•  

  pokaż komentarz

  @Rivo popełnił błąd. I dlatego teraz sprawa o którą walczy jest niewarta uwagi?

  •  

   pokaż komentarz

   @matcheek: jeden błąd to jeden splagiatowany fragment. Chyba było ich trochę więcej...

  •  

   pokaż komentarz

   @matcheek: Popełnił błąd XDDD

   Ten człowiek jest dla osób poważnych skończony. Wiarygodność zerowa.

   Zrób może research na temat jego plagiatów, bo ja lata temu zrobiłem i to jest polski król plagiatów. Do tego jest notorycznym kłamcą. Omijać szerokim łukiem.

  •  

   pokaż komentarz

   popełnił błąd

   @matcheek: Przesolenie zupy to jest błąd. On świadomie i celowo oszukiwał.

  •  

   pokaż komentarz

   popełnił błąd

   @matcheek: Błąd to działanie przypadkowe, niezamierzone - Sumliński działał z pełną premedytacją. Chciał tym swoim bajeczkom nadać sensacyjnego tonu, ale nie potrafił tego zrobić uczciwie - to na bezczela kradł całe fragmenty. Nie jakieś pojedyncze zdanie tu czy tam, nie jakiś pojedynczy akapit - całe strony, sytuacje, opisy postaci, dialogi.

   I dlatego teraz sprawa o którą walczy jest niewarta uwagi?

   Nie. Wiesz, co totalnie skreśla Sumlińskiego jako "dziennikarza śledczego"?

   BRAK JAKICHKOLWIEK DOWODÓW NA STAWIANE PRZEZ NIEGO TEZY.

   Srał pies te plagiaty, serio. Niech pokaże dowody - które, jak twierdzi, posiada. Od prawie pięciu lat czekam na "dowody" w sprawie Komorowskiego, do dziś nie przedstawił niczego co choćby koło tych dowodów leżało.

   To go skreśla, kumplu. Właśnie to. Jego wiarygodność, jako "dziennikarza śledczego", jest zerowa.

  •  

   pokaż komentarz

   BRAK JAKICHKOLWIEK DOWODÓW NA STAWIANE PRZEZ NIEGO TEZY.

   @mnik1: sorry, ale jestes w bledzie

   gdybys zostawil swoja wyzszosc moralna w przedpokoju i najwyzczaujniej na swiecie posluchal co ma Sumlinski do powiedzienia, to szybko bys sie przekonal, ze to co mowi ma sens.

   Na poziomie logiki, Sumlinski stoi na pozycji, ze dowody dopiero trzeba zdobyc, stad potrzebny powrot do Jedwabnego.

   Do czasu az to nienastapi, moze jedyne wykazywac absurdy u Grossa i spolki.

   I to robi.
   Logika jest po jego stronie. Dowody beda jak lopaty udrza w ziemie w Jedwabnem.
   Jest wystarczajaca duza ilosc przeslanek by ksiazke Grossa, po ktorej za zabronie narodu polskiego przepraszal Prezydent RP, na powaznie zakwestionowac. I to wlasnie Sumlinski czyni.

   Teraz, czy to dobrze, ze ma plagiat za soba?
   Nie.
   To nie jest dobrze.
   Czy to go skresla jako dziennikarza?
   Rowniez nie, tak dlugo jak dlugo jego warsztat opiera sie na logice i Prawdzie.

   Na poziomie, juz nawet nie warsztatu i narzedzie, ale na poziomie moralnym, ludzie zmieniaja sie, jesli juz tak bardzo sie na wiarygodnosci skupiasz. Zlodzieje przechodza metamorfozer moralna o ciezszych przewinach nie wspominajac. Pomysl czlowieku, jestes anonem. Nikt Cie nie zna. To tez nikt nie wytyka Tobie bledow, ktore na 100% popelniasz. I ja tez. Roznica miedzy Toba a Sumlinskim jest taka, ze Twoje bledy z racji bycia anonem pozostaja niezauwazone i szybko zapomniane. Zmieniasz prace, przyjaciol, towarzystwo i juz. Nikt Ci nie bedzie wypominal. Sumlinski natomiast to osoba publiczna i jak kazda osoba publiczna ma publiczny rowniez rachunek sumienia.

   Tyle.
   Niech Ci sie nie wydaje, ze w moralnej plaszczyznie jestes lepszy od Sumlinskiego. Bo, pomimo tego, ze faktycznie takowe szanse istnieja, najpewniej nie jestes. Przyznaj to sam przed soba. Gdybys zreszta byl, to na pewno bys nie popelnil takiego postu jak popelniles powyzej.

   Innymi slowy, mozesz ze swoich domniemanych wyzyn moralnych oceniac wiarygodnosc Sumlinskiego. Bo popelnil plagiat. Jednak my Twoich bledow nie znamy i na tym jedynie polega Twoja wyzszosc.

  •  

   pokaż komentarz

   @matcheek:

   tak długo jak opiera się na logice i prawdzie

   Cały twój wywód jest tak absurdalny, ze aż nie wiem od czego zacząć. Ta „logiczność” sumlinskiego to krytyka innych autorów i twierdzenia, ze trzeba zbadać coś po raz kolejny skoro IPN już dawno swoje śledztwo zakończył. O prawdzie się nie wypowiadam, bo chyba z nas kpisz stwierdzając, ze ktoś opiera się na prawdzie ale dowody na te prawdziwość to dostarcza się później.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZaplutyKarzelReakcji:

   Przestan klamac. Sledztwo IPN zostalo przerwana przez rabionow, a nie zakonczone.

   Po drugie, nie masz zadnych dowodow ze tam zginelo 1600 ludzi. Zadnych. Wiec dlaczego bronisz Gross ktory dokladnie tak wlasnie twierdzi?

   Pierwszy z brzegu przyklad to byl.

   Wiec na czym budujesz swoja wiedzie, jesli nie zdajesz sobie sprawy, ze na poziome najbardziej podstawowym Gross odlatuje?

   Oczywiscie, ze dowody pozniej, teraz, musisz niestety polegac tylko na swoim rozumie i zdolonosci do logicznego myslenia. 12 osób na jedym metrze kwadratowym wg Grossa - to sie nie dodaje. Liczby 1600 nie da sie obronic, zadnym rozumem, dlatego nawet nie bedziesz probowal tego robic, bo wiesz, ze to absurd.

   Wiesz rowniez, ze jesli masz jeden taki absurd, to zadajesz sobie pytanie ile podobnych absurdow Gross jeszcze umiescil w swojej ksiazce?

   Masz juz teraz watpliwosci i zgadzasz sie, ze badania sa potrzebne.

   Myle sie?

   Nie wspominajac oczywiscie o swobodzie badan naukowych.

  •  

   pokaż komentarz

   popełnił błąd. I dlatego teraz sprawa o którą walczy jest niewarta uwagi?

   @matcheek: Sumliński jest patologicznym kłamcą i palagatiorem.
   On o nic nie walczy, poza kasą dla siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jacek38 koleś podstawił ciekawy fragment z innej książki przypominający wydarzenia prawdziwe. Napisał trochę językiem popularnym. Co nie Mienia faktu, że podobna sytuacja czy spotaknie miało miejsce.

  •  

   pokaż komentarz

   gdybys zostawil swoja wyzszosc moralna w przedpokoju i najwyzczaujniej na swiecie posluchal co ma Sumlinski do powiedzienia, to szybko bys sie przekonal, ze to co mowi ma sens.

   @matcheek: Wiesz co, kumplu, ujmę to tak - dworcowy menel też może mówić coś z sensem. Wiesz, takim bardzo powierzchownym sensem, że niby ma rację, ale jak się nad tym wszystkim głębiej zastanowisz to wyłazi że racji w tym wszystkim nie ma za grosz.

   To jest właśnie Sumliński. Facet, który rzuca BARDZO poważnymi oskarżeniami, a który NIGDY nie przedstawia żadnych dowodów na ich potwierdzenie. Facet, który znany jest z szerzenia kłamstw i dziwacznych teorii spiskowych.

   Wiesz, jak ten facet działa?

   Znajduje sobie kontrowersyjny temat, wrzuca granat do szamba... i znika - opierając się własnie, wybacz, ale na ludziach takich jak ty, którzy będą te jego teorie kupować, bo przecież "może mieć rację" i "może coś w tym jest". Będziesz się łudził, będziesz czekał na te słynne "dowody" - i nigdy się ich nie doczekasz, a Sumliński w tym czasie zdąży wydać kolejną książkę, poruszającą kolejny kontrowersyjny temat.

   Ja jestem już na tym etapie, że zauważyłem że tam NIC NIE MA - bo tak, czytałem jego książki, uważnie. Zauważyłem, że te jego teorie to są wydmuszki, że Sumliński wcale nie walczy o jakąś "prawdę" tylko o stan własnego portfela, że wykorzystuje kontrowersyjne tematy do promowania WŁASNEJ OSOBY.

   On nie chce niczego "wyjaśnić", on nie chce nas skłonić do "debaty nad ważnymi sprawami" - on chce byś kupował jego książki. To jest jego cel. To jest jego JEDYNY cel.

   Rowniez nie, tak dlugo jak dlugo jego warsztat opiera sie na logice i Prawdzie.

   Odróżnij "sprawianie wrażenia opierania się na logice i prawdzie" od "opierania się na logice i prawdzie".

   Sumlinski natomiast to osoba publiczna i jak kazda osoba publiczna ma publiczny rowniez rachunek sumienia.

   I ja mam prawo go z tego rozliczać, więc napisze wprost - wiarygodność dla dziennikarza śledczego jest rzeczą NAJWAŻNIEJSZĄ. Wiarygodność, uczciwość, profesjonalne podejście - trzy niezwykle ważne cechy, których Sumliński jest pozbawiony.

  •  

   pokaż komentarz

   Co nie Mienia faktu, że podobna sytuacja czy spotaknie miało miejsce.

   @Matan_Jagiz: Nie miało.

   Dzo dzisiaj ten kłamca nie przedstawił żadnych dowodów. Dlaczego wierzysz kłamcy?

  •  

   pokaż komentarz

   @mnik1: odmawiasz mu elemntarnego prawa do skruchy i oczyszczenia. To zle. Zakladasz, ze jesli ktos raz popelni blad, to wszystkie jego jeszcze nie popelnione czyny beda rowniez skazone falszem.

   Nie wiem skad u Ciebie taki radykalizm. Jescze to podkreslanie "NIGDY", co jest wrecz banalne do obalenia, ale i ja i ty nie chcemy sie teraz bawic w gry semiotyczne.

   Tak, wiarygodnosc jest wazna. Nie tylko dla dziennikarza. Ale skreslajac odkrywanie prawdy o Jedwabnem tylko dlatego, ze Sumlimski popelnil plagiat czynisz kolosalny blad.

   Trzy kroki do tyly.

   Sumlinski moglby byc najwiekszym szubrawca, nawet nie przechodzic zadnego catharsis, a i tak nawet wtedy prawda o Jedwabnem ktora znamy sie nie dodaje i wymaga dalszczego odkrywania. A o tym jedynie mowi Sumlinski. Zeby wrocic do Jedwabnego. Prawda o tamtych wydarzeniach jest dopiero do odkrycia i ma zadnego zwiazku z przeszloscia Sumlinskiego. Najwiekszy diabel moze byc zbawiony, a gdzie dopiero Sumlinski.

   Mniej radykalizmow. Wiecej praktycznego podejscia - zaslugujemy na Prawde o Jedwabnem.

   Bez odbioru, bo mi sie tu na produkcji wszystko pali.

  •  

   pokaż komentarz

   @matcheek:
   Z książki Sumlińskiego:

   "Czy jednak można być wiarygodnym do połowy, czy można być do połowy w ciąży?"

  •  

   pokaż komentarz

   @GordonL: Sumiński popełnił plagiat dlatego gross pisze prawdę o 1600 ofiar. Poddaje się.

  •  

   pokaż komentarz

   @matcheek: Nie.

   Sumliński łże od lat.
   I teraz nabierasz się na jego narrację, a on znowu łże.

   Tyle. O Grossie nic nie pisałem. Mamy śledztwo IPN - tyle starczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @matcheek: gdyby za temat się wziął jakiś obiektywny historyk, to co innego. Natomiast to co Sumliński napisze w książce ma zerową wartość merytoryczną. Po prostu uczciwy człowiek powinien tę książkę zupełnie zignorować. Ta książka, z racji napisania przez skompromitowanego autora, nie wskazuje ani że Gross się mylił, ani że miał rację - po prostu na nic nie wskazuje, bo nadaje się tylko na makulaturę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jacek38: @okrim:
   Popełnił błąd że zrobił plagiat, a nie że przez pomyłkę skopiował jakiś tekst.

   „Dobrzy artyści kopiują, wielcy kradną.” Picasso
   ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Nie bronię tutaj Sumlińskiego, bo nieładnie jest kraść. Jednak oprócz wątków fabularnych które ukradł, cała reszta jest mocno osadzona w faktach i rzeczywistości. Na wszystko są dokumenty i papiery.

  •  

   pokaż komentarz

   @dendrofag: Wątki fabularne czyli rozmowy z Komorowskim na przykład ? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Matan_Jagiz: Jak to "podstawił ciekawy fragment"? Ukradł, przepisał z innej książki, a udawał, że to jest to, co on sam osobiście zanotował na żywo. Jego świadectwo! Rozumiesz? Jeden taki numer wystarczyłby, żeby faceta skreślić jako niewiarygodnego. A on zrobił tych numerów co najmniej kilkadziesiąt. Tyle w każdym razie odkryto.

  •  

   pokaż komentarz

   koleś podstawił ciekawy fragment z innej książki przypominający wydarzenia prawdziwe. Napisał trochę językiem popularnym. Co nie Mienia faktu, że podobna sytuacja czy spotaknie miało miejsce.

   @Matan_Jagiz: ale wy macie nasrane we łbach, jak w jakiejś sekcie. xD

  •  

   pokaż komentarz

   No właśnie wytłumaczyłem czemu nie

   @Matan_Jagiz:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   dlatego gross pisze prawdę o 1600 ofiar

   @matcheek: 1600 ofiar widniało na kłamliwej tablicy w Jedwabnem, przypisującej winę za zbrodnię Niemcom. (I jakoś wtedy nikomu nie przeszkadzało). Stąd się wzięło w pierwszej książce Grossa. Od tego czasu powstało wiele innych opracowań, bardzo dokładnie opisujących losy jedwabieńskich Żydów - z których oczywiście żadnego nie miałeś w ręce. (Dam głowę, że żadnej książki Grossa też nie).

  •  

   pokaż komentarz

   @Andreth: nie wiadomo jaki argument do dyskusji to najlepiej ad personam. Czego w tych szkołach uczą to ja nie wiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Andreth: krytyczna analiza faktów jaką stosuję Gross.
   Siłuje się na wszystkie strony z liczbą 1600? Kwestionuje? neguje? sprawdza w wielu źródłach? Wykonuje niezlioczna ilość kwerend w instutycjach religijnych, państwowych?
   ??

   Nie?

   Gross opiera całą swoję książkę na relacji jednej osoby która nawet nie była bezpośrednim świadmkiem tych wydarzeń.
   A 1600, przyjmuje jako wykładnię, bo akurat mu do tezy o Polskim narodzie morderców pasuje.
   Tylko żydowskie politruki mogą sobie pozwolić na taki warsztat naukowy, bo uczelnie z dołu polskiej ligi by go na zbity pysk z takimi metodami wyrzucily.

   Sprawa zydowska w historiografii czasow wojny jest jak
   luzem wiszaca nitka w misternej tkaninie wystarczy za nia
   mocniej pociagnac, a caly delikatny wzorek zaczyna sie
   pruc. Okazuje sie, ze antysemityzm zanieczyscil cale
   polacie wspolczesnej historii Polski i uczynil z nich temat
   wstydliwy powolujac do zycia wersje wielu wydarzen, kto-
   re mialy odgrywac role listka figowego.
   Ale historia spoleczenstwa to jest nic innego, jak biogra-
   fia zbiorowa. I tak jak w biografii w zyciorysie, ktory
   sklada sie wprawdzie z oddzielnych epizodow wszystko
   sie do siebie w historii spoleczenstwa nawzajem odnosi.
   I jesli w jakims punkcie biografii (zbiorowej) tkwi klam-
   stwo, to wszystko, co przyjdzie pozniej, bedzie rowniez
   w jakis sposob nieautentyczne, podszyte niepokojem i bra-
   kiem pewnosci siebie. I w rezultacie zamiast zyc wlasnym
   zyciem bedziemy ogladac sie nieufnie przez ramie
   usilujac zglebic co tez inni o nas mysla, odwracac uwage od
   wstydliwych epizodow z przeszlosci i coraz to bronic dobre-
   go imienia upatrujac obcego spisku w kazdym niepowodze-
   niu. Polska nie jest pod tym wzgledem wyjatkiem w Euro-
   pie. I tak jak w przypadku spoleczenstw paru innych krajow,
   po to zeby odzyskac wlasna przeszlosc, bedziemy ja musie-
   li sobie opowiedziec na nowo.
   Stosowne memento znajdziemy oczywiscie w Jedwab-
   nem, gdzie na dwoch pomnikach wyryto w kamieniu napi-
   sy, ktore dopiero trzeba bedzie rozkuc, aby uwolnic z nich
   prawde historyczna. Na jednym powiedziano po prostu,
   ze Zydow zabili Niemcy: "MIEJSCE KAZNI LUDNOSCI
   ZYDOWSKIEJ GESTAPO I ZADARMERIA HITLE-
   ROWSKA SPALILA ZYWCEM 1600 OSOB 10 VII 1941".
   Zas na drugim, wystawionym juz w wolnej Polsce, albo da-
   no do zrozumienia, ze Zydow w Jedwabnem w ogole nie
   bylo, albo bezwiednie wystawiono swiadectwo popelnionej
   zbrodni: "PAMIECI OK. 180 OSOB W TYM 2 KSIEZY
   ZAMORDOWANYCH NA TERENIE GMINY JEDWAB-
   NE W LATACH 1939-1956 PRZEZ NKWD, HITLEROW-
   COW I UB" [podpisane ] SPOLECZENSTWO . Bo w rzeczy
   samej, tysiac szescciuset jedwabienskich Zydow, ktorych tu
   pominieto (choc przeciez byli "zamordowani na terenie
   gminy Jedwabne w latach 1939-1956"), zamordowali nie
   zadni hitlerowcy, ani enkawudzisci, ani ubecy, tylko
   spoleczenstwo.*155

  •  

   pokaż komentarz

   popełnił błąd. I dlatego teraz sprawa o którą walczy jest niewarta uwagi?

   @matcheek: Moralność prawactwa to jest niezły mind fuck :D Jeśli jakiś autor napisze coś waszym zdaniem "anty-polskiego", to nie macie problemów prześwietlić jego rodzinę na 15 pokoleń wstecz i na tej podstawie podważać jego pracę.

  •  

   pokaż komentarz

   @matcheek: Dokładnie. Skoro nie możesz obalić tez, to zdyskredytuj ich głosiciela. Stara metoda służb specjalnych

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: Sumiński dokonał plagiatu dlatego jest niemoralne żeby się bronić przed zydoeskimi kłamstwami??Podaj nazwisko swojego nauczyciela logiki bo chce mu coś wysłać.

  •  

   pokaż komentarz

   Sumiński dokonał plagiatu dlatego jest niemoralne żeby się bronić przed zydoeskimi kłamstwami?

   @matcheek: Oczywiście ty jesteś gotów zaufać kłamcy, że tym razem nie kłamie, niż badaniom naukowym. Logiczne :)

  •  

   pokaż komentarz

   zdyskredytuj ich głosiciela

   @Blaskun: Czyli coś jak prawactwo dyskredytujące Grossa i wielu innych "anty-polskich" w ich mniemaniu autorów? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @matcheek: IPN zaprzeczył tezie Grossa, stwierdzając że w masowym grobie leży najwyżej 340 osób. W związku z tym podważanie całej tej historii na podstawie już podważonej informacji Grossa wygląda na bicie chochoła.

  •  

   pokaż komentarz

   @GordonL: ermmm, no właśnie o tym śledztwie IPN pisze Sumiński i Kurek, że zostało przerwane przez rabinów. Dzisiaj nikt nawet nie zna liczby ofiar .

  •  

   pokaż komentarz

   @KubaGrom: IPN nigdy nie dokończył badań a liczba która podajesz jest tak samo abstrakcyjna jak liczba grossa. Szerzysz fikcję.

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: ermmm...jakim badaniom naukowym? Właśnie do przerwanych przez rabinów badań naukowych nawołują Kurek i Sumliński.

  •  

   pokaż komentarz

   Kurek i Sumliński.

   @matcheek: Elita, która wielokrotnie udowodniła swoją głupotę, może tym akcentem skończmy :)

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: wyślij linka do twojego profilu na LinkedIn to będę podziwiał twoje mądrości . Albo chociaż link do ostatniej książki którą napisałeś. Ehhhh #asyzwykopu

  •  

   pokaż komentarz

   @matcheek: Co Ty p?$%%!$isz?! Anon powyżej krytykuje do czego ma prawo, a to ze ktoś kłamiąc na jeden temat obniża swoją wiarygodność rozumie się samo przez się. Poza tym, idąc Twoja logika, sumlinski nie ma prawa krytykować myśliwego czy innych skoro sam kryształem nie jest. A po trzecie, jak wierzysz w przemiany i nawróconych bandytów, to proponuje dorosnąć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Chekatomba: sumliński i Kurek, wystawiają całą swoją reputację i dorobek na szale by wreszcie dokończyć to ipowskie śledztwo. Trzeba mieć sałatę w lbie żeby nie widzieć że w wojnie informacyjnej która syjoniści z nami prowadzą kłamstwo jedwabienskue
   grossa odgrywa szczególną rolę. W tym równaniu w ogóle nie ma sumlinskuego. Jest tylko śledztwo ipn. Dokończyć śledztwo ipn. Powtórz to sobie kilka razy. Mieliśmy prawie dwa wieki okupacji w ostatnich 250 latach, czystki klasowe , zostali chłopi i robotnicy. głównie. Ciemnota. Ogromną większość Polaków ma dzisiaj pochodzenie chłopski robotnicze. Ciemnota która pomimo upływu kolejnych pokoleń wciąż próbuje się wznieść na wyższe poziomy ale słabo to coś wychodzi, czego ty wydajesz się najlepszym przykladem. I na konuec. O bandycie. Sumliński bandyta ?? Dzieciaku, napisz to pod nazwiskiem i czekaj na pozew o naruszenie dóbr osobistych. Rzucanie takich oskarżeń jako anon to jednak gownazeria.

  •  

   pokaż komentarz

   @matcheek: Badacze IPN przynajmniej widzieli ten grób i kości, mieli dużo lepszą podstawę do ocen. Nie 1600 a 340 osób. Czy to mało?

  •  

   pokaż komentarz

   sumliński i Kurek, wystawiają całą swoją reputację i dorobek na szale by wreszcie dokończyć to ipowskie śledztwo.

   @matcheek: Ta dwójka kłamców nie ma żadnej reputacji, ani dorobku. To ich próba powrotu do łask. Zauważyli szansę teraz, gdy społeczeństwo łyka każdą prawicową bzdurę.

  •  

   pokaż komentarz

   @matcheek: Od czasu pierwszej książki Grossa wyszły liczne inne pozycje, z którym najważniejsza jest "Wokół Jedwabnego". Bardzo dobrze udokumentowane i autorstwa historyków-specjalistów, a nie skompromitowanego plagiatora i pańci, której głównym dorobkiem są felietony w Radiu Maryja opowiadające, jak to Polacy są dobrzy, a Żydzi źli.

   Żadne bełkoty o "żydowskich politrukach" ani "syjonistach" nie zmienią faktu, że w Jedwabnem, Radziłowie, Goniądzu, Szczuczynie, Rajgrodzie, Wąsoczu, Grajewie, Rutkach i Bzurach i jeszcze innych miejscowościach w okolicach Łomży żydowskich sąsiadów w 1941 roku mordowali polscy sąsiedzi. A denialiści tego przypominają wypisz wymaluj rosyjskich denialistów mordu katyńskiego. Ta sama histeryczna retoryka o wszechświatowym spisku i to samo fiksowanie się na trzeciorzędnych szczegółach.

  •  

   pokaż komentarz

   @matcheek: po pierwsze, trochę kultury. Miej odwagę przyznać się do błędu i przeproś. A teraz zwróć uwagę na to ze:
   Nie napisałem o sumlinskim ze jest bandyta. Jeśli myślisz inaczej to rzeczywiście masz problem z logicznym musleniem. Możesz wskazać fragment do którego się odnosisz? Bo ja słowa bandyta użyłem w odniesieniu do Twojego argumentu ze nawet złodzieje się zmieniają. Dalej, śledztwo IPN, jedwabne i takie stytuacje to na inna dyskusje, bo się do nich nie odniosłem w żadnym miejscu. Pisałem tylko o wiarygodności. Teksty o ciemnocie wznoszącej się na wyższe poziomy... wez się opanuj. Wiem ze cierpisz za wszystkie narody w historii ale rób to proszę po cichu i ogranicz pigułki, tu się żyje, zarabia pieniądze i robi politykę, a tylko taka ciemnota przeidealizowana myśli ze ktoś pociągając za sznurki myśli o wartościach. A i jeszcze jedno. Dzieciaku, to możesz do mojego syna co najwyżej powiedzieć a i za to pewnie by cię położył w kilka sekund. Wiec te anonimowość to akurat przyjmij za dobra kartę. Pozdrowienia do piwnicy!

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli coś jak prawactwo dyskredytujące Grossa

   @anallizator: Zrozumiałeś co napisałem? Tezy Grossa zostały rozjechane i zaorane wielokrotnie i nie trzeba go dyskredytować. Jak na razie nikt nie podważył co zostało napisane w nowej książce o Jedwabnym, bo przecież o to w tej nagonce chodzi. Zresztą sam jej nie pisał tylko z doktor Ewą Kurek i co ona tez plagiatowała?

  •  

   pokaż komentarz

   @Andreth: >Bardzo dobrze udokumentowane

   Proszę Cię, naprawdę, Cię proszę. Nie wiemy co się stało w Jedwabnem.
   Skąd ten dogmatyzm, że wszystko już zostało wyjaśnione? No, nie zostało. Ani przez PRL, ani przez IPN.
   Wydarzenie to zostało tak dobrze udokumentowane, że do dzisiaj liczbę ofiar w Jedwabnem usatala się na podstawie średniego zagęszczenia kości ludzkich w jednostce objętosci ziemi.
   A to dopiero podstawowy fakt. Gdzie reszta?
   Bez metody naukowej i z gotową tezą o złych Polakach i dobrych Żydach, to mozna sobie pamiętniki pisać, a nie prace naukowe. Są metody weryfikacji naukowej, jest rygor przeprowadzania badań, jest krytyczna analiza tekstów, tego się trzymajmy, a wycieczki osobiste do kogokolwiek kto dąży do wznowienia śledztwa są żenujące.

   Umysł badacza tym się różni od umysłu osoby silnie zaangażowanej ideologicznie, że skupia się na faktach, a nie na emocjach,czy domniemaniach. Każda osoba z zacięciem badacza, czyli inaczej, poszukująca Prawdy, powinna przyklasnąć na pomysł wznowienia śledztwa w Jedwabnem. Wreszcie dowiemy się jakie są fakty.

   Nie wiem pod wpływem jakiej ideologii trzeba być, żęby unikać konfrontacji z twardymi, brutalnymi faktami.
   A taka właśnie jest dzisiaj droga do Prawdy. Nie ma innej drogi.
   A nazywanie historycznymi denialistami ludzi którzy cisną na badania, to już naprawdę poziom absurdu którego nie potrafię zrozumieć. Na koniec, mam tylko nadzije, że czytanie książek o złych Polakach i dobrych Żydach, to tylko Twoje hobby, bo prawdziwy obraz jest o wiele bardziej skomplikany, ale żeby to wiedzieć, trzeba mieć niestety otwartą głowę.

 •  

  pokaż komentarz

  Szwedzi o Komorowskim pisali a on skopiował?

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli nie tylko kłamczuszek, ale wręcz nieudolny kłamczuszek.Już sam fakt nieujawnienia rzekomych "twardych dowodów", które przecież posiada, poddaje całą jego narrację w wątpliwość, a do tego dochodzi jeszcze fabuła wydarzeń i rozmów zerżnięta w olbrzymich fragmentach z zagranicznych kryminałów.

  Jeśli pewne środowiska wierzyły temu mitomanowi wcześniej mimo braku dowodów, to pozostaje tylko mieć (złudną) nadzieje, że część z nich się teraz zreflektuje.

  Swoją drogą to przykre, że tacy ludzie zdobywają poklask i popularność - to pokazuje jak bardzo nieoduczona i pozbawiona umiejętności logicznego myślenia jest ogromna część naszego narodu.

 •  

  pokaż komentarz

  Na liście zakopujacych chyba wszystkie szury wykopu XDDD

 •  

  pokaż komentarz

  W sprawie plagiatu dał dupy, w sprawie Jedwabnego rzecze prawdę. I tyle.