•  

  pokaż komentarz

  Przeglądarka Firefox 72 dostanie blokadę fingerprintingu.
  To taka trochę manipulacja - nie dostanie blokady bo taką blokadę ma już od dawna.

  Jedyna zmiana będzie polegała na tym, że obecnie kto chce może sobie blokadę śledzenia włączyć a od wersji 72 włączą domyślnie wszystkim i kto nie będzie chciał będzie ją mógł wyłączyć.

  Całe szczęście w artykule jest to wyjaśnione jak należy.

 •  

  pokaż komentarz

  w czasach kiedy alternatywą był tylko internet explorer firefox był bardzo średnią przeglądarką. Przez lata nikt nie mógł dogonić Chrome, pewnego renesansu technologicznego w przeglądarkach. Opera był niszowa co dzisiejsze safari. Ale chrome stało się szybką, prostą i kompletnie niedbającą o prywatność przeglądarką. I ku naszemu szczęściu firefox wyszedł z czasów końca lat Windowsa 98 i wczesnego XP i zaczął się dynamicznie rozwijać, wprowadzając rozwiązania, o których użytkownicy chrome mogę jedynie pomarzyć. Jedyny rywal na Chwilę obecną dla Ognistego lisa to dzielny lew Brave. Chrome, Edge to korporacyjne paskudztwa, Opera to wilk w owczej skórze jeśli chodzi o prywatność.

 •  

  pokaż komentarz

  No super, kolejne przydatne funkcje. Nie będzie działać w 100% ale dobre i to. Super pomysłem był by rozbudowany system uprawnień (przeglądarka w pewnym trybie pyta się o każdą dziwną rzecz w jsie np. Renderowanie grafiki które jest wykozystywane do FP td) wtedy można by wyłączać niechciane elementy.

  Super rozbudowanie istniejącej przeglądarki, polecam również Adblock, https everywhere, noscript, facebook container

 •  

  pokaż komentarz

  Ech, przeczytałbym sobie nowy cytat z Księgi Mozilli o blokowaniu szpiegach Mammona

 •  

  pokaż komentarz

  Domyślam się, że już nie odczytam obsługiwanych rozdzielczości kamery, albo nie dowiem się czy webgl jest obsługiwany, albo nie sprawdzę zainstalowanej wersji przeglądarki ;-) ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak na serio ktoś wie co dokładnie będzie zrobione? Bo dla mnie to nadal masło maślane.