa :V

  •  

   pokaż komentarz

   @Vixay: Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. A jak nie zrozumiesz to kolejny.

  •  

   pokaż komentarz

   @mogewszystko100: aaaah jak dzięki takim jak ty, wszystko jest bezdennie względne; wszystko wymaga osobnego, specjalnego podejścia, bo np 0.6% społeczności może to być w nie w smak. Tak więc mamy chlew i karton jaki mamy, bo zawsze ktoś komuś wejdzie na dwa palce w miedzę. Postchłopska klasyka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Naru: No to przeczytaj jeszcze raz co napisałem, może zrozumiesz że wspierasz patologię zakazu palenia drewnem. Wystarczyło zrobić zakaz na plastiki i inne śmieciowe rzeczy, no ale po kij, nie? XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Vixay: Czyli nie zrozumiałeś. Powtórzę więc jeszcze raz - tym razem wolniej i prostszym językiem.

   1. Palenie drewnem, w dobrych piecach jest jak najbardziej spoko.
   2. Nawet palenie dobrej jakości węglem, w dobrych piecach nie jest najgorsze
   3. Niestety nie wszyscy mają dobre piece i potrafią w nich palić
   4. Niestety też, nie wszyscy palą drewnem albo węglem, tylko np. całą jesień zbierają pampersy i butelki, bo dobrze grzeją (przykład z życia, teściowa znajomego)
   5. Nie da się przy obecnym poziomie służb w naszym kraju w sensowny sposób wyłapywać debili, którzy wpadną na pomysł palenia pół zimy pampersami a drugie pół gównowęglem
   6. Dlatego też jedyną skuteczną na ten moment metodą jest całkowite zakazanie palenia w piecach. Alternatywą jest zostawienie sytuacji na poziomie hardcorowym - tak jak to wyglądało przed zakazem.

   Metoda - choć drastyczna i uciążliwa dla tych 'rozsądnych mieszkańców' - jakby nie patrzeć działa. W tym roku w Krakowie, jeżeli tylko nie naniesie syfu z zadupiów, które mamy naokoło powietrze jest jak na polskie standardy zajebiste.

   Poniał? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @KrolWlosowzNosa: typie zobacz w jakim spoleczenstwie sie obracasz jak by służby na ktore kasę lozymy wykonywały swoja eobote to nie bylo by twgo problemu, sadzisz ze w krsju gszie 85 ludzi zarabia 2200zl na rękę jest w stanie od tak wyj!%!c min 20k jak nie wiece na wymiane calego systemu grzejnego i jego odbiorników, ja wiem ze fajnie sie pluje zza monitora maminego ale zamilcz póki sam nie pojdzisaz do pracy. To samo sie tyczy aut, jak chcemy tu miec wszystko perfekt jak Niemcy to moze zacznijmy od pensji niemieckich wtedy nie bedzie ,, państwa z kartonu i.chlopstwa,,

  •  

   pokaż komentarz

   @Naru: 1 i 2 nawet nie sugerowałeś w pierwszym komentarzu. 4. Dowalić kary takim. 5. Owszem da radę, wystarczy żeby SM w końcu zaczęła pracować, albo zamiast dawać pińcet plus, zorganizować zespół do sprawdzania czym palą mieszkańcy i na końcu stworzyć normalny zakaz ( ale to wymagałoby pracy). 6. Czyli zamiast naprawiać patologię wolisz dowalić każdemu po równo, to już wywnioskowałem z pierwszego komentarza. Jest wiele lepszych i skutecznych wyjść, wolisz jebnąć zakaz niczym ustawę zakazująca bycia ubogim, bo tak. <okok>
   Dziwię się że jeszcze nie ma sprawy w sądzie w sprawie tego zakazu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Naru: w sumie to masz rację :p

   U mnie na głębokiej prowincji to czasami w zimę jest takie zadymienie jakby ktoś chciał batalion czołgów zamaskować :p a to sasiadex przeca xd ino śmieciami pali, bądź inne dziadostwo które mu się na podwórko uzbiera :p

  •  

   pokaż komentarz

   @mogewszystko100: W Krakowie mieliśmy dopłaty 100% do wymiany piecy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vixay: Jest zakaz używania grili stacjonarnych. Możesz sobie przenośny odpalić.

  •  

   pokaż komentarz

   dopuściłbym piece na ekogroszek kategorii 5, bo są nisko-emisyjne

   @av18: takie piece mają mniejszą emisję, ale nadal zanieczyszczają powietrze pyłami PM10 i PM2,5, w przeciwieństwie do np. kotłów gazowych które te pyły emitują w minimalnym stopniu. W Krakowie jedyną słuszną decyzją było całkowite zakazanie pieców na paliwa stałe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vixay: Odnośnie kar - wcześniej też były kary. Miasto nawet wyłożyło hajs na jednego drona do sprawdzania tego czym się dymi z kominów. Niestety nie jest to ani szybkie, ani proste. Może za 10 lat będzie można spokojnie to zrobić. Po mieście latałoby sobie 50 automatycznych dronów z czujnikami spalin i bzium. W tym momencie (przy dodatkowych brakach kadrowych w SM) jest to o dupę rozbić i były tylko dwa wyjścia. Albo zostawić jak jest. Albo całkowicie zakazać. Zakaz zadziałał. W Krakowie powietrze w końcu nie jest najgorsze w Europie. Niestety, czasem trzeba wybrać mniejsze zło - a w tym wypadku całkowity zakaz palenia właśnie takim mniejszym złem jest. I to znacznie mniejszym.

  •  

   pokaż komentarz

   Poniał? :)

   @Naru: Teraz czekać, jak zakażą w Krakowie jazdy samochodem i każą każdemu kupić sobie Teslę. Za brak Tesli - pierdel. Oczywiście dlatego, że część samochodów jest w złym stanie technicznym, ale poziom naszych służb nie pozwala ich wyłapać, więc trzeba zlikwidować wszystkie. Będziesz musiał zezłomować swojego passata i zap?$?%$@ać na piechotę, bo na Teslę cię nie stać jak mniemam. Ale władza ogłosi sukces - 2 miliony samochodów elektrycznych do 2024 roku :D

   Rozumiesz teraz?

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: Tylko zauważę że w Krakowie były dopłaty (nawet 100%) do wymiany piecy. Gaz jest niewiele droższy od sensownego węgla. Więc poszkodowane zostają tutaj tylko osoby, które kupowały gównowęgiel albo paliły śmieciami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vixay: Przecież te patafiany zakazały w jakimś stopniu grilli. Nie możesz sobie wymurować w ogródku ładnego grilla, tylko musisz mieć jakieś gówno na kółkach, bo jak nie, to do paki. Już zakaz palenia w kominkach pomijam. Co za banda debili pisała ten przepis?

  •  

   pokaż komentarz

   @mogewszystko100: zwróć uwagę, że wspomniałem o nowych domach, to raz. Jak kogoś nie stać na porenesansowe źródło ciepła, to niech się nie buduje; zresztą koszt gazu w stosunku do węgla jest w nowym domu, identyczny. Oprócz tego jest prąd, olej itp. O potrzebie zrobienia w przypadku węgla chlewni paleniskowej, nie wspominam.
   Druga sprawa jest taka, że zapewniam cię, że większość właścicieli starszych budynków na przedmieściach, ma spore możliwości na inwestycje. Widzę to po swoje dzielnicy pod miastem (tak pracuje). Najwięcej dają w komin ci, którzy mają w okolicy mnóstwo ziemi, że sprzedaży działek postawili dzieciom domy (grzane jak ojciec i dziadek przykazał), a swoje kostki rozbudowali do poziomów alpejskich pensjonatów (naturalnie ocieplili i wstawili większe piece węglowe). Oczywiście, że jest %, których nie stać i to do tych powinna trafiać pomoc. Nie np do mojego 65 letniego sasiada, który pali każdym gównem, ale w koło ma 1.5ha ziemi wartości spokojnie 1mln zł, ale jak mówi, huehue, jeść nie woła, a jak sprzedał już 0.5 ha, to kasy ma dość. Huehue.
   Tutaj prawo powinno być równie stanowcze co w Krakowie. Kondycja administracji, to zupełnie inny temat, którym można (i trzeba)tłumaczyć bardzo dużo. Jest ona jednak, zgodzisz się, odbiciem jakości społeczeństwa. Więc wracamy do punktu wyjścia.

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko zauważę że w Krakowie były dopłaty (nawet 100%) do wymiany piecy.

   @Naru: Nie rozśmieszaj mnie. Te dopłaty nie są na wymianę pieców, tylko na biurokrację i kredyty. Piec nadal musisz sobie kupić sam. A co do gazu - to nie wszędzie jest, nawet w Krakowie.
   Ja nie jestem przeciwny zakazom palenia węglem, ale trzeba do tego podejść z głową, a nie wprowadzać z dupy rozporządzenia jak to się w Polsce robi, bez zapewnienia jakiejkolwiek alternatywy ludziom, którzy jakoś ogrzać się zimą muszą. Najlepiej byłoby przekonać ich do zmiany pieców metodą ekonomiczną. Sprawić, by palenie węglem przestało się opłacać. Największym problemem jest u nas nie cena pieca, ale koszt paliwa. Bo polski rząd tak naprawdę promuje węgiel obniżając na niego podatki a podnosząc na prąd, gaz czy olej opałowy. A to, co premier p!!!!!%i w środkach masowego ogłupiania to mydlenie oczu prostaczkom.
   Problem smogu można rozwiązać jedną ustawą - zwolnieniem czystych paliw z wszelkich podatków. Ludzie sami wymienią piece, bez łaski pańskiej w postaci dotacji, jak zwęszą, że mogą mieć ciepło w domu w cenie węgla i w dodatku bez szuflowania paliwa do pieca i wynoszenia popiołu.
   I nie trzeba było wylewać dziecka z kąpielą zakazując wszelkich pieców na paliwa stałe. Piece V klasy na ekogroszek czy pellet są jak najbardziej OK, użytkuje się je także w Niemczech czy Szwajcarii.

  •  

   pokaż komentarz

   @predicat: Już widzę, jak ktoś, kto zainwestował kupę kasy w piękny grill z kamienia leci do biedry po jakiś talerz na kółkach. Sam nie wiem czy sobie takiego nie wybuduję i niech mi skoczą. Albo wyspawam sobie przenośną wędzarnię z bojlera 300 litrów i dorobię mu kółka. Jestem za zakazem kopciuchów, ale wyeliminowanie kominków i grilli stacjonarnych będę piętnował, bo to durnota jakich mało.

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000 za ten komentarz dalbym Ci z 500 plusów. Do takich samych wniosków doszliśmy z ojcem. Dla większości problemem nie jest sam koszt pieca (zwlaszcza z refundacją) ale kosxt paliwa, który zasila ten piec. Tutaj jest glowny problem.

  •  

   pokaż komentarz

   Mam taką instalację i nie widać nawet dymu z komina, bo tak mało go jest

   @av18: Nie widać to nie truje? Dobre sobie.

  •  

   pokaż komentarz

   @rolnik_wykopowy: Nie wiem kto to wprowadził ale jak wprowadzą we Wro to idę do sądu żeby oddali mi 20k za kominek ;) Zbiorę pewnie kilka osób, bo pewnie też czują się zrobieni w bambuko, zwłaszcza Ci co mają kominek z płaszczem wodnym.

  •  

   pokaż komentarz

   @KrolWlosowzNosa: ja się odniosłem do ogółu nie jakis patologi, sam mam , kopciucha,, ale pale od gory i zero dymy praktycznie i w sumie chciałem mieć piec na ekogroszek ale kominiarz sie nie zgodzil, czemu? Tego nie wiem... ale tetaz jak zainwestowalem 15k w system cieplny a nagle wladza sie budzi ze j%?%c kopciuchy to mnie to j!%#? głęboko przy kupnie domku walczylem o wezel do mpc ale sasiad po drodze sie nie zgodzil, piec 5 kategori nie bo cos tam to tetaz kasa wydana sorry aktualnie zarabiam 4k a samych wydstkow mam 1.5k z pustego salomon nie naleje ps mam domek 100m a nie ch!% wie jaka hasjende

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000 Gaz wychodzi niewiele drożej od węgla.

  •  

   pokaż komentarz

   @av18 Pyłów pm 2,5 i pm 10 nie widać gołym okiem

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000 Samochód nie jest niezbędny do życia a ogrzewanie już tak. Zrozumiałeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: nawet nie wiesz o czym piszesz. Wymianę załatwiało się całkowicie bezgotówkowo. W okresie dopłat 100% firmy chodziły po domach, wymieniały piec z instalacją i załatwiały papierologię z urzędem. Tylko papierki się podpisywało i czasem urzędnik mógł wpaść na kontrolę.

 •  

  pokaż komentarz

  Silni wobec słabych, słabi wobec silnych.

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna