•  

  pokaż komentarz

  Ale dlaczego YT miałoby usuwać film? Przecież nie po to Google pod kierownictwem właścicieli żydowskiego pochodzenia kupuje Youtube, żeby stosować nazistowską cenzurę. To niepodobne!

  No tak i znów jakieś prawackie urojenia oblężonej twierdzy... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: 2.bp.blogspot.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Amadeo: To tak jakby powiedzieć że Polacy bo Susan Wojcicki ma polskie nazwisko XDD

  •  
   J.........a

   +216

   pokaż komentarz

   @Amadeo: Jedyna i prawdziwa wersja wydarzeń w Jedwabnem została ustalona przez Grossa i przyklepana przeprosinami Kwaśniewskiego oraz Komorowskiego. I za te wszystkie Jedwabne, Auszwice, Bełżce i Treblinki - przyjdzie zapłacić nam, Polakom żyjącym 80lat później. A jak masz inne zdanie to moderacja skasuje komentarz, a yt zablokuje film, a Gmina Żydowska zablokuje salkę.

  •  
   H........s

   +15

   pokaż komentarz

   @Amadeo: dziwne jest, że ta pierwsza pani mówi o Gestapo (Geheimestaatspolizei).
   Naprawdę ciężko uwierzyć, że Gestapo czymś takim się zajmowali. do tego mieli SS.

  •  
   H........s

   -4

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   H........s

   +4

   pokaż komentarz

   @Amadeo: dziwne jest, że ta pierwsza pani mówi o Gestapo (Geheimestaatspolizei).
   Naprawdę ciężko uwierzyć, że Gestapo czymś takim się zajmowali. do tego mieli SS.

  •  
   H........s

   -3

   pokaż komentarz

   @Amadeo: dziwne jest, że ta pani mówi o Gestapo (Geheimestaatspolizei).
   Naprawdę ciężko uwierzyć, że Gestapo czymś takim się zajmowali. do tego mieli SS.

  •  
   r................y

   -16

   pokaż komentarz

   @Ponzi: Dokładnie, więc spróbuj na yt dodać komentarz "gangi katolików" :) i zobaczysz kogo nie wolno ci krytykować :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Amadeo: teraz patrzcie jakie G zakopuje i macie komplet

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Ale dlaczego YT miałoby usuwać film? Przecież nie po to Google pod kierownictwem właścicieli żydowskiego pochodzenia kupuje Youtube, żeby stosować nazistowską cenzurę. To niepodobne!

   @Amadeo: nastepny zydofoliarz. to z glupoty czy za mlody jestes by pamietac tamte czasy? google kupilo yt bo ten byl deficytowy, sprzedali bo sie nie okazal takim sukcesem jak mysleli ze bylo, jedynie google widzial potencjal w przyszlosci mimo ze przez pierwsze lata tracili na tym, ale oczywiscie to nie byla wizja zarabiania pieniedzy, wizjonerska inwestycja a tajemny plan rady zydow w drodze do kontroli nad swiatem. w koncu google nie powstalo w piwnicy przez 3 zapalonych programistow tylko w tajnych iraelskich labratoriach... w ramach dominacji swiatowej.

  •  
   K.......................i

   -3

   pokaż komentarz

   @Amadeo:
   Pogrom Żydów w Jedwabnem:

   (Z dr. Krzyszofem Persakiem z Instytutu Pamięci Narodowej i Instytutu Studiów Politycznych PAN rozmawia Tomasz Wiścicki)

   Na jakiej podstawie możemy uznać, że mordercami byli Polacy, a nie Niemcy?

   Wygląda na to, że Niemcy raczej stali na uboczu, przyglądali się, dopilnowywali, ale nie angażowali się bezpośrednio. Nie ma żadnego świadectwa, które by opisywało sytuację, że 10 lipca ktokolwiek zginął bezpośrednio z rąk Niemców. Nikt nie mówił, że ktoś użył broni palnej, strzelał albo choćby słyszał wystrzały. A przecież gdyby tak było, ktoś powinien się na to powołać choćby dla obrony – a tymczasem nie ma ani jednej podobnej wzmianki w aktach procesu sprawców.

   W wyniku prac archeologicznych w ramach śledztwa prowadzonego przez IPN w pobliżu grobów znaleziono łuski z broni palnej, co było argumentem chętnie podnoszonym przez tych, którzy twierdzili, że jedynymi bezpośrednimi sprawcami zbrodni byli Niemcy. Jednak właśnie tam przebiegały niemieckie okopy z 1944 roku. W styczniu 1945 te okolice zostały zajęte przez Sowietów i te łuski pochodzą właśnie z tego okresu. Potwierdza to ich badanie.

   O przebiegu samego mordowania wiemy najmniej. Wszyscy świadkowie i oskarżeni bardzo niechętnie wypowiadali się o ostatniej fazie zbrodni.

   Najbardziej obciążającej…

   Oczywiście. Jednak to, że nikt nie wspomina o obecności Niemców pod stodołą, pośrednio wskazuje na odpowiedzialność Polaków. Jestem przekonany – i takie są zresztą konkluzje śledztwa IPN – że bezpośrednimi sprawcami byli miejscowi Polacy.
   http://muzhp.pl/pl/e/1759/pogrom-zydow-w-jedwabnem

   źródło: dzieje.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Prawda, to dla nich szerzenie nienawiści. Śmieją się z cenzury na wschodzie (Rosja, Chiny), a na zachodzie to samo.

  źródło: Screenshot_2019-11-27 YouTube dfdf.png

  •  
   p......e

   -75

   pokaż komentarz

   Prawda, to dla nich szerzenie nienawiści

   @ZAWADIAK: Przecież ten film to identyczne bzdury jak stwierdzenie, że obozy koncentracyjne były polskie. Chciałbyś, żeby takie treści zaprzeczając badaniom i artykułom historycznym znajdowały się na Youtube i były udostępniane przez setki ludzi?

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież ten film to identyczne bzdury jak stwierdzenie, że obozy koncentracyjne były polskie.

   @EwarystNawyrost: Ale kto o tym mówił? Polscy politycy, co pokazuje tylko czyim interesom służą, bo na pewno nie polskim. Jakoś jak jakiś żydowski polityk to wam zawodowym wykopowym obrońcą żydów nie przeszkadza, tylko przeszkadza wam jak pokazane jest prawdziwe oblicze sprzedajnego polskiego polityka.

  •  

   pokaż komentarz

   @postacie: Tyle, że kłamstw na temat obozów jutub nie usuwa.

  •  
   p......e

   0

   pokaż komentarz

   Tyle, że kłamstw na temat obozów jutub nie usuwa.

   @pinkfloyd12: No to podeślij mi jakiś godzinny filmik z analizą, że obozy były prowadzone przez Polaków i to oni używali cyklonu-b na Żydach. Dawaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @postacie: Myślę, że Gross, Tokarczuk mają swobodę wypowiedzi w lewackich mediach. Nie wiem, czy na jutubie się wypowiadają.

  •  
   p......e

   -20

   pokaż komentarz

   Tokarczuk

   @pinkfloyd12: ciekawe, wyślesz mi "naukowy" film w którym przez półtorej godziny analizuje powiązanie Polaków z mordami na Żydach w obozach czy rzucisz kolejnym prawackim urojeniem?

  •  

   pokaż komentarz

   @postacie: https://www.youtube.com/watch?v=lIkCXI2ymr4 - widzisz - w ciemno strzeliłem, że na jutubie są filmy z Grossem i co? Moje urojenia sa bardziej prawdziwe niż twoja lewacka rzeczywistość.
   https://www.youtube.com/watch?v=AOH7JtIvZ50

  •  

   pokaż komentarz

   wykopowym obrońcą żydów

   @ZAWADIAK: *obrońcom, analfabeto.

  •  
   p......e

   -15

   pokaż komentarz

   na jutubie są filmy z Grossem i co?

   @pinkfloyd12: tak myślałem. Naprawdę nie widzisz różnicy między filmem, który na podstawie źródeł sądowych stwierdza, że zdarzały się przypadki morderstw popełnianych na Żydach przez Polaków, a filmem, który przez godzinę pierze mózg twierdząc, że morderstwo w Jedwabnem to żydowski spisek (i tak naprawdę chodzi o pieniądze), wszystkie dowody to nieprawda (bo pada zaprzeczenie badań Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego w Warszawie), naprawdę zabijali Niemcy, jeśli źródła historyczne i wiele badań twierdzi co innego?

   Może zaraz zaczniemy twierdzić, że w Katyniu zabijali Niemcy, bo tak nam będzie wygodniej pod jakąś tezę?

  •  

   pokaż komentarz

   podstawie źródeł sądowych stwierdza, że zdarzały się przypadki morderstw

   @postacie: Nie to Gross mówi. Gdyby chciał rzetelnie przedstawić historię twierdziłby:
   - w czasie wojny Polacy mordowali Żydów
   - w czasie wojny Polacy mordowali Polaków (tych pewnie było nawet więcej)
   - w czasie wojny Żydzi mordowali Żydów i pomagali znacząco Niemcom
   - w czasie wojny a szczególnie po wojnie Żydzi mordowali Polaków

   Tymczasem tylko o jednym z tych podpunktów wolno mówić. O innych "mądrzej o tym nie mówić".

   Żydowska narracja jest taka: "Polacy wymordowali więcej Żydów niż Niemców" - i za to Żyd-Kwaśniewski przepraszał.

  •  
   p......e

   -27

   pokaż komentarz

   Tymczasem tylko o jednym z tych podpunktów wolno mówić.

   @pinkfloyd12: W zasadzie to masz rację, bo każda inna narracja niż "Żydzi okradają Polaków" na Wykopie jest minusowana.

   Gdyby chciał rzetelnie przedstawić historię twierdziłby

   Książka nie jest przedstawieniem całej historii żydów, a przedstawieniem polskich społeczności wiejskich. Prawda jest taka, że Polacy wciąż nie zmierzyli się z tematem holokaustu, co widać i po tych komentarzach i recenzjach książki za granicą (które są przychylne Grossowi - ale te pewnie też opłacili przeklęci żydzi).

   Christopher Browning notes that Polish readers will find Gross's descriptions of Polish participation in the killing of their Jewish neighbors as challenging. According to Browning, contemporary research shows that Jews hiding in rural Poland were exposed by local village elites and officials and were often subjected to torture, rape, and public humiliation in an attempt to force them to reveal their presumed "hidden wealth". Locals resented those who hid Jews, as they were seen as engaging in "unjustified enrichment" at the expense of the rest of the community who did not receive their "fair share" of Jewish property. Per Browning, an examination of such episodes reveals the shared values and norms of a society. Browning concludes by writing that the book indicates that enormous strides have been taken in the study of the Holocaust in Poland, and in Polish-Jewish relations.[4] As a caveat, Browning notes that it's not actually clear if the photograph that motivated Gross to write the book actually documents a "golden harvest".[4]

   Zoe Waxman writes that Gross has at times been accused of anti-Polish bias, and admits that at times he shows a lack of sympathy to the dilemmas faced by ordinary Poles; however this lack of sympathy is understandable given the nature of subjects of his research - people who capitalized on, and even rejoiced in, their neighbors' murder. Waxman too states her doubts about the book's cover photo's nature, and criticizes Gross for his over-reliance on eyewitness testimony. However, she sees Golden Harvest as a "powerful and haunting work" that "demands to be read".[5]

   The head of Znak, the book's publisher, stated: "It does not purport to provide a comprehensive overview of Polish rural communities' actions... The authors focus on the most horrid events, on robberies and killings. Those who say the book is anti-Polish make no sense."[6]

   Yad Vashem historian Witold Mędykowski reviewed Golden Harvest. Mędykowski wrote that since there are no exact statistics, it's impossible to state the extent of the phenomenon, but that Gross generalizes much less than his critics claim. Medykowski also writes that Gross approaches his subject very generally and does not address how the relevant property changed ownership. Medykowski also refers to the photograph which inspired Gross, saying that actually it was taken by an "unknown photographer at an unknown time in an unknown place and depicts unknown figures". According to Medykowski the "treasure hunt" in Treblinka is only the starting point for a wider discussion of robbery, looting, and appropriation of Jewish property. According to Medykowski Polish society is not well informed of the past, but rather is informed on myths of the past. Medykowski sees the book as a "shock therapy" destroying myths about Polish rescue of Jews.[7]

   Ingo Loose reviewed Golden Harvest, alongside Jan Grabowski's Hunt for the Jews, and Barbara Engelking's It Was Such a Beautiful Sunny Day. Loose wrote that all three works relate to the open wound of Polish-Jewish relations during the Holocaust, a very sensitive point in Polish historical memory. Loose writes that Gross makes it clear that a well-informed reader will find nothing new in the book, and in this manner, the book is perhaps disappointing to a professional reader, though worth reading as it has a social "therapeutic" dimension rather than opening a new page in the state of research. Loose notes that there has been a public debate regarding the book's cover photograph, and that neither Gross nor Gross's critics probably know exactly what it portrays. Loose also criticizes the work for lack of archival research and for jumping to conclusions, and states that the methodology "leaves much to be desired."[8]

   cytaty za wiki: https://en.wikipedia.org/wiki/Golden_Harvest_(book)

  •  

   pokaż komentarz

   @postacie: Naprawdę liczysz na rzeczową polemikę?

  •  
   p......e

   -13

   pokaż komentarz

   @EwarystNawyrost: Masz rację. Powinienem odpuścić już po "obozach". Czasami za dużą wiarę pokładam w rzeczową dyskusję i w to, że ktoś zrewiduje swoje poglądy. W debatach działa, na zacietrzewionym Wykopie - niekoniecznie. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @postacie: dzbanie, jak tak ci się podoba cenzura internetu, to się przenieś do Chin, za wielki firewall.

  •  
   K......u

   +7

   pokaż komentarz

   @postacie: bzdury czy nie usuwanie filmu jezeli nie łamie regulaminu jest slabe (no chyba ze ja o czyms nie wiem bo przyznaje sie ze nie ogladalem go)

  •  
   p......e

   -16

   pokaż komentarz

   jezeli nie łamie regulaminu jest slabe

   @Kiruuuuu: łamie regulamin, jest do tego idealnym przykładem mowy nienawiści. Obejrzyj sobie mirror tego filmiku. "Okupacyjny żydowski rząd w Polsce" od 17:06 to jeden z "lżejszych" fragmentów.

  •  

   pokaż komentarz

   @EwarystNawyrost @postacie - naprawde chcecie bronic Grossa? Wg jego "logiki" nastepujace zdania sa prawdziwe:
   - podczas IIWS Zydzi zabili wiecej Polakow niz Niemcow
   - Zydzi moga byc odpowiedzialni za smierc ponad miliona Polakow w obozach
   - Pan Gross jest zbrodniarzem odpowiedzialnym za smierc wielu tysiecy ludzi w Afryce

   Gross gdzies twierdzil ze Polacy zabili na wsi wiecej Zydow niz Niemcy - jak kogos tak manipulujacego/klamiacego traktowac powaznie? Matematyk pokazuje ze ten osobnik zwyczajnie kalmie (na wsi mieszkalo okolo 750k Zydow, przetrwalo okolo 250k Zydow, my jestesmy oskarzani o zabicie wyimaginowanej liczby 200k - jakbys nie liczyl za smierc 300k odpowiedzialni musza byc Niemcy - 300k to wiecej niz 200k)

   Co do cytatow - popatrz na pierwszy - myslisz ze pan Browning slyszal o wydarzeniach w Bialce? Pisze ze glowny moty to wzbogacenie - wydaje sie ze jego wiedza jest podobna do sporej czesci osob z zachodu gdzie mysla ze okupacja Polski i Francji wygladaly tak samo. Wspomina tez o czestych torturach i gwaltach - a tu juz widzimy ze zabral sie za granie na uczuciach a nie sensowna analize.

  •  

   pokaż komentarz

   @postacie: Dużo lepiej, jakby przed filmem pojawiała się informacja co do niepewności prawdziwości tez prezentowanych w danym filmie. Od kiedy to ludzi trzeba bronić przed kłamstwami? Jeśli już się pojawiają to trzeba je demaskować, usuwając je nikomu nie udowodnisz, że dane tezy są nieprawdziwe. Dla mnie dobrze, jak ktoś coś takiego tu wrzuca, a potem spotyka się to z konstruktywną krytyką, przynajmniej wiem jakie dylematy są związane z tematem. O Jedwabnem się nie mówi często, skąd mam więc wiedzieć kto mówi prawdę?

  •  

   pokaż komentarz

   @abgaha: Bredzisz. Gross powiedział, że Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców. Nie "niż Niemcy". Rozumiesz różnicę?

  •  

   pokaż komentarz

   @pinkfloyd12 Bo tak naprawdę kłamstw o "polskich obozach" nie będących wynikiem omylki językowej, niemalże nie ma. To taki bezpieczny chochoł do atakowania dla #psychoprawica. Bezpieczny, bo że wszystkich możliwych form udziału w holocauscie nie można nam w żadnej mierze zarzucić tego, że prowadziliśmy jakieś własne, polskie obozy śmierci...

  •  

   pokaż komentarz

   @EwarystNawyrost: masz racje - mylilem sie troche. Wychodzi ze ostatnio we Francji cos takiego powiedzial "Polacy na wsiach zabili więcej Żydów, niż Niemcy w obozach koncentracyjnych i zagład". Fajnie. Wychodzi ze caly holokaust to bajka bo wg Grossa w obozach zabito mniej niz 200k Zydow (o taka wyimaginowana liczbe jestesmy oskarzani).

   Co do Twojego cytatu to tez jest dyskusyjny gdyz Gross nie liczy zabitych Niemcow przez Polakow na zachodzie a liczba zabitych Zydow tez nie jest znana (w wyliczedniach brakuje okolo 200k wiec zalozono ze wszyscy oni mogli byc zabici - wiec taka liczbe sie uzywa (tak wielu z pewnoscia zostalo zabitych)). Ogolnie metodologia u tego pana jest jakas taka dziwna.

  •  

   pokaż komentarz

   @abgaha: I tutaj zaczynasz wchodzić w sensowną polemikę. Teza Grossa jest kontrowersyjna, bo niepoparta twardymi danymi. I trudno to oszacować, z oczywistych powodów. Ale to nie znaczy, że trzeba ją dziko atakować, bo trudno udowodnić rację przeciwną. Chciałbym, żeby obie strony walczyły na argumenty, a nie epitety.

  •  

   pokaż komentarz

   @EwarystNawyrost: tylko ze Gross manipuluje - celowo tak przedstawia rzeczywistosc aby osoby niezorientowane mialy inny odbior rzeczywistosci. Dla mnie manipulacja oznacza klamstwo wiec ciezko by mi bylo go bronic/ufac jego tworczosci (choc wiekszosc swoich tez by wybronil lekko je tlumaczyc - tak samo jak ja bym mogl obronic durne 3 zdania podane wczesniej)

  •  

   pokaż komentarz

   @abgaha: Może manipuluje, może nie. Żeby się o tym przekonać, trzeba wyjść z bańki swoich poglądów i sięgnąć do źródeł albo publikacji historyków. Dziś to jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Jeśli masz otwartą głowę, to nie szukasz potwierdzenia tego, w co wierzysz, tylko zdań przeciwnych. Uważnie wysłuchujesz innych - bo przecież każdy może się mylić. I ty i oni. Możesz się wtedy z nimi nie zgodzić, ale będziesz wiedział dlaczego i będziesz umiał to uzasadnić. Czego ci życzę!

  •  

   pokaż komentarz

   @EwarystNawyrost: tylko ze wg mnie jego tezy sa kierowane do "zachodniego" czytelnika, ktory nie bedzie sie zastanawial tylko przyjmie to co przedstawia Gross - czyli ze zli Polacy woleli zabijac Zydow niz Niemcow ktorzy na nich napadli (gdyby bylo inaczej to wiecej by Niemcow przeciez zginelo). Niby ktos tam pomagal ale pamietajmy jak wielu zabili. Zachodni odbiorca nie bedzie dochodzil prawdy bo po co? Ma za malo wiedzy o tym co sie u nas dzialo aby zaczac podejrzewac ze cos jest nie tak i warto by to sprawdzic. Takie przedstawianie spraw to juz jest wg mnie czysta manipulacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @postacie: A telewizor LG wyprodukowany w Polsce jest jakiej produkcji?

  •  

   pokaż komentarz

   @postacie: Hmmm...rzeczywiście masz racje. Nie kojarzę durnych treści na Yt, które nie bazują na faktach historycznych i naukowych...jakoś nikt ich nie usuwa

 •  

  pokaż komentarz

  Żydzi powinni płacić nam reparacje!Bo to przez nich niemiecki malarz Adolf H napadł na Polskę!

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna