•  

  pokaż komentarz

  MON dofinansuje budowę strzelnic. Miliony dla samorządów

  ... jednocześnie MSWiA utrudni możliwość posiadania legalnej broni palnej przez praworządnych obywateli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Robimy strzelnice ale prawo dostępu do broni pozostaje to samo.
  Proponuje zobaczyć Fundacja Ad Arma

 •  

  pokaż komentarz

  W Nysie wyremontowali strzelnicę za kupę forsy (ponoć około 5 milionów). I jest wyłączona z użytkowania, bo obok strzelnicy jest osiedle domków jednorodzinnych. Taka inwestycja, tyle kasy i stoi to wszystko puste. Także podziękuję za ich dotacje.

 •  

  pokaż komentarz

  No i kolejny debilny pomysł naszych rządzących. W chwili obecnej na samorządy przerzuca się coraz więcej obowiązków, a co za tym idzie obciąża się je dodatkowymi kosztami, a ci chcą jeszcze dorzucić utrzymanie strzelnic. Bo o ile pieniądze na budowe lub modernizację się znajdą, to daję sobie rękę uciąć, że potem cały koszt utrzymania będzie po stronie samorządu. Zatem tak szybko jak te strzelnice się otworzą, tak szybko się zamkną.

  •  

   pokaż komentarz

   Zatem tak szybko jak te strzelnice się otworzą, tak szybko się zamkną.

   @asap_srasap: Chyba, że je sprywatyzują po prostu. Żeby postrzelać w weekend musisz rezerwować miejsce dużo wcześniej. Popyt jest duży, ale strzelnice są zamykane, bo przeszkadzają mieszkańcom, którzy zbudowali domy koło strzelnic.

  •  

   pokaż komentarz

   @djtartini1: Ja absolutnie nie neguję samego faktu istnienia strzelnic. Sam widzę jak to wygląda we Wrocławiu (szczególnie, że ostatnio jedna strzelnica poszła z dymem). Popyt jest i to cieszy. Nie cieszy mnie jednak, że wszyscy złożymy się na takie strzelnice, a potem albo je zamkną, albo sprywatyzują- zapewne za jakiś ułamek wartości (lub znajdą się jacyś 'przyjaciele królika', którzy przejmą je za bezcen i zrobią sobie z tego dobre źródło dochodu).

  •  

   pokaż komentarz

   sprywatyzują- zapewne za jakiś ułamek wartości

   @asap_srasap: Fakt, rzeczywiście na 99% tak będzie

  •  

   pokaż komentarz

   przeszkadzają mieszkańcom, którzy zbudowali domy koło strzelnic.

   @djtartini1: takich mieszkańców to j@$%ć prądem

  •  

   pokaż komentarz

   przeszkadzają mieszkańcom, którzy zbudowali domy koło strzelnic.

   @djtartini1: takich mieszkańców to j$#%ć prądem

   @decentralizacja: Powinno wejść prawo które określa "kto był pierwszy" jest lotnisko, tor wyścigowy, strzelnica ale janusze x25 sztuk kupili o 2% taniej od deweloperi i żądają zamknięcia wszystkiego i otwarcia sklepów, budowy dróg, przedszkoli, kanalizacji, światłowodów i j$#%nego parku rozrywki oraz zakazu wycinki zadrzewienia na prywatnym terenie bo ich psy chodzą tam srać, bąbelki wystarczy że mają ten światłowód. Okoliczna sytuacja , myk śmietnisko urosło kilkanaście rodzin wk@?@ione na maksa (nazwane zakładem recyklingu, plaga szczurów, hałdy śmieci rosną, gmina dzieżawi bo boi się #pis bo są z nadania #psl które umacniało się identycznie jak #po w samorządach i miotrłka PiS ich atakuje) przecież za to powinni j$#%ć pradęm, w cywilizowanym kraju to ktoś by się przyjrzał czy taka "inwestycja" nie jest próbą obniżenia cudzej własności. Ale gdzie tam w Polsce co ty chcesz robaku ten pan zna Posła ZAWIŚLAKA z #pis kontrole go nie skrzywdzą bo lubelskie delegatury odwoławcze są już #pis I pomimo złamanych norm i decyzji o zaprzestaniu działalności, komisja z #lublin odpisuje ale może jednak tam są spełnione normy (np. drenaż jest w ziemi bo pod hałdą nie sposób sprawdzić) kostka brukowa aż piszczy żeby wyrwać i zj$#%ć w te mordy co takie dokumenty majstują (╯°□°)╯︵ ┻━┻ #chlewobsranygownem dalej jest komuna która zmienia się przy korycie to umacnia urzędnicze dyktatury i nepotyzm a działania na rzecz kraju czy lokalnej społeczności zero. HA TFU na #polityka

  •  

   pokaż komentarz

   Bo o ile pieniądze na budowe lub modernizację się znajdą, to daję sobie rękę uciąć, że potem cały koszt utrzymania będzie po stronie samorządu

   @asap_srasap: ale wiesz, że strzelnice nie są za darmo? Na niektórych ciężko się dopchać (szczególnie w weekend). Myślę, że opłaty za korzystanie ze strzelnicy jednak poratują budżet miasta. Oczywiście mam na myśli duże miasta, bo są takie gdzie kino+biedronka to szczyt oczekiwań mieszkańców i tam sens budowania czegokolwiek poza nowym dyskontem nie ma sensu

  •  

   pokaż komentarz

   @piatek: Oczywiście, że to wiem. Ale wiem również jak będzie to zarządane przez część/większość samorządów. Poniedziałek-Piątek 8-16, sobota 9-14, niedziela- nieczynne. Nie patrzę tutaj przez pryzmat Wrocławia, w którym mieszkam, ale właśnie mniejszego miasteczka, z którego pochodzę

  •  

   pokaż komentarz

   'przyjaciele królika', którzy przejmą je za bezcen

   @asap_srasap: Dostaną w dzierżawę, nawet nie będą musieli wykupić...

 •  

  pokaż komentarz

  fajne te strzelnice a potem 5 zł za jeden strzał z ak47 xD
  czyli 150 zł wydasz w minute ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: AKM/AKMS i klonów. Z oryginalnego AK47 nikt nie da Ci strzelać :P Ale ogólnie to tak - ceny są wysokie bo utrzymanie części strzelnic to nie tylko amunicja. Ostatnio w 15 osób przez cały dzień naprawialiśmy kulochwyty u nas na klubowej. Nikt nam za to nie płacił, płacimy my - składki członkowskie. Dlatego komercja i pojedyncze strzelania są drogie - taniej wychodzi zapisać się do klubu, wtedy amunicja praktycznie po kosztach zakupu ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @eyewitness: gdyby jeden strzał był max 1 zł to ja bym często chodził, albo nawet zamiast impreze w klubie zrobić to np na strzelnicy.

   Dlatego komercja i pojedyncze strzelania są drogie - taniej wychodzi zapisać się do klubu, wtedy amunicja praktycznie po kosztach zakupu ;)

   @eyewitness: wiec dlatego jak już jest jakiś program z MON to może dałoby się to taniej zrobić, póki co otworzą strzelnice i nikogo nie stać żeby tam chodzić

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: Proponujesz program 500strzałów+ ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: Są imprezy otwarte (przynajmniej u nas - głównie dla młodzieży, w wakacje i za free) i zawody z różnych okazji (11 listopada itp.). Ale to głównie na strzelnicach niekomercyjnych. Komercyjne są drogie bo mogą być drogie, ale np. u nas ziemia jest użyczona LOKowi przez gminę, więc nie możemy na tym zarabiać - wszystko idzie na utrzymanie i pokrycie kosztów.

   Najlepiej jak masz znajomych strzelców. Jesteśmy specyficznym środowiskiem gdzie nikt nikomu kasy nie liczy - zdarzało mi się na imprezach ze stowarzyszenia wystrzelać amunicji za kilkaset złotych bo ktoś miał coś ciekawego i się chciał pochwalić. Pieniędzy nikt za to nie chce, ew. dasz mu postrzelać ze swojej broni. Chyba że nie masz, to zwykle nikt niczego nie oczekuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @eyewitness: mysle ze duzo osob jest wstanie wydawac kase na to tak jak na asg czy paintball ale zeby ceny było realne a nie z kosmosu wziete :/

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993:

   Koło 1zł to wychodzi strzał z czarnoprochowca (którego kupuje się jak puszkę piwa), tylko że większość takich małych strzelnic w zamkniętych pomieszczeniach nie ma warunków na czarnoprochowce i trzeba jeździć kawał za miasto na strzelnice otwarte.

  •  

   pokaż komentarz

   gdyby jeden strzał był max 1 zł

   @Pawel993: Taka cena za AKM jest nierealna, bo 7,62x39 w detalu kosztuje więcej. A do tego dochodzi amortyzacja broni. Powiem tak, ja nie strzelam dużo, ale w zeszłym roku na samą amunicję do pistoletu 9mm wydałem 1600zł. Do rewolweru i .45 robię swoją, więc kosztów nie liczę. To nie jest tanie hobby i w sumie dobrze.

   Jedna uwaga jeszcze co do dofinansowania przez MON. To często wilcza przysługa, bo taka strzelnica jest zajęta przez sporo weekendów przez WOT i niedostępna dla innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @eyewitness: ja strzelałem z takiego na strzelnicy, miał tylko blokadę na strzelanie serią. Rocznika nie pamiętam, ale był starszy niż ja.

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: Screenshot_20191128-122441.png

  •  

   pokaż komentarz

   fajne te strzelnice a potem 5 zł za jeden strzał z ak47 xD

   @Pawel993: proponuję zapisać się do klubu, koszty wtedy spadają :)

  •  

   pokaż komentarz

   ja strzelałem z takiego na strzelnicy, miał tylko blokadę na strzelanie serią.

   @Losowylogin1234: jezusicku, który istruktor uczy trzymania za magazynek podczas strzelania?

  •  

   pokaż komentarz

   To nie jest tanie hobby i w sumie dobrze.

   @eyewitness: Niby dlaczego? Czemu strzelnice mają być dla kasiastych Januszy z samorządów i klubowego kolesiostwa, a dla szarego obywatela już nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @piatek: nie strzelałem wtedy, tylko patrzyłem jak mi się będzie strzelać celując lewym okiem i tak sobie złapałem.

   Prawe oko mam słabsze, a jestem praworęczny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dhalia: relatywna drogość hobby odsiewa wanna-be szeryfów i debili.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dhalia: W strzelectwie nie masz klubowego kolesiostwa. To nie myśliwi. Praktycznie każdy z ulicy może się zapisać, nikt nie będzie Ci robił problemów (chyba że od razu widać że będą z tobą problemy, a kluby nie chcą sobie psuć opinii).

   W strzelectwie, koszt pobytu strzelnicy jest w zasadzie pomijalny. Na kilkadziesiąt wydanych tysięcy, kilkaset złotych to strzelnice. Chyba że często jeździsz w miejsca pozaklubowe, ale wtedy również - sam koszt strzelnicy to max kilkadziesiąt złotych jednorazowo.

  •  

   pokaż komentarz

   W strzelectwie nie masz klubowego kolesiostwa. To nie myśliwi. Praktycznie każdy z ulicy może się zapisać, nikt nie będzie Ci robił problemów

   @eyewitness: sry, ale mylisz się.. oczywiście, że było kolesiostwo i nadal jest...nie do każdego klubu tak z ulicy.. braterstwo wiele zmieniło, ale nadal są kluby w których piszesz podania, musisz mieć wprowadzającego, osobę która za ciebie odpowiada, jeździsz na zawody jako pomagier i sprzątacz (staż klubowy) bo masz godziny do odpracowania lub płacisz za ich nie odpracowanie..

   sam koszt strzelnicy to max kilkadziesiąt złotych jednorazowo
   jeśli ktoś strzela .22 to cena strzelnicy = cena wystrzelanej amunicji... a wtedy to też nie jest niski koszt...

  •  

   pokaż komentarz

   @Emill: To ja trafiałem na inne kluby jednak ;) Tyle że moje to kolekcjonerskie a nie sportowe, więc się nie spinamy.

   A co do ceny to nie rozumiem. Ja mam strzelnicę w cenie składki klubowej a strzelam z tego co mam ;) Koszt strzelnicy to nie koszt amunicji.

  •  

   pokaż komentarz

   @eyewitness: nie no spoko, nie spinam się tylko informuje, że wciąż jest patologia niestety :/
   nie każdy ma klub blisko miejsca zamieszkania, lub nie każdy klub ma własną strzelnicę... i tak koszt strzelnicy to nie koszt amunicji, ale czasami koszt strzelnicy nie zawsze jest pomijalnym kosztem.

  •  

   pokaż komentarz

   @piatek: Kompletnie się nie znam więc stąd to pytanie: jaki jest problem ze strzelaniem trzymając broń za magazynek, lub za gniazdo magazynka?

  •  

   pokaż komentarz

   Kompletnie się nie znam więc stąd to pytanie: jaki jest problem ze strzelaniem trzymając broń za magazynek, lub za gniazdo magazynka?

   @Mikoma: Pokrótce:
   1. Im dalej (bliżej wylotu lufy) łapiesz broń drugą ręką tym celniej/precyzyjniej strzelasz. I lepiej kontrolujesz broń przy podrzucie/odrzucie jeśli chodzi o strzelanie ogniem ciągłym. Magazynek jest mniej więcej pośrodku broni, czyli w kiepskim miejscu. Zresztą on nawet nie jest przystosowany do chwytania.
   2. Magazynek nie jest sztywno zespolony z bronią, jest dołączaną częścią która ma luz (bo musi się dać wsunąć do broni). Podczas strzelania broń pracuje (odrzut, automatyka broni, etc) - a Ty trzymając magazynek nie pozwalasz mu się poruszać zgodnie z bronią tylko nim szarpiesz (trzymasz 2 oddzielne części). Może to spowodować przekoszenie magazynka i zacięcie.

   To że strzelając z Kałacha nic się nie stanie (on i tak jest niecelny, a jego konstrukcja wytrzyma wszystko) to nie znaczy że jest to poprawne.