•  

  pokaż komentarz

  Wczoraj siemchłem z Korwina - takich ludzi nam trzeba . To zdziwienie tej pani ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: streamable.com

 •  

  pokaż komentarz

  Teraz są w naprawdę świetnej pozycji. Trzeba się bardzo nagimnastykować by nie wypadać korzystnie przy POPiSowych partyjnych rębajłach, a że siłą rzeczy są teraz regularnie eksponowani, to są w stanie przebijać się nawet do topornych nosaczowych łbów. Kropla drąży skałę.
  Oby tylko nie wystawili tfu! narodowca w prezydenckich

 •  

  pokaż komentarz

  PiS miało być ostateczną prawicą. Niestety dla PiS przyszła Konfederacja i pokazała gdzie tak naprawdę leży prawica, na czym polega prawdziwy konserwatyzm i co oznacza wolność. W związku z tym PiS aktualnie jest bliżej centrum, a tego unikali jak ognia. Teraz PiS będzie erodowane z lewej przez Lewicę, a z prawej przez Konfederację. Pierwsze symptomy już są. Posłowie wyłamują się z głosowań, a lewica i prawica raźno pną się w górę.
  Wybory prezydenckie będą grą o przeżycie. Na szczęście dla PiS nie będzie jednego kandydata opozycji i Duda stanie do pojedynku z liderem mocno już osłabionej PO albo Lewicy. Niestety z każdym osobno wygrywa.
  Konfederacja będzie na razie błaznem na dworze PiSu, bawiąc publiczność celnymi bon motami i trafnymi konentarzami. Na razie będą ich tolerować, potem zacznie się polowanie. Mogą się posunąć do prowokacji i ustawek po to tylko żeby z Konfederacji zrobić faszystów albo bojówki prawackie. Na koniec uchwalą delegalizację.
  PiS na dłuższą metę nie zdzierży nikogo na prawo od siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   Duda stanie do pojedynku z liderem mocno już osłabionej PO albo Lewicy. Niestety z każdym osobno wygrywa.

   @BeLpHeR: To samo mówili o Komorowskim ( ͡° ͜ʖ ͡°) że musiałby przejechać zakonnice na pasach żeby przegrać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   co oznacza wolność

   @BeLpHeR: ...aż do momentu gdy jesteś gejem, Żydem, muzułmaninem, albo kimś innym niewpisującym się w sympatie narodowców. Wtedy wolność Ci nie przysługuje

  •  

   pokaż komentarz

   @alpag: dostaniemy kiedyś rzetelne informację co takiego Konfederacja chce zrobić Żydom lub muzułmanom? W dodatku Korwin oddziela pojęcie gej i LGBT, temu pierwszemu nie chcę nic zrobić, temu drugiemu chce jedynie odciąć finansowanie zza granicy.

  •  

   pokaż komentarz

   na czym polega prawdziwy konserwatyzm i co oznacza wolność

   @BeLpHeR: zdecyduj się na któreś, bo konserwatyzm i wolność się wykluczają.

  •  

   pokaż komentarz

   @LukasDiesel:

   W dodatku Korwin oddziela pojęcie gej i LGBT, temu pierwszemu nie chcę nic zrobić, temu drugiemu chce jedynie odciąć finansowanie zza granicy.
   Tak, tak nie chce nic zrobić gejom o ile ci siedzą skuleni w domu w strachu przed tym, że ktoś się dowie o ich orientacji.
   A "LGBT" odciąć finansowania przez odebrania konstytucyjnego prawa do manifestowania pod groźbą więzienia xD

   Nie ośmieszaj się - mówię to jako osoba, która głosowała na Konfederacje i jest zniesmaczony jej wystąpieniami nt ideologiczne, których się naroiło po wyborach. Pomimo obietnicy skupienia się na gospodarce. Niestety Konfederacja nie jest tak wolnościowa jak Tobie się wydaje co pokazuje chociażby podejście do aborcji. W skrócie - wolność póki jest to w zakresie ich światopoglądu. Porażka.

   Dobrze, że się dostali i sieją ferment na miejscu, ale przy następnych wyborach nie jestem pewien czy zdzierżę konieczność tolerowania wycierania mordy o wolność.

  •  

   pokaż komentarz

   wystąpieniami nt ideologiczne, których się naroiło po wyborach. Pomimo obietnicy skupienia się na gospodarce

   @Heibonna: Przecież cała ich kampania opierała się głównie na ideologii. Nigdzie nie było obietnicy skupienia się na gospodarce. Ba, sam Korwin mówił, że gospodarkę to się da w dwa tygodnie naprawić, a LGBT jest wiekszym problemem, bo żeby było dobrze, to ludzie muszą mieć prosty kręgosłup. Spójrz na piątkę Mentzena. Ile i na której pozycji jest tam o gospodarce.

   Trzeba było się przed wyborami interesować, a nie teraz się dziwić, że robią to co zapowiadali, że robić będą.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZygmnuntIgthorn: nawet jeżeli - nie umniejsza to mojemu komentarzowi

  •  

   pokaż komentarz

   nawet jeżeli - nie umniejsza to mojemu komentarzowi

   @Heibonna: Nie mam zamiaru niczemu umniejszać. Po prostu twój komentarz oparty jest o fałszywą przesłankę, jakoby Konfederacja obiecywała skupiać się na gospodarce i jakoby dopiero po wyborach naroiło się ich wystąpień na tematy ideologiczne. Jeżeli jesteś zaskoczony działalnością Konfederacji po wyborach, to twoje postrzeganie Konfederacji przed wyborami było li tylko życzeniowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZygmnuntIgthorn: bardzo możliwe, że myślenie życzeniowe przyczyniło się do mojego zawodu. Nie chciałem zauważać negatywnych aspektów partii i jestem tego świadomy.

   Podczas wyborów wybrzmiewał mi w głowie głos jednego z wykopków. "musisz zdecydować czy ważniejsza jest dla Ciebie ideologia czy gospodarka", które padły w kontekście moich dyskursów nt poglądów Konfederacji. Niestety kolejny dowód, żeby brać przez sito to co mówi Wykop.
   Opowiadam to jako anegdotkę, a nie jako wytłumaczenie.

   Szkoda, że na polskiej scenie nie ma partii w 100% liberalnej - ideologicznie i gospodarczo. Mieliby mój kult.

  •  

   pokaż komentarz

   @CytrynowySorbet: jak na te bzdury, które musisz tu pisać to dostajesz żenująco niską stawkę. Zażądajcie sowitej podwyżki, bo czekają na was ciężkie czasy...
   Konfederacja używa niebezpiecznej broni na was: prostej logiki...

  •  

   pokaż komentarz

   @BeLpHeR: oj, boli kucy, skoro tak się bronicie i atakujecie.

  •  

   pokaż komentarz

   Szkoda, że na polskiej scenie nie ma partii w 100% liberalnej - ideologicznie i gospodarczo.
   @Heibonna: yyy, była, Nowoczesna. To ludzie woleli przyjąć propagandę PiSu i ją atakować.

  •  

   pokaż komentarz

   @CytrynowySorbet: Nowoczesna xD mam zasadę, że nie głosuje na PO, które pokazało co potrafi przez lata swojej kadencji. Członkowie (w tym założyciele) to dezerterzy z PO. Byłby ten sam gnój co kiedyś

  •  

   pokaż komentarz

   @Heibonna: i taki wasz obraz, dać wam to co chcecie, to dalej znajdujecie coś, co nie pasuje.
   Uprzejmie przypominam, że to jedyna partia, która w poprzednim sejmie dwa razy w całości głosowała przeciwko 500+. Gdzie Ci "antysocjalni", "antylewaccy" i "wolnościowi" posłowie z Konfederacji byli za.
   Polska zwyczajnie nie zasługuje na 100% wolnościową partię - Polacy są zbyt głupi.
   Druga sprawa, że żaden z założycieli Nowoczesnej nie był wcześniej w PO.

  •  

   pokaż komentarz

   mam zasadę, że nie głosuje na PO, które pokazało co potrafi przez lata swojej kadencji.
   @Heibonna: co konkretnie pokazało? Potrafisz wymienić coś poza populistycznymi kłamstwami PiSu?

   Członkowie (w tym założyciele) to dezerterzy z PO
   85% osób w .N nigdy wcześniej nie było w żadnej partii. To kłamstwo o uciekinierach z PO to kolejne z kłamstw PiSu które powtarzasz.

   Byłby ten sam gnój co kiedyś
   Jaki "gnój" konkretnie? Znowu, poza kłamstwami.

  •  

   pokaż komentarz

   @CytrynowySorbet: co do Nowoczesnej nie będę się kłócił, bo bez bicia przyznam się, że powtórzyłem słowa zasłyszane gdzieś tam 5 lat temu. Prawo wyborcze zdobyłem 4 lata temu - parę miesięcy po wyborach, więc nie prześwietlałem tego tworu; takie moje wytłumaczenie. W tych wyborach KO = PO, więc odpadło.

   Pamiętam natomiast ciągłe afery z udziałem polityków platformy w trakcie ich 8-letniej kadencji. Chyba nie powiesz mi, że wszystkie afery taśmowe, hazardowe, związane z atomem, rozkradzione OFE, Amber Gold to wymysł PiS? Nepotyzmu nie ruszam, bo to dosłownie w każdej partii.

   A co z "liberalnym“ podwyzszaniem niemal wszystkich podatków, kwestia kwoty wolnej czy ulg podatkowych?

   Dodam, że piszę to na kiblu, więc lecę z głowy i więc jeżeli jakiś pojedyńczy przykład mi się pokręcił to nie umniejsza całej wypowiedzi.

   Błagam Cię nie popadaj w skrajność. Wiadomo, że PO>PiS ale wciąż oba >>>>> muł

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba nie powiesz mi, że wszystkie afery taśmowe, hazardowe, związane z atomem, rozkradzione OFE, Amber Gold to wymysł PiS?

   @Heibonna: w większości? Tak, zmyślone i ponaciągane do granic możliwości. Po kolei:

   afery taśmowe
   Co było złego w tej "aferze"? Bo cała narracja opierała się na tym, że politycy jedli w drogich restauracjach. No niespodzianka, że nie idą na burgera do McDonalda. To, o czym rozmawiali, powinno być dla nich tylko plusem, ci ludzie na prywatnych spotkaniach rozmawiali o przyszłości Polski, robiąc do tego bardzo trafne analizy (Sikorski o "sojuszu" z USA, czy Sienkiewicz o przyszłości Turcji). Potrafisz mi wskazać konkretnie co było nie tak w tych nagraniach?

   hazardowe
   No, to była prawdziwa afera. I rząd wziął ją na klatę, odpowiedzialni za nią ludzie następnego dnia polecieli ze stołków i wszystko dokładnie wyjaśniono. Co mieli jeszcze zrobić?

   związane z atomem
   Mówisz o budowie elektrowni? Fakt, przedłużali zbyt długo i elektrownia powinna się już budować.

   rozkradzione OFE
   I znowu propaganda. Znasz w ogóle mechanizm działania tamtej reformy? Nic nie zostało rozkradzione, żadna żywa gotówka nie została nawet dotknięta. Umorzono obligacje skarbu państwa posiadane przez OFE i całość zobowiązań emerytalnych przeszedł na ZUS. Co jest tańsze, bo to co PO przeniosło i tak było wypłacane z budżetu, ze spieniężanych obligacji, a tak odpadł jeden stopień przetwarzania i państwo i emeryci zyskali, bo OFE nie pobierały swojego procenta za nic (przekazanie pieniędzy z budżetu do emerytów). Rozkrada to PiS obecną reformą, bo wzięli się za część giełdową OFE, której PO nie tknęło i to jest prawdziwa kradzież.

   Amber Gold
   Znowu, co więcej mieli zrobić? KNF informowała o ryzyku, prokuratura badała sprawę, nic nie było tam zamiatane pod dywan. Kolejna wydmuszka PiSu, a co ciekawe, bo media im sprzyjające broniły Amber Gold przez "złym" rządem który się na nich uwziął.

   W tych wyborach KO = PO, więc odpadło.

   @Heibonna: no tak, przez powtarzanie bredni wymyślonych przez trolle PiSu Nowoczesna bardzo podupadła i weszła w koalicję z PO, które jest im mimo wszystko najbliższe poglądami, co nie znaczy że to to samo.

   A co z "liberalnym“ podwyzszaniem niemal wszystkich podatków

   @Heibonna: przypominam że jak rządzili to trwał ogólnoświatowy kryzys i polityka finansowa z przymusu musiała wyglądać trochę inaczej niż obecnie.

 •  

  pokaż komentarz

  PiS tylko 40%
  O 40 punktów procentowych za dużo.

 •  

  pokaż komentarz

  Powoływanie się na badanie fake sondażowni Social Changes... Równie dobrze można się powołać na badanie Zenka spod monopolowego o wynik meczu. Coś tam powie i może się nawet sprawdzi.