•  

  pokaż komentarz

  Niesamowite, że ten człowiek wyprzedzał ówczesne społeczeństwo o lata świetlne i wyprzedza obecne wykopkowe społeczeństwo o co najmniej dekady.

  źródło: CD06A4FF-B99A-4189-8D66-8D3A0C97D000.jpeg

  •  

   pokaż komentarz

   źródło: 4230E774-A993-403C-A7D2-C603D9FD7DCB.jpeg

  •  

   pokaż komentarz

   @kkacpersk: bo Kościuszko to był waryat, co buntował proletaryat!

  •  

   pokaż komentarz

   Niesamowite, że ten człowiek wyprzedzał ówczesne społeczeństwo o lata świetlne

   @kkacpersk: Nie powiedziałbym, takie przepełnione głupotą wypowiedzi były już wtedy bardzo powszechne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ortalionowy_Rycerz:

   Przecież to jest sama prawda, wystarczy zobaczyć na wypowiedzi dzisiejszych hierarchów.

   Laicyzacja to bardzo fajna sprawa

  •  

   pokaż komentarz

   Niesamowite, że ten człowiek wyprzedzał ówczesne społeczeństwo o lata świetlne i wyprzedza obecne wykopkowe społeczeństwo o co najmniej dekady.

   @kkacpersk: raczej ty jestes taki niedouczony i nie masz pojecia o czym tu kosciuszko mowi, a jego slowa odnosza sie do reformacji i luteranizmu/anglikanizmu, gdzie odlamy te zostaly calkowicie podporzadkowane panstwu i byly calkowicie uniezależnione od rzymu, a osoba monarchy albo zostawala automatycznie glowa kosciola (krol angielski), albo tez byla obdarzana ogromnym szacunkiem i zachowaniem godnym potepienia bylo sprzeciwanie sie (pruski dryl znikad sie nie wzial).

   tak wiec "owczesny" kosciuszko nie wyprzedzal niczego o lata swietlne, wrecz byl 300 lat do tylu ze swymi "odkryciami".

   a co do "wyprzedzania" wykopkowego spoleczenstwa to wszytsko jest na miejscu - jeden nieuk wkleja obrazek z fajnymi haselkami a inni plusuja. no i gitara.

  •  

   pokaż komentarz

   @CrusaderRoland:

   Islam rządzi?

   Mi się wydawało że dalej francja jest świeckim krajem gdzie można posiadać psa i pić alkohol.

   Swoją drogą taki moralny szantaż jest żenujący.

  •  

   pokaż komentarz

   Ostatni gasi światło... Witajcie w koszernym "Bugo-odrzu" wysokomodlitewne niemoty z przerośniętym ego oraz bezzasadnie wysoką samooceną.

   @kkacpersk: ja kto mason był, to co miał innego powiedzieć ?

  •  

   pokaż komentarz

   raczej ty jestes taki niedouczony i nie masz pojecia o czym tu kosciuszko mowi, a jego slowa odnosza sie do reformacji i luteranizmu/anglikanizmu, gdzie odlamy te zostaly calkowicie podporzadkowane panstwu i byly calkowicie uniezależnione od rzymu, a osoba monarchy albo zostawala automatycznie glowa kosciola (krol angielski), albo tez byla obdarzana ogromnym szacunkiem i zachowaniem godnym potepienia bylo sprzeciwanie sie (pruski dryl znikad sie nie wzial).

   tak wiec "owczesny" kosciuszko nie wyprzedzal niczego o lata swietlne, wrecz byl 300 lat do tylu ze swymi "odkryciami".

   @asurbanipal_:

   DLACZEGO ŁŻESZ JAK PIES nar0dowcu p0laku kat0liku?

   "Jeśli jednak, na odwrót, rozpoczniecie od oświecania Księży, dacie im /tym samym/ więcej środków, by zniewalali Lud i trzymali go w jeszcze silniejszym uzależnieniu, bowiem każde wydzielone ciało w Narodzie będzie mieć zawsze swój własny interes, przeciwny do interesu Państwa, bądź będzie występować przeciwko działaniom rządu, bądź będą miały miejsce potajemne bunty i konspiracje, w które niestety obfituje historia. Nie można mieć nadziei, że zmieni się ich zachowanie, gdyż w ich podstawowym interesie leży mamienie ludu kłamstwami, strachem przed piekłem, dziwacznymi dogmatami oraz abstrakcyjnymi i niezrozumiałymi ideami teologicznymi. Księża będą zawsze wykorzystywać ignorancję i przesądy Ludu, posługiwać się (proszę w to nie wątpić) religią jako maską przykrywającą ich hipokryzję i niecne uczynki. Ale w końcu jaki jest tego rezultat: lud nie wierzy już w nic, jak np. we Francji, gdzie chłopi nie znają ani obyczajności, ani religii; są bardzo ciemni, chytrzy i niegodziwi."

   Rękopism Tadeusza Kościuszki, W czasie kongresu te bezbożne uwagi powierzył xięciu Adamowi Czartoryskiemu — własną Kościuszki ręką skreślone.

   Tłumaczenie z francuskiego: Nina Sankari.

  •  

   pokaż komentarz

   @zguba: Wartiat nie ale mason , masonów w xix francji było multum wiec skończyło sie jak się skończyło , u nas puki co tej zarazy tyle nie ma .

  •  

   pokaż komentarz

   @kkacpersk: Kościuszko to był Wielki Polak. Szkoda że insurekcja nie zmieniła się w rewolucję wzorowana na rewolucji francuskiej. Dla polskich jakobinow i samego Kościuszki, ideały oswieceniowe nie były obce. Kto wie, gdyby nie zdrada francuskiego generała, bo może i rewolucyjna Francja by nam pomogła zachować niepodległość.

  •  

   pokaż komentarz

   @asurbanipal_: ale gdzie, jak, co ty mówisz? źródło poproszę, bo z tym się nie spotkałem. (Link or you are full of shit)

  •  

   pokaż komentarz

   @BekaZWykopuZeHoho: Nie ma czegoś takiego jak laicyzacja. Ogół społeczeństwa potrzebuje poczucia wspólnoty, dlatego mamy powrót do plemion.
   Czarni, biali, homo, europejczycy, Polacy, metale, muzułmanie, katolicy itd... Ja byłem ateistą zanim to było modne ale duża część ma potrzebę wiary. Żaden kraj nie jest laicki. Dzisiaj w polsce tępi się katoli a muslimy rządają godzin na modlitwy na uczelni. Uczelni czyli miejscu gdzie powinna rządzić nauka a nie zabobon.

  •  

   pokaż komentarz

   @kkacpersk: @JakovKarnic:
   Kościuszko mason wywołał powstanie w Polsce, żeby ratować rewolucję w Francji. I znowu Polacy wskoczyli do rozgrzanego pieca, za interes waszy, nie naszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ortalionowy_Rycerz: za to wypowiedzi w kościółku nie są przepełnione głupotą, co nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @asurbanipal_: jak najbardziej wyprzedzał, tylko najwyraźniej nie osiągnąłeś poziomu ludzi oświeconych sprzed 300 lat.

   @JakovKarnic: mam podobne zdanie. Zresztą warto spojrzeć na Targowicę i rolę biskupów. Dzisiaj ludzie nie znający historii dalej idą w ciemno za instytucją, która spowodowała utratę niepodległości Polski na wiele pokoleń. Dla mnie to niepojęte.

   @JohnnyFajf: Mason i jaszczuroludź ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poczytaj kim ci masoni byli, jak czytam czasem wypowiedzi wykopków to dziwie się, że w średniowieczu były już komputery.

  •  

   pokaż komentarz

   @asurbanipal_: a skad ty masz takie dokladne informacje o tym co kosciuszko miał na myśli jesli można wiedziec? Wydaje mi się ze Kościuszko nie był idiotą i jeśli używa słowa "kościół" to to ma właśnie na myśli. Gdyby użył słowa "Luteranizm" to było by jasne że potępia tylko jeden konkretny kościół, niestety nic nie wskazuje na to żeby ograniczał się w swoich skądinąd słusznych sądach do jednego czy dwóch konkretnych.

   Twoim zdaniem z tego cytatu wynika że Katolickie "prawa boskie" mogą być stawiane ponad prawa ustanowione przez ludzi a tylko luterańskie są mniej ważne?

  •  

   pokaż komentarz

   @kkacpersk: Tylko może nie zamieniajmy powiązania państwa z religią na powiązanie państwa z jakąś ideologią. No chyba, że Kościuszko chciał zamienić KK na LGBT :P

  •  

   pokaż komentarz

   @gzkk: tak, Kościuszko chciał zamienić kościół na LGBT, ale Wam tam ryją beret.

   Kościuszko był wolnym ideologicznie człowiekiem, co oznacza, że nie wpieprzał by się buciorami w życie innych ludzi, co zarówno kościół i prawaki uwielbiają robić.

  •  

   pokaż komentarz

   ale Wam tam ryją beret.

   @kkacpersk: Ciesze się, z Twojej szerokiej wiedzy o naszych beretach. Kimkolwiek "my" jesteśmy.

   prawaki uwielbiają robić...

   Dokładnie to samo co lewaki :P A tak poważniej na jakiej podstawie mnie zakwalifikowałeś? Czym się zdradziłem :P

  •  

   pokaż komentarz

   @gzkk:

   A tak poważniej na jakiej podstawie mnie zakwalifikowałeś? Czym się zdradziłem :P

   A widzisz, tylko dzbany wyklęte są w stanie stwierdzić, że PIS nie jest prawicą. Tym się zdradziłeś.

   źródło: 6FB6A26F-19D6-41AA-B6D2-6C51CE6F7818.jpeg

  •  

   pokaż komentarz

   A widzisz, tylko dzbany wyklęte są w stanie stwierdzić, że PIS nie jest prawicą. Tym się zdradziłeś.

   @kkacpersk: LOL. Ach nawet te wszystkie wykopywane przeze mnie dla niepoznaki "pro-PiSowskie" znaleziska nie pomogły... Przejrzałeś mnie :P

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: Dnx_R5hWkAEpg72.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @janjanx3: taca nie jest naszym kosztem. Dają chętni a nie każdy

  •  

   pokaż komentarz

   @janjanx3: @varmiok: Utracone podatki to koszt>? 19,139-8-1-0,159-3-5-1,2= 2,939 mld grafika zwiększająca koszty o ponad 500%. Bezsens coś takiego publikować, chyba, że udajemy debili.

  •  

   pokaż komentarz

   @janjanx3: Z punktem nr 1 się zgodzę. Cała reszta, to bzdury a la Rakłem.

  •  

   pokaż komentarz

   @dwiqpl: Ja pisze o tacy a nie o podatkach typie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Jak już mówisz o podatkach to naucz się co jest opodatkowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   od 1-4 punktu wszystko jest zwolnione
   5 punkt to można wbić jako koszt państwa bo jako firmy nie płacą podatków
   6 punkt nie wiadomo jakie utracone podatki
   7 punkt praca kosztuje a katacheci to też w pewnym stopniu nauczyciele
   8 punkt tak jest w każdej fundacji. Nawet jak wpłacasz na wośp to jak będziesz miał potwierdzenie ze zapłąciłeś to będziesz mógł sobie odliczyc.

  •  

   pokaż komentarz

   @dwiqpl: @varmiok: Nie powinno być ani grosza dofinansowania kościoła ze strony państwa, skoro ludzie dają na tacę, to niech z niej się utrzymują. Dodatkowo normalnie 19% od zysku, kontrole urzędu skarbowego i ewentualnie 75% podatku od nieujawnionych przychodów.

  •  

   pokaż komentarz

   @janjanx3:O tym jak kościół okrada Polaków - Kuba Wątły i dr Andrzej Polaczkiewicz

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @janjanx3: Pomijając obłudność wskazywania tacy jako koszt (ch%$ cię obchodzi, że ktoś wrzuca swoje pieniądze na tace), to trzeba być rasowym debilem by plusować grafikę gdzie podaje się przychody rzędu 9 mld jednocześnie wskazując lukę podatkową na 8 mld. Od razu widać, że grafika totalnie z dupy byleby tylko zrobić wrażenie na debilach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: Rozumiem że z tacy nie powinno odprowadzać się podatku?
   Tak, obchodzi mnie ile ludzie wrzucają na tacę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wykopowicz_Maciej: Takie myślenie pokazuje jak bardzo Polacy nie mają pojęcia o systemie podatkowym (no i tracycyjnie, że jak każdy musisz p@?@$?$ić na tematy o których nie masz pojęcia). Gdyby uznać, że KK ma się rozliczać jako firma to podatek wyszedłby w okolicach zera bo zbierane pieniądze wydaje na swoje utrzymanie, więc i nie może być mowy o zysku.

   75% podatek dotyczy wyłącznie osób fizycznych a nie firm.

   Podatek byłby wyłącznie na poziomie księży a ci już teraz PIT płacą.

   Jeszcze tego brakuje żebym w podatkach musiał dopłacać do nowych etatów urzędniczych, które bezsensownie by latały za KK i tak nic nie mogąc ściągnąć bo jacyś głupi fanatycy sobie ubzdurali opodatkowanie wbrew zdrowemu rozsądkowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @janjanx3: Rozumiem tyle, że jesteś na tyle głupi by nie widzieć absurdu, że rzekome 9 mld dochodu (z czego 3 mld jest nieopodatkowane) miałoby dać 8 mld podatku. Podatek rzędu 133% przychodów. Wystarczy minimalne myślenie przed wrzuceniem obrazka. (już pomijam całe kłamstwa na temat liczb bo 6 mld z tacy to też kwota całkowicie z powietrza)

   Tak, obchodzi mnie ile ludzie wrzucają na tacę.

   A tu jak widać nie tylko debil ale jeszcze Janusz.

  •  

   pokaż komentarz

   @dwiqpl: no nie, obecny rząd odwołuje się do utraconych podatków w swoich homiliach oraz ustawodawstwie, więc jest to jak najbardziej na miejscu

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: no ale chwila, gdyby państwo nie dokładało od KK, to kwota na pensji dla urzędników byłaby i tak mniejsza niż teraz dostają, a mówić, że i tak się z nich nic nie ściągnie to zezwalanie na bogacenia się kogoś, kto twierdzi, że robi to z powołania :P

   Temat finansowy KK wywołuje dużo kontrowersji, czego nie rozumiem, bo temat jest prosty. Organizujesz zbiórki i pomagasz innym = Tobie pensja na podstawowe utrzymanie też się należy. Organizujesz zbiórki, za które żyjesz jak król, kupujesz sobie samochody zapisane na ciotki = płacisz od tego podatki.

  •  

   pokaż komentarz

   @janjanx3: kościół dostaje dopłaty za posiadanie ziemi, tak jak każdy kto ziemię posiada.

   Czyżbyś chciał komuszku zacząć wprowadzać w kraju upaństwowienie ziemi, jak w ZSRR?

   No i jeszcze ta taca, którą ludzie dają dobrowolnie, wpisana jako koszt XD

   Równie dobrze można od razu komunizm wprowadzić, bo to, że ludzie wydają własne pieniądze jak chcą, jest stratą dla państwa XD

   Na samochody, ubrania, nie mówiąc już o "burżuazyjnych" telefonach i komputerach, Polacy wydają znacznie więcej, towarzyszu. Czy należy im to zabrać? XDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   Rozumiem że z tacy nie powinno odprowadzać się podatku?
   Tak obchodzi mnie ile ludzie wrzucają na tacę.


   @janjanx3: przecież tam już podatki są wyliczone. Autor obrazka chce po prostuppo komuszemu zabrać tacę i ziemię, o czym świadczy to, że wpisał on dopłaty do ziemi jako stratę.

  •  

   pokaż komentarz

   Rozumiem że z tacy nie powinno odprowadzać się podatku?
   Tak, obchodzi mnie ile ludzie wrzucają na tacę.


   @janjanx3: widać że twoja znajomość prawa podatkowego jest zerowa. Nawet gdyby kościół nie był zwolniony z podatku to funkcjonował by jako stowarzyszenie lub fundacja. Stowarzyszenia Fundacje itp są zwolnione z podatku dochodowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wykopowicz_Maciej: Ograniczanie dofinansowania to zupełnie inny temat niż "traktowanie jak firmy podatkowo". To 1 jest efektem zwykłego rozdziału Kościoła od państwa, to drugie już bezmyślnego antyklerykalizmu. Jak pisałem instytucja i tak podatków by nie płaciła, bo KK nie jest instytucją na zysk, więc i podatek dochodowy by go nie dotyczył. Podatki płaci ksiądz jako osoba fizyczna i robi to już teraz. Znowu włączanie księży w powszechny system jest bezsensowne bo ten dochód i tak jest niemożliwy do wykrycia. Nie ma możliwości fizycznej kontroli dochodów tak jak i nie ma w wielu innych zawodach tego typu stąd właśnie stosuje się instytucje ryczałtu (kontrola takich branż byłaby droższa niż zyski ze zwiększonego podatku) Ewentualnie sens ma sama waloryzacja ryczałtu bo ten (co dotyczy wszystkich branż) jest rzadko aktualizowany i te kilkanaście/kilkadziesiąt % więcej powinien wynosić biorąc pod uwagę zmiany gospodarcze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin:

   KK nie jest instytucją na zysk
   Jak ktoś obraca milionami / miliardami w ciągu roku, buduje kościoły z rozmachem zamku opływającym w "skromne" złoto, to dla mnie robi to głównie dla zysku. Coś by się stało, gdyby kościół wyglądał skromnie?

   Nie ma możliwości fizycznej kontroli dochodów
   To może zrobić KK bezgotówkowy? Datki z karty lub przelewem. Wtedy każdą złotówkę będzie można opodatkować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wykopowicz_Maciej: No ja tam takim lewakiem nie jestem by w Polsce zakazać użytkowania gotówki.

   Jak ktoś obraca milionami / miliardami w ciągu roku, buduje kościoły z rozmachem zamku opływającym w "skromne" złoto, to dla mnie robi to głównie dla zysku. Coś by się stało, gdyby kościół wyglądał skromnie?

   Masz pojęcie co piszesz? Co to ma do rzeczy? Gdyby potraktować KK jak firmę to wszystkie te wydatki byłyby i tak kosztami i nie byłoby tu żadnego podatku.

   Ps. ciekawi mnie gdzie te nowe koscioły opływające w złoto. Modernistyczna architektura sakralna jest akurat bardzo skromna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: mówię o KK bezgotówkowych, nie całym kraju.

   Gdyby potraktować KK jak firmę to wszystkie te wydatki byłyby i tak kosztami i nie byłoby tu żadnego podatku.
   No nie bardzo. Nie wszystko można wrzucić w koszta. Nawet zakup samochodu, jeśli byłby używany również prywatnie nie może być kosztem w 100%, więc teoria, że i tak by nie płacili podatków upada. Dodatkowo wyżywienie, ubrania też nie są kosztem uzyskania dochodu.

   Mówisz, żeby nie traktować ich jak firmy. Dlaczego? Jak dla mnie to typowa firma usługowa. Ludzie chcą mieć kogoś, kto będzie im mówić jak żyć, to znalazł się ktoś taki i świadczy płatne usługi, oczywiście "z powołania". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Skromne świątynie to na pewno nie to co prezentuje KK.

  •  

   pokaż komentarz

   Nawet zakup samochodu, jeśli byłby używany również prywatnie nie może być kosztem w 100%, więc teoria

   @Wykopowicz_Maciej: jak to nie może? Ksiądz w sumie nie ma życia prywatnego a jesli ma to jak go sprawdzisz? napisze na kilometrówce że pojechał do wiernego.

   Dodatkowo wyżywienie, ubrania też nie są kosztem uzyskania dochodu.

   @Wykopowicz_Maciej: ciekawe, na wyżywieniu napisze spotkanie z wiernym. Sutanny itp wszystko to ubrania robocze.

  •  

   pokaż komentarz

   @varmiok: Trochę to argumenty w stylu "KK jest za potężny, nikt go nie ogarnia, nikt nie jest w stanie go kontrolować, więc płaćmy mu ile chce i nie oczekujmy żadnego przestrzegania prawa, amen" :P No bez przesady... 2 tysiące lat panoszenia się chyba wystarczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wykopowicz_Maciej: raczej argument że jak masz dobrego księgowego to wszystko jest kosztem uzyskania przychodu. Dodatkowo tak jak mówiłem kościół działał by na prawie stowarzyszenia i wszystko przeznaczał na działalność statutową co oznacza brak opodatkowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @janjanx3:
   gówniana grafika, jakim to cudem dopłaty unijne obciążają budżet Polski?
   Jak to taca obciąża budżet Polski
   To pewnie z gazetki Mity i Fakty, która gościła na łamach mordercę a naczelny chciał zamordować żonę
   Wszyscy wojujący ateiści to jest sekta ludzi żyjących nienawiścią
   Hartman broniący pedofila, chcący dyskutować o kazirodztwie albo bredzący że krzyż Giewontu zabija

  •  

   pokaż komentarz

   No nie bardzo. Nie wszystko można wrzucić w koszta. Nawet zakup samochodu, jeśli byłby używany również prywatnie nie może być kosztem w 100%, więc teoria, że i tak by nie płacili podatków upada. Dodatkowo wyżywienie, ubrania też nie są kosztem uzyskania dochodu.

   @Wykopowicz_Maciej: Gdyby kościół był firmą to by wypłacał pensje księżom. I nie miał byś ani złotówki CITu.

   Skromne świątynie to na pewno nie to co prezentuje KK.

   Barokowych świątyń już się nie buduje.

  •  

   pokaż komentarz

   @janjanx3: O tym jak kościół okrada Polaków - Kuba Wątły i dr Andrzej Polaczkiewicz

   Fakt! (+)
   http://szkola-filozoficzna1gb.5v.pl/inne.htm
   http://szkola-filozoficzna1gb.5v.pl/konkordat.htm

   źródło: nie mów mi1.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Dobry artykuł. Załóżmy, że to wy jesteście synem Dreyfusa i wasz ojciec, pomimo nienagannej służby i poświęcenia dla ojczyzny, zostaje zdrajcą, jest poniżony, a księża, wojskowi i prawicowi politycy organizują seanse nienawiści na niego, pomimo tego, że są dowody, że wasz ojciec jest niewinny. A to wszystko dlatego, że wasz ojciec był Żydem z pochodzenia.
  No ale wiadomo, biedny kościół, jak zwykle prześladowany. Najpierw podżega do wymordowania hugenotów, potem staje w obronie poddaństwa chłopów i sprzeciwia się prawom politycznym dla wszystkich ludzi, a na końcu wykorzystuje swoją pozycję, żeby uj$@$ć człowieka tylko dlatego, że jest Żydem. No dziwne, że Francuzi nie kochają KK, przecież jest za co.

 •  

  pokaż komentarz

  już wkrótce w polsce

  źródło: 1573342563119222557.png

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli postępowanie wbrew wolności religijnej. Czym innym jest pilnowanie by Kościół na zbyt wiele sobie nie pozwalał, wyciąganie i skazywanie pedofilów i innych skandalistów, a czym innym jawne zwalczanie go i zwykłe dręczenie wiernych. A ponieważ dziś nie mogę nosić tam krzyża, co ingeruje w moją wolność osobistą, uważam Francję za kraj, w którym panuje antyreligijna sekta. Niestety w dobie pożaru Notre Dame nasza neuropa żądała takich samych praw w Polsce. Fajne macie autorytety. Minusy tylko utwierdzą mnie w przekonaniu, że mam rację.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qba1996: niby dlaczego nie mozesz nosic tu krzyza?

  •  

   pokaż komentarz

   @taju: bo to narusza świętą laickość Francji

  •  

   pokaż komentarz

   @Qba1996: w dupie byles gowno widziales a sie wypowiadasz

  •  

   pokaż komentarz

   @Qba1996: możesz, ale jak jesteś urzędnikiem to go schowaj w czasie pracy. Słuszna zasada.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qba1996: Fajny ten nasz kościół, lubię go bardzo za:
   - handel nieruchomościami i sprzedaż/kupno ziemi za bezcen
   - ukrywanie pedofilii
   - kapelanów w randze generalna w WP
   I coś tam pewnie jeszcze bym znalazł.
   Generalnie umieścili się mości księża i czerpią ogromne zyski z naszego budżetu wiec serdecznie ich pozdrawiam!

  •  

   pokaż komentarz

   @taju: czyli sugerujesz, że mój wykładowca od prawa wyznaniowego mnie okłamał? Czy, że nie było mnie na tym wykładzie?@JakovKarnic: w jaki sposób jego widoczność przeszkadza mi w wykonaniu pracy? Jako urzędnika interesuje mnie podstawa prawna wydawanych decyzji. Nie wiem więc w jaki sposób widoczność symbolu religijnego miałaby sprawie przeszkadzać.

  •  

   pokaż komentarz

   @masaj: jeśli o mnie chodzi to funduszu kościelnego nie powinno być. Nie czuję się w obowiązku bulić na meczety i synagogi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qba1996:

   A ponieważ dziś nie mogę nosić tam krzyża,

   Tyle napisales. I jako takie jest to wierutna bzdura.

   czyli sugerujesz, że mój wykładowca od prawa wyznaniowego mnie okłamał? Czy, że nie było mnie na tym wykładzie?

   Aha, czyli wykladowca rowniez w dupie byl... Albo kompletnie nie zrozumiales wykladu.

   Laickosc we Francji polega m.in. na:
   A) rozdziale panstwa od kosciola
   B) braku wsparcia panstwa dla konkretnej religii
   C) wolnosci wyznawania dowolnej wiary lub zadnej i praktykowania (badz nie) obrzedow religijnych.

   Punkt A jest realizowany miedzy innymi poprzez laickosc szkol i administracji, gdzie obowiazuje zakaz ostentacyjnego prezentowania symboli religijnych. Przykladowo: pani w nikabie nie moze uczyc dzieci, podobniez pan z polmetrowym krzyzem noszonym na wierzchu.

   Ale kiedy wyjda z pracy moga nosic co im sie zywnie podoba, np. durszlak w przypadku wyznawcow latajacego potwora spaghetti.

   jako urzednika

   Mnie jako petenta interesuje zalatwienie sprawy. A nie zastanawianie sie, dlaczego pani ma ryj zakryty. Albo czy sama podejmuje decyzje, czy musi meza spytac. Albo czy odmowila mi czegostam, bo jest chrzescijanka, a ja muzulmaninem. Wazne, ze dziala to w kazda strone. Np akcja z laska, ktora dostala obywatelstwo, ale odmowila uscisniecia reki mezczyzny na ceremonii z powodow religijnych. Stracila je szybciej, niz dostala - za brak integracji i przestrzegania zasad RF.

   A czy za noszenie durszlaka mozna dostac wp?%$$!!? W nieodpowiednim miejscu i czasie pewnie mozna, ale co to ma wspolnego z laickoscia lub jej brakiem?

   Temat mozna drazyc i np. zerknac w przepisy francuskie i europejskie dot. prezentowania przekonan politycznych, religijnych, czy filozoficznych w firmach prywatnych, ale tutaj zakonczmy, bo mi nikt za uczenie studentow online nie placi.

   Ide jesc moja bagietke.