•  

  pokaż komentarz

  Oczywiście ze pokoju ty islamofobie jeden nietolerancyjny! Wystarczy że nie będzie nic poza islamem i będzie pokój! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: jak będzie jak oni głównie siebie nawzajem zabijają?

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: Z rak islamistow zginelo najwiecej muzulmanow. Najwieksza grupa walczaca z islamistami sa muzulmanie. Zazwyczaj to islamisci sa najwiekszym wrogiem muzulmanow na ich terenach.

   Tyle w kwestii wrzucania wszystkich do jednego opluwanego worka z napisem: islam.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty Może i taki cel - jak nie będzie niewiernych to będzie pokój, ale co z tego, skoro jest wiele odłamów (szyici czy sunnici, a także inni), a jedno dla drugich to niewierni i tak się kręci.

  •  

   pokaż komentarz

   Wystarczy że nie będzie nic poza islamem i będzie pokój!

   @NiepoprawnyKomentator nie będzie. Przecież Sunnici z Szyitami też się wyżynają. To jest częścią ich kultury i mają do tego prawo ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Z rak islamistow zginelo najwiecej muzulmanow.

   @giku:
   Bez znaczenia jest wyznanie ofiar. Liczy się z jakich pobudek działali zamachowcy.
   A tu taki memik

   źródło: pics.ballmemes.com

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście ze pokoju ty islamofobie jeden nietolerancyjny! Wystarczy że nie będzie nic poza islamem i będzie pokój! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @kaganiec_oswiaty: A jak ich w Europie jakiś czas temu jeszcze tylu nie było, to było tu tak spokojnie ...

   No właśnie, jak to kiedyś było?

   źródło: n-16-4.dcs.redcdn.pl

  •  

   pokaż komentarz

   No właśnie, jak to kiedyś było?

   @Gandalf_bialy: no europa uporała się z jednym bydłem i sprowadziła kolejne

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: ale tylko jeden konkretny odłam Islamu, a tych jest przecież dziesiątki

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: raczej najwięcej zamachów jest między samymi muzułmanami. Gdyby cała ziemia była islamska to przestało by na niej istnieć życie.

  •  

   pokaż komentarz

   tylko jeden konkretny odłam Islamu, a tych jest przecież dziesiątki

   @VeleiN: Islam jest jeden. Różne odłamy żrą się między sobą jednak zasada jest jedna. Islam to nie religia, lecz cały system społeczny. Z własną religia, sądownictwem, wymaganiami obyczajowymi oraz normami współżycia społecznego. To jest szariat. Islam jest więc bardzo niebezpieczną, inwazyjną doktryną i nie zależnie od różnych jego niuansów musi być tępiony.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty no właśnie w Świecie islamu niema pokoju. To mit że muslim muslimowi bratem... Są różne odłamy i się nienawidzą i zwalczają... Wystarczy popatrzeć na relacje Iran Arabia Saudyjska... Ci ludzie mają w swoim kodzie cywilizacyjnym wojnę... Tam nigdy nie było spokoju wiec jak islam bedzie dominowal nad światem to nadal byly by wojny... Ale nie bedzie dominowal... Chyba ze ktos mi wytłumaczy jak oni chca sobie poradzić z Azjatami?

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy ale ty wrzuciłeś grafikę co do ofiar a nie zamachów... Kumasz? Skontrowałeś z dupy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy ale ty wrzuciłeś grafikę co do ofiar a nie zamachów... Kumasz? Skontrowałeś z dupy.

  •  

   pokaż komentarz

   ale ty wrzuciłeś grafikę co do ofiar a nie zamachów... Kumasz? Skontrowałeś z dupy.

   @Raffffffffffffffff: A ty chcesz powiedzieć, że dziś w Europie jest więcej zamachów niż kiedyś, od strony ilościowej? Jeśli tak ci się wydaje, to ci podpowiem: jesteś idiotą.

   W artykule autor dopuszcza się zresztą niesamowitych manipulacji:

   Ważna uwaga jest jednak taka, że ponad 90 proc. ofiar poniosło śmierć w krajach muzułmańskich, czyli na Bliskim Wschodzie albo w Afryce północno-wschodniej. W Afganistanie zostało zabitych w taki sposób co najmniej 8400 ludzi, w Iraku - 6265, natomiast w Somalii - 3134.

   No i pytanie: od kiedy w Iraku pojawił się terroryzm? Od bardzo dawna? A gdzie tam, za czasów Saddama Husajna nie była tam praktycznie żadnych zamachów. Dopiero w 2006 roku, po tym jak USA najechało Irak i doprowadziło do śmierci Husajna tamta okolica zawrzała. Saddam Husajn był zresztą przez USA oskarżany o rozwijanie broni masowego rażenia i szkolenie terrorystów. W praktyce po zajęciu (wyzwoleniu ?!) Iraku przez USA nie znaleziono na to żadnych dowodów, ale właśnie od tamtej chwili wszystko tam zawrzało.

   Afganistan to tak samo poligon doświadczalny ZSRR i USA. Obie strony od dawna wrzucają tam co chwile wojska i broń, na zmianę.

   A w Europie? W Europie Zachodniej były: Świetlisty Szlak, IRA, Czerwone Brygady, Frakcja Czerwonej Armii. Zabijali, porywali, napadali chyba we wszystkich możliwych konfiguracjach. Nie jacyś islamiści, Europejczycy z krwi i kości. A jak to było w Europie Wschodniej? Był spokój? Ale głównie dlatego, że państwa układu warszawskiego szkoliły i częściowo finansowały ten terroryzm. Np. do Polski terroryści przyjeżdżali często na wypoczynek i szkolenia.

   Życie terrorystów w Polsce. Stypendia, prostytutki i handel bronią

   Władze PRL nie tylko tolerowały obecność międzynarodowych terrorystów w Polsce, ale także prowadziły z nimi intensywną współpracę. Członkowie organizacji Abu Nidala, którego uważano za najniebezpieczniejszego terrorystę na świecie, otrzymywali od rządu stypendia naukowe. Mieszkali w luksusowych hotelach i jadali w najdroższych restauracjach. Niektórzy sprowadzili do Polski swoje żony i dzieci.

   https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/terrorysci-w-czasach-prl-ukrywali-sie-w-warszawie/xnpmxv4

   "W Polsce czuli się jak u siebie". Terroryści a służby PRL
   Ostatnia aktualizacja: 07.12.2016 21:30
   W okresie PRL w Polsce wielokrotnie gościli członkowie najgroźniejszych organizacji terrorystycznych. Za przyzwoleniem i pod opieką polskich służb specjalnych. Mówili o tym w audycji Kulisy Spraw Witold Gadowski i Przemysław Wojciechowski – dziennikarze, autorzy książki "Tragarze śmierci. Polskie związki ze światowym terroryzmem".


   https://polskieradio24.pl/130/5561/Artykul/1701233,W-Polsce-czuli-sie-jak-u-siebie-Terrorysci-a-sluzby-PRL

  •  

   pokaż komentarz

   @panna-Wanda: ale ja to wiem, tłumacz to lewactwu

  •  

   pokaż komentarz

   @leon-san: Dodajemy wszystkie ofiary 250 lat wojny domowej w Jemenie (w tym 150 lat indo-brytyjskiego burdlu), wszystkich Hamidów z siek... maczetą z miliarda Hamidów z siek... z maczetą, którzy nie dostali wypłaty/posagu/niepotrzene-skreślić, ofiary prześladowań Czamów i Rohingów (wszak muzulmanie) i już mamy 463 do 3 (pieszych staranowanych prez polskich kierowców ciężarówek w Europie poza Polską).

   Statystyka, Q!, wg. wykopka.

  •  

   pokaż komentarz

   Terroryści a służby PRL

   @Gandalf_bialy: ... a po strzelaninie w Victorii przyjechali smutni Amerykanie do Jaruzelskiego z listą, kto ma wypier... z Warszawy. Lista była doładniejsza niż polska. I wyp...

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy Więcej ludzi ginie w zamachach islamistów.

  •  

   pokaż komentarz

   Więcej ludzi ginie w zamachach islamistów.

   @Raffffffffffffffff: Bo ty tak twierdzisz? Podaj konkretne zestawienia, to wtedy będziemy mogli dyskutować.

  •  

   pokaż komentarz

   Ci ludzie mają w swoim kodzie cywilizacyjnym wojnę... Tam nigdy nie było spokoju wiec jak islam bedzie dominowal nad światem to nadal byly by wojny..
   @Raffffffffffffffff: Czy ma sens mówienie o "wojnie wpisanej w kod cywilizacyjny" miliarda ludzi, żyjących na czterech różnych kontynentach? Czy to nie tak jak generalizacja na temat chrześcijan na podstawie tego co się dzieje lub działo w centralnej Afryce albo tego co w czasie wojny robili Niemcy?

  •  

   pokaż komentarz

   @btr mozna bo muzułmanie praktycznie nie krytykuja radykałów i zawsze wybieraja ich na swoich przywódców. Wiec wszyscy sa odpowiedzialni.

  •  

   pokaż komentarz

   mozna bo muzułmanie praktycznie nie krytykuja radykałów i zawsze wybieraja ich na swoich przywódców. Wiec wszyscy sa odpowiedzialni.
   @Raffffffffffffffff: "Prawie zawsze"? W ilu krajach muzułmańskich mieszkańcy wybrali przywódcę który popiera zamachy?

  •  

   pokaż komentarz

   @btr w oficjalnych wypowiedziach jak będziesz szukał rzeczywistości to nie zrozumiesz Świata. Patrz jakie działania podejmuje sie w Europie, USA czy Rosji w walce z Terroryzmem a jakie dIałania podejmuja muzułmańscy przywódcy by przeciw działać... Nie podejmują żadnych a rzadko w ogóle kiedy dopuszczają sie jakiejkolwiek krytyki... Przyzwalaja skoro nie walczą. Nie potępiają medialnie...

  •  

   pokaż komentarz

   w oficjalnych wypowiedziach jak będziesz szukał rzeczywistości to nie zrozumiesz Świata.
   @Raffffffffffffffff: Sugerujesz, że zrozumiem świat jeżeli wszystkich - niezależnie czy to Bośniak, Arab, Kirgiz czy Pakistańczyk - będę wrzucał do jednego worka? Nie uzurpuję sobie prawa do rozumienia świata, ale kilka miesięcy w krajach muzułmańskich spędziłem - i tych relatywnie liberalnych, i tych bardzo konserwatywnych - i spotkałem się z bardzo różnym podejściem do niemal wszystkiego, więc śmieszy mnie trochę pisanie, że wszyscy muzułmanie mają coś wpisane w "kod cywilizacyjny" lub ponoszą zbiorową odpowiedzialność za wszystkich swoich współwyznawców... To dla mnie nie próba zrozumienia świata tylko znalezienia sobie łatwego stereotypu aby nie musieć wchodzić w szczegóły.

   Patrz jakie działania podejmuje sie w Europie, USA czy Rosji w walce z Terroryzmem a jakie dIałania podejmuja muzułmańscy przywódcy by przeciw działać... Nie podejmują żadnych a rzadko w ogóle kiedy dopuszczają sie jakiejkolwiek krytyki... Przyzwalaja skoro nie walczą. Nie potępiają medialnie...
   Jak dowiadujemy się z artykułu 90% zamachów miało miejsce w państwach muzułmańskich, gdzie ofiarami prawie zawsze byli inni muzułmanie. Myślisz, że władzom tych krajów są one na rękę i je pochwalają oraz, że nie próbują z nimi walczyć? Najwięcej ataków miało miejsce w Afganistanie. Giną cywile, atakowane są budynki instytucji państwowych, politycy giną w zamachach. Uważasz, że władze Afganistanu nie podejmują żadnych a rzadko w ogóle kiedy dopuszczają sie jakiejkolwiek krytyki... Przyzwalaja skoro nie walczą. Nie potępiają medialnie? Czy może po prostu nie interesowałeś się nigdy tym co krytykują i z czym walczą władze Afganistanu?

 •  

  pokaż komentarz

  90% tych ofiar to zamachy Szyici vs Sunnici, czyli coś jak nawalanka protestantów z katolikami w Belfaście.

  •  

   pokaż komentarz

   @lakukaracza_: Tak uzupełnię statystykę... A 100% terrorystów islamskich, to muzułmanie.

   Fakt, że wyżynają się głównie między sobą w żadnym stopniu nie wpływa na liczby bezwzględne, a jest tego wg artykułu 34 000 zamachów, w których zginęło ponad 167 000 ludzi. Któraś inna religia pokoju ma podobne osiągnięcia?

   No chyba że postępowa lewica nie zalicza muzułman do ludzi? Wtedy faktycznie mamy tylko 340 zamachów, w których zginęło ponad 1670.

  •  

   pokaż komentarz

   @lakukaracza_: Do początku lat 80. XX w. terroryzm miał charakter świecki i polityczny, a nie religijny. Kiedyś zamachy robili głównie polityczni ekstremiści - neofaszyści, neonaziści, komuniści, nacjonaliści, separatyści. Działo się to m.in. we Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Irlandii, Palestynie, Izraelu, Sri Lance i Indiach.
   A później terroryzm nabrał religijnego charakteru i zagnieździł się w Libanie, Afganistanie, Pakistanie, Egipcie, Syrii, Iraku, Nigerii, Kenii, Somalii, Indonezji, Algierii, Libii, Tunezji i Turcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @lakukaracza_: IRA odpowiada za śmierć 600 cywilów na przestrzeni 30 lat. Teraz podaj skąd ci wyszło 90%? Gdzie Wahabici? Wszystko, aby tylko zminimalizować winę islamistów, rozmyć odpowiedzialność - typowy neuropa damage control co? Przecież nie przejmujmy się, to religia pokoju, a jak się rżną to między sobą i prawie nigdy europejczyków. Nieźle was tam wyszkolili spece ds propagandy.

  •  

   pokaż komentarz

   @gzkk: a katole to najpier krucjaty wymordowali niewinne islamskie dzieci potem inkwizycja miliony podkreślam MILIJONY czarownic spalonych na stosie i katole jeszcze zabili indian a potem jeszcze papież popierał hitlera który miał got mit uns na pasie a wcześniej to jeszcze hehe czarni poparli targowicem i na koniec cytując klasyka

   "W kościele księdza Popiełuszki urządzane są seanse nienawiści. […] Ks. Jerzy Popiełuszko jest więc organizatorem sesji politycznej wścieklizny. [...] Cóż z tego, że ks. Popiełuszko mierzi, skoro w dzisiejszej wykształconej Polsce polityczni magicy są wciąż skuteczni. […] Bardzo to smutne, ale prawdziwe, póki ma swoją klientelę ks. Popiełuszko i wzięciem cieszą się jego czarne msze, do których Michnik służy i ogonem dzwoni

  •  

   pokaż komentarz

   a katole to najpier krucjaty wymordowali niewinne islamskie dzieci

   @dominowiak: Katole szczęśliwie wyszły już ze średniowiecza. W tamtych czasach - jakbyś jakimś cudem nie zauważył - to tak jakby sie obustronnie wyżynano.

  •  

   pokaż komentarz

   jakbyś jakimś cudem nie zauważył

   @gzkk: czy ja mam emotki stawiać w każdym zdaniu?... (づ•﹏•)づ

  •  

   pokaż komentarz

   czy ja mam emotki stawiać w każdym zdaniu?

   @dominowiak: Przydają się. Czasami ciężko analizować co autor miał na myśli, czy jakie były jego intencje ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Fakt, że wyżynają się głównie między sobą w żadnym stopniu nie wpływa na liczby bezwzględne, a jest tego wg artykułu 34 000 zamachów, w których zginęło ponad 167 000 ludzi. Któraś inna religia pokoju ma podobne osiągnięcia?

   @gzkk: Zdaje się, że bardzo mało wiesz od dokonaniach Kościoła Katolickiego i ogólnie chrześcijan. Np. taki skromny przypadek:

   W irlandzkim mieście Tuam, przy katolickim sierocińcu siostry zakonne pochowały w nieoznaczonym zbiorniku ciała niemal 800 dzieci. Doniesienia te potwierdzają historycy - podaje "Gazeta Wyborcza".

   W nieczynnym betonowym szambie spoczywają zwłoki 796 niemowląt i dzieci. Najmłodsze miało dwa dni, najstarsze dziewięć lat. Zakonnice prowadziły bardzo szczegółowe statystyki zgonów nieślubnych dzieci z ośrodka. Wśród przyczyn zgonu wymieniano choroby, przedwczesne narodziny czy niedożywienie. W trakcie inspekcji rządowej przeprowadzonej w 1944 roku okazało się, że 271 podopiecznych ośrodka miało objawy niedożywienia.

   https://www.wprost.pl/swiat/451015/zakonnice-pochowaly-w-szambie-niemal-800-dzieci.html

   To zrobiły kobiety, zakonnice - zagłodziły małe dzieci.

   A to dopiero początek długiej listy dokonań.

   Misja "krzewienia cywilizacji", jakiej Europejczycy podjęli się w Ameryce Północnej, zapisała się na kartach dziejów wyjątkowo krwawo. Gwałty, epidemie, egzekucje... Ofiary wśród Indian liczy się w milionach, niektórzy nawet skalę ludobójstwa określają mianem holokaustu, choć przed używaniem tego terminu bardzo wzbraniają się współcześni historycy.

   https://menway.interia.pl/historia/news-holokaust-ktorego-nie-uznano-gdzie-zniknely-miliony-indian,nId,2547811

   Dalej mamy Amerykę Południową:

   W latach 1519-1524 Hernán Cortés z oddziałem 500 żołnierzy podbił i opanował terytorium państwa Azteków. Swój sukces zawdzięczał głównie specyfice imperium azteckiego, gdzie w ramach imperium istniały miasta-państwa, które miały pewne synonimy niepodległości (władza) i płaciły coroczny trybut władcom Trójprzymierza, oraz zbiegowi okoliczności związanemu z wierzeniami Azteków. Przybycie Corteza zbiegło się z czasem oznaczonym na powrót bóstwa azteckiego Quetzalcoatla i za nie początkowo Cortez był brany. Fakt, iż Hiszpanie dysponowali końmi, które były wcześniej Aztekom nieznane, nie miał aż takiego znaczenia, jak się do niedawna sądziło. Hiszpanom pomogły podbite przez Azteków ludy, które bardziej nienawidziły Azteków niż obcych przybyszów. Posiłki indiańskie liczyły kilka tysięcy wojowników.

   Ostatnim tlatoani był heroiczny obrońca Tenochtitlán Cuauhtemoc, który został zamordowany przez Hiszpanów w lutym 1525 w kraju Majów-Chontal zwanym Acalan (lub Hueymollan w języku nahuatl).

   W roku 1545 i 1576 wybuchły dwie epidemie (nah. cocoliztli) duru rzekomego, które doprowadziły do śmierci 80% Azteków[12].

   W czasie najazdu konkwistadorów Aztecy stali na bardzo wysokim poziomie rozwoju, jak na kulturę będącą na poziomie epoki kamienia. Metali (złota, miedzi, brązu) używali tylko do produkcji ozdób, a nie narzędzi. Ich największe miasto osiągało do 300 tysięcy mieszkańców[13].

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Aztekowie

   Wyprawy krzyżowe

   Wyprawy krzyżowe do dziś wzbudzają wiele kontrowersji i sporów wśród historyków. Jedni nadają im miano „największej i najbardziej romantycznej przygody chrześcijaństwa”, drudzy„ostatniego z barbarzyńskich najazdów”. Wyjątku nie stanowi również pierwsza krucjata, której uczestnicy głosząc hasła wyzwolenia Ziemi Świętej z rąk okrutnych innowierców, sami uciekali się do bestialskich zachowań.
   ...

   Krzyżowcy oczywiście nie pozostali obojętni wobec krzywd i okrucieństw doświadczanych ze strony muzułmanów. Jeśli wierzyć Annie Komnenej, po sforsowaniu obrony i wtargnięciu do miasta urządzili taką rzeź, że krew na ulicach sięgała aż po kostki. W Aleksjadzie zostało wyraźnie podkreślone:

   „Gdy byli już wewnątrz, ten sam fanatyzm, który uprzednio kazał im stawić czoło niebezpieczeństwom bitwy, pchnął ich teraz do bezlitosnej rzezi na muzułmańskich i żydowskich mieszkańcach miasta, a których wielu szukało schronienia pod kopułą skały. Zabito tak wielu ludzi, mężczyzn, kobiety i dzieci, że na ulicach podobno brodzono po kostki we krwi.„27

   https://historia.org.pl/2011/06/20/przejawy-barbarzynskich-zachowan-chrzescijan-i-innowiercow-podczas-pierwszej-krucjaty-1096-1099/

   Można jeszcze sporo opowiadać, np. o dokonaniach "Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie" zwanego też "Krzyżakami", ale może już dosyć tych barbarzyństw.

  •  

   pokaż komentarz

   Zdaje się, że bardzo mało wiesz od dokonaniach Kościoła Katolickiego i ogólnie chrześcijan. Np. taki skromny przypadek:

   @Gandalf_bialy: LOL. Te wszystkie dokonania są jakby sprzed 1979, a tymczasem z artykułu:

   Dlaczego za punkt wyjścia przyjęto rok 1979?

   Powiedzmy, że Tuam ociera się o ten 1979 rok, więc weźmy go na poważnie...

   Na początek bierzemy jakieś poważniejsze źródło:

   The discovery confirms decades of suspicions that the vast majority of children who died at the home were interred on the site in unmarked graves, a common practice at such Catholic-run facilities amid high child mortality rates in early 20th-century Ireland.
   The commission said analysis of selected remains revealed ages of the deceased ranged from 35 weeks to three years old. It found that the dead had been mostly buried in the 1950s, when the facility was one of more than a dozen in Ireland offering shelter to orphans, unmarried mothers and their children.
   Under the Freedom of Information Act, Corless requested Galway county council’s records on the home from 1925 to 1961. She was refused.


   Szczątki są z przedziału lat 1925-1961, głównie z lat pięćdziesiątych.
   800 / 36 lat (cały przedział lat) = < 23 śmierci dzieci rocznie
   800 / 10 lat (lata 50) = 80 śmierci dzieci rocznie
   Tak więc liczba śmierci dzieci rocznie będzie wahać się w granicach 10-80 dzieci na rok.
   Poproszę o zestawienie z liczbą dzieci które przewinęły się w tych latach w sierocińcu, a potem zestawienie tego ze śmiertelnością dzieci w tamtych latach. Jeżeli ta śmiertelność będzie wyraźnie większa dopiero wtedy możemy poważnie wysuwać oskarżenia inne niż niedokumentowanie śmierci dzieci.

   shelter to orphans, unmarried mothers and their children
   Też trochę mówi o tym dlaczego śmierci dzieci mogły nie być rejestrowane.
   .

   Tak dla kontrastu bierzemy bieżące współczynniki procentowe podziału ludności na kobiety i mężczyzn (% kobiet):
   - United Arab Emirates 26.7%.
   - Qatar 27.4%.
   - Oman 33.7%.
   - Bahrain 38%.
   - Saudi Arabia 43.5%.
   - Kuwait 43.8%.
   Przelicz sobie z populacji danych krajów ile morduje się tam niemowląt płci żeńskiej rocznie.

   --------------------------------------------------------------------------------

   Ameryka Północna - śmiech na sali - śmierci tubylców w wyniku kolonizacji głównie angielsko-francuskiej zaliczone na konto chrześcijaństwa.

   --------------------------------------------------------------------------------

   Ameryka Północna - śmiech na sali po raz kolejny - śmierci tubylców w wyniku kolonizacji głównie hiszpańsko-portugalskiej zaliczone na konto chrześcijaństwa.

   --------------------------------------------------------------------------------

   Okres wypraw krzyżowych - wzajemne wyżynanie się chrześcijan i muzułmanów - winni są oczywiście wyłącznie chrześcijanie.

   --------------------------------------------------------------------------------

   Jeżeli chcemy zachować jakiekolwiek pozory powagi, to trzymajmy się może tego roku 1979 i późniejszych. Tym samym dla mnie EOT.

  •  

   pokaż komentarz

   P.S.
   10-80 -> 23-80
   Am. Pn po raz drugi -> Am. Pd.

  •  

   pokaż komentarz

   @dominowiak: Skąd te dane o milionach czarownic spalonych przez inkwizycję? Podaj źródło tych rewelacji.
   Inkwizycja zajmowała się przede wszystkim tępieniem heretyków, a nie "czarownic". A szczytowym okresem polowania na czarownice była druga połowa XVI wieku i pierwsza połowa XVII wieku. Zdecydowaną większość domniemanych czarownic posłali na śmierć inni ludzie niż inkwizytorzy.
   "Gott mit uns" to dewiza Królestwa Prus od 1701 i była używana zarówno przez żołnierzy Królestwa Prus, jak i przez żołnierzy Cesarstwa Niemieckiego, jak i przez żołnierzy armii Republiki Weimarskiej, jak i przez żołnierzy Wehrmachtu. To nie naziści to wprowadzili.
   A ten końcowy cytat to żenujący przykład publicystyki Urbana, który akurat w tym przypadku sparafrazował Sienkiewicza.

   @Gandalf_bialy: Przed XX wiekiem najkrwawsze były podboje Temudżyna i Timura. A odnośnie konkwisty, to znacznie okrutniejsi od Cortesa byli m.in. Lope de Aguirre, Nuño de Guzmán, Pedro Arias Dávila, Nicolás de Ovando i Francisco Pizarro. Choć ogromna część rdzennych Amerykanów zmarła w wyniku chorób przywleczonych przez Europejczyków.

  •  

   pokaż komentarz

   Skąd te dane o milionach czarownic spalonych przez inkwizycję? Podaj źródło tych rewelacji.
   Inkwizycja zajmowała się przede wszystkim tępieniem heretyków, a nie "czarownic". A szczytowym okresem polowania na czarownice była druga połowa XVI wieku i pierwsza połowa XVII wieku. Zdecydowaną większość domniemanych czarownic posłali na śmierć inni ludzie niż inkwizytorzy.
   "Gott mit uns" to dewiza Królestwa Prus od 1701 i była używana zarówno przez żołnierzy Królestwa Prus, jak i przez żołnierzy Cesarstwa Niemieckiego, jak i przez żołnierzy armii Republiki Weimarskiej, jak i przez żołnierzy Wehrmachtu. To nie naziści to wprowadzili.
   A ten końcowy cytat to żenujący przykład publicystyki Urbana, który akurat w tym przypadku sparafrazował Sienkiewicza.


   @Trojden: Matko Najświętsza co Jasnej bronisz Częstochowy i w Ostrej świecisz Bramie!
   ironii nie zauważyłbyś nawet gdyby przyszła z flaszką i zapukała do drzwi.

   pokaż spoiler a może masz autyzm? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @dominowiak: Ironię dużo łatwiej jest wyczuć w czyimś głosie, dzięki tonacji, niż w pisanym tekście.

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: comment_4DcSSpVcjdcxf7GcfVtDHFDp4HwaOld6,w400.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Ciągle są te zamachy, a ja się zastanawiam kiedy w końcu skończą się im ludzie do zamachów samobójczych?

 •  

  pokaż komentarz

  Raport z thereligionofpeace:

  Jihad Report Nov 16, 2019 - Nov 22, 2019
  Attacks 28
  Killed 154
  Injured 115
  Suicide Blasts 0
  Countries 10


  W ostatnim tygodniu nikt jeszcze się nie wysadził.