•  

  pokaż komentarz

  Czyli wolnośc słowa teraz polega na tym że może gość przepisujący kryminały, pisać kłamstwa?

 •  

  pokaż komentarz

  osobiscie mnie krew zalewa, jakaś masakra.. coś nieprawdopodobnego.. Winnicki zapowiada że załatwi sale w Sejmie - zobaczymy kto w pisu zabroni, obserwujcie..

 •  

  pokaż komentarz

  "Metody stosowane przez Schapera i jego patrole śmierci w tych masakrach były identyczne z przebiegiem mordów w Jedwabnem – zaledwie kilka kilometrów dalej,"

  ale nadal się wciska kit ze to niby Polacy są odpowiedzialni.. żałosne..

  zydki się boją ze wytrąci sie im oręż w postaci Jedwabnego i juz nie beda mogli mowic o mordach..

  źródło: upload.wikimedia.org

  •  

   pokaż komentarz

   @Kopytko1: żydzi boją się czegoś innego. Boją się odpowiedzialności za wywózkę polaków na sybir z tamtych rejonów. Boją się faktu, że na tamtych terenach operowały jednostki nkwd, część z nich była złożona wyłącznie z żydów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kopytko1: Jedynym miastem i miejscem na wschodzie Polski gdzie nie wszyscy Żydzi witali Sowietów w 1939r było Grodno (Miasto Semper Fidelis) zachowały się relacje widzących młodych Żydów obrzucających sowieckie czołgi butelkami z benzyną. W pozostałych rejonach świętowano upadek Polski, w tym i w Jedewabnem... 2 lata później gdy III Rzesza napadła n ZSRR tysiące Żydów udało się ewakuować w głąb Sojuzu, 3 lata później wracali nierzadko w mundurach NKVD/SMIERSZ czy jako oficerowie poszczególnych radzieckich jednostek. Po wojnie CIA w 1947r opublikowało raport o Polsce, prawie wszystkie kierownicze stanowiska czy to w wojsku czy w administracji były zajęte przez Żydów lub Rosjan. Żydzi żeby ukryć swoje pochodzenie przejmowali polskie nazwiska. ( ͡º ͜ʖ͡º) Daję to do myślenia. A za współsprawstwo ok 40 polskich wieśniaków w tej masakrze ma odpowiadać cały naród.... pomimo, że na miejscu odnaleziono łuski po nabojach z grawerem SS, bo Waffen SS miało swoje fabryki do produkcji amunicji tylko ich transport zależał od Wermachtu, gdyby nie pomoc logistyczna Wermachtu do wielu masakr by nie doszło ale ktoś musiał zapewniać ciężarówki, samoloty, kuchnie polowe, magazyny, koszary, rozpoznanie.

  •  

   pokaż komentarz

   Boją się odpowiedzialności za wywózkę polaków na sybir z tamtych rejonów.

   @bleblebator: Serio? A my boimy się odpowiedzialności za to, że to Polak - Dzierżyński i inni z tzw. Polskiej Bandy zorganizowali i uruchomili aparat represji, który zabił miliony Rosjan?

  •  

   pokaż komentarz

   gdzie nie wszyscy Żydzi witali Sowietów

   @deviator: A skąd wiesz, że w ogóle były miejsca gdzie wszyscy Żydzi witali sowietów? Zachowały się listy obecności, czy co? Komunistów wśród Żydów przed wojna było raptem kilka procent, pewna grupa mogła się po prostu cieszyć, że nie czeka ich nazistowska okupacja (w sumie to ciężko się dziwić), ale nie ma powodu sądzić, że typowy wierzący Żyd - handlarz lub inny drobny przedsiębiorca szalał z radości z powodu nastania systemu, który zwalczał tak religię, jak i wolny handel.

   Więc raczej taguj #urojeniaprawakoidalne

  •  

   pokaż komentarz

   typowy wierzący Żyd - handlarz lub inny drobny przedsiębiorca szalał z radości z powodu nastania systemu, który zwalczał tak religię, jak i wolny handel.

   @deviator: Niech odpowie Ci znany francuz (co prawda opisuje sytuacje 20 lat wcześniejszą...):

   W samym środku znajdują się ci niezliczeni znienawidzeni na śmierć przez wszystkie klasy społeczne Żydzi. Wzbogacili się oni na wojnie kosztem Rosjan, szkopów i Polaków. Przychylni rewolucji społecznej zgromadzili dużo pieniędzy w zamian za niegodziwe uczynki.

   Charles de Gaulle, Lettres, notes et carnets 1919–juin 1940, Paris 1980, s. 27 n.

  •  

   pokaż komentarz

   Niech odpowie Ci znany francuz (co prawda opisuje sytuacje 20 lat wcześniejszą...):

   @hawat: Och, historie o pakcie z Szatanem, dorabianiu się wyłącznie na krzywdzie chrześcijan, zatruwaniu studni i porywaniu dzieci na macę zostały wymyślone i wprowadzone do obiegu o wiele, wiele wcześniej a nie przez jakiegoś Francuza. Tym bardziej taguj #urojeniaprawakoidalne

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Twierdzisz że de Gaulle kłamał?

  •  

   pokaż komentarz

   @hawat: Sądzę, że mógł wierzyć w to co mówi, ale to przecież nie znaczy że to prawda. Wiele znanych osób z kręgu koalicji antyhitlerowskiej było antysemitami, dość powiedzieć ze KK zmienił swoje tradycyjne, antyżydowskie nastawienie dopiero po II soborze watykańskim, który miał swoje miejsce już jakiś czas po wojnie

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Ok, to może inny Francuz - Robert Vaucher, po przybyciu z korespondentami wojennymi do Siedlec, tak w swoim dzienniku "Journal de Pologne" pisał o zachowaniu się Żydów:

   "Znany agitator bolszewicki Radek, były poseł bolszewików w Berlinie, znajdował się w Siedlcach od kilkunastu dni, gotów w każdej chwili wjechać triumfalnie do Warszawy. Radek, który jest Żydem galicyjskim, miał odgrywać jedną z główniejszych ról przy sowietyzacji Polski. Żydzi siedleccy przyjęli go z entuzjazmem. Stanowisko ludności żydowskiej, bardzo licznej w tem mieście było wyraźnie wrogie Polsce, a przychylne najazdowi. Młodzi Żydzi uchylający się od służby wojskowej w polskich szeregach, stali się przewodnikami bolszewików i denuncjatorami patrjotów polskich. Co chwila widać na ulicach przeciągając grupy aresztowanych Żydów, młodych i starych. Należeli oni do sowietów, zorganizowanych w tym okręgu podczas okupacji bolszewickiej. Ciekawym jest fakt, że cztery piąte nazwisk członków sowietów, utworzonych podczas bolszewickiego najazdu, to nazwiska żydowskie. Więzienie siedleckie przepełniają aresztowani Żydzi. Wielu z nich, to dezerterzy z armii polskiej, którzy zaciągnęli się w szeregi bolszewickie. Ody zwiedzałem więzienie, generał Galica, dowódca drugiej dywizji, rzekł do mnie: „Oto trzystu Żydów, z których kilku wzięto z bronią w ręku w lasach, dokąd towarzyszyli bolszewikom, zaciągnąwszy się do ich armii. Wielu z nich, to zbiegowie, inni zaś są członkami komitetów miejscowych, utworzonych przez komisarzy moskiewskich. Okazali się oni bardzo okrutnymi względem ludności polskiej. Niektórzy posiadali bomby. Powinienem był rozstrzelać ich natychmiast. Nie uczyniłem tego, aby nie dawać żeru prasie angielskiej, która już i tak traktuje nas, jako organizatorów pogromów ludności izraelickiej, chciałbym jednak widzieć, co uczyniłby generał angielski na mojem miejscu”. Gdy bolszewicy wkraczali do Siedlec, ludność żydowska oczekiwała na nich i urządziła im triumfalne przyjęcie. Obrzucono ich kwiatami, raczono żywnością i napojami chłodzącymi. Sowiet siedlecki składał się z jednego Rosjanina i czteru Żydów — ani jednego Polaka. Żydzi uciekli w chwili, gdy wojsko polskie wkraczało do miasta."

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Piłsudskiego "antysemitą" nazwać trudno, więc zacytujmy Marszałka:

   "Żydzi nie wszędzie zachowywali się źle. W Łomży i w Mazowieckiem stawiali opór bolszewikom. Natomiast rzecz dziwna tuż obok w sąsiedztwie w Łukowie, w Siedlcach, w Kałuszynie, w Białymstoku, we Włodawie, miały miejsce liczne, czasem nawet masowe z ich strony wypadki zdrady stanu".

  •  

   pokaż komentarz

   @hawat: Dlaczego od razu Francuz? Przecież w latach 30' w Polsce mieliśmy własne, całkiem liczne i popularne grono "demaskatorów" pokroju np. księdza Trzeciaka.

   A w Siedlcach przed wojną połowę ludności stanowili Żydzi, więc nie wiem czy 300 Żydów wyłapanych partyzantki to tak dużo i wciąż nie wiem skąd wnosisz, że wszyscy Żydzi robili to lub siamto.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego od razu Francuz?

   @deviator: Właśnie "dla tego" żeby nie powtarzać tez imć Trzeciaka.

   Polsce mieliśmy własne, całkiem liczne

   @deviator: Dla tego niżej zacytowałem Ci Marszałka Piłsudskiego - żeby nie powtarzać tez imć Trzeciaka.

   300 Żydów wyłapanych partyzantki

   @deviator: czyli co trzeci żyd płci męskiej tam zamieszkały - wliczając niemowlęta i starców.

   skąd wnosisz, że wszyscy Żydzi

   @deviator: skąd wiesz więc że "typowy wierzący żyd" nie sympatyzował z sowietami - skoro bezsprzecznie większość komunistów w Polsce była żydami?

  •  

   pokaż komentarz

   skoro bezsprzecznie większość komunistów w Polsce była żydami?

   @hawat: Nie wydaje mnie się.

   typowy wierzący żyd" nie sympatyzował z sowietami
   Co sowieci nie sympatyzowali z nim, a wśród Żydów przedwojennych raptem kilka procent było komunistami.

   czyli co trzeci żyd płci męskiej tam zamieszkały
   W samych Siedlcach przed wojną mieszkało 20 tysięcy Żydów, w całym powiecie pewnie drugie tyle. Zachowały się przekazy o manifestacjach powitalnych o liczebności dziesiątkek tysięcy Żydów

   Dla tego niżej zacytowałem Ci
   No to szkoda, ze nie masz nic poza dowodami anegdotycznymi i opiniami poszczególnych osób.

   żeby nie powtarzać tez imć Trzeciaka.
   Super, udało Ci się więc zmanipulować wszystko tak, że nie wygląda na kopiowanie manipulacji Trzeciaka. Tyle, ze co z tego, poza tym ze przyznałeś się, ze w dupie masz prawdę i kombinujsz byle dobrać coś pod tezę a przemilczeć to co nie pasuje?

  •  

   pokaż komentarz

   @hawat: Nie wydaje mnie się.

   @deviator: To odwydaj sobie:

   Procent Żydów był zazwyczaj wyższy we władzach KPP i KZMP niż wśród ogółu ich członków. Na wszystkich sześciu zjazdach KPP wybrano łącznie 172 członków KC i zastępców członków, przy czym niektórych z nich wybierano kilkakrotnie (Świetlikowa 1958: 96 i nn.; 1959: 31). W styczniu 1936 r. skład narodowościowy władz centralnych był następujący: na 19 członków KC KPP przypadało 11 Polaków, 6 Żydów (31,6%), 1 Białorusin i 1 Ukrainiec; wśród 15 członków i zastępców członków KC KPZB najwięcej było Białorusinów – 7, a ponadto 6 Żydów (40%), 1 Polak i 1 Łotysz; wśród 7 członków KC KPZU było po 3 Ukraińców i Żydów (po 42,9%) oraz 1 Polak. Jeszcze więcej Żydów znajdowało się w okręgowym aktywie KPP w 1935 r. – na 52 osoby było 28 Żydów (53,8%) i 23 Polaków (...) Według Sekretariatu Krajowego KC KPP na początku 1936 r. w aktywie kierowniczym całej partii i KZMP zbyt duży udział mieli Żydzi – 54%. Ponadto w MOPR było ich 90%, aparacie technicznym partii około 75%, a w aparacie technicznym Sekretariatu i w kierownictwie KO KPP Warszawa 100%.

   Pod koniec 1936 r. skład narodowościowy władz KPP zmienił się jeszcze bardziej na niekorzyść Polaków. Według pisemnego raportu kierownictwa KPP o działalności partii po jej IV Plenum (luty 1936 r.) w grudniu 1936 r. władze KPP liczyły 15 osób (bez KPZB i KPZU), w tym 8 Żydów (53,3%) i 7 Polaków. Ponadto wśród 15 sekretarzy komitetów okręgowych, na ogólną ich liczbę 18, 8 było pochodzenia żydowskiego (53,3%), a 7 polskiego. Rok wcześniej, w styczniu 1936 r., było 30 członków i zastępców członków KC KPP, w tym 15 Polaków, 12 Żydów (40%), 2 Ukraińców i 1 Białorusin, a łącznie z członkami KC KPZB i KC KPZU (bez zastępców członków KC) 52 osoby, w tym: 21 Żydów (40,4%), 17 Polaków (32,7%), 8 Białorusinów (15,4%), 5 Ukraińców (9,6%) i Litwin (1,9%). Jeszcze wyższy odsetek Żydów był w aktywie centralnym (53%), w aparacie wydawniczym (75%) i w aparacie technicznym Sekretariatu Krajowego (100%). Odsetek mniejszości narodowych wzrastał także wśród delegatów na zjazdy KPP, powodując tym samym spadek udziału delegatów pochodzenia polskiego z 85,5% w 1923 r. do 59,8% w 1932 r. Najwyższy przyrost wśród delegatów na zjazdy KPP zanotowali Żydzi, z 7 osób w 1923 r. do 23 w 1932 r. W rzeczywistości było ich znacznie więcej, gdyby doliczyć do tej grupy Polaków pochodzenia żydowskiego, których na przykład na II Zjeździe KPRP, oprócz 7 Żydów, było 14

   wśród Żydów przedwojennych raptem kilka procent było komunistami

   @deviator Nie musieli być "aż" komunistami:

   Do komitetów rewolucyjnych (rewkomów) tworzonych na zajętych terenach oraz milicji wstępowali głównie młodzi Żydzi – nie tylko komuniści, lecz także członkowie lewicowych ugrupowań żydowskich: Bundu, Poalej Syjon, Ferajnigte.
   (MIROSŁAW SZUMIŁO „Żydokomuna” w aparacie władzy „Polski Ludowej”. Mit czy rzeczywistość?)

   Zachowały się przekazy o manifestacjach powitalnych o liczebności dziesiątkek tysięcy Żydów

   @deviator: Czyli zgadzasz się ze mną.

   nie masz nic poza dowodami anegdotycznymi i prywatnymi opiniami.

   @deviator: prywatna opinia jest właśnie dowodem anegdotycznym - a biorąc pod uwagę iż nie przedstawiłeś żadnego źródła, dowodu czy świadka na poparcie swoich "wypowiedzi" - operujesz tylko na "dowodach anegdotycznych i prywatnych opiniach"... Co w swej frustracji bezradnie chcesz mi zarzucić.
   Proszę - przedstaw swoje argumenty, lub obal moje popierając swoje stanowisko materiałami.

  •  

   pokaż komentarz

   Odsetek mniejszości narodowych wzrastał także wśród delegatów na zjazdy KPP, powodując tym samym spadek udziału delegatów pochodzenia polskiego z 85,5% w 1923 r. do 59,8%

   bezsprzecznie większość komunistów w Polsce była żydami

   @hawat: Wybierz jedno :)

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli zgadzasz się ze mną.

   @hawat: Nie, po prostu zapomniałem dopisać znaku zapytania. I chyba dość oczywistym jest, że połowa Siedlec nie wyszła na ulice witać sowietów.

  •  

   pokaż komentarz

   Odsetek mniejszości narodowych wzrastał także wśród delegatów na zjazdy KPP, powodując tym samym spadek udziału delegatów pochodzenia polskiego z 85,5% w 1923 r. do 59,8% w 1932 r. Najwyższy przyrost wśród delegatów na zjazdy KPP zanotowali Żydzi, z 7 osób w 1923 r. do 23 w 1932 r. W rzeczywistości było ich znacznie więcej, gdyby doliczyć do tej grupy Polaków pochodzenia żydowskiego, których na przykład na II Zjeździe KPRP, oprócz 7 Żydów, było 14

   @deviator: Zamiast wyrwanych z kontekstu fragmentów - zobacz jak ostatnie zdanie zmienia obraz...

  •  

   pokaż komentarz

   W samych Siedlcach przed wojną mieszkało 20 tysięcy Żydów, w całym powiecie pewnie drugie tyle.

   I chyba dość oczywistym jest, że połowa Siedlec nie wyszła na ulice witać sowietów.

   @deviator: Ale całe Jedwabne mogło wyjść palić żydów? Już bardziej do absurdu tej dyskusji chyba nie sprowadzisz, bo nie masz niczego do powiedzenia, niczego merytorycznego (choćby źródeł) także nie wniosłeś. Coraz bardziej przypomina to zabawę w chiński pokój.

  •  

   pokaż komentarz

   @hawat: Wybacz, ale jedyną osobą, która wyrywa coś z kontekstu jesteś Ty. Napisałeś najpierw, ze większość komunistów w Polsce stanowili Żydzi. Gdy to zanegowałem, nagle większość komunistów cudownie zmieniła się w większość we władzach komunistycznych partii. Cóż to jest, jeśli nie manipulacja kontekstem?

  •  

   pokaż komentarz

   Ale całe Jedwabne mogło wyjść palić żydów? Już bardziej do absurdu tej dyskusji chyba nie sprowadzisz,

   @hawat: Absurdem jest twierdzenie, że wszyscy Żydzi witali Sowietów na tej tylko podstawie, ze... jacyś Żydzi witali.

  •  

   pokaż komentarz

   Absurdem jest twierdzenie

   @deviator: Absurdem jest twierdzenie, że wszyscy naziści odpowiadają za Holocaust na tej tylko podstawie, że... Jacyś naziści mordowali żydów. Samo to zdanie jest absurdem - bo rozumiem że nie istnieją wyjątki, a ty jesteś zbyt nieuprzywilejowany by zrozumieć uogólnienia. Trwaj więc niczym Bar-Kochba w Betharze :) Twój antypolonizm wynika z pochodzenia czy jest jakąś formą "syndromu Sztokholmskiego"?

  •  

   pokaż komentarz

   @hawat: Nie, naziści to wyjątek. Zwykle nie stosuje się zasady odpowiedzialności zbiorowej. Poza tym przecież nie ukarano nikogo tylko za bycie członkiem NSDAP, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   nikogo tylko za bycie członkiem NSDAP, prawda?

   @deviator: Nikogo innego tylko 63 miliony Niemców za bycie - niespodzianka - Niemcami. Pewnie część była "nawet" przeciwna Hitlerowi. Ale. Ukarani zostali wszyscy - niezależnie od członkostwa w NSDAP.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator Zostałeś zaorany, antypolaku.

  •  

   pokaż komentarz

   @hawat W zasadzie to nie za bardzo zastali ukarani, w procesach została skazana garstka, wysokość zapłaconych odszkodowania w stosunku do wyrządzonych szkód była dramatycznie niska, nikt nikomu nie wjechał na pensję lub inne świadczenie tylko z tego powodu że był delikwent w partii nazistowskiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Trudno nazwać pół wieku okupacji bratniej armii czerwonej wraz z jej nieodłącznym postępowym ustrojem inaczej niż karą. Podział kraju, izolacja oraz rozbicie rodzin, gigantyczne koszty jakie RFN poniósł by "zasypać" czarną dziurę cywilizacyjną NRD, drenaż mózgów (no kto stworzył amerykański program kosmiczny...), stały nadzór wielkiego brata wyrażony ciepło bazami wojskowymi, czy spontaniczna domieszka wschodniosłowiańskiej i mongolskiej krwi ochoczo rozdawana przez bohaterskich obrońców mateczki Rosji wyczekującym tego daru wygłodniałym lubieżności Niemkom które i tak nie miały specjalnie gdzie wracać bo ich domy okazywały się kupką gruzu - lub leżącymi w Polsce "realnościami" polaków.
   Więc nie mów że nie dostali pasem przez pośladki za karę. Być może za słabo. Na pewno zasłużenie. Winny był cały naród - cały naród został ukarany. Niektórzy bardziej, inni mniej. A że tego nie widzisz, to dowód żeś...

  •  

   pokaż komentarz

   @hawat jeśli los Niemców znajdujących się po zachodniej stronie muru uznać za karę, to czym była nagroda dla członków zwycięskich narodów? Gdyby Niemców karaś w sposób proporcjonalny, to jeszcze ich wnuki powinny siedzieć w łagrach spędzając życie na odpracowaniu winy swych dziadów. I między innymi dlatego zdecydowano w pewnym momencie żeby ich nie karać, bo jedyną sensowną i w miarę pełną opcją byłoby karanie za totalitaryzm totalitaryzmem.

  •  

   pokaż komentarz

   czym była nagroda dla członków zwycięskich narodów

   @deviator: Przeżyli. Na wojnie totalnej nie ma "nagrody" dla zwycięzców. To nie kurtuazyjny mecz rugby by na boisku łamać kości a potem wspólnie żłopać piwo.

   Ty masz chłopie jakieś poglądy czy tylko sieczkę? Chcesz karać "totalitaryzm totalitaryzmem" ale polaków karzących donoszących sowietom żydów nazywasz zbrodniarzami?

  •  

   pokaż komentarz

   @hawat: Nie mam sieczki, która każe sądzić ze uważam niewydolnosc socjalistycznej gospodarki za karę, czyli rezultat planowany celem sponiewieranie Niemców w NRD. :)

  •  

   pokaż komentarz

   niewydolnosc socjalistycznej gospodarki za karę

   @deviator: Skoro to nie kara - przeprowadź się do Korei (tylko tej słusznej, z Kimami) ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @hawat: Wyborne, zjawiska naturalne takie jak deszcz lub mróz też uznajesz za kare? NRD nie zostało potraktowane gorzej niż my, inne demoludy oraz ludnosc samego ZSRR. Nie spotkała ich żadna "kara" będąca intencjonalnym pogorszeniem bytu poniżej owoczesnych standardow wchodniej Europu

  •  

   pokaż komentarz

   niewydolnosc socjalistycznej gospodarki
   vs

   zjawiska naturalne takie jak deszcz lub mróz też uznajesz za kare?

   @deviator: Doprawdy, powiadam Ci - jaka jest głębokość studni nonsensu do jakiej zejdziesz bez zażenowania?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kopytko1: Potomkowie Schapera juz splacili jego grzechy odszkodowaniami, jest wiec czysty...

 •  

  pokaż komentarz

  GIF

  źródło: comment_LtosfCYv3XjY8xxURi3ZqrskTWegxos1.gif (1.72MB)

 •  

  pokaż komentarz

  Wolałbym, żeby za taki temat wziął się ktoś inny niż Sumliński, bo już udowodnił, że nie można mu wierzyć.