•  

  pokaż komentarz

  brakło tagu #przegryw i ich wypocin o tym jakie zagrożenie odczuwają ze strony p0lek i chadów, chociaż to bardziej pasuje do Syndromu Oblężonej Piwnicy( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz0: jakby nie patrzeć to sporo z tego co piszą jest prawdą zwłaszcza że ich teorie są poparte linkami do badań

  •  

   pokaż komentarz

   @ukryty_matematyk: ogólnie cały redpill to prawda tylko kwestia jest taka, że mężczyźni dzielą się na takich, którzy sobie z tym radzą i na takich, którzy tylko narzekają na to jakie społeczeństwo jest złe i że oni by chcieli żeby było inaczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @etutuit: ogolnie redpill jest oznakiem stuleji i przegrywow, ale niektorzy umieja wziac sie w garsc i ogarnac zycie, a niektorzy wchodza w krzywe ideologie

  •  

   pokaż komentarz

   @HonyszkeKojok: No tak, bo jak nagłaśniają dyskryminację mężczyzn we współczesnym świecie i zwracają uwagę na wyj?%!nie z jakim społeczeństwo traktuje mężczyzn, to od razu jest użalanie się i bycie przegrywem. Dobrze że są faceci, którzy zwracają uwagę na takie aspekty i idą pod prąd, bo za kilkanaście lat może polepszą sytuację bytowo-zdrowotną mężczyzn. A przez takich ludzi jak ty nic się nie zmieni, a wręcz pogorszy, bo jest mnóstwo grup, którym wykorzystywanie mężczyzn jest na rękę.

  •  

   pokaż komentarz

   No tak, bo jak nagłaśniają dyskryminację mężczyzn we współczesnym świecie i zwracają uwagę na wyj?%@nie z jakim społeczeństwo traktuje mężczyzn

   @Borealny: Przecież tu nie chodzi o żądną walkę z dyskryminacją tylko o szukanie wymówek i usprawiedliwianie własnego sp!!!?#@enia. Dzięki takim kółeczkom wzajemnej adoracji przegrywy mogą powiedzieć, że nie mają kobiety nie dlatego, że nie reprezentują sobą kompletnie nic interesującego (i nie chodzi tu o wygląd), tylko dlatego że są niesprawiedliwie dyskryminowani. To nie ich wina, tylko p0lek. Tymczasem problemem nie jest ich niewyjściowy wygląd (bo wiadomo, że dopóki facet nie jest zdeformowany to jest to drugorzędna sprawa w kontaktach z laskami) tylko brak pewności siebie i zwykłe nudziarstwo z braku pasji i ambicji.

   "Idą pod prąd" xD Litości, biorąc pod uwagę popularność tych bzdur raczej płyną ślepo z prądem. Najgorsze jest to, że szkodzą tym sobie samym, bo nadal będą samotni nieważne jak mocno będą klepać się po pleckach i wyzywać kobiety - pozbawieni samokrytycyzmu tracą szanse by to zmienić.

   Natomiast mężczyznom (nie przegrywom) żadnych zmian w tym temacie nie potrzeba, bo tak jak dobierali się w pary z kobietami dotąd, tak będą robić to nadal, niezależnie od spermiarskich teorii o p0lkach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart Widać że się g*wno znasz jak uważasz że spermiarze popierają teorie "p0lki" (-‸ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: ale ja nie pisałem o ludziach którzy utożsamiają sukces w życiu z włożeniem jednego kawałka mięsa w drugi, tylko o mężczyznach którzy olewają społeczne oczekiwania i starają się zmienić skostniałe normy społeczne na korzyść mężczyzn, próbując pozbyć się dyskryminacji i wykorzystywania swojej płci. Jest mnóstwo przykładów gdy jakieś organizacje organizują akcje, granty, kursy, stypendia tylko dla kobiet. Uważasz że sprzeciwianie się temu też jest oznaką bycia przegrywem i bycia "stulejarzem"? Bo ja to uznaję za siłę, asertywność i determinację.

   Szkoda tylko właśnie, że wrzucacie ludzi walczących o prawa mężczyzn do jednego wora z ludźmi którzy całe swoje życie skupiają na seksie nie widząc nic poza tym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Borealny: Osobami najbardziej gnojącymi mężczyzn są inni mężczyźni. Sami zarzucacie na swoje plecy tę presję zap!##$@%ania i ukrywania emocji, a potem zdziwienie, że tak wiele jest samobójstw.

   Przestańcie mówić innym facetom (a przede wszystkim chłopcom) teksty "nie płacz jak baba", to może doczekamy pierwszego pokolenia mężczyzn, które nie jest okaleczone emocjonalnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Borealny: przecież to takie samo gówno jak skrajny feminizm. Tak jak skrajne feministki oskarżają przeciwną płeć o wsztko złe co ich spotyka.

  •  

   pokaż komentarz

   @mistellaire: ja akurat tak nie robię, jeśli zaś chodzi o innych, to podejrzewam że to bardziej kwestia wychowania w tych skostniałych "wartościach" i wtłoczenia im niestety takich zasad. Także myślę że to bardziej działanie podświadome, choć jeśli ktoś ma inteligencję emocjonalną bardziej rozwiniętą od ziemniaka, to powinien zauważyć w takim gnojeniu i wytykaniu słabości coś złego moralnie.

   Myślę że ruchy praw mężczyzn są ważne jeszcze dlatego, bo walczą nie tylko z dyskryminacją, ale też że szkodliwymi stereotypami, które niszczą życie mężczyzn i ich psychikę. Promują terapie i warsztaty dla mężczyzn, dzięki czemu mogą być bardziej świadomi swojego zdrowia psychicznego, żyć w lepszych relacjach z innymi mężczyznami i nie popełniać wobec swoich dzieci błędów wychowawczych jakich dokonali ich ojcowie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aemeth: to nie wiem jakie ty grupy masz na myśli bo ja piszę o czymś zupełnie innym. To nie są grupy które chcą powrotu do XIX wieku, wyganiając kobiety do kuchni i robiąc z nich niewolnice seksualne. Wrzucasz oszołomów z obsesją na punkcie seksu do jednego wora z ludźmi którzy robią coś dobrego dla mężczyzn jako ogółu. Przeczytaj w moim komentarzu wyżej czym się zajmują ludzie z takich organizacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @mistellaire A potem jedyne co będzie mógł dostać od kobiety taki płaczący facet to bombelek "chada szerokiej szczęki" i bankomatowanie na niego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aemeth: Skrajne feministki działają tylko na Twitterze i jak widać nie mają wpływu na nic, a gówniane traktowanie mężczyzn przez innych mężczyzn codziennie przekłada się na ludzi, którzy się poddają, bo nie wytrzymują presji.

  •  

   pokaż komentarz

   Widać że się g*wno znasz jak uważasz że spermiarze popierają teorie "p0lki" (-‸ლ)

   @moonchild_sanelly: No to wyprowadź mnie z błędu specjalisto od spermiarstwa

   tylko o mężczyznach którzy olewają społeczne oczekiwania i starają się zmienić skostniałe normy społeczne na korzyść mężczyzn, próbując pozbyć się dyskryminacji i wykorzystywania swojej płci.

   @Borealny: Ale co to ma wspólnego z omawianym tutaj redpillem, z założenia dotyczącym związków, rzekomych kłamstw na ich temat?

   z ludźmi którzy całe swoje życie skupiają na seksie nie widząc nic poza tym.
   Gdzie ja coś o seksie napisałem? Mówię o związkach - to samotność, brak partnera/partnerki są synonimami przegranego życia, a nie nieruchanie (chociaż jedno przeważnie wynika z drugiego).

  •  

   pokaż komentarz

   @Borealny:

   starają się zmienić skostniałe normy społeczne na korzyść mężczyzn, próbując pozbyć się dyskryminacji i wykorzystywania swojej płci.

   Nooo, czyli emancypacja.

   Ale jak my wam mówimy, że dotychczasowy patriarchalny system w którym mężczyzna dźwiga cały ciężar jest dla was zabójczy i że warto to zmienić, to protestujecie, bo "głupie lewaki niszczą społeczeństwo".

   Broniąc "konserwatywnych wartości" sami zaciskacie sobie pętlę na szyi i sami wrzucacie sobie kamienie na plecy.

  •  

   pokaż komentarz

   @mistellaire: mi akurat daleko do prawicy i konserwatywnych wartości ( ͡° ͜ʖ ͡°) chyba tylko w kwestii uchodźców jestem stanowczo przeciwny

  •  
   S.................i

   +4

   pokaż komentarz

   Ale jak my wam mówimy, że dotychczasowy patriarchalny system w którym mężczyzna dźwiga cały ciężar jest dla was zabójczy i że warto to zmienić, to protestujecie, bo "głupie lewaki niszczą społeczeństwo".

   @mistellaire: przecież właśnie replillowcy tego chcą.

   Oni mówią, że nie warto się starać ani brać na siebie zobowiązań i tylko trzeba korzystać z życia, bo kobiety wcale nie są takie dobre i niewinne jak konserwatyści mówią.

   Redpillowcy uderzają całkowicie w męski konserwatyzm, twierdząc że za nic nie należy się żenić, ani brać odpowiedzialność za kobietę, bo to się nie opłaca. To jest właśnie przeciwieństwo konserwatyzmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @mistellaire: Okazywanie emocji nie jest ani domeną kobiet ani mężczyzn tylko słabych głupców. Co dobrego przychodzi z okazywania emocji? Nic. Wygląda to jedynie żałośnie i okazuje przed innymi nasze słabości.
   Ludzie inteligentni kierują się rozumem, a emocje należy traktować jak słabość.
   Gdyby mężczyźni stosowali się do twojej rady mielibyśmy bandę sfrustrowanych furiatów nieumiejących sobie radzić z życiowymi problemami.
   Albo umiesz radzić sobie z życiowymi problemami ze stoickim spokojem albo nie umiesz.

 •  

  pokaż komentarz

  Warto wykopać bo na wykopie często nadużywane jest to stwierdzenie.

 •  

  pokaż komentarz

  Ostatnie zdanie w tym wszystkim jest najważniejsze, tzn. antysemityzm stał się częścią żydowskiej tożsamości w takim stopniu, że Żydzi nie wyobrażają sobie bez niego życia, a jak go nie ma to jest to dla nich podejrzane.

  Od siebie dodam, że to jest przyczyną tego, że Żydzi z taką skrupulatnością dbają, aby ten antysemityzm trwał w najlepsze i sami najczęściej są jego prowodyrami.

  Takie zachowanie nie dotyczy jednak tylko Żydów. Podobnie zachowują się działacze lewicy i prawicy, którzy walczą z przeciwnikami pod sztandarami wolności ochoczo tej wolności pozbawiając wszystkich naokoło.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZyfiDynock: bo nic tak nie spaja jak wspólny wróg.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZyfiDynock: Akurat jeśli chodzi o Żydów i nasze podwórko to jest raczej odwrotnie - wystarczy poczytać komentarze pod takimi wykopami jak np. ten:
   https://www.wykop.pl/link/5220471/pieklo-dla-polakow-polscy-wiezniowie-i-ofiary-obozu-w-auschwitz/
   Wykopki gotowe są łyknąć każdą bzdurę czy wręcz kłamstwo o ile postawi to w złym świetle Żydów. Takie poniżanie siebie i własnego rozumu to doskonały przykład syndromu oblężonej twierdzy, który też jest wrogiem myślenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZyfiDynock: To może przestańcie poruszać temat Żydów co 5 minut? Może wtedy nie będzie takich reakcji?

   Żydzi zawsze byli częścią Polski i zawsze będą, pogódź się z tym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Fakt, niektórzy Polacy też widzą wszędzie szkodliwą działalność Żydów - jest to jednak uwarunkowane doświadczeniami historycznymi, choć mechanizm pewnie podobny.

   Podczas II Wojny Światowej Żydzi najpierw kwiatami witali szwabów, później ruskich, nie mówiąc o kolaboracji z ruskimi w czasie wojny i po wojnie.

   A jak się zapozna z historią Żydów na ziemiach polskich, to okazuje się ma mają oni całkiem bogatą historię nielojalności do państwa polskiego.

   Społeczeństwo jest układem wzajemnie oddziałujących na siebie grup społecznych. I to ma odzwierciedlenie w postrzeganiu przez nie rzeczywistości. Czasami tego rodzaju "stereotypy" mają uzasadnienie, czasami jednak trwają, nawet po wygaśnięciu przyczyn. Pewnie jako czynnik zabezpieczający.

   Edit:

   Jeszcze o Żydach. Piszę o ogólne, bo jak każda społeczność była ona zróżnicowana. Byli tacy Żydzi co walczyli i ginęli za wolność Polski, ale były i oficjalne ich organizacje, które walkę za kraj uważały za nie swoją sprawę. O jednych i drugich należy pamiętać.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZyfiDynock: tylko Żydzi to nie jest jeden monolit. Jest wiele grup zwalczjących się nawzajem. Dla mnie takie mówienie o Żydach jako ogóle grających kartą antysemityzmu ma tyle samo sensu co mówienie, że Polacy to złodzieje.

  •  

   pokaż komentarz

   To może przestańcie poruszać temat Żydów co 5 minut?

   @mistellaire: Temat trzeba poruszać z jednego powodu. Wzajemne relacje kształtowane są przez obie strony poprzez działania i zaniechanie działań, przy czym jeżeli tylko jedna strona zachowa aktywność, to ta druga prędzej czy później przejmie stanowisko tej aktywniejszej, często ze szkodą dla siebie. Innymi słowy, jeżeli Żydzi prowadzą taką a nie inną politykę (można przeczytać w żydowskich mediach, zarówno tych w PL jak i w Izraelu - korzystanie z neta nie boli), to państwo polskie i polskie społeczeństwo też taką politykę, a przynajmniej równoważną, prowadzić musi. Jak są dwie strony, to jest to sprawa dwóch stron i każda ma swój interes. Jak nie będziesz mówił swojej prawdy, to w końcu uwierzysz w prawdę przeciwnika. Tak to działa, nie tylko w tej sytuacji.

   Tak trochę offtopic: dlatego lewactwo jest tak cięte na politykę historyczną - utrudnia ona bowiem wprowadzenia bez sprzeciwu nowych wartości do społeczeństwa. A sprzeciw jest, bo są one niezgodne z historią i tożsamością tego społeczeństwa. A bez historii naród traci swój rdzeń i jest tylko grupą ludzi pozbawionych tożsamości, którą można w dowolny sposób kształtować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aemeth: Napisałem o tym w komentarzu wcześniejszym i późniejszym do Twojego komentarza.

  •  

   pokaż komentarz

   Podczas II Wojny Światowej Żydzi najpierw kwiatami witali szwabów

   @ZyfiDynock: Właśnie o tego typu rzeczach wspominałem wyżej - ludzie gotowi są uwierzyć w naprawdę absurdalne rzeczy jeśli są odpowiednio uprzedzeni (tudzież po prostu głupi).

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Kwestia zagłady Żydów na ziemiach polskich nie była realizowana przez Niemców od pierwszego dnia wojny. Zobacz kiedy zbudowano Auschwitz. To był proces. A część Żydów na Niemców bardzo liczyła w walce z Polakami. Szczególnie organizacje żydowskie (później było rozczarowanie). To są niewygodne fakty. Podobnie jak te, że na wschodzie Polski ruskie odsadzili Żydami administrację odpowiedzialną za wywózki i eksterminację Polaków (swoją drogą kilka tysięcy wschodnich Żydów nie przyjęło paszportu ZSRR i musiało z tobołkami wywędrować razem z Polakami na Syberię). Historia nie jest jednostronna. Nie można powiedzieć, że Żydzi to ci dobrzy. Byli różni. I o tym nie można milczeć, bo wtedy historia będzie opowiedziana jedynie z jednego punktu widzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   Podobnie zachowują się działacze lewicy i prawicy, którzy walczą z przeciwnikami pod sztandarami wolności ochoczo tej wolności pozbawiając wszystkich naokoło.

   @ZyfiDynock: Ten fragment mnie zaintrygował. Czy mógłbym prosić o jakiś przykład z życia wzięty na ograniczanie wolności przez prawicę?

  •  

   pokaż komentarz

   @ZyfiDynock: Zagłada Żydów na ziemiach polskich rozpoczęła się wraz z rozpoczęciem działalności Einsatzgruppen likwidujących doraźnie mniejsze skupiska Żydów na wsiach i niewielkich miasteczkach już w pierwszej połowie września. Pierwsze dyrektywy dyskryminujące Żydów, koncentrujące ich w obozach i gettach były wydawane wraz z powstaniem Generalnego Gubernatorstwa. Co ma do tego budowa Auschwitz? Akcja Reinhardt i tak rozpoczęła się dopiero w 1942 roku.

   A część Żydów na Niemców bardzo liczyła w walce z Polakami.
   Kolejne kłamstwo, a nie fakty. Jakie organizacje Żydowskie? Judenraty w gettach?

   Podobnie jak te, że na wschodzie Polski ruskie odsadzili Żydami (...)
   Nie zmieniaj tematu, mówimy o twoich kłamstwach jakoby Żydzi "witali szwabów z kwiatami" czy "bardzo liczyli na Niemców w walce z Polakami" podczas gdy w 1939 roku, lata po ustawach Norymberskich, deportacjach z Niemiec i umieszczaniem w obozach żaden europejski Żyd nie miał już najmniejszych wątpliwości co dla niego oznaczają Niemcy.

   Nie wiem czy to skrajne niedouczenie czy bardzo zła wola - obie opcje wzbudzają obrzydzenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @mistellaire: Nie, nie są. Żydzi to osobny naród który więcej Polsce zaszkodził niż pomógł. Podobnie jak z palestyńczykami. Nigdy się z nami nie utożsamiał i zawsze trzymał się na uboczu.

 •  

  pokaż komentarz

  heh

  źródło: 64768011_2549138465137356_8132953649413357568_n.png

 •  

  pokaż komentarz

  Czym może się skończyć doszukiwanie się wszędzie zagrożeń?
  Wygraniem wyborów? ¯\_(ツ)_/¯