•  

  pokaż komentarz

  No to teraz wyobraźmy sobie odwrotną sytuację: KURS TYLKO DLA MĘŻCZYZN... #pdk #feminizm #rownouprawnienie #niebieskiepaski #rozowepaski

  •  

   pokaż komentarz

   @paramedix: Dla mężczyzn są tylko te, gdzie o dostaniu się decydują umiejętności ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @nie_mientki: Nie ma takich kursów :) Są tylko takie, za które trzeba zapłacić ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @paramedix: A odpowiesz mi na pytanie, po co zachęcać mężczyzn do zawodu w którym jest ich jakieś 99%? Widocznie branża potrzebuje kobiet i tworzą dla nich zachęty. Dlaczego tak was boli, co robi sobie prywatna firma? Przecież wykopki to wolnościowcy, czyż nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator

   Nie bez powodu jest ich tam 99%

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: Czyli te 99% mężczyzn w informatyce i programowaniu (o ile to nie dane z palca wyssane) to zrzadzenie losu i patriarchalny układ świata? Bo myślałem że brak checi/umiejętności ze strony kobiet do wykonywania tego zawodu

  •  

   pokaż komentarz

   Bo myślałem że brak checi/umiejętności ze strony kobiet do wykonywania tego zawodu

   @lucky_luck_: A może zwyczajny strach przed wejściem do świata mężczyzn? Dlaczego zakładasz brak chęci i umiejętności?

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: Tu chodzi o coś zupełnie innego. Idioci próbują zmusić konkretną grupę do zainteresowania się czymś czym się nie chcą zainteresować. Większość kobiet nie chce się zajmować programowaniem z tego samego powodu dla którego większość facetów nie chce się zajmować malowaniem paznokci - brak zainteresowania tematem. Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś z danej grupy kto się wyłamie, ale statystyki się nie zgadzają.

   Takie kursy to nic innego jak granie pod publikę, bo teraz na topie jest zachęcanie kobiet do nauki programowania. Dlaczego nie do pracy w kopali? Dlaczego nie do naprawy samochodów? Pewnie dlatego, że programowanie wydaje się być z punktu widzenia niektórych ludzi, niezaznajomionych z tematem, proste i szybkie do opanowania, a przykładowe, podane wyżej, zawody wymagają, poza odpowiednią wiedzą, jeszcze pracy fizycznej.

   Ot co.

   Także nikt się nie wkurza na darmowe kursy programowania dla kobiet tylko wkurzają się na daleko idący idiotyzm, który w pewnym momencie zrujnuje, już i tak ledwo działający, system cywilizacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @lucky_luck_ nie tylko brak checi i umiejetnosci, kobiety czesto sa tak wychowywane ze nie wiedza ze moga miec taki zawod typowo meski i nie beda w nich gorsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: wtedy jest to fobia i idzie się do psychologa. To nie jest problem tego że mamy tysiące bezrobotnych programistek. Kobiet nie ma już w liceach i politechnikach na takich kierunkach a ztego co wiem to szkół państwowych w Polsce nie rozdziela się na męskie i żeńskie.

  •  

   pokaż komentarz

   Idioci próbują zmusić

   @JamesMoriarty: że co xDD Ktoś je zmusza? Serio tak to widzisz?

   Także nikt się nie wkurza na darmowe kursy programowania dla kobiet

   Jak to nie? A wasz płacze o #dyskryminacjamezczyzn, to nie jest właśnie to wkurzanie się? Beka.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikdzikdzik: bzdura. Dlaczego małe dziewczynki które nie wiedzą jeszcze nic o macierzyństwie i rozmnażaniu, lubią opiekować się dziećmi i bawić lalkami a chłopcy pobiegać i porozrabiac albo pobawić się lego/klockami? Tak im narzucają rodzice? Nie - taka jest naturalną ludzka natura, chociaż są od tego wyjątki, ale w większości tak jest. Nie wiedzieć czemu masa ludzi w obecnych czasach, próbuje to odwrócić do góry nogami.

  •  

   pokaż komentarz

   @lucky_luck_: Musisz wejść głębiej. Feministki powiedzą ci, że brak chęci/umiejętności to wynik patriarchalnego układu świata. I że nawet jeśli za c?%@% tych umiejętności nie widać to tak naprawdę są ale kulturowo stłamszone kobity ich nie pokazują.

  •  

   pokaż komentarz

   po co zachęcać mężczyzn do zawodu w którym jest ich jakieś 99%?

   @anallizator: Wg ankiety Stack Overflow 91,7% respondentów to mężczyźni, 7,9% to kobiety, a 1,2% to "non-binary, genderqueer, or gender non-conforming".

   źródło: Stack Overflow Developer Survey 2019.png

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: Są zawody bardziej zmaskulinizowane niż programista, np.
   - elektryk
   - specjalista od ogrzewania, wentylacji, chłodnictwa
   - mechanik samochodowy

   Najbardziej zmaskulinizowane i sfeminizowane zawody w USA w 2013 roku wg badania American Community Survey

   Źródło grafiki: https://demography.cpc.unc.edu/2015/03/16/male-and-female-dominated-occupations-2013/

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: @lucky_luck_: @dzikdzikdzik: @deviator: Różnice między płciami to kwestia biologiczna, a nie kulturowa. Różnice między chłopcami i dziewczynkami widać już u niemowlaków. Ma to związek z poziomem testosteronu.

   Prof. Simon Baron-Cohen prowadzi badania nad autyzmem (jest szefem Autism Research Centre). W jednym z badań mierzył testosteron, kiedy dziecko jest jeszcze w macicy. Potem czekał na narodziny i przyglądał się jego zachowaniu. Odkrył, że im wyższy poziom testosteronu dziecka przed narodzeniem, tym wolniej rozwijają się zdolności językowe, tym bardziej unikają kontaktu wzrokowego, ale mają także dużo większe zainteresowanie systemami, rozumieniem tego, jak rzeczy działają. Skrajnym przypadkiem takiej sytuacji jest extreme male brain.

   https://www.researchgate.net/publication/232430614_The_Essential_Difference_The_Truth_About_The_Male_And_Female_Brain

   Baby girls, as young as 12 months old, respond more empathically to the distress of other people, showing greater concern through more sad looks, sympathetic vocalizations and comforting. This echoes what you find in adulthood: more women report frequently sharing the emotional distress of their friends. Women also show more comforting than men do. When asked to judge when someone might have said something potentially hurtful – a faux pas – girls score higher from at least 7 years old. Women are also more sensitive to facial expressions. They are better at decoding non-verbal communication, picking up subtle nuances from tone of voice or facial expression, or judging a person’s character.

   How early are such sex differences in empathy evident? Certainly, by 12 months of age, girls make more eye contact than boys. But a study from Cambridge University shows that at birth, girls look longer at a face, and boys look longer at a suspended mechanical mobile. Furthermore, the Cambridge team found that how much eye contact children make is in part determined by a biological factor, prenatal testosterone. This has been demonstrated by measuring this hormone in amniotic fluid.

   Boys, from toddlerhood onwards, are more interested in cars, trucks, planes, guns and swords, building blocks, constructional toys, and mechanical toys - systems. They seem to love putting things together, to build toy towers or towns or vehicles. Boys also enjoy playing with toys that have clear functions – buttons to press, things that will light up, or devices that will cause another object to move

   The same sort of pattern is seen in the adult work place. Some occupations are almost entirely male: Metal-working, weapon-making, crafting musical instruments, or the construction industries, such as boat-building. The focus of these occupations is on constructing systems. Professions such as maths, physics, and engineering, which require high systemizing, are also largely male-chosen disciplines.

  •  

   pokaż komentarz

   że co xDD Ktoś je zmusza? Serio tak to widzisz?

   @anallizator: Jasne że tak. Nie mogą tego robić bezpośrednio więc stosują nacisk społeczny. Jak słyszę ile ludzie wydają pieniędzy na kursy, które "magicznie" mają ich nauczyć zawodu to się zastanawiam, czy sam takiego nie zorganizuję. A biorą w nich udział, bo "jest to teraz modne"...

   Jak to nie? A wasz płacze o #dyskryminacjamezczyzn, to nie jest właśnie to wkurzanie się? Beka.

   Nie wrzucaj mnie do tego worka. Dla mnie to nie jest dyskryminacja. Chcą robić kursy tylko dla kobiet to niech robią. To ich biznes, ich pieniądze. Ale biorąc pod uwagę niskie zainteresowanie wybranej grupy społecznej tym tematem jestem ciekaw kto im model biznesowy układał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Wyniki badania PISA wśród 15-latków. Chłopcy są nieco lepsi z matematyki, ale za to dziewczęta są znacznie lepsze w czytaniu.

   https://data.oecd.org/pisa/mathematics-performance-pisa.htm#indicator-chart https://data.oecd.org/pisa/reading-performance-pisa.htm#indicator-chart

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego nie do pracy w kopali? Dlaczego nie do naprawy samochodów?

   @JamesMoriarty: a przyjalbys kobietę do przyuczenia na mechanika? Stawiam orzechy przeciw migdałom że 99% facetów w warsztatach by ją wyśmialo bo hehe co baba wie o autach, to samo byloby w twojej kopalni, tak samo jak drzecie łacha z kobiet w mundurach. Dlatego są takie akcje zachęcające na razie w IT, policji itp może będą i inne ale będzie ryk o seksizmie bo po co kobiety zachęcać do spawania, hurrdurr mężczyzn nie zachęcali.

  •  

   pokaż komentarz

   A może zwyczajny strach przed wejściem do świata mężczyzn?

   @anallizator: IT to akurat dyscyplina gdzie najmniej istotne jest kim jesteś i jak wyglądasz. Dobra robota mówi sama za siebie. Można pracować w 100% zdalnie i współpracownicy nawet nie muszą wiedzieć cyz jesteś facetem czy kobieta...

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: to o co ten ból dupy z cyklu #dyskryminacjamezczyzn? Wykopki robią się gorsze od feminazistek...

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator Kazda branza potrzebuje wykwalifikowanych specjalistow - niezaleznie czy to kobieta czy mezczyna - a nie parytetu plci.

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: o to że organizowanie kursów tylko dla jednej płci to seksizm i należy potępiac firmy które się tego dopuszczają. Taka zaleta wolnego rynku, mogę głośno o tym mówić i nie korzystać z usług firmy która ma takie seksistowskie pomysły.
   A nazywanie dowolnej negatywnej reakcji na cokolwiek "bólem dupy" świadczy jedynie o braku argumentów. Jak nie masz nic do powiedzenia to nie mów.

  •  

   pokaż komentarz

   A odpowiesz mi na pytanie, po co zachęcać mężczyzn do zawodu w którym jest ich jakieś 99%? Widocznie branża potrzebuje kobiet i tworzą dla nich zachęty

   @anallizator: widocznie kobiety nie nadaja sie do tej branzy, skoro 99% to mezczyzni.

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator czemu nie zachęca się mezczyZn do podejmowania kobiecych zawodów? "Kurs na wychowawcę przedszkolnego dla mężczyzn" albo "darmowe szkolenie z makijażu"?

  •  

   pokaż komentarz

   @paramedix: Nie dość, ze głupio to link nie działa.

  •  

   pokaż komentarz

   Widocznie branża potrzebuje kobiet

   @anallizator: Jedyne co jest widoczne, to to, że branża NIE potrzebuje kobiet, skoro jest ich tak mało a rozwija się szybciej, niż jakakolwiek inna. Jak doszedłeś do tak błędnego wniosku?

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: >jesteś głupia, zostaw, nie umiesz, to nie dla bab

  •  

   pokaż komentarz

   Nie bez powodu jest ich tam 99%

   @Mefiks tak, ale to nie powodu że względu na które Wykopki dostają instant orgazmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator
   "Widocznie branża potrzebuje kobiet"
   Branza potrzebuje fachowców a czy ktos ma cipki czy pindola to juz nie istotne.
   To tak samo jak bys powiedział ze branza potrzebuje np. Mongołów bo malo ich w tej branży, albo branża potrzebuje ludzi z jedna noga bo malo ich w tej branży

  •  

   pokaż komentarz

   jesteś głupia, zostaw, nie umiesz, to nie dla bab

   @Naturmensch: Wykopki w pigułce.

   o to że organizowanie kursów tylko dla jednej płci to seksizm

   @Morf: Targetowanie kursów pod płeć, to seksizm? Trochę odleciałeś w lewackie odmęty :)

  •  

   pokaż komentarz

   Branza potrzebuje fachowców a czy ktos ma cipki czy pindola to juz nie istotne.

   @baronio: @muak47: dlatego warto sprawdzić, czy wśród kobiet które boją się wejść do branży, znajdą się perełki. Nie wiem z czym macie taki wielki problem skoro wam zależy no dobru tej branży.

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: czy kobiety mają zakaz studiowania informatyki? Nie wydaje mi się, tak więc to ich wolna wola wybierać inne kierunki. W Konstytucji masz zapis o dyskryminacji ze względu na płeć. Jeżeli usprawiedliwiasz dyskryminację, to oznacza, że jesteś jakimś moralnym zerem.

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator to jak sa perełki to niech aplikuja i tyle. Czy może jednak iść za twoim tokiem myslenia i zrobić rekrutację tylko dla Mongołów albo tylko dla ludzi z jedna noga? Oni tez mogą sie bac?
   Straszny z ciebie szowinista skoro kobiety stawiasz jako te gorsze ze chcesz im robic preferencyjne warunki. Chlopie to nie IXXw, nie traktuj kobiet jako te gorsze bojace sie swiata

  •  

   pokaż komentarz

   @VeleiN: jaka k$!#a dyskryminacja? Komuś dzieje się krzywda? Odwaliło wam do reszty. Dyskryminacja w zdominowanym przez mężczyzn zawodzie, bo zrobili kurs dla kobiet xDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   Targetowanie kursów pod płeć, to seksizm? Trochę odleciałeś w lewackie odmęty :)

   @anallizator: a co? To nie jest kurs prezentacji bielizny że płeć ma jakiekolwiek znaczenie. Ograniczenie dostępu dla jednej z płci to seksizm.

   Rozumiem że jak założę firmę transportowa i będę wozil tylko białych to też jest spoko i nikt nie ma prawa się przyczepić?

   A te twoje "lewackie odmęty" to to też nie jest argument tylko p%%!!!!enie.

  •  

   pokaż komentarz

   jaka k#?!a dyskryminacja? Komuś dzieje się krzywda? Odwaliło wam do reszty.

   @anallizator: czyli czarnym w USA też nie działa się krzywda jak nie mogli wejść do restauracji lub siedzieć gdzie chcą w autobusie?

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem z czym macie taki wielki problem skoro wam zależy no dobru tej branży.

   @anallizator: z tym, że zalezy nam na dobru tej branzy

   Wyniki badania PISA wśród 15-latków. Chłopcy są nieco lepsi z matematyki, ale za to dziewczęta są znacznie lepsze w czytaniu.

   @Piekarz123: bo ma to zwiazek z poziomem testosteronu, ktory posrednio wplywa na stopien interesowania sie naukami scislymi

   https://www.researchgate.net/publication/232430614_The_Essential_Difference_The_Truth_About_The_Male_And_Female_Brain

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: Wrzuć w to jeszcze Hitlera i holokaust.

   czyli czarnym w USA też nie działa się krzywda jak nie mogli wejść do restauracji lub siedzieć gdzie chcą w autobusie?

   Odlatujesz coraz bardziej... Czarni w USA byli dyskryminowani prawem, przez państwo, a nie przez prywatną firmę.

   Rozumiem że jak założę firmę transportowa i będę wozil tylko białych to też jest spoko i nikt nie ma prawa się przyczepić?

   Przecież był już wyrok, że drukarz może nie obsługiwać gejów. Wykop bił wtedy brawo. Teraz nie pasuje?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   po co zachęcać mężczyzn do zawodu w którym jest ich jakieś 99%?

   @anallizator: A po co robic to tylko dla kobiet?

  •  

   pokaż komentarz

   @paramedix: Dobrze ze to widzę, miałem po weekendzie zamówić telefon tej marki na prezent. Oczywiście kupię konkurenta - xiaomi.

  •  

   pokaż komentarz

   programowanie wydaje się być z punktu widzenia niektórych ludzi, niezaznajomionych z tematem, proste i szybkie do opanowania,

   @JamesMoriarty: A tak nie jest? kupujesz książkę, siadasz, czytasz, porobisz trochę przykładów i już jesteś juniorem który może iść od pracy za 8k na rękę...

  •  

   pokaż komentarz

   No to teraz wyobraźmy sobie odwrotną sytuację: KURS TYLKO DLA MĘŻCZYZN

   @paramedix: Po co? A masz ból dupy o klasy specjalne w szkołach dla niedorozwiniętych dzieci i większą ilość zajęć dla nich?
   Jeśli jakaś grupa społeczna jest niedorozwinięta, to nie ma nic złego w pomaganiu jej nadgonić resztę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler w sumie to dosyć poniżające podejście do kobiet.


   A tak nie jest? kupujesz książkę, siadasz, czytasz, porobisz trochę przykładów i już jesteś juniorem który może iść od pracy za 8k na rękę...

   @Cyb_pl: nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: nie ma znaczenia czy zdominowany czy nie, ważne jest że dyskryminacja jest w Polsce zakazana.

  •  

   pokaż komentarz

   A po co robic to tylko dla kobiet?

   @less_is_more: Żaby je zachęcić, czego wy nie czaicie, bez kitu co za wątek :D

  •  

   pokaż komentarz

   @JamesMoriarty: dlatego nie do kopalni i samochodów, bo to nieprestiżowe zawody. A programistka brzmi już poważnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @lucky_luck_: jesteś pewien że tak jest i rodzice niczego nie narzucają? Po prostu dziecko do pewnego roku życia naśladuje rodziców. A że najczęściej kobieta opiekuje się dzieckiem a córka jak widzi naśladuje. A jak ojciec złobuzowany z imprezy wraca to syn też chce łobuzować. Na szczęście to się zaczyna zmieniać i tatusiowie coraz częściej pomagają przy dzieciach a mamy też mogą wtedy połobuzować ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Widocznie branża potrzebuje kobiet

   @anallizator: Jesteś pewien, że chodzi o potrzeby branży, a nie o feminizm i zmuszanie branży do przyjęcia kobiet, nawet jeśli nie nadają się do pracy? I jak to się ma na idei równości?

  •  

   pokaż komentarz

   @dolOfWK6KN: tak, jestem pewien. To co piszesz, to domysły odklejeńców z wykop peel.

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: Skoro jesteś pewien, to udowodnij, że branża informatyczna potrzebuje kobiet i nie chodzi o zrównanie zarobków między mężczyznami i kobietami, czyli o jedno z głównych haseł feminizmu i walczących o "równouprawnienie". Aż jestem ciekawy jak to zrobisz. Ponawiam też pytanie – jak to się ma do idei równości szans, gdzie obie płci mają taką samą szansę na zdobycie pracy?

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro jesteś pewien, to udowodnij, że branża informatyczna potrzebuje kobiet

   @dolOfWK6KN: To ty udowodnij, że nie potrzebuje. Ciekawe jak to zrobisz, skoro prawie ich tam nie ma :) Proszę o dowody, a nie ciepłe p?#@#%?enie, że hehe patrzcie baby się nie nadajo i nie chco, bo tak mi mówi mój chłopski rozumek.

  •  

   pokaż komentarz

   Żaby je zachęcić, czego wy nie czaicie, bez kitu co za wątek :D

   @anallizator: Ale dlaczego je zachecac? Kto chce to pracuje w IT, proste. Dlaczego nie zachecamy kobiet do pracy w górnictwie?

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: Mam dowody na to, że akcje rekrutowania kobiet do wysoko płatnych zawodów to feministyczna próba wyrównania płac między płciami. Te dowody znajdziesz na każdej feministycznej stronce i nazywa się to "pay gap", który jest bzdurą. Podlinkować? Uderzysz się w pierś czy nadal będziesz się zapierał przy swoich głupotach?

   Inny dowód: branża nie potrzebuje podziału płci, brańza potrzebuje kompetentnych pracowników, którzy wypracują jej dochód. Gdyby owce mogły to zrobić, to by branża zatrudniała owce.

  •  

   pokaż komentarz

   @less_is_more: Dlatego, że ich tam nie ma, być może ze strachu? Może skończcie już z tym porównywaniem pracy intelektualnej w biurze, do górnictwa. Ja p%??@%%ę co z wami ludzie?

  •  

   pokaż komentarz

   @dolOfWK6KN: Nie widzę niczego złego w zachęcaniu kobiet do spróbowania sił w zawodzie zawładniętym przez mężczyzn. Niech spróbują wejść do tego świata i pokazać na co je stać. Tak jak myślałem, masz tylko wykopowe p%$##!!enie o feminizmie, zieeeeeeeew.

   Przypominam, że jesteśmy w wątku #dyskryminacjamezczyzn xD Gdzie chyba nawet największe feminazistki nie robią bólu dupy o kursy dla mężczyzn...

   Inny dowód: branża nie potrzebuje podziału płci, brańza potrzebuje kompetentnych pracowników, którzy wypracują jej dochód. Gdyby owce mogły to zrobić, to by branża zatrudniała owce.

   Czyli zaszedłeś jednak w meandry swojego chłopskiego rozumku :) Zalecam poczytać czym jest DOWÓD.

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: Już zmieniasz śpiewkę. Pisałeś o potrzebie branży, czyż nie? Teraz o zachęcaniu? To nie jest wykopowe p$!@!%?enie, tylko fakty. Zatrudniają kobiety, żeby zminimalizować wymyślony pay gap. Nawet feministki o tym trąbią, więc z czym ty chcesz dyskutować? Weź tabletki chłopie, bo logiczne myślenie ci tym razem nie wychodzi i zaczynasz siać ferment. Co z tą równością szans, któa jest jednym z podstawowych praw cywilizacji? Bardzo omijasz pytanie. Boisz się odpowiedzieć, bo wiesz, że wyjdziesz na bigota, a to by było tak bardzo nielewackie?

  •  

   pokaż komentarz

   logiczne myślenie

   @dolOfWK6KN: To jest ta wasza tajna broń z której zawsze wychodzi foliarskie p@#%$%?onko xD

   Co z tą równością szans

   Ale o co ci chodzi. Mężczyźni nie mają szans w tym zawodzie, czy kurs dla kobiet jest upadkiem cywilizacji. Ogarnij czaszkę wariacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: Przestań mnie atakować. Chłopie, zderzony z feministycznymi faktami piszesz urojenia. EOT z mojej strony, nie mam dzisiaj cierpliwości.

   Ale o co ci chodzi.

   O RÓWNE SZANSE.

  •  

   pokaż komentarz

   @dolOfWK6KN:

   I ty mi polecasz tabletki? To tylko kurs dla kobiet, weź głęboki oddech. Wyjdź z piwnicy...

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: Tak, polecam. Bo piszesz dzisiaj debilizmy.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego, że ich tam nie ma, być może ze strachu

   @anallizator: Może ze strachu, a moze ich to nie interesuje, a moze sa za slabe? Co to w ogole za p#!?#@@enie?

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator:

   @paramedix: A odpowiesz mi na pytanie, po co zachęcać mężczyzn do zawodu w którym jest ich jakieś 99%?

   chętnie. otóż dla kogoś kto ma dzisiaj przykładowo 20 lat nie ma znaczenia e w branży jest już dużo mężczyzn. jest. i dlatego też dzisiaj mamy "pozytywnie dyskryminować" młodych mężczyzn bo w branży jest dużo mężczyzn po 30 i 40?

   to co w takim razie z feminizującum się w Polsce bardzo (od połowy lat '80) zawodem lekarza? na niektórych uczelniach stosunek studentek do studentów dziś to 2:1 (66% to kobiety) a nawet prawie 3:1 (prawie 75% studentek to kobiety)

   gdzie te głosy oburzenia? gdzie głosy za tym by było "po równo"?

   Widocznie branża potrzebuje kobiet i tworzą dla nich zachęty.

   lol. branża to się boi okrążeń i seksizm. biznes lubi spokój, a nie tłumaczenie się że składu pracowniczego. to nikomu nie jest potrzebne...

   Dlaczego tak was boli, co robi sobie prywatna firma? Przecież wykopki to wolnościowcy, czyż nie?

   bo są takie przepisy jak choćby prawo antydyskryminacyjne, które w tych przypadkach jest notorycznie łamane, ale skoro jest łamane w "dobrej wierze" i w walce o "słuszne cele" to już nie ma problemu.

 •  

  pokaż komentarz

  Udział w kursie nie wymaga żadnej wiedzy technicznej, poza podstawową umiejętnością korzystania z komputera i sieci.

  To i tak jest gówno warte. Wszystkie te eventy "women in tech" to p@?@#?%enie o szopenie, a nie żadne konkretny czy wartościowa wiedza.

  •  

   pokaż komentarz

   @AndrewAnglin:

   nie wiem tylko co jest gorsze

   to, że takie eventy "tylko dla kobiet" są w ogóle organizowane? co jest zaprzeczeniem idei równości
   to, że takie eventy organizowane są tylko dla kobiet? jakby sugerując, że kobiety są mniej zdolne? może głupsze? i bez tego nie dadzą sobie rady?

   czy może to, że wiedza na tych eventach jest okrojona i dla mężczyzn nieprzydatna jakby sami organizatorzy twierdzili, że kobiety nie są w stanie przyswoić bardziej wartościowych pojęć i zagadnień?

  •  

   pokaż komentarz

   @AndrewAnglin no jasne, że gówno warte. Tylko potem jest wysyp CV, gdzie taki kurs jest jedyną zdobytą 'sprawnością' i wielkie zdziwienie, że firmy karmią takim papierem niszczarki. Kiedyś po znajomości chciałem zrekrutować koleżankę mojej 'podwładnej'. Dobrze, że najpierw to ja dostałem to CV, bo aż wstyd by było, gdyby coś takiego trafiło do HR. Nie muszę mówić, że do rozmowy technicznej nie doszło ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @AndrewAnglin: przychodzi laska nic nie umiejąc i w tym samym stanie wychodzi

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob:
   Główne założenie jest takie, że kobiety często boją się odezwać przy mężczyznach na tematy technologiczne. Nie chcą być wyśmiewane za brak jakiejś tam wiedzy. I ok, rozumiem bo świat 'IT' bywa różny.

   Jednak zazwyczaj to nie funkcjonuje tak, jak powinno. Miałem nieprzyjemność chwilę współpracować z jednym z blogów branżowych, który kieruje swoje posty i kursy głównie do kobiet (mężczyźni mogą w nich uczestniczyć tylko wtedy, gdy są wolne miejsca a nie ma chętnych na szkolenie/wykład kobiet).
   Niestety wspominam to bardzo źle.
   1. Merytoryczność spotkań była na niskim poziomie. Błędy popełniane przez osoby prowadzące były często rażące. Kiedy poproszono mnie o wewnętrzne 'review' wykładu, gdzie te błędy wskazałem, to dostałem zjebę, że się czepiam. Oczekiwania były takie, by siebie nawzajem lizać po tyłkach. A wskazanie błędów nazwano hejtem.
   2. Z jakiegoś powodu organizacja ta uznała, że junior to ktoś, kto szuka pierwszej pracy, a jak ją zdobędzie, to z automatu jest midem. Zachęcano ludzi po kursie ISTQB (który nic nie daje), żeby szukać pracy już jako osoba z doświadczeniem.
   3. Najgorsze i najbardziej krzywdzące właśnie same kobiety - zachęcano, żeby braki techniczne uzupełniać 'byciem kobietą'. Sugerowano wręcz, że nie warto zdobywać wiedzy, bo samo bycie kobietą to więcej niż wiedza. Oczywiście takie stwierdzenia zdobywały ogromne oklaski.

   Innymi słowy - zamiast pomagać, według mnie sprowadza to kobiety na bardzo niefajną ścieżkę. Szkolenia od kobiet - tylko dla kobiet potrafią zrobić bardzo dużo złego.

   pokaż spoiler Nie mówię, że każda 'grupa' tak wygląda. Ale opinie jakie mam od ludzi na temat społeczności IT tylko dla kobiet, prawie zawsze są negatywne.

  •  

   pokaż komentarz

   kobiet? jakby sugerując, że kobiety są mniej zdolne? może głupsze? i bez tego nie dadzą sobie rady?

   @Arachnofob: albo pokazujące niezdecydwanym, że kobiety w tej branży są i inne mniej pewne sobie nie muszą się wstydzic próbować?

  •  

   pokaż komentarz

   kobiety często boją się odezwać przy mężczyznach na tematy technologiczne

   @diarrhoea: No to mamy różne doświadczenia - jak spotykałem kobiety w IT, które znały się na robocie, to nie było problemów z odzywaniem się...

  •  

   pokaż komentarz

   @Cyb_pl: Ja różnie. Nie mówię, że tak jest, tylko założenie jest takie, że kursy tylko dla kobiet mają 'odblokować' kobiety.

  •  

   pokaż komentarz

   @AndrewAnglin: Nie ma sensu hejtować takich kursów, płacą za lewicowość, to nic dziwnego, że ludzie chcą zarobić. Przecież nie dostaniesz dotacji na kurs dla facetów typu "naucz się wydobywać węgiel w weekend" :D

  •  

   pokaż komentarz

   założenie jest takie, że kursy tylko dla kobiet mają 'odblokować' kobiety

   @diarrhoea: No i wg mnie założenie jest błędne - jak któraś chce to i bez kursu sobie poradzi, w końcu jest internet, kursy online, youtube i co tam jeszcze. A "odblokowywanie w IT" kobiet, które nie chcą / nie mają predyspozycji, to tak jakby mnie odblokowywać w zawodzie "manikużysty"...

 •  

  pokaż komentarz

  Polki są znacznie lepiej wykształcone od Polaków. W Polsce dwukrotnie więcej kobiet niż mężczyzn kończy studia. Dane z 2013 r.

  Źródło: Gender Inequality and Growth in Europe

  źródło: archive.intereconomics.eu

 •  

  pokaż komentarz

  Jestem ciekaw, które kobiety biorą udział w takich kursach i co z nimi potem się dzieje. Wykorzystują to do pracy, codziennego życia, czy tak po prostu sobie chodzą, bo im się nudzi?
  Chyba targetem nie są studentki, bo one mają te przedmioty dokładniej omówione i rozdzielone na kilka bloków.
  Pasjonatki? Program kursu nie wygląda na nic, czego nie dałoby się ogarnąć w ten miesiąc, przez który trwają same zapisy.
  Chyba te eventy są robione po prostu, aby kogoś dyskryminować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Reretos: ewentualnie po to, żeby narobić dobrego PRu organizatorom oraz zaproszonym "ekspertom" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Reretos: Biorą udział i mało która ma tyle samozaparcia żeby wiedzę pogłębić. Jeszcze mniej zostaje w branży.
   W 2014 uczestniczyłem w 4 miesięcznym 'bootcampie' organizowanym przez wrocławski urząd pracy w kooperatywie z firmami z branży. Było nas 10 osób, 5 kobiet i 5 chłopa.
   W branży zostały 3 osoby, wszyscy mężczyźni. Kobiety będące na kursie nie były zainteresowane podjęciem pracy w branży IT, bo 'monsz programista dobrze zarabia'. Podczas samego kursu dwie z mocno zwalniały tempo przerabiania materiału, więc program nie został do końca zrealizowany. W kolejnych grupach było podobnie, z tego co rozmawiałem z ludźmi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Reretos: Takie 'szkolenia' to często tylko wstęp do dalszej części szkolenia, za które trzeba już dużo zapłacić.
   Kto na to chodzi? Różnie. Czasem ludzie którzy wierzą, że cyk kurs wieczorowy dwa tygodnie i praca za kilkanaście koła przyjdzie sama. A czasem tacy, którzy faktycznie chcą się czegoś nauczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @diarrhoea: Ale dlaczego nie poświęcić tego czasu na uczenie się samodzielne? Wiele profesjonalnych wykładów jest udostępniona online, za darmo dla każdego, można sobie obejrzeć. Nie wiem też jak wygląda kwestia ćwiczeń i zaliczenia takich kursów. Bo w przypadku, gdyby oferowali ćwiczenia pod okiem specjalistów, którzy zagadnienie dodatkowo wytłumaczą lub pomogą, to jeszcze bym zrozumiał.
   Dla mnie targetem podobnych kursów powinny być osoby w wieku szkoły średniej, a nie 18+. Wtedy już chyba warto byłoby szybciej wskoczyć w bardziej zaawansowane tematy.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale dlaczego nie poświęcić tego czasu na uczenie się samodzielne?

   @Reretos: Chodzi o podejście. To trochę jak z suplementami diety - ja ch@% dbać o zdrowie, jak cudowne tabletki sprawią, że będę piękny i zdrowy?
   Mniej czy bardziej świadomie zrzucamy odpowiedzialność za zdobycie wiedzy na kogoś innego. To nie ja się mam nauczyć, tylko oni mnie. Dodatkowo istnieje przeświadczenie, że na takim kursie ktoś będzie siedział nad kursantem i uczył go, aż ten zrozumie.

   pokaż spoiler Wiem, że to nie ma sensu i zazwyczaj szybciej i lepiej nauczysz się sam.


   Są też ludzie, którzy traktują to jako dodatek do własnej nauki, ale to z moich obserwacji jest mniejszość.

  •  

   pokaż komentarz

   Jestem ciekaw, które kobiety biorą udział w takich kursach i co z nimi potem się dzieje. Wykorzystują to do pracy, codziennego życia, czy tak po prostu sobie chodzą, bo im się nudzi?
   Chyba targetem nie są studentki, bo one mają te przedmioty dokładniej omówione i rozdzielone na kilka bloków.
   Pasjonatki? Program kursu nie wygląda na nic, czego nie dałoby się ogarnąć w ten miesiąc, przez który trwają same zapisy.
   Chyba te eventy są robione po prostu, aby kogoś dyskryminować.


   @Reretos: to nie ważne jest jaka laska tam przyjdzie, ważne, że może trafi się taka którą będzie można zatrudnić. Chłopy później z namiotami za taką biegają i robią za nią wszystko, niektórzy się nawet zaczynają myć czy dbać o siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Reretos: Wyśle swoją żonę. Potem praca w Motorola i cyk stołeczek za nic nie robienie. A Motorola będzie się chwalić ile ma kobiet w IT.

  •  

   pokaż komentarz

   @Reretos: Po prostu trzeba wydać pieniądze z dotacji i jakoś uzasadnić istnienie kolejnej fundacji, organizacji propagującej "europejskie" "wartości" i takie tam.

 •  

  pokaż komentarz

  Na ilustracji odpowiedź dlaczego kobiety mają ten kurs za darmo:

  źródło: comment_xlr0ISzQedksUNLXbQSSHPWwJYIYmiNL.jpg

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna