•  

  pokaż komentarz

  Czystość rasowa cóż za podobieństwo do aspiracji Niemców za czasów Hitlera.

 •  

  pokaż komentarz

  To tylko ukazuje że Ukraińcy i #ukraina są podatni na sp$#!!$?inę umysłową szowinizmu nacjonalistycznego chyba nawet bardziej niż Niemcy. Jak ktoś uważa że obecne ich ilości w #polska są zbawieniem dla idiotycznie prowadzonej gospodarki są naiwni albo tak samo głupi jak witający imigrantów z Erytrei. Długoterminowe skutki będą oplakane jeszcze się to jakoś uchowało bo Ukraińcy w większości pracują (bo 500+ to żaden socjal dla nich) i finansują ZUS tak samo jak Polacy za granicą ślą kasę rodzinom, kupują napędzają gospodarkę dlatego nie widać tego dramatycznego niżu demograficzne. Gowin już bredził o tworzeniu elit w Polsce z imigrantów z Ukrainy . Rząd pozwala na imigrację w przewadze populacji męskiej (Bangladesz, Indie) dysproporcja między kobietami i mężczyznami zawsze prowadziła do wojen domowych albo destabilizacji krajów. Nie mam uprzedzeń ale nie chcę obudzić się pewnego dnia w kraju trzeciego świata i uciekać...

  •  

   pokaż komentarz

   dysproporcja między kobietami i mężczyznami zawsze prowadziła do wojen domowych albo destabilizacji krajów.

   @heam: można prosić jakieś namiary na książki?

  •  

   pokaż komentarz

   Gowin już bredził o tworzeniu elit w Polsce z imigrantów z Ukrainy .

   @whitewladi: Jeśli mają wyglądać jak polskie elity tworzone przez Gowina, to lepiej nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @whitewladi: myślę, że to dane wzięte z IDZD

  •  

   pokaż komentarz

   @heam: no i niby gdzie będziesz uciekać?

  •  

   pokaż komentarz

   @heam: można prosić jakieś namiary na książki?

   @whitewladi: Takim dość świeżym przykładem są Chiny i rosnąca patologia społeczna idącą w parze z technologią albo "kultura gwałtu" w Indiach, czy haremów krajów arabskich i gwałcenia co popadnie bo wbrew mitomanom to nie jest domena "ciemnych"ludów. Może zdarzyć się i w Europie (przykładem jest np. Szwecja wzrost przestępczości, gwałtów jest pośrednio wynikiem sysproporcji płci a nie tylko" kultura" islamu ) fakt jest w naszych stronach więcej uwarunkowań kulturowo-społecznych przeciw temu, właśnie nie topienie albo sprzedawanie na organy noworodków płci żeńskiej, monogamia, stabilna dzietność, zadowolone niczego nieświadomie betabankomaty.
   https://zawielkimmurem.net/2015/01/26/jak-grozna-jest-dysproporcja-plci/

  •  

   pokaż komentarz

   myślę, że to dane wzięte z IDZD

   @Antonin: To jakiś gimbusiarski czy płaskoziemski skrót od danych z dupy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @heam: a jak myślisz? myślałem, że to nie jest trudne, zwłaszcza dla ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   m: no i niby gdzie będziesz uciekać?

   @oremi: Jestem u siebie nią mam zamiaru nigdzie uciekać także mam swoje zdanie na temat kwestii które dla wielu obywateli świata i wykolejeńców pseudo wolnościowców to "p%#%$@@enie, ciemnota, uprzedzenia" ich zdanie cytuję wielka bolzga, Szwecja ani Niemcy nie upadają przez imigrantów wywołuje u mnie uśmiech politowania dla ich pojmowania natury ludzkiej... Tak jest są bogaci bo ograbiali przez wieki takich nieboraków jak My Polacy i nie mieli komuny, zaborów itp itd. . I może się skończyć znowu napaścią na Nas i wylaniem morza krwi bo znowu trzeba im będzie środków do utrzymania obecnego statusu a my jak zwykle jesteśmy wygodnie do bicia . Tylko tym razem jeszcze pomogą pożyteczni idioci mówiący po Polsku bo de Mo kra cja, ksenofobia, nazizm, ucisk, katotaliban. Już miernoty jak Macron mówią o robieniu ładu w Polsce bo jego Francji anarchia i pałowanie ludzi na ulicach #takaprawda

  •  

   pokaż komentarz

   Tak jest są bogaci bo ograbiali przez wieki takich nieboraków jak My Polacy

   @heam: Sugerowanie, że Niemcy zawdzięczają swoją dzisiejsza pozycję temu, że 70 lat temu ograbili Polskę jest niedorzeczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @heam: to ty napisałeś o uciekaniu wiec tylko dopytuje

  •  

   pokaż komentarz

   Sugerowanie, że Niemcy zawdzięczają swoją dzisiejsza pozycję temu, że 70 lat temu ograbili Polskę jest niedorzeczne.

   @Elaviart: W ten sposób sprawę ujmując to owszem Polskie złoto które ukradli chyba nawet 6 miliardów nie kosztowało( niemieckie zdrojenia 60 miliardów) ale ograbili kogo się dało+ niewolniczej pracy I ukradzionego know know how czy całych fabryk nie sposób policzyć i niedorzecznejjest twierdzenie że nie ma to znaczącego wpływu na ich obecną pozycję. No i oczywiście plan Marshalla ich k$#%a nagrodził za wywołanie 2 wojen światowych bo kacapscy agenci ruszali zachodnimi politykami jak Sasha Grey skórą. Pewnie i trzecia im się opłaci. Niech tylko Rosja dopracuje swoją I tak już świetną propagandę i dezinformacje, a masy pożytecznych idiotów im pomogą znowu spalić świat bo koncencjonalnie już chyba nie będzie tym razem.

  •  

   pokaż komentarz

   @heam: Ale wiesz o tym, że po 1945 te wszystkie bogactwa, kosztowności, fabryki i większość miast leżały obrócone w gruzy? Jakie ukradzione know how? Niemcy sami wypracowali swój know how, który po wojnie został wywieziony wraz z naukowcami do USA i ZSRR. Co z tej niewolniczej pracy skoro wszystkie jej zdobycze zostały zniszczone, ewentualnie wykorzystane przez okupantów?
   Niemcy swoją pozycję nie zawdzięczają wojnie tylko własnej ciężkiej pracy po jej zakończeniu (praktycznie od zera) oraz kapitałowi państw okupujących je. Pozbądź się tego kompleksu małego polaczka z przeświadczeniem, że jak sąsiad jest bogaty to na pewno ukradł.

 •  

  pokaż komentarz

  Bestialska schizofrenia nacji bez historii i dłuższej stabilnej państwowości.

 •  

  pokaż komentarz

  Stefan bandera to prostytutka hitlera.

  •  

   pokaż komentarz

   @tylkoocosspytam: akurat nie on jest za samą rzeź odpowiedzialny

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosca303: Rozumiem, hitler też personalnie nie zamordował żadnego Żyda czy Polaka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosca303: Nie ma dowodów, że wiedział( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosca303: Tak tak hitler i stalin nie wiedzieli o ludobójstwie w swoich państwach i nie kierowali zbrodniczymi organizacjami.

  •  

   pokaż komentarz

   @tylkoocosspytam: Podczas rzezi wołyńskiej Bandera był więziony w obozie Sachsenhausen. On nienawidził Polaków, życzył im śmierci i przed 1941 kierował antypolską OUN, jednak w 1943 nie podejmował decyzji. Głównymi odpowiedzialnymi za rzeź wołyńską są Roman Szuchewycz, Dmytro Klaczkiwski, Jurij Stelmaszczuk, Petro Olijnyk i Iwan Łytwynczuk, którzy dowodzili UPA w 1943.

  •  

   pokaż komentarz

   @tylkoocosspytam: @m00n: @kathais: I taki jest właśnie poziom wiedzy historycznej w tym kraju. Jak ma być dobrze w Polsce, wy mi powiedzcie? Adolf, wy śmieszki zasmarkane, to był u władzy w aparacie państwowym, który tych zbrodni dokonał. Odpowiedzcie sobie na pytanie - gdzie był Bandera w czasie Rzezi Wołynia? Nie możemy stwierdzić, że gdyby był na wolności to rzeź przebiegła by tak samo. Ja wiem na przykład że jego stosunek do małżeństw polsko - ukraińskich nie był tak skrajny, żeby mordować ukraińskie kobiety - co więcej, niedawno pod Raciborzem zmarł jego syn chrzestny z mieszanego małżeństwa, pogrzeb był z asystą honorową, bo zmarły był odznaczonym żołnierzem polskim.

   I bardzo wątpię że to samo można by powiedzieć o liście k@%?% przytoczonej przez @Trojden (szacunek że ci się chce wyjaśniać) wyżej, którzy to są naprawdę odpowiedzialni za te straszliwe wydarzenia, a nie tylko Bandera i Bandera.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosca303: No tak, wszyscy są odpowiedzialnie nie mojsze bahatyr ukraiński, ludobójca i założyciel organizacji nazistowskiej i ludobójczej jakim była upa. Widać kogo wspierasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @kathais: no kogo niby wspieram xD tak, wspieram Banderę, a jadę po Szuchewyczu xD no piękna logika - ponownie, jak w tym kraju ma być dobrze? A tak naprawdę to wskazuję po prostu na to, kto był faktycznie odpowiedzialny za tamte wydarzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosca303: No tak, fascynacja bandery nspad, fazimem, nazizmem, współpraca z 3 rzeszą przy założeniu upa nie mają nic a nic powiązań. A to że ktoś inny wykonywał bezpośrednio czyjesz rozkazy nie zmywa odpowiedzialności z zwierzchnika które wydał. Pewnie bandera wydał odpowiednie rozkazy, na wypadek wpadki i jego śmierci czy aresztowania, żeby upa dalej działa

  •  

   pokaż komentarz

   @tylkoocosspytam: No przecież całe te ruchy były sponsorowane przez niemiaszków, po IWŚ, byśmy musieli ewentualnie na dwa fronty działać, by nie móc skupić sił tylko po jednej stronie (Niemcy), ewentualnie dwóch (Niemcy i Rosja), a najlepiej na kilku; wyszło, że trzech bo jeszcze Ukraińcy. Klasyczna taktyka. My wybraliśmy Francję i WB i patrząc jak zadziałali w porównaniu do sojuszników Niemców to na dzień dobry zrobili słownie - zero.

  •  

   pokaż komentarz

   Pewnie bandera wydał odpowiednie rozkazy, na wypadek wpadki i jego śmierci czy aresztowania, żeby upa dalej działa

   @kathais: pewnie? No to jeśli masz jakieś potwierdzone informacje ze Bandera uwięziony w 1941 roku przewidział sytuację na dwa lata wprzód i wydał odpowiednie rozkazy w sprawie eksterminacji Polaków, to zgłoś się do IPN z tymi rewelacjami - mówię poważnie. Współpraca z Trzecią Rzeszą wobec kreacji własnego niepodległego państwa, nie równa się z marszu współpracą w eksterminacji Polaków i polskich Żydów. Nie wiem, czy jesteś tego świadomy ale można przytoczyć kilkanaście krajów i kilkadziesiąt narodowości gdzie miało to miejsce a Polacy nie byli wrogiem publicznym numer jeden. Jeszcze raz powtarzam - Bandera to nie jest case Adolfa. I jeszcze raz powtarzam - UPA ani Bandery nie popieram.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosca303: Wystarczy popatrzeć w jakim towarzystwie obracał i jakie miał nastawienie wobec nieukraińców, żeby domyślić jaką najprawdopodobniej opcję wybierze. A ty jakie masz dowody że bandera który siedział w więzieniu nie wiedział o ludobójstwach na nieukrańcach lub wcześniej nie planował i po prostu jego kadra oficerska po prostu nie wykonywała jego wcześniejszych rozkazów lub/ albo wspólnych planów wcześniej opracowanych?

  •  

   pokaż komentarz

   . A ty jakie masz dowody że bandera który siedział w więzieniu nie wiedział o ludobójstwach

   @kathais: ale wiesz że w takich dyskusjach to po stronie wnoszącego tezę należy udowodnienie tezy? Więc skoro twierdzisz iż Bandera tym wszytkim sterował będąc niemieckim więźniem, wypadałoby to udowodnić.

   No ale po co. Po co skoro nawet w mediach głównego nurtu są przekłamania na dużą skalę. Nawet prezydent Czech mówiąc o tym rozkazie pomylił Banderę z Klaczkiwskim:

   powinniśmy przeprowadzić wielką akcję likwidacji polskiego elementu. Przy odejściu wojsk niemieckich należy wykorzystać ten dogodny moment dla zlikwidowania całej ludności męskiej w wieku od 16 do 60 lat. (…) Tej walki nie możemy przegrać i za każdą cenę trzeba osłabić polskie oddziały. Leśne wsie oraz wioski położone obok leśnych masywów powinny zniknąć z powierzchni ziemi.

   Ale po co prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   @kathais: UPA została utworzona w 1942. A Bandera został aresztowany w 1941 i był więziony do 1944. Wiem, że UPA jest swego rodzaju "dzieckiem" OUN, a Bandera przewodził OUN przed swoim aresztowaniem i że był bardzo antypolski. Jednak gdyby np. po wojnie udało się postawić Banderę przed sądem i chciano by go skazać za sprawstwo kierownicze rzezi wołyńskiej lub podobnych masowych zbrodni, to ta kwestia byłaby problematyczna. W 1943 Bandera praktycznie nic nie mógł, jako więzień. Inaczej było z dowódcami UPA, którzy byli wtedy na wolności i aktywnie działali.
   Wiem, że Bandera jest "symbolem" antypolonizmu Ukraińców i "symbolem" UPA, co nie zmienia faktu, że osobiście w UPA nie był.
   @Tosca303 nie jest sympatykiem Bandery, UPA ani OUN, tylko zwraca uwagę, że zrzucanie całej winy na Banderę jest kłamliwe. Byli ludzie jeszcze gorsi od niego, również wśród Ukraińców.
   A gdybanie, co by było, gdyby w 1941 Bandera nie został uwięziony, jest mówieniem o historii alternatywnej - całkowicie bezproduktywnym i bezsensownym. Nie wiemy, co by wtedy było, i nie ma sensu tego roztrząsać.

   Równie dobrze można by gdybać, czy w przypadku przeżycia Lenina w dobrym zdrowiu do 1939 i utrzymaniu przez niego władzy, doszłoby do operacji polskiej NKWD na taką samą skalę jak za Stalina i do Paktu Ribbentrop-Mołotow ze wszystkimi jego konsekwencjami. I czy wtedy też doszłoby do rusyfikacji ZSRR takiej jaka miała miejsce za Stalina. I jakie rozmiary i formy przybrałaby czystka w partii i społeczeństwie. Albo jak to wszystko by wyglądało, gdyby w ZSRR wygrał Trocki, a nie Stalin. Nie da się tego ustalić i nie ma sensu takie gdybanie.

  •  

   pokaż komentarz

   Jednak gdyby np. po wojnie udało się postawić Banderę przed sądem i chciano by go skazać za sprawstwo kierownicze rzezi wołyńskiej lub podobnych masowych zbrodni, to ta kwestia byłaby problematyczna

   @Trojden: myślę że gdyby taki sąd miał miejsce w Polsce doby bloku wschodniego to i tak dostałby KS, bo nie za takie rzeczy skazywano - lecz w takim wypadku pewnie byłby sądzony w Moskwie za kolaborację z Trzecią Rzeszą.

   Gdyby doczekał jakimś cudem sprawiedliwego wyroku w wolnej Polsce po 1945, ktora nie wydałaby go Rosjanom, pewnie by się wybronił i dostał te kilkanaście lat więzienia. Aczkolwiek nie uważam, że z tego więzienia wyszedłby żywy - wszak nienawiść w stosunku do niego, jako symbolu, była ogromna, a dziwne wypadki więźniom działy się także w II RP, która w tej wizji miałaby kontynuację.

   Jednak - nie da się tego ustalić i nie ma sensu takie gdybanie

 •  

  pokaż komentarz

  Dzisiaj stawiają im pomniki a Polacy, którzy się przeciwstawiają banderyzmowi w naszym kraju idą pod sąd i są skazywani. Takie oto państwo banderowskie z tektury i paździerza. A ukry zawsze będą dziczą azjatycką bez kultury i historii.