•  

  pokaż komentarz

  Polskie prawo.
  Jeśli w tytule nie pisze czegoś w stylu "alimenty za listopad 2019 Imię Nazwisko", to komornik udaje głupa i rzuca się na konto jak Reksio na szynkę.
  Komornicy to mafia działająca pod przykrywką prawa.

 •  

  pokaż komentarz

  Typowy przypadek w egzekucji alimentów. Dłużnik płaci babie bezpośrednio a potem zdziwieni że komornik wykonuje czynności. Niestety ale jeśli wierzycielka nie potwierdzi tych wpłat to komornik ma związane ręce i musi robić swoje. Ale klasyczne hur dur xd

 •  

  pokaż komentarz

  Kiedy dłużnik jest poinformowany o tym, że egzekucja jest w toku, powinien swoje zobowiązania spełniać do rąk komornika. Dla własnego bezpieczeństwa. Dlatego, że jeżeli będzie płacił bezpośrednio, tak jak w orzeczeniu sądowym zostało to zapisane do rąk matki, naraża się na to, że zostaną te wpłaty uznane nie za alimenty, a za dodatkowy prezent dla dziecka – informuje Andrzej Ritmann, rzecznik prasowy Izby Komorniczej w Łodzi.

  Co k!@@a (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  •  

   pokaż komentarz

   @deafpool: No jak co, prawo. Tak dziala dokladnie egzekucja komornicza. Skoro jest ktoś, kto twoim długiem sie zajmuje w majestacie prawa to jemu wplacasz środki, nie osobie która o egzekucję wystąpiła. Jak komornik ma pozniej wiedziec czy to faktycznie ta kwota, nie jakas inna i dlaczego miałby sobie zaprzatac tym głowę?

  •  

   pokaż komentarz

   @EliotImperio: gówno prawda. Mając egzekucję i wpłacając kasę bezpośrednio do komornika część z każdej wpłaty idzie na koszty komornicze m.in, liczy sobie za przelew do wierzyciela i to wcale niemało. Jak najbardziej można dokonywać wpłat bezpośrednio do wierzyciela i na koniec komornikowi płaci się tylko koszty które teoretycznie poniósł na znalezienie majątku, korespondencję itp. Po spłacie wierzyciel wysyła komornikowi pismo żeby zakończył egzekucję bo dług jest spłacony i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stragan: Oczywiście, pod warunkiem ze wierzyciel jest uczciwy lub nie ma wyj!%%ne jak w tym przypadku. W tym kraju lepiej robić tak jak mowi prawo bo w wypadku gdy osoba ktorej jestes winien pieniądze bedzie miec w dupie twój stan konta bedziesz musial jeść tynk ze ściany.

   Więc fajnie, że nie musisz ale później nie płacz jak komornik dziala zgodnie z prawem bo ty sobie wymyśliłes inaczej. I zycze powodzenia w pozwie osoby, ktora nie potwierdzila komornikowi ze jednak wplacal pieniądze i to bylo za dana należność. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @EliotImperio po coś jest tytuł przelewu żeby później udowodnić wpłatę a nie polegać na tym co powie wierzyciel. To dłużnik też wystarczy jak powie że wpłaca i egzekucja będzie umorzona czy musi to jakoś udowodnić?

  •  

   pokaż komentarz

   @Stragan: Czytałeś artykul w ogóle czy będziesz mi na siłę staral się udowodnić, ze jestes mądrzejszy? Ze tobie nawet nie jest wstyd takie idiotyzmy wypisywać jak w wykopie dokladnie facet prezentował twoje podejscie i zgadnij co? Gowno, nie mial racji a wierzyciel wyj!?@l sie na niego i niczego nie potwierdził. I teraz rachunki moze placic swoja mądrością a do jedzenia ma chlopski rozum w przypadku egzekucji komorniczej a na deser ma hur durr w internecie XD
   Współczuję jeśli do wszystkiego w życiu masz takie podejście.

 •  

  pokaż komentarz

  Przelewa babie pieniądze bez jej oświadczeń miesięcznych że otrzymała pieniądze z obowiązku alimentacyjnego? Debil po prostu. Też mam 800 złotych ale bez podpisanego papierka nie przelał bym swojej nawet 2 złote choćby mnie na kolanach prosiła. Jest oświadczenie że zostało przelane z tego i tego rachunku na ten i ten, opisane że za obowiązek alimentacyjny na podstawie wyroku z tego i tego dnia wraz z sygnaturą, obydwoje podpisujemy i dopiero z aplikacji robię przelew. Musiałbym być debilem żeby jej wysłać nie podpisany przelew. Powiedziała by że dostała prezent dla dziecka a ja poszedłbym siedzieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Triptiz: nie rozumiem co wpłate coś takiego podpisujecie?

  •  

   pokaż komentarz

   @wielkiparasol: Miesiąc w miesiąc trzeba takie podpisywać no chyba że jakiś rozwodnik lubi kraść jedzenie w biedronce jak go przewiezie baba na parę miesięcy podwójnych alimentów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Triptiz: czyli macie już opracowany wzór dokumentu, spotykacie się, podpis i przelew i tak co miesiąc? Nawet dobre rozwiązanie

  •  

   pokaż komentarz

   @wielkiparasol: No tak powinna wyglądać obsługa alimentów po rozwodzie. Do tego wzory dokumentów na nieprzewidziane wydatki, zaliczki udzielone na poczet przyszłych wpłat czy odliczenia od zobowiązania kosztów kursów języków obcych, prywatnych wizyt lekarskich, napraw rowerów czy sprzętu elektronicznego etc. Wszystko musi być na piśmie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Triptiz: a jak exżona odmówiłaby podpisania takiego oświadczenia? Ty byś nie przelał alimentów więc exżona cyk do komornika.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziobnij2: A czemu niby miała by odmówić przecież dla niej to też jest istotny papier.

  •  

   pokaż komentarz

   @Triptiz: bo ma taki kaprys, nie podpisze, bo nie. Ty nie zapłacisz alimentów i witasz się z komornikiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziobnij2: Kaprys przecież o tym czy komornik się może w ogóle zająć egzekucją alimentów decyduje sąd. Powiedziałbym w sądzie że potrzebuję takie oświadczenie żeby mieć zabezpieczenie, nie zamierzam się migać od płacenia i każdy sąd przyznał by mi rację. Ewentualnie bym się zabezpieczył aktem notarialnym i nie miała by wyboru żeby go nie podpisać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Triptiz: Normalni ludzie (tzn. jak są oboje normalni, nie traktuj tego osobiście), którzy sie rozstali w miarę kulturalnie, robią tak, że jest przelew z dobrze opisanym tytułem i wystarczy. No ale rozumiem, że masz babę jakąś podwyższonego ryzyka, współczuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Neoplan: Jak udowodnisz że na jej konto wysłałeś? Przecież z numeru konta nie wynika czyje ono jest? Znam sytuację gdzie dziewczę podało konto swojej matki a potem w sądzie mówiło że ono alimentów nie otrzymywało bo matka przepiła. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skoro dłużnicy alimentacyjni tak kombinują żeby uniknąć płacenia to jeszcze bardziej kombinują te które pieniądze dostają żeby wyciągnąć jak najwięcej. Taka jest mentalność Polek i Polaków. Jeden się miga druga skórę chce zedrzeć razem z ciałem. Chory naród w tej kwestii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Triptiz: Masz maila w którym podała numer konta i to będzie ok.
   Nie płacę alimentów i nie będę płacił nawet jak się rozwiodę, bo żona zarabia tyle samo albo więcej, a dzieci dorosłe ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale na co dzień w ramach prowadzenia firmy obracam dużo większymi sumami niż 800 zł miesięcznie, ciągle się placi komuś za coś, jakąś zaliczkę, jakąś zapłatę z góry za coś i w sumie bezpieczniej by było jakbym na każdą jedną rzecz miał osobny papier, ale to by szło zwariować.

  •  

   pokaż komentarz

   A czemu niby miała by odmówić przecież dla niej to też jest istotny papier.

   @Triptiz: żeby cie dojebać

   każdy sąd przyznał by mi rację.

   nie w społeczeństwach tzw. pierwszego i drugiego świata, gdzie sądy cywilne sa obsadzone przez kobiety albo cucków, a prawo jest nastawione na gynocentryzm i mizandrię

  •  

   pokaż komentarz

   Kaprys przecież o tym czy komornik się może w ogóle zająć egzekucją alimentów decyduje sąd. Powiedziałbym w sądzie że potrzebuję takie oświadczenie żeby mieć zabezpieczenie, nie zamierzam się migać od płacenia i każdy sąd przyznał by mi rację.

   @Triptiz: Myślę, że mógłbyś się mocno zdziwić, jakby sąd uważał inaczej. Kiedyś prawnik powiedział mi, że takimi papierkami to się można podetrzeć :)

   I tak jak słusznie zauważył @Neoplan - ludzie, którzy rozstają się w miarę kulturalnie nie potrzebują dodatkowej papierologii przy alimentach. Sam płacę alimenty i nie czuję potrzeby podpisywania potwierdzenia odbioru przelewu.

 •  

  pokaż komentarz

  Jej ciało jej wybór sama niech utrzymuje.