•  

  pokaż komentarz

  - Powołany przez prokuraturę biegły historyk, dr Piotr Gontarczyk, wskazał w wydanej ekspertyzie, że nie istnieją wiarygodne badania naukowe, które potwierdzałyby, iż Polacy zabili w czasie wojny więcej Żydów niż Niemców. Według dr. Gontarczyka nie ma jednocześnie możliwości jednoznacznego wykazania, że taka opinia jest nieprawdziwa, a "świat nauki oraz polska i międzynarodowa opinia publiczna w oczywisty sposób uzna ją za mieszczącą się w granicach debaty naukowej". Zadaniem prokuratury nie jest natomiast rozstrzyganie sporów o charakterze historycznym – głosi komunikat prokuratury.

  Co?????

  •  

   pokaż komentarz

   @buont: Jeśli nie ma "wiarygodnych badań naukowych potwierdzających, iż Polacy zabili w czasie wojny więcej Żydów, niż Niemców", to takie twierdzenie nie jest żadną "debatą", tylko szkalowaniem Polski. Co tu jest trudnego do rozsądzania? Czy pan Gontarczyk potrafi wskazać takie WIARYGODNE badania? Czy też może historia to pseudonauka uprawiana za pomocą głosowania i porównania nakładu mediów opisujących daną wersję oraz ilości dolców wysupłanych na poparcie danej tezy.

  •  

   pokaż komentarz

   @buont: Czyli wg. prokuratora można mówić, że nie istnieją wiarygodne badania naukowe, i nie ma możliwości jednoznacznego wykazania które potwierdzałyby, iż Żydzi zabili więcej Żydów niż Polacy i że taka opinia jest nieprawdziwa?

  •  

   pokaż komentarz

   Według dr. Gontarczyka nie ma jednocześnie możliwości jednoznacznego wykazania, że taka opinia jest nieprawdziwa

   @buont: taka opinia otwiera drogę do międzynarodowego szkalowania Polski i pisania nowej historii naszego narodu.

   W 1996 na kongresie Światowego Kongresu Żydów w Buenos Aires Singer zakomunikował: „Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. My nigdy na to nie pozwolimy. (...) Będziemy im to powtarzać dopóki Polska ponownie nie zamarznie. Jeśli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym”. Wypowiedź ta była komentowana jako groźba pod adresem Polski[2].

  •  

   pokaż komentarz

   dr Piotr Gontarczyk,

   @buont: Żona tego typa jest z WSI.

  •  

   pokaż komentarz

   taka opinia otwiera drogę do międzynarodowego szkalowania Polski i pisania nowej historii naszego narodu.

   @cerastes:

   Na pewno jest to woda na młyn produkujący nowe kłamstwa i oszczerstwa.

   Skoro nikt nie ponosi odpowiedzialności, nikt nie jest ścigany, ani nawet nikt nie jest po prostu zmuszony do przeproszenia za swoje słowa, to też nikt nie będzie się obawiał dalszych kłamstw.

  •  

   pokaż komentarz

   "świat nauki oraz polska i międzynarodowa opinia publiczna w oczywisty sposób uzna ją za mieszczącą się w granicach debaty naukowej". Zadaniem prokuratury nie jest natomiast rozstrzyganie sporów o charakterze historycznym – głosi komunikat prokuratury.

   @buont: jak to co POLIN Panie kochany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @buont: Nie ma też dowodów, że Hitler wiedział o obozach koncentracyjnych xD

  •  

   pokaż komentarz

   @buont: Czyli wg. prokuratora można mówić, że nie istnieją wiarygodne badania naukowe, i nie ma możliwości jednoznacznego wykazania które potwierdzałyby, iż Żydzi zabili więcej Żydów niż Polacy i że taka opinia jest nieprawdziwa?
   @Nimaskalisto: to już byłby antysemityzm - zbrodnia sto razy gorsza od czegoś tak błahego jak antypolonizm

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli wg. prokuratora można mówić, że nie istnieją wiarygodne badania naukowe, i nie ma możliwości jednoznacznego wykazania które potwierdzałyby, iż Żydzi zabili więcej Żydów niż Polacy i że taka opinia jest nieprawdziwa?

   @Nimaskalisto: dr Piotr Gontarczyk i Jan T. Gross - zgwałcili więcej razy małe dzieci niż uprawili seks w własnymi żonami.

   Nie wiarygodnych badań naukowych które by temu zaprzeczyły

  •  

   pokaż komentarz

   @Daleth2202: Śmieszy mnie to słowo - bo z jednej strony Żydzi i Arabowie to ludy semickie a z drugiej niektórzy Żydzi z Izraela oskarżają Polaków o antysemityzm, gardząc jednak sąsiadującymi Arabami (semitami).

   @nobrainer: Uważaj, bo możesz dostać koszerną platynkę :D

  •  

   pokaż komentarz

   @buont: Nie istnieją wiarygodne badania naukowe, które potwierdzałyby, iż krasnoludki nie istnieją.

  •  

   pokaż komentarz

   @buont: @swoffy: @Nimaskalisto: @maciej-kozien: @torquemadek: Gontarczyk Szmaciarzu...Ile wziąłeś od Żydów ????

 •  

  pokaż komentarz

  Może to żydzi w takim razie z nami walczyli?

  •  

   pokaż komentarz

   @solarris według niego Polacy są winni mordowania Żydów bo stawiali opór wobec Niemców.

   Według tej logiki trzeba było oddać ich wszystkich i dać zapakować w wagony to bylibyśmy tylko okupowani jak Francja i dziś nie miałby kto Polaków opluwać.

  •  

   pokaż komentarz

   @solarris: > Może to żydzi w takim razie z nami walczyli?

   Skąd to wiesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Walczyli, walczą nadal... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   WYKOP
   NooB1980 [cytat]

   "Umowa Haavara (z hebrajskiego: ???????? ?????????, czyli Heskem haavara: „umowa o przeniesienie”) była porozumieniem między Niemcami hitlerowskimi i syjonistycznymi Żydami niemieckimi podpisana w dniu 25 sierpnia 1933.

   Źródła: https://en.wikipedia.org/wiki/Haavara_Agreement, //www.polishclub.org/2017/08/04/wspolpraca-zydow-adolfem-hitlerem-iii-rzesza-niemiecka/ – uzupełnione moją wiedzą na ten temat

   Jakże wiele faktów historycznych jest przemilczanych, szczególnie tych związanych z tzw.: "narodem wybranym" a ten naród ma niezwykłą cechę (mimo, że już posiada swoje państwo): nie asymilując się z ludnością i tradycją oraz prawem określonego kraju, na którym pasożytuje to zawsze potrafi zadbać o siebie, nawet porozumiewając się z największym ich wrogiem.

   Tak też było już w 1933 roku w Niemczech hitlerowskich, gdzie z Hitlerem Żydzi podpisali z tzw. umowę Haavara.

   Umowa Haavara (z hebrajskiego: ???????? ?????????, czyli Heskem haavara: „umowa o przeniesienie”) była porozumieniem między Niemcami hitlerowskimi i syjonistycznymi Żydami niemieckimi podpisana w dniu 25 sierpnia 1933. Umowa została sfinalizowana po trzech miesiącach rozmów przez syjonistyczną Federację Niemieckich Żydów, Anglo-Palestine Bank (na mocy dyrektywy Agencji Żydowskiej ) i władze gospodarczo-polityczne nazistowskich Niemiec. Był to główny czynnik umożliwiający migrację około 60 000 niemieckich Żydów do Palestyny w latach 1933–1939. Są też szacunki, że było to aż 150 tysięcy. Ciekawostką jest to, że emigrowali tylko najbogatsi Żydzi, których stać było na ową emigrację. Biedota żydowska pozostała. Podobnie było w Polsce tuż przed wojną 1939: najbogatsi Żydzi wyemigrowali a została aszkenazyjska biedota, która później poddana została Holocaustowi.

   Porozumienie umożliwiło Żydom ucieczkę przed prześladowaniami w ramach nowego reżimu nazistowskiego, aby przekazać część swoich aktywów Brytyjskiej Palestynie. Emigranci sprzedali swoje aktywa w Niemczech, aby zapłacić za podstawowe towary (wyprodukowane w Niemczech), które miały zostać wysłane do Mandatory Palestine. Porozumienie było wówczas kontrowersyjne i było krytykowane przez wielu żydowskich przywódców zarówno w ruchu syjonistycznym (takim jak przywódca rewizjonistycznego syjonizmu Ze'ev Jabotinsky ), jak i poza nim, a także przez członków NSDAP i członkowie niemieckiej opinii publicznej." [koniec cytatu]

   Umowa Haavara obejmowała także utworzenie z części wschodnich ziem Polskich, osobnego państwa (autonomii?) dla Żydów. Hitler nie zamierzał dotrzymać warunków tej części umowy. Żydowscy bojownicy "o wolność Polin" od polskiego goja, nie zdawali sobie z tego sprawy - więc mordowali Polaków na kresach. ...co szkopom zupełnie nie przeszkadzało.

   źródło: jude-zbrodnia.JPG

  •  

   pokaż komentarz

   źródło: nie o antysemityzmie1.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Może to żydzi w takim razie z nami walczyli?

   @solarris: generalnie tez. W wermachcie służyło ich 150000

  •  

   pokaż komentarz

   Gross powinien zostać ambasadorem Polski w USA. Jest świetny.

  •  

   pokaż komentarz

   wspolpraca-zydow-adolfem-hitlerem-iii-rzesza-niemiecka

   @WolnyLechita: Żydzi z esesmanami spijali sobie z dzióbków i odznaczali się wzajemnie specjalnie wybitymi odznaczeniami.

   źródło: sojusz żydo niemiecki.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: w polskim wojsku służyło 100 tys. Żydów, a ich morale oceniano wyżej niż żołnierza białoruskiego czy ukraińskiego. Czego ma to dowodzić?

  •  

   pokaż komentarz

   @Glassius: xd. 100k to raczej w policji żydowskiej judenratach służyło. Żydzi witali okupanta kwiatami z jednej i z drugiej strony.

  •  

   pokaż komentarz

   @WolnyLechita: > Umowa Haavara obejmowała także utworzenie z części wschodnich ziem Polskich, osobnego państwa (autonomii?) dla Żydów.
   Masz jakieś źródła, bo to byłoby grube, a nic nie znalazłem w necie na ten temat .

  •  

   pokaż komentarz

   @xistobal: W syjonistycznym necie dla "polaczków" nic nie znajdziesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Poszukam. Jak odnajdę we własnych archiwach - to opublikuję.

 •  

  pokaż komentarz

  tfuu, pluje w pysk tej antypolskiej kanalii.

 •  

  pokaż komentarz

  Logika przedstawiona w uzasadnieniu jest mniej więcej taka:
  - Pana zmarła żona podczas waszego małżeństwa dawała d#py na lewo i prawo.
  -To skandal, Pan mnie obraża. Ma pan jakieś dowody.
  - Nie, nie mam. Ale Pan nie ma dowodów ze tak nie było.

  Przecież w cywilizowanym systemie oskarżonemu trzeba udowodnić winę, jeśli się oskarża bez dowodów to jest to zwykłe pomówienie.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież w cywilizowanym systemie oskarżonemu trzeba udowodnić winę, jeśli się oskarża bez dowodów to jest to zwykłe pomówienie.

   @t_e_o_m_o: Dowody na winę Polaków są właśnie systematycznie pisane na nowo. Gross to pierwszy etap który jeszcze jakoś jest krytykowany, drugi etap to "nasza nowa polska" Noblistka z której goje się cieszą.

 •  

  pokaż komentarz

  on ma namyśli polaków żydowskiego pochodzenia którzy swoich ziomków wydawali w ręce niemców aby sami ocalić swoją skórę albo za garść szekli. Wszak gdyby ci najbardziej obrotni żydzi nie współpracowali z niemcami to nie udało by się niemcom złapać i wysłać do obozów koncentracyjnych tak dużej ilości żydów.