•  

  pokaż komentarz

  Teraz najważniejsze pytanie: Ten film powstał bo musieli wydać kasę czy zagrożenie się realnie pojawiło ?

 •  

  pokaż komentarz

  Ten film ma lepsze efekty specjalne i udźwiękowienie niż 90% polskich produkcji wydanych w tej dekadzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Szlifiarz: szkoda że dali taliba jako głównego bohatera

  •  

   pokaż komentarz

   @Szlifiarz pomijając efekty...

   Dlaczego nie promuje się postawy że złego człowieka z bronią może zatrzymać praworządny obywatel który też broń posiada? Bo to by oznaczało że zachęca się ludzi do bronienia własnego życia zamiast czekać jak cielaki na śmierć aż policja przyjedzie. Bo wiadomo. Policja zawsze zjawia się po 2 minutach od ataku a terroryści nie strzelają przez drzwi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: ten ktory pierwszy walczy z napastnikiem zginie, dopiero nastpeni moga miec szanse

  •  

   pokaż komentarz

   Policja zawsze zjawia się po 2 minutach od ataku

   @Arachnofob: Dziwną masz definicję dwóch minut. Chyba, że zapomniałeś dopisać drugiej cyfry, to rozumiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @zbiff nie oglądałeś tego filmu? Cały trwa niecałe 4. Zanim policja by się tam zjawiła to byłyby dziesiątki ofiar

  •  

   pokaż komentarz

   @Szlifiarz: tak tak i już widzę walkę w ręcz Wykopek vs Ja XDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @RedBaron jeżeli walczy się gołymi rękami to nawet napewno... Terroryści dokonują zamachów w miejscach gdzie nie spodziewają się oporu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szlifiarz: Legendy Polskie są całkiem nieźle zrobione.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego nie promuje się postawy że złego człowieka z bronią może zatrzymać praworządny obywatel który też broń posiada?

   @Arachnofob: Ponieważ normalni ludzie do kina nie chodzą z kilogramowym gnatem za pasem spodni.

  •  

   pokaż komentarz

   @trololol: a oglądałeś te legendy? Xd bo jak dla mnie, na dzisiejsze standardy, są słabe. Do tego gra aktorska wielu tych aktorów też jest słaba. Niektóre teksty są zaś tak denne że komputer sam pyta czy wyłączyć :p

   Niemniej jednak rozumiem. Podoba się bo polskie :p

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego nie promuje się postawy że złego człowieka z bronią może zatrzymać praworządny obywatel który też broń posiada?

   @Arachnofob: bo to film który ma pokazać jak się bronić w czasie zamachu a nie promować posiadanie broni.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego nie promuje się postawy że złego człowieka z bronią może zatrzymać praworządny obywatel który też broń posiada?
   @Arachnofob: Bo ewidentnie państwo takiej postawy nie podziela, inaczej byłby wolny dostęp do broni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob bo ma się to odnosić do realnej sytuacji a nie wyssane z palca. Na chwilę obecną broń posiada kilka proce t Polaków a chodzi z nią może promil.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: Oczywiście, że byłyby. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę fakt, że niektórzy mogą być tak sparaliżowani strachem, że nie będą w stanie nic zrobić. Absolutnie nic! Poza tym na naszą niekorzyść działa ewolucja, która wyhodowała w nas brak odruchów na zagrożenie. Zdarza się, że ludzie zamierają w sytuacji nagłego zagrożenia zamiast uciekać np. tuż przed nadjeżdżającym tramwajem, który jedzie prosto na nich. Taka natura, panie. Mimo, że mamy oczy z przodu głowy i parę innych cech typowych dla drapieżników nie jesteśmy stuprocentowymi zabójcami. Świadczą o tym np. dużo mniejsze kły niż u innych drapieżników (porównując wielkość ciała do wielkości zębów) czy budowa układu pokarmowego (krótsze jelita) oraz to, że w przypadku nagłego niebezpieczeństwa zastygamy w bezruchu starając się wtopić w otoczenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: bo to ma byc film edukacyjny. Jaki jest sens robienia filmu edukacyjnego o tym jak bronic sie z bronia w reku skoro wiekszosc spoleczenstwa nie posiada broni? To ma byc przydatne dla wiekszosci ludzi ktorzy musza sie bronic bez broni.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777: A powinni. Każdy powinien chodzić wszędzie z bronią.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777 Ja chodzę i co? Może kiedyś to mi będzie dane ratować twoją dupę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: xD do kina i tak byś z bronią nie wszedł. zresztą jakbyś uzbroił ludzi to byś tym samym zaszczepił problem mass shooting w Polsce.

   ale dobra bawmy się. przyjeźdzają do kina po wybuchu a tam się nak!?@iają na kule sebiksy z terrorystmai. i co ma zrobić policja? a no będzie strzelać do wszystkich.

  •  

   pokaż komentarz

   @mateopoznan nap?$$$!!aja się na kule? To nie call of duty. Normalnie obrywasz i po tobie xD nie ma apteczek xD poczytaj sobie o tym jak ataki terrorystyczne były powstrzymywane... Napastnik po wyciągnięciu broni dostawał kilka kulek i po ataku... Tobie się wydaje że będą barykady ustawione i regularna bitwa z wymianą ognia? XDD zamachowcowi zależy na tym aby było jak najwięcej ofiar xD

  •  

   pokaż komentarz

   Poza tym na naszą niekorzyść działa ewolucja, która wyhodowała w nas brak odruchów na zagrożenie. [...] Świadczą o tym np. dużo mniejsze kły niż u innych drapieżników (porównując wielkość ciała do wielkości zębów) czy budowa układu pokarmowego (krótsze jelita) oraz to, że w przypadku nagłego niebezpieczeństwa zastygamy w bezruchu starając się wtopić w otoczenie.

   @zbiff: goryl ma duże kły, a jest roślinożercą. I oczy ma z przodu głowy ;) Krotsze jelita niz kto? Drapieznik? No chyba nie ;) A z tym zastyganiem to dośc losowe jest u ludzi wiec też chybiony argument.

   @Arachnofob: Mimo, ze jestem za stopniowym rozszerzaniem prawa do posiadania broni (to temat na oddzielna dyskusje) to ja to widze tak - masz te scene po wybuchu, ludzie sa oszolomieni, jest ciemno. Widzisz strzelca - wyciagasz bron i strzelasz (niekoniecznie od razu zabijasz, tak to tylko na filmach), ale w tym momencie a boku pojawia sie ktos inny, tez cywil i widzi jak Ty strzelasz, wiec strzela do Ciebie. I tak dalej... że juz nie wspomne o momencie jak sie pojawia AT...

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: xD nie no pewnie. bo wiadomo że każdy kto strzela to trafia. za pierwszym. tobie się wydaje że praworządny obywatel wyjmie nie postrzeżenie pukawkę i zdejmie jednym strzałem terroryste, ten nie zdąży nic zrobić, a jego kolega zesra się w gacie i podda? xD oby nigdy w tym kraju dostęp do broni nie był łatwiejszy niż teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   to nawet napewno

   @Arachnofob: Piszemy „na pewno”, nieuku.

  •  

   pokaż komentarz

   tobie się wydaje że praworządny obywatel wyjmie nie postrzeżenie pukawkę i zdejmie jednym strzałem terroryste, ten nie zdąży nic zrobić

   @mateopoznan: tak właśnie uważam...

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   tez cywil i widzi jak Ty strzelasz, wiec strzela do Ciebie.

   @thomeq:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: porównujesz klimat ataku terrorystyczne go w kinie (ew. na koncercie itp) z sytuacja w zupelnie innych warunkach. Z mlodocianego na filmie zaden terrorysta - ot rabuś niespodziewajacy sie obrony i raczej nie chcacy uzyc broni. Jakby byl tu 'Brevik 2' to stalby w odleglosci 2-3m i strzelal do ofiar - po pierwszym (zapewne niecelnym patrzac jak strzelala niemal z przylozenia) strzale z jej strony za cel wzialby te babke.

   Ale sie czepiam - ogolnie zadzialalo. W zupelnie innych warunkach. I nijak sie to ma do tego co sam zacytowales z mojej wypowiedzi.

   Bo wiem dwie rzeczy - nie jest łatwo trafic z broni krotkiej cel z kilku metrow z dobrych warunkach (strzelnica), wiec moge zalozuyc ze w warunkach ataku jak na filmie z wykopu skutecznosc prawie zadna. I dwa - kilka razy widzialem jak zachowuja sie ludziw w tlumie i ztego tez wnioski wyciagam jakie wyciagam.

  •  

   pokaż komentarz

   porównujesz klimat ataku terrorystyczne go w kinie (ew. na koncercie itp) z sytuacja w zupelnie innych warunkach.

   co nie zmienia faktu, że najszybciej terrorystę powstrzyma obywatel z bronią a nie policja

   Z mlodocianego na filmie zaden terrorysta - ot rabuś niespodziewajacy sie obrony i raczej nie chcacy uzyc broni.

   skąd wiesz, że nie chce jej użyć jak ją ma?
   nie spodziewa się, że ktoś stawi mu opór i dlatego zaatakował

   zwróć uwagę, że ataki terrorystyczne dokonywane są w miejscach gdzie napastnicy nie spodziewają się spotkać się z oporem

   Jakby byl tu 'Brevik 2' to stalby w odleglosci 2-3m i strzelal do ofiar - po pierwszym (zapewne niecelnym patrzac jak strzelala niemal z przylozenia) strzale z jej strony za cel wzialby te babke.

   przypadek Brevika to materiał na zupełnie inne opracowanie gdy dziesiątki osób uciekają przed jednym uzbrojonym napastnikiem zamiast rzucić się w jego stronę i go unieszkodliwić...

   Ale sie czepiam - ogolnie zadzialalo. W zupelnie innych warunkach. I nijak sie to ma do tego co sam zacytowales z mojej wypowiedzi.

   jeszcze nic nie cytowałem... dopiero teraz to robię

   Bo wiem dwie rzeczy - nie jest łatwo trafic z broni krotkiej cel z kilku metrow z dobrych warunkach (strzelnica), wiec moge zalozuyc ze w warunkach ataku jak na filmie z wykopu skutecznosc prawie zadna.

   mając jednak broń której napastnik się nie spodziewa spotkać można dokonać różnego rodzaju skrócenia dystansu i tym samym zwiększenia prawdopodobieństwa unieszkodliwienia napastnika

   opierając się na tym filmie, można właśnie zabarykadować się w łazience i strzelać do pierwszej uzbrojonej osoby która pojawi się w drzwiach (policja zwykle drze ryja, policja na ziemie itd)

   I dwa - kilka razy widzialem jak zachowuja sie ludziw w tlumie i ztego tez wnioski wyciagam jakie wyciagam.

   ucieczka - tak
   ukrycie się - tak

   nigdzie nie mówiłem o tym, aby stawać do frontalnej walki... jednak jeżeli do walki dojdzie to wolałbym mieć równe szanse mając broń a nie... pięści przeciwko broni

   @thomeq:

  •  

   pokaż komentarz

   szkoda że dali taliba jako głównego bohatera

   @CJMac: To fajnie. Będzie jak w CSie xD

   pokaż spoiler PS:To sarkazm. Nie chcę policji o 5 rano. Dziękuję.

  •  

   pokaż komentarz

   porównujesz klimat ataku terrorystyczne go w kinie (ew. na koncercie itp) z sytuacja w zupelnie innych warunkach.

   co nie zmienia faktu, że najszybciej terrorystę powstrzyma obywatel z bronią a nie policja

   I dlatego w USA nie ma atakow terrorystycznych, szalencow, sfrustrowanych malolatow itp

   Z mlodocianego na filmie zaden terrorysta - ot rabuś niespodziewajacy sie obrony i raczej nie chcacy uzyc broni.

   skąd wiesz, że nie chce jej użyć jak ją ma?
   nie spodziewa się, że ktoś stawi mu opór i dlatego zaatakował

   Własnie dlatego. Przestepcy (jak sam to za chwile napiszesz) zazwyczaj kalkuluja. Takze dlugosc ew. odsiatki. Uzycia z automatu zwielokratnia kare

   zwróć uwagę, że ataki terrorystyczne dokonywane są w miejscach gdzie napastnicy nie spodziewają się spotkać się z oporem

   (o, napisales)
   No i dlatego w Polsce non stop sa zamachy itp ;)

   Jakby byl tu 'Brevik 2' to stalby w odleglosci 2-3m i strzelal do ofiar - po pierwszym (zapewne niecelnym patrzac jak strzelala niemal z przylozenia) strzale z jej strony za cel wzialby te babke.

   przypadek Brevika to materiał na zupełnie inne opracowanie gdy dziesiątki osób uciekają przed jednym uzbrojonym napastnikiem zamiast rzucić się w jego stronę i go unieszkodliwić...

   Brevik byl wziety z czapy bo innych imion nie pamietam ;p Ale ok, widzisz, znow nie wiesz o czym piszesz - NIGDY dziesiatki sie nie rzucą. Tak samo jak stojamcy tklum nie rzuca sie ratowac ofiare wypadku. "Rozproszenie odpowiedzialności" mowi to cos panu, panie Gerwant? ;)
   Tak czy siak pisalem tu o taktyce takich strzerlcow n Paryza czy Nowej Zelandii - dystans do ofiar na tyle duyzy, zeby nie zdazyly obezwladnic... Przez ten dystans malo kto trafi od razu aktywnego strzelca z broni krotkiej.

   Bo wiem dwie rzeczy - nie jest łatwo trafic z broni krotkiej cel z kilku metrow z dobrych warunkach (strzelnica), wiec moge zalozuyc ze w warunkach ataku jak na filmie z wykopu skutecznosc prawie zadna.

   mając jednak broń której napastnik się nie spodziewa spotkać można dokonać różnego rodzaju skrócenia dystansu i tym samym zwiększenia prawdopodobieństwa unieszkodliwienia napastnika

   Ile razy strzelales z broni krotkiej? To co opisujesz dziala tylko na kiepskich filmach.

   opierając się na tym filmie, można właśnie zabarykadować się w łazience i strzelać do pierwszej uzbrojonej osoby która pojawi się w drzwiach (policja zwykle drze ryja, policja na ziemie itd)

   policja wlasnie dlatego drze ryja, bo do ludzi malo co dociera, plus dla policji kazdy jest POTENCJALNYM ZAMACHOWCEM (kuja wszystkich, potem dopiero dochodza kto co i jak) - i dlatego w ferworze taki Praworzadny Obywatel moze zostac ofiara friendly fire...

   I dwa - kilka razy widzialem jak zachowuja sie ludziw w tlumie i ztego tez wnioski wyciagam jakie wyciagam.

   ucieczka - tak
   ukrycie się - tak

   Sa to najracjonalniejsze metody - walka jest tylko wtedy gdy nie ma innego wyjscia (zgodnie z zasada "teraz to juz nic nie strace")
   Tak samo jak ze spadoch ronami w samolotach - nie dosc, ze lataja za wysoko, to jak nawet zniza sie na odpowiednia wysokosc pomoglyby tylko przeszkolonym.

   nigdzie nie mówiłem o tym, aby stawać do frontalnej walki... jednak jeżeli do walki dojdzie to wolałbym mieć równe szanse mając broń a nie... pięści przeciwko broni
   Bron pod tym wzgledem jest przereklamowana. Co innego bronic rancha ze strzelba a co inaczej w stresie, panice, oltoczony innymi trafic odlegly, ruchomy i strzelajacy cel. I prztypadkiem nie byc trafionym przez sobie podobmemu (to ostatnie raczej przy duzym nasyceniu bronia wsrod ofiar)

   @Arachnofob:

  •  

   pokaż komentarz

   I dlatego w USA nie ma atakow terrorystycznych, szalencow, sfrustrowanych malolatow itp

   ataki dokonywane są w "free gun zone" o tym wspominałem, że są dokonywane w miejscach gdzie napastnik nie spodziewa się spotkać oporu... nie musisz tak ironizować zwłaszcza, że o tym wspomniałem

   Własnie dlatego. Przestepcy (jak sam to za chwile napiszesz) zazwyczaj kalkuluja. Takze dlugosc ew. odsiatki. Uzycia z automatu zwielokratnia kare

   i dlatego media trzęsą dupą przed AR15 i dla nich już nawet pompka i dubeltówka wygląda jak AR

   (o, napisales)
   No i dlatego w Polsce non stop sa zamachy itp ;)


   wiedziałbyś gdybyś przeczytał najpierw całość
   w Polsce jest kulturalny dostęp do broni... od wielu lat każdy obywatel który skończył 18 lat może sobie kupić czarnoprochowca którym odda 6 skutecznych, śmiertelnych strzałów i jakoś nie widać, aby ludzie urządzali sobie strzelaniny jak z westernu

   brakuje rozwiązań prawnych które możnaby promować takimi filmami, aby obywatele którzy uzyskali dostęp do broni udowadniając wcześniej, ze są poczytalni i odpowiedzialni nosili tę broń, aby móc stanąć w obronie życia i zdrowia nie tylko swojego, ale również niewinnych osób

   wpajanie ludziom, że w każdej sytuacji ochroni ich policja jest szkodliwe dla społeczeństwa

   Przez ten dystans malo kto trafi od razu aktywnego strzelca z broni krotkiej.

   zgadzam się, dlatego trzeba się schować i bronić się jeżeli sytuacja tego wymaga, ale mając broń mamy jakiekolwiek szanse stanąć do równej walki a nie czekać na rozstrzelanie jak cielę idące na rzeź

   nigdzie nie wspominałem o tym, aby atakować napastników, to zawsze jest ostateczność bo nie wiadomo czy jest sam, ale mając do wyboru dać się zabić bez walki lub walcząc co wolę podjąć ryzyko jeżeli nie mam już gdzie uciekać a wspominam ponownie... broń umożliwia równą walkę z uzbrojonym napastnikiem

   Ile razy strzelales z broni krotkiej? To co opisujesz dziala tylko na kiepskich filmach.

   ostatnio w ten weekend

   czarna, xdm 9x19, cz09 22lr,
   oprócz krótkiej również saiga 9x19
   razem z 5000 pestek na koncie w różnych kalibrach

   policja wlasnie dlatego drze ryja, bo do ludzi malo co dociera, plus dla policji kazdy jest POTENCJALNYM ZAMACHOWCEM (kuja wszystkich, potem dopiero dochodza kto co i jak) - i dlatego w ferworze taki Praworzadny Obywatel moze zostac ofiara friendly fire...

   drze ryja bo w polsce funkcjonuje chora sytuacja gdy to organ sprawdzający i pilnujący posiadaczy broni jest jednocześnie organem wydającym pozwolenia wprowadzając jakąś dziwną uznaniowość

   dlatego mówię o zmianach prawnych które powinny iść jako pierwsze a filmy powinny służyć do promocji tych zmian prawnych

   friendly fire to nieźle poleciałeś xD było już kilka (może więcej) przypadków gdy obywatel udaremnił atak zamachowca... nie pamiętam ani jednego przypadku gdy obywatel został pomylony z zamachowcem

   Sa to najracjonalniejsze metody - walka jest tylko wtedy gdy nie ma innego wyjscia (zgodnie z zasada "teraz to juz nic nie strace")

   nigdzie nie pisałem inaczej... broń jednak umożliwia wyrównanie szans a nie... napastnik z bronią a ofiara z pięściami

   Tak samo jak ze spadoch ronami w samolotach - nie dosc, ze lataja za wysoko, to jak nawet zniza sie na odpowiednia wysokosc pomoglyby tylko przeszkolonym.

   nie widzisz różnicy między nieuchronnością losu a sytuacją gdzie jednak możesz coś zrobić?

   Bron pod tym wzgledem jest przereklamowana. Co innego bronic rancha ze strzelba a co inaczej w stresie, panice, oltoczony innymi trafic odlegly, ruchomy i strzelajacy cel.

   mówisz to w taki sposób jakbym twierdził że trzeba stanąć do frontalnej walki... w tłumie, w panice

   to świadczy o twojej niedojrzałości, albo o świadomej manipulacji

   uciec, ukryć się, nie zgrywać bohatera, ale w ostateczności użyć broni a nie pięści... prościej się już tego napisać nie da...

   I prztypadkiem nie byc trafionym przez sobie podobmemu (to ostatnie raczej przy duzym nasyceniu bronia wsrod ofiar)

   ewidentnie manipulujesz xD ale tak prostacko, że aż trudno oczekiwać, że robisz to na poważnie xD
   gdzie ja coś takiego napisałem? xDDD

   @thomeq:

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: zupełnie innego typu sytuacja, ale tego się spodziewałem.

   jesteś zapewne wyborcą korwina, pozostaje mi życzyć szczęścia i kibicować, że kiedyś z tego wyrośniesz jak wielu przed Tobą. najlepszego życzę.

  •  

   pokaż komentarz

   jesteś zapewne wyborcą korwina

   @mateopoznan: a co to ma do rzeczy?

   a Ty pewnie z RAZEM xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: dedukuje po sposobie dyskusji. rozmowa z wyznawcami krula już mnie nudzi, większość z Was zamknięta jest na jakąkolwiek argumentacje przy tak dogmatycznych dla Was tematach jak podatki, czy dostęp do broni. żadna dana, statystyka, czy przykład do Was nie dociera, bo macie na to dogodny kontr-przykład, ale jakieś ledwo-korelujące dane które przyważają w Waszym poszczeganiu, te podawane przez interlokutora.

  •  

   pokaż komentarz

   I dlatego w USA nie ma atakow terrorystycznych, szalencow, sfrustrowanych malolatow itp

   ataki dokonywane są w "free gun zone" o tym wspominałem, że są dokonywane w miejscach gdzie napastnik nie spodziewa się spotkać oporu... nie musisz tak ironizować zwłaszcza, że o tym wspomniałem

   Te w strefach wolnych od broni rzadko, przewaznie w zwyklych miejscach (strzelaniny jakis gangow, napady itp). Zas same te strefy nie sa na odludzi i dosc szybko uzbrojny cywil moglby sie tam znalezc. Nigdy zaden sie nei znalazl.

   Napady na sklepy - wbrew filmikow na wykopie prtzewaznie sprzedawca, majac nawet strzelbe pod lada grzecznie oddaje kase i zyczy pany bandycie milego dnia. Bo ci, co maja obycie z bronia wiedza jak drastycznie zmaleja ich szanse przezycia jak wyciagna swoja pompke.

   Własnie dlatego. Przestepcy (jak sam to za chwile napiszesz) zazwyczaj kalkuluja. Takze dlugosc ew. odsiatki. Uzycia z automatu zwielokratnia kare

   i dlatego media trzęsą dupą przed AR15 i dla nich już nawet pompka i dubeltówka wygląda jak AR

   Każdym z wymienionych przez Ciebie urzadzen mozna zrobic wielu osobom krzywde w kilka minut. Kazdy rozsadny trzesie dupa. Tak samo jak przed nozem.

   (o, napisales)
   No i dlatego w Polsce non stop sa zamachy itp ;)


   wiedziałbyś gdybyś przeczytał najpierw całość
   w Polsce jest kulturalny dostęp do broni... od wielu lat każdy obywatel który skończył 18 lat może sobie kupić czarnoprochowca którym odda 6 skutecznych, śmiertelnych strzałów i jakoś nie widać, aby ludzie urządzali sobie strzelaniny jak z westernu


   Bo sie malo komu chce. Czarnoprochowiec nie jest sexy. I wymaga chwili nauki i pewnej kultury obslugi broni, a tego przecietnemu sebie si epo prostu nie chce. Łuki - ta na marginesie - ma sie bez pozwolenia. Takze te bloczkowe o energii strzały porównywalnej z energia kuli z niektórych opistoletów. I co? Tez za duzo zachodu z obsluga ;)
   Ja dosc dobrze pamietam lata 90te i co sie wtedy dzialo i dlatego mimo, ze jestem umiarkowanym zwolennikiem poszerzania stopniowego dostepu do broni, nie jestem takim huraoptymista.

   @Arachnofob:

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob:

   brakuje rozwiązań prawnych które możnaby promować takimi filmami, aby obywatele którzy uzyskali dostęp do broni udowadniając wcześniej, ze są poczytalni i odpowiedzialni nosili tę broń, aby móc stanąć w obronie życia i zdrowia nie tylko swojego, ale również niewinnych osób

   osobiscie zaczałbym ops strzelnic, gdzie godzina strzelania nie kosztuje 200 pln ;P

   wpajanie ludziom, że w każdej sytuacji ochroni ich policja jest szkodliwe dla społeczeństwa
   Tak. Postawmy na samosady. ;)
   A na powaznie, to kazdy wie, ze policja sie nei teleportuje i ze sam tez sie musi bronic. Ma nawet do tego prawo ;)
   Tylko, ze niekoniecznie musimy uzywac broni palnej.

   Przez ten dystans malo kto trafi od razu aktywnego strzelca z broni krotkiej.

   zgadzam się, dlatego trzeba się schować i bronić się jeżeli sytuacja tego wymaga, ale mając broń mamy jakiekolwiek szanse stanąć do równej walki a nie czekać na rozstrzelanie jak cielę idące na rzeź

   Nie ma rownych szans nawet z armata - przecietny czlowiek bedzie spanikowany, w stresie. Predzej postrzeli innego wchodzacego do kibla (przyklad z filmu z wykopu) niz aktywnego strzelca.

   nigdzie nie wspominałem o tym, aby atakować napastników, to zawsze jest ostateczność bo nie wiadomo czy jest sam, ale mając do wyboru dać się zabić bez walki lub walcząc co wolę podjąć ryzyko jeżeli nie mam już gdzie uciekać a wspominam ponownie... broń umożliwia równą walkę z uzbrojonym napastnikiem

   Po pozrzadnym przeszkoleniu typu wojsko/policja. A jakos nie widze ludzi garnacych sie do woja (btw, predzej czy pozniej pobor bedzie musial byc przywrocony)

   Ile razy strzelales z broni krotkiej? To co opisujesz dziala tylko na kiepskich filmach.

   ostatnio w ten weekend

   czarna, xdm 9x19, cz09 22lr,
   oprócz krótkiej również saiga 9x19
   razem z 5000 pestek na koncie w różnych kalibrach


   I z takim doswiadczeniem gadasz takie rzeczy jak powyzej?
   Ja kilkukrotnie odwiedzalem strzelnice (chcialbym czesciej, ale koszta... :/ ) - czyli reprezentuje swoim poziomem przecietnego posiadacza broni - umiem tyle, zeby zaladowac, przeładowac i wiem z ktorej strony wylatuje naboj. Nie mam szans z uzbrojonym w bron dluga zamachowcem, nawet jakbym był zimny jak serca moich byłych. A w panice najpierw strzelasz a potem patrzysz - i tu widze na "pomoc" zamachowcowi z ilosci ofiar az mojej strony.
   A! I zanim powiesz o doszkalaniu sie - spojrz na kierowców i ich umiejetnosci...

   policja wlasnie dlatego drze ryja, bo do ludzi malo co dociera, plus dla policji kazdy jest POTENCJALNYM ZAMACHOWCEM (kuja wszystkich, potem dopiero dochodza kto co i jak) - i dlatego w ferworze taki Praworzadny Obywatel moze zostac ofiara friendly fire...

   drze ryja bo w polsce funkcjonuje chora sytuacja gdy to organ sprawdzający i pilnujący posiadaczy broni jest jednocześnie organem wydającym pozwolenia wprowadzając jakąś dziwną uznaniowość

   Drze ryja, bo tak jest wszedzie. UK, USA czy Francja. Taka taktyka z uwagi na nierozpoznane zagrozenie (nigdy nie wiesz kto moze miec bron), oraz stan ofiar ("przepraszam, czy mogłaby pani laskawie pojsc za mna" nie zadziala ).

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob:

   dlatego mówię o zmianach prawnych które powinny iść jako pierwsze a filmy powinny służyć do promocji tych zmian prawnych

   Zmienic to sie musi takze mentalosc, nastawienie i swiadomosc posleczenstwa (tu znow wracam do strzelnic...)

   friendly fire to nieźle poleciałeś xD było już kilka (może więcej) przypadków gdy obywatel udaremnił atak zamachowca... nie pamiętam ani jednego przypadku gdy obywatel został pomylony z zamachowcem

   A znasz wszystkie zamachy?
   Ile znasz takich akcji jak ta na powyzszym filmie gdzie obywatel powstrzymal zamachowca (i zaznaczam - mam na mysli atak terrorystyczny lub aktywnego strzelca a nie napad na monopolowy)? Bo ja piszac o postrzale miedzy broniacymi sie ofiarami (lub postronnych) lub przez policje mam na mysli wlasnie takie sytuacje.

   Sa to najracjonalniejsze metody - walka jest tylko wtedy gdy nie ma innego wyjscia (zgodnie z zasada "teraz to juz nic nie strace")

   nigdzie nie pisałem inaczej... broń jednak umożliwia wyrównanie szans a nie... napastnik z bronią a ofiara z pięściami

   No paradoksalnie w malych pomieszczeniach bron dluga zawadza i piesci maja w tym momencie (wraz z elementem zaskoczenia i szybkim skroceniem dystansu) lekka przewage.
   O ile dobrze pamietam w jednym z samolotow 11 wrzesnia 2001 roku pasazerowie postawili sie napastnikom. Z wiadomym skutkiem (ale szczegolow nei znam).

   Tak samo jak ze spadoch ronami w samolotach - nie dosc, ze lataja za wysoko, to jak nawet zniza sie na odpowiednia wysokosc pomoglyby tylko przeszkolonym.

   nie widzisz różnicy między nieuchronnością losu a sytuacją gdzie jednak możesz coś zrobić?

   Zawsze mozesz cos zrobic, niekoniecznie bron Ci pomoze. Pamietaj, mowimy tu o panice w ktorej np tlum bez powodu cisnie sie do jednego wyjscia, podczas gdy niedaleko jest drugie i nikt tam nie biegnie.

   Bron pod tym wzgledem jest przereklamowana. Co innego bronic rancha ze strzelba a co inaczej w stresie, panice, oltoczony innymi trafic odlegly, ruchomy i strzelajacy cel.

   mówisz to w taki sposób jakbym twierdził że trzeba stanąć do frontalnej walki... w tłumie, w panice

   A gdzie? Na strzelnice zaprosisz?

   to świadczy o twojej niedojrzałości, albo o świadomej manipulacji

   Raczej o tym, ze strasznie przeceniasz ludzi albo niedoceniasz skrajnych warunków o ktorych piszesz.

   uciec, ukryć się, nie zgrywać bohatera, ale w ostateczności użyć broni a nie pięści... prościej się już tego napisać nie da...

   Oprocz piesci masz zazwyczaj duzo rzeczy dookola siebie. B ron to nei panaceum na napad. Poza tym blednym jest zalozenie, ze wszyscy posiadacze broni w okolicy zachowaja sie w panice racjonalnie. Albo wlasnie nie zaczna kozaczyc strzelajac do tych z bronia, bo nie beda wiedzieli kto jest zamachowcem (panika, chaos)

   I prztypadkiem nie byc trafionym przez sobie podobmemu (to ostatnie raczej przy duzym nasyceniu bronia wsrod ofiar)

   ewidentnie manipulujesz xD ale tak prostacko, że aż trudno oczekiwać, że robisz to na poważnie xD
   gdzie ja coś takiego napisałem? xDDD


   Nie wiem gdzie tu widzisz manipulacje - od poczatku zwracam za usilnie pomijany przez zwolennikow "samoobrony obywatelskiej" czynnik ludzki.
   No ale najwyrazniej tylko ja nie jestem Rambo...

   Wiesz, zdarzalo mi sie kilka razy pracowac przy imprezach masowych i widzialem jak sie zachowuje lekko wkurzony tlum. Nie wierze w tak racjonalne zachowanie wszystkich jak usilujesz mi wmowic. Wiekszosc zachowa sie jak laska "ghlownego bohatera" i inni statysci niz jak samo bohater filmy z wykopu...

   I na koniec - zakladam, ze nosisz przy sobie noz. Taki bojowy. Bo noz, z odleglosci mneijszej niz 7 metrow daje przewage nad strzelcem z bronia w kaburze. I znaczna przewage w zwarciu.

   https://www.youtube.com/watch?v=Upxfo_jBrDE
   i w szczegolnosci:
   https://www.youtube.com/watch?v=js0haocH4-o

  •  

   pokaż komentarz

   @mateopoznan chcę tylko nadmienić że w Polsce wiele tysięcy ludzi posiada broń palną, druga połowa ludzi posiada w pełni sprawne repliki broni palnej rozdzielonego ładowania wyp. przed 1850r i jakoś nie ma, w każdym bądź razie ja nie zauważyłem MASS SHOOTING, jak to śmiesznie nazwałeś.

   Kwestia policji jest prosta- w razie takowej sytuacji należy NADMIENIĆ oficerowi dyżurnemu że posiada sie broń palną/czarnoprochowca/ wiatrówkę czy inne repliki w stanie pełnej gotowości do odparcia ataku. Wtedy tacy AT maja na uwadze cywila po "ich stronię" są wtedy ostrożniejsi w likwidacji celu.

   #hoplofobia

  •  

   pokaż komentarz

   @mateopoznan: tak właśnie uważam...

   @Arachnofob: mocny ten film. Laska jedna ogarnia co się dzieje a reszta inbę odp#!%!!%a xD
   1. laska w aucie zaczęła odjeżdżać gdy laska z bronią używała auta jako "tarczy"
   2. potem ją prawie przejechała
   3. wszyscy sp%?!$?%ili zamiast pomóc, nawet gdy napastnik leżał postrzelony bez broni na ziemi

  •  

   pokaż komentarz

   @Cejroskiwsandalach: xD bo oczywiście zanim wyjmiesz broń osobiście dzwonisz poinformować że zamierzasz strzelać się z terrorystą. i jestem ciekaw jak widzisz to "bycie ostrożniejszymi w likwidacji celu" xD obyś nigdy nie był w takiej sytuacji.

   #pistoletofilia xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: baba kluczy do domu szuka w torbie przez pół godziny, a tu cyk i broń gotowa, pogratulować trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Szlifiarz:
   Poczytajcie wykopki co się działo w znaleziskach o Francji, Szwecji... kiedy to rząd zrobił ulotki tego typy.

   Pojazd po ludziach, rządach etc. ale jak u was tp samo to nagłe zwror o 180 °

  • więcej komentarzy(36)

 •  

  pokaż komentarz

  Z takich tylko uwag - podłożona bomba raczej nie będzie "wyglądała podejrzanie".
  Zamachowiec będzie się starał zrobić tak, żeby pakunek był możliwie mało podejrzany.

  Marne szanse że pakunek będzie wyglądał jak stereotypowa bomba z filmów sensacyjnych - raczej nie będą wystawać żadne przewody, nie będzie tykał żaden zegar, ani wystawać laski dynamitu.
  Raczej zamachowiec będzie się ją starał ukryć - gdzieś poza widocznością, np. w koszu na śmieci, albo upodobnić do otoczenia.

  Co do podporządkowania się poleceniom służb - owszem, ale z czujnością czy są to na pewno służby.
  Warto pamiętać że Breivikowi zamach poszedł tak dobrze, właśnie dlatego że przebrany był w mundur policyjny.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli ktokolwiek myśli, że w tej scenie z toalety ktos mialby szanse przezyc to polecam obejrzec film z zamachu w Nowej Zelandii. Co za k#$$a kretyn otwierałby drzwi do kibla zeby sprawdzic czy przypadkiem nie ma tam kogo zastrzelic? xD dwa trzy strzały przez drzwi i idziemy dalej. Strzał w kazda głowe dla pewnosci, wiec udawanie trupa tez slaby pomysl. W takiej sytuacji jedynym skutecznym ratunkiem jest druga broń. Tam też było pokazane ile zrobił gość, który chciał zaskoczyc zamachowca.

 •  

  pokaż komentarz

  Wystarczyło zamknąć od środka drzwi od kibla a w razie pukania wołać, że zajęte.

1 2 3 4 5 6 7 ... 26 27 następna